YfRIGLEY 1 miWYR rk echti GAPELLE RAAMSDONKSVEER DUIVENSPORT. HOCKEY. 6 6 Bramdend Maagzuur dat schrijnt tot hoog in de keel GELEGENHEIDSKLEDING wedstfrjjd is moeilijk maar aan span ning zal het niet ontbreken. Sup porters, Zondag allen naar Nieuw kuijk en moedigt uw favorieten aan. Vlijm. Boys 2NOAD 5. Vlijmen 2 begint met een thuis wedstrijd tegen Noad 5, een onbe kende tegenstander. Vlijmen heeft deze zomer weinig wedstrijden ge speeld, we zijn benieuwd wat Zon dag wordt gepresteerd. Boys, denk er aan: begin goed, alles goed. HAARSTEEG. Zondag a.s. zal ook voor de lage re klassen een aanvang met de nieu we voetbalcompetitie worden ge maakt. De tijd is daarmee weer aangebroken dat Zondags wederom duizenden voetballiefhebbers zich naar het speelveld zullen begeven om de verrichtingen van hun favo rieten gade te slaan. Afwisselend zal vreugde of tegenslag het deel worden van iedere supporter en velen zullen eerst dan verlucht KAATSHEUVEL. K. P. V. Ook voor de Kaatsheuvelse dui- venliefhebbers is de Orieansvlucht met jonge duiven een debacle ge worden. Van de 245 jonge duiven, die werden ingemand, waren er Zondagavond slechts 18 thuis, op Maandag 35 en Dinsdagavond nog slechts 44, zodat er nog meer dan 200 op dat moment hun hok niet hadden teruggevonden. De vogels werden gelost om 7 uur v.m. en de eerste duif kwam met sterke wind op de kop eerst om 16.22.5 u. thuis. De uitslag tot Dinsdagavond luidt: 1 M. Ligtvoet; 2 W Aussems; 3, 4 W. van heijst; 5, 42 L. van Geel; 6, 26, 44 Fr. v. d. Assem; 7, 8, 16 22 J. van ftiel; 9 M. Remmeren; 10, 38 W. Hamers; 11, 32 W. Molen schot; 12 A. van Kuijk; 13, 14, 43 Pooters-Ligtvoet15 Fr. van dei- Linden; 17, 37 A. Hoffmann; 18 A. Snoeren; 20 Fr. Damen; 21-J. Cor- nelissen; 22, 30 H. van Nieuwstadt; 24, 27 Jac. Vloemans; 25 W. Oo- af te staan. Bij die gelegenheid hopen verschillende leden tevens hun 25-jarig lidmaatschap te herdenken. GROENE KRUIS. Het bestuur van de afdeling Sprang- Capelle van het Groene Kruis houdt heden Vrijdagavond in het gebouw van de Chr. Volksbond een vergadering met de Wijkraden ter bespreking van het verenigingswerk. TENNISCLUB RACKTUM. Op de banen aan de Heistraat werden vorige week de onderlinge wedstrijden georganiseerd door de tennisvereniging Racktum beëindigd. Deze wedstrijden, welke onder ideale weersomstandigheden plaats hadden, verliepen in een sfeer van prettige sportiviteit en iedereen deed tot het uiterste zijn best om een prijs te behalen. Verheugend was het, dat ook de deelname door de jongere leden bij zonder groot wals. De uitslagen waren als volgt: Dames-enkelspel, 'Ie Mevr. Maris- Kerst en 2e Mej. Truus Treffers: Heren enkelspel le dhr. Mataheru en 2e dhr. Ad van Oversteeg; Dames-dubbelspel, Mevr. Maris-Kerst en Mej. l'ruus Tref fers; Heren-dubbelspel dhr. S. Dancewicz en dhr. M. de Rooij; Gemengd dubbelspel Mej. Truus Treffers en dhr. Ad van Oversteeg; Braaiersprijs dhr. G. v. Dron- gelen; Dames-troostprijs Mej C. v. Dijk en Leer-prijs mej. Hansje Cové. Tijdens de Maandagavond in café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart gehouden feestvergadering als sluiting dezer onderlinge wedstrijden werden de prijzen door de voorzitter Dr. N. L. Ger- lach, uitgereikt. BURGERLIJKE STAND over Augustus 1953. Geboren Pieter zv A Breedveld-Ro- senbrand Adriaan zv D Geuze-van Klinken Maaike dv L Ramstijn-Roo- mer Martina T dv P J Hommel-van der Schans Leonardus J zv A J van Son-de Bodt Bastiaan zv M P Holle mans-Maliepaard Jacoba dv A Cha- bot-Treffers Johannes C zv A A Bre- L/ VOORLOPIG ORANJE-TEAM SLOEG BORUSSIA. In de oefenwedstrijd voor de ont moeting tegen Noorwegen op 19 September, heeft Woensdag in het Goffertstadion in Nijmegen 't voor lopig Nederlands elftal de Duitse kampioensclub Borussia met 31 verslagen, evenwel zonder dat deze uitslag hoge verwachtingen wekken kon voor de komende internatio nale wedstrijden. Midvoor Overbeeke van Dosko, die Bleyenberg van Rigtersbleek verving, vierde zijn debuut met een doelpunt: na vijf minuten spelen gaf hij keeper Kwiathowsky het nakijken: 10. Daarmee was haast het beste deel van de wedstrijd voorbij en het was niet dank zij de Nederlandse verdediging dat de Duitsers niet meer dan één doel punt maakten. Dat doelpunt was 't gevolg van een grove dekkingsfout van de voorlopige achterhoede en die gaf midvoor Sandman de gele genheid keeper Landman rustig te passeren. Dergelijke dekkingsfou- ten kwarrjen wel meer voor, maar de Duitsers verzuimden er gebruik van te maken. Dat deden de Neder landers tenminste nog wel van en kele kansen. Zo v. Beurden, toen een bal juist voor zijn voeten stuit te en hij geen ogenblik aarzelde. Kwiathowsky werd volkomen ver rast door zijn schot: 21. Tenslotte was het v. Ede die, na enkele goede Duitse aanvallen zonder resultaat, de Nederlandse zege veilig stelde; door zijn hard schot werd Kwia thowsky ten derde male geslagen. In de stand kwam geen verande ring meer, terwijl de hele oefen wedstrijd weinig nieuwe gezichts punten had opgeleverd. W.S.C.—HERO. A.s. Zondag start WSC tegen een der meest gevreesde tegenstanders uit de afdeling. Vooral om haar technisch spel staat Hero hoog aangeschreven, zodat deze wed strijd een van de aantrekkelijkste van het seizoen belooft te worden. Door WSC is er intensief getraind en de verwachtingen zijn hoog; ge spannen. Wanneer de voortekenen niet bedriegen, zullen de voetbal liefhebbers Zondag kunnen genie ten van een wedstrijd tussen twee teams die techniek als hun stérkste wapen zullen lanceren. De wed strijd vangt aan om half 3 en wordt geleid door de heer Snoek uit Rot terdam. R.W.B. NAAR ANTWERPEN. Het vertrek voor de reis die RWB naar Antwerpen gaat maken a.s. Zondag 13 September, is vastgesteld op half 9. Men vertrekt vanaf de hoek Be- soyensestraatWesteinde en vanaf de overweg Besoyensestraat-Sprang- seweg. KAATSHEUVEL. DESK-NIEUWS. WILHELMINA—DESK. We zijn dan weer zo ver! Zon dag is het algemeen appèl Alle kelmans-Groeneveld Marianne dv T Bosch-Blom Eikeline A dv R Gouda- Wieringa. i Gehuwd: P C Wervers 25 j en H A Konings 23 j J Ruijtenberg 26 j en H A Kerst 25 j J C Branderhorst 30 j en A H Vos 29 j MG Smits 29 j en J Smits 26 j A C Tactor 26 j en A W Geenen 27 j. Overleden: J J Vos 64 j ongeh. Gevestigd: A Koenen van Loonopzand J Snijders van Loonopzand MM Brouwers en gezin van Centr. Bev. Reg. L Maartense van Goes -E Oerle- mans van Loonopzand -AM Verhoe ven van Almkerk St Verlaan van Wierden H Blom van Raamsdonk. Vertrokken: L Roosenbrand naar Wer kendam G J van Oosterhout van Bus- sum C van der Mast naar Vlijmen A Boer naar Hilversum A v d Sluis naar Made en Drimmelen HA Ko nings naar Vlaardingen HA Kerst naar Waspik AH Vos naar Heusden J R C Hauwé naar Loonopzand1 M J Mulder en gezin naar Heerde J Smits naar Waspik. Eerste H. Mis. De parochie O. L. Vrouw ten He melopneming had Zondag j.l. weer een neomist in haar midden. De Eerw. Pater Wladimir Broeders (Ad Broeders), droeg zijn eerste plechtige H. Mis op. Vanaf zijn wo ning werd de jonge priester naar de kerk begeleid door een feestelij ke stoet van bruidjes. De verken ners en de bruidjes vormden een erehaag voor de nieuwe dienaar der kerk. De neomist werd geas sisteerd door kapelaan v. Onzen- oort, neef van de jonge priester, die kapelaan is in Zevenbergsche Hoek, en de missionaris pater van Strien, die eveneens een oud-Vere naar is. Pastoor Bekkers hield de feestpredicatie. De Kon. Harmonie De Eendracht bracht de neomist en zijn familie een aubade. Van de receptie werd druk gebruik gemaakt. -9 clubs gaan Zondag hun visitekaar tje offreren, ook DESK! Met inzet van alle krachten is het tweede klasserschap behouden! Met inzet van alle krachten moet dit tweede klasserschap behouden blijven. Dus je weet meteen waaraan en waaraf. Dessers, er wordt dit jaar weer veel van je gevraagd. We hebben het voorrecht ingedeeld te zijn bij Zuid I, maar daar slaat tegenover dat deze afdeling een zeer zware afdeling is, die behalve de oude rotten van vorig jaar, nog aange vuld is met De Valk en Helmondia, twee katjes waarmee men beter niet zonder handschoenen kan spelen. We mogen aannemen dat de les van vorig jaar een juiste in druk op ons heeft gemaakt en dat we te beginnen a.s. Zondag, tot de tanden gewapend in het veld zul len treden, We starten Zondag in Den Bosch. Wilhelmina, dat de eer- kunt U blussen in de kiem. Neem sim pelweg een of twee Rennies lang zaam laten smelten op de tong en het leed is bezworen. Onmiddellijk! Geen wonder dat li voor en na mensen ontmoet die steevast Rennies bij zich hebben praktisch en hygiënisch ver pakt. En onopgemerkt in te nemen, zon der water of wat ook. ste pil en een malse al te slikken heeft gekregen, brandt na tuurlijk van verlangen om die ne derlaag de eerste van het sei zoen op ons te wreken. Jongens geef ze geen kans. Dat is de enige raad die we kunnen geven. Pro beer ze de tweede opdoffer te ge ven. Het zal je kruim kosten, maar dat geeft niets, daar ben je voet baller voor. Laat zien dat je visite kaartje nog waarde heeft. Succes dus er mee DESK 2 treedt thuis aan tegen WSC 2. Zoveel als een derby, waar ,unet andere woorden dus wei nig van te zeggen valt. We houden het voorlopig op een gelijk spel, dan valt het mee als beide punten in eigen beurs komen. DESK 3, dat vorig seizoen hoge ogen heeft gegooid, slaan we nog net zo hoog aan, dus we verwach ten niets minder dan een overwin ning op Gudok 2. Het geval speelt zich af op eigen terrein, dus het kan niet missen. Zie maar dat je het klaar speelt. VLIJMEN. NieuwkuijkVlqm. Boys. Zondag begint voor de Vlijmense Boys de competite weer met 'n uit wedstrijd tegen Nieuwkuijk. Dit is reeds de eerste derby. Beide clubs 1 hebben elkaar 14 dagen geleden al ontmoet op het tournooi te Vlij men. Toen waren de Boys 't sterk ste, doch op eigen terrein zal Nieuwkuijk alles in het werk stel len om de puntjes thuis te houden. Een voorspelling over deze eerste ademhalen als de competitie is af gelopen. Dit zal ook het geval zijn met de Haarsteeg-supporters; laten wij ech ter hopen dat het elftal een goed debuut zal maken en dat vele over winningen haar deel moge zijn. In een thuiswedstrijd die voor Zondag is vastgesteld, zullen de spelers reeds kunnen bewijzen of de trai ning ook daadwerkelijk vruchten zal afwerpen. Haarsteeg zal het moeten opnemen tegen H.V.C.H- uit Heesch, wel direct geen onbe kende, maar het is de vraag of de voetballers uit Heesch de laatste twee jaar aan kracht hebben inge boet of zij zijn vooruitgegaan. Aan een voorspelling zullen we ons maar niet wagen, maar we zien met belangstelling dit treffen tege moet. KAATSHEUVEL. Nog een paar dagen en het Na tuurpark De Efteling staat in het teken van de hockeysport, als Zon dag a.s. om 11 uur het sein wordt gegeven tot een sportieve strijd, om een van de negen prijzen te be-, machtigen. De voorbereidingen die de laatste weken door de organisa toren ter hand zijn genomen, zullen die dag moeten samenvloeien tot een organisatorisch geheel, waar bij niet mag vergeten worden te vermelden de medewerking, die van De Efteling en van DESK en tevens van het Bureau Lichamelijke Opvoeding te Tilburg, dat geheel gratis hockeydoelen beschikbaar stelde, ondervonden is. Voor het tournooi hebben inge schreven elftallen uit Tilburg, Bre da, Bergenopzoom, Nuenen, Waal wijk, Oirschot, Oisterwijk, Dongen, Oosterhout:, Veghel en Schijndel, drie en dertig in totaal. Omstreeks 5 uur zullen de sterksten en moge lijk een enkele fortuinlijke elkaar in de finales bekampen om de hoogste eer. Vooral in het heren- tournooi A zal het Veghelse Geel zwart alles geven om de wisselbe ker voor de derde maal in succes sie te veroveren. In het damestour- nooi is de bekerhouder niet pre sent. Op dezelfde Zondag worden in Brabant nog drie andere tour- nooien gegeven, wat er toe leidde, dat de deelname aan het DES-tour- nooi, mede door het late tijdstip waarop de officiële erkenning bin nen kwam, iets beneden 't geraam de aantal (40) bleef. Niettemin is 't nog een tournooi, van beduidende omvang. Wanneer de weergoden op 13 September mee willen wer ken, staat de deelnemers een aan gename dag te wachten. ZONDAGSDIENST 13 September 1953 Arts: Dr Mannaerts Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 13 September 1953 10 uur: Ds. A. C. G. den Hertog, Em. predikant te Rotterdam. DR MOLLERCOLLEGE KOOS HET RUIME SOP. In het kader van de feestelijkhe den bij gelegenheid van de opening van het Dr Mollercollege kozen alle leerlingen en een groot aantal lera ren Woensdag het ruime sop, of als U wilt gewoon het sop, want de boottocht die was georganiseerd, voerde over de Maas naar Rotter dam. De grote, ruime, genoeg comfort biedende boot meerde in ,,'t Stuk mens; 28 M. Lensveld; 29, 33 J. v. Heeswijk; 31 H. Schoenmakers; 34 J. Damen; 35 W. v. d. Ven; 39 A. Snoeren; 40 P. Zijlmans; 41 L,. Ha mers. Met oude en late jonge duiven vloog de KPV vanuit Duffel. Los tijd 9 uur v.m. Eerste oude duif 10.11.10 uur Uitslag: 1, 6 L. Mos selveld; 2, 7, 12 J. van Biel; 3 M. Soeterboek; 4 Fr. Damen; 5 W. Aussems; 8, 29 J. Jansen; 9, 15, 25 L. van Geel; 10, 17 A, Snoeren; 11 M. Kemmeren; 13 M. van Boxtel; 14 J. Zeebrechls; 17 Fr van Woen- sel; 18 A. Vermeer; 19, 20, 27, 30 P. Zijlmans; 21 B. van Heesch; 22 L. de Bondt; 23 L. v. d. Ven; 24 W. Kemmeren; 26 B. Kemmeren; 28 M. J. van Wanrooij, De eerste late jonge duif arriveer de om 10.16.38 uur v.m. De eerste 50 prijswinnaars: 1, 8, 26 J. van der Linden; 2, 16 M. van Boxtel; 3 A. Kusten; 4 Jac. Vloemans; 4 J. Hoevenaars; 5, 19, 37 J. Muizelaar; 6 J, Cornelissen; 7 J. v. Heeswijk; 9 B. v. Heesch; 10 L. v. d. Ven; 11 Fr. Damen; 13 L. Ververs; 14, 27 G. v. d. Linden; 15 C. M. Snoeren; 17, 23, 35 J. van Riel; 18, 38 W. Aussems; 20 J. Jansen; 21 M. van Wanrooij; 22 H. Klis; 24 A. Snoe ren; 25 J. van Beers; 28, 45 P. Stok- kermans; 29 W. Aussems; 30, 41 L. van Ree; 31 M. Ververs; 32 H. van Nieuwstadt; 33 W. Hamers; 34 A. Snoeren; 36 J Cornelissen; 39, 44 Fr. v. d. Linden; 40, 48 A. Ver meer; 43 H. van Helvoirt; 46 Wal Hamers; 47 Gebr. Kuijs; 49 M. Ligtvoet; 50 J. van Dongen. CAPELLE P.V. De Luchtvaart. Zondag werd het navlucht-pro- gramma van de Postduivenvereni ging „De Luchtvaart" geopend met een vlucht voor oude en jonge dui ven van Duffel (B.) uit, waarbij de prijzen ten deel vielen aan: C. v. d. Schans 1; Adr. Stam 2, 14, 21; Adr. v. Beek 3, 4, 10, 12, 18; J. v. Oos terhout 5, 15, 19, 22; G. Treffers 6, 13, 17; J. v. Raamsdonk 7, 8, 9, 11, 16, 27; D. J. v. Helden 20, 25, 26, 28; J. Nieuwenhuizen 22; M. Mesch 23, '24. N Tevens werd die dag een vlucht met late jongen gehouden met het volgende resultaat: St. v. Peer 1, 2, 10, 14, 18; Adr. Versteeg 3; Adr. Stam 4; P. Nieuwenhuizen 5, 6, 21; D. J. v. Helden 7, 13; W. Haverhals 8; G. Vos 9; M. de Jong 11, 15, 20, 22, 23; M. Mesch 12; P. Bakkeren 16, 19 en C. Boer 17. Voor de Zondag a.s. te houden vlucht van Vilvoorde (B.) uit wor den de deelnemende duiven van avond (Vrijdag) van 7 tot 9 uur in gemand in café Cové-v. d. Haart, terwijl Zaterdagavond om 8 uur in het clublokaal een algemene leden vergadering plaats vindt ter bespre king sluitingsvlucht, de zogenaam de kasvlucht. ske", waar om 8 uur alle leerlingen als „ferme jongens, stoere knapen", maar niet „suffend" stonden te wachten op het moment van in scheping. Eerst werd proviand, in de vorm van een enorme hoeveelheid kren tenbollen en chocomel, aan boord gedragen. De inscheping verliep niet zonder incidenten; toen alle proviand en een klein gedeelte van de passagiers aan boord waren, brak plotseling de tros en tot groot ver maak van de kleine hoeveelheid op varenden begon de boot al af te drijven. Maar voordat zij nog maar konden dromen van de geweldige voorraad proviand waarmee 't klei ne groepje zich alleen aan boord bevond, had de kapitein het schip al in zijn macht; hij achtte 't echter beter de inscheping maar op de Maas te doen plaats vinden; hetgeen gebeurde. Om kwart over 8 waren al degenen die op de passagierslijst stonden ingescheept en voer men de Maas af, richting Rotterdam. Aan boord was alles wel; geen der opvarenden bleek gedrukt te gaan onder het afscheid; neen, daar was muziek, daar werd gezongen, daar werd met belangstelling ge luisterd naar de stem die wees op alles wat men aan bezienswaardigs en aan wetenswaardigs voorbij voer. En om goed half één ging het schip in Rotterdam voor anker. Op de kade stonden de extra trams klaar, die de jongeren onder de op varenden naar BJijdorp brachten en de ouderen naar het Scheepvaart museum. De oudere meisjes geno ten bijzondere prerogatieven, toen hun werd toegestaan in deze grote havenstad te gaan passagieren. De stemming, zowel in Blij dorp als in het Museum, als in de stad liet niets te wensen over, en de vol daanheid waarmee men weer de loopplank opging was algemeen. Het werd een voorspoedige huis vaart; om goed zeven uur meerde de boot met zijn plezierige lading, uitgezonderd de proviand die onder weg verloren was gegaan, weer in ,,'t Stukske". Het rare gevoel van weer vaste grond onder de voeten te voelen, verhinderde de leerlingen niet met hun eigen vervoermiddel naar hun woningen te gaan, waar velen ongetwijfeld in hun bed het rollen der golven nog voelden. Ook de Donderdag stond nog in het teken der openingsfeestelijkheden. In de voormiddag verzamelden zich de discipelen van het college in de bioscoopzaal Musis Sacrum voor 't aanschouwen van enkele interes sante films; in de namiddag speel den de Dr Moller-tonelisten voor hun collégiales het amusante spel van „Het Wederzijds Huwelijksbe drog". Hedenmorgen beginnen de lessen; maar welke leerling zal niet met vreugde zijn gegaan naar dat prach tige gebouw voor een eerste of een hernieuwde confrontatie met de wetenschap? GESCHENKEN VOOR HET DR MOLLERCOLLEGE. Bij gelegenheid van de opening van het Dr Mollercollege zijn door diverse personen en instanties de volgende geschenken in velerlei vorm aangeboden: Gemeente Waalwijk Voorzit tershamer met inscriptie. Directeur en leraren Bronzen plaquette Dr Moller. Leerlingen Twee gevelbeelden. Ouders der leerlingen Twee smeedijzeren lantaarns voor de in gang. Aannemer Couwenberg en onder aannemers Zeegers, v. d. Waals en Nolte een Aquarium. „De Bieb", de Visser-v. Everdin- gen Standaardwerk „De Klas sieke Bibliotheek". De heer Aarts, vertegenwoordi ger fa. Bruyninckx Bureaulamp. De heer Kruyssen, vertegenwoor diger fa. Lips Sleutelkast. Architect Edmond Nijsten An tiek. bord. Vroom Dreesman, 's-Bosch twee kristallen asbakken. Fa. Galvanitas, Geertruidenberg aantal asbakken. Voorts werden fraaie bloemstuk ken geschonken door: vele ouders van leerlingen, door fa. Dirks-van Oers, Wolter en Dros, Stalen Meu belfabriek Brabant, Widelovado, fa. Bruyninckx, fa. v. Eij kelenburg enz. De fa. André v. Dongen richtte de terraria op de bovenverdieping in en zorgde voor de verdere feest versiering. DR MOLLERCOLLEGE. In de beschouwing die wij Maan dag wijdden aan het gebouw van 't Dr Mollercollege en de totstandko ming hiervan, noemden wij de na men van de aannemers en onder aannemers die aan deze bouw mee werkten. Buiten onze schuld echter verzuimden wij de naam te noemen van de Waalwijkse fa. Gebrs Verap- pe, die op een keurige wijze de hardstenen dorpels, de marmeren trappen en de bordesvloeren ver zorgde. Bij deze zij dit verzuim dus hersteld. OUD-LEERLINGEN NAMEN AFSCHEID VAN MHR ODEKERKEN Ook de oud-leerlingen van de R.K. H.B.S. wilden niet achterblijven nu op verschillende manieren en door verschil lende groepen van personen reeds af scheid genomen was van de heer Ode- kerken, de sympathieke Duitse leraar, die de school wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd gaat ver laten Dinsdagmiddag hebben zij hem in Ho tel „De Twee Kolommen" eèn passend afscheid bereid. Vele oud-leerlingen waren in de zaal van het Hotel kameraadschappelijk rond Mhr. Odekerken gezeten, toen de heer Arnold Verwiel namens de oud-leerlin gen de scheidende leraar een grote bloe menmand aanbood, waarin veel heerlijk heden verborgen zaten; het was een ge schenk dat de heer Odekerken bijzonder welkom was en waarvoor hij zijn harte lijke dank betuigde. Ook de oud-leraren en vrienden van Dhr. Odekerken, de he ren Th. van Delft en G. van Imbeeck. waren bij deze intieme bijeenkomst, die besloten werd met een zeer genoeglijk diner. EEN MODESHOW IN WAALWIJK. Wanneer Woensdag 16 Septem ber a.s. in zaal Thalia de fa. Kofa- Cunen een Najaarsmodeshow orga. niseert in samenwerking met Mai- son van der Sanden, dat de hoeden verzorgt en de fa. Verwiel, die voor de tassen zorg draagt, dan is liet de eerste maal dat Waalwijkse firma's een dergelijke show hier organise ren en daarom alleen al verdient dit evenement aller aandacht. Maar daar is nog een andere re den, waarom deze show ongetwij feld in het teken der belangstelling zal staan en die reden is, dat er naast modellen van de Franse Hau. te Couture ook het gewone draag bare genre zal geshowd worden, de jurken die U, dames, normaal draagt. We kennen modeshows, waar briljante creaties gedragen worden, die iedereen verrukken, maar die onbereikbaar zjjn voor de meeste portemonnaies; thans, bij de modeshow, die de Kofa-Cunen organiseert, is dat anders; hier zal iedereen het een en ander zien dat haar rechtstreekse belangstelling heeft, omdat zij zelf ook dergelijke jurken en mantels draagt. Zes man nequins, waaronder er twee zijn voor het grotere genre, zullen U tonen wat de mode voor het ko mende najaar en de winter voor schrijft ten aanzien van de kleding zoals U die draagt bij Uw gewone dagelijkse bezigheden, als U uit gaat, als U naar een avondje gaat, enz. enz. Het is de fa. Cunen wel toever trouwd deze show te organiseren; op meerdere plaatsen organiseert zij al jaren een show, met name in Oss, waar steeds meerdere shows gehouden moeten worden. Ook in Waalwijk wil men deze traditie gaan vestigen en de Waalwijkse da mes zullen ongetwijfeld door hun belangstelling tonen, dat een der gelijk initiatief in Waalwijk evens, vatbaarheid heeft. Kosten noch moeite, verzekerde men ons, waren gespaard, om deze show in alle opzichten te doen sla gen en de namen van de samen werkende Waalwijkse firma's staan er borg voor dat dit evenement een goed en gunstig verloop zal heb ben. KAJOTTERSNIEUWS AFD. ST ANTONIUS. Op Dinsdag 1 September hield de K.A.J. een bestuursvergadering, waarin verschillende punten be sproken werden over het winter1 programma. Op Donderdag 3 September om half 8 werd een algemene vergade ring gehouden. Deze vergadering was druk bezocht. Als eerste punt werden twee nieuwe bestuursleden gekozen om het bestuur, waarvan twee leden in militaire dienst wa ren, aan te vullen. De verkiezing had een vlot verloop. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen Wil ly v. Son en Chr. de Peffer. Thans bestaat het bestuur uit: L de Vaan, voorzitter; Jos Hornes, secretaris; A. de Graauw, Penningmeester; Wim de Peffer, leider; Piet Leij- tens, kampleider; W. v. Son, aanv.; Chr. de Peffer, aanv. Chr. de Peffer werd benoemd tot militaire dienstleider. Het weekend zou, zoals besloten werd, gehouden worden a.s. Zater dag en Zondag in St. Michielsgestel. Tenslotte werd besloten om van het geld uit de reiskas een tweede hands radio aan te schaffen om de gezelligheid in het lokaal te ver hogen. DIERENBESCHERMING. Bij de Dierenbescherming, Afd. Waalwijk, is binnengebracht een grote zwarte hond, waarvan rech- ter-achterpoot is verbonden. De ei genaar gelieve zich te melden aan het secretariaat van bovengenoem de afdeling, Markt 11, Waalwijk. JAARVERGADERING K.A.B. AFD. WAALWIJK. De K.A.B. zal Maandag 21 Sept. a.s. om 8 uur haar jaarvergadering houden in de grote zaal der K.A.B. Op deze vergadering zal de be stuursverkiezing plaats hebben, ter aanvulling van de vacature v. Se- ters. Periodiek aftredend zijn de heren Jac. M. Didden en C. Krol, die zich herkiesbaar stellen. De verdere agenda wordt nader bekend gemaakt. VOOR DE 2e MAAL AARDBEIEN. De heer Th. Blom, wonende op het Westeinde te v.m. Besoijen, plukte dezer dagen voo,r de 2e maal aardbeien in een jaar. De welkome vruchten zijn van een behoorlijke afmeting en van goede kwa liteit. VERHUUR VAN VOOR DAMES EN HEREN. CmeeuwÏs VHERTOGENBOSCH HINTHAMERSTRAAT 137 Telef. 5500

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 6