MflLWYR KAATSHEUVEL Muziekfeesten St. Jan BERNDUK L00N-0P-ZAND Olympische Dag TfR RWTTPTTT fff 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 JUNI 1953 3 VRAGEN EN MENINGEN VAN ONZE LEZERS. DEN BOSCH-TILBURG-BREDA EINDHOVEN-HELMOND AAA V V Ka 0 MMiéMuaiW V èdtt Rh Twee gouden echtparen in Vlijmen a de Bont, N. 68; P. Willemse, D. 71; A. Roestenburg, N. 74; H. Ooster waal, D. 79; L. de Laat. V. 82. KAATSHEUVEL. De K.P.V. vloog Zondag vanuit Pont St. Maxence, afstand 305 km. Eerste duif 11.02.58 uur v.m. De eerste 50 prijswinnaars van de 655 duiven zijn 1 H. Hendriks; 2 A. Couwenberg; 3, 18 Fr. v. d. Assem; 4 C. v. d. Ven; 5 A. Zacht; 6 A. Pijnenburg; 7 11 L Mosselveld; 8 M. Ververs; 9^ 25, 36, 37, 40, 42, 50 A. Schrau- wers; 10 M. Brokx; 12 H. v. Nieuw- stadt; 13 Fr. v. d. Linden; 14 H. van Heijst; 15 J Remmeren; 16 Jos van Wanrooij; 17 G. Hendriks; 19 J. v. d. Berg; 20 Ant. Snoeren; 21 A. Priems; 22, 47 J. Voogd; 23 A. Snoeren; 24, 33 J. van Riel; 26, 43 P. Zjjlmans; 27 Jac. v. Dongen; 28 W. Jansen; 29 M. J. van Wan rooij; 30 M v. d. Velden; 31 L. Ver vers; 32 W. van Heijst; 34 Jac. Vloemans; 35 W. Oomis; 38 H. v. d Pas; 39 J van Heeswijk; 41 P. Dirjs,s; 44 A. Zacht; 45 Pooters- Ligtvoet; 46 G. Grootswagers 48 A. Verduijn; 49 H. Schoenmakers. LOONOPZAND. Zondag hield De Luchtbode een wedvlucht vanuit Pont St. Maxen ce, afstand 312 km. Eerste duif 11.22.31, laatste duif 1.16.50. A Spapens 1, 2; Jan van Dongen 3 22; G. van Dongen 3; H. M. van der Velden 4, 23; A. J. van Dongen 5 17, 24; J. Hamen 6; Chr. van Compel 7; Jös Verschuren 8; L v. d. Saiiden 9, 12, 25; M. Vera10.18; A van der Velden 11; W. Hui- bregts 14; M. Maas 15; G. Vermeer 16; M. van der Velden 19; A. van der Velden 20; C. IJpelaar 21. Overduif A. J. van Dongen; Ko ningspoule A. J. van Dongen. Junioren: C. van Iersel 1; C. Maas 2. Overduif G. Maas. Wat vroeger het hoogtepunt van de Olympische Dag in het Olym pisch Stadion in Amsterdam placht te zijn, de voetbalwedstrijd, is j.l. Zondag een pijnlijke demonstratie van machteloosheid geworden, toen een Bondsploeg speelde tegen de Engelse club Bolton Wanderers; 6—1 voor de Engelsen was het re sultaat, waarvan de eerste drie goals al in het eerste kwartier ge maakt werden. Met de rust was 't 40 en na de pauze zag Luiten na een combinatie tussen Van Beur- ren en Van Overbeek kans het te1 genpunt te maken. Toen maakten de Engelsen nog twee doelpunten en daarmee was het uit. Vijftigduizend toeschouwers woon den dit en de rest van de Olympi sche Dag bij. Deze was begonnen met een oefening van jonge turn sters en turners, die nu niet be stond uit vrije oefeningen, maar uit ingewikkelde standjes. Bij de athletiek waren de Neder, landse dames succesvoller dan de Nederlandse heren, die geen van allen aan de prestaties van de bui tenlanders konden raken. De 200 m heren was voor de Brit Pinning- ton in 22.4 sec.; tweede werd Greep in 22.7 sec. Winnaar op de 400 m. werd de Zwitser Steger in 49.9 sec.; 2 Smildiger in 50.8 sec. De 800 m. werd gewonnen door de Deen Nielsen in 58.2 sec., de 3000 m. door de Deen Planck in 8 min, 30.4 sec.' De estafette, waaraan geen buitenlanders deelnamen was voor de Haagse Trekvogels. Op de 80 m. horden toonde Fan ny Blankers-Koen van hoe grote klasse zij is. Zij won die in 11.4 sec. voor de Britse Jean Desforges (11.6) en de Nederlandsen Willy Lust, Loes van der Meijden, Corrie Kalman en Ina Vaal. Puck Brou wer behaalde eeiHdubbele zege. Ze liep de 100 m. in 12.2 sec.; op 0.2 sec. gevolgd door de Britse mej. Ashbey en op de 200 m., die ze in 25.5 sec. liep, liet ze deze Britse 0.4 sec. achter zich. Ook geen van de andere Nederlandse dames kon haar bedreigen. Hoogtepunten van deze Olympi sche Dag waren een demonstratie van een keurploeg van Deense tur ners en een ruiterwedstrijd, die 't program besloot. GESLAAGD. De heer E. A. v. Engelen Pzn. al hier, slaagde voor het examen Ad- spirant V.E.V. cursist B, omvatten de de vakken Ned. Taal, Elemen taire wiskunde, Electrotechniek en Technische hulpvakken, uitgaande van de Vereniging tot bevordering van Electrotechnisch Vakonderwijs in Nederland, - LIEDERTAFEL „OEFENING EN VRMAAKE". Op de traditionele kermis-matinée der Liedertafel zal ditmaal als gast medewerken de bekende tenor Jan Rietveld. Een aantrekkelijk opera- en operette-program is voor deze gelegenheid in studie genomen. HUUB BROKKEN WERD GEHULDIGD. Huub Brokken, de zilveren toneelspe ler van OOG werd Zaterdagavond in verenigingsverband gehuldigd door zijn vereniging, wier belangen hij 25 jaren onverdroten en met volledige inzet van zijn groot talent heeft gediend. Enkele maanden geleden speelde hij de hoofdrol in het jubileumstuk „De Woeste Hoogte" en na afloop van dit succesrijke stuk viel hem reeds een korte huldiging ten deel, die echter Zaterdag avond in café Passier in meer uitgebrei de vorm werd herhaald. Alle leden van de vereniging met hun dames of met hun heren waren aanwezig, toen de voorzitter van OOG de heer Kleijn de jubilaris prees om al hetgeen hij voor de club had gedaan en om de wijze waarop hij dit had gedaan. Huub Brokken was steeds een van de meest gewaardeerde krachten geweest. De lof en de dank die de voorzitter de jubila ris bracht kreeg een blijvende vorm in een prachtige pendule, terwijl ook mevr. Brokken deelde in de hulde en verblijd werd met een mooie bloemenmand'. Wanneer we U vertellen, dat de ver dere avond werd doorgebracht in de echte OOG-sfeer, tot de kleine uurtjes al weer een beetje groter begonnen te worden en dat bijvoorbeeld ook Jan van Delft op de hem eigen verbazend origi nele wijze de jubilaris huldigde, dan weet U al, dat het aan gezelligheid niet ont broken zal hebben en dat het voor de heer en mevrouw Brokken die het mid delpunt waren van de feestvreugde en die wij nogmaals graag feliciteren met dit mooie jubileum, een feestavond was die zij niet gemakkelijk zullen vergeten. Het zal het volgend seizoen weer feest zijn bij O.O.G., dan bestaat namelijk de club 30 jaar, ntaar ook viert Jan van Delft dan zijn zilveren jubileum als acteur. Beide feiten zullen op waardige en feestelijke wijze worden herdacht. WAALWIJKSE SOLISTE IN VOLKSCONCERTEN MET HET BRABANTS ORKEST Naar wij vernemen zal Mej. An toinette Blom, concert-zangeres al hier, met Het Brabants Orkest op treden in de serie opera-concerten die genoemd orkest geeft onder gast-directie van Jan de Hoog op 4 en 8 Juni a.s., resp. in Tilburg en Helmond. Mej. Blom zal met het Orkest optreden in twee aria's uit Orpheus v. Gluck, t.w. Deh! placa- tive con me, en Che faro senza Eu- ridice. B.B.A.-PERIKELEN. We kunnen moeilijk elke Maandag morgen gaan zitten schrijven over de verkeersmisère die velen iedere Zondag avond in Waalwijk hebben te doorstaan, wanneer zij per BBA-bus vervoerd wil len worden. Gisteravond echter was het weer zo druk en de bussen werden weer zo vol gepropt, dat de gemeentepolitie niet na laten mocht maatregelen te nemen en toezicht te houden op het aantal mensen dat in de bussen werd geduwd. Met het gevolg natuurlijk, dat een belangrijk aan tal reizigers hun treinaansluiting niet meer konden halen. Niet minder dan 17 militairen vervoegden zich op het puli- tiebureau voor een verklaring, dat het hun onmogelijk was, die avond nog hun garnizoen te bereiken. Het wordt hard tijd, dat de betreffen de commissie van onderzoek van het verkeer in de Langstraat 'ns 'n Zondag avond komt kijken naar het vervoer van en naar Waalwijk en het wordt ook tijd, dat de BBA 'ns een beetje probeert aan deze onhoudbare verkeerstoestanden een einde te maken en dat zij eens een extra bus inlast op de drukke Zondagavond uren. Deze lijn is toch wel zo rendabel, dat er dit kan overschieten, lijkt ons, om van een totaal gebrek aan service nog maar niet te spreken. „VISSCHERSLUST". Jeugdhengelen) Ook dit jaar staat „Visscherslust" oogluikend toe dat de schooljeugd tot en met 13 jaar, gratis hen gelt in het Kanaal, tussen de brug over de Veldsteeg en het Stoomge maal. Evenzo in de wielen te Be- soyen, maar niet in de zgn. Karper- wiel. (Vanaf 14 jaar kan men adspirant- lid worden en dan krijgt men een schriftelijke vergunning). Jongens beneden 14 jaar mogen niet hengelen als ze niet -de toestem ming van hun ouders hebben. De ouders dienen hier zelf op toe te zien. Wij doen dit, mede om te probe ren de baldadigheid op de openbare weg te beknotten, maar deze bal dadigheid mag zich niet verplaat sen naar ons viswater. Daarom ook, jongens, niet met groepjes komen en daardoor de grote hengelaars in de weg staan, of aldaar spelen. Ook Inogen jullie niet vanuit de daar liggende bootjes hengelen, daarin spelen of deze los maken of stenen er in gooien. Doe dét dus niet, jon gens, want het hout is duur en je bederft tevens het plezier van de eigenaar der boot als deze wil gaan hengelen. Dus, jongens, we spreken samen af: „dat doen we niet". En.jongens, ook niet van die kleine visjes meentemen of dood trappen. Die zetten we voorzichtig weer in het water terug om groot te worden. Dan kunnen we er later als ze groot zijn, allemaal weer ple zier van hebben. Ook afgesproken? Goed, dan. behoeven we geen politie te waarschuwen, want als die dat ziet, jaagt ze je weg. Maarwe kunnen 't wel zonder politie, niet waar? Zeg, jongens, dat vissen op de brug, met je buik op de grond en met zo'n kort hengeltje is veel te gevaarlijk. Daarom kruinen we dat niet toestaan. Doe dat dus nooit. Ouders, prent Uw vissende kinde ren dat in. Wij kunnen hiervoor geen verantwoording dragen bij Mijnheer de Redacteur, Zou het niet beter zijn dat U in het vervolg bij het plaatsen van een dergelijk ingezonden stuk als Vrijdag 1.1., de naam van de schrij ver vermeldt, zodat er niet een ver keerde voor aangezien wordt? A. Koogje. eventuele onverhoopte ongevallen, bovendien ook niet voor elke visse rij dezer kinderen. Wat de wielen in Besoyen be treft: „jongens, geen stenen in de weilanden los maken om er pieren te zoeken". De boeren klagen daar over bij ons, en als het toch ge beurt mag daar niemand meer in de wei komen. Wij ook niet. Dat willen jullie ons toch niet aandoen, nietwaar? Dus, pieren van huis meebrengen, dat doen wij groten ook. Aan kinderen beneden 14 jaar wordt geen „visbewijs" afgegeven. A. Rooze, secr. WIJ BESCHILDEREN EEN KERK. Sinds vorige week Maandag zijn er weer enkele giften binnengeko men voor de kerk van St. Clemens te voormalig Baardwijk, die zozeer beschildering behoeft. Och, we ver wachten natuurlijk niet dat hier iedere week een hele lange lijst komt te staan van erg royale giften, dat is ook de bedoeling niet; we willen alleen de pastoor van Baard wijk een beetje helpen. Want op de eerste plaats wordt hij geholpen door de eigen parochianen die hier een prachtige eensgezindheid aan de dag leggen en allen, zo veel in hun, vermogen ligt, geven regelma tig hun beloofde gift. We weten echter dat de pastoor en de paro chie van Baardwijk veel vrienden hebben en juist deze willen we op wekken en in staat stellen ook hun bijdrage te geven voor de kerkbe- schildering; onder hen zullen vele oud-parochianen zijn, velen ook die Onze Lieve Vrouw van Altijdduren de Bijstand, die in. de kerk van Baardwijk bijzonder wordt vereerd, een gunst te danken hebben, en an deren die, op welke manier ook, zich bijzonder verbonden voelen met de arme kerk van Baardwijk. Laat deze bij gelegenheid de be schildering eens gedenken en hun milde gaven schenken, die altijd in grote dankbaarheid en blijheid zal aanvaard worden door de pastoor van Baardwijk, wiens gironummer is: 480950, of voor de Echo van het Zuiden, waarvan 't nummer 50798 is. Vorige opgave 1268.70 Van een heel goeie vriend 200. Van N.N. uit dankbaarheid 10. Totaal 1478.70 VAN VAN MAAREN/ BRILLEN SPECIALIST VAN MAAREN SCHADEPOST VOOR „VAN JULIANA TOT JULIANA" Voor de tentoonstelling „Van Juliana tot Juliana", die gestation- neerd was in de Wilhelminastraat, was een lichtkabel over de weg ge spannen, echter niet hoog genoeg voor 'n behoorlijk beladen vracht auto, die Donderdagmiddag door de betreffende straat reed en de kabel stuk reed. Alle lampen in de tentoonstellingswagens brandden door en zo kwam dit voorval de tentoonstelling op een schade van 80.te staan. UITSLAGEN WAALWIJKSE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN 1953- Dames enkel: Mevr. T. Eibers wint 62 61 van Mevr. C. Itali aander. Dames dubbel: De dames Mevr. van Eijl en Mevr. Hooft winnen 62 63 van Mevr. C. Italiaander en Mej. Z Hoffmans. Gemengd dubbelMevr. T. Ei bers met de heer J. Heijermans winnen van Mej. Hoffmans en de heer Iloynek met 810 75 61. Heren enkel B: De heer A. van Heijst wint weer van de heer A. Borowicz met 75 64. Heren enkel C: De heer Pijpers wint van de heer J. de Waal 75 64. De heer Verheij verdedigde zijn beker van vorig jaar en verloor te gen de hr. Pijpers 63 36 61. Heren dubbel: De heren Boro wicz en v. Heijst winnen na 'n zeer spannende partij van de heren T. en H. de Kort met 61 26 61. ERNSTIGE AANRIJDING. Donderdagmiddag had op het kruispunt ParallelwegPutstraat een ernstige aanrijding plaats. De wielrijder de heer de B. alhier wil de, komende uit de richting Baard, wijk, vanaf het fietspad de Put straat inrijden, toen hij gegrepen werd door een uit de tegenoverge stelde richting over de Parallelweg rijdende motor, die bestuurd werd door de heer R. alhier. De heer de B. werd tegen de grond gesmakt en brak zijn bovenbeen en zijn sleutel been en moest op advies van de behandelende dokter naar het zie kenhuis te Den Bosch worden ver voerd. Zijn rijwiel werd totaal ver nield. De motorrijder bekwam en kele ontvellingen en zijn motor liep lichte schade op. Zondagmiddag had in de Sta tionsstraat een aanrijding plaats doordat de personenauto, bestuurd door de heer A. C. H. uit Kaats heuvel plotseling krachtig moest remmen voor een jongen die on verwacht de weg overstak; de glad heid van het wegdek deed de wa gen vervaarlijk slippen, zodat hij achterstevoren op de weg kwam te staan. De automobilist kon niet verhinderen dat hij een wielrijd- ster greep, die vanuit tegenoverge stelde richting kwam. Deze, Mej. A. D. uit Kaatsheuvel, werd tegen de grond geslingerd; zij liep enke. Ie lichte verwondingen op aan hoofd en been, haar kleren werden vernield en haar rijwiel werd zwaar beschadigd. AGENDA. 3 Woensdag 3 Juni: a 8 uur: repetitie Dameskoor „Oe fening en Vermaak" in Hotel l Ver wiel. Zondag 7 Juni: 12 uur: repetitie Mannenkoor in „De Twee Kolommen". GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden zwembroek met hand doek, witte rozenkrans, zwart lederen portemonnaie met inhoud, blauwe hoofd doek, grijze vulpen. Verloren zwarte vulpen, zilveren "rozenkrans in etui, blauw badpak, blau we portemonnaie met inhoud, vuilnisem mer, zwarte vulpen, rood potlood, zil veren broche, bruine vulpen, regenjas plus badpak plus handdoek, groene kin derfiets, vulpen, zwart lederen porte monnaie met inhoud. Hoeveel stemmen een zetel kost. De gehouden stemming voor le den van de gemeenteraad, vorige week gehouden, kostte niet alle fracties evenveel stern-materiaal. Als we even het resultaat nagaan, dan moeten we constateren dat er een groot verschil bestaat. Zo be haalde de gecombineerde boeren- lijst met 523 stemmen maar één zetel; de arbeiderslijst Kaatsheuvel met 1389 stemmen slechts 3 zetels, of per zetel 463 stemmen; de lijst Grootswagers met 431 stemmen slechts één zetel; de lijst Loonop- zand met 1236 slechts 3 zetels, of per zetel 412 st.; de lijst Snaphaan kreeg met 400 stemmen één zetel; de lijst Bossers met 372 één zetel; de lijst de Cock met 711 stemmen 2 zetels, of 355 per zetel, terwijl de lijst Mallens met 985 stemmen, of per zetel 328 stemmen 3 zetels won. Alles is niet even duur gekocht. Gegund. Het bouwen van een herenhuis voor rekening van de heer Jac. v. Lier te Loonopzand, is onder archi tectuur van, het architectenbureau Ghering en v. Dooren te Tilburg, opgedragen aan de firma's Gebr. Mutsaers te Loonopzand en Gebr. v. d. Hoven te Kaatsheuvel. Agenda. Maandag 8 uur n.m.: repetitie Kon. Erk. Harmonie Apollo. Dinsdag 7.30 uur n.m.: repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan. Om 7.30 uur n.m. oefenavond E.H.B.O. Brandweerkazerne. Woensdag 8 uur n.m.: repetitie Harmonie Kon. Muz. Gez. Euphonia. Donderdag 7.30 uur n.m.: repetitie Dameskoor Kon. Erk. Zangvereniging Bel Canto. Om 8.30 uur n.m. repetitie Ge mengd Koor Kon. Erk. Zangver. Bel Canto. Geslaagd- Te Dongen slaagde voor 't diplo ma onderwijzer onze dorpsgenoot de heer Th. van Dijk. Hij ontving zijn opleiding aan de St. Gerardus- Majelia Kweekschool te Dongen. Wij wensen hem van harte pro ficiat. Serenade. Vrijdagavond bracht de Kon. Er kende Harmonie St. Jan een sere nade bij de nieuwe raadsleden, de heren J. Bossers en W. v. Kuijk. Na de felicitatiewoorden van de voor. zitter, de heer G. P. Meert, werden mog enkele pittige nummers gebla zen Na een tractatie werd met •marsmuziek weer naar 't clublo kaal terug gemarcheerd. Het echtpaar J. Kivits-Heijmans te Vlijmen, dat op 6 Juli zijn gouden bruiloft hoopt te vieren. Het echtpaar Lamb. Coenen-Crielaars, dat eveneens op 6 Juli a.s. zijn gouden bruiloft hoopt te vieren. Schoolreisje. A.s. Woensdag 3 Juni gaan de leerlingen van de R.K. Landbouw- huishoudschool een dagreisje ma ken naar Volendam en Omstreken. Wij wensen hen een prettige dag. Agenda. Maandagavond 1 Juni loterij van de Kon. Erk. Harm. St. Jan. Woensdag 3 Juni van 78.30 uur nam. Jongensclub patronaat. Donderdag 4 Juni 7.30 uur ont spanningsavond voor de toneel club Don Bosco in 't patronaatsge bouw. Stand Biljartcompetitie. De stand van de biljartcompeti- aie op Zaterdagavond 30 Mei was als volgt 1 Jan van Loon 10246; 2 Mari- us van Noije 11240; 3 H. Leer- makers 9234; 4 Adrie van Noije 9233; 5 Tinus v. Loon 10217; 6 Kees van der Velden 10189; 7 Leo van Loon 11159; 8 Tinus Leermakers 9156; 9 Koos van der Velden 10155; 10 Jan van Noije 10—135. Mooi succes. Onze dorpsgenoot de beer K. Jan sen, behaalde Zondag met zijn corps, de harmonie Ct. Caecilia uit Udenhout op het muziekconcours te Berndijk met 293 punten een le prijs in de 3e afdeling, waardoor genoemd corps promoveert naar de 2e afdeling. Op hun terugreis naar Udenhout bracht genoemd corps zijn directeur aan diens woning in de Bergstraat een serenade. Uno AnimoHieronymus 21. Een ongekend aanlal toeschou wers heeft Zondag in Loonopzand kunnen genieten van een wedstrijd die in vrijwel alle opzichten het predicaat prima verdiende. Na een uitermate boeiende en spannende strijd lukte het tenslot te de thuisclub de beide punten in Loonopzand te houden. Flitsende aanvallen van weers zijden brachten de beide verdedi gingen vaak tot wanhoop en meer malen moesten corners worden prijsgegeven om althans enige op iuchting te brengen. Van een over wicht van een der partijen was in de eerste helft dan ook geen spra ke. De ruststand 00 getuigde dit. De tweede helft was een getrou we nabootsing van de eerste: een Tilburgse ploeg die prachtig com binerend trachtte beide punten mee naar de textielstad te nemen, een Uno Animo daarentegen dat verwoed vocht voor zijn laatste kampioenskans. Een orkaan van applaus eindelijk getuigde van de opluchting bij het publiek, toen J. Meijer in de 25e minuut de Hiero- nymus-doelman passeerde 10. Zelfs toen gaven de Tilburgers zich nog niet gewonnen. Het duurde dan ook nog tot pl.m. een kwartier voor het einde, dat Meijer na een switch met Huijbrechts de bal vrij kreeg en op nieuw de doelman der gasten kansloos sloeg, 20. Een slotoffensief van Hierony mus bracht tenslotte het doelpunt, waarmee de Tilburgers verdiend de eer redden in het einde van een wedstrijd, die in de annalen der Loonse club zal worden aangete kend Met trots mocht het voorzitter Meert Zaterdag in zijn kort openingswoord tot de plaatselijke verenigingen zeggen, dat het défilé, waaraan alle muziek- en zang verenigingen uit de gemeente Loonop zand deelnamen, tot heden een unicum in de gemeente geweest is. Dat St. Jan dit heeft weten te bereiken, strekt de orga nisatie tot eer en daarop trots te gaan is een zelfrespect dat er zijn mag. En niet alleen, dat St. Jan dit heeft weten te bereiken, doch daarbij heeft voorzit ter Meert met zijn staf van helpers met een weer een voorbeeld gegeven van prima organisatie en verzorging. En we willen geloven dat, als Berkdijk ook aan 't weer iets te zeggen gehad had, ook hier aan niets gehaperd zou hebben. Nu was het niet elk ogenblik een genoegen voor de executanten van de negen gezel schappen om weer en wind te trotseren, maar geen enkel liet verstek gaan, zodat het gehele programma Zaterdag keurig verliep. Kaatsheuvel zelf deelde ruimschoots in het feest van St. Jan, doordat de op stelling in de omgeving van de Markt plaats vond. Tegen vijf uur waren alle verenigingen bijeen en werd de stoet op gesteld in de volgorde: St. Jan Echo der Duinen Sophia's vereniging St. Joachim Bel Canto Apollo Loonopzand's Gemengd Koor Con cordia Euphonia. Door Gasthuisstraat Dr. v. Beur denstraat en Hoofdstraat werd gedefi leerd langs het Gemeentehuis, waar het volledig college van B. en W. met de Gemeentesecretaris stond opgesteld. Er werd getrokken met een onderlinge af stand van circa 100 meter, zodat elk corps zijn mars ter hoogte van de kerk kon inzetten, zonder dat een volgende harmonie last had van zijn voorganger en ieder gezelschap musicerende kon de fileren. De belangstelling voor de stoet, die alzo een lengte had van meer dan 1000 meter was enorm. Rijen dik ston den de mensen langs het trottoir opge steld om te genieten van een schouw spel, dat maar weinig plaatsen van een zelfde zielenaantal zullen kunnen bieden. Op het feestterrein aangekomen sprak de heer Meert een kort, doch hartelijk welkom, meteen dank brengend voor de spontane medewerking, door alle plaat selijke corpsen aan St. jan geboden. Aan de harmonie van het Kon. Muz. Gezel schap Euphonia gaf hij als moeder Van St. Jan, die alzo de oudste rechten had de eer hét concert te openen. Het zou ons te ver voeren een verslag uit te brengen van het bijna vier uren lange concert dat volgde en waarin een 25 nummers geblazen en gezongen wer den. Het was geen concours, doch ieder corps wist, dat er critische en ook waar derende oren waren om te beluisteren wat geboden werd. Natuurlijk was er verschil in capaciteit, techniek, bezetting en verzorging, doch zelfs het minste gorps verdiende en kreeg een waarderend applaus voor de wijze, waarop het zijn werk presenteerde. Na elk concert dank te voorzitter Meert voor de medewer king, die hij juist bij deze ongunstige weersomstandigheden dubbel gewaar deerd. 't Was een mooie middag, die meer voorkomendheid van Pluvius en Eolus had verdiend. Doch ook Zondag was de regen- en windgod St. Jan niet genadig. Steeds dreigende wolkenvelden, onstuimig voort gejaagd langs een donkere hemel, dan even openbrekend voor een bedriegelijk zonnetje, dan weer voor geruime tijd gesloten of losbarstend in neerplassende buien. Dat was de Zondag vroege mor gen, dat was de Zondag late avond. Doch desondanks kwamen de grote tou ringcars binnen vanuit Brabant, Gelder land, Utrecht en Noord-Holland, som migen ruim 150 km ver, om fanfares en harmonieën aan te voeren, die kwamen deelnemen aan het grote concours door St. Jan georganiseerd onder auspiciën van de R.K. Federatie van Muziekgezel schappen in Nederland. Veertien corp sen schreven voor Zondag in. Alleen Someren liet verstek gaan door ziekte van zijn directeur. Reeds om goed elf uur arriveerden de eerste corpsen, die aan de hun toegewezen repetitielokalen bij Bel Canto, Apollo of Euphonia wer den opgewacht door een toegevoegd commissaris. Even werd er gestemd, een mars geblazen, een nummer of moeilijke passage gerepeteerd en dan trok men naar Berkdijk om zich te onderwerpen aan het oordeel van een jury, die oor deelkundig en correct, zowel critisch als waarderend in zijn oordeel was. De jury bestond evenals de eerste concoursdag uit de heren: A. Molenschot, voorzitter, en v. Balkom uit 's-Bosch en Franssen uit Maastricht als leden. Als eerste corps trad op de R.K. Mu ziekvereniging St. Jan uit Laren N.H., in de 4de afd. Harmonie, met als ver plicht werk Petite Suite van Kousema ker en als keuzewerk Fête Andalouse van Eenhaas, waarmede respectievelijk 119 en 120 pnt. in totaal 239 punten be haald werden met 2de prijs.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 3