KOM KIJKEN EN U ZULT KOPEN. begint ZATERDAGMORGEN TER ZOALS NOOIT. OSS - WAALWIJK - VEGHEL HELMOND Op alle artikelen buiten de opruiming 10 procent korting, led ere dag nieuwe koopjes. BERNDIJK LANDBOUW PLUIMVEE Uit Loonopzand's verleden. VOETBALSPORT KOFA „DE ECHO" ook UW blad. BOEKBESPREKING 11 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 10 JULI 1953 11 SEIZOEN OPRUIMING ratie als de kanovijver voor het publiek opengesteld. Bij gelegenheid van deze openstelling zal 's avonds om 8 uur op de verplaats bare kiosk bij de Restauratie een groot avondconcert gegeven worden door een van Nederlands beste corpsen n.l. door de Kon. Erk. Harm. Concordia uit L- op Zand, onder leiding van de heer v. Abeelen. De muziekcommissie van Con cordia stelde voor dit concert het vol gende programma samen 1 Avec Elan, mars, K. Jansen. 2. Carnaval Romain, H. Berlioz, arr. Meister. 3. Romeo et Juliette, H. Berlioz, arr Meister. 4. Les Erinnyes, J. Massenet, arr. T. Rottier Pauze 5. Figaro's Hochzeit, Mozart 6. Finlandia, Sibelius, arr. Dreissen. 7. Un Festin chez Lustucru, F. Rogister. 8. Marche Gammatique, G. Boedijn. K.V.P.-JONGEREN. In Hotel Smit hield Woensdagavond de Kring Tilburg van de K.V.P.-Jonge- ren haar jaarvergadering, waarop ook aanwezig was de landel. voorzitter Drs. Cosijn, die na de opening door de Kring voorzitter een inleiding hield over „De verwildering van de jeugd". Met trieste feiten tekende spreker deze verwildering, die hij een ziekte noemt van iedere maatschappij, die de mens geen kans geeft zich vrij te ontwikkelen. De grote problemen om hierin uitkomst te bren gen zijn de vrije tijdsbesteding en het onderwijs. Na de lezing ontspon zich een zeer leerzaam en geanimeerd debat over het besprokene. Bij de gehouden bestuursverkiezing van de kring werd als nieuwe voorzit ter gekozen de heer \V. de Roos uit Breda en als nieuw bestuurslid de heer L. Broeders uit Kaatsheuvel. Na een begeesterend woord van de nieuwe voorzitter volgde een korte rond vraag, waarin het jeugdcongres dat in Augustus te Waalwijk wordt gehouden, ter sprake kwam. Hierna volgde sluiting van deze vrij goed bezochte, zeer vrucht bare kringvergadering van de jonge K.V.P.-ers. AGENDA. 10 Juli Vrijdag 78.30 u. n.m. inman- den wedvlucht Duffel in de Sportwereld. 11 Juli Zaterdag 11 u. v.m. Officiële opening Restauratie De Efteling. 11 JuTi 8 u. n.m Groot Concert door de Kon Erk. Harm. Concordia in de Efteling. 11 Juli 8 u. n.m. Slot-repetitie con cours Kon. Erk. Harm Apollo in de nieu we zaal van W. Smit. 12 Juli 12 u. v.m. vertrek van de Kon. Erk. Harmonie Apollo naar 't concours te Bladel. FEEST HEILIGE MARTELAREN VAN GORCUM. Zoals we reeds eerder aankondigden vieren we a.s. Zondag 't feest van onze parochie-Heiligen, de Heilige Martelaren van Gorcum. Zoals andere jaren zal dit feest met grote luister gevierd worden. Ook de toeloop van de bevolking buiten de parochie zal evenals andere jaren ver moedelijk zeer groot zijn. Aan de voorbereiding van dit feest gaan twee kerkelijke vergaderingen voor af, bestemd voor alle parochianen van Berndijk. Deze worden gehouden Vrij dag en Zaterdag om half 8 in de kerk. Deze vergaderingen zullen geleid wor den door een Weleerw. Pater Carmeliet uit Waspik. Zondag om 10 uur wordt er een So lemnele Hoogmis opgedragen door de Weleerw. Pastoor Rietra, geassisteerd door de Weleerw. Kapelaan Swinkels en de Weleerw. Pater Carmeliet. Door het parochieel Mannenkoor, Dameskoor en Knapenkoor zal gezongen worden de meerstemmige mis Missa Octava van Elbert Fransen. Na de middag om 3 uur plechtig lof met processie, bij goed weer buiten de kerk. De feestpredikatie wordt gehou den door dé Weleerw. Pater Carmeliet. De muzikale begeleiding zal buiten de kerk geschieden door de Harmonie St. Jan. Moge dit weer een devotievolle dag worden voor de parochianen van Bern dijk. AGENDA. Zaterdag 11 Juli 3.45 u. n.m. repetitie drumband Harmonie St. Jan. Zondag 12 Juli van 11.30 tot 12.30 u. Leesbibliotheek in het patronaat. Maandag 13 Juli 8 u. n.m. repetitie van de Kon. Erk. Harmonie St. Jan. ENKELE WENKEN. VOOR GEBRUIK VAN TRACTORBANDEN. Ben goed onderhoud van tractorban den kost menig landbouwer nog wel eens hoofdbrekens. Men heeft immers zomer en winter te maken met ongunstige weersinvloeden! Ja, ook in de zomer, want het felle zonlicht is zeer schadelijk Voor rubber en kan de oorzaak zijn van het ontstaan van kleine barstjes in de band. Modder en vocht daarentegen doen geen kwaad en het is zelfs raadzaam 's zomers de banden met modder te be dekken. In dit verband moet men er aan denken, dat men de banden ook be schermt tegen oliën en vetten. Slippen van banden heeft tot logisch gevolg: slijtage. Slippende banden door snel optrekken of plotseling remmen kan tot gevolg hebben, dat stukken van de ribben afscheuren. Het is van belang de wieldruk op peil te houden door vloei stof in de banden te doen of door wiel- ge wichten. Men moet beslist verhinderen, dat de banden tegen de zijwanden van de ploeg- voor schuren. Dat kan men doen door de ploeg op juiste wijze achter de trek ker te koppelen. Een raadgeving, die altijd zijn waarde behoudt, is: let op de spanning en op de snelheid! Overspanning of onderspan ning van de banden kunnen karkasbreu ken veroorzaken. Grote snelheid geeft extra slijtage; bovendien zijn tractorban den daar niet op berekend. Door een juist gebruik zullen de voor delen van de luchtband nog beter tot hun recht komen. EEN DOORGANG DOOR DE SCHRIKDRAAD I Nu het weideseizoen weer nadert gaan velen er toe over hun weiland van een moderne afrastering te voorzien; de „schrikdraad" wint hoe langer hoe meer terrein. Het oude damhek verdwijnt ook, maar hoe men nu een handige toegangsweg tot de weide kan verkrijgen, weten velen nog niet. Onze eigen industrie vond een moge lijkheid en bracht de „rubber-poortgreep" in de handel. Deze poortgreep is een solide huls van rubber, waar het uiteinde van de stroomdraad doorheen gaat om aan de andere zijde van de huls weer te voor schijn te komen, maar dan in de vorm van een stevige haak, nog juist binnen de huls. Men kan nu de stroom voor een ogenblik onderbreken door de greep met de hand te pakken en de haak door één handbeweging los te maken van het „stroomdraadoog", dat aan een paaltje is bevestigd. Zoals men zijn jas opent en sluit, zo doet men het nu ook zijn weiland: met haak en oog. Dat de draad zich weer strak spant, daarvoor zorgt een sterke veer in de huls. Om het uitglijden der handen te voorkomen zitten randen aan de greep. Om een doorgang te maken door de schrikdraad, die weide of hoenderpark omheint, is de poortgreep een ideaal middel. Velen zullen er deze zomer het volle profijt van hebben! werkte, warmvochtige lucht te veel in het hok hangen en is het dak altijd vochtig. "Ik ben deze winter wel in hok ken geweest, waar het vocht in druppels tegen de zoldering hing. Dat is voor een kip heel slecht. Daarom voldoen rieten daken, afgedekt door asbest-cement pla ten of sluitplaten er op zo buitengewoon. Ze hebben een flinke afloop (afzeiling) met het oog op regen en wind, die er anders onder konden schieten, maar ven tileren bovendien zonder trek of tocht te doen ontstaan. Ook is het onder zulke dakbedekking 's zomers niet zo heet en 's winters niet zo koud. Met een spuit kan men het ongedierte er gemakkelijk tussen uit houden. Tussen stro heeft het ongedierte veel meer schik, dan tussen de harde, gladde rietstengels. KIPPENVRIEND. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. WORDEN GEVRAAGD Bouwnijverheid. Timmerlieden Metselaars. Grondwerkers. Schoen- en Leder. Overledersnij ders Bijtuiger. Prima ophalërs. Kantenschrooier. Machinezwikker Schoenstikkers Schoenstiksters (fabriek). Plaksters. L.l. handschoensnijder. Kleding-Reiniging. L.l. naaisters. Metaalnijverheid. Halfwas auto-monteur. L.l. plaatwerker. L.l. constructie-bankwerker. Voeding- en genot. Molenaarsknecht. Landboutv. L.l. Tuindersknecht. Vrije beroepen. Mannel. en vrouwel. kantoorbe dienden (jeugdigen). Huishoudel. diensten. Dagmeisjes BIEDEN ZICH AAN Schoen- en Leder. Leersnijder. Binnenzoolstanzer. Handzwikkers. Handoverhaler. Opzolers. Hulparbeiders schoenfabriek Sjouwers looierij. Metaalnijverheid. Metaaldraaier. Mach. bankwerker Voeding en genot. Brood- en Banketbakker Verkeer. Bezorgers. Chauffeurs Handel. Verkoopster. Vrije beroepen. Mannel. kantoorbedienden. Correspondent. Huishoudelijke diensten. Dienstbode Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau te Waalwijk, Grotestr. 339, Tel. 2131. Deze bekendmaking is geldig van 6 Juli tot en met 11 Juli 1953. De hr. J. W. te K. Van overjarige hennen worden in de regel in de winter niet veel eieren ge raapt. En daar de winst toch groten deels moet komen van de wintereieren, ligt het voor de hand, dat men steeds een flink percentage eenjarige, op tijd gebroede hennen moet hebben. Uit Uw brief blijkt, dat U te weinig ochtendvoer verstrekt. In plaats van 5 pond per week mag het wel 6 pond zijn, ja wel 7. Maar dan kunt U deze ge wichtsvermeerdering in mindering bren gen bij het hardvoer. Want in totaal geeft U genoeg. Uw voer is goed ge mengd. Ik vrees, dat Uw dieren te vet zijn. Overdag moet U de koppel zoveel mogelijk aan het werk houden, dus dan niet te veel hardvoer geven. Bewaar dat tot tegen de avond. Als de dieren over dag rijkelijk voorzien worden van hard voer, dan laten ze het ochtendvoer staan. En uit het laatste worden toch voornamelijk de eieren gevormd. Uw ren is voor de lichte rassen ook te klein, U zou meer voldoening smaken met een middelzwaar ras: Wyandotten, Reds, Orpintons of plymouth Rocks. Een vierkante meter is voor de lichte ras sen te weinig. Dakbedekking. Als het dak van een nachthok weinig afliopt, m.a.w., als het slechts flauw helt of in 't geheel niet, dan blijft de af ge il. Zoals we uit ons vorig artikel zagen was Pauwels van Haestrecht (de Oude) een man die in zijn dagen wel iets te betekenen had, denken we slechts aan zijn groots initiatief, de aanleg van een kanaal van 's-Gravenmoer naar Den Bosch, waardoor de turfindustrie hier tot grote bloei kwam. De zoon van Pauwels, Dirck, volgde zijn vader in de heerlijkheden op. Dirck van Haestrecht zette de graafwerkzaam heden aan het kanaal voort, doch kreeg al spoedig onenigheid met de heer van Waalwijk, Feiken Feikenszoon, die zeg genschap probeerde te krijgen op de nieuwe vaart om de voordelen eraan verbonden mede te kunnen genieten. Evenzo liet hem de heer van Baard wijk, Dirk van de Merwede, niet met rust, hoewel beide vijandige ridders door de Hertog van Brabant in het ongelijk werden gesteld en aan Dirck van Haes trecht door de Hoge Raad van Brussel het vredig bezit van zijn goederen werd bevestigd. Dirk werd bij zijn dood in 1440 op gevolgd door zijn zoon Pauwels (de Jonge), gehuwd met Catharina van Naeldwijck. In 1473 stier Pauwels (de Jonge), waarna zijn zoon Dirk, gehuwd met Walburgis van de Pol hem opvolg de en stierf in 1492, zonder mannelijk nakomelingschap na te laten, waardoor de heerlijkheid kwam in handen van zijn oudste dochter Diercke, die ongehuwd was. Deze gaf de rechten op de heer lijkheid over aan haar zuster Maria van Haestrecht, gehuwd met Robbrecht van Grevenbrouck, welke Robbrecht bij overgifte van schoonzuster Diercke, heer van Loon werd. Toen heer Robbrecht in Januari 1528 stierf, kwam de heerlijkheid aan zijn zoon Dirck van Grevenbrouck, die op 2 April 1535 met Loon werd beleend. Hij was gehuwd met Philebertha van Immerseel, die bij de dood van haar man in de heer lijkheid opvolgde. Uit het huwelijk wer den twee kinderen geboren, n.l. Floris en Maria. Floris huwde met Cornelia van Harf, de erfdochter van Bokhoven en Ol men en zo kwamen de heerlijkheden Loon en Bokhoven in één hand. Josina van Grevenbrouck was het enig kind uit dit huwelijk. Zij trouwde in 1570 met haar neef Engelbert van Immerseel, die bij haar twee kinderen verwekte n.l. Philebertha, die voor de eerste maal trouwde met Walraven van Haafte en later met Dirck van Bronckhorst-Batenburg, heer van Antholt, en Dirk van Immerseel, die toen zijn overgrootmoeder, Phileber tha van Immerseel op 13 April 1600 stierf met Loon werd beleend. Deze Dirk van Immerseel was gehuwd met Maria van Renesse, dochter van Jan van Renesse en Elisabeth van Nassau, die oom moest zeggen tegen Willem de Zwijger. De lezer ziet dus, Loonopzand was door dit huwelijk nog enigszins verbonden met het huis van Oranje, zo als trouwens reeds vroeger het geval was geweest, toen Adriana van Haes trecht, dochter van Pauwels v. Haes trecht de Jonge, trouwde met Jan (bas taard) van Nassau. Engelbrecht van Immerseel, gehuwd met Helene de Montmerency, was een zoon uit het huwelijk van Engelbert en Maria van Renesse, en 't was deze heer aan wien Loonopzand zo heel veel ver schuldigd is, in menig opzicht. Hij het twee zonen na, n.l. Ferdinand Albert Hyacinth, die op 16 Mei 1696 kinder loos overfeed en Charles, die z'n vader opvolgde. Deze Charles was jammer ge noeg onnozel, en werd bijgestaan door voogden. Een van deze voogden was zijn oom Dirk van Bronckhorst-Baten burg, gehuwd met Maria van Immerseel. Uit het huwelijk van Dirk van Bronck- horst Batenburg met Maria van Immer seel werd geboren Maria Anna van Bronckhorst-Batenburg, die later huwde met Leopold Philips Vorst van Salm- Salm, en uit welk huwelijk o.m. geboren werd Maria Christina, die op 25 Juli 1741 (bij de dood van Charles van Im merseel), de laatste telg uit dit edel ge slacht, met Loon werd beleend. Over de nalatenschap van Charles van Immerseel werden vele processen gevoerd. Na veel geharrewar werd ein delijk een transactie gesloten. Louis, Vorst van Salm-Salm, zoon van Char les (broer van Maria Christina) kreeg Loon, terwijl Louis de Montmerency, Bokhoven bekwam, waar inmiddels het kasteel door de Fransen verwoest was. De Graven van Salm-Salm hebben de heerlijkheid Loon nog bezeten tot in de tweede helft der negentiende eeuw, toen Alfred, Emiel en Felix van Salm-Salm de grondheerlijkheid Loonopzand, die zij van hun vader geërfd hadden ten gelde maakten, tegelijk met de ridderzaal van het kasteel ('t kasteel was in zijn bouw vallige staat in 1777 bijna geheel afge broken) verkochten aan Vrouwe Sophie de Roy van Zuidewijn, douarière van Jhr. Mr. Xaverius Verheyen, waardoor de heerlijkheid kwam aan de nazaten der Rentmeesters die reeds sinds de Immer- seelen de bezittingen te Loon hadden beheerd. F.r. Xav. Verheijen was de zoon van Joh. Bapt. Verheijen, de Drossaart van Bokhoven, die in 1795 met van Hoof uit Eindhoven e.a. ijverde voor de gelijkbe rechtiging der Katholieken in de Gene raliteitslanden. Lodewijk Napoleon be noemde hem tot Commandeur der Kei zerlijke Orde van Reünie, terwijl de Broeders der O.L.V. Broederschap in den Bosch hem benoemden tot Proost. Een reeks van aanzienlijke mannen zijn uit de nieuwe heren der heerlijkheid voortgekomen, o.a. Mr. J. B. Verheijen, Lid van het Lager en later ook Hoger Huis, Zwanenbroeder, een der drie Hoofdinspecteurs van het schoolwezen, vele malen geridderd, gehuwd met Gra vin Dumoncau. Vervolgens een zoon van J. B. Ver heijen, nl. Mr. Eug. Verheijen, die met ere het onderwijs in de districten Tilburg en Waalwijk diende, tevens kantonrech ter was te Waalwijk in welke functie hij door de staat werd geridderd voor 25 ja ren waardevolle bewezen diensten. Jhr. Fr. Xav. Verheijen, ook geridderd, klom op tot le Kamerlid, Jagermeester va nde Prins der Nederlanden in bui tengewone dienst en Raadslid bij een Hoger Gerechtshof. Jhr. Mr. H. Verheijen was lid van de Militieraad, en zo zijn alle op eervolle wijze opgetreden, voor gerechtshoven, als burgemeesters, in Koninklijke Dienst enz. Bij de verkoop der heerlijkheid kreeg het dorp Loonopzand het tiende van de som van 79750.in eigendom. Vele heidegronden werden door verschillende personen gekocht, terwijl het bouwland en de bossen groot 60 bunders aan de familie Verheijen overgingen. Thans wordt het Loonse kasteel be woond door Mevr. Emelie Verheijen, gehuwd met Dr. ten Merne, die het vorig jaar het kasteel betrokken, nadat het grondig was gerestaureerd. NICOLAS NICKLEBY. Eveneens in twee delen verscheen Nicolas Nickleby. De vertaling is van Jan Nieuwenhui's_ Als illuss- traties werden de oorspronkelijke prenten van Phiz (Hablot K. Browne) gebruikt. Tijdens het schrijven van deze echt gezellige roman was Dickens pas 26 jaar. Hij was de beroemde zoan van een op zijn naam schul den makende vader. In de ratelen de mevrouw Nickleby maakte hij zijn moeder onsterfelijk (en een beetje belachelijk). In deze roman opent zich weer de verrukkelijke Dickenswereld van onvergetelijke figuren, een fan tastisch universum, rijk gevariëerd in milieu en typering. U maakt kennis met de kost school van Squeers, een martel plaats voor onnozele kinderen met de wereld van ijdelheid, nijd en slordige collegialiteit die de toneel groep van Vincent Crummies ver- tebenwoordigt. U leert de kleine burgerfamilie kennen, wier oom bij de waterleidingmaatschappij zijn glans over de hele familie werpt. U krijgt sympathie voor de koetsirs en kruiers en de hartver- overende Cheerybless. Uw haat voor de laaghartige oom Ralph slaat om in medelijden voor de on gelukkige heldin Cathrien, die hij tot sachtoffer kiest van de bloem der Londense losbollen. De losse groepering van humo ristische, aandoenlijke en schurk achtige figuren, ontsproten aan Dickens' uitbundige verbeelding, groeien samen tot een eenheid van intrigue vol onvoorziene wendin gen en ontknopingen. Maar het is de triomf van deze roman dat zelfs die de intrigue mocht vrgeten, de mensen en de atmosfeer waarin zij leven, nimmer vergeet. Het buitenhuisje van me vrouw Nickleby, het kantoor van Ralph Nickleby, waar zulke ver schrikkelijke dingen gaan gebeu- 'ren, de duistere straten van Lon den, worden door Dickens als door een tovenaar in de fantasie en de blijvde herinnering van de lezer ingeprent. Op de dag dat de eerste afleve ring van Nicklby verscheen, wer den al 50.000 exemplaren verkocht. Al spoedig kwamen heel wat kost schoolhouders om zjjn beschrijving van de kostschool van Squeers te gen Dickens in 't geweer. Dickens had hierop geen ander antwoord dan dat zijn beschrijving nog maar een zwakke schaduw was van de ellendige werkelijkheid. AMERIKAANSE VERHALEN. De beste schrijvers van Amerika zijn vertegenwoordigd in deze bundel, die tegelijk ongewild, een levend beeld geeft van „The American way of life". Het is een uitgelezen verzameling van de beste korte verhalen, doorsnee door alle facetten van de Amerikaanse lite ratuur. De stof voor deze bundel korte ver halen leverden zowel de oude staten langs de Atlantische kust als die van het Midden-Westen, het Zuiden en de Westkust. Ook de verschillende nuancen van Amerikaans levensgevoel vinden hier hun uitdrukking: het opgewekte vertrouwen in de mens en zijn mogelijk heden, het geamuseerd beschouwen van menselijke eigenaardigheid, het bewust zijn van de vreemde krachten van angst en vernieling die zelfs het kind al be dreigen. Het geheel vormt een ongemeen boei end schouwspel en laat de lezer door dringen in het eigenlijke leven van dit zo nabije en toch ook zo verre continent. Dit alles wordt gezien door het oog van tien schrijvers: de nog jonge Tru man Capote; de schrijfster Eudora Wel- ty; de negentiende eeuwse Bret Harte; de onlangs overleden Sinclair Lewis; de Armeense Californiër William Saroyan; de journaist Ernest Hemingway; de No belprijswinnaar 1950 William Faulkner; de schrijver van he Bridge of San Luis; Thornton Wilder; de bekende dichter romanschrijver Conrad Aiken; de Cali forniër John Steinbeck; tenslotte James Thurber, beroemd door zijn bijdragen aan The New Yorker. Beide boeken verschenen in de beken de Prisma-reeks, van het Spectrum. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. Kampioenschap van Nederland. EindhovenVitesse (Zaterdag), SpartaRCH (Zaterdag). Promotie 2e klasse, Groep C: HelmondDosko (7 uur). Groep D: QuickKimbria. Zuid I. Promotie 3e klasse: VlissingenDongen, (B. o. Z„ 7 uur). 4e klasse G: IersekeKaaise Boys. PROTESTEN AFGEWEZEN. Beslissingswedstrijd VlissingtenDongen te Bergen op Zoom. Het protest van Dongen is gisteravond in een vergadering in hotel Cosmopolite te Breda afgewezen. De beslissingswedstrijd Vlissingen Dongen zal nu worden gespeeld .op a.s. Zondag op het MOC-terrein te Bergen op Zoom. De wedstrijd begint om half zeven 's avonds. Ook het lopend protest van Voab DHV is afgewezen. DE SCHEIDSRECHTERSVER. LANGSTRAAT VOETBALDE IN EINDHOVEN. J.l. Zondag 5 Juli nam de Scheids- rechtersvereniging uit de Langstraat deel aan het door de Groep Eindhoven ge organiseerde Scheidsrechters-tournooi en wist de tweede prijs, een schitterende beker te behalen. Het heeft de mannen uit de Lang straat echter veel moeite en zweetdrup pels gekost voor het zover was. Om precies half 1 werd door de schei dende voorzitter (de heer Boere) het - tournooi met een voor ieder passend woord geopend en kon om 13 uur met de wedstrijden worden aangevangen. tzr werd op drie terreinen gespeeld, weiKe aue met noge Domen omzoomd waren en dit alleen gat ai een scbitte- rende tint aan het pracütige sportvelden- complex. in drie groepen werd gestart en de Langstraat was ingedeeld oij r-vltena en Koosendaai. ue eerste wedstrijd tegen Kooseudaal leverde voor onze jongens, na een goed gespeelde wedstrijd, een loverwinning op. INa een kwartier gerust te hebben, wero ook rtitena met zl uitgeschakeld en kwamen de oangstraters met -t; pun ten uit twee wedstrijden aan net hoord van hun groep. Inmiddels hadden in de andere twee groepen Eindhoven en Helmond zich ge plaatst voor de eindronde. Juist in deze eindronde kwamen de schoenmakers (zo- ais zij in Eindhoven genoemd werden pas goed los. INa een zeer spannende wedstrijd moest Helmond met 20 het onderspit delven jook Eindhoven had reeds van Helmond gewonnen), zodat de westrijd EindhovenLangstraat moest beslissen wie én de eerste prijs en de jacobswis- selbeker zou winnen. Een talrijk publiek heeft met ons in deze wedstrijd het schitterende spel van de Langstraters kunnen bewonderen. Zonder een van onze jongens tekort te doen, mogen wij hier wel noemen het sublieme spel van midhalf Duquesnoy, rechtsbinnen Fens en midvoor Kekkers. Een bijzondere spannende wedstrijd, waarin beide elftallen alles gaven wat nog aan reserve over was, met dan weer de Langstraat en dan weer Eindhoven in de aanval, maar onze achterhoede met doelman Rosenbrand aan het hoofd (deze had wel een bijzonder goede dag) stond als een rots in de branding, en zo eindigde deze wedstrijd dubbel blank, daar ook onze voorhoede ondanks ver woede pogingen geen doelpunt wist te maken. Met het nemen van 5 strafschop pen moest nu uitgemaakt worden, wie overwinnaar zou zijn. Hierin bleek dat wij niet over schutters, maar wel over een prima doelverdediger beschikten; drie van de vijf strafschoppen werden door Rosenbrand op voortreffelijke wijze gestopt. Nu kwamen onze schutters, 1 doelpunt, 1 gestopt en 3 naast. Ver moeid? Na weer ieder 5 strafschoppen kwam eindelijk Eindhoven met een 21 overwinning uit de strijd. Na afloop werden in Hotel Stad Rot terdam de prijzen uitgereikt met voor iedere Groep een passend woord en aan de Langstraat de belofte dat Eindhoven een revanchewedstrijd zou komen spelen in Waalwijk, tijdens de Slem, wat door ons dankbaar aanvaard werd. Hierna dankte onze voorzitter, de heer Boere, voor alles wat hij voor de groep Langstraat gedaan had en sprak de wens uit dat Eindhoven weer in het bezit mocht komen van een voorzitter, zoals zij die in de heer Boere gehad hebben. Met een gezellig bal werd de dag be sloten en om p.m. half 12 werd te terug reis aanvaard. Waar bleven ook nu weer dezelfde wegblijvers?? Zij nog vermeld dat de algehele leiding bij de heer W. Duques noy in goede handen was.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 11