SE LMGSMA&T SHE Ir EL Waalwijkse en Langstraatse Courant, DRUHEN ELSHOUT HAARSTEEG VLIJMEN HEUSDEN SPRANG GAPELLE WASPIK lp BERNDUK L00N-0P-ZAND VOETBALSPORT fff ffwwiffyw de kon. erk. harmonie de volharding kreeg een nieuw vaandel. VEILIG VERKEERSWEEK veilig Ver k e e r V V v IBa&ÉllHfllflÉBV V Ini aanrijding. LOONPZAND'S GEMENGD KOOR. VRIJDAG 12 JÜNi 1953 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week ECHO HET 76e JAARGANG No. 47 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK - TEL. 2621. - OPGERICHT 1878. - - SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL, TEL. 2121 TELEGR.-ADRES „ECHO'L I De aanbieding en vaandelwijding -- een sfeervolle plechtigheid. In het bestaan van een vereniging kent men zwarte dagen en gloriedagen. Als de betekenis van de dag afhangt van de belangrijkheid der gebeurtenissen, dan was het Maandag voor de Kon. Erk. Harmonie de Volharding een zeer be tekenisvolle dag, een gloriedag die in de geschiedenis van deze vereniging bijzon der zal worden aangetekend. Maandagavond kreeg de Harmonie De Volharding van haar beschermheer de Weled. heer M. Lips een Vaandel uitgereikt en werd het door de Hoog- eerw. heer Deken Rooyackers gewijd. Het Vaandel. Om het vaandel ver zamelen zich immer zij, die in onder linge vriendschap of verbondenheid een bepaald doel nastreven. En of dit doel nu sport of spel of muziekbeoefening is, of een sociaal-maatschappelijk streven, steeds is het 't vaandel dat de eenheid, de vriendschap of de onderlinge ver bondenheid symboliseert. Zulk een vaandel kreeg Maandag avond de Kon. Erk. Harmonie de Vol harding, die de betekenisvolle plechtig heid van vaandelaanbieding en vaandel- wijding een sfeervolle feestelijke omlijs ting gaf, welke paste in het kader van dit belangrijk gebeuren. Bestuur en leden met hunne dames en talrijke genodigden, waren Maandag avond dan ook in de Harmoniezaal sa mengekomen. Onder de aanwezigen merkten wij op de Hoogeerw. heer De ken Rooyackers, de Weled. heer M Lips, Mevr Lips, de E.A. heer Burge meester Snels, Mevrouw Snels, Notaris Schreurs, Dr v. d. Wouw, de geren te-secretaris, P. Elshout en belde e - houders. Verder merkten wij nog op vertegenwoordigers van de Harmonie Beatrix en de fanfare Eendracht maakt Macht, en de directie en stafpersoneel van de N.V. Lips en vele anderen. Na een algemeen welkomstwoord door de voorzitter de heer M. Elshout, kreeg de beschermheer de Weled. heer M. Lips het woord. Moge er harmonie bestaan russen de verschillende groepen van de bevolking in Drunen. De heer Lips begon met een geluk wens aan de Volharding bij haar 50- jarig bestaan. De achter U liggende ja ren zullen zeer zeker niet altijd gemak kelijk zijn geweest, maar ook de ko mende jaren zullen niet gemakkelijk zijn. De taak immers die De Volharding heeft, n.l. het blijven volharden om daar waar disharmonie heerst, harmonie te brengen, is op zichzelf heus geen ge makkelijke taak. Spreker besprak dan de vlag, welke hij thans zeer gaarne aan de vereniging overdroeg. Boven in de linkerhoek heeft de ont werpen, de heer v. d. Brinkt, een harp getekend, die de muziek vertegenwoor digt. Door en om deze harp is 'n groene tak geweven, welke, aldus spreker, de agrarische sector vertegenwoordig:. In de rechter-benedenhoek staat een vel leder getekend dat de lederindustrie en een scheepsschroef die de metaalindus trie vertegenwoordigen. Tussen deze uit beeldingen in staat geweven de naam Volharding. Spreker vond dit een prach tige uitbeelding van de volharding wel ke er zal moeten bestaan om harmonie te brengen tussen alle groepen die in deze vlag zijn uitgebeeld. Harmonie, niet alleen op muzikaal gebied, maar even zeer op alle terreinen van het culturele en maatschappelijke leven. Het vaandel, aldus spreker, symboli seert de eenheid, de verbondenheid tus sen de groepen, laat deze ook werkelijk bestaan. Tof slot sprak spr. de hoop uit dat de vereniging onder het vaandel een goede toekomst beschoren zal zijn. De Hoogeerw. heer Deken Rooyac kers wijdde hierna het nieuwe vaandel. Alvorens hiertoe over te gaan wenste spreker de vereniging geluk met dit prachtige nieuwe vaandel, terwijl spr. in het kort de betekenis van het vaan del, speciaal de vaandelwijding, be lichtte. De kerk heeft op het gebied van het maatschappelijke leven voor alles belangstelling wat goed is en schoon en hier spreekt de kerk gaarne haar zegen over uit. De vice-voorzitter de heer G. Vissers dankt na de wijding de Hoogeerw. heer Deken Rooyackers voor de vaandel wijding en deheer Lips voor de aan bieding. Na een korte pauze waarin verversin gen werden rondgediend, kregen diverse sprekers de gelegenheid om iets te zeg gen. Hiervan werd zeer druk gebruik gemaakt. De E.A. heer Burgemeester be lichtte uitvoerig de betekenis van het vaandel en de betekenis van een goede en gezonde samenwerking in de gemeen te Spreker had voor het oude vaandel ook nog een plaats in het gemeentehuis, waar hgt op de hal van de bovenver dieping een zeer mooie plaats kon krij gen, waar het tot in lengte van dagen zou kunnen getuiaen van het rijke cul turele leven van Drunen. Het woord werd ook nog gevoerd door de heer L. van Drunen, namens de R.K. Kon. Erk. Harmonie Beatrix en de heer v. d. Brink namens de fanfare Een dracht maakt Macht. Namens het festi val-comité sprak de heer Werner en Ome Piet ontbrak als een van de oude garde van de harmonie ook niet op het appèl. De heer van Aken sprak namens de personeelsvereniging van de fa. Lips. Deze spreker deed de mededeüng dat bij de fa. Lips een order was binnenge komen voor een schroef van 33000 ko. met een diameter van 7 m. Spreker wil de even vragen of de harmonie straks mogelijk de nieuwe schroef met muziek het dorp uit wilde dragen. De voorzitter van de harmonie de Volharding, welke hierna de diverse sprekers bedankte, bood bij voorbaat het personeel van de N.V. Lips een concert aan. Men bleef na het algemeen dankwoord van de voorzitter nog geruime tijd gezellig bij een De Volharding heeft een nieuw vaan del, waarmede wij hen ook gaarne ge luk wensen. ORGELFONDS. Naar wij vernemen is het het Orgel fondscomité bezig met het organiseren van een grote loterij met prijzen ter waarde van 750.De hoofdprijs is ter waarde van plm. 400. WANDELTOCHT. De eerste wandeltocht georganiseerd door de Bond van Oudstrijders afd. Dru- nen-Elshout gehouden in Juni van, het vorige jaar, was een succes. Ook dit jaar treedt men weer naar buiten en or ganiseert men voor 21 Juni a.s. de twee de B.O.S.-wandeltocht in de prachtige omgeving van Drunen, De afstanden zijn 35 km, 25 km en 15 km. De in schrijving welke moet geschieden bij de heer H. van Delft, Schanswijk 39 Els hout, sluit op 14 Juni. Inlichtingen om trent de deelname voor groepen en in dividuele personen zijn verkrijgbaar bij het voornoemde adres. Wij twijfelen er niet aan of ook dit jaar kan men weer op een grote deel name rekenen. JAARVERGADERING POLDER. Het Waterschap Hei- of Meerdijk en Polder van Drunen hield dezer dagen in hotel Vissers haar jaarvergadering. De opkomst was maar matig en alle agendapunten gingen vlot onder de ha mer door. De rekening 1951- 52 sloot met een nadelig saldo van 661.34. De begroting 1953-'54 sluit met een bedrag van 18987.72. De omslag werd als volgt vastgesteld: Binnenpolder, a. ongebouwd 4.p. H.A.; b. gebouwd 4.per 80.ka dastrale huurwaarde. Bevloeiing: Binnenpolder en Buiten polder 10 per H.A. De omslagen ble ven ondveranderd. Aan het voorstel van het bestuur om de jaarwedden Van en kele personeelsleden te verhogen, ver leende de vergadering haar goedkeuring. Het bestuur kreeg tot slot nog ver schillende machtigingen, n.l. tot het aan gaan van een geldlening en machtiging tot uitvoering van werken in eigen beheer. GESLAAGD. Mej. N. Verdijk leidster der jeugd- gymnastiekclub alhier, behaalde te Til burg het diploma verenigingsjeugdleid ster. K.A.B. Degenen die willen deelnemen aan de viering van het gouden K.A.B.-feest te 's-Bosch kunnen zich opgeven bij dhr. J. de Kruijf, secretaris K.A.B. afd. Els hout. R.K.J.B. Vrijdagavond zal in de bovenzaal van het parochiehuis de R.K.J.B. vergaderen met de R.K. Boerinnenbond en 't Kring- bestuur ter afwikkeling van de onlangs gehouden sportdag. FEESTVERGADERING. Door het bestuur van de harmonie St. Caecilia werd Zaterdagavond in café J. van Oyen de in het vooruitzicht gestelde feestavond aan de muzikanten aangebo den. Alhoewel de harmonie er niet in is geslaagd op het jongste concours een le prijs te behalen, was het bestuur de me ning toegedaan dat zij de muzikanten die zo lange tijd trouw de repetities hebben bezocht, deze avond niet te mogen ont houden. De voorzitter de heer M. Pulles dank te allereerst directeur en leden voor de moeite en opofferingen die zij zich heb ben getroost om de harmonie hoger bp te voeren. Hij sprak de hoop uit dat de muzikanten zich door deze tegenslag niet zouden laten ontmoedigen. Het voornemen dat bestond om nog dit jaar op concours te gaan om te trachten het verloren terrein te herwinnen, kan he laas niet ten uitvoer worden gebracht; de reden daarvan is dat voor vele leden de tijd ontbreekt om zich met animo aan de vereiste repetities te wijden. Daarom werd besloten de deelname aan een concours uit te stellen tot het volgend jaar. Bij deze gelegenheid kwam ook de viering van het 110-jarig bestaan ter sprake en er zijn reeds plannen in voor bereiding om dit feit niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Verschillende le den verkregen over dit voorstel het woord. Daar echter de voorbereiding voor het concours de volle aandacht van bestuur en leden had opgeëist, kan er van het houden van grote festiviteiten niet veel komen. Derhalve werd beslo ten dit feit te herdenken met. het geven van een festival, waarvoor verschillende harmonieën zullen worden uitgenodigd. Het bestuur werd gemachtigd om de plannen nader uit te werken. Hierna bleef men nog lange tijd gezellig bijeen. H. Hart-hulde. Zondag wordt in Vlijmen de H. Hart-hulde gehouden. Alle jeugd verenigingen zijn hiervoor uitge nodigd. Na afloop plechtig Lof. Maandvergadering Visclub De Hut. Zondag wordt in café Vismalen de maandvergadering gehouden van de Visclub De Hut. De agenda is zeer belangrijk en alle leden worden zeker verwacht. Scherpschuttersvereniging Juliana. Maandag 8 Juni had het jaarlijks koningschieten plaats van de scherpschuttersver. Juliana, geves tigd in café A. v. Vugt. De strijd ging in hoofdzaak tussen A. van Vugt en B. van Engelen. Eerstge noemde bracht de beslissing in '1 laatste schot en werd koning met 18 punten De verdere uitslag was: 2 B. van Engelen 17 p.; 3 M. Luij- ben 9 p.; 4 G. van Engelen 9 p.; 5 Fr. Luijben 8 p.; 6 Ph. Pulles 8 p.; 7 W. Venis 7 p.; 8 J. Kuijs 7 p.; 9 J. van Buul G p.; 10 Ad v. Nieuwkuijk 4 p.; 11 J. Verboord 3 p.; 12 C. de Gouw 3 p.; 13 J. v. d. Geld 1 p.; ,14 Jac. v. Overdijk. Onder hartelijke woorden wer den de prijzen door de voorzitter uitgereikt. Na afloop had men een feestmaaltijd en daarna bleef men nog enkele uren gezellig bijeen. MOOI SUCCES. Onze stadgenoot de heer J. Groen be haalde j.l. Zaterdag op het zang- en mu ziekconcours te Nederhemert met het kinderkoor Jong Excelsior uit Sprang met 327 punten een eerste prijs in de af deling bekroonde kinderkoren. DAN LIEVER GEEN HULP. Dit zullen de landbouwers Kuys en Paauw uit Herpt ook wel gezegd heb ben toen zij Maandag j.l. in de vroege morgen op hun aardbeienveld kwamen en bemerkte dat onbekenden de helpen de hand hadden geboden en al hun aard beien verdwenen waren. De politie heeft de zaak in onderzoek en speurt naar de hulpvaardigen. VOORRANGSWEG NADERING VOORRANGSWEG Fietser rijdt op een voorrangsweg Automobilist nadert voorrangsweg 1^7 J FIETSER GAAT DUS VÓÓR! LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL. In de Chr. Landbouwhuishoudschool aan de Nieuwevaart wordt volgende week de jaarlijkse tentoonstelling van de in het lopende cursusjaar door de leerlingen vervaardigde werk gehouden. Deze tentoonstelling is Woensdag 17 dezer des namiddags van 2 tot 4 uur uitsluitend toegankelijk voor ouders der thans schoolgaande jeugd en voor die ouders wier kinderen met ingang van het nieuwe schooljaar, 1 Sept. e.k., deze onderwijsinrichting zullen bezoeken. Tij dens deze ouderbijeenkomst zal Mevr. Huijsman-Griep een lezing houden over „Onze opgroeiende jeugd" en hierbij het landbouwhuishoudonderwijs en de hou ding van de ouders ten opzichte van dit onderwijs speciaal belichten. Ook voor andere belangstellenden zal de gelegenheid tot bezichtiging van deze tentoonstelling open staan, t.w. Woens dag 17 Juni 's namiddags van 4 tot 5 en des avonds van 7 tot 9 uur en Donder dag d.a.v. des namiddags half drie tot vijf uur en 's avonds van 7 tot 9 u. WEER NIEUWE WOONRUIMTE. Het ligt in de bedoeling het aantal nieuwe woningen in de gemeente Sprang- Capelle weer enigszins uit te breiden, zo dat eerlang weer meer woonruimte ter beschikking van gegadigden hiervoor komt. Door het gemeentebestuur zal Dinsdag 16 Juni a.s. ten gemeentehuize worden aanbesteed het bouwen van 22 woningwetwoningen, welke gebouwd zul len worden op een terrein aan de Mo lenstraat te Sprang en aan de Loonse- straat te Vrijhoeve-Capelle en in het uitbreidingsplan aan de Nieuwevaart. HARMONIE. In verband met de M.M.-tentoonstel ling te Made zal de Kon. Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak alhier Zon dagavond a.s. met de drumband een rondwandeling maken door Made. COLLECTE. De huis aan huis collecte ten bate van het Rode Kruis heeft 113.53 op gebracht. BRANDWEER. De Waspikse brandweer zal Zaterdag a.s. deelnemen aan de grote brandweer wedstrijden te Made. Zij zal deelne men in de 2e klasse. A.AA KLEUTERSCHOOL. De verbouwing van het voormalige schoolhuis der openbare lagere school alhier tot kleuterschool is gegund aan de aannemer W. J. Nieuwenhuizen. Het ligt in de bedoeling dat de Chr. Kleuterschool, die momenteel tijdelijk in het gebouw van de Chr. Volksbond is ondergebracht, met het nieuwe school jaar, 1 September a.s., in het vernieuwde gebouw zal worden ondergebracht. Concerten in „De Efteling". Het ligt in de bedoeling deze zo mer geregeld concerten te doen ge ven in het Natuurpark „De Efte ling". Een daarvoor ingestelde mu- ziekcommissie heeft in opdracht daarvoor uitsluitend de beste corp sen uit het land te inviteren. Op Donderdag 18 Juni zal als eerste corps optreden het Politie harmoniecorps „Hermandad" uit Rotterdam. Voordat met het concert begonnen wordt, zal deze harmonie een rondwandeling maken door Kaatsheuvel. Beslist zal deze nieu we attractie zowel van Kaatsheu vel en Loon op Zand, als van de verdere omgeving veel belangstel ling trekken. Steeds stijgende belangstelling. Met de dag stijgt de belangstel ling voor het Natuurpark „De Efte ling". Ondanks het minder gunstige weer komen dagelijks bezoekers van alle richtingen naar dit wereld vermaard recreatie-oord. We zeggen niet te veel met deze aanduiding „wereldvermaard". Reeds nu kwa men bezoekers uit Frankrijk, En geland, Duitsland, Amerika, Cura sao en andere landen. Dinsdag wa ren een grote groep Denen op be zoek, die hun enthousiasme voor wat zij in park en Sprookjesbos te zien kregen, niet onder stoelen of ban ken staken. Een groep Duitsers drukte hun hoogste tevredenheid uit over het unieke moois dat zij hier aantroffen en over de keurige wijze waarop zij in hun eigen taal werden geëxpliceerd. Dagelijks rij den grote autocars aan met honder den Belgen die, ^teruggekeerd in hun land, niets dan lof hebben over „De Efteling" in het hart van Bra bant. En nog steeds werkt men met man en macht aan uitbreiding en verfraaiing. De grote restauratie nadert haar voltooiing. Het riante theehuis met zijn rustig zitje bij de speeltuin, kan nu al niet meer alle bezoekers plaats bieden op dagen van enige drukte, zoals we reeds meemaakten met de Pinksterdagen. Nog slechts enkele weken en ook dat euvel zal verholpen zijn, want de grote restauratie biedt alleen binnen plaats voor 1000 bezoekers, buiten de uitgestrekte terrassen die hierbij nog in aanbouw zijn. Een grote ploeg arbeiders werkt met volle kracht aan de voltooiing van het zwembad, dat, jammer genoeg, vertraging ondervond door de wa terramp die ons land geteisterd heeft. Doch ook dit attractiepunt van „De Efteling" komt nog bin nenkort in gebruik. Reeds eerder zal de uitgestrekte kano-vijver te be varen zijn. Een zeventig-tal kano's in frisse kleuren opgeschilderd, ligt reeds te wachten op bemanning en een aantal roeiboten voor de min der vakkundige waterliefhebbers. Er werd druk gekegeld voor het Instrumentenfonds. Vijf achtereenvolgende dagen is er in het Kegelhuis „Euphonia" ge kegeld voor het Instramentenfonds van „Apollo". We mogen dit als 'n specifieke wijze van goede verstand houding aanmerken, dat de harmo nie „Apollo" op grote prijs heeft gesteld, want het is hier een feit gebleken dat onderlinge samen werking het mogelijk maakt dat 't corps, dat steun nodig heeft, deze hulp ook in het tehuis van het an dere corps met amicaliteit geboden wordt. En we mogen daaraan toe voegen dat dit amicaal en spontaan geweest is, want in de vijf avonden dat er voor Apollo gekegeld werd, hebben de banen niet stil gelegen, zodat het fonds op een mooie recet te kan rekenen. De voorzitter van het fonds, dhr P. Steenbergen, dankte Woensdag avond na de sluiting van het prijs- kegelen opnieuw Euphonia, de ke gelclubs en de schenkers van de dagprijzen, meteen er een beroep bij aansluitend nog een keer te mo gen terugkomen. De uitslagen van de drie laatste dagen waren: Maandagavond, kegelaars: 1 Jos. Schalken 45 2 x 44; 2. A. Schalken 4544; 3. W. Pepping 44; 4. N. Meijers 2 x 43. Niet-kegelaars: 1. P. v. Dijk 40; 2. W. v. Uhm 31; 3. A. Ververs 29 Dinsdag, kegelaars: 1. H. Vis 45; 2. W. Musters 44; 3. Th. v. d. Hout 2 x 43; 4. Fr. Grootswagers 43. Niet-kegelaars: 1. J. de Koning 41; 2. G. v. d. Velden 37; 3. P. v. Dijk 33. Woensdag, kegelaars: 1. B. Ves- ters 454443; 2. Jo Roestenberg 4544; 3. H. v. Dun 3 x 44; 4. J. Schagen 44. Niet-kegelaars: 1. Kap. v. Oort 36—35; 2. J. de Vries 36; 3. J. de Koning 33. Euphonia naar het concours. Op 19 Juli a.s. zal de Harmonie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia te Goirle deelnemén aan 't muziek concours van de R.K. Federatie van Muziekgezelschappen in de le Af deling. Na een inzinking van jaren is het Koninklijk Gezelschap onder directie van de heer v. Berg zich met ernst en vlijt aan het opwerken en als we de prestaties van 't corps horen, dan mogen we constateren dat het gezelschap met reuze schre den opnieuw voorwaarts marcheert en met grond mag verwacht wor den dat de weg naar nieuwe suc cessen weer open ligt. Agenda. Zaterdag 7.30 uur n.m.: Avondwake K.A.J., kapel Eerw. Zusters. Zondag 10 uur v.m.: Hoogmis Par. St. Jan bij 25-jarig JubileumK.A. J. 11.30 uur v.m.: Start Jubileum- sterrit K.A.J.; 12 uur v.m.: repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia; 8.30 uur n.m.: Officiële opening feestweek K.A.J. in de Gilden bond. Maandag 7 uur n.m.: Tafeltennis-wedstrijden K. A. J.- jubileum, zaal Gildenbond; 8 uur n.m.: repetitie Kon. Erk. Harmonie Apollo. Benoemd. De heer v. Meert, onderwijzer aan de R.K. Jongensschool te Berk dijk, is met ingang van 1 Septem ber benoemd tot onderwijzer aan de R.K. U.L.O.-school te Gemert. Zondagavond omstreeks 8 uur had op de Provinciale weg TilburgLoon-op- Zand een aanrijding plaats. Op genoemd uur kwam een bestelwagen uit de rich ting Loonopzand, gevolgd door een mo torrijwiel. Nabij de wegsplitsing naar Udenhout wilde de motorrijder de wa gen passeren, doch deze sloeg af in de richting Udenhout. Een en ander had tot gevolg dat de motor met een zware klap tegen de bestelwagen botste. De motor rijder werd van zijn vervoermiddel ge slingerd en kwam naast de weg terecht. Een conductrice van een passerende autobus der BBA legde een noodver band. Inmiddels was de assistent van dokter Smals uit Loonopzand ter plaat se, die overbrenging naar het ziekenhuis te Tilburg noodzakelijk oordeelde. De getroffene liep een lichte hersenschud ding en kneuzingen op. De Rijkspolitie stelt een onderzoek in. MOOIE ONDERSCHEIDINGEN. De heer M. N. Brekelmans, in dienst van de heer Tom Dankers, slagersbe drijf alhier, behaalde met zijn eerste in zending, in de groep „fijne vleeswaren" op de slagerstentoonstelling te Sittard een le en twee 2e prijzen. Voorwaar een mooie prestatie. Loonopzand's Gemengd Koor zal on der leiding van haar directeur de heer H. Nieuwkoop a.s. Zaterdag deelnemen aan het muziekconcours dat te Neder hemert wordt gegeven. In de afdeling Uitmuntendheid zullen worden uitge voerd als verplicht nummer 't Pardoent Van Veermans en als eigen gekozen nummer Sicut Locutus Est uit het Mag nificat van Bach. CONCERT. Onder enorme belangstelling van het pubhek en onder de grootste stilte gaf de Kon. Erk. Harmonie Concordia j.l. Maandagavond een concert in de muziek- nis opliet Oranjeplein. Dit concert werd aangeboden aan de eredonateurs der har monie. Na dit in alle opzichten geslaagd concert zaten de genodigden aan aan een welvoorziene koffietafel en werd het verdere van de avond in gezelligheid gesleten. MIDDENSTANDSVERGADERING. Dinsdagavond hield de R.K. Midden standsvereniging een algemene vergade ring. De opkomst was zeer goed te noe men. Na de gebruikelijke opening door de vice-voorzitter de heer Nervers, kwa men verschillende ingekomen stukken ter tafel, w.o. een schrijven van de voor zitter de heer Fr. van Tilborg, dat hij, gezien de omstandigheden van de laatste tijd, als voorzitter en lid bedankte. De heer van Tilborg was gedurende meer dan 21 jaren voorzitter der vereni ging. De heer P. Nervers bracht dank aan de heer van Tilborg voor het vele goede dat hij gedurende al die jaren voor de vereniging heeft verricht. Ook de urgente kwestie, de winkel sluiting, kwam weer aan de orde. Over het besluit van Burg. en Weth. terzake, waren alle leden zeer ontstemd. Vele leden waren het er niet over eens dat er Zondags gesloten moet worden, wijl Loonopzand in verband met het toeris me een plaats van grote betekenis is. Bij de rondvraag werd het bestuur in overweging gegeven te informeren of het gerucht waarheid bevat, dat zaken in Kaatsheuvel goederen leveren aan „De Efteling" en wel op Zondag. Verschil lende leden zijn de mening toegedaan dat hier iets niet in orde is. De heer van Son bedankte als pen ningmeester der vereniging, zodat de gelegenheid werd opengesteld tot de eerstvolgende vergadering tot het indie nen van candidaten voor beide ontstane vacatures. Na een dankwoord door de vice-voor zitter had sluiting der vergadering plaats, waarna de heer Vos uit Kaatsheuvel een beschouwing hield over de Kaatsheu- velse rijschool, die ook gegadigden uit I Loonopzand in staat stelt in groepsver- 1 band delessen te volgen. Agenda. Vrijdag 12 Juni 7.30 uur n.m.: repetitie parochiëel zangkoor in de R.K. Jongensschool. Zondag 14 Juni 11.3012.30 uur: Leesbibliotheek in het patronaat; van 56.30 uur n.m. Jongenspa tronaat voor jongens van 12 t.m. 15 jaar, van 7.30 tot 9 uur n.m. voor jongens boven de 15 jaar. Maandag 15 Juni 8 uur n.m.: repetitie Kon. Erk. Harmonie St. Jan. PROMOTIEWEDSTRIJDEN. WesterparkersVeendam. EBOHVolendam. RigtersbleekKimbria. Beslissingswedstrijd Uno Animo OSS, terrein ODC (Boxtel). EindhovenPSV, terrein BVV ('s-Bosch). P.S.V.—EINDHOVEN ZATERDAG IN DEN BOSCH. Naar wij vernemen heeft de K.N. V.B. goedkeuring verleend voor het spelen van de beslissingswedstrijd PSVEindhoven op Zaterdagavond 13 Juni a.s. in het stadion De Vliert in Den Bosch, waartoe door de be sturen van PSV en Eindhoven was besloten.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 5