WR1GLEY KAATSHEUVEL 'do**®* BERN DIJK LOON-OP-ZAND 6t Ronde van Kaatsheuvel fPW IWPff^TÏP PPT DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 JULI 1953. 2 DEN BOSCH-TILBURG-BREDA EINDHOVEN-HELMOND O. w. s. AAA |o V V V AunÉaisUÉIW V os» P, WIJTEN BURG, Aris AFWEZIG van 1 t/m 16 Augustus INENTEN: in plaais van op Donderdag 6 Aug. op Dinsdag 28 Juli WIJ BESCHILDEREN EEN KERK. Daar zijn deze week weer enkele stevige stoten in de goede richting gegeven en met de Zeereerw. Heer Pastoor van den Brekel van de St. Clemensparochie zijn we erg opti mistisch gestemd ten aanzien van het doel dezer actie: de beschilde ring van de Baardwijkse kerk. Met de hulp van Uw welwillendheid en Uw milddadigheid zal dit doel ze ker bereikt worden, wanneer U maar overtuigd bent van de nood zakelijkheid van het werk dat daar in de Baardwijkse kerk verricht moet worden. Het gaat naar de ƒ4000.maar we zullen, wanneer we bij die mijlpaal zijn gekomen, nog niet rusten, we gaan dapper door tot we het doel bereikt heb ben. Dat hoeft U op eigen kracht niet te bereiken', allerminst; 't zijn vooral de parochianen van Baard wijk die royaal op geregelde tijden hun bijdrage geven voor hun eigen kerk; zij kunnen echter Uw steun niet missen. Geef die steun! Vorige opgave: 3411.89 Van een kennis uit W. 10. Gecollecteerd op een feestje 7. Van een dokter uit B.: Wat medicijn geeft minder pijn 50. Een mooi legaat van N.N. te B. 100.— Van N.N.: Bij intronisatie Iets voor restauratie 5. Totaal 3583.89 GESLAAGD. De volgende leerlingen van de St. Michaël Ulo slaagden voor di ploma A. 23 Juli: J. H. A. v. Assen Waal wijk; H. A. de Bont, Waalwijk; Th. J. M. Hellings, Besoijen; P. J. Klerkx, Waalwijk; C. M. L. Mimpen Drunen; K. J. Th, Pulles Waalwijk; J. L. G. Sars, Waalwijk. 25 Juli: J. W. G. Sars, Waalwijk; J. H. Smits en A v. Son te Drunen; J. L. Trommelen, R J. M. de Vaan, A. M. J. M. de Vocht, J. R. J. van de Wiel, allen te Waalwijk. Alle a candidaten en alle b can- didaten zijn dit jaar dus geslaagd. AANBESTEDING. Uitslag van de gehouden aanbe steding voor het woonhuis met schuur aan de N. Parallelweg te Waalwijk, voor rekening van de heer A. Baijens. P. v. Hilst Waalwijk 33.481 Wed. J. v. Heesch Waalwijk 33.495 A. Vermeer Waalwijk 33.686 Fa. A v. Brunschot Zn. Waalwijk 33.696 Fa. Pieter Arie Kramer Genderen 33.933 Laurens v. Geel K'heuvel 33.995 Fa. H. J v. Hjulten-v. Bladel Waalwijk 34.500 Fa. H. Maas Waalwijk 34.510 Fa. M Kieijngeld Zn. Waalwijk 35.700 J. H. Nieuwenhuizen Sprang-Capelle 35.720 Wijnands Marius Waalwijk 37.260 L. Kooien Waalwijk 39.000 H. M. Kramer Waalwijk 39.365 VAN VAN MAAREN/ BRILLENSPECIALIST VAN MAAREN INBRAKEN. De afgelopen week zijn in onze gemeente enkele inbraken gepleegd, ïn de St, Aloyisiusschool hebben enkele onverlaten, die zich toegang tot het gebouw hadden verschaft, de lessenaars overhoop gehaalder werd enig geld vermist. In dezelfde nacht, van Donder dag op Vrijdag, bleken ook enkele ongenode gasten een bezoek ie heb ben gebracht in de woning van de fam. K. aan de Noorder Parallel weg. Hier werden enkele kleinig heden vermist. De politie heeft in beide geval len aanstonds een onderzoek inge steld, maar tot nog toe ontbreekt van de daders elk spoor. GEVONDEN EN VERLOREN. GevondenKinderrijwiel, hon- denriem; zakmes; schort; rode kin- derportemonnaie; vos met hals band; damesportemonnaie. Verloren: Polshorloge; regenjas; bril; handschoen; damesportemon naie; centimeter in doosje; bril; parapluie; schakelarmband; porte feuille; gouden damesspel, wit kin derschoentje; bruin dwergkeesje. Op de gisteren door de Gymnas tiekvereniging St. Dionysius te Til burg georganiseerde jaarlijkse Bondswedstrijd, behaalde O.W.S. de volgende resultaten: 4-kamp Meisjes 1014 klasse A 2e prijs. 4-kamp Meisjes 1014 klasse B 2e prijs. 4-kamp Meisjes 1417 klasse A le prijs. 4-kamp Meisjes 1417 klasse B le prijs, ploeg I 4-kamp Meisjes 1417 klasse B le prijs, ploeg II 4-kamp Dames klasse A le prijs. 4-kamp Jongens klasse B le prijs. 5-kamp Heren klasse A le prijs. Marswedstrijd: 2e prijs. Vooral het resultaat van de da- mes- en herensenioren is zeer be vredigend te noemen. De dames eindigden juist achter de grote ver eniging „O.B.C." uit Eindhoven die de wisselbeker won, doch lieten de zes overige deelnemende verenigin gen in deze hoogste klasse achter zich. De heren, die voor de eerste keer in de hoogste afdeling uitkwa men. lieten eveneens verdienstelijk werk zien en behaalden een eervol le le prijs, al was hierin het ver- Schil met de bekerhoudster wel iets groter. Hieruit blijkt dus weer dat de turnsport in Waalwijk op behoor lijk peil staat en O.W.S. zich gerust met de grotere verenigingen uit haar afdeling kan meten. Wegens vacantie van de leider hebben de dames en heren deze week op. Dinsdag en Donderdag geen les. KINDSHEIDOPTOCHT. In v.m. Besoijen heeft men giste ren weer een oude traditie hersteld toen voor het eerst sinds vele jaren weer de Kindsheidoptocht door de straten trok. De dames van de Mis- sie-naaikring die de costumes ver vaardigden, hadden zeer veel eer van hun werk gehad, want de velen die belangstellend langs de weg stonden geschaard, hebben 'n mooie stoet gezien. Het is begrijpelijk dat dit alereerste begin, na 14 jaren, nog niet zo heel groot was. Maar daar reden toch al drie praalwagens mee en er waren al flinke groepen, terwijl het natuurlijk in de bedoe ling ligt dat ieder jaar de optocht wordt uitgebreid met nieuwe wa gens en nieuwe groepen, om zo eens deze schone oude traditie in volle luister te herstellen. AGENDA. Woensdag' 29 Juli: 8 uur: repetitie Dameskoor „Oe fening en Vermaak" in Hotel Ver wiel. Zondag 2 Augustus: 12 uur: repetitie Mannenkoor in „De Twee Kolommen". AGENDA OPENLUCHTSPEL. Maandag (vandaag)scènes 2, 4, 8. Woensdag: 2, 4, 5, 7, 8. Costuums aanmeten voor iedereen. Donderdag: scènes 3, 6, 9. Er word een beroep gedaan op de medewerkenden om op de aange geven dagen beslist aanwezig te zijn. NIEUWE BRUG BIJ GORINCHEM. KNAC vraagt om spoedige bouw. In opdracht van de kortelings ge houden jaarvergadering van de K.N.A.C. heeft het bestuur dezer vereniging zich tot de minister van verkeer en waterstaat gewend met betrekking tot het wegvak Vianen- Gorinchem-Breda, dat in vele op zichten in het bijzonder door de veerverbinding GorinchemSleeu- wijk geenszins beantwoordt aan de redelijke eisen, welke aan een der gelijke zeer belangrijke doorgaande route van het rijkswegenplan mo gen worden gesteld. Het adres wijst er op dat reeds voor de oorlog niet onbelangrijke bedragen voor de bouw van een brug op de water staatsbegrotingen werden gevoteerd en aan deze bouw ook bereids in 1939'40 een begin van uitvoering was gegeven. GESLAAGD. Aan de R.K. Huishoud- en Industrie school Mariënburg te Den Bosch slaagde voor de akte N VII le ged. P. van Rooy alhier. i De meest sportieve ronde van de W.K. Een uitstekend bezet veld; een sportieve strijd; een krachtmeting die een evenement werd, En hij was aangekondigd zonder veel vertoon; och goede wijn behoeft geen krans: maar er lopen tal van ronden, die bijna onbezet en onbemerkt voorbij gaan; doch de Ronde van Kaatsheuvel kreeg naam en, ondanks een druk programma in de wielersport, mocht de W.K. bogen op een veld, waarin de sterkste onder de sterksten Zondag elkaar de ere-palm gingen bevechten. We kunnen ze niet allen noemen en willen ons beperken met C. Paaymans, de amateur-kampioen van Nederland; de winnaar van de Ronde van de K.W. in 1951 en 1952; de winnaar van de ronde van Limburg, de winnaar van de Ronde van Loven en nog ontelbare figuren, die in totaal met ruim 75 een veld vormden, dat in geheel Nederland deze Zondag te evenaren was. In enthousiasme hebben we het een ogenblik vergeleken met wat op de Velodrome in Parijs op hetzelfde uur genoten is, want is er ooit strijd ge leverd, dan is het in deze sportieve mid dag in Kaatsheuvel geweest. De micro foonverzorger Stadhouders stak het niet onder stoelen of banken, doch had in de eindbeslissing het publiek geheel op z'n hand en het reageerde in spontane aan moediging op zijn woorden, niet minder dan het in Parijs bij de Tour Zondag gedaan heeft. Er is in Kaatsheuvel gevochten om de overwinning door jongens die alles ga ven, of meer dan van hen verwacht werd. Met 76 renners werd klokslag half 4 gestart, en direct werd een tempo ingezet, dat een beeld gaf van de vechtlust die het corps bezielde. De inzet, de kampi oen van Nederland deze middag een les te geven, scheen een opzet, die door pech tot een verrassing werd, die vooraf door niemand verwacht was. C. Paay mans had in de eerste ronde reeds een gebroken stuur en het gevolg was direct een achterstand van een halve ronde, die Paaymans niet meer scheen te kunnen inhalen in de formidabele jacht, die zich ontketende, toen zijn concurrenten zagen, dat het mogelijk werd deze gevreesde tegenstander van zich af te schudden. En Paaymans, gedemoraliseerd door de ze tegenslag, liet de moed reeds na en kele ronden zinken en stapte af. De strijd was echter ontketend en de lust tot vechten was ontwaakt en Kaat- heuvel kreeg een ronde te genieten, zo als hij die in de verlopen jaren nog niet gekend heeft. De zwakkere broeders en de pechvogels vielen uit en na een uur rijden wist zich een groep van vijf ren ners los te werken, die de kracht en het initiatief toonden de leiding te ne - men, maar die ook te behouden. Het waren M. Wolfs, C. Verstraeten, A. van Gennip, J. Kormgs en A. den Ouden. Vanaf de 30ste ronde wisten ze hun voorsprong op te voeren, meerdere pre mies te winnen en een afstand te schep pen, die met elke ronde groter werd en op een gegeven moment een halve ronde benaderde. Een groep van zes renners ondernam een inhaalpoging, doch moest genoegen nemen met een voorsprong op het grote peleton, dat inmiddels reeds ge halveerd was, zonder nochtans de kop lopers te kunnen bereiken. Toen er nog negen ronden te touren waren was het Sonnemans en Cuyten, die zich los wis ten te werken van de inhaalgroep, doch jammer genoeg deze poging te laat had den ingezet. Het tempo dat de leiders volhielden, was te hevig om nog kans te geven in de eindstrijd een beslissend woord te kunnen spreken. De oorspron kelijke afstand van 800 meter vermin derde tot 300, zelfs tot 200, doch toen de eindbel klonk had de kopgroep de finish bereikt en lagen nummer 3 en 72 nog een 200 meter achter. In ruim 2 uur 25 mi nuten vlogen de leiders over de eind streep en in de laatste sprint was het de kranige Wolfs uit Vlijmen, die de zege won, in dezelfde tijd gevolgd door 2 C. Verstraeten, Breda; 3 A. v, Gennip, Dongen; 4 J. Konings, Breda en 5 A. den Oucten, Noorderloos; op 20 seconden volgden 6 M. Sonnemans, Geldrop en 7 M. Cuyten, Mierlo. Op weer 30 secon den 8 J. la Grouw, Amsterdalm, J. Drie sen, Terheijden, P. Marchand Tilburg, waarna op 1 min. 20 sec. ex aequo P, Emmers, Raamsdonksveer, T. Peters, Haarlem; P. de Roon, Haarlem; G. Doe- land, Vreeswijk; H. v. d. Elshout, Made; A. Nuyten, Terheijden; G. van Veldho ven, Poeldijk; L. Hendriks, Oss; Fr. Hahn, Amsterdam en H. de Koning, Dordrecht. De traditionele gewoonte volgend ging er een strijd tussen een 100-tal Nieuwe lingen aan vooraf. Het tempo was niet zo hoog en het aantal uitvallers op de 60 km beduidend groter. Toch was het een aardige strijd, waarin reeds per spectieven waren voor wat deze jongens voor de toekomst waard kunnen zijn. De' uitslag was: 1 T. Ver kampen, Gemert; 2 L. v. d. Pluijm, Dus- sen; 3 M. Bloks, Den Bosch; 4 J. Pul lens, Nieuwkuijk; 5 F. Blommers, Zeven bergen; 7 C. van Engeland, Schijndel; 8 J. Damen, OudJGastel; 9 H. Rutten, Den Bosch; 10 A. Verbakei, Boekei; 11 A. v. d. Linden, Tilburg; 12 A. v. d. Pas, 's-Bosch; 13 H. Kivits, Elshout; 14 T. Hagen, Tilburg; 15 A. Aalders, Bergen - op-Zoom; 16 L. Liebrechts, Vlijmen; 17 W. Heren, Oisterhout; 18 P. Dijck, Ma de; 19 J. v. d. Wiel, Tilburg en 20 C. Floren, Waalwijk. De practijk wordt waargenomen door R. RAAIJMAAKERS, Arts Spreekuur van 8-10 uur. Boodschappen vóór 10 uur 's morgens. Herhaal- recepten afhalen vóór 1 Augustus RECTOR MISSIEHUIS. Door het Generaal Kapittel van de Paters van de H. Familie is tot Rector van het Missiehuis St. Antonius be noemd, de Zeereerw. Pater H. Kampes, voorheen perfect van de Klein Seminarie der Eerw. Paters te Kaatsheuvel. DE MARINIERSKAPEL CON CERTEERT IN „DE EFTELING Als het Recreatieoord „De Efteling als een cultureel centrum bedoeld is, naast een ontspanningsoord in de meest uitgebreide zin des woords, dan mogen we de concertenreeks, die de Stichting nog in het lopend seizoen gaat bieden, als een uitstekend geslaagde proeve waarderen en het concert, dat de Mari- Adressante is gebleken, dat de bouw van een brug bij Gorinchem van groot belang moet worden ge acht voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en het gebied rondom Breda als verbinding met het centrum van het land, en de in dustriële ont wikkelingsmogelij khe- aen daardoor aanzienlijk zouden worden bevorderd. Gezien de hoge lasten waaronder het motorwegverkeer gaat gebukt, moet het van groot algemeen belang worden geacht dat de kosten van vervoer niet worden verhoogd door lange wachttijden bij veren en/of overwegen, welke moeten worden gemaakt. Het bestuur van de K.N.A.C. ver zoekt de minister dan ook te willen bevorderen dat binnen redelijke tijd de verbinding VianenBreda voor verbetering zal kunnen worden ter hand genomen en in het bijzonder de ontbrekende schakel, de brug bij Gorinchem op korte termijn tot uit voering zal komen. HONDERDJARIG BESTAAN „ST. LOUIS", AMERSFOORT. Het instituut „St. Louis" te Amersfoort (vroeger te Roermond) herdacht gisteren op plechtige wij ze zijn 100-jarig bestaan. Dit be kende onderwijsinstituut, waaraan ook velen uit plaats en streek hun opleiding danken, heeft een goede klank over 't gehele land, zowel wat z'n opvoeding als onderwijs betreft Geen wonder dat een 300- tal oud-studenten zich opmaakten deze viering mee te maken en door hun aanwezigheid blijk van belang stelling te geven. Zelfs een 83-jarige was tegenwoordig, maar begrijpe lijk ontmoette deze niet veel beken de oud-docenten meer I)e feestdag begon met 'n krans- legging op 't kerkhof van het insti tuut daarna een plechtige H. Mis, aanbieding van een geschenk, een muurschildering van t priester koor; daarna verschillende festivi teiten en tenslotte een feestdiner onder leiding van mr Jan Derks. nierskapel van de Koninklijke Marine uit Rotterdam onder kapelmeester Kapitein G. Nieuwland gaf, zeker wel als de clou van het zomerseizoen beschouwen. Dat de muziekliefhebbers dit als zodanig ook gezien hebben, bewees de machtig grote opkomst op deze Zondagavond, daar naast de enthousiaste waardering voor wat Kapitein Nieuwland ons te genieten gaf. Mogelijk mogen we de gemeente Loonopzand als een der weinige plaatsen beschouwen, die de gave van waarde ring bezitten, als e.r op het terrein van harmonie-prestaties iets geboden wordt. Kapitein Nieuwland, heeft ongetwijfeld hiervan een indruk meegenomen naar Rotterdam, want hij zelf en zijn uniek corps, hebben kunnen constateren, dat de waardering van het publiek spontaan en impulsief was, reagerend én crescen- derend met de climax, die in het pro gramma geboden werd. Inplaats van op de kiosk zat de kapel opgesteld op het eerste terras van het grote restaurant, dat binnen tot in alle hoeken en buiten tot in de verre omtrek met een duizendkoppige menigte bezet was. 't Zal nog wel een tasten blijven in het voorlopig duister, hoe de gehoorgrage massa te kunnen bevredigen met een on verstoorbaar luistergenot. Wie een plaatsje vond binnen de restauratie heeft in dit opzicht Zondagavond zeker nog veel gemist, want, waar door minder gehoorgelegenheid de aandacht van een praatgraag publiek wordt afgeleid, is de mogelijkheid om te luisteren tot een mi nimum beperkt. Jammer, dat daarvan door de overdrukte zo velen op zo n prachtavond de dupe worden. Beluiste ren kan men nu eenmaal niet in een gezellig babbelpartijtje, waarvan ook wie luisteren wil de onaangename gevolgen ondervindt. We vinden een praatver bod niet democratisch, doch zouden het toejuichen, als zonder dat niet te berei ken zou zijn, dat wie horen wil, ook horen kan. Het programma ondervond enige wij ziging. De Suite Classique van Meinde,rt Boekei in het eerste gedeelte verviel, waarvoor de Suite uit het Ballet Het Zwanenmeer van Tschaikowsky in de plaats kwam. Een verrassing daarvoor was het moderne Annie Get your Gun en de Extra American Patrol, waarin vooral de jongere generatie het toppunt van bekoring vond, en de beproefde mu sicus een indruk kreeg van de hoog staande techniek, waarop een corps moet staan om deze muziek als een dagelijks brood voor te schotelen, 't Was een prachtavond, die als een der beste re clamestunts voor ons Natuurpark mag gelden. CONCERT SOPHIA'S VERENIGING. En de concertenreeks van De Efte ling wordt vervolgd. Woensdag 29 Juli krijgen we weer een corps van de bo venste plank. De Koninklijke Harmonie Sophia's Vereniging uit Loonopzand komt onder leiding van kapelmeester Ton Kotter een programma bieden, dat opnieuw getuigen zal van het hoogstaand streven van het bestuur der stichting „De Efteling Sophia zal het volgende programma ten gehore brengen 1. Jubelklange, Mars, Ernst Uebel. 2. Wilhelm Teil, Ouverture, Rossini. 3. Czardas Der Geist der Woiwoden, N. A. Bouman. 4. Les Préludes, Liszt, arr. Ton Kotter. Pauze 5. Die Fledermaus, Ouverture, Joh. Strauss. 6. Capriccio Espagnol, N. Rimsky Korsakow. a. Alborade; b, Variazioni; c. Albo- rade; d. Scena e Canto Gitano; e. Fan dango Asturiano. 7. Marche Finale. AGENDA. Deze week geen repetities. Woensdag 8 u. n.m. Concert Kon. Har monie Sophia's Ver. Loonopzand, in het Natuurpark „De Efteling VERGADERING KON. ERK. HARMONIE ST. JAN. Na 7 jaren vruchtbare arbeid nam de voorzitter, de heer G. P. Meert, afscheid van de harmonie, Vrijdagavond had onder grote be langstelling bovengenoemde ver gadering plaats. De vergadering werd voor de laatste maal geopend met de christelijke groet door de voorzitter, de heer G. P. Meert, die in verband met zijn benoeming als onderwijzer aan de R.K. U.L.O.- school te Gemert, officiëel bedank te. De heer Meert gaf een uitvoerig verslag van het op 25 tot en met 31 Mei gehouden concours en de mu ziekfeesten. Ondanks de grote on kosten hieraan verbonden, mag de financiële toestand rooskleurig ge noemd worden. Spreker gaf ook nog een pluim aan de Kaatsheuvelse be volking, voor de steun bij deze mu ziekfeesten ondervonden. Hierna nam de vice-voorzitter, de heer P. v. Gullik, het woord, die met korte doch zeer krachtige woor den de heer Meert dankte voor zijn actieve medewerking. Dag en nacht heeft hij gezwoegd, aldus de heer v. Gullik, het concours moest slagen en het is dan ook een succes gewor den, niet aleen financiëel, doch ook op cultureel gebied; nogmaals na mens allen onze hartelijke dank. Wij kunnen U niet geven wat U eigenlijk verdiend hebt. Ook sprak spreker dank uit aan Mevr. Meert, die achter de schermen veel heeft meegewerkt voor het doen slagen van dit concours. Vervolgens werden nog enkele punten vlot afgewerkt, o.a. dat het voorzitterschap tijdelijk werd over gedragen aan de vice-voorzitter, de heer P. v. Gullik, dat het vertrek van de plezierreis a.s. Zaterdag om 6 uur zal zijn, a.s. Maandag wordt in verband met de alhier gehouden vacantie geen repetitie gehouden, er werden plannen gemaakt om spoe dig nieuwe nummers in te studeren Voor het solisten-concours, bij dhr Oosterwaal kan men foto's bestel len van de op deze avond gemaakte groepsfoto; daarna werden er nog enkele kleine prijzen verloot op 'n zeer originele manier, die geschon ken waren door een milde gever van Kaatsheuvel. Een extra ap plausje was er nog voor de heer H. v. Wanrooy, die met een mooi bedrag de kas van St. Jan weer wat had bij gespekt. Dit waren zo de voornaamste punten van de agenda. De heer G. P. Meert ere-voorzitter. De heer v. Gullik, die vervolgens het woord nam, stelde voor de heer Meert ere-voorzitter te maken; dit voorstel werd met algemene stem men goedgekeurd. Ik zal nog altijd als het nodig mocht zijn, de belangen van St. Jan behartigen, sprak de heer Meert, en dankte hartelijk voor de mooie ges te. Daarna bood dhr G. v. Wanrooy als dank voor alles wat de heer Meert gedaan heeft, een cadeau aan in de vorm van een prachtig vloer kleedje. De heer Bertus v. Gullik sprak vervolgens woorden van dank uit namens heel de harmonie. Spreker wierp een blik op het verleden, hoe de heer Meert verzocht werd tijde lijk het voorzitterschap waar te ne men in verband met ernstige ziekfe van haar toenmalige voorzitter dhr P. A. Joosen, wat dhr Meert di rect aanvaardde. Onder zijn leiding ging m enin Juni '47 naar het con cours te Geertruidenberg, waar men uitkwam in de 2e afdeling en een 2e prijs met 40 punten werd be haald, een bekroning die door de executanten ten zeerste werd ge waardeerd. Inmiddels overleed dhr Joosen, waarna de heer Meert tot voorzitter werd gekozen. Een hele lijst met glorie-dagen van St. Jan noemde spreker op. Wij danken aan hem de nieuwe instrumenten en het vaandel; ook door dhr Meert zijn wij in de federatie opgenomen. Uit dankbaarheid bood de heer B. v. Gullik een keurige oorkonde aan en een foto van de hele harmonie. Aan Mevr. Meert werd ook harte lijke dank betuigd door een heer lijke bloemenruiker. Spreker ein digde met de woorden: Wij hopen U nog eens weer te zien, het ga U goed in Gemert, waarna hij de met lof bevattende oorkonde voorlas. Vervolgens dankte de heer B. Oosterwaal namens de leden de scheidende voorzitter, voor alles wat hij tijdens z'n voorzitterschap gedaan heeft. In ons 30-jarig be staan, aldus spr., hebben wij nu 7 jaren een voorzitter gehad zoals on ze Harmonie tevoren nog nimmer gekend heeft. Wij zijn zeer ingeno men met z'n promotie, maar vinden het jammer dat hij ons gaat verla ten. Alles op te noemen is teveel, doch enkele punten mag men wel naar voren brengen. Dat hij met liefde en plezier het voorzitterschap op zich nam, was wel een duidelijk bewijs. Onze vereniging heeft de laatste 5 jaren de naam, één van de beste verenigingen in de streek te zijn, dank zij dhr Meert. Zonder hem zouden wij niet zo ver geko men zijn. Dit mag zeker aangete kend worden als 'n gouden blad in de annalen der vereniging. Van dichtbij heeft spr-. de heer Meert meegemaakt. Tijd, noch moeite spaarde hij om het concours hier te doen houden, wat hem dan ook ge lukt is. Wordt de harmonie St. Jan genoemd, dan wordt er aan dhr Meert gedacht; wordt er over dhr Meert gesproken, dan denkt men aan de harmonie, zelfs in 't Bond bestuur. Alle individuele moeilijk heden werden opgelost. Wij verlie zen in dhr Meert een organisator: concours, reizen, alles kwam tot 'n goed einde. Spr. wenste dhr Meert proficiat met zijn promotie, wenste hem veel succes en overhandigde hem een kistje sigaren. Namens de leden werd aan Mevr. Meert een bloemstuk overhandigd. Als laatste van de sprekers nam nog maals de scheidende voorzitter het woord, die mede namens z'n vrouw dankte voor de cadeaux en dank woorden tot hem gesproken. De dankwoorden, aldus spreker, zijn alle voor mij persoonlijk geweest, maar wat wij bereikt hebben, heb ben wij samen bereikt. Zonder be stuur en leden kan ik niets berei ken. Het is niet mogelijk alles op te noemen, maar ik mis nu toch J. Meermans, waardoor ik destijds voorzitter ben geworden. Met liefde en plezier heb ik vele werken voor St. Jan laten stadn. Jullie moeten alle doorzettingsvermogen en wils kracht tonen in de harmonie, nu ik weg ben. In het belang van St. Jan gaf de heer Meert nog goede raad mee, o.m. om allen toch trouw naar de repetities te komen, want ook daar mee is succes te behalen. Mijn taak heb ik hier gedaan, aldus spr., en ik meen: ik heb gedaan wat ik kon en als het nodig mocht zijn om te helpen, ben ik gaarne bereid. Dit waren de laatste afscheids woorden van de heer Meert, voor heen 7 lange jaren een voorzitter waar men trots op kan zijn, nu ere voorzitter, waarmee hij, al is het dan uit de verte, de belangen van St. Jan zeker zal volgen. Nu reeds als ere-voorzitter, spoorde hij velen aan om deel te nemen aan het so listen-concours. Bij de rondvraag werden nog en kele puntjes behandeld, waarna de heer P. v. Gullik deze vergadering sloot met de christelijke groet. De verdere avond werd nog in 'n gezellige stemming onderling door gebracht. Zilveren kloosterjubileum. Op Zondag 26 Juli herdacht Zus ter Ma. Celina, beter bekend als Zuster Assistent, het feit, dat zij vóór 25 jaar is ingetreden bij de Zusters van Liefde. Zondag 19 Juli begon de feest vreugde reeds Het betrof loen de mannen en vrouwen die in het klooster „Herman Josef" een wel verzorgde en rustige oude dag doorbrengen, want het is Zuster Ma. Celine, die hun sleeds terzijde staat, die hun altijd helpt. Op deze dag hebben deze oudjes eens ouderwets feest gevierd. Voor afgegaan door een goed voorziene feestdis, werd de dag verder zeer gezellig doorgebracht met zang en voordracht. De viering van Zondag 26 Juli werd ingezet met een plechtige H. Mis van dankzegging, die werd op gedragen door de ZeerEerw. Heer Pastoor E. Rietra, die tevens de feestpredicatie hield Het Meisjes koor zong onder dé kundige lei ding van Zustr Ma. Reinalda en met begeleiding van de organist Fr. v. d. Ven de Missa Tertia van Halle en na de H. Mis „Jubilate" van v. Heeswijk. De verdere dag werd in intieme kring het feest gevierd, Bij de vele felicitaties die deze, bij de Berndijkse bevolking zo sym pathieke zuster, mocht ontvangen, voegen wij zeer gaarne ook onze hartelijke gelukwensen. Moge God haar nog vele gelukkige jaren ge ven. Uitstapje Maria-Congregatie. Vandaag, Maandag 27 Juli, maakt de Maria-Congregatie haar jaarlijks uitstapje. De reis gaat via Arnhem naar Nijmegen, om in en om deze stad te vertoeven. Uitstapje H. Familie. Ook de H. Familie gaat traditie getrouw dit jaar weer op reis. Donderdagmorgen om ongeveer half acht wordt gestart in de rich ting Arnhem. Daarna gaat de reis naar Nijmegen waar de H. Land stichting zal worden bezichtigd. Uitstapje Kon. Erk. Harmonie St. Jan. Gebruik makend van de vacan tie, maakt de Kon. Erk. Harmonie St. Jan haar traditionele uitstapje. De mannen van de harmonie gaan Zaterdag naar Zuid-Limburg. Wij wensen alle reizigers van deze week een goede reis en veel ple zier. Geslaagd. Op het te 's-Bosch gehouden exa men slaagde onze dorpsgenote mej, A. de Jong voor het diploma Mulo A. Zij genoot haar opleiding op de St. Teresiaschool te Waalwijk. Proficiat. Plaatselijke vereniging tot be strijding van t.b.c. Onze plaatselijke t.b.c.-vereniging hoopt op 9 Augustus a.s. wederom een duivenvlucht te organiseren, waarvoor reeds de medewerking werd toegezegd van de plaatselijke postduivenver „De Luchtbode''. De opbrengst van deze duiven vlucht komt geheel ten goede aan de verpleging en uitzending van plaatselijke t.b.c.-patiënten. De prijsuitreiking zal plaats heb ben op 15 Augustus, terwijl de dui ven ter zetting zullen worden aan geboden. Geslaagd. Donderdag slaagden voor costu- mière de dames: D. Broeders, L.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 2