Wijde Wereld miWYR Waaiwijkse en Langstraatse Courant I BERIA vali UIT DE AFSCHEID VAN DE NESTOR DE VAN RAAD GEMEENTERAAD RAAMSDONK BAKKERS kregen hun VACANTIE MAANDAG 13 JULI 1953 Uitgever Waalwijltse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week ECHO HEI ZUIDEN 76e JAARGANG No. 56 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.ni. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK - TEL. 2621. - OPGERICHT 1878. - Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL, TEL. 2002. l'ELEGR.-ADRES „ECHO" De controverse die sinds de dood van maarschalk Stalin en mis schien al daarvoor vermoed, maar ten stelligste werd ontkend, is tot een uitbarsting gekomen. De mi nister van binnenlandse zaken, Be- ria, die met Malenkof en Molotof het driemanschap vormde, dat Sta lin opvolgde, is in ongenade geval len, uit zijn functie ontheven en ge brandmerkt als vijand van de partij en van de regering. Volgens het communiqué dat het officiële Russi sche persbureau Tass heeft uitgege ven, stelde Beria het ministerie van binnenlandse zaken boven de partij en de regering. Zijn dossier is in handen gesteld van het Russische Hooggerechtshof. Dat is dus de voorlopige ontkno ping van het drama dat zich sinds enkele maanden achter de muren van 't Kremlin heèft afgespeeld en waarin Beria het onderspit heeft moeten delven. Het baantje vara po- litie-chef in de Sovjet-Unie schijnt een hachelijke onderneming te zijn, want al degenen die sinds de revo lutie dit zwaard hebben gehanteerd, zijn op een of andere manier door het zwaard omgekomen. Het was trouwens te voorzien dat de oude rot Beria het niet over zijn kant zou laten gaan, als de jongere Malen kof boven hem zou komen te staan, wat toch gebeurde door diens be noeming tot minister-president, de functie die in de Sovjet-Unie de hoogste macht vertegenwoordigt. Westelijke commentaren voorspel den dan ook na de dood van Stalin een hevige strijd om de macht. Mos kou heeft geprobeerd deze voor spellingen te logenstraffen door een roerende eensgezindheid te sugge reren, toen Malenkofs benoeming binnen 24 uur na het overlijden van zijn voorganger afkwam. Daar mee maakte het ongetwijfeld enige indruk, maar toch niet zoveel dat het Westen er zich volkomen door in slaap liet wiegen. De strijd kon evengoed uitgevochten worden daar na, wat dan ook gebeurd is. In dit licht moeten derhalve waar schijnlijk de gebeurtenissen worden gezien die zich in de loop van de maanden met betrekking tot de Sovjet-Unie hebben afgespeeld. In hoeverre het verloop van zaken in de satellietstaten er mee te maken heeft, is nu nog moeilijk uit te ma ken, maar het lijkt niet onmogelijk dat het beruchte dokterscomplot op nieuw illustratief materiaal ver schaft voor de interne ontwikke ling. Men herinnert zich dat kort voor de dood van Stalin een aantal artsen werden gearresteerd, be schuldigd van moord op Sovjetkop- stukken en zo. Deze mensen zijn omstreeks April op last van Beria vrijgelaten, waarbij werd meege deeld dat alle beschulidingen fout waren en een zondenbok de woes tijn werd ingestuurd. Misschien gaan de artsen vandaag of morgen opnieuw voor de bijl. Maar zelfs al is dit niet het geval, dan rijst nog de vraag: als zij indertijd zijn gear resteerd op last van Stalin zelf en later op last van Beria zijn vrijge laten, hoe was dan de verhouding tussen Stalin en Beria en heeft Be ria in de worsteling om de macht met Malenkof enige tijd boven ge legen? Het lijkt 'n raadseltje, maar het is een raadsel, waarvan de op lossing heel belangwekkend zou zijn. De uiteindelijke overwinning schijnt in ieder geval voor Malen kof te zijn, terwijl de diplomaat Mo lotof op de achtergrond blijft, wat overigens niet inhoudt dat hij er niet bij betrokken is. Men kan dus geredelijk veronder stellen dat de rol van Beria is uit gespeeld en of de Sovjets er op het Ogenblik humanere methoden op na houden, om er definitief een einde aan te maken, is een kwestie van de tweede orde. Een belangrijker vraag is in hoeverre Beria zijn stempel heeft gedrukt op de politiek die de Sovjet-Unie het laatste half jaar heeft gevoerd. Het onmiskenbaar gematigde element dat viel waar te nemen, verwacht men niet van de ze man, die nu niet direct de naam heeft clement te zijn en die daar gedurende zijn loopbaan ook aller minst aanspraak op heeft gemaakt. Het ligt op het eerste gezicht dus niet voor de hand 'n nieuwe koers wijziging te verwachten. Is omge keerd in het jongste verleden Beria toch het gematigde element geweest dan wordt de toekomst nog veel on zekerder en zeker niet rooskleuri ger. Men zou iets dergelijks kunnen opmaken uit de termen, waarmee Beria is versierd, waartoe o.m. hoort zoiets als verdorven burger lijk kapitalist, een betiteling die de Sovjets nog niet eens voor Eisen hower plegen te gebruiken. De ver dorvenheid van Beria schijnt dus wel op het Westen geïnspireerd te zijn, al zeggen die beweringen na tuurlijk niet zo bar veel. Westelijke diplomaten hielden zich dan ook op de vlakte in hun eerste commen taar. Als de val van Beria even snel is in zijn gevolgen als de dood van Stalin, zal het Westen spoedig ge noeg iets naders te weten van wat het van de kant der Sovjet-Unie in de naaste toekomst heeft te ver wachten. Zo vergaat ook de glorie van de groten der Sovjet-Unie, wanneer 't gaat over er op of er onder. Op nieuw blijkt hoe weinig zekerheid het Sovjetsysteem voor wie dan ook biedt. Nog maar een paar maanden geleden was Beria na Malenkof de tweede man, nu is zijn leven niet veel meer waard dan dat van de eerste de beste misdadiger. Onge twijfeld heeft hij het er volgens on ze begrippen naar gemaakt, doch menselijkerwijs gesproken, was hij niet voorbestemd om zijn carrière op deze manier te beëindigen. Hij is de weg gegaan waarlangs hij zelf vele anderen gestuurd heeft en wie weet ontmoeten ze elkaar aan het eind van die weg nog eens. Ze heb ben elkaar dan niets te verwijten, want ze hebben de draak die hen heeft verslonden, zelf binnenge haald. Wij moeten ondertussen af wachten wat zijn opvolger in petto houdt. AMERIKAANSE TROEPEN TEGEN SYNGMAN RHEE. Het Amerikaanse Opperbevel in Ja pan stuurt versterkingen naar Zuid-Ko- rea om de positie van de UNO te ver stevigen indien de Zuid-Koreaanse rege ring zich met geweld tegen een wapen stilstand zou verzetten. Een nieuw regi ment luchtlandingstroepen bevindt zich reeds in Korea. Eenheden van de be roemde eerste cavalerie-devisie staan in Tokio op het punt te vertrekken. On danks strenge veiligheidsmaatregelen van het Amerikaanse leger is dit nieuws toch bekend geworden. Volgens welingelichte kringen in Washington heeft Rhee zich echter reeds bij een wapenstilstand neer gelegd. De versterking van de niet-Koreaanse UNO-troepen in Korea heeft ook ten doel de ontvluchting van nog meer niet- communistische krijgsgevangenen uit U- NO-kampen te voorkomen en de grond- eenheden aan te vullen, als Rhee zijn troepen aan het opperbevel der Verenig de Naties mocht onttrekken. LEVENSMIDDELEN VOOR OOST-DUITSLAND. De Amerikaanse regering is bereid ter waarde van 15 millioen dollar levens middelen naar Oost-Duitsland te zenden. Dit is meegedeeld door de Amerikaanse Hoge Commissaris in Bonn. BENELUX-OVERLEG IN LUXEMBURG. Over de Beneluxbesprekingen, Woensdag te Luxemburg gehouden, wordt aan Belgische zowel als aan Nederlandse zijde het diepste stil zwijgen bewaard. Men mag echter aannemen dat de onderhandelingen te Luxemburg voor een belangrijk deel gewijd waren aan het verklei nen van al te grote tegenstellingen in de standpunten der Nederlandse en Belgische regeringen, teneinde een algemene bespreking op 24 Juli mogelijk te maken, zo verneemt het A.N.P. De Belgische pers beperkt zich tot het publiceren van het korte Luxemburgse communiqué met uit zondering van Het Laatste Nieuws, dat zegt de indruk te hebben, dat de besprekingen nogal vlot verlie pen. De Nederlanders, aldus dit blad, waren verschenen met een formule die tegenover het Belgische voorstel werd geplaatst. De bespreking was geanimeerd, maar men had niette min goede hoop op een overeen komst tot het ontwerpen van een algemene maatregel, die de Belgi sche regering in staat zou stellen de door Nederlandse concurrentie be dreigde bedrijfstakken te bescher men. Men had de indruk, zo zegt „Het Laatste Nieuws", dat de beginselen waarover de ministers het volgens het officiële communiqué eens wa ren geworden, in beperkte mate te gemoet komen aan het Belgische verlangen tot bescherming van be drijfstakken, die tengevolge van het lagere Nederlandse loonpeil de con currentie in sommige producten niet kunnen volhouden. „OFFSHORE"-ORDERS VOOR ONS LAND. Het hoofdkwartier van het Ame rikaanse leger te Heidelberg heeft bekend gemaakt, dat Nederland een z.g. offshore order krijgt ter grootte van 712.500 dollar (rond 2.700.000 gulden) voor onderdelen van be wapeningsuitrusting. Het desbe treffende contract is reeds door de staatssecretaris mr F. J. Kranen burg, getekend. Ook in andere landen zijn of worden dergelijke orders geplaatst; voor de Nederlandse industrie gaat het om een leverantie van onder delen voor wapens ter waarde van 300.000 dollar en van onderdelen voor voertuigen ter waarde van 412.500 dollar. TOT 31 JULI GEEN STRAFPORT? Is het waar, dat de PTT in ver band met de jongste tariefswijzizin- gen van de porti tot 31 Juli géén strafport in rekening zal brengen? Is niet vóór 1 Juli op onvoldoende wijze aan de komende tariefswijzi gingen bekendheid gegeven? Aldus heeft het Eerste Kamerlid baron de Vos van Steenwijk aan de minister van Verkeer en Waterstaat ge vraagd. VOOR VIERDAAGSE 9V2 DUI ZEND DEELNEMERS. Voor de Internationale Vierdaag se afstandsmarsen, welke van 21 t.m. 24 Juli te Nijmegen zullen wor den gehouden, hebben 9.550 deelne mers ingeschreven, van wie 5.750 burgers en 3.800 militairen. Voor de dagelijkse afstanden hebben zich 1900 personen gemeld, voor de 50 km 1200, voor de 60 km 6200 en voor de 30 km 250. In totaal nemen 1250 dames deel. EINDHOVEN KRIJGT TWEEDE TECHNISCHE HOGESCHOOL. Het besluit van de Eerste Kamer, waardoor de weg vrij werd gemaakt voor de stichting van een Tweede Technische Hogeschool in Eindho ven, heeft in de lichtstad veel vreugde verwekt. Aanstonds ging de vlag uit op vele industriegebou wen en het gemeentebestuur be sloot op Zaterdag 25 Juli een groot feest te laten vieren. Als alles meeloopt, verwacht men dat in September 1954 de eerste spade in de grond zal gaan van de gebouwen, waarvoor reeds een ter rein aan de Dommel is bestemd. In September 1955 zou dan een aan vang gemaakt kunnen worden met j de lessen voor het eerste leerjaar voor 25 a 50 studenten. GEMEENTEN KRIJGEN 16 MILLIOEN MEER. In een circulaire aan de gemeen tebesturen heeft de minister van Binnenlandse Zaken meegedeeld dat de gemeenten voor 1953 voorlopig kunnen rekenen op een algemene uitkering van 116 procent uit het gemeentefonds, volgens het thans bij de Tweede Kamer aanhangige wetsontwerp. Dit betekent dat de gezamenlijke gemeenten rond 16 millioen gulden meer inkomsten uit het gemeentefonds zullen ontvangen dan waarop ze bij de gemeentebe groting voor 1953 hebben kunnen rekenen. MISDRIJF TE FRANEKER. Man en vrouw gedood. Donderdagmorgen vroeg is de vrouw van H. W. te Franeker zwaar gewond in haar woning aangetrof fen en kort daarop overleden. Ge neeskundige hulp mocht niet meer baten. Uit de aard der verwondin gen bleek, dat misdrijf in het spel moest zijn. De echtgenoot was spoorloos verdwenen. Later is zijn lijk uit het kanaal vlak bij de wo ning opgevist. Omtrent de redenen van de moord aanslag tast men volkomen in het duister. RAPPORT DELTA-COMMISSIE. Vrijdag heeft de Delta-commissie haar eerste twee aan de minister uitgebrachte adviezen gepubliceerd; zij komt tot de volgende twee conclusies: Met spoed zal moeten worden overgegaan tot verhoging en verzwaring van de Schouwense Dijk tot een deugdelijke waterkering. Verder zal in de Hollandse IJsel, bij de mond, ter hoogte van Krimpen a.d. IJsel, zo spoedig mogelijk een stormvloed-waterke ring moeten worden gemaakt. De raad der gemeente Raamsdonk kwam Vrijdagavond in openbare verga dering bijeen. Afwezig waren de heren Bergé en v. Seters, waarvan bericht van verhindering was ingekomen. De notulen van de vergadering van 6 Juni werden in orde bevonden. Uit erkentelijkheid vanwege het be zoek van Prins Bernhard aan onze ge meente na de waterramp, had Burge meester Prinssen zijn gelukwensen aan de Prins doen toekomen met diens verjaar dag. Van de particuliere secretaris van de Prins was een telegram in hartelijke bewoordingen als dank ontvangen. Verder was binnengekomen een schrij ven van de commissaris van de provin cie betreffende de benoeming van burge meester Prinssen als waarnemend burge meester der gemeente Geertruidenberg. Enkele goedkeuringen van koop en verkoop van gronden en enkele subsidie aanvragen. Intussen werd de vergade ring enkele ogenblikken geschorst voor het onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden der raad. De gratificatie-regeling 1953 voor het rijkspersoneel werd van overeenkomstige toepassing verklaart voor het gemeente- personeel. De R.K. Meisjesschool te R'donk-dorp kreeg een crediet van 269.40 voor aan koop van een 3-tal schoolbanken. De algemene politieverordening '46 onderging enige wijziging. Het volgende punt was niet zo maar onder de voorzittershamer door. Een verzoek was binnengekomen van een 15- tal bakkers om een verplichte vacantie- week vast te stellen in JuliAugustus. Vanzelfsprekend zullen alle bakkers niet gelijk met vacantie gaan. Ook de datum zal door de bakkers onderling worden geregeld. Aangezien het hier 15 van de 19 bakkers betreft, wat ongeveer 80 pet. is, stelden B. en W. voor het verzoek in te willigen. De Kamer van Koophan del te Waalwijk was voorstander van 3 dagen. Na afkondiging zal de wet in Werking treden. De heer Verschuren was de eerste spreker en vond het een gevaarlijk ter rein om de vacantie verplicht te stellen, omdat hier met belangen van enkelen te doen is. 'Hij was niet tegen de vacantie, verklaarde hij, maar het gaat om een grote groep, hij dacht moeilijkheden te ondervinden met de verbruikers, daar er geen geld is om voor 2 weken te kunnen betalen, eerst de eigen bakker en de week erop de andere. Hij vroeg zich af of het wettelijk vast te stellen is. De voorzitter zei aan het een en an der nog niet gedacht te hebben en wat de betaling betreft, dat zal wel meeval len. Onderling regelen is beter, doch dit heeft niet gekund, daarom hebben de bakkers dit verzoek gedaan. De heer Verschuren vond dat zijn be zwaren niet weg te nemen waren. D» burgemeester vond het geen groot ver schil als de bakkers het een en ander zouden afspreken, wat de heer Verschu ren de opmerking ontlokte dat het niet te- ondervangen was. De heer Lankhuijzen nam het gesprek over en noemde het geen nieuws dat bak kers vacantie namen, want dat is al ja ren het geval en in die tijd hebben de mensen ook brood op een ander moeten halen. De vacantie gaat toch door en zonder de moeilijkheden zoals de heer Verschuren deze toch zag blijven. Deze bleef het aldoor grote moeilijkheden noe men, waarop de heer Lankhuijzen voort ging met een lans te breken voor de bakkers. De bakkers moeten noodzake lijk vacantie hebben; als de anderen moesten werken als de bakkers, hadden ze er het bijltje al lang bij neergelegd, want deze mensen werken toch zo wat dag en nacht, aldus Lankhuijzen. De heer Rodenburg vond het voorstel prachtig, te meer nog dat dit uit de on dernemers voortkomt, zoiets moeten wij toejuichen. Ook bij bouw en nijverheid is het verplicht dat er vacantie gehouden wordt en ook hier zijn wel mensen bij die er op tegen zijn. Hij vond het idee erg redelijk en prees het goede initiatief, en wat het financieel betreft komt dit toch uiteindelijk voor rekening van de bakker. Verschuren: Ik blijf bij mijn besluit en zal tegen stemmen. De heer Vermeren verklaarde niet te gen de vacantie te zijn; voor de arbei ders is het landelijk bij de wet gere geld, dit had voor de middenstand ook gekunnen. Volgens spr. kon men het venten niet verbieden. Hij dacht met zijn geestverwant Verschuren aan grote moeilijkheden en ontpopte zich als spre ker van de coöperatie, deze zal er zich niet bij neerleggen. Bij de coöperatie is de vacantie voorbij en diens klanten willen alleen van de coöperatie brood, meende Vermeren. Hij herhaalde dat de vacantie wettelijk had moeten zijn vast gesteld, doch nu dit in gebreke gebleven is, wordt teruggegrepen op de Winkel sluitingswet. Voorzitter: Het betreft hier een plaat selijke wet, welke niet in het leven ge roepen wordt om de coöpratie te treffen; het gaat hier maar over het feit dat de minderheid van 20 er tegen is. De heer Kieboom, eveneens van de K.A.B. verklaarde dat de coöperatie ge woon was het brood thuis te bezorgen. Het personeel, een knecht en een gezel hebben reeds vacantie gehad, waar ze ook het volste recht op hebben, wat de heer Rodenburg de opmerking ontlokte: geef ze dan nog een week er bij. De heer Kieboom vond dit niet erg, maar de coöperatie komt hierdoor op grote kosten. Wethouder Nollen merkte op dat de bakkers al meer getracht hebben het on derling te regelen, wat niet gelukte. De bakkers houder al zes jaar vacantie. Kieboom heeft al verschillende keren met de bakkers vergaderd, verklaarde deze en ik ken ze. Het is zeer moeilijk om ons personeel weer met vacantie te sturen en onze verbruikers nemen geen brood van een andere bakker. Wij Zitten met 200 klan ten te houden, waarna de voorzitter tot de heer Kieboom: U zit hier als raads lid en niet voor de coöperatie; de vacan tie is niet nieuw voor de bakkers, want ze doen dit al jaren. De heer Verschuren: Misschien kan 't het volgend jaar wel beter, als er wat vroeger over gepraat wordt. (Drie maan den terug is reeds contact opgenomen met de coöperatie over de vacantierege- ling. Corresp.) De heeren Vermeren en Verschuren wensten stemming. Tot slot werd het voorstel van B. en W. met 8 tegen 3 stemmen aangenomen. Met de Wed. G. Achterberg zal grond worden geruild aan de Julianalaan ter grote van 430 m2; de gemeente stelt in tegendeel ter beschikking 673 m2 met 1000 toe. Van het Rode Kruis van Finland, Noorwegen en Zweden zijn aan het Ned. Rode Kruis eén aantal houten huizen aangeboden. Onze gemeente krijgt ook hiervan haar aandeel t.d. 5 Noorse en 5 Zweedse houten huizen voor ramp- slachtofferse bestemd. Vier er van zul len komen op de kop van de oude Melk- haven te Raamsdonk en 6 op het San- doel bij boer Pluijm te R'veer. De kos ten van plaatsen en inrichten er van zijn ca. 7000 per stuk. De raad verleende het crediet van 70.000. Aan de oude Melkhaven zal het pand worden aangekocht van de Wed. A. v. d. Put voor 500 en de woningen op 't Sandoel no. 17 en 19 van J. de Borst. Van G. N. Knaap zal een perceeltje grond worden gekocht aan de oude Melkhaven groot 320 m2 tegen 60 ct. en een woning, Sandoel 42 met erf van Fr. v. d. Pluijm, voor 2000. Punt 10 hield in de goedkeuring van de wijziging van de begroting van het burgerlijk armbestuur over 1952. Verder kreeg tot besluit de keurmees ter voor vee en vlees zijn bromfiets-toe- lage verhoogd tot 173.25. De begro ting van de gemeente werd ook enigs zins gewijzigd betreffende het riolerings plan, herbestrating van de Kerklaan en voor het dempen van een gedeelte van de haven. Hiermede was een einde gekomen aan de agenda, waarna de voorzitter nog even het woord nam. Het zal de laatste vergadering wel zijn in zijn huidige zittingsperiode, aldus de voorzitter. Allen zijn wel herbenoemd, doch de nestor van de raad de heer Lankhuijzen is niet meer tot onze be schikking, aangezien deze zich niet meer candidaat heeft gesteld. O kent hem al len langer dan ik. Meer dan 26 jaar heeft de heer Lankhuijzen de gemeente ge diend. Namens allen bracht de voorzitter zijn dank voor het vele en goede door het scheidende raadslid voor de gemeen te gedaan en vervolgde: Het is een lan ge periode geweest, waarin wij U heb ben leren waarderen. U nam geen blad voor de mond en op correcte manier hebt U zich steeds geuit als dit nodig bleek. Uw principe hebt gij hoog gehou den. U bent niet alleen raadslid geweest, maar ook raadsman, zowel op het ge bied van de landbouw en zuivel, als op het terrein van de ruilverkaveling, zo ook op het gebied van Uw protestants christelijk geloof. De Koninklijke onderscheiding welke U onlangs ontving, was een beloning voor het goede door U verricht. De heer Lankhuijzen dankte ontroerd voor de woorden van Raamsdonks eer ste burger, maar eerst gaat mijn dank uit naar Hem die mij dit mogelijk maak te. Hij dankte B. en W. en de overige leden voor de goede samenwerking en vertrouwde er op dat met Gods zegen de raad mag voortgaan op dezelfde weg. R.K. TONEELVERENIGING D.V.S.V. Daartoe uitgenodigd door het dio cesaan bestuur van de K.A.B.zal D.V.S.V. deelnemen aan het grote K.A.B.-festijn dat op Zondag 19 Juli a.s. wordt gehouden te 's-Hertogen- bosch in het grote stadion „De Vliert". Naast het grote openluchtspel „De Wonderboom" van Jan Naaijkens, zullen vier K.A.B. toneelgroepen met een 1-acter dit feest opluiste ren. Naast D.V.S.V. zijn hiervoor uitgenodigd de K.A.B. clubs uit Nij megen, Eindhoven en Zevenbergen. Door D.V.S.V. zal worden opge voerd het mooie wagenspel „Het spel van Sint Joris" van Ad Sassen. Er is met veel ijver gerepeteerd en we menen te mogen veronderstel len dat onze Waaiwijkse club met dit spel, dat minstens tweemaal moet worden gespeeld, een zeer goed figuur zal slaan. Alhoewel het hier geen wedstrijd betreft, zullen toch de prestaties der vier clubs door een deskundige commissie worden beoordeeld, die haar bevindingen later aan de be trokkenen zal meedelen. We wensen de D.V.S.V.'ers in Den Bosch a.s. Zondag veel succes toe. SUPPORTERSVER. W.S.C. De traditie getrouw zal ook dit jaar WSC weer haar eigen kermis avond houden op Woensdag 15 Ju li. De Supportersvereniging biedt haar leden en verder de leden en donateurs van WSC, de leden der Handbalvereniging en de adver teerders in hun clubblad „Goal" dien avond een bal aan in de ach terzaal van Hotel Verwiel. Tijdens dit bal zal 'n pauze van drie kwar tier worden gehouden, en in die pauze kunnen de bezoekers van het bal zich vermaken in een der at tracties op het kermisterrein, wel ke die tijd uitsluitend voor de WSC-ers zal worden gereserveerd. Tijdens het bezoek aan die attrac tie zullen enkele fraaie prijzen te verdienen zijn. Hoe en waar dit zal geschieden, blijft voorlopig nog 'n geheim en hierover worden pa9 tij dens het bal nadere inlichtingen gegeven. Gezien het feit dat de avonden der Supportersvereniging altijd bij uitstek slagen, zijn we er van over tuigd dat de gehele WSC familie weer een zeer mooie kermisavond te wachten staat, in een sfeer van daverende vreugde en kermispret. WSC-ers, dus allen om half ne gen Woensdagavond present in Hotel Verwiel. OUDEN VAN DAGEN VIEREN KERMIS. Ook de ouden van dagen doen natuurlijk mee aan de kermisvie- ring; een onderdeel hiervan is de biljartwedstrijd die zij morgen (Dinsdag)middag om 4 uur spelen tegen een club uit café Ad van Cromvoirt, waar ook de ontmoe ting zal plaats hebben. R.K, MIDDELBARE HANDELS AVONDSCHOOL NAM AFSCHEID VAN DE HEER ODEKERKEN. Ook de R.K. Middelbare Handels avondschool heeft afscheid geno men van de heer Odekerken, die vanaf de oprichting aan deze school Duits heeft onderwezen. Het af scheid had plaats in een bijeen komst van directeur en leraren, waarbij ook het schoolbestuur ver tegenwoordigd was. De directeur, de heer H. van Well, sprak ook na mens de collega's en schetste de bijzondere sfeer die de heer Ode- kerken altijd had meegebracht. Hij noemde hem het type van 'n goed leraar en bood hem namens lera ren en leerlingen als aandenken 'n schemerlamp aan. De heer Meijs sprak namens het schoolbestuur waarderende woorden tot de schei- de leraar. In zijn antwoord haalde de heer Odekerken oude herinneringen op. Hij vergeleek zich met de mede werker aan de bouw van een ka thedraal en verzekerde Als gij kunt zeggen dat ik dat goed heb ge daan, dan heb ik uw waardering en uw cadeau verdiend. Ongetwij feld is er niemand die hem deze en de rust waarvan hij nog lang moge genieten, misgunt DE NIEUWE KAMER VAN KOOP HANDEL WERD AANBESTEED. Vrijdagmorgen had in Hotel Verwiel de aanbesteding plaats van het nieuwe kantoor van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordelijk Noord- Brabant, dat onder architectuur van de heer J. Bedaux gebouwd zal worden aan de Wilhelminastraat. De uitslag van deze aanbesteding was als volgt: fa. v. d. Enden, Breda 100.000 fa. Wed. v. Hees, Waalwijk 94.398 fa. B. N. van Hilst, Waalwijk 94.339 fa. A. Daamen, Breda 92.650 fa. Gebr. Struycken, Tilburg 92.000 fa. A. Klijngeld, Kaatsheuvel 92.000 fa. Ed. Schuurkes, Tilburg 91.600 fa. H. v. Alsemgeest, 's-Bosch 90.175 fa. M. Klijngeld, Waalwijk 88.270 J. Tervoor, Hilversum 88.133 fa. Couwenberg, Waalwijk 87.593 fa. P. v. d. Schoot, Tilburg 87.563 fa. v. Hulten-v. Bladel, Waalwijk 87.510 fa. H. Maas, Waalwijk 87.500 Nat. Bouwondern., Tilburg 87.500 fa. Smulders, Tilburg 85.000 fa. S. de Vries, Breda 85.000 H. Cools, Tilburg 85.000 fa. van Berkel, Tilburg 84.700 fa. Leyten en Zn., Raamsdonk 84.629 Loonopzand 84.394 fa. Rosenbrand, Spr.-Capelle 82.763 fa. P. A. Kramer, Genderen 81.777 fa. C. van Hest en Zn., fa. Pepping en Zn., K'heuvel 81.700 W. Busée, Tilburg 80.500 fa. W. en A. den Teuling, Kaatsheuvel 79.900 fa. Brekelmans en Zn., Udenhout f 77.500 Het werk is begroot op 78.750. BURGEMEESTER SWEENS VAN DONGEN JUBILEERT. Op 15 Juli a.s. zal dr J. C. M. Sweens de dag herdenken waarop hij 12V2 jaar geleden tot burge meester van Dongen werd benoemd. Van 15 Aug. 1933 tot 15 Jan. 1941 was hij burgemeester van Gilze en Rijen. Voorts was hij gedurende 9 jaren lid van de Tweede Kamer. Burgemeester Sweens heeft zich vele verdiensten verworven, vooral op het gebied van het onderwijs, de woningbouw en de verfraaiing der gemeente. Hij maakt deel uit van verschillende commissies. Op 15 Juli des morgens wordt 'n bijeenkomst van de raad en geno digden gehouden, waarin de burge meester zal worden gehuldigd en waarna er ten gemeentehuize een receptie is.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 5