I Wijde Wereld j S.LE.NI. 29 Tinteljongen bekwaamden zicb Waalwijkse en Langsiraaise Courant DE KONINGIN IN WAALWIJK UIT DE In het zicht van verkiezingen internationale tentoonstelling Waalwijk 21 t/m 31 Aug. 1953 MODEPRACHT EN ZOMERAMUSEMENT Examens Leerlingenstelsel MAANDAG 3 AUGUSTUS 1953 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week ECHO HET ZUIDEN 76e JAARGANG No. 62 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK - TEL. 2621. - OPGERICHT 1878. - Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL, TEL. 2002. TELEGR.-ADRES „ECHO" even totalitair is als het Nazisme en meer aanhangers telt dan uit de omvang van een vertegenwoor diging blijkt. De oude Adam is niet dood, tonen diverse gebeurtenissen in het na-oorlogse Duitsland her haaldelijk aan. Recent is bijvoor beeld het optreden van oud-veld maarschalk Kesselring voor de „Stahlhelm", die ons al meer aan de S.S. doet denken dan goed is voor de naam van de vereniging. En als dan Kesselring, als oorlogs misdadiger veroordeeld en om ge- jondheidsredenen vrijgelaten, zich verplicht voelt de glorie van de Duitse soldaat en zelfs van de S.S. nog eens op te halen, vernielt hij door zijn mentaliteit een deel van de goodwill die Adenauer met veel moeite heeft verworven. Dergelijke dingen zijn niet alleen maar uit- jonderingen, want de Deutsche Reichspartij ook deze naam smaakt ons niet schroomt niet iemand die nauwelijks is vrijgela ten uit voorarrest, beschuldigd van staatsgevaarlijke activiteit, Ieders mode schoenen Op 6 September a.s. zullen in Westduitsland algemene vergiezin- gen worden gehouden, die mis schien belangrijker zullen zijn voor de toekomst van Duitsland en Westeuropa dan de verkiezingen in enige ander land van Westeu ropa. Het gaat er namelijk om of de christendemokratische partij al dan niet de grootste partij en daardoor Adenauer al of niet kan selier zal blijven. Dit is de grote vraag, waarvan de zesde Septem ber de oplossing zal geven, welke oplossing voor een voornaam deel de koers van de Duitse politiek in de naaste en mogelijk ook in de verwijderde toekomst zal bepa- len. Zoals het zich nu laat aanzien is dat geen kwestie van nuance, maar van tamelijk diepgaande te gengestelde inzichten tussen links, midden en rechts, waarvan er som mige zelfs bepaald niet in de Wes terse demokratie passen. Aange zien de stroming enechter bestaan, dient men er aandacht aan te be steden, temeer wanneer zij on aangename herinneringen oproe pen aan een recent verleden en prober endat verleden in het he nen terug te brengen. Zoals Italië na de oorlog het ge luk heeft gehad in De Gasperi een demokratisch staatsman te treffen die het land door een uiterst moei lijke periode heeft geloodst en heeft gevrijwaard voor chaos en extremisme, zo heeft Westduits land in Konrad Adenauer de man gevonden die onder misschien nog moeilijker omstandigheden voor zijn land een deel van de goodwill en de vrijheid heeft teruggewon nen, die het door extreme elemen ten ten troon te verheffen en er achter aan te lopen, had verloren. Italië heeft aan De Gasperi en Duitsland aan Adenauer meer te danken dan zou blijken uit de waar dering" die ze in verschillende kringen in hun eigen land genie ten Hun grote verdiensten schij nen in het buitenland hoger aan geslagen te worden. En al hebben ze in zoverre de omstandigheden mee gehad dat de acute dreiging van de kant van Rusland hun me dewerking aan de verdediging van Ejuropa noodzakelijk maakte, dit wil niet zeggen dat njinder be kwame staatslieden hetzelfde be reikt zouden hebben jals zij nu hebben gepresteerd. Integendeel is men geneigd te poneren, als zij er niet waren geweest, zou het Italië en Duitsland evenzo zijn vergaan als de landen die nu Russische sa tellietstaten zijn met alle gevolgen van dien of er had voor de Wes telijken niets anders op gezeten dan bezettende macht te blijven spelen. Waarbij opgemerkt dient te worden dat de omstandigheden in de huidige Russische satelliet staten wel enigszins anders lagen, zoals ondanks de bekwaamheid van een Figl de Westelijke opzet maar ten dele is gelukt, dank zij de aanwezigheid van Russische troepen in Oostenrijk. Dal neemt ondertussen niet weg dat Adenauer er in geslaagd is, in Westduitsland een behoorlijke demokratie te ves tigen, die wel haar deugdelijkheid nog zal moeten bewijzen, maar die tot heden zo goed heeft gefunctio neerd als men in een door de Nazi's bedorven land mocht ver wachten. Op internationaal ter rein heeft hij zelfs vriendschappe lijke betrekkingen weten te on derhouden met Frankrijk al was de Saarkwestie een aanzienlijk wrijvingspunt en leeft de vrees voor een herleving van het Duitse militarisme nog sterk. De achter docht is trouwens evenmin bij een der andere Westeuropese landen, die kennis hebben gemaakt met de Duitse legers, geweken. Binnenslands heeft Adenauer strijd te levren op twee fronten. Links vindt hij de socialisten en communisten, die overigens geens zins over een kam geschoren mo gen worden. Meer dan in andere Westeuropese landen echter den ken de Duitse socialisten nationa listisch, wat hun een slag voor geeft op Adenauer, die de minder populaire Europese politiek voor staat. Dat die minister populair is hangt nauw samen met het vraag stuk van de hereniging van Duits land, die daarmee moeilijk te ver enigen schijnt te zijn. De kanse lier is beslist niet minder gepor teerd voor die hereniging, maar hij kan ze minder gemakkelijk han teren als reclamemiddel dan de oppositie. Daardoor ondervindt hij toch maar een krachtige oppositie hgen een voornaam onderdeel van zijn politiek en niemand kan ga randeren dat de socialisten hun koers niet zouden wijzigen als zij aan de macht zouden komen. Gevaarlijker is de oppositie van rechts, niet omdat ze parlementair sterker zouden zijn, maar omdat ze candidaat te stellen voor de Bonds dag. Dat het gerechtshof de heer Naumann, staatssecretaris in het propagandaministerie van Goeb- bels en als diens opvolger in het testament van Hitier opgeschreven, op juridische gronden vrijlaat, kan men onbegrijpelijk vinden en aan vaarden, maar dat deze man on middellijk een eerste viool in de handen krijgt geduwd, is gevaar lijk. Begrijpelijk is dat een mentali teit die een jaar of vijftien de bo ventoon heeft gevoerd, niet in en kele jaren tijd uitgeroeid kan wor den, doch welke garantie biedt een demokratie zichzelf en de bui tenwereld, waar dat zelfde extre misme niet alleen de kop opnieuw opsteekt, maar zelfs meer floreert dan men voor mogelijk had gehou den De inzet van de a.s. verkiezin gen blijkt dus nogal belangrijk te zijn. Behalve een parallel is Italië voor Westduitsland ook een waar schuwend voorbeeld, nu een De Gasperi het regeren onmogelijk is gemaakt, waardoor het perspectief voor dit land bepaald ongunstig is geworden. Er is nu nog tijd voor bezinning, laten we hopen dat het Duitse volk meer verantwoorde lijkheidsbesef toont te bezitten dan het in het verleden wel eens de indruk heeft gegeven te cultiveren. Dat zal in het belang van Duits land zijn en Europa enige gerust heid geven. „SUPERFORT" NEERGESCHOTEN DOOR SOVJET-JAGERS. De Amerikaanse regering heeft een krachtig protest ingediend bij de Sovjet-regering tegen het neer schieten boven de Japanse Zee van een Amerikaans bombardements vliegtuig voor de kust van Oost- Siberië. De Russen beweren dat 't vliegtuig Russisch grondgebied heeft geschonden. In de Amerikaan se nota wordt dit ten stelligste ont kend. Het incident heeft zich op 29 Juli voorgedaan. In de Amerikaanse nota wordl gezegd dat het vliegtuig, een Super fort, op een navigatie-oefenvlucht was en op ongeveer 65 kilometer buiten de kust voor Wladiwostok door een of meer Russische straal jagers van 't type „Mig" werd aan gevallen en in zee neergeschoten. Van de bemanning van 17 koppen is slechts de tweede piloot met ze kerheid gered. De 16 anderen wor den vermist. SENATOR TAFT OVERLEDEN. Senator Robert Taft, sedert meer dan een kwart eeuw het symbool van republicanisme in de Verenig de Staten, stierf j.l. Vrijdag, dertien uren nadat hij het bewustzijn had verloren. Hij werd 63 jaar. Zijn vier zoons stonden aan zijn sterfbed. Zijn vrouw was te ziek om de reis van Washington te ondernemen. KOREA EISTE TOL. V. S. verloren ruim 140.000 man. De Amerikaanse strijdkrachten in Korea hebben 140.546 man ver loren, aldus heeft het Amerikaan se ministerie van Defensie bekend gemaakt. Er zijn 22.359 Amerika nen gesneuveld en 104.698 ge wond, terwijl 13.489 personen worden vermist. De verliezen van de laatste dagen voor de wapen stilstand zijn hierbij nog niet in begrepen. Deze zullen pas worden bekend gemaakt, nadat de fami lieleden der slachtoffers zijn ge waarschuwd. NATIONAAL RAMPENFONDS. Zuid-Afrika schenkt ruim 1.500.000 gulden. Woensdagmiddag heeft Prins Bernhard als voorzitter van het Rampenfonds een cheque van 1.665.164,72 in ontvangst geno men, welk bedrag de ambassadeur van de Unie van Zuid-Afrika hem namens het Zuid-Afrikaanse volk en de regering aanbood. De ambassadeur, kolonel P. I. Hoogenhout, liet de aanbieding vergezdjd gaan van een, in het Afrikaans uitgesproken korte toe spraak, waarin hij de nauwe ver wantschap tussen het Zuid-Afri kaanse en het Nederlandse volk, ontstaan door vriendschap en af stamming» aanhaalde. STAATSLENING 400 millioen, 3Vi De Minister van Financiën heeft besloten tot de uitgifte van een 3H procent Nederlandse Staatsle ning 1953, tegen de koers van 100 procent. Het bedrag van de lening is vast gesteld op 400 millioen en heeft een looptijd van ten hoogste 30 jaren. RIJK GEEFT PREMIE BIJ INDUSTRIEBOUW. 25 pet. van bouwkosten in ontwikkelingsgebieden. In de Staatscourant van 30 Juli is een bekendmaking van de mi nister van Economische Zaken op genomen, waarin wordt medege deeld, dat bij vestiging en uitbrei ding van een industrieel bedrijf in een aantal plaatsen in de provin cies Groningen, Friesland, Drente, Overijssel, Gelderland, Noord-Hol land, Noord-Brabant en Limburg door het Rijk een premie van 25 pet. van de bouwkosten van de nieuw te bouwen bedrijfsruimten kan worden toegekend, met een tnaximum van 25 per m2 nuttige vloeroppervlakte. Het betreft hier de 38 plaatsen in de ontwikkelingsgebieden, die als industriekern zijn aangewezen en een 4-tal daarmede gelijk ge stelde z.g. incidenteel te stimule ren kernen. Om voor deze premie in aan merking te komen dienen in het desbetreffende bedryf na de ves tiging of uitbreiding in totaal ten minste 10 personen werkzaam te zijn. Ook dient per 500 m2 nieuw gebouwde nuttige vloeroppervlakte tenminste 1 mannelijke arbeids kracht, die bij het gewestelijk ar beidsbureau als werkloze is gere gistreerd, te werk worden gesteld. Deze regeling, geldt zowel in ge val van bouw door de gemeente als door de belanghebbende on dernemer. laan een deel van de hoofdgasbuis door een nieuwe vervangen. Dit bracht met zich mede, dal de verbinding met de z.g. dienst leiding in het perceeL nr, 65 moest worden overgebracht naar de nieuwe hoofdbuis. Vermoedelijk is door trilling in die dienstleiding bij het verrichten der werkzaam heden een scheur ontstaan binnen de woning. Later bleek er met de gasleiding in het bedoelde perceel iets niet in orde te zijn. Nadat men zich toegang had weten te ver schaffen tot de woning, vond men nabij de gasmeter het levenloze lichaam van mevr. KragtenDe Groot. Deze heeft des nachts ver moedelijk gaslucht waargenomen en zich toen naar de gasmeter be geven om te zien, of deze in orde was. Het tweede slachtoffer werd levenloos op haar bed aangetrof fen. WATERKRACHTCENTRALES IN LIMBURG? Vier in de Maas en drie in het Julianakanaal. Binnenkort wordt de instelling verwacht van een ministeriële commissie, die een studie zal ma ken van de mogelijkheid tot op wekking van waterkrachtenergie in Maas en Julianakanaal. Naar wij vernemen zal o.a. prof. dr. ir. H. Gelissen, directeur van de P.L.E.M. te Maastricht, deel uitmaken van deze commissie. Er bestaan plan nen voor de bouw van vier centra les in de Maas, n.l. te Linne, Roer mond, Belfeld en Sambeek, en drie centrales in het Julianakanaal, n.l. te Born, Roosteren en Maasbracht. Deze waterkrachtcentrales zouden een capaciteit bezitten van 100 ot 150 millioen kilowattuur per jaar. De kolenbesparing wordt bere kend op ongeveer 50.000 ton per jaar. TWEE OUDE DAMES OM HET LEVEN GEKOMEN. In een woning aan de Vossegat- selaan nr. 65 te Utrecht zijn twee oude dames levenloos aangetrof fen. Het waren de bewoonster, de 78-jarige mevrouw de wed. E. M. Ivragten-De Groot en haar schoon zuster, die bij haar logeerde, de 82-jarige mevr. Reeder-Kragten, wonende te Leeuwarden. De da mes zijn door gasverstikking om het leven gekomen. Woensdag is in de Vossegatse- Vorige week Donderdag was de Koningin in Waalwijk, waar zij zich door de kopstukken van de grote Internationale Tentoon stelling van Schoenen - Leder - Mode, de S.L.E.M., liet voorlichten over de grote gebeurtenissen die Waalwijk van 21 tot en met 31 Augustus te wachten staan. Om misverstand te voorkomen, het was niet Koningin Juliana die haar bezoek aan Waalwijk, geprojecteerd op de 21e Augustus, de openingsdag, had vervroegd, maar de Koningin der Aarde, de Ne derlandse en Belgische Landelijke en Vakpers, die, uitgenodigd door het tentoonstellingsbestuur, kwam luisteren naar hetgeen de organisatoren mee te delen hadden en kwam zien naar de voor tekenen van de op handen zijnde grootse everiementen. S.L.E.M. OVERTREFT AL HET VORIGE. Ongeveer 35 redactrices en redac teuren, vertegenwoordigende nage noeg de gehele Nederlandse pers, zowel de landelijke, regionale als vakpers, vertegenwoordigend ook een aantal Belgische kranten, wa ren Donderdagmorgen in de raads zaal van het stadhuis aanwezig, toen burgemeester Teijssen hen als voor zitter van het tentoonstellingsbe stuur hartelijk verwelkomde. Hij sprak in algemene bewoor dingen over de komende tentoon stelling, waarvoor een grote belang stelling bestond in binnen- zowel als in buitenland en die gehouden zou worden in het kader en tegen de achtergrond van de feesten bij gelegenheid van het 650-jarig be staan van de stad Waalwijk. De SLEM, aldus de burgemeester, zou de grote tentoonstelling van 1903 en 1925 in verschillend opzicht verre overtreffen, niet alleen wat betreft de omvang en het grote aantal ex posanten, maar ook wat betreft het karakter, en de burgemeester doel de hier op het mode-element, in het teken waarvan deze tentoonstel ling zal staan; getuige ook de groot se wondershow, die een geheel nieuwe vorm van show zal beteke nen. Burgemeester Teijssen sprak ook over de moeilijkheden die het be stuur te overwinnen heeft gehad; en een van deze moeilijkheden was het grote aantal exposanten, die niet onder te brengen waren in de geplande tentoonstellingshallen, 't Aantal paviljoens was daarom uit gebreid tot 5; deze werden gebouwd in een groots park dat een blijvend karakter zou hebben. Enkele woorden wijdde de voor zitter nog aan de complete schoen fabriek die in het bedrijf zou zijn, aan het lunapark en al de andere vermakelijkheden, want, aldus de burgemeester, de tentoonstelling zal een Brabantse geest ademen, het Zal een feest zijn, dagen van mode- pracht en zomeramusement. Zeer gelukkig prees zich het be stuur dat H.M. Koningin Juliana de tentoonstelling op de openingsdag met een bezoek zou vereren. Om 3 uur precies zou Hare Majesteit in Waalwijk arriveren, en na een kor te begroeting in het restaurant der tentoonstelling zou zij elk der pa viljoens bezoeken. De tentoonstel ling zal daarom reeds in de morgen uren geopend worden door Prof. Dr J. de Quay, Commissaris van de Ko ningin in onze provincie. Direct na de opening, dus om ongeveer 12 uur, zal de tentoonstelling voor het publiek worden opengesteld, dat ook normale toegang heeft wanneer de Koningin haar rondgang over de tentoonstelling maakt. Dit is de wens geweest van Hare Majesteit. HET VERVOER TIJDENS DE SLEM. Enkele persvertegenwoordigers kwamen ondertussen betekenend te laat binnen en zij hadden het gel dige excuus dat de bus flink over- tijd was; dit voorval deed de aan wezigen vragen naar en deed de burgemeester vertellen over het vervoer tijdens de SLEM-tentoon- stelling. De B.B.A., aldus de burgemees ter, heeft toegezegd dat er geregel de, onafgebroken busdiensten zullen zijn tussen Den Bosch en Waalwijk en Tilburg en Waalwijk, die onder weg nergens zullen stoppen; er zal ook een drukke dienst zijn tussen Breda en Waalwijk, die echter twee maal zal stoppen, n.l. te Oosterhout en Dongen. Ook 's avonds en zelfs 's nachts zou er voldoende vervoer- mogelijkheid zijn, terwijl de B.B.A. twee van haar beste employé's ge durende die dagen in Waalwijk zou stationeren, om het vervoer te rege len en te dirigeren. EEN WONDERSHOW. De heer Koos Bergmans, die voor zitter is van het comité dat zich be last heeft met de organisatie van de show, vertelde het een en ander over deze show, waarvoor de toi letten zijn aangekocht bij gerenom meerde modehuizen in diverse lan den. De show zal onderverdeeld zijn in 5 scènes, namelijk 4 scènes ge wijd aan de vier jaargetijden en een avond-scène. Enige tijd geleden hebben de mannequins de toiletten geshowd voor de fabrikanten, die aldus konden uitmaken welke schoenen het meest in overeen stemming waren met de getoonde toiletten; dit, om zodoende een gro te eenheid te krijgen in het gehele toilet; het is immers de bedoeling van deze show om te tonen dat het schoeisel een integrerend onderdeel vormt van de kleding. Met groot enthousiasme, aldus de heer Berg mans, zijn de deelnemende fabri kanten aan het werk gegaan; er was zeer veel animo voor het ver vaardigen van deze schoenen. Om een welkome afwisseling te verkrijgen en ook om deze show tot werkelijk een bijzondere show te maken, zijn tussen de verschillende bedrijven speciale balletscènes in gelast, die verzorgd zullen worden door Max Dooyes en 4 danseressen en een danseur. De muziek is spe ciaal voor deze gelegenheid gecom poneerd en ook de costumes zijn speciaal voor dit doel ontworpen door Jan Bons. De show-tent zelf zal op zeer ex clusieve wijze worden ingericht en verlicht. HET MUSEUM. De heer J. W. Heesbeen, vice- voorzitter van het tentoonstellings bestuur, die enkele woorden wijdde aan het oudheidkundig Museum voor de Schoenindustrie, dat ook op de SLEM zou worden ingericht, sprak over de tentoonstelling van 1903, die een geweldige omwente ling had gebracht in de maakwijze van de schoen. Voor die tijd was het alles huisnijverheid en deze toe stand wilde men vastleggen in de oude schoenmakerswerkplaats, die door de Stichting Oudheidkundig Museum voor de Schoenindustrie, werd ingericht. Onze voorvaderen ter eer en onze nakomelingen ter lering, aldus de heer v. Heesbeen, had men deze huiskamer, waarbin nen zich het gehele leven van de oude schoenmaker afspeelde, wil len bewaren en zo zou zij ook te zien zijn op de aanstaande tentoon stelling. GROTE BELANGSTELLING. De koningin der aarde toonde haar grote belangstelling voor het geen in Waalwijk gebeuren gaat door de vragen die zij stelde tij dens deze bijeenkomst ten stadhui- ze, maar ook toen zij met de heren bestuursleden het tentoonstellings terrein ging bezoeken en zeer ge- impaneerd bleek door de gewel dige omvang van deze tentoonstel ling, die reeds duidelijk te zien en te bemerken is aan het grootse ter rein en niet het minst aan de gi gantische paviljoens, in sommige waarvan men reeds bezig is met 't inrichten van de stands. Er volgde op dit bezoek aan de terreinen, waarvan men terugkeer de door ons onvolprezen wandel park, waarvan de rode paden toch niet de onverdeelde bewondering hadden dezer, lieden, een zeer ge noeglijk borreluur in Hotel Ver- wiel, dat gekenmerkt werd door een vlotte royale stemming, die de mees te persconferenties tot een genoegen maakt. Een uitstekend verzorgde Bra bantse koffietafel, die de naam van het Hotel alle eer aandeed, besloot deze bijeenkomst. Maar niet dan nadat de burgemeester er nog het een en ander had meegedeeld over de stadsfeesten en nadat de heer Prins uit Tilburg, de nestor der Brabantse journalisten zijn dank had betuigd voor de royale ont vangst en in een vergelijking met de senaat van het oude Rome ons de verzekering had gegeven dat wij in Waalwijk niet hoefden te vrezen, want er waren Caesars in ons mid den. Even enthousiast als de heer Prins, had eerder de heer Meeuws van de Gelderlanderpers al gespro ken, toen deze wees op het grote economische nut van deze tentoon stelling, die een wapenschouw zou worden van de nationale schoen industrie, waarvan Waalwijk het hart was. Wij hebben uit dit alles weer eens de conclusie getrokken dat de voor tekenen van de SLEM zeer gunstig zijn en dat de SLEM een unieke manifestatie zal worden, die' de be langstelling zal krijgen die zij ver dient. 38 jongens, leerlingen van het landelijk leerlingstelsel die twee jaren by een patroon werkten, na op de ambacht school reeds het elementaire timmeren geleerd te hebben, en by dat werk gecontroleerd werden door de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf, hebben vorige week gedurende drie dagen zich aan een examen onderworpen, dat in de Nijverheidsschool alhier werd afgenomen, om van hun vorderingen te doen blijken. 29 van hen bleken zo ver ge vorderd dat hun het diploma kon worden uitgereikt, waar door zij tevens in een hogere loongroep vallen. Wethouder Smolders reikte Vrijdagmorgen ter Nijver heidsschool aan de geslaagden de diploma's uit. VAKONDERWIJS pgn voortgezette opleiding, op het bekroonde streven naar een grote- VAN GROOT BELANG. Bij deze plechtigheid waren be halve de edelachtbare Heer Wet houder F. Smolders, die het ge meentebestuur vertegenwoordigde, ook tegenwoordig de heer Jan Tielen, de voorzitter en de heer J. Thyssen, secretaris van de Nij- yerheidsschool, enkele bestuursle den van de R.K. Bouwvakarbei dersbond, de hoofdcontroleur van het leerlingenstelsel, de examina toren en controleurs, verschillen de patroons en de jongens die zich aan het examen hadden onderwor pen. De directeur van de Nijverheids school, de heer van Steenderen, verwelkomde al deze aanwezigen en, zich vooral tot de geslaagden richtend, noemde hij het een be langrijke dag, het sluitstuk immers van een leertijd, waarin zij zich een grote graad van vakbekwaam heid hadden eigen gemaakt. Het was jammer dat er enkelen ge strand waren in het gezicht van de haven maar degenen die het diploma hadden behaald, konden terugzien op een succesvol verlo- re vakbekwaamheid dit streven was een verheugend verschijnsel, men moest zich immers voortdu rend blijven bekwamen, want in 1 deze moderne tijd bracht iedere dag iets nieuws. I Het was zeer te loven dat men j hier weer een kern van goede vak lui kreeg, waaraan zq grote behoef te bestaat. Blijf zo doorgaan, zei hij tot de leerlingen, werk door, tracht het diploma van gezel en meester nog te behalen, en misschien zijn er ook wel onder jullie die het leraar schap ambiëren. DE GESLAAGDEN. Wethouder F. Smolders reikte vervolgens aan de geslaagden de diploma's uit; de gelukkigen waren: C. Reichwein, Tilburg, le prijs; G. de Laat, Moergestel, 2e prijs; J. v. Rijnen, Tilburg, 3e prijs; vervolgens: J. Arends, Th. Bar- tels; N. Biggelaar, A. de Boer, W. v. d. Braak, A. de Brouwer, A. v. Dijk, L. Huygenvoort, A. Jonker gouw, N. Maijen, C. Snoeren, A. Soethout, F. de Wit, A. v. d. Mortel en A. Zebregts, allen uit Tilburg; i

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 5