VffiALWYK D.D.D. De avonturen van BIM en BAM WEK DE GAL IN UW LEVER OP HET WAPEN BREEGK ZZS-lS jrv DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 12 JUNI 1953 BRANDWEER EN DRUMBAND NAAR DEERLIJK. DUBBELE DERBY TEN BATE VAN HET RODE KRUIS. UI HULDE VAN „ONS HUIS" AAN WAALWIJKS BELANG. Het lag in de bedoeling van de Velteranen-i(ymnas(idekver. Ons Huis 't vorig jaar bij gelegenheid van het 45-jarig bestaan van W. B. het be stuur een bijzondere hulde te bren gen. Door omstandigheden kon dat toen niet doorgaan, maar thans zal dit alsnog geschieden en wel op Za terdag 27 Juni a.s. Het officiële programma luidt als volgt Vertrek 5.20 uu,r vanaf clublokaal „Ons Huis". Défilé voor diverse autoriteiten op het Gemeentehuis. Aanvang demonstratie op 't Vre- desplein pl.m. 6 uur. 1. Opmars en Vaandelgroet. 2. Massale Vrije Oef. Dames. 3. Brug Heren (combinatie). 4. Rhythm, oefeningen (Adelaar). 5 Knotsoefeningen (Olympia). 6. Rekstok Heren (combinatie). 7 Massale vrije oefeningen meisjes. 8. Lange mat heren (combinatie). 9 Slot en afmars. Deelnemende verenigingen en combinatie zijn samengesteld uit Olympia (Tilburg), de Volt (Til burg), De Adelaar (Vught). De vriendschap tussen Waalwijk en Deerlijk, onze vriendin-gemeen te in het Wesi-Vlaamse, blijkt van een bestendig karakter. Aanstaande Zaterdag namelijk zullen de twee elkaar weer ont moeten in België, waarheen de Waalwijkse brandweerlui met hun vrouwen en vergezeld ook van de K.A.J.-drumband zullen vertrekken 0111 deel te nemen aan het zomer- congres van de Koninklijke West- Vlaamse Brandweerbond. In bussen van de fa. Mulders- Sars zal het gezelschap morgen om 11 uur vertrekken en om pl.m. half vijf zal men dan in Deerlijk arri veren. Daar wacht om 6 uur een officiële ontvangst van de binnen- en buitenlandse gasten ten gemeen tehuize, waarna een herdenking volgt van de slachtoffers die in de beide oorlogen vielen. In de avonduren zullen de Deer- lijkse gastheren hun Nederlandse gasten wel bezig weten te houden; dat kunnen ze wel, daar kunnen we van meepraten 's Zondags is er 0111 9 uur een solemnele H. Mis voor de afgestor. ven leden van de K.W.V.B. en om 10 uur volgt dan een congres-bij eenkomst. 's Middags om 3 uur is de grote optocht met brandweer materiaal van vroeger en nu, ge volgd door grote brandweeroefe ningen. En *s avonds vinden de bekende wandelconcerten plaats, die hier in bestaan dat men de diverse ca fe's bezoekt en dat men onderwijl ook nog wel 'ns de tijd vindt voor een pittige mars, terwijl men van hei ene estamineeke naar het an dere trekt. De K.A.J.-drumband, die onge twijfeld in het Deerlijkse 'n prach tige indruk zal maken, vertrekt Zondagsavonds weer naar Waal wijk. De brandweerlui echter zul len het nog wat langer maken en vertrekken pas Maandagmiddag. We wensen het gezelschap en kele aangename dagen toe. EEN NIEUWE BRANDWEERAUTO. Sinds enige tijd beschikt de Waalwijkse brandweer over een U zult 's morgens „kiplekker*' uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en iloom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. nieuwe brandweerauto, die dienst zal doen als personeels- en materi aalwagen. Hij is van hetzelfde mo del als de grote wagen waarover de gemeentelijke brandweer reeds eerder beschikte, met dit verschil, dat in de nieuwe wagen geen pomp is ingebouwd, zoals bij de oude wel het geval was. De nieuwe wagen is een product van de Ford-fabrieken, althans wat de motor en de onderbouw be treft, maar voor de rest is hij ver vaardigd door de carrosseriefabriek van de fa. A. Brok Zn. alhier. Deze Waalwijkse firma, die zich al eerder bekendheid verwierf met het vervaardigen van brandweer wagens, o.a. ook voor het buiten land, is thans weer in staat geble ken een zeer mooi product te leve, ren. De Waalwijkse brandweerlie den zijn dan ook enthousiast over de prachtige en zeer practische nieuwe wagen, die een mooie aan winst voor ons brandweercorps kan worden genoemd. Nu nog een ladderwagen en aan de wensen van het korps is voor een heel groot gedeelte voldaan. DE SINT CLEMENSSCHOOL OP REIS. Gisteren hebben de leerlingen van de vier hoogste klassen der St. Clemensschool een interessante schoolreis gemaakt naar het Wes ten van ons land. Van tevoren had het hoofd der school, de heer G. Veltman, reeds een bevattelijke, leerzame en mooi geïllustreerde reisbeschrijving vervaardigd, zodat de jongelui reeds wisten wat hun speciale aandacht verdiende en waarom. In enkele bussen van Musa Ex press ging de tocht via Geertrui- denberg, de Moerdijkbrhg en Dord recht naar Rotterdam; men reed door de tunnel en langs 't nieuwe Groothandelsgebouw naar het In stituut voor Scheepvaart en Lucht vaart, waar de jongelui zich erg enthousiast toonden over alles wat ze tè zien kregen en ook over wat ze zelf allemaal mochten doen. Men vervolgde de tocht naar Den Haag, waar de miniatuurstad Ma- durodam werd bezocht. Ook hier keken de jongens hun ogen uit, naar het drukke leven in deze klei ne stad, die bijna in alle opzichten net een echte stad was. Door het Westland ging men ver volgens naar zee en voor veel jon gens was dit een openbaring. Ge begrijpt dat de leerlingen van de St. Clemensschool erg voldaan over zo'n mooie dag thuiskwamen. AANBESTEDING WEG NAAR ZWEMBAD. Dinsdagmorgen had ten gemeen tehuize de aanbesteding plaats van de nieuw aan te leggen weg naar 't Zwembad. Hierop werd als volgt ingeschreven a is fundering; b is deklaag. N.V. Aannemersmaatschappij v. Drunen en Zonen, Den Bosch a 79.400.— b. f 37.500.— Aannemersbedrijf „De Oost hoek, Uden a 73.910.— b 37.455.— Aannemersbedrijf fa. Joh. van Water en Co., Made a 77.700.— b 37.200.— Aanriemersbedrijf Elshout en de Bont, Raamsdonk a 65.900.— b 33.500.— Aannemersbedrijf fa. P, v. Oord en Zn., Raamsdonksveer a 66.770.— b 35.200.— N.V. Aannemersbedrijf P. A. v. Wijlen, Dordrecht a 69.370.— b 40.105.— Aannemersbedrijf fa. Heijmans en Co., Nuland a 71.845.— b 38.300.— N.G.M. „Zaandam" te Zaandam a 72.480.— b 36.300.— Vissers' Wegenbouw en Aanne mersbedrijf N.V. te Drunen a 66.200.— b f 34.500.— VISSERS VERENIGING „VISSCHERSLUST". Op 20 Juni a.s. houdt Visschers- lust haar jaarlijkse onderlinge wed, strijd in prijsvissen. Er wordt om 2 uur 's middags onder tromgeroffel van een aantal drumbanders afgemarcheerd naar het concoursterrein, het kanaal bij de brug van de Veldsteeg Doeve ren. Een 150-tal deelnemers meld den zich aan. Er wordt anderhalf uur gevist en na 45 minuten is het wisselen van plaats. Na afloop, om pl.m. 5 uur, zal 's avonds om 8 uur de prijsuitreiking plaats vinden in ons clublokaal Putstraat 14, en de avond verder gezellig worden door gebracht met een verloting van prijzen en een dansje. Ons lid „Wynando" is verzocht zijn mede, werking te willen verlenen. De heer Hamers te Waalwijk zal het visconcours als controleur meema ken en 's avonds naar aanleiding daarvan „declameren". Het bestuur houdt zich beslist aan het tijdschema. Om kwart voor 2 loten in het clublokaal. Om twee uur afmars, door Baardwijk tot de Veldsteeg en vervolgens naar hei kanaal. Gebrekkige lopers kunnen per auto worden vervoerd. Maar. dit zijn uitzonderingen. Helaas zijn er nog klachten over het vissen in de karperwiel. On dermaatse karper wordt gevangen, doch niet onmiddellijk teruggezet. Men legt ze na de vangst aan de kant, blaarblijkelijk om deze toch, clandestien, mee te nemen. Men dient deze karper onmiddellijk te rug te zetten enniet te gooien, omdat het „alweer een kleintje is". Het bestuur heeft begrip voor de moeilijkheid een ondermaatse kar, per, die reeds mooi van stuk is, te rug te möeten zetten maar terwille van de sportiviteit en om wille van de wettelijke bepaling, dient men aan de terugzetting te vol doen. Ten overvloede: karper moet 35 cm zijn. Wordt men geschaakt, onherroepelijk volgt royement voor het leven. Wij hebben wel recht verkregen langs de wiel te lopen, doch geen toestemming rijwielen in het wei land te plaatsen. Hierdoor wordt onnodig maaigras vernield. Daar om is het niet geoorloofd rijwielen mede in het weiland te plaatsen. Zelfs kwam het voor dat men met een auto het land inreed. Heren, dat is uit den boze. Houdt u er dus aan: ondermaatse karper direct terug, geen rijwielen of andere voortbewegingsmiddelen in het land, geen papieren laten liggen aan de kant. Kortom, ge draag u „koninklijk", gelijk uw vereniging „gekeurd" is. Ten bate van de afdeling Waal wijk van het Nederlandse Rode Kruis zal Zaterdagavond 20 Juni op het W.S.C.-terrein een interessante voetbalwedstrijd gespeeld worden, waaraan de vier Waalwijkse clubs zullen deelnemen Een gecombineerd elftal van Baardwijk en R.W.B. speelt name lijk tegen een gecombineerd elftal van R.K.C. en W.S.C. Wij tkvijfelen er ni^t aan of delin teresse van de Waalwijkse voetbal enthousiasten zal uitgaan naar deze wedstrijd, die een interessant duel belooft te worden. Mogelijk zullen de veteranen van de Waalwijkse clubs een voorwed- strijd spelen. WAALWIJKSE ZEILSUCCESSEN IN HEUSDEN. Voor de 17e maal werden Zondag j.l. in Heusden zeilwedstrijden ge houden, die voor enkele Waalwijkse zeilers mooie successen opleverden. Zo werd de heer J. Beerens met zijn jacht Glaukos in klasse N RORC gemeten jachten, no. 1 in 1.24.21; in deze klasse werd H. Bee rens met „Jan van Galen" no. 3 in de tijd van 1.30.58. De wisselprijs voor de klasse RORC, gemeten jachten, werd dit jaar definitief gewonnen door de heer J. Beerens met „Glaukos". In klasse M: matig snelle kajuit- jachten werd de heer N. Gragtmans met „Marie Christiane" no. 3 in 2.29.34. Hjj'jfl. Krabben en peuteren maakt de kwaal steeds IXSlclQ d.D.D. dringt diep in de poriën door, zuivert, ontsmet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN maakt de kwaal steeds erger. De helder vloeibare Copyright P. I. B. Box 6 Copenhagen 278). Kijk eens, wat een mooie lamp hebben Bim en Bam gekocht. Het is gewoon een pretje om bij dat mooie licht te zitten lezen, en ze willen dan ook tot negen uur 's avonds opblijven. Maar ja, het is toch wel erg stil zo met z'n beidjes alleen in hu,is. „Weet je wat", zegt Bim, „laten we een lang snoer aan de lamp doen, dan zetten we hem buiten op het grasveld en dan kunnen al onze dierenvriendjes er van genieten." Nu, de vriendjes vinden het een prachtidee. Kijk ,maar eens, daar komen ze allemaal al aan mei een boek of een krant, waarin ze fijn gaan zitten lezen. Alleen.... wat een gaap! Het luipaard en de ooievaar kunnen 't niet laten en ook de anderen gapen er lustig op los. Dat is dan ook geen wonder, want als de maan aan de hemel staat, is het tijd om te gaan slapen, ook al heb je nog zo'n mooie lamp. Maar niemand •wil naar huis en ze vallen zo on gemerkt stuk voor stuk in slaap. En de lamp brandt maar door. Pas als de maan en de sterren al lang weg zijn en de warme zon van hoog uit de lucht op hen neerziet, worden ze wakker. En ja, dan is 't al weer te laat om nog te gaan spe len. Dat vinden ze toch wel jam mer. Daarom besluiten Bim en Bam en alle dieren om 's avonds na het eten nog een uurtje bij de mooie lamp te blijven lezen, maar dan in het vervolg op tijd in hun bedjes te kruipen. BIOSCOOPPROGRAMMA. Musis Sacrum. „Uw man behoort ons". Irwin Shaw schreef het scenario voor de film van Samuel Goldwyn „Uw man behoort ons", die wordt aangekondigd als een waardige ^op volger van „De beste jaren van ons leven", eveneens een product van Goldwyn. Het onderwerp voor deze film is ook getrokken in de sfeer van het militaire en we zien 't con flict ontstaan, dat de man bezig houdt, die zich enerzijds gebonden voelt aan die hem lief zijn, van de andere kant weet, dat het zijn plicht is de vrijheid en het recht in de we reld te verdedigen. Om dit summie re gegeven bouwde Goldwyn een film die opvalt door zijn ontroeren de menselijkheid, en door de bevat telijke manier waarop de stof is be handeld. Een film die door ieder een gezien kan worden. De Boekanier. i De titel van deze film, die Maan dag en Woensdag in Musis Sacrum te zien is, verraadt al het genre waarvan deze rolprent deel uit maakt. Het is op en top 'n avontu renfilm, waarin Paul Henreid en Maureen O'Hara de hoofdrollen spelen; de geschiedenis van 'n Hol landse zeerover, die verliefd wordt op de dochter van de Mexicaanse onderkoning, maar die zoveel avon turen moet doormaken, zoveel ge vechten moet leveren en zoveel dapperheden ten toon moet sprei den, voordat hij zijn liefde beant woord weet en voordat hij tenslotte zijn bruid onbedreigd een nieuw le ven tegemoet kan voeren. BOND VAN LANGSTRAATSE SCHUTTERSGILDEN ST. JORIS. NAT. JUB. CONCOURS. Betreffende het jongstleden Zon, dag in Haarsteeg gehouden con cours, waarover we reeds bericht ten in ons vorige nummer, schrijft de secretaris van de Langstraatse Bond nog het volgende Bovengenoemde bond hield ter gelegenheid van zijn 60-jarig jubi leum een nationaal concours. Dit concours is op 6 en 7 Juni bij St. Ambrosius te Haarsteeg gehouden. Ondanks de zeer goede organisa. tie en het prima materiaal, ver zorgd door St. Ambrosius, was de opkomst der schutters buiten de kring Langstraat zeer slecht te noemen. Al mag het dan waar 2ijn FEUILLETON van „De Echo van hel Zuiden VAN ,32) En Marinus Weet ik niet. Maar Eerst jij naar buiten, dan zien we wel verder. Buiten ontdekten ze de schrale gestalie van manke Marinus, die, gehuld in een winterjas, de situatie met slaperige verbazing stond te bekijken. De levende have van Het Wapen was dus in veiligheid. Marian haastte zich naar een groepje mensen in gebukte hou ding. Haar instinct zei haar, dat daar haar vader was. Korstiaan van Vueren lag op de grond, zijn hoofd op een opgerolde jas, de ogen gesloten. Dokter. schreeuwde Ma rian bijna. Nee, nee haastte die zich te verzekeren hij is alleen maar buiten westen, 'n Beetje rook., of shock, wie zal 't zeggen. Verder mankeert hem niets. Maar hij kan hier niet blijven Een forse gestalte dook vlak ach ter de dokter op. Naar de Gouden Leeuw klonk de commandostem van Ver- donck. Heb jullie een draagbaar, ja? Nou, dan is 't beter even te lopen dan op een wagen te wachten. Ik ga zelf wel mee. Verbaasd luisterde Marian toe en een warm gevóel kroop om haar hart. Er waren mensen die het ini tiatief namen, die zorgden. Harm's vader. Nou zei Harm, die naast haar stond, op een toon die twijfel verried als 't zo gaat, denk ik dat er voor jou ook niks anders op zal zitten, Marian, dan dat je bij ons komt logeren. Vind je 't erg Marian keek hem verwezen aan. Ik. ik blijf hier zei ze toen vastbesloten. Zij kon niet weg van deze plek. Zelfs hel feit, dat haar vader werd weggebracht, verhinderde niet dat ze hier bleef en met eigen ogen zien wilde, hoe Het Wapen, waarin ze was geboren en opgegroeid, door de vlammen werd verteerd. Want ondanks het feit dat nu de motor van de spuit woest gromde, dat knetterende waterstralen spo ten uit de koperen monden van de brandslangen, en zich grote plassen begonnen te vormen op de straat, leek het of die waterstralen niets konden uitrichten tegen het vuur dat loeiend sloeg uit het dak van het oude gebouw. De ruiten van de serre waren al gesprongen, de vlammen verteer den de rieten stoeltjes die daar zo hulpeloos stonden. Achter de mensen jankte een si rene, gedrang van een terugwijken de menigte duidde er op, dat de grote motorspuit uit Vierhouten op 't terrein verschenen was. De com mandanten pleegden even overleg en het duurde niet lang of grauwe slangen kronkelden door 't poortje van de grossierderij naast Het Wa pen, en ook van de achterzijde spo ten nu de waterstralen in de vuur, zee. Ook Harm stond als gefascineerd te kijken naar de strijd tegen het vuur, die zo verbitterd werd uitge vochten. Hij had zijn arm om Ma rian's schouder gelegd. Onder zul ke omstandigheden was de vraag, wat de mensen er van zouden zeg, gen, opeens niet belangrijk meer. Er klonk geschreeuw uit het poortje en ook de brandweerman nen aan de voorkant haastten zich terug. Kom! - beval Harm, en trok Marian achteruit. De gevel van Het Wapen begon heel langzaam over te hellen. ,Het leek, alsof het oude huis het hoofd boog en zich overgaf aan de vlam men. Toen stortte met donderend geraas de voorgevel in, vernielde wat er van de serre was overgeble ven. Een fontein van vonken spoot omhoog. Nou is 't ergste gebeurd zei een spuitgast naast hem. Maar te redden valt er niet veel meer. Desondanks wierpen de beide brandweerploegen nu massa's wa ter in de vuurgloed en thans won nen de vuurbestrijders zichtbaar terrein. Langzaam drongen ze voor waarts, de vlammen weken terug voor het geweld van het water. De bordjes waren verhangen. Ik wil naar vader zei Ma rian opeens. De spanning was ge weken. Ga maar mee. Harm stak zijn arm door de hare, en zo ging ze, op haar pantoffeltjes, naar de overkant van hel plein. In de Gouden Leeuw waren alle lichten op, een paar slaperige kell- ners droegen bladen met koppen koffie naar de spuitgasten, die zo'n hartversterking wel nodig hadden. Midden in het café stond Harm's vader. Nóg een logee stelde hij op dat Haarsteeg geen bekende is in de schutterswereld, toch had de opkomst beter kunnen en moeien zijn. 't Is jammer, vooral voor de betreffende kastelein. Van de zijde van de bond was de opkomst rede lijk goed te noemen, wat echter ook beter had gekund. Wanneer Haarsteeg blijft schie ten zoals nu, dan twijfelen we er niet aan of zij zal zeker aan de na tionale concoursen gaan deelne men, wat haar zeer zeker ten goe de zal komen bij eventuele gelegen heden. Toch kan men gerust spreken van een geslaagd concours, voor zover er 'schutters! zijn geweest. Een klein voordelig saldo is nog bereikt kunnen worden. We hopen dat, wanneer iets dergelijks weer wordt ondernomen, een gunstiger resultaat zal worden bereikt. Een ongeluk dat vrij goed afliep, behoeft enige opheldering en uit leg, n.l. dit Het ongeluk met het geweer van de heer J. v. d. Broek uit Haarsteeg is normaal gebeurd, daar is schrijver dezes van over tuigd, daar hij zelf schoot en tevo. ren gecontroleerd heeft of de loop zuiver was. Het was normaal gela den. Bij het aftrekken barstte de kamer van het geweer doordat het schot achteruit kwam. Hierom stelt schrijver voor om, wanneer 21 Juni het bondsconcours te Haar steeg wordt gehouden, een vierde boom te plaatsen. Hieraan kan men dan enkele geldprijzen verbinden. Men kan dan tegen betaling van 0.25 laten schieten. Ik ben er van overtuigd dat vele schutters hier aan hun medewerking zullen ver lenen. Ik weet ook zeker dat de leiding van de bond gaarne voor zulke doeleinden toestemming zal geven. Men kan dan na aftrek der kosten die gemaakt zijn, het saldo aan v. d. Broek afdragen als tege moetkoming in de kosten, daar bij Valkenburg misschien weinig zal zijn te bereiken. Gaarne adviseren wij daarom de heer v. d. Broek zich over deze kwestie met zijn be stuur te verstaan en dienovereen komstig te handelen. Zorg dan dat de boom geplaatst is voor 't con cours begint. Wellicht zal de voor zitter dan tevoren een aanmoedi gend woord spreken tot de aanwe zige schutters. De heren secretarissen van de bond herinneren wij er aan dat Zondag 21 Juni het bondsconcours gehouden wordt. Zij gelieven daar om vóór Woensdag 24 Juni op te geven met hoeveel schutters door elke vereniging wordt deelgeno men. Wordt voor die datum geen aangenomen dat men met 6 schut ters deelneemt, weshalve er dan ook zes prijzen zullen worden ge kocht. BELGISCHE KROONORDE VOOR Mr N. H. L. VAN DEN HEUVEL. De ambassadeur van België, de heer E. Graeffe, heeft vanmiddag in zijn ambtswoning aan mr N. H. L. van den Heuvel uit Den Bosch, lid van de Tweede Kamer, de onder scheiding uitgereikt van officier in de Kroonorde van België wegens zijn verdiensten voor de culturele samenwerking tussen België en Ne derland. ZITTING PROVINCIALE STATEN. Volgend jaar voortzetting Biesbosch werken. Dinsdag heeft de commissaris van de koningin de zomerzitting van de Provinciale Staten geo pend. In zfjn rede bracht prof. De Quay verslag uit over de herstel werkzaamheden van de Waters, noodschade, voor zover die betrek king heeft op de provincie Noord- Brabant, en bracht hjj plannen ter tafel, waardoor de kans op 'n der gelijke ramp in de toekomst wordt verkleind. Deze voorstellen omvat ten de oprichting van twee grote waterschappen, hel Hoogheemraad schap van de Brabantse Bandijk en het Hoogheemraadschap van het Land van Heusden en Altena. De commissaris signaleerde ver der een tekort aan bekwame krach ten bij 'de Provinciale Waterstaat, waar 36 personen met middelbaar technische opleiding nodig zijn, terwijl er maar 20 beschikbaar zijn. Hij weet dit aan een gebrek aan opleidingsinstituten en aan te lage salariëring in verhouding tot het particuliere bedrijfsleven. Prof. De Quay deelde mee dat de minister voor de rampgebieden een planologische werkcommissie heeft ingesteld, waarvan mag worden aangenomen dat zij aandacht zal schenken aan de hele waterstaat kundige toestand van West-Bra bant. Hij verwachtte dat de Bies- boschwerken in 1954 weer ter hand zullen worden genomen. De zitting wordt Dinsdag 14 Juli voortgezet. geruimd vast. Nou meisje, als je er geen bezwaar tegen hebt, blijf dan maar zolang hier, hè? Je kunt toch niet onder de blote hemel of^rnachten Ze gaf hem een verlegen hand. Je bent koud, ging Verdonck voort kruip maar gauw onder de wol, anders haal je je nog 'n ziekte op de hals. Hoe is 't met vader? vroeg Marian. Nog altijd bewusteloos ant woordde hij en zijn stem klonk iets minder bruusk maar de dokter zegt dat er geen gevaar is. Waar schijnlijk is hij door de schok of door de rook buiten westen ge raakt, maar overigens is alles nor. maal. Hij moet volstrekt rust heb ben, ga maar niet naar hem toe nu. Trouwens, je zou er nu niet veel aan hebben Maar.... weerstreefde ze ongerust. Maak je nu maar niet onge rust bemoedigde Verdonck. Ik zeg het niet voor 'n smoesje, het is precies wat de dokter me heeft verteld. Ik zal je heus niet in 't on zekere laten als er werkelijk iets is. Maar je zult zien, morgen is alles veel beter. Probeer nu maar een beetje slaap te vatten. Harm, wijs jy juffrouw Verdonck maar even haar kamer. Ik had gedacht num mer drie, op twee ligt de oude heer. Is er iemand bij hem? vroeg Marian. De wijkzuster waakt vannacht stelde Verdonck gerust. Je vader denkt om alles zei ze dankbaar tot Harm, toen die haar naar boven bracht. Anders had hij 't zover niet gebracht zei deze jongeman niet zonder trots. Nou Marian, wie had gedacht dat ik je vanavond nog welterusten zeggen zou Tja zei ze dromerig. De werkelijke toestand drong maar moeilijk tot haar door. Nou, dag Harm. Ze verdween in de deur. Hy keek haar na, 'n beetje teleur gesteld. Toen deed ze de deur nog een kiertje open. Dag zei ze nog eens, en wat hij op haar ge zicht las, deed hem voldaan en te vreden zich omkeren en fluitend naar beneden stappen. 't Was beroerd voor Marian en haar vader, maar iets in zijn bin nenste vertelde hem, dat het getij aan 't keren was Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 2