p DE LSHGSimi MUIT uitstekend.g.e,s&aag.d Waalwijkse en Lan DRUNEN ELSHOUT HAARSTEEG SPRANG-GAPELLE VLUMEN SPRANG CAPELLE Ontwikkelingsprogramma der K. A. B. AFD. DRUNEN 76e JAARGANG No, 78 MAANDAG 28 SEPTEMBER 1953 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO W HEI ZUIDEN Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 8.5, WAALWIJK - IEL. «1. - OPGEKICHT 1878. - D, v» BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL, IEL. 8M8. TELEGR.-ADRES „ECHO" Onder de titel „Mensen om ons heen", start men op 11 October met een sociale Zondag, gevolgd door vijf vormingsavonden. Een litanie van actuele onder werpen. De leden der K.A.B., afd. Drunen, krijgen deze winter weer een prach tige gelegenheid tot ontwikkeling geboden. Onder de titel „Mensen om ons heen" zal deze winter de schijnwerper gericht worden op het Humanisme, op de Nood van onze Jeugd, op de Zorg voor het Gezin, op de Europese samenwerking en de K.A.B. in het algemeen. Een li tanie van actuele onderwerpen, die de aandacht moeten, en zeker zul len trekken van alle, die meeleven met onze huidige maatschappelijke samenleving in algemeen verband. Door een goed opgezet ontwikke lingsprogram geeft de K.A.B,. afd. Drunen, blijk dat zij met de ont wikkeling van haar leden ernst maakt. In onze huidige maatschap pij is het zaak zijn visie op de din gen te vergroten en velen zullen daarom deze vormingsavonden, die deze winter worden gegeven, als 'n gelegenheid zien om zich in bepaal de vraagstukken te laten voorlich ten en kennis op te doen over die dingen en zaken waaraan men tot nu toe achteloos voorbij ging of kon gaan. Met een sociale Zondag loopt het programma van het komende sei zoen op 11 October van stapel. Deze dag begint natuurlijk met een alge mene H. Communie, 's Avonds zal de diocesane bondsvoorzitter de heer P. Vriens, het ontwikkelings programma komen inluiden. Voor deze avond staat tevens een toneel uitvoering op het programma. Deze Zondag zal verder geheel in het teken staan van het sociale leven in katholiek verband. Op 19 October komt dan de eerste vormingsavond, waarop de Eerw. Pater Francino van de Kruisheren van Uden een antwoord komt geven op de vraag: „Wat is Humanisme". Deze gewijde redenaar zal op die avond behandelen het Christelijk Humanisme, het Heidens Humanis me, en het kan immers niet anders ook wat vertellen over het Hu manistisch verbond, wat dit is, wat dit wil en wat dit doet, met een richting aangeving voor wat onze houding moet zijn tegenover het Humanisme, zal deze avond belang rijk, leerzaam en interessant zijn niet alleen voor de leden der KAB maar ook voor velen daarbuiten. Voor 9 November staat op 't pro gramma de Eerw. Pater Dirks S.J. met als onderwerp „De Nood van onze Jeugd". Dit onderwerp, dat door zijn actualiteit de interesse zal wekken in groot verband, zal deze tweede vormingsavond in het mid delpunt dér belangstelling plaatsen Bij de behandeling van dit onder werp zal immers ter sprake komen het onderwijs in al zijn uitgebreid heid, de bescherming van de jeugd in de bedrijven en de vrije tijdsbe steding. „Zorg voor het Gezin" is het on derwerp dat Kapelaan Deveer op 30 November komt behandelen. In dit dhderwerp zullen de gevaren, die het hedendaagse gezin bedrei gen, een punt van bespreking zijn, terwijl huisvesting, gezinszorg, ge- zinszorgfonds, studerende jeugd en jeugdstandsorganisatie dit onder werp dermate interessant maken, zodat deze avond ook door velen zal worden bezocht. Pater Adam is in Drunen bij de K.A.B. geen onbekende. In het ka der van „Mensen om ons heen" gaat deze gevierde redenaar op 14 De cember het onderwerp „West-Eu- ropese samenwerking" behandelen. Historische groei en ontwikkeling, 'n overzicht van de huidige machts verhoudingen van de internationale pogingen om de wereldvrede te handhaven, zullen de punten van bespreking vormen, terwijl de taak van de katholieken in dit nieuwe Europa omschreven zal worden. Tot slot zal de heer J. Handgraaf op 4 Januari nog eens komen ver tellen wat de K.A.B. is en dit on derwerp algemeen maken door de samenwerking te bespreken tussen de standen onderling. Een avond die dus niet alleen de belangstel ling zal trekken van de leden der K.A.B., maar ook van vele anderen. Alles bijeen is het een rijk pro gramma dat met de nodige omlijs ting van muziek, zang, toneel en declamatie voor allen die deze avon den bezoeken, naast de meerdere kennis die men daar op zal doen, tevens uitgaansavonden zullen be tekenen. Aan deze avonden is voor de le den tevens nog de attractie verbon den, n.l. dat men bij drie bezoeken een vrij lot zal krijgen voor de prachtige prijzen, die het bestuur beschikbaar stelt, terwijl men bij vijf bezoeken een gratis toegangs bewijs zal krijgen voor een toneel uitvoering. Het kan niet anders, of het doel van het bestuur om de leden in groten getale naar deze bijzondere ontwikkelingsavonden te krijgen, moet slagen. Hiervoor staan pro gramma en attractie borg. nen met M.H. Nero; 5 P. Brok Drunen met M.H. Nero. BALLON OPGEVANGEN. De familie Leijtens-Hogeweg alhier werd Zondagnamiddag om pl.m. half 7 verrast door het dalen van een ballon even achter hun huis. De ballon had bij daling een grote van pl.m. 1 meter-dia meter Onderaan bevond zich een blok kurk, waaraan weer een sjerp was be vestigd, waarop het woord Mico gespeld stond. De herkomst van de ballon kon evenwel niet worden vastgesteld. PROPAGANDA-AVOND Bescherming Burgerbevolking. In tegenstelling tot het bericht dat op Donderdag 1 October alhier een propa- ganda-avond zal worden gehouden voor Steun Wettig Gezag, moeten wij thans berichten dat dit foutief is en dat het hier een propaganda-avond betreft van de Bescherming Burgerbevolking. Deze avond zal worden gehouden in de gym nastiekzaal. Het woord zal op deze avond worden gevoerd door Generaal Sitsen Overste Vorselaars, Kolonel Rietveld en Burgemeester Snels. 'Er zullen tevens deze avond een drietal films worden vertoond. BENOEMD. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Bijz. R.K. Jongensschool alhier is benoemd de heer Jansen uit Tilburg. ATHLETIEK. SHJ nam afgelopen Zondag deel aan de Parklaan-estafette te Roosendaal. Door onvoorziene orzstcn den moest de ploeg voor deze 6 x ÏOCL ,;i met drie reserves deelnemen, maar ondanks dit wist men toch nog de 7e plaats te be zetten, iets wat voor deze ploeg zeker nog een goed resultaat was. 10e NATIONALE BOSLOOP. Zoals wij reeds eerder meldden organi seert SHJ a.s. Zondag 4 October we derom de nationale bosloop. Het geldt hier de 10e nationale bosloop, welke ge houden zal worden in de prachtige om geving van het kampeerterrein. Van de zijde der lopers bestaat voor deze wedstrijd weer grote belangstelling. Vele athleten schreven reeds in en nog komen steeds inschrijvingen binnen. En kele van de beste Nederlandse lopers zullen Zondag van de partij zijn KORFBAL. De Drunense Korfbalclub Sportief speelde afgelopen Zondag haar eerste competitiewedstrijd Zij waren in Empel te gast bij EKC 2. Het werd meteen een goede start, want in een snel en goed gespeelde wedstrijd wisten zij EKC de baas te blijven. De rust kwam met 30 en zij wisten deze voorsprong te vergro ten tot 41. Een mooi resultaat, dames. Blijf goed trainen, dan zullen er zeker nog meer successen volgen. HONDENSPORT. Zondag 27 'Sept. jl. hield de Dresseer- vereniging De Verdediger, op haar ter rein aan de Steegerf een wedstrijd om het kampioenschap van de Kring Kaats heuvel en Omgeving. Dank zij het goede weer en de grote belangstelling, die bij het pubhek vöor deze wedstrijd bestond, kan de vereniging terugzien op een prachtig geslaagde wedstrijd. Om 10 urn 's morgens werd begonnen met de voor oefeningen en het revieren. Om 3 uur 's middags begon het manwerk. Helpers waren de heren J Duister en A. Vissers, die tot ieders tevredenheid hun taak Vol brachten. Ook de beide keurmeesters de heren van Helsland en van der Kaa, hebben door hun grote sportiviteit mede gewerkt aan het welslagen van deze wedstrijd. Daar de verrichtingen van de diverse honden op zeer hoog, peil stonden, kon het publiek genieten van prachtig gele verd werk. Toen de wedstrijd in een ver gevorderd stadium kwam, bleek dat ee strijd om de kampioensbeker zou gaan tussen de heer J. Aerts, met' 'Cartro en K. Carbijn, met Nero. Na een prachtige strijd kwam de heer Carbijn als over winnaar te voorschijn, hoewel echter met slechts 2 punten voorsprong. Vermeldenswaard is hier nog, dat de hond van dè heer Carbijn een afstamme ling is van de hond van de heer Aerts, zodat hier dus de zoon de vader over trof. De uitslag was als volgt: 1 en kampioen 1953: K. Carbijn Dru nen met H.H. Nero: 2 J. Aerts Drunen, met H.H. Carto; 3 P. Remmeren Kaats heuvel met D.H.; 4 A. van der Lee Dru- VERPLAAT SING. Met ingang van Maandag 28 Sept. heeft dokter Verhaak de praktijk ver plaatst naar Wolfshoek 54. Spreekuur van 89 en van. 18.3019 uur. S.D.O. De R.K. Volleyclub SDO houdt Dins dagavond om 9 uur, tijdens de training een korte vergadering, waarop o.a. zal worden besproken de a.s. wintercompe titie en het oefenuur voor de oudere le den. Tevens zal er gelegenheid zijn om achterstallige contributie te betalen. ONGEVAL. Het zoontje van de wed. S, was be hulpzaam bij het gras maaien, maar sloeg zichzelf met de zeis in het been. Hij moest zich onder doktersbehandeling stel len. MUZIEKCURSUS. Zaterdag 3 Oct. zal de muziekcursus, die gegeven wordt door de W eleerw. heer Kapelaan van Leeuwen, welke cur sus gedurende de seizoendrukte moest worden onderbroken, weer hervat wor den. Aanvang 8 uur in de Jongensschool. FANFARE. De kerkelijke fanfare hield een be stuursvergadering in verband met de a.s. uitvoering. De bedoeling is om Zondag 4 Oct. een uitvoering te geven voor de ereleden, donateurs en begunstigers. Het program werd samengesteld en zal een afwisseling bieden van muziek, declama tie, toneel en waarschijnlijk nog zang. Tijdens de pauze zal een attractieve ver loting gehouden worden. STATIEDAG. De O.L.Vr. Schuts hield haar statie dag, die begon met een H Mis aan het altaar van Wonderbare Moeder. Met slaande trom en wapperende vendels trok men daarna naar het stamcafé bij Gez Klerks, waar intussen in de Schutskamer de tafel gedekt stond voor het gezamen lijk ontbijt. Na een korte vergadering trok men naar de schutsboom om elkaar in een sportieve strijd te bekampen. De koning van het gilde de heer Chr. Klerks toonde ook nu weer zijn meerderheid en kwam als nummer één uit de strijd. De prijswinnaars waren verder achtereenvol gens: Ad de Haan, Fr. v. d. Wiel, A. Fitters, A. Geelen, E. de Haan, L. Ver hoeven, A. Lommers, J. van de Wiel, B. van der Lee, Ant. van Logten, A Veltman, A. van de Wiel jz., A. van de Wiel Fr.z., C. van der Aa, Joh. Klerks, P. van Dommelen, Th. van de Wiel, W< Klerks, M. Lommers, J. van Esch, G. van Keulen, A. Merkx, G. Wassink, R. van de Wiel, L. Klerks, A. Klerks, J. de Haan, J. van de Wiel, G. van Engelen B. van de Wiel, L. Wolfs, C. Klijn, D, Elshout, C. van Loon. De beschermheer de edelachtbare heer Burgemeester Snels was uitstedig en kon tot zijn spijt niet aanwezig zijn. De gil- deheer de Z.E. heer Pastoor G. Versteeg gaf met de Weleerw. heer Kapelaan A. van Leeuwen acte de presence, waarbij de pastoor zelfs nog even het geweer hanteerde. De gehele dag werd in stem migheid doorgebracht. De gezelligheid steeg echter ten top toen de dames arri veerden en onder het aangeboden diner, muziek en declamatie elkaar in bonte rij afwisselden. De leiding daarvan berustte bij de heren W. Klerks en C. van der Aa, die de stemming er danig inhielden. Te vroeg brak het sluitingsuur aan. MOTOR-ONGEVAL. Zaterdagavond had op de Bosscheweg wederom een ongeluk plaats. De motor rijder Jo Lammers uit Vlijmen slipte in de bocht nabij café Oremans en kwam zodanig te vallen dat hij een inwendige bloeding opliep. In het eerst zag het er naar uit dat het mee zou vallen, rnaar na doktersonderzoek moest hij rust houden, SCHUTTERSNIEUW S. Op de schutsbomen van het gilde St. Ambrosius gelegen op het terrein nabij café De Sport werd Zondag j.l. het laat ste of z.g. kasteleinsconcours gehouden uitgaande van de Langstr. Bond van §csuttersgilden, waaraan door alle aan gesloten gilden werd deelgenomen. Niet minder dan 85 schutters of gildebroeders waren aanwezig toen om ca. half twee het concours door de voorzitter van de bond dhr. J. van Bladel uit Heusden met een woord van welkom werd geopend. Direct daarna werd met het schieten be gonnen en aangezien er alleen in de afd. personeel werd geschoten, heerste er de hele middag een spannende strijd wie uit eindelijk de eerste prijzen zou winnen. Toen de avond reeds begon te vallen werden de winnaars bekend. De eerste 10 prijswinnaars waren: le prijs B. van Balkom; 2e W. van Rasteren; 3e Th. Pullens; 4e P. Pullens; 5e J. Roelofs; 6e Th. van Leeuwen; 7e T. Leijten; 8e A. de Kort; 9e W. van Bokhoven; 10e G. Smit. Het was wederom dhr. J. van Bladel, die, na de organiserende vereniging dank te hebben gebracht voor het vlotte ver loop, de diverse prijzen aan de winnaars uitreikte. OUDEN VAN DAGEN. Zoals wij in het vorig nummer reeds hebben gemeld is men er alhier in na volging van vele andere plaatsen even eens toe overgegaan een comité in te stellen dat de belangen van de ouden van dagen zal behartigen. Gezien het korte tijdsbestek is het comité, dank zij de steun van alle inwoners en de bezit ters van luxe auto's er in geslaagd nog dit jaar een korte reis te organiseren. Bij de ouden van dagen heerst algemeen een grote vreugde dat zij er eens een dagje onbezorgd uit kunnen en eeqs kun nen breken met de dagelijkse sleur. Slaagt deze eerste reis uitstekend, dan zal het comité reeds tijdig voorbereidin gen treffen om het volgend jaar er een hele dag aan te besteden, mits de nodige geldmiddelen voorhanden zijn. A.s. Dins dagmiddag 1 uur zal met de eerste reis worden gestart en wel naar het dieren park in Tilburg; nadat alles zal zijn be zichtigd en een tractatie zal zijn gebruikt, zal een rondrit door de stad worden ge maakt; daarna zal er via Oisterwijk en Haren worden gereden naar Den Bosch, waar eveneens een en ander zal worden bezichtigd. Bij de thuiskomst om circa half acht zullen de Bietenbouwers ter verwelkoming aanwezig zijn en in café G. Kooien zullen de oudjes worden ont haald op een koffietafel en zal er door de Bietenbouwers en het duo Oremans- Beekmans een onderhoudend programma worden afgewerkt. KERKDIENST. Donderdag 1 October hoopt D.V. voor de Geref. Gemeente in het kerkgebouw aan de Julianalaan alhier voor te gaan Ds. Hage van Aalst. Aanvang half 8. TEST VOOR LANGSTRAATSE RIJDERS: Meer dan een omstandigheid maakt, dat de Veilig-Verkeersrit die Zaterdag is verreden, een goede indruk heeft achtergeDten. Daar was bv de wel zeer grote deelname, want niet mindei dan 80 lij ders uit de Langstraat en omgeving lieten hun rijvaardigheid en verkeersregelkennis op de proef stellen. Vervolgens bleek in ver schillende opzichten dat deze rit heus geen overbodigheid was, want er ziin hier en daar nogal wat strafpunten gevallen en tenslotte is zii uitstekend geslaagd, mede door de hiervoor genoemde factoren, maar ook door de goede geest van de deelnemers en de organisa tie van Rijkspolitie en autoclubs. BESCHERMING BURGERBEVOLKING. I In Hotel Prinsen had een bijeenkomst plaats van de B.B., blokhoofden en brandweer. Burgemeester van Hout was buitengewoon tevreden over de gróte op komst. Verder wenste hij de spreker de heer van Huiten hartelijk welkom, die daarna een uiteenzetting gaf. Met klem legde dhr. van Huiten de nadruk op n goed georganiseerd apparaat om in tijd van oorlog de burgerbevolking te kun nen beschermen. Met aanhaling van de laatste wereldoorlog en de recente wa tersnood, wist spr. de aanwezigen te overtuigen dat ongeorganiseerden die be reid zijn om te helpen niet deskundig kunnen optreden. Dit ligt aldus spr. nog zo vers in het geheugen, dat we bereid zijn om een lichaam op te bouwen dat in staat is om bij 'n mogelijk komende oorlog, die ongetwijfeld de vorige over treft, de bevolking te redden. Nederland kan in tijd van oorlog onder de voet worden gelopen maar kan ook voortdu rend front blijven tussen de grote mo gendheden. De overheid zorgt voor in structeurs, reserve-apparaten en derge lijke, maar zij kan niet alles doen en doen dus een beroep op de burgers. De Burgemeester dankte daarna de spreker voor zijn prachtige uiteenzetting en hoopt dat Vlijmen in een kort tijds bestek een B.B. zal opbouwen die er zijn niag. UTILE DULCI. Door de toneelvereniging Utile Dulci is voor de eerste winteruitvoéring in stu die genomen het toneelspel: En de bos sen zingen hun lied, van Rusta Peeters. Van dezelfde schrijver was ook het blij spel: In het Witte Paard, dat door Utile Dulci vele malen met groot succes werd opgevoerd. SPREEKBEURT. Op uitnodiging van de Geref. Jeugd beweging hoopt a.s. Zaterdagavond 8 uur in het Geref. Kerkgebouw alhier als spreker op te treden Ds. Lindeboom van Zwijndrecht, met het onderwerp: „Dina ging eens uit". FILMAVOND. De plaatselijke t.b.c.-commissie van de Chr. Besturenbond Sprang-Capelle orga niseert in October een filmavond ten ba te van het T.B.C.-Fonds „Draagt El kanders Lasten" van het Chr. Nationaal Vakverbond in Nederland, in het gebouw van de Chr. Volksbond alhier. Wij hebben de rit met één van de deelnemers meegereden om voor U een indruk op te doen voor wat voor problemen een auto- of mo torrijder zoal geplaatst kan worden. Het was een eenvoudige oriëntatie- rit, die als zodanig geen enkele moeilijkheid bood, maar waarin een aantal verkeerslistigheidjes verbor gen zaten waar heel wat rijders in- tippelden, of liever gezegd insjees- den. De moeilijkheden zaten ver borgen in een traject dat liep van de Nieuwevaart over Waspik, weer terug over Capelle en Sprang naar Kaatsheuvel en vandaar naar Waal wijk. Overal was er wat. Eén van de merkwaardigste dingen van deze rit was, dat men verschillende con troles moest voorbijrijden om geen strafpunten op te lopen. Dat was bijvoorbeeld het geval in Waspik, op de toegangsweg naar de Efte- ling, terwijl men bij het station in Waalwijk moest oppassen niet bin nen 12 meter van de bushalte, die daar tegenwoordig is, te stoppen, om geen strafpunten op te lopen. Er waren geen extra verkeers tekens bij geplaatst en dat is mis schien maar goed ook, want er zijn er toch genoeg gestruikeld op de punten, waar ze zich in gewone omstandigheden niet zouden laten vangen, maar waar de spanning en andere bijkomende factoren nu val len van maakten, waaraan blijk baar niet te ontkomen viel. Op één punt heeft niemand zich laten ver schalken, namelijk bij het inhaal- verbod op de weg van Capelle naar Waspik; daar zijn geen strafpunten gevallen. Zoveel te meer echter op wegen waar een stopverbod geldt, ook wel op voorrangswegen waar geen stopverbod geldt en waarin sommigen zich vergisten. De toe gangsweg naar De Efteling was trouwens een mes dat van twee kanten sneed, want daar mocht men niet stoppen, al stond er ook een controlepost, en bovendien moest men om links uit te draaien, zich met zijn wagen al voor de hoek naar de linker weghelft begeven; dat is wettelijk verplicht, maar ve len dachten er op het beslissende moment niet aan. Voorts bleek, dat de kleine keuring voor de start niet helemaal overbodig was, want er moesten enkele motorrijtuigen uit genomen worden omdat ze een eu vel hadden dat te gevaarlijk was voor het verkeer, zoals ondeugde lijke handremmen of richtingaan wijzers die niet werkten. Voor klei nigheden die ter plaatse verholpen konden worden, werden geen straf punten gegeven, in tegenstelling met wat tevoren was gemeld. We zagen trouwens verschillende chauf feurs die nog ter elfder ure over hun auto stonden gebogen om iets in orde te brengen. Om goed 4 uur ging nummer 1, burgemeester A. Smit van Sprang- Capelle, bij café Cové van start en regelmatig startten daarna de deel nemers tot bijna half zes toe. Om goed 7 uur arriveerde de laatste op het Raadhuisplein in Waalwijk, maar velen hadden van tevoren al een tijdje staan wachten, omdat ze anders veel te vroeg binnen zouden zijn geweest. We kregen de indruk dat de gemiddelde snelheid wel iets hoger had kunnen zijn; misschien 'is anderhalf uur, te rijden over 33 'km., ook wel iets teveel gevraagd van de doorsnee automobilist. In Hotel Ver wiel stond een grote verkeerstafel opgesteld, waaraan verschillende mannen van de Rijks politie inlichtingen gaven aan ie dereen over wat men maar wilde op verkeersgebied. Het bleek dat er nog heel wat problemen bestonden, want van de gelegenheid werd een druk gebruik gemaakt. Toen iedereen gearriveerd was, gaf opperwachtmeester Candel, de commandant van de verkeersgroep Tilburg van de Rijkspolitie, een uit eenzetting van de gemaakte fouten, terwijl majoor Ruigrok, de com mandant van de Rijkspolitie dis trict Tilburg, daarna de prijzen uit reikten. De heer L. Schaap sprak een woord van dank tot de mede werkenden. Alle deelnemers kre gen een speldje en de 18 bestge plaatsten kregen een diploma van het Verbond voor Veilig Verkeer. Het dunkt ons dat de Langstraat- se rijders dankbaar mogen zijn voor de gelegenheid die hun is geboden om zich op zo'n sportieve manier eens te laten testen. Wij hebben al enkele namen genoemd van organi satoren en mogen daaraan nog toe voegen die van opperwachtmeester Benschop, groepscommandant van de Rijkspolitie Sprang-Capelle, die ook een aanzienlijk deel voor zijn rekening heeft genomen. Trouwens, ook de gemeentepolitie van Waal wijk verleende haar medewerking. De uitslag: 1. H. v. Mil 50 strafpnt.; 2. W. Musters 50; 3. P. Smelt 50; 4. P. Hensen 50; 5. J. Muis 60; 6. L. v. d. Broek 60; 7. Th. v. Beek 75; 8. Mevr. Maris 75; 9. H. Vorsselaars 75; 10. A. Smulders 85; 11. A. Boumans 85; 12. J. Braat 85; 13. J. v. Dommelen 90; 14. A. v. Loon 100; 15. H. Moonen 110; 16. J. Konings 110; 17. J. Vloemans 110; 18. H. v. Nieuwstad 110; 19. A. v. Wees 110; 20. C. v. Wijck 110; 21. A. Schaap 115; 22. A. Rijken 120; 23. P. Schoenmakers 120; 24. G. Hoffmans 125; 25. M. v. Beek 135; 26. A. Lankhaar 135; 27. Heffels 140; 28. C. Bos 145; 29. A. G. A. Jansen 145; 30. V. Weijers 150; 31. A. Spierings 155; 32. Nieuwkoop 160; 33. H. Verhulst 160; 34. M. Verhoeven 160; 35. F. v. Baal 160; 36. C. Vossen 160. BLOEMENSHOW. Zaterdag j.l. had in de Koningin Juli- anaschool de jaarlijkse bloemententoon stelling plaats van de in de loop van de zomer door de leerlingen opgekweekte bloemen en planten. Het stemde tot grote voldoening, dat de resultaten beter wa ren dan het vorige jaar en dat ook het aantal inzendingen groter was. Uit een en ander -blijkt wel, dat door kinderen en ouders met liefde en toewijding wordt gewerkt aan het opkweken van de bloem- plantjes. Naast de kinderen waren er ook tal van ouderen, welke belangstelling toonden voor deze tentoonstelling en zo wel des namiddags als des avonds heers te er rondom de stands een gezellige drukte. Velen beproefden hun geluk aan het rad van avontuur of bij de andere attracties, welke mede aanwezig waren en die ieder hun aandeel bijdroegen in het fonds tot dekking der aan deze flo- ralia verbonden kosten. Door de jury werden in de diverse afdelingen de vol gende bekroningen toegekend: Vlijtig Liesje: Adrie van Pas le pr„ Teunie van Vuuren 2e; Jopie Mouthaan 3e en Ad van Helden 4e. Coleus: Corrie Cové le pr., Gerrit le Sage 2e; Cor van Beek 3e; Dientje 't Hooft 4e en Adrie Paans 5e. Bladbegonia: Meeuw van 'Wijk le pr., Elsje Spuijbroek 2e, Dineke Roosenbrand 3e en Annie van Vuuren 4e. Begonia: Ria Wagemakers le, Liesje Sprangers 2e en Annerietje Cové 3e. Geranium: Ria van Helden le pr., Tonnie Sprangers 2e, Adje Rosenbrand 3e en Dientje 't Hooft 4e. Fuchsia: Piet Spuijbroek le pr., Eva Cové Ed. 2e, Rikie de Haan 3e en Ad Wagemakers 4e. Fradescanlio: Rinie Rijken le pr. Overjarige planten: Truus van Hel den (Bladbegonia) le pr., Ad van Hel den (Bladbegonia) 2e; Ria Wagemakers (Begonia) 3e en Liesje Sprangers (Ge ranium) 4e. De aan enkele attracties verbonden prijzen vielen ten deel aan H. Wagemakers taart, voor het raden van het aantal kastanjes is bus; A. de Bie pop, voor het raden van de naam der pop; H. Wagemakers fruitmand voor het dichtst benaderen van het gewicht v. d. mand met fruit; Annie Rosenbrand krentenbrood. De prijs voor het raden van de netto-opbrengst der floralia kan pas bekend worden gemaakt, wanneer de balans van inkomsten en uitgaven is opgemaakt. WIENS ARMBAND IS DIT? Bij de heer C. Hoevenaars in de Korte Nieuwstraat zijn inlichtingen te bekomen omtrent een door hem Zondagnamiddag gevonden armband. HENGELCONCOURS. De hengelaarsvereniging De Maas- mand heeft het voornemen a.s. Zaterdag 3 Oct. een onderling concours in de Nieuwe Maasmond te houden. Indien 't weer medewerkt, zal er voor deze wed strijd, waarvoor van iedere deelnemer een inleggeld wordt gevorderd voor aan koop prijzen, flinke belangstelling be staan. RöNTGENOLOGISCH BORSTONDERZOEK. De oproepingskaarten voor het rönt- genologisch borstonderzoek, dat deze week vanaf Dinsdag 9 2Sept. a.s. tot en met Vrijdag 2 Oct. d.a.v. in het gebouw Elthato plaats vindt, zijn dezer dagen verzonden. Het is wenselijk voor een vlot en regelmatig verloop van dit onder zoek, dat een ieder zich stipt houdt aan datum en uur van oproeping, op de ont vangen oproep vermeld PLATTELANDSVROUWEN. De afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield j.l. Donderdagavond in het gebouw van de Chr Landbouwhuishoudschool een algem. ledenvergadering, welke zich in een goe de belangstelling mocht verheugen. De vice-presidente Mevr. v. d. Mast, opende de bijeenkomst met een hartelijk welkomstwoord aan alle aanwezigen, in 't bijzonder tot de spreker voor deze avond, Ir de Wilde uit Breda, terwijl ook enkele nieuwe leden met een harte lijk begroetingswoord in de kring van de Sprang-Capelse Plattelandsvrouwen konden worden opgenomen. Na het zingen van het Bondslied, werd het woord gegeven aan Ir de Wilde, die op onderhoudende, meeslepende wijze iets vertelde over het bouwen in deze tijd. In zijn rede stipte de spr. aan, dat er jaarlijks een 65000 woningen worden gebouwd, en hij wees op de zware en

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 5