Wm0M Een stem over de SLEM Gemeenteraad Waalwijk. dP*1 f van VAN MA AREN/ NOG EENS 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 SEPTEMBER 1953 2 VERGADERING BOERENLEEN BANK BAARDWIJK. Aquariumschow van „PARAMECIUM" DEM BOSCH-TILBURG-BREDA EINDHOVEN-HELMOND DANSSCHOOL KEES VAN K00TEN „DE ECHO" CIRCUS HARMSEN Modepraatje HET SYMBOOL VAN DE VERLEIDING Agenda en Prae-adviezen mmm OPBRENGST T.B.C.-COLLECTE. De huis-aan-huis-collecte, gehou den door het T.B.C.-fonds „Draagt elkanders lasten" en het Zuid-Ne derlands Sanatorium, heeft opge bracht 165. De Boerenleenbank Baardwijk hield Donderdagavo.nd een algeme ne ledenvergadering in café ,,'t Vosje", die goéd bezocht was. Nadat een aantal formaliteiten was vervuld, werd het jaarverslag over 1952 voorgelezen, waaraan wij de volgende cijfers ontlenen Spaargelden ingelegd werd 295.281.43, aan rente werd bijge schreven 12.375.93, terugbetaald werd 263.564.91. De stand op 31 December was: 545.131.59. Er werd een vooruitgang geboekt van ruim 44.000. Voorschotten Aan nieuwe voor schotten werd uitbetaald 13.200, afgelost werd 6310. De stand op 31 December was: 43.240. Lopende rekeningen: uitbetaald werd 22.264.87, en ontvangen 17.039.69. Stand op 31 December 1952 debet 34.610.72, credit 10.877.32. Over 1952 werd een winst geboekt van 986.02 en (ie totale omzet bedroeg 1.974.690.52. Volgens de statuten mocht 25 van de winst door de algemene vergadering voor een bepaald doel bestemd worden, behoudens goed keuring van de Centrale Bank. Uit dien hoofde werd op voorstel van het bestuur 200 bij het reserve fonds gedaan voor de viering van het 50-jarig bestaan van de Bank in 1954, terwijl op voorstel van de heer J. van Loon het resterende bedrag van 46.50 werd beschik baar gesteld voor de kerk van Baardwijk. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Nic. Klerx met bijna alge mene stemmen herkozen, evenals de heer Wouter Pullens als lid van de Baad van Toezicht. Er werd ook nog gesproken over het 50-jarig bestaan van de bank. Op voorstel van het bestuur wer den twee leden uit de vergadering gekozen om met het bestuur en de Baad van Toezicht de viering voor te bereiden. Het zijn de heren II. van Veltlioven en C. de Louw. Uit de vergadering gingen stem men op om de kassier, de heer Willem van der Mee, tegelijk met hel feest van de Bank te huldigen, omdat diens 25-jarig jubileum, op verzoek van de betrokkene zelf, in stilte was voorbijgegaan. In die geest werd besloten. Op voorstel van de kassier ten slotte werd een collecte gehouden ten bate van de kerk van Baard wijk; deze bracht 21.60 op. Het was een zeer geanimeerde vergadering, waarin met vrucht werd gewerkt. Zij werd om 11 uur gesloten. Gedurende de afgelopen drie da gen heeft de vereniging met de merkwaardige naam „Parameci um" die voor degenen die de uiteenzetting in ons vorig nummer hebben gelezen, niet meer zo duis ter zal zijn een aquariumshow gehouden in de Gildenbond. De le zer mag hopen dat hij er een be zoek heeft gebracht en zich niet heeft laten weerhouden door het idee dat hij niet geïnteresseerd is bij vis behalve op Vrijdag. Dat heeft er namelijk niets mee te ma ken, want als ge alles wat er aan vjis ter teifjoonstelling aanwezig was, had geconsumeerd, zoudt ge nauwelijks uw bekomst hebben ge had en toch was,er genoeg te zien. Zoals het meeste wat op of onder Gods aardbodem leeft, heeft im mers ook de vis nog een andere bestemming dan de gemeenschap ten nutte te zijn. God verheerlij kend door te bestaan, is hij althans een gedeelte van de mensheid tot een groot genoegen. En ook als ge niet onmiddellijk zo in vuur en vlam schiet, dat ge een aquarium gaat aanschaffen, wanneer ge deze tentoonstelling hebt gezien, hebt ge genoten van schoonheid en elegan tie, die te dikwijls voor uw oog verborgen blijven. Hier had ge een unieke gelegenheid om de natuur onder water eens van meer nabij te aanschouwen en te beschouwen. Hel was werkelijk de moeite wel waard. Iedereen denkt een voorn en een baars te kennen, maar haal ze er eens uit als ze tussen een heej stel andere huis-, tuin- en keuken- vissen zwemmen, zoals bliek, bra sem, karper en wat (fles meer zij. Men komt tot de misschien bescha mende ontdekking dat men het dichtstnabijzijnde eigenlijk maar slecht kent. Om niet te spreken van de rijke verscheidenheid aan tro pische vissen die er te bewonderen was. Wij kunnen u ook niet alle namen noemen, maar enkele die aan duidelijkheid niets te wensen overlaten, hebben we onthouden, zoals lantaarndrager, die voor en achter een lichtje draagt, en de hockeystick, welke naam ook voor zichzelf spreekt. In het Latijn klin ken die namen natuurlijk veel def tiger en geleerder, maar in het Ne derlands zijn ze voor de leek be slist duidelijker. Er waren familie- bakken, waarin men van alles door het water zag schieten, van vissen die nauwelijks groter zijn dan een speld tot ietwat normalere afme tingen, speciale bakken, waarin liefhebbers een bepaalde soort kwe ken uit louter plezier, en streek- bakken, waarin men vis bij elkaar vond uit de Indonesische Archipel en het Amazonegebied. Dan was er een stand van de landelijke bond (met meer dan 200 afdelingen en bijna 17.000 leden), waar men al lerlei wetenswaardigheden over vissen en aquaria te weten kon ko men; een stand van de Bieb met boeken op natuurhistorisch gebied en en uitgebreide vlindercollectie van de heer C. H. Didden. De zaal was keurig en doeltreffend aan gekleed en versierd door de firma's Abeling uit Kaatsheuvel, die er en kele bijzonder fraai uitgevoerde aquaria had staan, en Van Dongen uit Waalwijk. De tentoonstelling werd Vrijdag avond geopend door de locoburge meester, wethouder Smolders. Vooraf sprak de voorzitter van de vereniging, ir De Kwaadsteniet, een woord van welkom, waarin hij wees op het schone van de gave die God ons gegeven heeft om de natuur te onderzoeken. Het aqua rium geef! speciaal de mogelijk heid de natuur onder water te be studeren, het koudwateraquarium om de vissen uit eigen land waar te nemen en door de vooruitgang der techniek het warmwateraqua rium voor de tropische-vis in zijn rijke variatie. Als wij daarover die per nadenken, aldus de voorzitter, dwingt dit nog meer bewondering af ten opzichte van Hem Die die alles heeft geschapen. Wethouder Smolders, die de we* gens vacantie afwezige burgemees ter verving, wees op het uitzonder lijk mooie van de door God gescha pen natuur. Maar hij noemde de liefhebberij waar deze tentoonstel ling een resultaat van was, er ook een die speciaal de huiselijkheid bevordert, waarmee men uren kan zoek brengen en die een intens ge not verschaft. Hij sprak de hoop uit dat de onderlinge vreedzame wedijver er veel toe zou bijdragen om de liefhebberij van de leden van „Paramecium" op een hoog plan te brengen en te houden. Mei het uit spreken van de wens dat de ten toonstelling veel belangstelling zou trekken en dat de vereniging er mee zou bereiken wat zij er zich van voorstelde, verklaarde hij de tentoonstelling voor geopend. Wij geloven dat deze wens in ver vulling is gegaan, want velen heb ben gedurende drie dagen een be zoek gebracht. En terecht, want „Paramecium" heeft met deze ten toonstelling eer ingelegd. BRIUENSPECIALIST VAN MAAREN NATIONALE RECLASSERINGSDAG. Zoals men weet wordt er jaarlijks een Nationale Reclasseringsdag ge houden, uitgaande van het Natio naal Burehu voor Beclassering van de Vereniging van Rectasseringsin- stellingen, waarin reclasseringsin- siellingen van alle levensovertui gingen. Zij bieden hulp aan hen die tot gevangenisstraffen zijn veroor deeld, zowel tijdens hun gevangen schap om de straf te verlichten als daarna om ze te helpen hun plaats in de maatschappij te heroveren. Daarvoor is natuurlijk veel geld no dig en daarom wordt er van ieder een een bijdrage gevraagd als steun voor dit werk. Het plaatselijk comité van Waal wijk, waarvan de heer P. G. van Vliet voorzitter is en de heer G. J. de Groot secretaris-penningmees ter, heeft een circulaire laten uit gaan die huis aan huis is verspreid en waarin het karakter van hel re- i classeringswerk wordt pmschre- j ven. Het doet een beroep op aller i steun: „Niet een enkele cent in de collectebus om van hel „gezanik" af te zijn, maar een offertje voor uw medemens, die door welke op standigheden dan ook in moeilijk heden is geraakt en via de reclas sering ook uw steun nodig heeft om weer uit het moeras te komen". Laat deze oproep niet tevergeefs ;djn. Hij wordt gesteund door het Volgende Comité van Aanbeveling: 3. L. P. M. Teijssen, burgemeester; A. van den Brekel, pastoor; A. de Kort, schoenfabrikant; Dr H. G. Langemeijer, arts; N. G. G. v. Loon leerlooier; Ds. W. L. Jens, Ned. Ilerv. predikant; Ds. jM. Verwey, Ned. Herv. predikant; Dr B. J. B. M van den Hurk, pastoor; J. P. P. Tielen, drukker-uitgever en P. G. van Vliet, directeur Gem. Licht- en Waterbedrijven. AANBESTEDING. Onder architect A. N. M. Geldens uit Hedel had Dinsdag de aanbeste ding plaats van een woonhuis aan de Jan de Rooijstraat te Waalwijk voor rekening van de N.V. „Noord- Braband", Verzekering op het Le ven. Het werk is gegund aan de laag ste inschrijver, de fa. F. Couwen- berg te Waalwijk, voor 22.334. De Danscursus voor beginners te KAATSHEUVEL begint op VRIJDAG 2 OCTOBER a.s. om 7.30 uur In HOTEL SMIT. Men kan, mits met spoed, nog inschrijven Voor de Cursus (Beginners) in WAAL WIJK Zaal THALIA Woensdagsavonds 8.45 uur kunnen zich, ter gelijkmaking van het aantal, nog enige DAMES opgeven. HOCKEYCLUB WAALWIJK. Deze dagen werd in Hotel Ver- wiel de jaarvergadering gehouden van bovengenoemde club. In de vacature mej. Hooijmaijer werd ge kozen mej. Maas en wegens het be danken van de heer A. de Kort werd in diens plaais in 't bestuur gekozen de heer J. Dekkers, terwijl de aftredende leden, de heren Vugts en Iloffmans werden herko zen. Ter sprake kwamen de nieuwe velden, die nu weer voor de twee de maal zijn afgekeurd en dus niet bespeeld kunnen worden. Men hoopt dat de Grondmaatschappij, die dit werk heeft aangenomen, uiteindelijk de zaken in orde zal brengen. Men zal dit seizoen met 3 dames- en 3 herenelftallen in de competitie spelen. In het bekende Dames-modeblad „Libelle" lezen we een interessant verslag over een bezoek aan de SLEM, wat wij onze bezoekers en lezers niet willen onthouden. Over bridgen en schoenen, over forellen en leder Gisteren een tentoonstelling be zocht, die erg slecht was voor mijn moreel ofte wel zedelijke kracht. Ik kwam er diep geschokt vandaan. Mijn slechtste instincten (het bleek, dat ik daar veel meer van bezat dan ik zelf wist) zijn daar bovengeko men. En begint u nu maar niet schichtig te worden, lezeressen, en vreselijk erge dingen van me te denken, want met u zou daar pre cies hetzelfde gebeurd zijn. Ik heb namelijk in Waalwijk uren lang tussen schoenen gewandeld. Schoenen, zo prachtig, zo geraffi neerd van lijn, zo voortreffelijk van uitvoering, dat soms mijn handen gingen trillen van verlangen om mijn eigen pumps uit te trekken en die juwelen aan mijn voeten te schuiven. Wat zei ik ook weer' over slechte instincten? Hebzucht, harts tocht, begeerte en zelfs kleptoma- nie zou je krijgen van die tentoon stelling. Hoewel, wat die kleptoma- nie betrefter stond overal maar één exemplaat. Zou dat met opzet geweest zijn? Of was het al leen maar om ruimte te sparen? In ieder geval, niemand wandelt weg met twee verschillende schoenen, géén gezicht! Zo langzamerhand zult u wel be grepen hebben, dat ik de SLEM te Waalwijk bezocht heb. Leuk woord S. L. E. M. Toen we het thuis voor de eerste maa-1 hoorden, zei 't kroost: „Hé, dat is toch iets, dat je 's winters drinkt, goed heet?" Het was natuurlijk in de war met slemp. En de Sultan en Scheherazade kre gen de wazige blikken van echte bridgemaniakken in hun ogen en zeiden aarzelend: „Zou het klein slem zijn? Of groot?" Waalwijk zag er feestelijk uit gisteren. Versierd met erepoorten en vlaggen en zo. Waalwijk vierde immers zijn zeshonderd vijftigste verjaardag! Zier er anders nog best uit voor zo'n kras oudje, geen spoor van seniele aftakeling, juist één en al leven. Files van auto's wezen ons de weg naar de „Schoe nen, Leder en Mode"-tentoonstel- ling. Op het terrein zag ik overal bekende gezichten. Niet, omdat ik nu zoveel vrienden heb in de schoe nenbranche (helaas), maar omdat het een „pers"-dag was. Het grap pige is alleen, dat je nooit weet,- welke namen bij welke gezichten horen. Over het algemeen hebben journalisten toch wel een goed ge heugen. Als ze dat niet hadden, schoten ze de grootste bokken. Maar ze zijn er in getraind, alleen die dingen te onthouden, die van belang zijn voor hun werk. Dus kan het voorkomen, dat ze zich bij et telijke gelegenheden vrolijk aan el kaar voorstellen en de naam weer uit hun hersens laten wegwaaien, zo gauw ze zich hebben omge draaid. Op het laatst krijg je een zekere vaardigheid in het verbergen van dat feit. Je zegt aleen maar verheugd: „Ha, prettig, dat ik u weer eens ontmoet! De laatste keer, dat we elkaar gezien hebben was in de Stafschool te Barneveld, niet?" In dit vak kan je dat jarenlang vol houden zonder dat 't te gek wordt. Deze tentoonstelling was er niet een, die je even terloops kon gaan bekijken. Je moest er een dag voor uittrekken. We begonnen met een modeshow ,die geleid werd door 'n bekend radiospreker. Wat erg leuk was, omdat hij op een specifiek mannelijke manier de aandacht ves tigde op specifiek vrouwelijke de tails. Cocktail-, middag- en strand- japonnen gezien, bontjassen en sportpakjes. En dan schoenen en schoenen en schoenen natuurlijk, want daar waren we nu eenmaal voor op de SLEM. Van die show kregen we allemaal honger. Vreemd is dat. Krijgt u ook al tijd honger van het kijken naar shows? Men was zo hoffelijk alle persmensen een uitgebreide lunch aan te bieden. De menu's waren van leder, in de vorm van een ori ginele huid. De voorzitter veront schuldigde zich over het feit, dat de eerste gang (forel) een beetje lang op zich liet wachten. Om ons te troosten, zo zeide hij, zou er een aardige mannequin langs ons defi leren, gehuld in een ieren jasje. Onmiddellijk nam ik me voor, dit systeem ook thuis toe te passen. Als we de volgende keer pannekoeken 'eten en de stapel is nog niet klaar, omdat Scheherazade nog een res- tantje Cocktail te tikken had, zal ik zeggen: „Jongens, het spijt me. Ik moet nog bakken. Maar kijken jullie in die tijd nou maar eens goed naar je vader, die heeft zijn nieuwe pak aan!" Dan zal de Sul tan bevallig door de eetkamer lo pen, hoofd schuin, voeten sierlijk geheven, vingertoppen aan zijn re vers en dan zullen ze allemaal zo vol belangstelling zijn, dat ik vredig in de keuken kan staan bakken Die leren jasjes waren verrukke lijk. Sportieve en geklede, glad, le der en peau de pêche, in alle tin ten van de regenboog. We keken er naar tot de forel kwam binnen zwemmen en wijdden ons, even eens vol belangstelling, daarna aan de culinaire geneugten. 's Middags de tentoonstelling be zocht. Hoeveel schoenen ik gezien heb, is niet bij benadering te schat ten. Naast de meer degelijke en solide exemplaren waren er vele luxueuze, zeer hooggehakte schoen tjes. Daar waren er bij, zo fragiel van bouw, dat je je afvroeg, hoe ter wereld ze ooit aan een vrouwen voet konden blijven hangen. Ik zag een paar van slangenleer, waarvan de bandjes gemaakt waren in de vorm van een slang, die zich teder om de enkel kronkelde. Een echte Eva-schoen zo te zeggen. De Adam in de stand verklaarde, dat dit meer een voorbeeldje was van wat de in dustrie vermag. Ze waren nu niet zo geschikt om in je werk te dra gen. Net zo iets als die herenschoen dan, met een pijp langs de wreef, een lucifersdoos opzij en een ta bakszak met rits op de neus. Een vernuftige schoen. Laten ze voor ons zo iets maken met een lippen stift in de veter, een poederdons van voren en een spiegel onder de hak. Zindelijk, vlot en voordelig. Schoenenbronskleurige, eme- raldgroene, Bordeaux-rode, lever kleurige en maïsgele pumps. Schoe nen van nylon. Schoenen van plas tic. Schoenen met een gerimpeld kanten strookje langs de rand, mo dellen die de voet hoog en nauw omsloten, zonder enig zichtbaar hulpmiddel, alleen maar door de uitstekende manier, waarop ze ge maakt waren. Verder waren er stands, waar je alles kon bezichti gen wat maar van dichtbij of in de verte iets te maken heeft met onze voetbekleedsels. Weet u, dat er naast de vele uitstekende vloeibare producten nu 'ook een stift in de handel is, waarmee u suède schoe nen weer prachtig van tint kunt krijgen? Het is net een groot mo del lippenstift om te zien, om mee te dragen in uw tasje. Even oppas sen natuurlijk, dat u niet de ver keerde stift gebruikt in de haast. Want dan loopt u misschien met 'n paar zwarte lippen en dat staat zo koortsig. Vol bewondering gestaan voor 'n schoenfabriek in het klein. Met ver bazing gekeken naar' de manier, waarop een machine met één druk het bovenleer op de zool bevestigt. En u moet eens zien hoe handig de hak op de schoen gedrukt wordt met één enkele beweging. Vakter men geleerd als „zwikken" en „schrooien". Een mens weet toch eigenlijk maar bitter weinig. Want had u nu ooit van zwikken en schrooien gehoord? Altijd gedacht dat zwikken een populair kaartspel was. Ook nog een avondschoentje ge zien, dat gemaakt scheen te zijn uit enkel een zool. Het schijnt, dat het blijft hangen aan de menselijke voet, doordat er op die zool een stokje met een kussentje zit. Dat moet men dan tussen de eerste en de tweede teen klemmen. Die schoe nen moet men óf barrevoets dragen of het been moet gehuld zijn in een nylonkous met een aparte teen. Het schijnt, dat die ook nog in de handel zijn. Zonderlinge wereld toch! Dacht u nu, dat mijn grrootmoeder, die voor al haar zeven dochters zwart sajetten kousen breide (één recht, één averecht), er ooit over gepeinsd heeft die teen apart te breien? Lezeressen, laat ik een eind ma ken aan dit schoenenepos. Ik ben er nederig van overtuigd, dat het beslist geen vakkundig verslag van de SLEM is geworden. Maar dat heeft u elders kunnen lezen. Scheherazade. g««lt U voor Waalwijk Kaatshauvel en de Lang straat DE BESTE RECLAME. En „Goed Nieuws" voor de Vrouw schrijft onder de titel Gelijk een troepje makke scha pen dromde de van heinde en verre toegestroomde mode-pers achter aanvoerder Harmsen de circustent op het terrein van de SLEM te Waalwijk binnen. Mode in een' cir cus, dat is, althans in ons land, nog niet vertoond. Het was een origineel idee en men had 't voordeel, dat men zelfs de voeten van de manne quins in de piste kon. zien. En dat was in dit schoenen-mekka natuur lijk belangrijk. Een geraffineerde verlichting zorgde er voor, dat elk detail tot zijn recht kwam. Grappig waren drie kinderen, vermoedelijk van zes, zeven en acht jaar, die hun lesje zó goed geleerd hadden, dat ze bij het passeren van de op de rand van het podium op gestelde schijnwerper telkens even halt hieldeA om het volle licht op hun voetje te laten vallen. Ze wa ren alle drie even toegewijd, even lief en even natuurlijk. Of dit een applausje vraagt voor degene, die ze uitgezocht en geoefend heeft, of wel voor henzelf, weten we niet. Maar wél, dat een compliment hier volkomen op zijn plaats is. Hoewel de schoenen natuurlijk hoofdzaak waren, was er ook gezorgd voor een keur van bijpassende toiletten. Al les werd seizoensgewijs opgediend. Voor het winterseizoen waren er, naast heel mooie bontmantels, ook aardige cocktailjurken met gezelli ge korte wijde rokken, die de wer kelijk wondermooie, schoentjes vol komen tot hun recht lieten komen. De toeschouwer liep hier college in de hogeschool van de harmonie en goede smaak. Een eresaluut voor de mannequins, die zich met zeldzaam gemak op naalddunne stelthakjes voortbewogen, en dat met soms niet meer steun dan een smal, met flon kerende stenen bezet bandje over de wreef of om de enkel. Nu wil dat niet zeggen, dat er geen degelijke schoenen getoond werden. Ze waren er in allerlei mo dellen en kleuren, van verschillen de soorten leer en bont en met zeer hoge, lagere en ook heel lage hak. Ware staaltjes van vakmanschap. Maar nu dat circus. Er werd tus sen de vier bedrijven van de show gedanst. En hoe. De naam Max Dooves verzekert op dit gebied be hoorlijke resultaten. De cancan uit het Parijs van 1880 paste vanwege de hoge rijg- en knooplaarsjes van de danseressen wel bijzonder goed in het kader van een schoenenshow. Het leek of de figuurtjes weggelopen waren uit een schilderij van Toulouse Lau- trec. Ze zagen er ondanks hoge boord en lange mouwen grappig ondeugend en ondernemend uit. Dat zat in hoofdzaak in het bewegen van de wijde rokken, waardoor een overdaad van schuimende witte kant en stroken te zien kwam. Af en toe werd de verlichting gedoofd, maar dan kon men de dans toch volgen doordat details van het cos- tuum fluorescerend werkten. Er was ook een uitstekend gedanste corrida, waarbij eveneens het grap je met het fluorescerend licht ver toond werd. Mijnheer de stier zag er heel vervaarlijk uit met twee gloeiende fakkels op zijn kop. Als men er over had gestemd, zou waar schijnlijk de klassieke wals van Tschaikowsky met de erepalm zijn gaan strijken. Het was een van die zeldzame shows, waarvan men betreurt dat het al afgelopen is. In de beperking toont zich de meester en hier had men wel heel radicaal geschrapt op de lijst met honderden fraai be werkte schoenen. Waalwijk bestaat zeshonderdvijftig jaar en blijkt in die tijd niet stilgezeten te hebben! ofwel de slang, daarnaar noemde Garven haar nieuwe modelijn ,,la ligne Naja". Op deze lijn is haar collectie gebaseerd. Hoewel gecre» ëerd onder het teken van de slang, is deze lijn echter geen lijn gewor den voor de „femme fatale", maar een vrolijk lijnenspel: bekoorlijk en bovenal elegant. De omlijsting van de show, die door Carven in het Victoria Hotel le' Amsterdam werd gegeven, moei hijzonder geslaagd genoemd wor den. Twee der beste Franse en Ne derlandse haute couture huizen waren vertegenwoordigd om deze mode-manifestatie tot een waar feest te maken. We moeten hier noemen de firma Van Daal Mey er de Groningse bontwerkers, die heel Parijs en Nederland heb ben verrast met hun uitzonderlijk mooi bont Marie Christiane en Max Hermans. De beide laatsten waren verantwoordelijk voor de hoeden. Waar Marie Christiane kleine fel getinte en soms gedurfde hoeden brengt bij lakense japon nen, siert Max Heymans een vrien delijk blond snuitje met een kleine Persianer hoed, die recht op het hoofd wordt gedragen. Een hoed, die het glanzende wit/zwarte la ken van de japon nóg beter doet uitkomen. Prachtig zijn de wollen namid dag-japonnen uit het huis Garven: soepel van lijn. De schouders wor den door deze ontwerpster 'n ietsje verbreed, soms door een heel lich te ballon-mouw, soms door middel van een ronde pas, waaraan de mouw wordt gezet. De taille blijft bij Carven op de juiste plaats. Soms wordt deze geaccentueerd door een smalle ceintuur, die ech ter geen aandacht vraagt. Soms ook zijn de modellen ceintuurloos. De heupen blijven slank en worden van asymmetrische draperieën, slippen, (ft laag (óp of even ónder de heupen) ingezette klokken voor zien. De sluitingen vallen bijnazon der uitzondering aan de achterzij de. Naast namiddag- en coeklailja- ponnen van glanzend laken brengt Garven ook vele namiddagjurken van licht en donker getinte wollen jersey. Castor, flanel en wollen fantasiesloffen. Hier moet worden opgemerkt, dat deze wollen mate rialen zich bijzonder goed lenen voor de huidige mode. Het- mode beeld onderging een grote veran dering. Ruimte wordt óf werkelijk aangebracht óf gesuggereerd in de vorm van een „schort" of slip. Of ook wordt de ruimte aange bracht door aangerimpelde klok ken! Zeer gracieus zijn deze mo dellen. We denken hier aan de roomkleurige wollen jersey namid dagjapon, die aan de voorzijde vrij wel zonder ruimte en toch soepel naar beneden viel. De achterkant was geheel gerimpeld. Deze jersey japon was echter de uitzondering, die de regel bevestigt. Meestal val len klokken, slippen of draperieën in deze collectie aan de voorzijde. Bij de namiddagkleding over heersten de kleuren: sandelhout, saffraan, oud koper, diep-blauw en zwart/grijs. De avond-japonnen blijven traditiegetrouw zeer wijd en worden geborduurd met gitten of strass. Komen we terug op de namid dagkleding, dan kunnen wij de Ne derlandse vrouw geruststellen! De rokken uit het huis Carven zijn noch lang, noch kort 33 tot 35 cm. van de grond Een enkele robe tailleur is misschien bij uitzonde ring wat langer korter echter nooit De raad der gemeente Waalwijk wordt opgeroepen tot bijwoning van een openbare vergadering op Don der lag 1 October 1953 te 19.30 uur ten gemeentehuize. Agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen op 6 Aug., 1 Sept. en 17 Sept. 1953. 2. Ingekomen stukken van de Gedeputeerde Staten goedkeuringen van raadsbe sluiten. B. W. stellen voor deze stuk ken voor kennisgeving aan te ne men. 3. Benoeming leden van de Com missie van Advies inzake vor dering woonruimte. 4. Benoeming leden van de Com- misie van Bijstand in het beheer der Gem. Licht- en Waterbedrij ven. 5. Benoeming leden van de Com missie van Bijstand in het beheer van het Gemeentelijk Woning bedrijf. 6. Benoeming leden van de Com missie voor het Georganiseerd Overleg. 7. Voorstel tot wijziging van de Al gemene Politieverordening. 8. Voorstel tot het beschikbaar stel len van 'n crediet van 206.874.— voor de aankoop van rioolbuizen ten behoeve van de aanleg van een persleiding naar de Bergse Maas. Prae-advies No. 752. Onderwerp: Riolering (persleiding) Bij prae-advies van 21 Januari '53 nr. 657, hebben B. W. U uitvoe rig ingelicht omtrent de stand van zaken met betrekking tot de ver betering en de afwerking van de riolering in deze gemeente. B. W. hebben daarbij doen uitkomen, dat de verbetering van de riolering zelf in de bewoonde delen der gemeente bijna geheel is tot stand gebracht, doch dat de afvoer van de in de riolen verzamelde stoffen nog ge heel dient te worden herzien. B. W. hebben doen uitkomen, dat dit laatste van groot belang is voor de volksgezondheid (voorko ming van besmettelijke ziekten), alsmede voor de veehouders (open riooolsloten in de Buitenpolder). Vervolgens gaven B. W. een overzicht van wat in dit opzicht nog zal moeten worden tot stand ge bracht, namelijk 1. Aanleg van een stamriool (met pompgemaal) evenwijdig aan de Winterdijk; 2. de aanleg van een persleiding naar de Bergse Maas; 3. de aanleg van een zuiverings-in- stallatie. Voor het sub 1 bedoelde werk is een crediet beschikbaar gesteld bij suppletoire-begroting nr. 11 van 1953, goedgekeurd door Gedepu teerde Staten dd. 8 Juli 1953, G. nr. 55946. De sub 1 t/m 3 genoemde werken staan ten nauwste met elkaar in verband en dienen ook op betrek kelijk korte termijn na elkaar te worden verwezenlijkt. Volgens een opgesteld werkplan zal de perslei ding naar de Bergse Maas (zie sub 2) in 1954 aangelegd worden. Deze persleiding zal gemaakt worden van gecentrifugeerde 'rioolbuizen^ Deze zijn niet uit voorraad lever baar; een levertijd wordt hiervoor gevraagd van ongeveer een half jaar. Het is daarom, dat B. W.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 2