DE LANGSTRAAT Waalwijkse en Langstraatse Courant Welkom Majesteit. 1 „Zullen we groot SLEM halen Gemeenteraad Heusden. DRUNEN BERNDUK VLIJMEN HEUSDEN SPRANG-CAPELI.E CAPELLE HAARSTEEG «Pil» Voortekenen doen het grote succes verwachten. Krijgt Heusden weer een ULO-school VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1953 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 76e JAARGANG No, 67 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621. OPGERICHT 1878. Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL, TEL. 2002. TELEGR.-ADRES „ECHO" Vandaag zal Hare Majesteit Koningin Juliana onze stad Waalwijk en in het bijzonder de Internationale tentoonstel ling „SLEM", die vanmorgen geopend wordt door de Commissaris van de Ko ningin, bezoeken. Moeten wij nog spreken van de grote Uitverkiezing die dit Koninklijk bezoek voor onze stad betekent; moeten wij U, burgers van Waalwijk, nog wijzen op de grootsheid van het ogenblik, waarop on ze geliefde en geëerbiedigde koningin, voor het eerst haar voet op Waalwijk se bodem zal zetten? Moeten wij U eigenlijk nog aansporen Uw koningin een waardige en enthou siaste ontvangst te bereiden, alles te doen wat mogelijk is, om Hare Majesteit een zo gunstig mogelijke indruk te geven van onze 650 jaren oude stad? Ge zijt allen ongetwijfeld overtuigd van het grote van deze gebeurtenis, van de zeldzaamheid van deze dag Koningin Juliana zal enkele uren in onze stad ver toeven, zich bewegen te midden van de bevolking, zich laten vertellen over dit deeltje van haar eigen volk. Aan het begin van Waalwijks stads geschiedenis staat de vorstelijke gestalte van hertog Jan de Tweede van Brabant, na 650 jaren is het de beminnelijke ver trouwde figuur van Hare Majesteit Ko ningin Juliana die een bijzondere plaats inneemt bij het gedenken van het eerste feit. En zoals Waalwijk in de historie van Brabant steeds trouw gebleven is aan zijn hertogen en zijn heren, zo zal het Waalwijkse volk vandaag zijn trouw en zijn aanhankelijkheid aan het Vorsten huis van Oranje, zijn liefde en zijn ge- 1 negenheid voor onze Koningin ondub belzinnig laten blijken, wanneer heden middag deze Hoge Vrouwe, die de Moe der is van ons volk, zo heel dicht in j onze nabijheid zal vertoeven. Wij zullen Haar onze dankbaarheid laten zien, voor alles wat zij deed voor Haar volk, en hierbij denken wij bijzon der aan haar prachtig meeleven tijdens de dagen dat de grote ramp ons volk trof; wij zullen haar dankbaar zijn bij zonderlijk voor haar bezoek aan Waal wijk, voor haar belangstelling voor alles wat onze bloeiende en groeiende ge meente betreft. We heten haar van harte welkom in j haar stad Waalwijk, we wensen er Haar een prettig verblijf en wij hopen dat on ze stad Waalwijk zich de belangstelling van onze geeerbiedigde Koningin waar dig zal tonen. Welkom, Majesteit 1 Als U dit leest zal over enkele uren de grote Internationale Ten toonstelling van Schoenen, Leder en Mode, die van 21 tot en met 31 Augustus te Waalwijk gehouden wordt geopend worden, wel licht zal deze grootse expositie reeds geopend zijn door Zijne Ex cellentie Prof. Dr. J. de Quay, commissaris van de Koningin in Noord-Brabant; en misschien ook, wanneer U gewoonlijk laat Uw krant leest, heeft Hare Majesteit de Koningin de SLEM reeds met haar hoge aanwezigheid opgeluisterd. We noemen U maar enkele van de meest klinkende namen om U de indruk te geven, dat het waarlijk niet gering is, dat het meer dan plaatselijke of provinciale, of zelfs nationale betekenis heeft, hetgeen hier vandaag in Waal wijk gaat gebeuren. IMPOSANT. En degene, die een bezoek brengt aan het SLEM-terrein of daar de laatste da gen nog geweest is, zal niet anders kun nen doen dan dit beamen, want het com plex hallen, de ingangspoort, de park- aanleg, de reclamevlakken en zuilen, het scherm dat de showhal maskeert, alles biedt een zeer imponerende aanblik en geeft U de overtuiging dat hier iets groots verricht gaat worden, iets dat de bezoekers versteld zal doen staan om de grootsheid van z'n allure en het inter nationale van zijn karakter. Daar is de laatste dagen in koortsach tige haast dag en nacht gewerkt; in de reusachtige hallen zijn wellicht de stand bouwers nog bezig de laatste hand te leggen aan de vele stands, waaronder prachtige voorbeelden zijn van kunste naar- en vakmanschap. In de hallen is het een weelde van schone kleuren en schone vormen; het geheel is zeer ge- distingueerd en vormt een prachtige en tourage voor het elegantse schoeisel, dat de Nederlandse fabrikanten daar de be zoekers zullen tonen. Ook het grote restaurant, annex ca baret en bar, is fantastisch ingericht en imponeert bovendien nog door zijn ge weldige afmetingen. De showhal, gemaskeerd door een reusachtig scherm en liggend temidden van prachtige bloemen en waterpartijen zal eveneens op zeer bijzondere wijze worden ingericht en verlicht, aldus een waardige gepast entourage vormend voor de 6 shows die daar iedere, dag gege ven zullen worden en voor de exclusieve balletten, die de shows zullen afwisse len op een hoogst verantwoorde manier. In de machine-hall staan de machines reeds klaar, om bediend door de handige Waalwijkse vaklui de bezoekers te la ten zien, hoe zijn schoen vervaardigd wordt. Ook het overdekte smulplein, waar de Waalwijkse middenstand zijn service zal bieden, naderde bij ons laatste bezoek zijn voltooiing; in een speciale perska mer, zal het voor de journalisten aange naam vertoeven zijn en in het secretari aat klopt het hart van de SLEM af en toe wanhopig. De vlaggen op de masten en op de 22 meter hoge ingangspoort wapperen al in de wind; de bloemen, in honderden soorten en duizenden stuks, bloeien uit bundig, in de avonduren gloeit het licht zijn warmte op de perken en belicht de reusachtige letters op de ingangspoort, die U al in de verte een indruk geven van het indrukwekkende wat gij te zien zult krijgen. Het luna-park, dat ook steeds groter afmetingen krijgt, begint zoetjesaan vol te geraken; en er zijn een groot aantal werkelijk internationale attracties die de volle aandacht zullen genieten van het talrijke publiek, dat naar men verwacht zeer zeker de Slem gaat bezoeken. En als het weer een beetje meewerkt, we kunnen genieten van mooi zomer weer, dan zal het succes ongetwijfeld zeer groot zijn; dan zal er groot SLEM gehaald worden, alle 13 slagen zullen voor Waalwijk zijn, dat wensen wij onze jubilerende stad zeer zeker toe; met goede hoop in ons hart, want de voor tekenen doen ons reeds het beste ver wachten. 4 De Raad der gemeente Heusden kwam Dinsdag 18 Augustus j.l. voor het laatst in zijn oude samenstelling in openbare vergadering bijeen. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van de Vereniging Noord-Bra bants Landschap, om haar een subsidie toe te kennen; men besloot dit bij de begroting 1954 te plaatsen. 4. Goedkeuring rekening Godshuizen 1952. De rapporteur van de commissie van onderzoek, de heer van Heijst, bracht verslag uit van dit onderzoek, waaruit kwam vast te staan dat de bezittingen van de Godshuizen een zodanig lage rente opleveren, dat de gemeente veel moet bijspringen, hetgeen de rapporteur betreurde. 5. Betreffende het verzoek van de afdeling Heusden van het Departement tot Nut van 't Algemeen, om medewer king te verlenen tot oprichting van een ULO-school, verklaarde de heer van Herpt respect te hebben voor het bestuur van 't Nut van 't Algemeen, maar, zei spreker, de stichting en de instandhou ding zijn twee verschillende begrippen. Uit vroegere opgedane ervaringen blijkt dit maar al te duidelijk, desondanks kun nen wij de oprichting hiervan niet tegen werken. Het is van tevoren niet te overzien, volgens de voorzitter, of een school zijn vruchten af zal werpen. Daar er tevens aan alle wettelijke eisen is voldaan, stemt de raad toe medewerking tot oprichting van een ULO-school te verlenen. 6t Het verzoek van het R.K. School bestuur om beschikbaarstelling van gel den voor uitbreiding van de R.K. Bijz. Meisjesschool, hetwelk neer zal komen op pl.m. 119.108.34 exclusief honora rium (in totaal 128.400.85), wordt aan gehouden tot een volgende vergadering. 7. Wijziging van de legesverorde ning. Dit betreft de prijzen van de trouw boekjes; deze zullen voortaan 3.50 de luxe uitvoering en 1.50 de gewone kosten. 8 en 9, resp. de vaststelling van een wachtgeldverordening en een wijziging van de salarisverordening werden beiden goedgekeurd. 10. Besloten werd aan M. Smits een premie Terlingenfonds toe te kennen groot 466,67, ter tegemoetkoming in de kosten verbetering pand Wijksestraat 5. 11. Het toegestane crediet van ƒ8000 ten behoeve van de aankoop van een trekker-manschappenwagen voor de vrij willige brandweer is te weinig gebleken. De wagen welke men oorspronkelijk op het oog had was niet geschikt tot het aanbrengen van een nevel-tank. De raad besloot daarom dit crediet te verhogen tot 10.500.—. Het laatste agendapunt was een wij ziging van de begroting Burgerlijk Arm bestuur; de subsidie hiervoor kan ver laagd worden met 546,90. Hiermede ging de raad accoord. De heer van Herpt sprak hierna een dankwoord, vanwege de laatste verga dering in deze zittingsperiode. In de 39 vergaderingen welke in deze zittingspe riode zijn gehouden, is er nogal eens ge debatteerd, waarbij spreker zelf meerde re malen was "betrokken, maar, naar zijn mening steeds tot het belang van de gemeente. Tevens nam hij afscheid van twee collega's welke in de nieuwe raad geen zitting meer zullen hebben, n.l. de heer van Bladel, welke steeds na rijp beraad de gemeentebelangen heeft ge diend, en de heer Dekkers, met wien hij steeds gaarne de degen heeft gekruist. Hij sprak zijn lof uit voor de voorzit ter, welke steeds uitgebreide voorlichting heeft gegeven, vele zware conferenties heeft moeten meemaken en steeds een hooggewaardeerde leiding aan de ge meente heeft gegeven. Het zou spreker zeer doen, wanneer hij zich eens lijn recht tegenover de voorzitter zou moe ten plaatsen, maar wanneer de gemeente belangen dit noodzakelijk maken, zal hij dit zeker niet nalaten. De voorzitter dankte de leden van de raad voor de prettige samenwerking in de afgelopen periode; mocht er dan al eens heftig gedebatteerd zijn, waar spr. zelf persoonlijk aanleiding toe was, biedt hij hierbij zijn excuses voor aan. De eerstvolgende vergadering is vol gens spreker voor de gemeente een bij zondere aangelegenheid, daar de raad dan is uitgebreid tot 11 leden. Hij bracht dank aan de scheidende leden de heren van Bladel en Dekkers en deed een be roep op de andere leden van de raad, welke in de nieuwe raad zitting zullen hebben. Ook de heer van Bladel sprak een dankwoord. Hij bracht ook dank aan de vele kiezers die op hem gestemd hadden en betreurde het dat onder de niet-kie- zers enkele waren waarvoor hij het meest in de bres is gesprongen; hier ziet men weer, volgens spreker, ondank is 's we relds loon. Voor de Herptse leden van de nieuwe raad, welke nogal sterk ver tegenwoordigd zijn, had hij maar één devies: samenwerking. Tot slot sprak de heer Dekkers zijn dank uit voor de prettige samenwerking, ook met de andere raadsleden. En al was er dan wel eens een meningsverschil over de een of andere kwestie, spreker be keek het van dit standpunt, waar niet wordt gewerkt worden geen fouten ge maakt. Spreker had de voorzitter leren kennen als een ijverig man en hem leren waarderen als 'n ijverig Burgemeester. Hij besloot met: Moge God wijsheid ge ven en verstand. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring. VLAGGEN UIT. Zoals bekend brengt H.M. de Konin gin op Vrijdag 21 Aug. een bezoek aan Waalwijk en de 'SLEM aldaar. Om ca. vijf uur zal H.M. vandaar vertrekken om zich via Drunen naar 's-'Hertogenboscb te begeven. Middels een circulaire heeft de E.A. heer Burgemeester Snels de be woners van de Bindstraat, Grotestraat en Bosscheweg verzocht om vanaf 3 uur de vlaggen uit te steken. OPBRENGST verkoop plaatjes Gedachteniskapel. De opbrengst van de verkoop van plaatjes voor de Gedachteniskerk bracht in Elshout 67 op. GESLAAGD. Voor het diploma A slaagden de he ren C. Maas uit Waalwijk en J. v. Loon uit Loonopzand. Beide genoten hun op leiding aan de gemeentelijke vakschool voor schoenmakers. DVC-NIEUWS. De voetbalvereniging RKDVC houdt op 31 Aug. a.s. haar algemene jaarver gadering. DUIVENSPORT. Wedvlucht Vredesduif Drunen Qui- vrain, 174 km. A. J. van Halder 1, 2; G. van Huiten 3; van Tuijl-van Huiten 4; M. Pelders 5, 8, 9, 12; C. van Baardwijk 6; C. van Boxtel 7; G. van der Sanden 10; A. Leijtens 11; J. Koevoets 12; H. J. van Kuik 13. ZWEMWEDSTRIJDEN EN DEMONSTRATIES. A.s. Zondagmiddag zullen ia het ge meentelijk zwembad de Pleune Wiel zwemwedstrijden worden gehouden om het kampioenschap van Drunen. De zwemclubs uit Den Bosch en Til burg zullen op deze middag nog tal van interessante demonstraties geven, als mede een polo-wedstrijd tussen 's-Bosch en Tilburg. Het programma van deze middag is zeer uitgebreid en belooft zeer interessant te worden. R.K.V.V, „BERKDIJK". Daar het terrein van de voetbalvereni ging Berkdijk geheel vernieuwd zal wor- den, waaraan al druk gewerkt wordt, zal Berkdijk in 't komende seizoen niet op haar terrein kunnen spelen. Het bestuur is er in geslaagd om in de komende competitie op een ander terrein te laten voetballen, dank zij de medewerking van de heer Zijlmans, die zo bereidwillig is geweest ten hoeve van Berkdijk een ter rein beschikbaar te stellen, al kon hij 't dan zeer moeilijk missen. Het terrein is gelegen naast de woning van dhr. Zijl mans in de Pannehoefseweg. Het bestuur van Berkdijk doet 'n beorep op haar le den en verwacht allen a.s. Zaterdag om 2 uur in de Pannehoefseweg om 't ter rein in orde te maken. Biljartver. Het Groene Laken. Ter gelegenheid van 't 15-jarig be staan houdt de biljartver. Het Groene- Laken, gevestigd in café Th. van Boxtel, Antoniusstr. alhier, een nederlaag-tour- nooi. Verschillende verenigingen hebben hiervoor reeds ingeschreven. Ook van verenigingen buiten de gemeente werden inschrijvingen ontvangen. Het tournooi zal door de voor zitter van de Kaatsheuvelse Biljartbond geopend worden op Zaterdag 29 Aug.. GOED AFGELOPEN. Een BBA-bus komende van Dongen, week op de Roei te ver uit voor een uit tegenovergestelde richting komende per sonenauto, kwam hierdoor op de zachte- berm terecht en kantelde in de sloot. Goddank liep alles zonder persoon lijke ongelukken af. GOUDEN BRUILOFT. In de Dreefseweg zal Zaterdag feest gevierd worden. Op die dag zal 't echt paar Pruimboom-v. Gulik 't feit herden ken dat zij voor 50 jaar in de echt ver bonden werden. Om ongeveer 9 uur zal. de feeststoet, waarin bruidjes, comité en ruiters meetrekken, zich naar de kerk van de H. H. Mart. van Gorcum bege ven, waar om half tien een plechtige H. Mis van dankzegging wordt opgedragen- Om 8 uur zal de Kon. Erk. Harmonie haar opwachting maken bij 't gouden paar. 't Zal de oudjes die dag niet aan belangstelling ontbreken. AGENDA. Zaterdag 22 Aug. 15.45 u. Repetitie- Drumband Kon. Erk. Harm. St. Jan. 8 uur Serenade Harm. St. Jan aan: gouden paar Pruimboom-van Gulik. Zondag 23 Aug. 11.3012.30 uur R.K. Leesbibliotheek Patronaat. Maandag 24 Aug. 8 uur n.m. Repetitie- Kon. Erk. Harm. St. Jan in de zaal Wed. van Dinteren. AANRIJDING. Woensdag 19 Aug. kwam het zoontje van de heer J. Vorstenbosch uit de Sta tionsstraat gefietst de hoofdweg op, toen juist een wagen met hooi van de richting Waalwijk kwam. Het kind werd gegre pen en met fiets en al tegen de grond gesmakt. Doktershulp werd ingeroepen en de politie gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse waren. Het kind had enkele verwondingen, maar bracht het er naar omstandigheden nog goed af. BALLONWEDSTRIJD. De uitslag van de Ballonwedstrijd van de Vlijniense Boys is tot heden nog niet ofiicieei bekend gemaakt. Dagelijks ko men nog kaarten en brieven binnen uit verschillende plaatsen uit Nederland, België en Duitsland; er zijn reeds kaarten ontvangen uit Keulen en Kleef. Een brief werd ontvangen: kaart volgt, in handen van de politie. Deze ballon was in een tuin gevallen, kinderen hadden die er uit gehaald, wat later aan de eigenaar van de tuin werd bekend gemaakt, die de po litie waarschuwde en de kaart van de ballon die reeds gepost was, werd in beslag genomen. We zijn benieuwd naar de uitslag. DE ZWALUW. Zondag wedvlucht vanuit Pon St. Maxence, Frankrijk, afstand 325 km. La ten we hopen dat in Frankrijk alles ge regeld is en de duiven op de plaats van bestemming kunnen komen. Inkorven Vrijdag in café Oremans tot 8.15 uur. Dus allen op tijd. KERMIS. Zaterdag 22, Zondag 23, Maandag 24 en Dindag 25 Aug. wordt in Vlijmen de kermis gehouden. Vooraf is er reeds in de café s teeravond van de Spaarkas; de kermis wordt hiermee reeds ingezet. Op het nieuwe Plein komen de attracties reeds voor de dag; 17 verschillende at tracties zijn te bewonderen, waaronder de grootste en nieuwste. Verder is er in de café's gelegenheid tot dansen. Dit jaar zal er gedanst woéden tot 11 uur des avonds. Maandag en Dinsdag in ver schillende café's prijsdansen. De beste orkesten zijn aangezocht, waaronder de Volendammers. Er staan weer enkele genoeglijke dagen te wachten. NAAR DE WERELD KAMPIOENSCHAPPEN. Dinsdag 25 Aug. vertrekt de Amateur Tini Wolts uit Vlijmen naar de wereld kampioenschappen op de weg. Hieronder de successen van 1953: Ronde Noord- Holland 10; Geldrop 2; Waspik 8; Bel gië 7; Zandvoort 15; België 9; Zundert 1; Oss 5; Midden Nederland 11; Amster dam 3; Tilburg 2; Helmond 11; Made 2; Ossendrecht 8; Gilze 2; Zandvoort 4; Duitsland 4; Ronde van Limburg 5; Klundert 6; Kaatsheuvel 2; België 6; Ron de van de Kempen 2; Acht van Chaam 3; Den Bosch 3; Tilburg 5; Raamsdonks- veer 1. Dit zijn allemaal prijzen in de kopgroep. Laten wij hopen dat hij in de Wereldkampioenschappen op zijn ere lijst een goede plaats mag noteren. Tini, succes! NIEUWSTE BEDFORD TOURINGCAR DE LUX. De fa. Kivits Zn., Luxe autoverhuur en Touringcarbedrijf te Vlijmen, toonde ons zijn nieuwe aanwinst, een nieuwe moderne touringcar voor 41 pers. plus bagage. Deze bus is gebouwd op het nieuwe Bedford type S. chassis, bekend om zijn maximaal rijcomfort door specia le vering, een krachtige 6 cyl. kopklep- penmotor van 111 pk, met uitlaatkleppen van silichroomstaal en klepzetels van du- rachroom, waarborgen een onverstoorba re betrouwbaarheid. Voorzien van een 12 v. electr. licht installatie. Leverancier is de N.V. Cen traal Automobielbedrijf De Graaff Co. te Waalwijk, District Dealer van de Bedford-Vauxhall fabrieken van het we reldconcern General Motors Continental. Deze luxe carrosserie ls vervaardigd door de bekende Carrosseriefabrieken van fa. Rozet te Bergen op Zoom. Een moderne radio-installatie van het nieuwste type Philitouring met 6 luid sprekers en microfoon werd verzorgd door de Graaff en Co. te Waalwijk. met dit meervoudig jubileum en sprak de hoop uit dat vooral het kranige mu ziekkorps, nu het over een prachtig re petitielokaal beschikt, zich nog hoger op zou weten te werken. Zijn E.A. vond het jammer dat door de moderne tijd het symbolische woord herberg door het v/oord café is verdrongen. Deze ge dachte was, aldus pastoor Serrarens, bij hem opgekomen, omdat juist j.l. Zondag het evangelie van de Barmhartige Sa maritaan nog sprak over de herberg waarheen de gewonde werd vervoerd. Nadat alle aanwezigen hadden plaats genomen werd van de gelegenheid om de familie van Oijen te feliciteren druk ge bruik gemaakt; wij zagen deputaties van de aldaar gevestigde verenigingen, har telijke woorden werden er nog gespro ken en fraaie cadeaux overhandigd. Het bestuur van de jubilerende harmonie bood een prachtig wandbord aan, ter wijl door de toneelvereniging Ernst en Luim een prachtige gong werd aange boden, geheel vervaardigd en uitge voerd in kunstsmeedwerk. Na afloop van de receptie was het de beurt aan de amusementsvereniging Con cordia uit Zaltbommel om voor het voet licht te treden; zij wist enkele uren lang de aanwezigen te boeien door de prach tige nummers die ten gehore werden ge bracht. Vooral de 13-jarige jodelares Corry v. d. Stam en de zingende zusjes Rita en Ria hadden een daverend applaus in ontvangst te nemen. Nadat door de eigenaar een hartelijk woord van dank was gesproken, bracht een gezamenlijke polonaise het besluit van dit zeer geslaagd festival. BENOEMD. Onze stadgenoot de heer L. Boender, thans ambtenaar ter gemeente-secretarie alhier, is met ingang van 1 Oct. a.s. be noemd tot adjunct-commies le klasse ter gemeente-secretarie te Geldermalsen. Wij wensen de heer Boender geluk met deze mooie promotie. KINDER-VACANTIE-ACTIE. De negende trekking voor de kinder- vacantie-actie van de Heusdense winke liersactie bracht weer 10 gelukkige kin deren uit de bus. Deze zijn Adje Sagt, Wietse Dijkstra, Henkje van de Griend en G. Kasteleijn uit Heusden, Adri van Bokhoven, Adje Verhoeven en Mien van Sprang uit Herpt, Willy van Bokhoven uit Luttelherpt, Luusje Verkuijl uit He- dikhuizen en Corry Vughts uit Bokho ven. KAMPEREN. Een 20-tal padvinders van de Chr. Verkennersgroep Jan de Rooij gaan a.s. Zaterdag voor een week kamperen op het V.T.-centrum De Rendierhoeve on der Moergestel. KERKDIENST. Vrijdag 21 Augustus des avonds half acht hoopt D.V. voor de Geref. Gemeen te aan de Julianalaan alhier voor te gaan de Weleerw. heer Ds. Hoye van Aalst en Brakel. BIJZONDERHEID. Wie een biologische bijzonderheid wil aanschouwen, kan bij de landbouwer G. Hoefnagel, Winterdijk 5 te Capelle gaan kijken naar een kip die vier poten heeft. Het dier is nog kerngezond ook. SLUITING FESTIVAL. Maandagavond werden de festiviteiten die alhier op 15, 16 en 17 Augustus in verband met het 110-jarig bestaan van de harmonie St. Caecilia werden gehou den, met een in alle opzichten geslaagde feestavond besloten. Deze avond werd door de eigenaar van het café De Har monie aan de jubilerende vereniging aan geboden in verband met de heropening van zijn geheel verbouwde en uitgebreide zaak en tevens ook omdat genoemd café 250 jaar bestaat. Om circa half 7 verzamelden zich de genodigden in het oude gedeelte van het café en het was de E.A. heer J. W. van Hout, burgemeester, die na Zaterdag de openstelling van buitenaf verricht te heb ben, zich wederom bereid had verklaard de zaak voor eenieder open te stellen. Hoezeer de ganse bevolking en vele zakenrelaties met deze zaak meeleven, bleek wel uit het grote aantal prachtige bloemstukken die aanwezig waren. Met een toespraak die getuigde van medele ven en warm gevoel voor wat hier is gepresteerd en tot stand gebracht, ver klaarde de burgemeester de zaak voor geopend. Ook de herder der parochie, pastoor Serrarens, kon, zo zeide hij, niet nalaten om bij deze gelegenheid niet aan wezig te willen zijn. Hij feliciteerde zo wel de harmonie als de familie van Oijen Koninklijke doortocht V rijdaghamiddag Doordat H.M. de Koningin Julia na vandaag na haar bezoek aan de Amer-Centrale te Geertruidenberg de Internationale Tentoonstelling „S.L.E.M." te Waalwijk met een be zoek hoopt te vereren, zal Zij op Haar doortocht daarheen 's namid dags tussen 3 uur en half 4 onze gemeente passeren langs de route Waspiksedijk, Hoofdstraat en Win- j terdijk en daarbij door de Hoofd straat in de bebouwde Kom lang zaam rijden om de bevolking in de gelegenheid te stellen Haar te be groeten. Ook de leerlingen van de Konin gin Julianaschool en die van de Chr. School aan de Heistraat zullen aan de Hoofdstraat een plaatsje toege wezen krijgen, vanwaar zij hun Ko ningin kunnen zien en om Haar met vlaggetjes een groet toe te wuiven. De kinderen van beide scholen en ook die, wejke per 1 Sep tember a.s. hun intrede als nieuwe leerling in één der beide scholen zullen maken, komen om half drie samen op de speelplaats bij de Ko ningin Julianaschool, waar hun een vlaggetje wordt uitgereikt, om daarna onder leiding van het onder wijzend personeel dezer scholen en van bestuursleden van de Oranje vereniging „Wilhelmina" naar hun staanplaats te marcheren. We verwachten dat aan de op roep van de Edelachtb. Heer Bur gemeester Smit tot de bewoners van Waspiksedijk, Hoofdstraat, Winter dijk en daarop uitkomende straten Wendelnesseweg (Oost), Schoolstr., Haven, Labbegat en Hogevaart om algemeen te vlaggen, spontaan ge volg zal worden gegeven, zodat de door Hare Majesteit te volgen rou te een fleurige aanblik zal geven. Geslaagd. Bij het te Rotterdam gehouden examen werd het diploma groep I, heren- en jongensbovenkleding, he renmode en bedrijfskleding, behaald door Mevr. H. v. Veen-Snoek al-

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 1