VffiALWYK ^0f/lSP^^d Uij KAATSHEUVEL L00N-0P-ZAND SERNDUK u 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 AUGUSTUS 1953 3 DEN BOSCH-TI LB URG-BREDA EINDHOVEN-HELMOND V 11 Bil AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN deze de viering van dit jubileum had willen veraangenamen. Opperwachtmeester v. d. Sanden feliciteerde adjudant Hellings na mens de R.K. Politiebond Sint Mi- chaël; het feit dat de jubilaris ge durende 25 jaren lid was van de bond en daarin verschillende be stuursfuncties had vervuld, bewees zijn grote liefde voor de bond. Na mens het hoofdbestuur mocht hij hem het zilveren Rondsinsigne en de toepasselijke gratificatie uitrei ken, terwijl hij namens de afdeling Waalwijk een wandkleed aanbood. Hij zou verder nergens meer over uitweiden, maar hij besloot met de woorden: Moge onze genegenheid voor U een voldoende bewijs zijn, welke waarde wij hechten aan Uw lidmaatschap. DANK EN ERKENTELIJKHEID. Adjudant Hellings, die zich in let terlijke en figuurlijke zin een spre ker van klein formaat noemde, dankte in hartelijke en welgekozen woorden, die die figuurlijke zin ei genlijk logenstraften. Zijn familie en hij waren de dag begonnen met een H. Mis van dank baarheid bij te wonen, waarin zij God hadden gedankt dat zij deze dag mochten beleven. De burgemeester beantwoorden de, verklaarde hij de woorden niet te kunnen vinden die voldoening zouden geven voor de woorden die de burgemeester tot hem richtte; maar hij gaf hem de verzekering dat hij zo door zou gaan; het was prettig dienen in Waalwijk, natuur lijk ook om de bevolking, maar vooral omdat de chefs het dienen hier zo prettig maakten. En hij me moreerde de drie burgemeesters, onder wie hij had gediend, en zijn drie inspecteurs, van wie hij wer kelijk niet kon zeggen wie 't beste was. Ik zal steeds mijn uiterste best blijven doen, beloofde de adjudant, vooral in de komende maand, en hij hoopte dat al zijn collegas hetzelfde zouden doen, zodat de vreemdeling die Waalwijk bezocht zou kunnen zeggen, dat er in Waalwijk een keu rig politiekorps was. Hij dankte ook de inspecteur voor zijn zeer waarderende woorden en hij verklaarde dat het de jaren dat hij onder Inspecteur Hoog Antink had gediend, prettig dienen was geweest. Hij was iemand, die wist wat de politieman toekwam. Tenslotte dankte hij de voorzitter van „onze prachtige Rooms Katho lieke Politiebond. Hij gaf hem de verzekering dat hij steeds een trouw lid van de bond zou blijven, terwijl hij tot slot de andere leden aan spoorde steeds trouw de vergade ringen te bezoeken. - Hiermede was het officiële ge deelte van deze huldiging voorbij; de aangeboden verversingen wer den verorberd en tenslotte drukten alle aanwezigen persoonlijk de ju bilerende Adjudant Hellings de hand. Er volgde een receptie ten huize van de jubilaris, waar eveneens ve len van hun belangstelling en sym pathie blijk gaven. Terwijl 't feest in de familiekring werd voortgezet, waarbij zich in de avonduren de leden van het Waalwijkse politie korps aansloten. Nogmaals wensen wij de adju dant van heler harte geluk met dit mooie jubileum en wij hopen hem nog lang in de Waalwijkse straten te zien en nog lang de Waalwijkse belangen te zien behartigen. GEMEENTERAAD WAALWIJK. A.s. Donderdag zal de gemeente raad van Waalwijk in een openbare vergadering bijeenkomen, tijdens welke vergadering diverse belang rijke punten aan de orde komen. Zo heeft de gemeente weer een contingent van 30 woningen toege wezen gekregen, waarvan er 11 be stemd zullen blijven voor de bouw door particulieren; een 10-tal wo ningen zullen gebouwd worden door de Woningbouwvereniging Waal wijk, ten Oosten van de Baardwijk- se straat; deze woningen zullen van hetzelfde type zijn als de 8 wonin gen die de raad daar al eerder be sloot te bouwen, terwijl de 9 over blijvende woningen voor rekening van het Gemeentelijk Bouwbedrijf gebouwd zullen worden aan de Mgr Zwijsenstraat. Ook stellen B. en W. voor dat de gemeente deel zal nemen aan het fietspaden-plan voor Centraal Bra bant; de gemeente zal gedurende 5 jaren jaarlijks 2.720.36 hebben te betalen; 't thans in de gemeente ge projecteerde gedeelte van dit plan bevat 2 km., maar 't gemeentebe stuur, zo heet het in 't prae-advies, zal trachten dit uit te doen breiden. In de raadzaal bevond zich tot nog toe geen afbeelding van H.M. Koningin Juliana; de gemeente ver keert thans in de gelukkige omstan digheid een bronzen plaquette aan te kunnen kopen van Kon. Juliana, vervaardigd door de bekende beeld houwer Zijl, door bemiddeling van architect Kropholler, wiens advies ook is ingewonnen omtrent de aan brenging van de plaquette; B. en W. vragen hiervoor een crediet van 1100.—. Voor de bliksembeveiliging van de Oude Toren in v.m. Baardwijk vragen B. en W. een crediet van 547.De noodzakelijkheid van deze beveiliging is vast komen te staan na een onderzoek, dat werd ingesteld naar aanleiding van een dubbele blikseminslag in het ge meentehuis in de week van 28 Juni tot 4 Juli j.l. Voorts zullen er a.s. Donderdag een aantal aanvragen om medewer king van diverse schoolbesturen be handeld worden; o.m. hebben een aantal scholen gevraagd om een projectieapparaat ten bate van het onderwijs. B. en W. stellen de raad voor twee toestellen aan te doen schaffen voor de totale som van 1113.62. ZIEKEN- EN JEUGDTRIDUUM. De Zeereerw, Heer Pastoor Dr van den Hurk heeft in z'n predica- tie van 1.1. Zondag de parochianen dank gebracht voor hun steun aan het Ziekentriduum dat gedurende drie dagen van de vorige week in de kapel van het St. Teresia-ge- sticht werd gehouden, voor het ver voer der zieken en de opbrengst der open schaalcollecte ad 750. voor dit goede doel. Dit triduum was ook in andere opzichten schit terend geslaagd, n.l. de zieken heb ben prachtige, opbeurende en ster kende dagen met gebed, predicatie en ontspanning meegemaakt en daarvan genoten. Nu staat, aldus pastoor van den Hurk, een niet minder belangrijk triduum voor de deur, waarvoor hij ook aller medewerking inriep, n.l. het triduum voor de schoolvrije jeugd, dat de a..s week voor twee categorieën wordt gehouden en dient als geestelijke voorbereiding van de grote jeugddag, die ter ge legenheid van de a.s. stadsfeesten Zaterdag 15 Augustus wordt gehou den en dat bedoelt een brave en gave jeugd te presenteren aan O. L. Vrouw eq de stadsfeesten te Waal wijk, de vooruitstrevende gemeen te die zulke grote plannen tot uit voering gaat brengen. Zijn Eerwaarde voorzag ook hier een groot succes, waar de aangiften zo groot zijn dat het triduum niet gehouden kan worden in de St. Te- resia-kapel, maar in de kerk van St. Jan. Tenslotte beval Zijn Eerwaarde de geestelijk voorbereiding der feesten van de gehele parochie in ieders medewerking aan. R.K MIDDELBARE HANDELS- AVOëDSCHOOL WAALWIJK. Geslaagd voor practijkdiploma boekhouden: A. Buykx en A. Did- den te Waalwijk; J. Michielsen te Geertruidenberg; A. van Best te Kaatsheuvel en D. Mouthaan te Sprang-Capelle. Practijkdiploma Engels: J. Kip ping te Waalwijk. M.B.A.: J. Rijken te Waalwijk. MATER AMABILISSCHOOL. Dinsdag 28 Juli j.l. werd op enigs zins feestelijke wijze het cursusjaar VAN VAN MAAREN.' BRILLENSPECIALIST VAN MAAREN ge- van de Mater Amabilisschool sloten. Tijdens deze sluiting werden ook de einddiploma's en de getuigschrif ten van het eerste cursusjaar uit gereikt; deze werden behaald door de volgende jongedames: Einddiploma Tonnie Brekelmans, Francien Bee- rens, Tina de Brouwer, Jeanne v. d. Griendt, Grada de Haan, Rie van Ham, Jeanne v. d. Hoven, Jeanne v. Iersel, Bertha v. Muilekom, Jo Oomen, Mien de Peffer, Thea Re- mie, Jeanne Span. Getuigschrift le cursusjaar Lena v. Engelen, Cor v. Helvert, A. Adriaansen, Jeanne v. Hooft, Jeanne v. Loon, Willy v. Rijswijk, Fr. v. d. Sanden, Riet v. Spijk, Dora v. Spijk, Annie v. d. Wiel, Dini v. Velthoven, Rie Oomen. GESLAAGD. Onze plaatsgenoten, de heren Christ Hoevenaars en Bertus Kley- berg zijn dezer dagen geslaagd voor het kleermakersdiploma Grootwerk (het tweede Gezel-diploma); Ber tus Kleyberg was de jongste deel nemer aan deze examens die in Den Bosch gehouden werden. Beiden on ze hartelijke gelukwensen. Mej. Jeanne Kipping slaagde te Tilburg voor het examen Typen. Zij genoot haar opleiding bij de heer L. v. d. Leur, alhier. Geslaagd voor het Midden standsdiploma, de dames: Jetty Snoeren uit Kaatsheuvel; Riet de Visser uit Capelle, en de heren Ge rard v. Mook (met lof), Henk Pul lens, Wim Trimbach, Antoon de Vries uit Waalwijk en Ad v. Wijlen uit Capelle. Geslaagden genoten hun opleiding bij de heer J. J. A. v. Drunen, Laag einde 82 b, Waalwijk. MUTATIES IN DE SINT ANTONIUSPAROCHIE. Vorige week heeft Broeder Alui- nus afscheid genomen van de R.K. Jongensschool Sint Aloysius, we gens zijn vertrek naar de Missie. Hij zal opgevolgd worden door de Eerwaarde Broeder Adelis. Ook de Eerw. Zuster Leta, het hoofd van de R.K. Meisjesschool in de Antoniusparochie, heeft wegens haar vertrek naar Klazinaveen, eveneens afscheid moeten nemen. De Eerw. Zuster Antonetta zal haar opvolgen. ZILVEREN JUBILEUM BIJ N.V, NOORD-BRABAND. Zaterdag vierde de heer Louis Sars zijn zilveren dientsjubileum bij de N.V. Noord-Braband, Maat schappij van Verzekering op het Le ven, alhier. Ten kantore van de Maatschappij werd de jubilaris en zijn echtgeno te, in het bijzijn van directie en personeel, Zaterdagmorgen een passende huldiging bereid, waarbij de gevoelens van de directie ver tolkt werden door de directeur, de heer Mr Fl, Timmermans, die de jubilaris zijn hartelijke gelukwen sen aanbood en hem dankte voor al hetgeen hij deze vijfentwintig jaren voor de Maatschappij had gedaan. Het pleitte voor de goede ver standhouding tussen directie en personeel dat zoveel jubilea gevierd werden en het pleitte ook voor de bekwaamheid en de werklust van de jubilaris dat hij thans zijn zil veren jubileum vierde. Als stoffelijk blijk van erkente lijkheid bood de heer Timmermans namens de directie de jubilaris een geschenk aan onder couvert, terwijl hij Mevr. Sars bloemen aanbood; zij had ongetwijfeld een groot aandeel gehad in het feit, dat haar echtge noot thans dit jubileum mocht vie ren. Namens het personeel sprak de heer v. Broekhoven; er waren dit jaar veel jubilea bij Noord-Braband, maar, aldus spreker, laten we van de huldiging geen gewoonte maken. Hij prees vervolgens de jubilaris, vooral diens bescheidenheid, grote collegialiteit en werklust. Bloemen en een vaste vloerbedekking waren de stoffelijke vorm van waardering die het personeel de jubilaris toe droeg. Voor dit alles dankte de heer Sars in zeer welgekozen woorden, waar na het personeel gelegenheid kreeg hem persoonlijk de hand te druk ken. Ook onze gelukwensen voor de heer Sars bij dit jubileum. OOK BAARDWIJK ZAL IN FEESTTOOI PRIJKEN. Daar zijn wel enige organisatori sche strubbelingen geweest in v.m. Baardwijk met betrekking tot de vraag wie de versiering van dat Waalwijkse stadsdeel op zich zou nemen, maar sinds enkele weken heeft zich voornamelijk het Oranje comité, terzijde gestaan door enkele andere ingezetenen, belast met de zorg voor de versiering. En nu zijn de plannen zodanig, dat Baardwijk waarachtig in geen enkel opzicht zal achterblijven bij de rest van de gemeente. Hier zal namelijk een gedeelte van de Bos sche feestversiering gebruikt wor den. Burgemeester Loeff van 's-Herto- genbosch heeft zijn Baardwijks hart laten spreken en heeft goedgevon den dat tijdens de Waalwijkse stads feesten, de bakermat van zijn fa milie, die Baardwijk toch is, in een prachtig feestkleed zal. prijken en ongetwijfeld zijn de Baardwijkena ren de Bossche burgemeester hier zeer erkentelijk voor. „EENDRACHT MAAKT MACHT1 STRIJDT IN DE ZESDAAGSE. De Baardwijkse Handboogschut- terij „Eendracht maakt Macht" be vindt zich weer in de jaarlijkse spannende periode als de leden el kaar, koppelsgewijs, gaan bekam pen in een zes-daagse, die wel niet zoveel van hun uithoudingsvermo gen en hun lichamelijke krachten vraagt, maar die niettemin even- fel gestreden wordt als de krachtpat sers in de. wielersport dat in 't Ant werpse Sportpaleis doen. Vorige week werd de eerste ron de geschoten; en er is van het be gin af aan een strijd geweest die wisselende kansen bood aan de ver schillende koppels. In het eerste klassement was het 't koppel H. VerhoevenA. de Rooy dat wist te winnen, maar het koppel J. v. Bey- nenH. v. d. Mee verhinderden de winnaars een ronde uit te lopen; in het tweede klassement kwamen Henk Verhoeven en M. v. d. Mee onweerstaanbaar naar voren, zij slaagden er echter niet in een ron de te nemen; niettemin hielden zij dapper vol en in het vierde en laat ste klassement van die dag wisten zij vier punten te winnen op hun naaste tegenstanders en dus een ronde uit te lopen; de stand na de eerste dag was: 1. Henk VerhoevenM. v. d. Mee 120 punten. Op één ronde: 2. J. v. BeynenH. v. d. Mee 112 punten. 3. H. de JongP. Snoeren 109 pnt 4. Q. v. d. HovenG. Hornman 109 punten. 5. A. Leijten—P. v. Bavel 105 pnt. 6. H. VerhoevenA. de Rooy 103 punten. 7. B. Pullens—J. Kleyberg 97 pnt. 8. L. v. BladelJ. Hombergen 80 punten. Zondag j.l. bonden de schutters voor de tweede maal de strijd aan tegen elkaar; er werden felle ge vechten geleverd, maar in de rang orde zoals die na de eerste dag was komen vast te staan, kwamen geen grote veranderingen. De 4e en 5e plaats werden omgeruild, evenals de laatste twee plaatsen en geen van de koppels had de positie van de koplopers kunnen aantasten Na deze dag was de stand: 1. Henk VerhoevenM. v. d. Mee 238 p. Op één ronde: 2. J. v. BeynenH. v. d. Mee 231 p. 3. H. de JongP. Snoeren 228 p 4. A. LeytenP. v. Bavel 219 p 5. Q. v. d. HovenG. Hornman 210 pnt. 6. H. VerhoevenA. de Rooy 206 p. 7. L. v. BladelJ. Hombergen 191 pnt. 8. B. Pullens—J. Kleyberg 182 p. S.W.G. EN DE SLEM. Naar wij vernemen zullen op Woensdag 26 Augustus de provin ciale Commissarissen van Steun Wettig Gezag met hun dames de SLEM bezoeken, speciaal de stand die Steun Wettig Gezag op deze ten toonstelling heeft ingericht. Naar alle waarschijnlijkheid zal ook de Commissaris der Koningin in de provincie Overijssel, Ridder de Van der Schueren, met zijn aanwezig heid deze bijeenkomst luister bij zetten. UITSTAPJE K.A.V. AFD. BAARDWIJK. Zondag 26 Juli gingen de leden van de K.A.V. afd. Baardwijk op reis. Na eerst de II. Mis van 6 uur te hebben bijgewoond, werd inge stapt aan de kerk Allen waren in oede stemming. De voorziisier, mej. Remie-v. Delft bad voor een goede en behouden reis. We reden via Helmond, Neder weert naar Horn, waar werd uitgestapt en het ontbijt gebruikt werd. In Sittard bekeken we de mijnen. Men ging naar het kerkhof van Margra.en, waar gebeden werd voor allen die hun leven voor ons vaderland ga ven. De reis ging verder over Sle- naken naar Klein Zwitserland, en- daar genoten allen van de natuur en werd een bakske gedronken. Men klom naar het drielanden punt en hier aanschouwden de da mes de prachtige omgeving. In Wittem bezochten ze de kerk en werd 'n rozenhoedje gebeden. Ook de kerk werd bezichtigd, waar veel bedevaartgangers bijeen waren. Tenslotte ging het naar Valken burg, waar de grotten werden be zocht en een warm hapje werd ge bruikt en dit alles in een gezellige stemming. Ook Maastricht werd niet vergeten, waar verschillende gebouwen werden bewonderd en door velen werd genoten van een ijsje. Hier werd bij de Servaaskerk een foto gemaakt. Op de terugreis werd nog even in Weert halt gehouden. Hier was liet werkelijk gezellig; er werd fijn muziek gemaakt, gezongen en ge danst. Het was een gezellig eind punt. Toen ging het naar huis, waar we bijtijds weer bij man en kinde ren arriveerden. Ook hartelijk dank aan de chauffeur van Mulders-Sars die veel tot het welslagen van de reis heeft bijgedragen. We zeggen weer: tot een volgen de keer. DEERLIJKS BEZOEK. Ook tussen de K.A.J. van Waal wijk en Deerlijk blijken hechte ban den van vriendschap gesmeed te zijn, toen de Drumband de Brand weer bij het laatste bezoek aan W. Vlaanderen vergezelde en een over weldigend succes had in het vrien delijke Deerlijk. De K.A.J.-Drum- band was toen de gast bij de jon gens van de Vlaamse K.A.J. en op hun beurt waren de Deerlijkse jon gens dit week-end de gasten van hun Waalwijkse vrienden. Zaterdagmiddag kwamen zij te Waalwijk aan en de Drumband stond hen op te wachten in Besoijen en met hun mooiste marsen deden zij hun vrienden ingeleide in Waal wijk. Zaterdagavond marcheerden gasten en gastheren door de St. An toniusparochie en Zondagmiddag zag Baardwijk de stoet waarin de Belgische en Nederlandse vlaggen werden meegedragen, voorbijtrek ken. Ongetwijfeld hebben de Vlaamse Kajotters een genoeglijk verblijf ge had en met de Kajotters uit de twee landen hopen wij dat het niet bij deze ene keer zal blijven. WIJ BESCHILDEREN EEN KERK Al is de stoot die deze week aan onze actie voor de Baardwijkse Kerk werd ge geven niet zo erg groot, hij is toch in elk geval weer in de goede richting. Vele kleintjes maken een grote, niet waar; als er dus maar veel van die kleintjes komen, dan komen we toch wel aan het doel dat we ons hebben gesteld; een doel dat ieders sympathie moet hebben, want het is schoon te werken en te offeren voor de tempel waar de voortdurende tegen woordigheid van Onze Lieve Heer de gelovige tot een kracht en een troost is, waar die tegenwoordigheid, de gelovige aanleiding is tot ononderbroken jubel en dankzegging in de vorm van de pracht en de schoonheid, waarmee wij onze ker ken plegen te tooien. Hoe graag de Baardwijkse parochianen, en vooral de Baardwijkse pastoor, ook hun kerk tot een prachtvolle woonplaats voor God zouden willen maken, waartoe de moge lijkheden volop aanwezig zijn. zij zijn hiertoe alleen niet in staat en daarom vragen wij namens hen, nogmaals de hulp van iedereen die met hen meevoelt en die overtuigd is van de noodzakelijkheid der verfraaiing; wij vragen namens hen, of gij, zo gij dit nog niet deed, niet een klei ne bijdrage wilt geven voor deze actie, die wij zo van harte graag begonnen zijn en die wij graag ook zullen voorzet ten tot het doel is bereikt. Maakt gij het de Baardwijkse Pastoor, de parochianen en öok ons een beetje gemakkelijk, niet om onzentwille, maar om der wille van Hem die God Met Ons wilde zijn. Be reidt Hem ook in Baardwijk, in de pa rochie van de H. Clemens, een luister rijke woonplaats. Vorige opgave; 3583,89 BEZOEK AAN EFTELING. Wij lezen in 't Brabants Nieuwsblad dat Woensdag 19 Augustus 561 kinde ren uit wijk XI te Roosendaal in 12 bus sen de Efteling gaan bezoeken. CONCERTEN IN DE EFTELING. Reeds nu, na een paar weken hebben de concerten in „De Efteling" de be langstelling van de verre omtrek getrok ken. Trouwens nergens is het mogelijk een concerten-reeks van het gehalte, dat in het Natuurpark gratis gepresenteerd wordt, te beluisteren. Zaterdag 1 Augustus was het de beurt aan het Muziekcorps „Maurits" uit Ge leen, onder kapelmeester P. Stalmeier, die een programma bood, waarin hij de critische oren van de hooggeprezen dilet tanten uit onze gemeente en daarbuiten weinig stof tot critiek en veel reden tot waardering bood. Dit is mogelijk ook de oorzaak geweest, dat de heer Stalmeier met de keuze van zijn nummers zo hoog gegrepen heeft. Na zijn leuke jubileum mars, met de motieven van het Limburg- sa volkslied, het mijnwerkerslied en het Wilhelmus, kregen we voor de pauze: Preciosa van Weber, L'Arlesienne van Bizet, Introductie van Boekei, Nabucco van Verdi met als slot Marche du Heros van Nicholls. Wij stonden even versteld van het technisch kunnen en de miniti- euze verzorging, het eerste de executan ten, het tweede de kapelmeester tot eer, doch de verklaring van het eerste baarde ons geen verwondering meer, toen we van de muzikale directeur vernamen, dat de „Maurits" is samengesteld uit de bes te dilettanten van wel 40 harmonieën uit Zuid-Limburg. Dit is ook de reden, waarom de heer Stalmeier het niet spor tief acht met dit corps de landelijke con coursen te bezoeken. „We kunnen ech ter wel eens laten horen hoe het moet", zeide hij, nadat in het 2de gedeelte in- plaats van de Slavische Mars van Tschaikowsky het vrije nummer Ouver ture Romantique van Keler Bela, waar mede een der plaatselijke corpsen onlangs op het concours uitkwam, op onfeilbare wijze opgediend was. Zoiets is alleen te bereiken met dilettanten, die op dezelfde ladder staan dan beroepsmusici. Trou wens Le Roi d'Ys van Lalo, meer nog de Polowetser Dansen van Borodin en de London Suite van Coates, deden in crescendo de verbazing van iedere leek en kenner stijgen. Als ons „De Efteling" dit jaar niets meer gebracht had, dan wat wij tot he den in de eerste vijf concerten genoten hebben, dan moesten we reeds dankbaar zijn voor het onschatbaar mooie, dat we anders nooit te genieten zouden hebben gekregen. Enweer gaan we verder. Woensdag 5 Augustus treedt de Har monie „Juliana" uit Waalre op. Weer een corps uit de Vaandel-afdeling, onder leiding van de heer Fr. van Abeelen, wat reeds voldoende zegt, om overtuigd te zijn, dat een gang naar „De Efteling" ruimschoots beloond wordt. Jammer was bij het inzenden van onze copie het programma nog niet in ons be zit, doch we twijfelen er niet aan, of ook Woensdag zal de belangstelling weer al zijdig zijn. EEN KLEINE RECTIFICATIE. In een vorig nummer plaatsten wij on der Successen een bericht, dat de heer Henk Spapens in de 3de afd. Amateurs een 2de prijs behaald had op een accor deonwedstrijd. We "herstellen de fout hierin voorkomend graag: Op het Internationale concours te Den Bosch, om de kampioenschappen van Brabant en Limburg wist onze accorde onist de heer Henk Spapens alhier de 2de prijs te behalen met 63 punten in de Be roeps-afdeling. Als verplicht nummer werd gespeeld; Concert-Etude, arr. Coen v. Orsouw en als vrij nummer Ouverture „Mignon arr. J. Bouman. Over enkele maanden zal de heer H. Spapens uitkomen in de wedstrijd om de Kampioenschappen van Nederland. Hij genoot zijn opleiding van de heer Fr. Kerkhof te 's-Bosch. GESLAAGD. Voor het te Tilburg gehouden examen Moderne Bedrijfsadministratie der Neder landse Associatie voor Practijkexamens slaagde onze plaatsgenoot C. Brekelmans, die zijn eindopleiding ontving van de heer W. Peters, leraar Handelsweten schappen M.O. alhier. POLITIEHONDEN SPORT. Het hoogste aantal punten. Weer behaalde een Kaatsheuvelse Dresseur het hoogste aantal punten op de wedstrijden o mhet certificaat Politie hond van de K.N.P.V. Op de Provincia- de wedstrijden om het certificaat Politie hond van de KNPV, behaalde te Moer gestel, waar de wedstrijden van de prov. N.Brabant gehouden worden, de heer P. Kemmeren 313 pnt.: een certificaat met lof; de heer C. Pullens 297 pnt. certifi caat en de heer G. van Seters 272 pnt. een certificaat. Tot heden was de heer P. Kemmeren de hoogst bekroonde van het gehele land, die mee zal moeten din gen naar het kampioenschap van Neder land, dat hij reeds eenmaal behaalde en door de Kaatsheuvelse hondenliefhebbers in totaal reeds vijfmaal behaald werd. AGENDA Maandag 8 u. n.m. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo zaal W. Smit. Dinsdag 7,30 uur n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan in de school. Dinsdag 7.30 u. n.m. Oefenavond EH BO in de Brandweerkazerne. Woensdag 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. UITSTAPJE H. FAMILIE. Donderdag j.l. maakten de leden van de H Familie onder leiding van de di recteur van de H. Familie de Weleerw. heer K. Swinkels, haar jaarlijks uitstapje. Om ongeveer 8 uur vertrok de bus in de richting van Den Bosch, waar even in de St. Janskerk vertoefd werd. Daarna ging de reis naar Grave en nadat hier de inwendige wens versterkt was, ging het verder naar de 'H. Landstichting, waar 'n Pater Montfortaan op prettige en vlot te wijze 'n duidelijk beeld gaf van t ver borgen en openbare leven van Christus. In Arnhem werd n bezoek gebracht aan 't Openluchtmuseum. Per boot ging 't toen verder naar Westerbourving. Vandaar uit terug in Nijmegen werd de verdere avond doorgebracht in 't prachtig verlichte gedeelte van de stad. Precies om 12 uur arriveerden allen ruim voldaan in Berndijk terug. GOED AFGELOPEN. Zondagmiddag omstreeks één uur kwam bij de bocht ErasstraatDe Roei 'n auto met 'n motor in botsing. Goddank kwa men allen met de schrik vrij. GESLAAGD. Voor het diploma Associatie Boek houden slaagde onze dorpsgenoot de heer Ad. Brands Czn. Gelijk voorgaande jaren is geschied zal ook dit jaar door Loonopzand s Be lang wederom een autorit voor ouden van dagen worden georganiseerd en wel op Zaterdag 12 September. Personen van 70 jaar en ouder die voor deze tocht in aanmerking wensen te komen, kunnen zich hiertoe opgeven tot en met Zondag 23 Augustus op een der onderstaande adressen: L. van Loosdrecht, Oranjeplein 13; G. v. Esch, Hogesteenweg 8 en J. van Don gen, Kasteellaan 16. Om de onkosten aan deze rit verbon den enigszins te dekken, zullen vanaf Maandag 3 Aug. steunbonnen te koop worden aangeboden.Zowel voor het be stuur van 'L.o.Z.'s Belang als voor de deelnemende oudjes hopen we dat deze actie mag slagen. Een kleinigheidje van N.N. Als dank voor de goede zorgen tijdens het ziekentriduum Ik houd ook niet van die schrille kleuren, N.N. te W. Van N.N. te W Op een feestje Steek maar een kaars op, N.N. te B. Ter ere van O.L.Vr. van Altijd durende Bijst., van N.N. te W. 2.50 5.— 10.— 250 5.20 10.— 15 Nieuw totaal 3634.09 Weet U het nog: het gironummer van de Zeereerw. Heer Pastoor A. van den Brekel is: 480950; dat van „De Echo van het Zuiden": 50798; en bovendien heeft de pastoor een ruime brievenbus, terwijl wij ook pas een nieuwe hebben gekregen, die niet gauw vol zitl JUBILEA. Zaterdag herdachten de heren M. v. d. Aa en S. IJpelaar het feit dat zij vóór 25 jaar bij de fa. Gragtmans Wies man in dienst waren gekomen. Beide ju bilarissen werden ten kantore door de directie gehuldigd, waarbij hun als ge schenk een polshorloge werd aangebo den. De rest van het feest brachten zij in de familiekring door. „PROEFMOBILISATIE - BEKER - MINISTER VAN OORLOG". „Militairen, die bij de Proefmo- bilisatie „Beker" betrokken zijn, moeten zich met spoed naar de voor hen aangegeven plaats van opkomst begeven". De Burgemeester van Waalwijk, Teijssen. BUSHALTE B.B.A. VERVALLEN. Wegens werkzaamheden in de Be- soijensestraat zullen de B.B.A.-bussen van lijn 36 (Waalwijk—Tilburg) tot nader aankondiging niet door v.m. Besoijen rijden, maar door de Mr. Van Cooth- straat. Daardoor zijn de bushaltes aan de Haven en aan het v.m. Raadhuis in Be soijen voorlopig komen te vervallen voor lijn 36. Lijn 22 echter rijdt de gewone route en stopt aan de gewone halte. AANRIJDING. Zaterdagavond kwam het op de hoek van de Canadesestraat-Noor- der-Parallelweg tot een aanrijding tussen de bestelauto van v. d. L. uit Waalwijk en de motorrijder V. B. uit Tilburg. Deze aanrijding werd veroorzaakt door het feit dat de wagen, die de Canadesestraat wilde indraaien, in de flank werd gereden door de motor, die nog wilde passeren, hetgeen blijkbaar niet meer ging. De auto werd licht, de motor zwaar beschadigd en de motorrijder kreeg een hoofdwonde en enkele ontvellingen. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: Halssnoer, kinder schoentje, zakkam, boodschappen tas, parapluie, kinderjasje, huis sleutel, zeemlederen lap, schakel armband, polshoroge, hassnoer. Verloren: Kaart van de Stads feesten, twee regenjassen, twee portemonnaie's, portefeuille. AGENDA. Dinsdag 4 Aug.: 8 uur: repetitie gezamenlijke ko ren van Baardwijk, Besoijen en Waalwijk (dames en heren) in de R.K. Gildenbond, voor de stadsfeesten. Woensdag 5 Aug.: 8 uur: repetitie Dameskoor „Oe fening en Vermaak" in Hotel Verwiel. Zondag 9 Aug.: 12 uur: repetitie dames en heren „Oefening en Vermaak" in „De Twee Kolommen". GROOT RECREATIECENTRUM IN DEN BOSCH. Een bedrag van niet minder dan f 1.250.000 heeft de gemeenteraad van 's-Hertogenbosch beschikbaar gesteld voor de aanleg van recrea tie-terreinen in plan-Zuid. Het ligt in de bedoeling het cul tuurtechnische deel van dit zeer omvangrijke werk, dat o.a. 'n park, een hertenkamp, een kinderboerde rij, zwemgelegenheid, kanobaan en velden voor velerlei soort sport om vat te doen uitvoeren onder leiding van de Ned. Heide Mij. door de D.U.W. Door dit werkverruimingsobject zal aan de Bossche werklozen gedu rende geruime tijd werk in eigen stad kunnen worden verschaft. Het plan, dat is geprojecteerd na bij het prachtige Bossche Broek, vormt een goede afsluiting van de nieuwe woonwijk. Het zal niet al leen van grote betekenis zijn voor het uitbreidingsplan-Zuid, doch ook voor de gehele stad als zodanig, daar deze als oude vestingstad nog steeds te kampen heeft met een te kort aan plantsoenen en wandel paden.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 3