De grote Speurder Karaktermeubelen zijn practisch degelijk en onverslijtbaar. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 SEPTEMBER 1953 Alleen verkoop Vroom Dreesmann. DEN BOSCH- EINDHOVEN TILBURG HELMOND Onze karaktermeubelen, geheel met de hand ge- maakt.geven Uw kamer karakter, een persoonlijke stijl en sfeer waaruit gezelligheid spreekt. De onderdelen zijn steeds los verkrijgbaar, met een eenvoudig optel sommetje ziet U, wat het U kost, en dat zal U zeker meevallen. Fraai bewerkte Fraai bewerkte armstoel Fauteuil, laag model Eenvoudige stoel Eenvoudigi armstoel Ronde tafel, 110 cm. diam, Fauteuil, zetel model Zeer fijne damast, met een mooi ingeweven dessin, in terra, green en beige, 1 20 cm. breed, p. meter Bijpassende Eflen marquisette, in verschillende kwaliteiten en fijne weefsels, 90 cm. breed, per meter CfT) c 1.95 1.10 Salontafel, Prachtige velours cordeSé, de warme en degelijke gordijnstof, in moderne kleurstellingen o.a. geel, fraise, groen en terra, 1 20 cm. 090 breed, per meter Moderne weefstof met een klein motiefje, in de warme kleuren groen, terra en oker, 120 cm. breed, per meter Ccc&.taijijt, een goed gesloten weefsel in naturel kleur, voor vaste vloerbedekking, 95 cm. breed, per meter Linofeit moiré, een zeer aparte vloerbedekking, 200 cm. breed, ^50 per meter In houtnerf dessins, 200 cm. breed, per meter Bijpassende ruiggeschoren deurmatten, 50 x 100 cm. 48 x 86 cm. Sico jacquard loper, hierin brengen wij een speciaal voor V D geweven dessin, in prachtige kleuren en in alle braedten, per meter 50 cm. 67 cm. 83 cm. Bijpassend boorband„ 04 C per meter Cocoskarpetten, zeer solide, in doorgewerkte jacquard patronen, de oplossing voor keuken of huiskamer, 200 300 cm. A *750 49.75 Jabo tapijt, de bekende vloerbe dekking, thans ook in de nieuwste kleuren, 100 cm. breed, per meter - Gegalvaniseerde spijlmatten, een uitstekende buitenmat voor het ko mende winterseizoen, 30 x 70 30*x 60 30 x 50 Linofeit en linoleum, ook hierin hebben wij de nieuwste tinten, Marmoleum, een zeer solide linoleum met jute rug, in fraaie marmer effecten, 200 cm. 4 C 90 breed, per meter Zware wol moquette tafelkleden, in medaillon, all-over en Perz. OQ dessins, 140x 1 70 e<* Bijpassende C divankleden Bijpassende Japanmatten, 40 x 70 cm. Bijpassende corridormatten, 50 x 100 48 x 86 Viltzeil vloerbedekking, o.a. Balatum, Vocaleum, in een enorme collectie, voor weinig geld heeli Uw slaap kamer weer een ander aan zien. 200.cm. breed, per meter 3.20 183 cm. breed, p meter ^85 2.95 Velvet kussens, in 5 verschil lende Perzische dessins, Q90 met prima vulling Oud-Hollandse doeken. fraaie dessins, A zeer decoratief OF TE WEL DE WONDERLIJKE BELEVENISSEN VAN P1ETER BAKKER. 23). U meent het? vroeg hij blij ver rast, en staarde ongelovig naar de bank jes die Pieter hem in de handen drukte, U houdt me niet voor de gek? Nee antwoordde Pieter dat is m'n gewoonte niet. Afgesproken? Overmorgen...... nee, dan ben ik er niet, over drie dagen, is dat goed? Om deze tijd, hierl Zo vast als een huis! beloofde' de jongeman. Pieter staarde hem na, toen hij de straat overstak, met verende pas. Hij is een ander mens geworden peinsde hij Geld maakt niet gelukkig, maar je kunt er mensen mee gelukkig maken! i I En weer neerzakkend in z'n crapeau, verdiepte hij zich in rooskleurige dro men, die zich afspeelden onder een tro pische hemel... Omstraald door de glorie van zijn speurders-avonturen, kon Pieter Bakker toch niet de herinnering aan zijn eerste de ontmoeting met Marian verge ten. Hij had haar niet weer gezien. En nadat hij wat bekomen was van al de sensaties der afgelopen weken, begon nen zijn gedachten zich met haar, hevi ger dan tevoren, bezig te houden. Hoe Zou ze het maken? Zou ze werk hebben? Het is merkwaardig dat wanneer men sterk aan iemand denkt, die men in lang niet heeft gezien, zo'n persoon plotse ling voor je neus kan staan. En zo zag Pieter Bakker, rustig tuffend met z'n wa gentje langs de Vijzelstraat, opeens een bekend figuurtje vlak vóór zich over steken. Hij remde zo, dat de banden over het asfalt gierden, draaide snel het raam pje open en riep: „Marian!" Hij schrok van zijn eigen vrijmoedigheid. Ook het meisje was geschrokken van de plotseling remmende auto. Een ogen blik staarde ze onderzoekend naar bin nen, toen klaarde haar gezicht op en met een verraste glimlach kwam ze, de hand uitgestoken, naar hem toe: „Meneer Bakker!" „Heb je... hebt u de tijd? Of hebt u haast? informeerde hij snel. In beide gevallen kan ik zeggen: stap in. Ze aarzelde een ogenblik, dan open de ze het portier en gleed naast hem. Een zacht parfum drong hem in de neus. Zijn hoofd werd er licht van. Ik heb de tijd... helaas zuchtte ze. Hij zag haar van terzijde opmerk- zaam aan, wilde wat vragen, maar besloot het niet te doen. Inplaats daarvan stelde hij voor Zullen we dan even ergens een kopje thee gaan drinken Ik ben blij u weer te zien. Oik ben ook blij dat ik u zie antwoordde het meisje maar ik schijn u altijd te moeten zien als ik in de penarie zit. Da's niet zo mooi meende Pieter met bezorgdheid in zijn stem maar misschien kan ik u er uit helpen? Enfin, eerst maar even de wagen aan de kant, dan kunnen we rustig eens wat praten. Ziezo zei hij voldaan - toen ze wat later tegenover elkaar in een rustig hoekje zaten en hij zijn geurige thee met welbehagen dronk en vertel me nou es wat er is. - Hij moest inwendig lachen om de jovialiteit, die hem eigenlijk vreemd was, maar die zich van hem meester maakte omdat., nou ja, omdat hij zo blij was haar weer te zien Ik ben zonder werk zei Ma rian en trok de schouders op. Sinds Sinds vandaag. Da's dan wel toevallig. begon hij. Ja, ik zei al, als ik in de pe narie zit, komt u opdagen Dat klinkt bijna als een ver- wjjt. Ze glimlachte. Dat is het ook wel een beetje. Waar hebt u al die tijd gezeten En wat hebt u uitge voerd Achter boeven aangejaagd? Ja, ik heb het wel gelezen. ik was haast even aangelopen om het ver haal te horen „uit des paards eigen mond". Had het maar daan. Ik kan toch ni en u bent zelf. Ja maar juffrouw Marian. - U mocht Marian zeggen. -En jij zou geen meneer meer zeggen. Ik vind Pieter zo'n vervelende naam. Weet je wat Ik zeg Peter, dat klinkt veel beter. Dat rijmt stelde hij vast en ze lachten allebei, bevrijd van de stijfheid die hun ontmoeting had gekenmerkt tot nog toe. Het is zo toevallig. het is bij na niet meer toevallig peinsde Marian hardop dat ik je nu juist ontmoet. Want heus, ik zou naar je tot gegaan zijn. Ik zou 't verplicht geweest zijn. Waarom Ze vertelde. Ze had een betrek king gevonden bij een effectenhan delaar, Düsselhoff, als secretares se. De man stond haar van het be gin af niet aan met zijn vrijpostige opmerkingen en dubbelzinnige aar digheidjes. Meer dan eens had ze op 't punt gestaan haar betrekking op te zeggen, maar ze wist: er ston den er voor haar tientallen te wachten. Ze mocht haar handen dichtknijpen dat ze werk had. Gisteren was de spanning tot 'n uitbarsting gekomen. Toen hij haar lastig viel, had ze hem een klap in 't gezicht gegeven en was weggelo pen. Deze moren was ze op kantoor verschenen om haar ontslag in te dienen en haar getuigschrift te ha- 'en. Hij was haar vóór geweest. Hij ad haar op staande voet ontsla gen, geweigerd haar een getuig schrift te geven, beloofd haar zwart te maken waar dat maar mogelijk was en duister gezinspeeld op din gen die hij van vroeger wist. En ik heb geen andere getuig schriften zuchtte ze en je komt nergens klaar zonder. en hij vertelt natuurlijk allerlei gemenig- heid van me., en ik heb zó mijn best gedaan. Ziet u nou wel', dal er mensen zijn, die eenvoudig geen kans krijgen Haar diepblauwe ogen staarden hem verdrietig aan en Pieter schoof onrustig op z'n stoel heen en weer. Maar er kwam een andere uitdrukking in haar ogen en haar gezicht kreeg glans één ding weet hij niet, de schurk. En daar voor kwam ik juist naar u. naar jou toe. Luister. Hij heeft de laatste tijd aan alle kanten naar je geïnformeerd. Hii weet dat je veel geld hebt, geen verstand van zaken, dat je eigenlijk maar een grote stommeling bent, een gelukskind zonder hersens. Ja, kijk maar niet zo, zo denkt hij er over. Ik weet wel beter ze glim lachte en hij glimlachte terug. - En nu heeft hij een plan. Er is een kopermaatschappij, de Katanga Copper Union. Die heeft niets te maken met de goudgerande aan delen van de maatschappijen die daar in Katanga werken, het was een zwendelzaakje en dat is 't nog. Van die maatschappij heeft hij een heel pakket aandelen. Hij heeft ze geloof ik cadeau gekregen, of er gens meegenomen, enfin, ze zyn-'t papier niet waard waar ze op ge drukt zijn. En dat zegt wat, want het is mooi papier en ze zien er prima uit. Zo solide als het maar kan. En die wil hij jou verkopen Verwonderd staarde ze Pieter aan. Bij haar laatste woorden had zijn gezicht een andere uitdruk king gekregen. Katanga Copper wrong hij er uit. Ja, Katanga Copper Union., wat is daarmee. Is hij soms al bij je geweest Hoe ziet hij er uit - Dik, kort mannetje, met een glimmende huid, pommade in z'n haar, zo'n veegsnorretje en met de handen vol ringen. Nee.. zuchtte Pieter zo'n type zou ik wel hebben opge merkt Maar ik heb een ander bij me gehad, toevallig, óók over die Katanga hoe heet liet ook weer. Een jongeman.. Hoe zag hij er uit Nu was het Marian's beurt. Netjes in de kleren, wat sjo feltjes. Bruingebrand gezicht, don kere ogen, krullend haar, hoestte erg, longlijder, meen ik, en hij rolt een beetje erg met z'n r's. Van dat longlijden weet ik niks zei Marian maar de rest lijkt op Ben Mollendijk. Wie is Ben Mollendijk Een artist aan lager wal. Ik geloof dat hij verdovende midde len gebruikt. Weet geloof ik net iets te veel van de dikke meneer Düsselhoff, en dus kunnen ze niet buiten elkaar. Düsselhof gebruikt hem wel eens voor bepaalde klus jes. Zou hij dan.... steunde Pieter. Had hij zich door een ver lopen artist in de luren laten leg gen Zou dan dat hele verhaal. Zou er nooit een witte helm en een tropenpak aan te pas komen Toen vertelde hij haar het hele verhaal. Ze begon schamper te la chen. - De hele zaak is me zo klaar als kristal zei ze. Düsselhoff blijft achter de schermen. Mollen dijk knapt het zaakje op. O, hij kan het zo goed. Vroeger, toen hij nog, niet zo ver was afgezakt, kreeg hij prima recensies. Het is zonde en jammer van de vent. Maar je bent nu gewaarschuwd, Peter, loop er niet in Zeg, is het niet een toeval, nee, meer dan een toeval, dat wij elkaar vandaag moesten ontmoe ten En merk je wel, dat iedere keer dat ik jou ontmoet, me geluk brengt? antwoordde hij. Ze sloeg de ogen neer. Laten we daarover maar niet praten zei ze want ook iedere keer ben je met een minder mooie kant van het leven in aanraking gekomen. Hoor eens zei hij en zijn ogen begonnen te glinsteren ik heb een plannetje. En dat wil ik met je bepraten, want jij moet me er bij adviseren. We blijven hier eten, het is hier gezellig en rustig, en dan Het was wellicht een dwaze im puls, die Pieter Bakker de volgen de morgen dreef naar het kantoor van zijn oude patroon, de zaak waarnemer Dikmans. Prettige her inneringen had hij aan het glibbe rige mannetje niet, en toch kon hij de verleiding niet weerstaan de straat door te lopen die hij maar al te goed kende. En aarzelend bleef hjj staan voor de vrij verveloze deur van het onaanzienlijke kan toor, ten plots een stem achter hem klonk Pardon, meneer Hij draaide zich om en staarde in het gelaat van niemand anders dan de waardige zaakwaarnemer zelf. Die zette grote ogen op. Nee, maar eh.... meneer Bakker- Bent u het Het leek waarlijk wel of. Dikmans blij was hem te zien. Toe, komt u even binnen noodde de ander dat is tè toe vallig. 't Is misschien wel leuk weer eens rond te kijken waar u zoveel jarenhjj stotterde een beetje, want die jaren waren, dat wist hij heel goed, niet Pieters aangenaamste jaren geweest.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 4