m&VM WR1GLEY J{fOAt. RECHTSZAKEN L00N-0P-ZAND BI0SGQBP-PR06RAMMA. WIELRENNEN. 6 6 jW EEN JAAR GEËIST TEGEN MESSENSTEKER. hier, die eveneens slaagde voor het brevet groep IV, manufacturen, stoffen, bedden en dekens. Aan ge slaagde onze gelukwensen. Niet aangenomen. De bij de Ned. Herv. gemeente beroepen predikant, de Eerw. Heer C. Graafland te Gouda, heeft dit beroep niet aangenomen. Aanbesteding. Voor de verbouwing en uitbrei ding van het kantoorpand van de heer M. Vos aan de Julianalaan, werd het laagst ingeschreven door de aannemer J. W. Nieuwenhuizen te Sprang met 25773, terwijl de firma Adr. Rosenbrand alhier voor 28777 het hoogst had ingeschre ven. Naar het Verre Oosten. Met het m.s. Willem Ruys is onze dorpsgenoot, de heer Ad. Pruijs- sers Pzn, welke onlangs aan de De Ruijterschool te Vlissingen slaagde voor het examen machinist ter koopvaardij, deze week uit het Va derland vertrokken naar Singapore, waar hij geplaatst zal worden op één der schepen van de China Japan-lijn. Moge het Ad in den vreemde goed gaan en we wensen hem een behouden vaart en goede wacht. Groene Kruis-vlucht. Zaterdagavond half 7 vindt in café Cové-v. d. Haart aan de Nieu- wevaart de uitreiking der prijzen plaats van de door de postduiven vereniging „De Luchtvaart' geor- f ganiseerde liefdadigheidsvlucht ten bate van de T.B.C.-bestrijding en ander werk op het terrein der ge zondheidszorg, door de vereniging „Het Groene Kruis" voor Sprang- Capelle. Provinciale vergadering Plattelandsvrouwen. In het gebouw van de Chr. Volks bond te Sprang wordt Woensdag 26 Aug. a.s. 's morgens om 10.15 uur een algemene vergadering gehou den van de afdeling Noord-Brabant van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen, waarbij de afd. Sprang- Capelle van deze Bond als gast- vrouwe optreedt. Na een welkomstwoord van de presidente der plaatselijke afdeling, zal de voorzitster van de Provincia le afdeling de bijeenkomst openen en diverse mededelingen doen over het Bondswerk, waarna de agenda punten aan de orde komen, te we ten jaarverslagen van secretaresse en penningmeesteresse, verslagen van de voorjaarsvergadering der Provinciale vereniging en van de ce i Utrecht gehouden landelijke bijeen- komst van de Bond. Ten slotte ge- Ven de afdelingssecretaressen een kort overzicht van het leven en werken in iedere afdeling, waarna gepauzeerd wordt. Tijdens de pauze is er een koffie maaltijd, waarna 's middags een ge- zamenlijk bezoek aan de „S.L.E.M." i te Waalwijk wordt gebracht. BEZOEK H.M. DE KONINGIN. In verband met het bezoek van H.M. de Koningin aan Waalwijk op Vrijdag 21 Augustus a.s. een zeer bijzondere eer voor onze feestende stad moge ik de ingezetenen zeer nadrukkelijk vragen om te tonen, dat de oude stad de eer van dit Ko ninklijk bezoek ten volle waard is, door op het tentoonstellingsterrein bij de komst van H.M. en Haar ge volg niet op te dringen of de vrij gehouden passage ook maar eniger mate te verbreken, doch, integen deel, alle ordemaatregelen volledig te erkennen. Gaarne wek ik U op om H.M de Koningin, indien Zij over het Ten toonstellingsterrein schrijdt, en ook later bij Haar tocht in een open auto door de gemeente, spontaan toe te juichen. Overal klinke geestdriftig het „Leve de Koningin"! Het is verboden om vanuit het publiek HM. de Koningin te foto graferen of te filmen. Dit voor schrift geldt steeds bij elk Konin klijk bezoek. De Burgemeester van Waalwijk, J. L. P. M. TEIJSSEN DISPENSATIE IN DE ONTHOUDINGSWET op Vrijdag 21 en 28 Augustus, voor allen die op Waalwijks grondgebied verblijven. De Zeereerw. Heer Dr B. van den Hurk, Pastoor van St. Jan te Waal wijk, ontving het volgende schrij ven van Mgr W. Mutsaerts Zeereerw. Zeergel. Heer, Ingevolge Uw verzoek bij schrij ven dd. 3 dezer, dispenseren wij bij deze krachtens de ons in canon 1245 C.I.C. toegekende bevoegd heid 1) de arbeiders in de schoenfa briek op het Tentdonstellingster- rein van de SLEM op de Zonda gen 23 en 30 Aug. a.s. in het ver bod van slafelijke arbeid, en 2) alle personen, die op 21 en/of 28 Augustus a.s. verblijven op 't grondgebied van de parochies St. Jan, O. L. Vrouw Onbevlekt Ont vangen, H. Antonius van Padua en H. Clemens te Waalwijk, in 't onderhouden van de Onthou- dingswet, die voor deze resp. Vrijdagen geldt. Wij verzoeken U beleefd hiervan mededeling te willen doen aan de andere Heren Pastoors te Waalwijk en hen te verzoeken deze dispensatie van de preek stoel te willen afkondigen. De Bisschop van 's-Bosch, w.g. W. Mutsaerts. ZONDAGSDIENST 23 Augustus 1953 Arts: Dr Lenglet Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 23 Augustus 1953 10 uur: Ds. W. L. Jens. MOOI SUCCES. De jongeheer Kees v. Eethen uit de Poolsestraat behaalde in 's-Bosch bij de tentoonstelling Honderd Jaar Kromstaf de eerste prijs voor ge schiedenis. EEN INTERESSANTE TENTOONSTELLING IN DE OPENBARE SCHOOL. Vrijdagavond heeft de lieer G. Couwenbergh, vice-voorzitter van de Vereniging voor Heemkunde voor de Langstraat en hel Land van Heusden en Altena, in het gvmnastieklokaal van de Openbare Lagere School in de Stationsstraat een zeer interessante tentoonstel ling geopend die door de vereni ging werd georganiseerd in samen werking met de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek. De tentoonstelling' draagt de naam „Geheimen van de Grond" en onthult ons op zeer interessante duidelijke en leerzame manier, de ze geheimen, die aan de duisternis der tijden zijn onttrokken. We zien op deze tentoonstelling heel veel voorwerpen die uit oer oude tijden tot ons komen, omdat ze, bewaard gebleven in de zwij gende aarde, toevalliger wijze, of door onderzoekers aan het licht zijn gebracht. We zien de gebruiks voorwerpen van de vroegste bewo ners van ons vaderland, hun wa pens, onderdelen van hun kleding; we maken kennis met hun metho de van doden te begraven en hui zen te bouwen en zo is het ons mogelijk, aan de hand van deze voprwerpen en vondsten ons een beeld te vormen van de levenswijze dier mensen. De tentoonstelling laai ons ook de manier zien, waar op de rijksdienst voor Oudheid kundig Bodemonderzoek te -werk gaat, de tentoonstelling tracht ons waardering bij te brengen voor dit werk, door te wijzen op het grote nut van dit werk voor de weten schap en in het bijzonder voor de kennis van de vroegste historie van ons vaderland. Op zeer overzichtelijke manier is alles geëxposeerd en wij hopen met de vereniging voor Heemkun de en de Rijksdienst voor Bodem onderzoek dat velen van deze mooie gelegenheid gebruik maken om hun kennis te verrijken. De in teressante expositie is tot en met 31 Augustus geopend. BEZOEK VAN H. M. DE KONINGIN AAN DE SLEM. Wij willen het publiek nogmaals verzoeken, bij 't bezoek van H. M. de Koningin aan de Slem z n grote vreugde te uneh zeer zeker, maar niet opdringerig te zijn. Vooral degenen die H. M. op het 'Slem-terrein winen zien, zullen daartoe prachtige gelegenheid heb ben, waar H.M. alle hallen bezoekt •en niet alleen bij 't aankomen en vertrekken over het terrein wan delt, maar ook nog, wanneer zij na 't bezoek aan 3 hallen in de restau ratie de thee gaai gebruiken, waar na zij naar hal C terugkeert. Er is dus op het terrein 'n schat van gelegenheid en op tal van plaatsen li. M. te zien en te begroe ten. AMSTEL-JUBILEA IN JUBILEREND WAALWIJK. D. van Berkel, J. van den Hoek en M. Sulsters waren ditmaal de gevierden in de „Amstel" gemeenschap, omdat zij Dinsdag de zilveren jubilarissen waren, aldus de grote rij van zilveren jubilaris sen bij de N.V. Chroomlederfabriek „De Amstel" groter makend. Hun werd een passende huldiging be reid in het Hotel Verwiel, waar behalve hun echtgenoten, ook de directie en de staf van het bedrijf aanwezig waren, en enkele afgevaardigden van het personeel. Directeur J. Gompen sprak een kort maar welgemeend woord, tot deze drie jubilarissen. „Een vijf-en-twintig-jarig dienstverband, aldus de directeur, is tel kenmale voor ons zowel als voor de ju- bilarissen een belevenis. We stellen er dan ook prijs op zo voltallig mogelijk U te huldigen. Als we eens in dit gezelschap rond kijken en we zien wat hier aan zilveren jubilarissen aanwezig is, dan treft me een ietwat mank gaande vergelijking met het stadsfeest van Waalwijk. Dan blijkt dat de 650 jaren dat Waalwijk bestaat niet zo heel veel betekenen ten aanzien van wat hier verzameld is. Hier zijn immers zeker 400 dienstjaren bijeen. Deze 400 jaren strekken zich inderdaad over- een heel wat kortere periode uit, dan de 650 jaren van het bestaan van Waalwijk, maar in beide zien we de continuering, het voortgaan op het eenmaal ingeslagen pad. De goede traditie, het nijvere stre ven en werken van Waalwijk siert U drieën ook. Ieder van U heeft zorgen en moeilijk heden gekend, maar ieder van U kan ook met voldoening op deze jaren terug zien. De heer Gompen drukte hen echter op het hart niet te veel terug te zien, het was vroeger niet zo goed, gelijk men nu wel eens wil doen voorkomen; hij ge loofde, dat ondanks de vele moeilijkhe den en conflicten die er de laatste 25 jaren in de wereld waren geweest, er toch een stijgende lijn in alle dingen was. Namens de directie dankte hij van Ber kel, die trouwe wandelaar, die in deze 25 jaren op zijn dagelijkse tochten van huis naar fabriek ongeveer 1J4 keer rond de aarde was gelopen; die aan het begin stond van het productieproces; hij dank te van den Hoek, die aan de vleesma chine stond, en Sulsters die aan het ein de van het proces stond; zij drieën om vatten zowat heel het productieproces. Hij hoopte tenslotte dat zij nog vele jaren aan het bedrijf verbonden zouden zijn en hij bood hen een geschenk onder couvert en bloemen aan. De heer de Jong sprak namens de me de-arbeiders over de grote voldoening die er steeds heerste bij een jubileum en dat er veel onder de mede-arbeiders ju bileerden was een bewijs voor de goede onderlinge verstandhouding in het be drijf. De jubilarissen mochten trots zijn, dat zij 25 jaren hun krachten aan deze fabriek hadden mogen geven. Met de beste wensen en een geschenk onder cou vert besloot de heer de Jong. De heer Fijan sr had oudergewoonte, naar hij verklaarde, weer de eer de rij van sprekers te sluiten. Hij sprak over de samenwerking, die steeds van die aard was geweest, dat ze elkaar steeds weer hadden kunnen vinden. Daarom, wanneer men een jubileumdag vierde, gedacht men die tot hun wederzijdse voldoening. Namens de staf, aldus besloot de heer Fijan, wens ik U geluk en dat God U nog veel gezonde dagen geeft om met lust en blijdschap Uw taak in onze kring te verrichten. De heer Sulsters dankte mede namens de andere jubilarissen voor de gelukwen sen en de geschenken; 'hij sprak de hoop uit dat zij nog vele jaren samen mochten werken. i En hierna gaf het gezelschap zich over aan de goede zorgen van Hotel Verwiel, zoals dat bij een Amsteljubileum te doen gebruikelijk is. Ook onze gelukwensen voor de drie jubilarissen. Het is, in verband met de veilig heid op de weg, noodzakelijk dat de motoren en auto's een duorijder resp. passagier meenemen om de balion goed in bei oog te kunnen houden^ Aanmeldingen voor deze vos senjacht kunnen vanaf heden ge schieden aan het secretariaat van de Slem. SCHEIDSRECHTERS VOETBALLEN. Zaterdagmiddag om half 5 zal de Scheidsrechtersveren. „De Lang straat" een voetbalwedstrijd spelen tegen de scheidsrechters uit de af deling Eindhoven. Beide elftallen eindigden op het onlangs in Eindhoven georganiseer de tournooi gelijk; de Langstraat bood toen spontaan aan een revan chewedstrijd te spelen tijdens de SLEM; voor deze wedstrijd, die ge speeld wordt op het RWB-terrein, stelde de heer Boeren uit Eindho ven, hoofdbestuurslid van de scheidsrechtersbond, een prijs be schikbaar. JULIANA-VETERANEN. Zaterdagavond om half 7 speelt het Veteranen-elftal van Baardwijk een huldigingswedstrijd tegen de eerste-prijs-winnaar van het tour nooi Berndijk 1. De toegang is vrij. Na*de wedstrijd prijsuitreiking in de clubtent op het terrein, om on geveer half 9. Men verwacht van iedere vereniging die deelnam aan genoemd tournooi, minstens 2 ver tegenwoordigers. LIEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK". Voor zover nog niet bekend, ma ken wij het publiek er op attent dat a.s. Zondag 12 uur de liedertafel „Oefening en Vermaak" de rij dei- concerten op het SLEM-terrein zal openen met een matinée. AGENDA. Zondag 23 Augustus kwart voor twaalf bijeenkomst der dames en a»* X NOVUM VOOR WAALWIJK VOSSENJACHT ACHTER LUCHTBALLON. Grootse Luchtvaartshow. De SLEM, de grote internationa le tentoonstelling in Waalwijk, or ganiseert op 29 Augustus de laatste Zaterdag van de tenloonsiel- ling een grandioos luchtvaart festijn op het RWB-terrein. De grootste waierstofballon ter wereld zal dan opstijgen. De be kende ballonvaarders, Jan en Mimi Boesman, stijgen in de namiddag op in de „Henri Dunant". Rond deze ballpnopstijging is een net van attracties geweven. Om te beginnen zijn er demonstraties met modelvliegtuigen. Verscheidene luchtvaartclubs zul len modellen inzenden. De meeste daarvan zijn kleine vliegtuigjes die door benzinemotoren worden ge dreven en dus op eigen kracht voor en over de toeschouwers vlie gen. Hierna vinden reportages plaats vanuit de ballon. Het oude lucht vaartuig maakt dan n.l. een z.g. ka- belopstijging. De ballon gaat een goede 100 meter de lucht in en neemt dan passagiers mee. Van daaruit vinden radioreportages plaats en ook vanaf de grond kun nen aan de ballonbemanning vra gen worden gesteld. De aardigste vraag zal bekroond worden. Tevens bestaat er gelegenheid deel te nemen aan een fotowed strijd De beste foto van de ballon opstijging krijgt ook een prijs. Hei beloof; dus een zeer pleizie- rige middag te worden aan de Klo ris V-laan. De organisatoren heb ben alles in het werk gesteld om deze laatste Zaterdag tot 'n hoogte punt te maken. De luchtvaartshow begint om 2 uur. Vossenjacht De grote attractie van de ballon opstijging is ongetwijfeld de vos senjacht, temeer omdat zo'n sport nog nooit in de Langstraat en ver re omgeving is vertoond. Alle mogelijke voertuigen fiet sen, bromfietsen, motoren en au to's kunnen er aan deelnemen. De ballon gaat om ongeveer half 5 de lucht in en dan begint dus ook de vossenjacht. Als de ballon eenmaal het lucht ruim heeft gekozen, worden op verschillende plaatsen --- die voor af natuurlijk niet bekend zijn parachutes afgegooid. Voor elke groep is er een andere kleur De vinder van zo'n parachute behoort bij de winnaars. Zo'n vossenjacht is geen tijdrace, geen rallye of wedstrijd. Het is een aantrekkïijk avontuur. Men weet immers niet waarheen de ballon gaat en nog minder waar de para chutes terecht komen. Het gaat mis schien over bossen en rivieren of over steden en akkers. Overal kun nen parachutes vallen en daarom bestaat de grootste kunst van een vossenjager er in de ballon geen 'seconde uit het ook te verliezen, 't Onbekende van zo'n tocht vormt de grote attractie er van. naar Wisch; J. P. Schellekens naar Heusden; C. Bonis naar Dongen; H. C. M. Huijbregts naar Emmen; P. M. A. v. d. Meijs naar Emmen; G. Geerts naar Almkerk; A. C. v. d. Wiel naar Eindhoven; W. J. H. M. Sanders naar Nijmegen; G. Chr. V. d. Hooven naar Vught; A. M. Kolster naar Lichtenvoorde; P. E. J. Huvenaars naar Uden; L. van Boxstaele naar Schiedam; P. E. v. d. Heijden naar Nieuw-Zeeland; L. A. J. M. Goyarts naar Assendelft; J. D. v. Roon en echtg. naar Wasse naar; G. W. H. Jansen naar Bus- sum; M. J. v. Huiten naar Eind hoven. De man uit Sprang-Capelle, die een Tilburgs ziekenverpleger, toen deze zijn zusje, dat een ongeluk had gehad, thuis bracht, met een mes in de rug had gestoken, moest te recht staan voor de rechtbank in heren van „Oefening en Vermaak" bij ingang SLEM-terrein voor het matinée op het tentoonstellingster rein. MUSIS SACRUM. Rio Grande. Deze film, die van Vrijdag t.m. Zondag in Musis wordtg etoond, is weer een verhaal uit de tijd, dat de Amerikanen hun vinnige strijd voerden tegen de apachen die hen vanuit Mexico aanvielen, terwijl hei de Amerikanen verboden was hen tot daar te volgen. Kolonel Yorke is in dit verhaal de moedige bestrijder van de Indianen, die aan zijn plicht zelfs zijn huwelijks geluk opofferde. Zijn zoon, die hij in vijftien jaren niet meer zag, komt toevallig als gewoon cavale rist in het fort, waarover Yorke be vel voert en dit brengt ook zijn vrouw, die gescheiden van hem leefde, daar naar toe. Als hij toch de apachen volgt naar Mexico en hen daar verslaat, ondanks het ver bod, volgt zijn benoeming op een hoge post en volgt ook de ver zoening met zijn vrouw. Het RJjk van Tarzan. Deze tweeweekse seriefilm, waarvan Maandag en Woensdag 't eerste deel wordt vertoond, is geen film van of over Tarzan, maar wel een soortgelijk verhaal. Een expeditie vindt op een door Indianen bewoond eiland een hal ve wilde blanke, Kioga die later de zoon blijkt te zijn van de ontdek kingsreiziger, waarnaar de expe ditie op zoek was. „De Havik der Wildernis" sluit vriendschap met de expeditie die zich belaagd weet door de Indianen en ook door de bemanning van het schip. Zij be landen tenslotte in de vallei der schedels, waar vele hachelijke avonturen worden meegemaakt. Het eerste deel van deze film is getiteld „De Tijgerval". BURGERLIJKE STAND. Geboren: Arie J., zv. A. J. Spuij- broek-v. d. Ven; Geertruida P. J., dv. C. J. v. Gool-Vugts; Willem J., zv. W. Lijten-de Kort te Vught; Jo hannes M. M., zv. F. P. A. Somers- v. d. Bosch; Johanna J., dv. C. M. v. Mier-Hendriks te Loonopzand; Arnoldus C. M., zv. J. A. v. Spijk- Bro kte Drunen. Overleden: Henri H. Stassar 64 j., echtg. van A. Smits; Johanna M. Eijkens 79 j., wed. van C. J. van Delft; Maria C. Kool 73 j., echtg. van J. Ophorst. Huw.-aangiften: Jacobus Berkel- mans 35 j. en Carolina H. M. v. d. Velden 23 j., beiden te Waalwijk. Gehuwd: Cornelis J. Laros 27 j. te Loonopzand en Theodora M. C. IJpelaar 25 j. te Waalwijk; Robert J. J. Sanders 24 j. te Oss en Hen- riëtte C. Spierings 21 j. te Waal wijk. Ingekomen: Geen. Vertrokken: G. J. F. M. Klerx naar Eindhoven; Chr. E. Keijser Den Bosch. De officier van justitie eiste een jaar gevangenisstraf zon der aftrek. De verdediger vroeg een psychiatrisch rapport en schorsing van de behandeling tot dit was uit gebracht. TOESTAND IN FRANKRIJK NOG VERWARD. De Franse regering worstelt op het ogenblik met twee zware pro blemen. Ze is er nog steeds niet in geslaagd de stakingen volledig te breken, terwijl zij blijft weigeren aan de eisen van de stakers te vol doen zolang het werk niet is her vat. In Marokko worstelt zij met onenigheid tussen de sultan en de Pasja van Marrakesj, waarvan de eerste nationalistisch is en de an dere pro-Frans, terwijl ze aartsvij anden zijn. Er zijn bij onlusten al verschillende doden gevallen. Trou wens, ook in Tunis hebben verzets acties a verscheidene slachtoffers geëist. WILLEM II—ANDERLECHT. Aanstaande Zondag zal in het ka der van de festiviteiten rond de grote Internationale Tentoonstel ling SLEM een voetbalwedstrijd ge speeld worden tussen de bekende Belgische le Divisie club Ander- lecht uit Brussel en de Nederlandse eerste klassr Willem II uit Tilburg De vele toeschouwers die onge twijfeld deze wedstrijd trekt, zullen getuige zijn van een treffen lussen de beste vertegenwoordigers van het Belgische en Nederlandse com petitievoetbal. Anderleclit, geduren de vier achtereenvolgende jaren nationaal kampioen van België, versloeg j.l. Zondag de kampioen van Wesl-Duitsland met 41 en hieruit blijkt wel dat deze Belgi sche club in een uitstekende vorm steekt momenteel. Willem II, het vorig jaar onbe twistbaar nationaal kampioen van Nederland, heeft dit jaar de nek- aan-nek race met Sparta niet tot een goed einde kunnen brengen, maar we zijn er van overtuigd dat ANDERLECHT Week Matthys Gettemans Valet de Koster Degelas Van Steen Decorte Mermans P. v. d. Bosch J. v. d. Bosch O Becx de Bruykere v. Roessel de Jong Mommers Wayers v. Beers Formanoy Mertens Wagener MellS WILLEM II zij met de beste bedoelingen voor de nieuwe competitie zijn bezield en dat zij alles in het werk zullen stellen deze wedstrijd tegen hun Belgische collegas als een waarde volle krachtmeting te beschouwen en als het kan met gunstige uitslag te beëindigen. Het zal een treffen worden ongetwijfeld in een Hol- land-België sfeer, omdat de krach ten van de Belgische le divisie aan die der Nederlandse eerste klas ge toetst zullen worden. Hieronder geven wij een opstel ling van de beide elftallen; de vet gedrukte Belgische namen zijn de spelers die in het nationaal Belgisch elftal hebben gespeeld of nog spelen. Het eerste elftal van WSC zal een voorwedstrijd spelen tegen Willem II 2, en de toegangskaarten gelden voor beide ontmoetingen. Wij ra den iedereen aan zich tijdig van plaatskaarten te voorzien, die le bekomen zijn aan de bekende adressen. Zondag a.s. 12 uur RWB—FC OSBA (Antwerpen). RWB begint Zondag het nieuwe seizoen met een oefenwedstrijd te gen de TC OSBA uit Antwerpen. Vorig jaar heeft ook 'n ontmoeting tussen beide elftallen in Besoijen plaats gehad en toen beschikten de sinjoren over een goed elftal, het geen de bezoekers van deze wed strijd zich nog wel zullen herinne ren. Wat de vooruitzichten van Be soijen voor de a.s. competitie be treft, geloven we dat door velen hierover wel wat pessimistisch ge oordeeld wordt en we spreken daarom de verwachting uit dat de spelers a.s. Zondag zullen tonen dat een en ander wel wat te over dreven wordt voorgesteld. In verband met de wedstrijd Wil lem II—Anderlecht begint de wed strijd in Besoijen om 12 uur. De returnwedstrijd zal plaats hebben op 13 September in Ant werpen. Leden en supporters die de reis willen meemaken, moeten onverwijld voor een bewijs van Nederlanderschap zorgen. NederlandBelgië. Kaarten voor de in October a.s. te spelen interlandwedstrijd Neder landBelgië kunnen tot 8 Sept. a.s. worden aangevraagd bij het secretariaat. Deze wedstrijd wordt in Rotterdam gespeeld. SP ART A-NIEUWS. Zaterdag 22 Aug. a.s. gaat het le elftal naar de seriewedstrijden, uit geschreven door de vereniging HNC te Capelle. Er zal aldaar gespeeld moeten worden tegen SDO uit Sprang om 6 uur 's avonds. Denk er om jongens, dat de over winningen worden voortgezet en zodoende de eer van Sparta hoog wordt gehouden. Zaterdag waren het eerste en tweede elflal op bezoek bij „Smer- diek" te St. Maartensdijk voor het door die vereniging uitgeschreven nederlaagtournooi. Het le elftal speelde 33 gelijk en het 2e elftal eveneens gelijk 44. Deze standen bleven ook zo na een kwartier ver lenging. Na de toen genomen pe nalty's werden de standen resp. 43 en 54 in het voordeel van Sparta, zodat beide elftallen een kans hebben op een van de prach tige prijzen. Proficiat, jongens. Jullie hebt de eer van Sparta zodoende weer hoog gehouden. En nu Zaterdag vol goe de moed naar de seriewedstrijden bij HNC te Capelle, waar om 6 uur gespeeld moet worden tegen SDO, dat zeker geen onbekende voor jullie is. Als er dan ook van het be gin tot het einde door elke speler gewerkt wordt, is er zeker een kans op een kleine overwinning. Echter niet te licht opgenomen met de gedachte: wij hehb'én er twee keer van gewonnen in de afgelopen competitie, dus winnen wij nu ook wel. Dan zou het wel eens een fi asco kunnen worden. VLIJMEN. DE RONDE VAN VLIJMEN. Zondag wordt te Vlijmen een grote wielerwedstrijd gehouden, waaraan deelnemen de beste ama teurs van Nederland, waaronder de kampioen van Nederland Paymans uit Tilburg, de grote favoriet Tini Wolfs uit Vljjmen, Gr. van Baard wijk uit Vlijmen, Timmermans, van 't Hof, P. v. d. Veer uit Dongen en nog vele anderen, tesamen 'n keur- collectie. Dat het er zal spannen, is te begrijpen; Tini Wolfs zal alies in het werk stellen om voor eigen publiek deze ronde te winnen. De kampioen Paymans zal moeten to nen een waardig kampioen te zijn; v Baardwijk kan voor eigen pu bliek ook vour een verrassing zor gen en voor van 't Hof zou 'n over winning dubbel tellen. De andere renners zijn er natuurlijk op ge spitst om al deze grote favorieten, 'die uitgezonden worden naar de wegkampioenschappen, te klop pen. Alles bijeen dus een ronde met grote spanning. Ook bij de nieuwelingen kan een mooie en spannende wedstrijd ver wacht worden tussen de plaatselij ke favorieten. Libregts won Zater dag j.l. nog in Boxtel, Parijs wist dit jaar enkele malen de iweede plaats te behalen en ook van Dal en Kuijs zijn tot successen in staat. Verder komen de beste nieuwelin gen uit Nederland, die het talrijke publiek (dat zeker wordt ver wacht) enkele uren in spanning zullen houden. Wie zal deze ronde winnen? Dus Zondag allen op naar Vlijmen. DUIVENSPORT. De Postduivenvereniging De Luchtbo de hield j.l. Zondag een wedvlucht van uit Quivy, Frankrijk, afstand 164 km. De uitslag was als volgt: C. van Dongen '1, 10, 19; J. Snoeren 2; C. IJpelaar 3; P. van der Velden 4, 14, 17; G. Schoen makers 5; 'H. van der Velden 6, 7, 24; Chr. van Gompel 8; G. Vermeer 9; K. van Esch 11; J. Snoeren '12, 13; A. Ver schuren 15, 20; Jos van Dongen 16, 21; G. IJpelaar 18; W. Huibregts 22; Fr. Krol 23; W van Riel 25; M. Maas over- duif, C van Dongen, Koningsprijs. C. v. Dongen Serie III. Junioren C. van Iersel 1; C. 'Maas 2. W Boons: overhuif.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 2