im miWYR Waalwijkse en Langs Courant DRONED y L IJ M E N ELSHOUT HAARSTEEG HEUSDEN w. TIMMERMANS ZONEN SPRANG-CAPELLE SPRANG GAPELLE Assurantiën op elk gebied. W A A L W IJ K MAANDAG 6 JULI 1353. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week ECHO HET ZUID 76e JAARGANG No. 54 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621. OPGERICHT 1878. Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL, TEL. 2002. TELEGR.-ADRES „ECHO" AANRIJDING. Donderdagmorgen had in de Grote straat een aanrijding plaats. De heer L. wilde met zijn bestelwagen de Torenstr. inrijden, toen hij achterop werd aange reden voor een volkswagen. Het bleef bij materiële schade. SPELDJESDAG. Herwonnen Levenskracht zal a.s. Za terdag haar jaarlijkse speldjesdag hou den. Zoals wij reeds eerder schreven viert Herwonnen Levenskracht dit jaar haar 40-jarig bestaan. Laat daarom de speldjesdag dit jaar een groot succes worden en wie nog geen donateur is ge ve zich alsnog op bij de propagandisten. VRIJETIJDSBESTEDING. Het probleem van de vrije-tijdsbeste- ding zowel van de jeugd als van de vol wassenen vraagt, evenals in elke ge meente met een toenemende industrialisa tie, ook in Drunen dringend om een op lossing. Om in Drunen gelegenheid te scheppen voor een goede en verant woorde vrije-tijdsbesteding voor de jeugd, werd een dezer dagen in Drunen ten overstaan van Notaris Schreurs een Stichting in het leven geroepen, welke zich ten doel stelt in deze behoefte te voorzien. Deze Stichting zal op de eer ste plaats de vrije-tijdsbesteding van de jeugd ter hand nemen en wel door te komen tot de oprichting, de exploitatie en het instandhouden van een „Kinder dorp" in de gemeente Drunen voor de leerplichtige jeugd tot de leeftijd van 12 jaar en vervolgens door het steunen van verenigingen of organisaties, welke de vrije-tijdsbesteding van de jeugd ten doel hebben. De Stichting heeft daarom als naam gekozen „Kinderdorp" en is ge vestigd te Drunen. Maar daarnaast wil de Stichting in de toekomst ook ko men tot een goede vrije-tijdsbesteding voor de volwassenen door de verenigin gen, welke op dit gebied werkzaam zijn te stimuleren, zo nodig te overkoepelen en te bevorderen, dat een geschikte plaatsruimte tot stand komt, waardoor deze verenigingen in staat gesteld wor den hun culturele en ontspanningsmoge lijkheden uit te breiden. Het bestuur van de Stichting zal zoveel mogelijk worden samengesteld uit vertegenwoordigers van de gemeente Drunen, de R.K. Parochies van Drunen, overige ter plaatse bestaan de Kerkelijke Gemeenten, de N.V. Lips' Scheepsschroevengieterij en andere be langstellende bedrijven of organisaties. Het bestuur bestaat de eerste maal uit: Deken L. Rooijackers, Burgemeester A. Snels, de heer Max Lips, Ds. Hoffman en de heer G. Vissers. BURGERLIJKE STAND Juni 1953. Geboren Maria C J dv M C J Tim mermans en J J M Kruissen Johanna M dv M Musters en C v d Sanden Antonius L G zv W J Klerks en H Lom- mers Cornelia D M dv G Vissers en C D Brok Johanna W dv J W van Splunder en G Catsman Johannes L M zv L J van Engelen en W M Jehoel I. M. dv J Holubiak en A M Wimmer Maria A Ph dv P J Maassen en A L M Janssen Christoffel S zv G Ne- lis en M C Treffers Petrus JAM zv Th J E van der Aa en M J Voor- braak Wilhelmina dv P Baum en A Reuvers Johannes P G M zv P C A M van Gils en B J J Salden Lauren- tius J J zv C A van Herpt en M J van Balkom Petronella M Cl dv A Chr van Mook en C M van Weert - Cor nells J M zv G A Pelders en W J Snel- ders Catharina A J M dv J A Th Spee en M C Verharen Louisa P L M dv J W van Weert en C L Theijssen Johanna C G dv L van Belkom en M A Marisael Petrus M zv A J van Delft en L van Son. Huwelijks-aangiften Marius C Boe len 24 j te Vlijmen en Maria F van We zel 23 j alhier Petrus J Aerts 28 j en Johanna M v d Aa 28 j beiden alhier Petrus H A v d Zanden 23 j te Waal wijk en Maria A Brok 27 j alhier. Huwelijken Gijsbertus C J v d Aa 25 j en Johanna W M v Keulen 21 j beiden alhier Wilhelmus P v d Rijt 34 j te St. Oedenrode en Cornelia M v Sluisveld 31 j alhier Willem Kleijne 29 j te Waalwijk en Maria A Tabbers 23 j alhier. vereniging Uitspanning door Inspanning. Hier volgt nog een korte levensbe schrijving van Pastoor Versteeg. Hij werd geboren 19 Sept. 1885 te Kerk- driel. Studeerde aan het gymnasium der Norbertijnen te Heeswijk, werd gekleed 8 October 1905. Op 8 Oct. 1907 volgde de kleine professie en 15 Aug. 1911 de priesterwijding^ Na eerst assistent ge weest te zijn in Vinkei werd hij achter eenvolgens kapelaan te Berlicum, Hees- wijk en Vlijmen om in 1934 tot pastoor te worden benoemd in Bokhoven. In 1941 werd hij benoemd als pastoor te Elshout. Vermeldenswaard van zijn pas toraat is vooral de oprichting van de H. Familie, het aanleggen van de verwar ming in de kerk, glas in lood ramen, nieuwe klokken en vooral de bouw van het nieuwe parochiehuis, waardoor ver schillende verenigingen op parochieel, sociaal en cultureel terrein tot hoger bloei kwamen. Ongetwijfeld zal het de jubilaris a.s. Vrijdag niet aan belangstelling ontbre ken. GESLAAGD. De Eerw. Zuster Cherubina en Mej. A. Vermeer behaalden te 's-Bosch het getuigschrift muzikale opvoeding kleu terschool. TAFELTENNIS. Door de tafeltennisclub De Smashers is in verband met de uitbreiding der club met een juniorenafdeling en mogelijk in de toekomst nog een damesafdeling, een nieuwe tafel aangekocht, speciaal ge schikt voor wedstrijden in competitiever band. VACANTIE, De muziekcursus die op Zaterdag avond gegeven wordt zal tot eind Au gustus of begin September worden stil gelegd. De leider de Weleerw. heer Ka pelaan A. van Leeuwen zal de cursisten weer tijdig waarschuwen. UITSTAPJE. De kleuterschool maakte het traditio neel uitstapje naar de Drunense duinen. Ter assistentie waren nog enkele Zus ters en dames meegegaan. Ook werd een bezoek gebracht aan de speeltuin en café De Drie Linden. Jammer dat op 't laatst een onweersbui de pret nog kwam verstoren. PASTOORSFEEST. A.s. Vrijdag 10 Juli zal de Z. E. heer G. C. Versteeg zijn 12^2jarig jubileum vieren als pastoor te Elshout. Een co mité onder leiding van de Weleerw. heer Kapelaan A. van Leeuwen is sa mengesteld, waarin zitting hebben de kerkmeesters de heren H. Pulles, G. Mus- kens, W. Klijn en Th. van Delft en de heren D. v. d. Brink, P. Janssen, H. Pe ters, Joh. van Delft, F. Vermeer, G. Kuljpers, A. Lommers, H. van Delft, J. Muskens, J. v. Stiphout, H. Jehoel, G. Schapendonk en P. v. d. Wiel. Een col lecte is gehouden en door de milde bij dragen van de parochianen zal het mo gelijk zijn de jubilaris enkele fraaie ca- deaux aan te bieden. A.s. Vrijdag zal door de jubilaris om 7 uur een H. Mis worden opgedragen met algemene H. Communie van de parochianen. Om half 12 zal de pastoor recipiëren tot half èèn in t parochiehuis. Om 3 uur zal de kin- derhulde plaats hebben in het parochie huis. Om 8.30 uur serenade en aanbieding van de cadeaux. Aan de serenade wer ken mee de Verkenners, de Kerkelijke Fanfare, de O.L.V. Schutse en de zang- HARMONIE CONCORDIA. Zondagmiddag maakte de Harmonie Concordia een rondwandeling door het dorp; dit in verband met de opening van het Maria-Congres. RONDE VAN VLIJMEN. Volgens geruchten zal dit jaar de Ronde van Vlijmen weer verreden wor den en wel op Zondag 23 Aug. De amateur Wolfs kan dan van de partij zijn, daar hij voor die datum nog geen contract heeft afgetekend. Welke ronde genomen zal worden is nog niet officieel bekend. GOUDEN BRUILOFT. Heden Maandag 6 Juli, vieren de echtparen Joh. Kivits en Adr. Heijmans en Lab. Coensen en Joh. Krielaars hun gouden huwelijksfeest. Beide buurten hebben een programma opgesteld. Het gouden paar Coensen-Krielaars trok door de Grotestraat naar de Dijk, om het gouden paar Kivits-Heijmans af te halen, om gezamenlijk naar de R.K. kerk te trekken, waar om 9 uur een plechtige H. Mis uit dankbaarheid is opgedragen. Voor beide woningen is een prachtige ereboog geplaatst en een haag van boompjes met bloemen geeft een pracht aanzicht. De ere-boog bij Coensen-Krie laars bestaat uit manden, omdat Coen sen mandenmaker van beroep was. Door de prachtige versiering een pracht e re- boog, iets nieuws. De buurten hebben zich bijzonder inge spannen, want een prachtig program is opgesteld. Beide buurten komen met praalwagens, groepen jongens en meis jes die verschillende liederen zingen en toespraken houden, verder bruidjes, ver sierde fietsen enz. enz. Vanavond bren gen de harmonie Concordia en Vlijmens Mannenkoor een serenade. Onze felicitaties gaan hierbij, met de wens dat beide gouden paren in goede gezondheid nog vele jaren bijeen mogen zijn. Heel Vlijmen viert dit feest mee. NOG EEN GOUDEN BRUILOFT. Op Donderdag 9 Juli a.s. viert het echtpaar W. van Dal en Cornelia Brok zijn gouden huwelijksfeest. Om 10 uur zal er een plechtige H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen in de Parochiekerk van de H. Johannes Ge boorte. Ook hier is de buurt druk in de weer om die dag tot een onvergetelijke te maken. Ook onze gelukwensen en nog vele jaren in goede gezondheid, dat is de wens van heel Vlijmen. BEDEVAART MEERSELDREEF. Op Zondag 19 Juli gaat de Processie van Vlijmen naar Meerseldreef. Degenen die nog mee willen gaan kunnen zich opgeven bij J. "Kivits, Past. v. Akenstr. DE ZWALUW. Zaterdag 4 Juli hield de Zwaluw haar maandvergadering in Café B. Oremans. De opkomst was groot. Het voornaam ste punt was wel de a.s. T.B.C.-vlucht op Zondag 12 Juli. Vele ereprijzen ko men reeds binnen en ook de gummirin- gen gaan er bij het publiek goed in. Verder volgde bekendmaking Kampi oenschappen Vitesse 1953, als volgt Kampioen duif C. van Heivoort 1, H. Pelders 2, L. de Laat 3. Kampioen hok, L. de Laat 1, H. Pel ders 2, Cor van Heivoort 3. Hierna volgden nog enkele belangrijke punten: mededeling dat het bestuurslid J. Oosterwaal 25 jaar lid is; huldiging volgende vergadering. Hierna rondvraag, waar gebruik van werd gemaakt. Daar na sluiting. Burgerlijke Stand over Mei 1953. Geboren: Nelis, zv. G. Schreu- ders-Rexwinkel; Hendrikus C., zv. P, v. d. Ven; Wilhelmus J. M., zv. H. Berkelmans-Meesters; Adrianus J. N. C., zv. H. Mommersteeg-Kem- meren; Celine J. A. M., dv. A. van Hest-Le Maire; Wilhelmus G. J. A. M., zv. W. Boelen-Venus; Lamber- tus J., zv. L. Verschuren-v. Malsen; Pauline M. A., dv. A. Vollebergh- "Ekstijn; Cornelia H. M., dv. M, Schols-Wilhart; Johanna H. M., dv. R. v. Baardwijk-v. d. Bruggen. Overleden: Adriana de Laat 74 j., echtg. van B. v. d. Wiel; Huiberdina Kuis 54 j., echtg. van G. van den "Bosch; Franciscus v. d. Wiel 81 j., echtgen. van H. Zeeuwen; Hendrik v. d. Water 81 j., echtg. van H, v. d. Leur. Gehuwd: Bonefacius A. Wijman 51 j. en Johanna M. Schmand 43 j.; Marinus G. de Brouwer 24 j. en Jo hanna H. v. Bokhoven 20 j.; Adria nus M. v. d. Staak 29 j. en Johanna M. v. Son 30 j.; Carolus L. A. van Belle 30 j. en Johanna C. M. v. d. Houdt 30 j.; Nicolaas M. Oerlemans 20 j. en Johanna E. Timmermans 20 j.; Gerardus J. v. Heertum 26 j. en Woutera Hagen 21 j.; Marinus Coensen 38 j. en Henrica F. de Wijs 21 j.; Adrianus A. Eekels 24 j. en Jacoba Th. Samuels 23 j. Huw.-aangiften: Christianus C. Heijmans 35 j. en Cornelis A. van. Son 29 j.; Theodorus A. v. Son 24 j. en Maria J. Vrijhoeven 23 j.; Hen- ricus H. v. d. Dungen 47 j. en Doro thea H. Spee 40 j.; Engelbertus A. M. Botermans 25 j. en Theresia v. Son 23 j.; Theodorus C. J. Speek man 31 j. en Helena B. van Kessel 27 j. Over de maand Juni 1953. Geboren: Antonius J. M., zv. J. Henskens-v. Engeland; Hendrikus G. M., zv. M. v. d. Geld-Pullen; Hans, zv. P. Wolfs-v. d. Grient; An tonius M., zv. R. de Vaan-v. Schijn- del; Johannes C. G., zv. E. v. Ier- sel-Krielaars; Anna M. M., dv. A. v Haaren-de Vaan; Catharina M. G. A., dv. G, v. Eggelen-de Kroon; Anna M. W., dv. H. v. Beurden- v. d. Lee; Alexander J. C. M., zv. G. de Bonth-v. Dongen; Marianne, dv. A. Verhoeven-v. Herpen; Alde- gonda J. M., dv. A. Jansen-Hees- been; Lambertus M. P. M., zv. P v. Dal-Herman; Theodorus E. M. zv. P. v. Engelen-v. Beijnen; Go- verdina P. C. M., dv. C. Eekels-v. Baardwijk; Franciscus J., zv. J. Herma-Kuijs; Wilhelmina M. L., dv. N. v. d. Wiel-Schoonis. Overleden: Marinus W. de Kroon 58 j., echtg. van P. Kuijpers; Jo- sephus TI. M. v. Heijst 43 j., echtg. van M. Bonsel; Wilhelmus v. Mier- lo 60 j., echtg. van H. v. d. Lee; Theodora v. Giersbergen 79 j., echt genote van A. Heesbeen; Frederik van der Wiel 69 j., echtg. van Th. van den Avoort; Johannes H. Boe len 10 mnd., zv. M. Boelen-Brands; Joanna Oosterwaal 86 j., wed. van A. v. d. Lee; Theodora Polman 93 j., wed. van A. Kolsters; Johannes W. de Gouw 43 j. Gehuwd: Henricus H. v. d. Dun gen 47 j. en Dorothea H. Spee 40 j.; Theodorus A. v. Asseldonk 24 j. en Maria J. Vrijhoeven 23 j.; Engel bertus A. M. Botermans 25 j. en Theresia v. Son 23 j.; Theodorus C. J. Speekman 31 j. en Helena B. v. Kessel 27 j.; Christianus C. Heij mans 35 j. en Cornelia A. v. Son 30 j.; Marinus Henskens 31 j. en Pe tronella Musch 23 j. Herdenking. Deze maand zal het 15 jaar ge leden zijn dat onze dorpsgenoot, wijlen de heer M. v. Beurden, op de onbewaakte overweg te Nieuw- kuijk door een passerende trein werd gegrepen en bij dit ongeval het leven liet. De heer M. v. Beurden was in onze plaats een zeer geziene figuur en was o.m. directeur van het pa- rochieëel zangkoor en van de Man- nenzangvereniging Vriendenkring; door zijn prachtige stem en zijn uit gebreide kennis van de muziek wist hij beide koren tot grote hoogte op te voeren. Als een donderslag bij heldere hemel verspreidde zich in die dagen de droeve mare dat dhr v. Beurden, zittende naast de chauf feur in zijn wagen, een ongeluk was overkomen met bovengenoemd ge volg. Enkele dagen daarna werd de overledene onder overweldigende belangstelling door zijn mede-zan gers ten grave gedragen. Het heen gaan van de heer v. Beurden heeft altijd nog zijn stempel gedrukt op de beide koren, waarvan hij de ijve rige en kundige directeur was; zijn plaats is tot op heden nog nimmer zo vervangen geweest. Dat zijn herinnering is blijven voortleven, moge blijken uit 't feit dat door beide koren het plan is opgevat om hem bij zijn 15e sterf dag nog eens te herdenken. Zondag a.s. zal er voor zijn zielerust om 10 uur in de parochiekerk een H. Mis worden opgedragen, daarna zal op het kerkhof de kranslegging plaats hebben en zullen enkele liederen ten gehore worden gebracht. Aan alle oud-leden van beide koren is verzocht deze herdenking mede bij te wonen. KINDER-VACANTIE-ACTIE. Bij de 2e verloting van de Kinder- vacantie-actie, welke door de Heusden- se winkeliers-actie wordt gehouden, kwamen de volgende 10 gelukkigen uit de bus: Marjo Janson, Hansje Hus, Ton- ny te Vruchte, Riet Boeren, Piet v. d. Pol en Henkje van Driel allen uit Heus- den, A. Wijgers uit Wijk c.a., Ida Ver hoeven uit Herpt, Dymen Stronkhorst uit Genderen en Jenny Boll uit Doeveren. TE WATER GELATEN. Donderdag j.l. werd met goed gevolg het m.s. „Lisbeth M." van een der hel lingen van de scheepswerf de Haan en Oerlemans N.V. te Heusden te water gelaten. Dit schip is in aanbouw voor Motorcoaster Ltd. te Londen. De doop plechtigheid werd verricht door de moe der van de huidige directieleden. Het vaartuig is een coalcarrier van 't Raised Quarterdeck type met grote zelf- trimmende luikhoofden en Mac-Gregor- luiken. De hoofdafmetingen zijn als volgtlengte over alles 66,05 m„ lengte EEN ZWARE SLAG. Donderdagavond werd het 15-jarig dochtertje van de familie G. van Dongen aan de Heistraat, op fietstocht met nog een paar meisjes, in de buurt van Kaats heuvel, tijdens het hevige onweer dat zich boven onze omgeving ontlastte, door de bliksem getroffen en gedood. Haar oudere zus, die bij haar was, liep ver wondingen op, terwijl een vriendinnetje ongedeerd bleef. Bij het horen van het bericht van dit tragisch verscheiden, dat met ontzetting werd vernomen, gingen allerwege gevoe lens van grote deernis uit naar de zwaar beproefde ouders ien hun kinderen, die zo onverwachts en op zon wijze hun doch tertje en zusje moesten missen en zo plotseling in diepe rouw werden gedom peld. Wat dit verlies voor de familie v. Dongen betekent is voor anderen.-moeilijk te begrijpen. Men moet op soortgelijke wijze getroffen zijn, om er iets van te beseffen. Woorden schieten in deze te kort, alleen het uitspreken van de hoop, dat de familie v. Dongen gesterkt moge worden in deze moeilijke dagen en kracht moge erlangen naar het kruis dat hen op de schouders is gelegd, ligt in ons men selijk vermogen. De begrafenis van het jeugdige slacht offer zal, naar we vernemen hedenmiddag op het kerkhof aan de Heistraat plaats hebben. in de loodlijnen 60,95 m., breedte op spant 10,06 m., holte tot hoofddek 4,59 m„ holte tot R.Q.-deck 5,71 m„ dead weight ca. 1306 Eng. ton, bruto tonna ge ca. 885 ton; als hoofdmotor zal wor den geplaatst een Deutz-motor van 830 pk bij 250 omw. p. min., waarmede 11 km snelheid zal worden verkregen. Dit schip wordt gebouwd volgens Lloyd's Rules en M.O.T.-voorschriften. CHR. VERKENNERSGROEP „JAN DE ROOIJ". Na 7 wedstrijden is de stand in de patrouille-competitie thans: 1 Vossen met 185 punten: 2 Spechten 171 pt.; 3 Sper wers 169 pt.; 4 Eekhoorns 167 pt. en 5 Kivieten 162 pt. In het persoonlijk klassement is de stand als volgt1 H. Pruijssers 297 pt.; 2 J. de Cloe 293 pt; 3 J. van Tilborgh 289 pt.; 4 J. Dalmaijer 288 pt.; 5 C. Metzke 281 pt.; 6 W. Kappert 280 pt.; 7 W. Boezer 278 pt.; 8 J. Elsman 266 pt.; 9 Sj. Dalmaijer 262 pt.; 10 K. Nieu- wenhuizen 252 pt.; 11 Ch. Boezer 248 pt; 12 G. v. d. Poorte 241 pt.; 13 C. Nieuwenhuizen 226 pt.; 14 G. Stein 213 pt.; 15 T. de Jong 210 pt; 16 J. Pol 206 pt.; 17 G. Gouda 205 pt.; 18 D. Kraal 202 pt.; 19 G. de Vuijst 201 pt.; 20 A. van Vuuren 191 pt.; 21 J. van 'Ooster- hout 190 pt.; 22 W. Gestel 177 pt.; 23 en 24 N. Nieuwenhuizen en H. van Ooster hout 161 pt.; 25 A. Braspenning 144 pt. GELEGATEERD. Bij testamentaire beschikking heeft wij len Mej. A. D. P. Verheijden, die dit voorjaar te dezer plaatse is overleden, aan de Ned. Herv. Kerk een bedrag van 1000 en aan de diaconie der Ned. Herv. gemeente een som van 500 ge legateerd. M.U.L.O.-DIPLOMA. Bij het Zaterdag te Breda gehouden examen behaalden onze dorpsgenoten Gerrie van der 'Hoeven, Lucie van der Schans en Jan van Iersel, leerlingen van de Nuts U.L.O.-school te Waalwijk, het M.U.L.O.-diploma A. Geslaagden onze felicitaties. KUNST NA ARBEID. Aan het Zaterdag te Bladel te hou den muziekconcours van de Ned. Fede ratie van Harmonie- en Fanfaregezel schappen zal worden deelgenomen in de le afdeling door onze muziekvereniging Kunst na Arbeid. We wensen directeur en werkende leden die dag allen veel succes toe. PLATTELANDSVROUWEN. De afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen houdt a.s. Donderdagavond 8 uur in het gebouw van de Landbouwhuishoudschool een le denvergadering, waaraan verbonden een wedstrijd in bloemenschikken, waarvoor mooie prijzen beschikbaar zijn. EEN MOOIE GESTE. De leden van de Spaarkasver. Vele Kleintjes maken één grote, gevestigd in café Cové-v. d. Haart, hebben bij gele genheid van de Zaterdagavond plaats gehad hebbende uitkering van de in het lopende verenigingsjaar gespaarde gelden een bedrag van 19.40 bijeen gebracht voor de reis Ouden van Dagen 1954. Een voorbeeld, dat navolging verdient en door het Comité Ouden van Dagen ho gelijk wordt gewaardeerd. P.V. DE LUCHTVAART. De in café Cové-v. d. Haart aan de Nieuwevaart gevestigde postduivenver. De Luchtvaart, hield Zondag een vlucht van Pont St. Maxcence (Fr.), waarbij de prijzen werden behaald door B. Pols 1, 11; J. v. Doornik 2, 3, 9, 13; C. v. d. Schans 4; Adr. Versteeg 5; St. v. Peer 6, 10; W. Haverhals 7 en C. Groeneveld 8, 12. De duiven welke te Limoges zou den worden gelost zijn niet in vrijheid gelaten. De vlucht van St. Vincent (Fr.), waarbij ook hier duiven achterbleven, had het volgende resultaat: W. Versteeg 1; G. Treffers 2; B. Pols 3 en J. de Me ter 4. Zondag wordt het vluchtprogramma met de jonge duiven geopend met een vlucht vanaf Duffel (B.), waarvoor a.s. Vrijdagavond van 7 tot 9 uur in het clublokaal inkorving plaats heeft. Te vens wordt Zondag met oude duiven ge vlogen van Corbeil (Fr.), waarvoor Donderdagavond wordt ingemand. BESLISSINGSWEDSTRIJD. A.s. Zaterdagmiddag 5 uur zal op het terrein van de voetbalvereniging N.E.O. aan het Oosteind alhier de beslissings wedstrijd om het kampioenschap wor den gespeeld tussen N.E.O. en Good Luck uit Raamsdonk. PRO PATRIA. De Chr. Gymnastiekvereniging Pro Pa- tria maakte Zaterdagmiddag een mars door een deel der gemeente, waarvoor veel belangstelling bestond. GESLAAGD. Voor het propaedeutisch examen voor Theologie slaagde j.l. Zaterdag aan de Vrije Universiteit- te Amsterdam onze vroegere dorpsgenoot J. W. Genuit. PLOTSELING STERFGEVAL. Naar wij vernemen is de 71-jarige A. de Rooij, aan het Oosteind alhier, die zich hedenmorgen in het hooiland in de buitenpolder van Waalwijk bevond, al daar plotseling overleden. RECTIFICATIE. In het verslag van de tocht der ouden van dagen is een storende vergissing ge slopen, welke hierbij wordt gerectificeerd. Zowel de schoenen voor H. M. de Ko ningin als die voor Z. K. H. Prins Bern- hard werden aangeboden namens en door de ouden van dagen van Capelle, en niet namens de schoenfabrikanten Kerst en Oerlemans en de firma Hessels. Deze beide firma's waren de leveran ciers der schoenen, doch het cadeau als zodanig werd door de oudjes gegeven. WIJ BESCHILDEREN EEN KERK. Nu de Waalwijkse kermis nadert en het de week is dat de kermispot ten onderste boven worden gehou den, willen we toch graag ook even de aandacht van de kermisvierders vestigen op de kerk van Baardwijk. In het onderstaande lijstje, dat bescheidener is dan vorige week (is dat de stilte voor de geldstorm die wij zouden willen ontketenen?) leest U reeds van enkele milde ge- Vers, die bij het zich verkneukelen om het aanstaande kermisgenoegen, toch ook de arme Baardwijkse kerk die zo zeer een nieuwe beschilde ring en een reparatie behoeft, niet hebben vergeten. Laten we dat geen van allen doen; laten we in de komende weken, nu we, en met recht, royaal zijn voor ons zelf, ook eens royaal zijn voor de kerk van Baardwijk; leg eens een bedragje opzij voor dit mooie doel, geef het af aan de pastorie, aan ons bureau, maak het over op de girorekening van de kerk: 480950 of op onze girorekening 50798. Vorige opgaven: ƒ2471.54 Van N.N. ter ere van O. L. Vr. van Altijdd. Bijstand, tot een bijzondere intentie N.N. te Vught Nog meer belangstelling uit Vught Van N.N. te Waalwijk TER NAVOLGING Uit de kermispot van N.N. Van N.N.: anders gaat het met de kermis toch alle maal op Met kermis wil ik de kerk van Baardwijk niet ver geten Ik schudde mijn kermispot om Had ik 't maar eerder ge weten van N.N. te W. 10.— 2.50 15 20— 2.50 2.50 3— 2— 10— Totaal 2539.04 GESLAAGD. Voor het examen Werktuigkun dig Ingenieur slaagde te Delft onze plaatsgenoot de heer J. C. H. Cui- péri. Voor het propaedeutisch examen voor bouwkundig ingenieur aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde onze v.m. plaatsgenoot de heer A. Buddingh. Voor het eindexamen, Ruwen- berg te St. Michielsgestel, slaagde voor alle vakken de jongeheer Jacq. V. Bladel Joszn., alhier. ORIËNTATIERIT NIJVERHEIDS SCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN. Donderdagavond j.l. had onder grote belangstelling van de zijde der leerlingen in de cantine der Nijverheidsschool de prijsuitreiking plaats van de door de leerlingen ge houden en zeer geslaagde oriënta- tierit. In een korte maar geestige toe spraak roemde de Directeur, de heer v. Steenderen, de jongens om hun sportieve prestaties tijdens de tocht en wenste de niet-prijswin naars een volgende maal meer suc ces. Hierna ging hij over tot het uit reiken der prijzen. De uitslag was als volgt: le pr. v. Reyen-de Bruyn 25 str.p. 2 vulpennen met gouden pen. 2e pr. Moonen-v. d. Houdt 28 str.p. 2 kilometertellers. 3e pr. Peynenburg-Süos 38 str.p. 2 fietstassen. 4e pr. Proveniers-v. d. Lee 41 str. pnt., 2 vulpennnen (Blitztank). 5e pr. Couwenberg-Leermakers 45 str.p., 2 zakatlassen (na loting). 6e pr. Bergmans-Smits 45 str.p., 2 fietspropellers (na loting). 7e pr. v. d. Lee-Quist, 46 str.p., 2 zakwoordenboeken. 8e pr. Koning-v. d. Ven, 48 str.p., 2 vulpotloden met vullingen en puntenslijpers (na loting). 9e pr. Klerks-Schuurmans, 48 str. pnt., 2 zakmessen (na loting). 10e pr. Verboord-v. Breugel, 49 str.p., 2 vulpotloden. 11e pr. De Jong-Verboven, 50 str. pnt., 2 fietsemblemen (na loting). 12e pr. Verdonk-v. Haren, 50 str. pnt., 2 fietsvlaggen (na loting). 13e pr. Stokkermans-v. Riel, 55 str.pnt., 2 schetsboeken (na loting). 14e pr. Kleyn-v. d. Dussen, 55 str.pnt., 2e potloden met gum (na loting). Een extra prijs werd toegekend aan Spierings als beste individuele deelnemer met 35 strafpunten. De afdelingsprijs, een lauwertak, werd gewonnen door de afdeling Electriciëns met gemiddeld 45 4/30 str.pnt. De Smeden-Bankwerkers 47 14/34 str.pnt. De Schilders 53 str.pnt. De Schoenmakers 54 2/35 str.pnt. De Timmerlieden 60 6/21 str.pnt. De eerste prijs werd geschonken door de familie H. de Peffer, Sta tionsstraat alhier.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 1