I Waalwijkse en Langstraatse Courant I Wijde Wereld Hst p.ah,£e.in&nt&Ch. Q.g£at UIT DE Waalwijkse bevolking op TB onderzocht De landsteinerpenning voor 28 Waalwijkse Donors ÜVdRÖL. tanden Wit, adem FrlS Bekroning voor een prachtig werk van naastenliefde dat in Waalwijk nog te weinig ingang vindt. PROPAGEREN. EEN GLORIEDAG VOOR HET RODE KRUIS. MAANDAG 19 OCTOBwER 1953 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO HEI ZUIDEN - 76e JAARGANG No. 83 Abonnement 18 cent per Week I 2,35 per kwartaal ï.-'i# franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621. OPGERICHT 1878. Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL, TEL. 2002. TELEGR.-ADRES „ECHO" 1 Morgen begint het jaarlijkse parlementaire tournooi dat „Alge mene Beschouwingen" wordt ge noemd. Naar aanleiding van de troonrede en de begroting wordt dan de algemene politieke toestand onder de loupe genomen en de dingen die daarover te berde wor den gebracht, geven de goegemeen te enig inzicht hoe de Kamer te genover de regering staat en hoe de verhoudingen tussen de par tijen zich hebben ontwikkeld. Veel nieuws geven ze gewoonlijk niet, maar ze zijn interessant als poli tieke barometer. Bizonder belang krijgt het debat deze keer doordat er aan vastge koppeld worden zaken als de loonsverhoging, de huurverhoging, de belastingverlaging, die onge twijfeld alle ruimschoots stof tot praten verschaffen De eerste ron de is dan ook al voor een twintig uur uitverkocht. In totaal komen er 12 onderwerpen, nota's en wets ontwerpen, ter sprake. Men herinnert zich dat alle par tijen bet kabinet dat vorig paar Augustus met veel pijn was ge vormd, bij de algemene beschou wingen 1952 met een aanzienlijke dosis terughoudendheid tegemoet traden. Op de eerste plaats was de vorming nu niet direct gegaan op een wijze als men in een demokra- tie met tamelijk stabiele politieke verhoudingen had mogen ver wachten, doordat men probeerde elkaar zoveel mogelijk vliegen af te vangen. Daardoor was er noch een krachtig kabinet, noch een krachtige regeringscoalitie tegen over een homogene oppositie ko oien te staan. Iedereen wachtte sceptisch af en onder deze omstan digheden moest de regering haar werk beginnen. Daar kwam bij dat zij als basis voor het grootste deel het werk van haar voorgang ster moest nemen, met liet gevolg dat de troonrede praktisch niets zeggend was, terwijl de begroting nog minister Lieftinck als vader had. Dat dit kabinet onder hoop volle omstandigheden zijn loop baan begon, kan men dus aller minst zeggen Ondertussen is er een jaar ver lopen en dit jaar zal ongetwijfeld de basis vormen waarop de par tijen opnieuw hun houding tegen over het kabinet zullen bepalen en men mag verwachten dat dit iets positiever zal gebeuren dan het vorig jaar gebeurde. Enerzijds heeft zich de toestand in velerlei opzicht gestabiliseerd, zoals ook in de troonrede en in de millioe- nennota werd opgemerkt. Ekono- misch heeft Nederland een aan zienlijke vooruitgang geboekt, al zijn er bepaalde punten die nog zorg wekken. De werkgelegenheid heeft zich zodanig ontwikkeld dat het aantal werklozen belangrijk minder is dan het vorig jaar. Het monetaire evenwicht is voor een goed deel hersteld, terwijl ook de betalingsbalans een aanmerkelijk gunstiger beeld vertoont dan enige tijd geleden, evenals de handels balans. In het kader van onze mili taire verplichtingen is onze weer baarheid aanzienlijk verhoogd, al lemaal factoren die leek en des kundige een optimistische kijk ge ven op de algemene toestand. Ook internationaal bezien gaan we langzaam maar zeker vooruit, waarbij het laatste ongetwijfeld belangrijker is dan het eerste, doordat dat langzame in groot ver band gezien ook wel meevalt. In ieder geval levert Nederland een krachtige bijdrage voor de juiste ontwikkeling van de internationale verhoudingen Als we de keerzijde van de me daille bekijken, valt daar voor wat het afgelopen parlementaire jaar betreft, allereerst de ramp van 1 Februari j.l. op, die niet alleen onnoemelijk veel menselijk leed bracht, maar ook een krachtige te rugslag had op onze ekonomische positie. Wij hadden ons juist zover opgewerkt dat we konden afzien van Amerikaanse ekonomische hulp, toen het zo fraai herstelde gebouw als een kaartenhuis dreig de ineen te zakken. Dit is achteraf meegevallen en een krachtiger be wijs voor de grote vooruitgang is nauwelijks denkbaar. En al ver oorzaakte de schade een aanmer kelijk vergroot tekort op de begro ting, van een debacle was geen sprake. Zelfs kunnen de plannen tot belastingverlaging gewoon voortgang vinden. Het zou natuurlijk overdreven zijn alle gunstige factoren aan de huidige regering toe te schrijven, want zij liggen in de lijn die alle regeringen vanaf 1945 hebben ge volgd en waaraan zij nu eens meer dan weer minder gelukkig hebben vastgehouden. Dat neemt niet weg, dat zij het door haar beleid in het afgelopen jaar zij het onder ge lukkige omstandigheden zover heeft gebracht dat de resultaten tastbaar worden en ze heefi een harde stoot zo weten op te vangen dat katastrofale gevolgen zijn uit gebleven. Waarschijnlijk zal de Kamer hef kabinet welwillender tegemoet treden dan het vorige jaar. Zij heeft de werkzaamheden van na bij kunnen volgen en er een be langrijk aandeel in gehad. Nog on langs bij de behandeling van de wet op de watersnoodschade heefi zij de regering grote lof toege zwaaid, terwijl het klimaat boven dien gunstig is doordat er b.v. nu eens belasting verlaging op het pro gram staat Het zou onder deze omstandigheden bepaald onvrien delijk zijn, wanneer de Kamer de regering te lijf ging. Nu is het on getwijfeld gemakkelijker in vrede met elkaar te leven wanneer er iets te verdelen valt, maar dan moet dat iets toch ergens vandaan gekomen zijn, want in 1945 was er zo goed als niets. Misschien is het juist de winst van het afgelopen parlementaire jaar geweest, dat dit duidelijk aan het licht is geko men. Hoe onze volksvertegenwoor diging daarover denkt, kunnen we vanaf morgen horen. Wellicht zijn de gunstiger om standigheden en het feit dat er wetsontwerpen aan de orde ko men waarvan de strekking ook voor het publiek meer direct voel baar is, aanleiding (lat ons volk met meer belangstelling dan ge woonlijk dit aspect van ons parle mentaire stelsel gadeslaat om zich daardoor een oordeel te vormen van wat er in de politiek omgaat •en wat onze vertegenwoordigers presteren. Dit is immers het voor naamste contact dat zij met ons tussen twee verkiezingen in heb ben. Niet de verkiezingscampagnes met hun rijke beloften moeten on ze keuze bepalen, maar de prak tijk. En daar kunnen we bijna da gelijks getuige van zijn. DE H. VADER TOT DE CHRISTENHEID. Ter gelegenheid van Missiezon dag, welke op 18 October wordt gevierd, heeft de H. Vader zich met een boodschap tot de gehele Christenheid der wereld gewend, in het bijzonder tot de "missionaris sen. „Met vaderlijk en bezorgd hart", zo begint de H. Vader, „wenden Wij Ons tot U, die overal in de wereld de Blijde Boodschap van het Evangelie verkondigt en soms vaak ten koste van smart en offers de bewijzen levert van Uw grote liefde tot Christus. Zware zorg voor de toekomst van de Kerk vervult Ons en daarom wenden Wij Ons tot U, in het bijzonder tot degenen, die zich bevinden op de meest afgelegen staties". De H. Va der zegt dan tegen deze missio narissen, hoe Hij volkomen op de hoogte is van de krachtsinspan ning, die zij zich moeten getroos- ten om het Evangelie onder de volkeren te brengen en van 'de 1 overgave die zij bij dit werk aan j de dag leggen. Doch ook kent de H Vader het gevoel van ontmoedi- ging, dal hem kan overvallen, wanneer zij de grootte van de taak, waarvoor zij gesteld zijn, in ogen schouw nemen. Immers, er is ge brek aan arbeiders en aan midde len, zo zegt de H. Vader. Is het zelfs niet zo, dat in sommige lan den de missionarissen alle moed ontnomen wordt bij het zien van de gevaren, waaraan huil werk bloot staat. Er is welhaast geen gebied meer in de wereld, dat op dit ogenblik niet blootstaat aan de propaganda van het goddeloze communisme. NOBELPRIJS VOOR CHURCHILL. De Nobelprijs voor de literatuur voor het jaar 1953 is toegekend aan de Britse premier, Sir Win ston Churchill. Churchill is de auteur van der tig' boeken. Het karakter van zijn werken loopt sterk uiteen. Hij heeft romans, biografieën, een au tobiografie, reisverhalen en ge schiedkundige werken geschreven Zijn belangrijkste werk bestaat on getwijfeld uit zijn in vijf delen verschijnende oorlogsherinnerin gen. PRINS BERNHARD NAAR ETHIOPIË. De volgende maand zal Z. K. H. Prins Bernhard naar Ethiopië ver trekken om aldaar een officieel bezoek te brengen aan keizer Haile Selassie. De Prins maakt deze reis met zijn eigen vliegtuig. Hij zal op 13 November in Addis Abeba arri veren en vandaar op 18 November naar ons land terugkeren KEURING EN TAXATIE VAN MOTORRIJTUIGEN. De nieuwe inkwartieringswet ('53) biedt de mogelijkheid reeds in tijd van vrede de motorrijtui gen, welke in aanmerking, komen om bij mobilisatie door het Minis terie van Oorlog in eigendom te worden gevorderd, aan een keu ring te doen onderwerpen. Bin nenkort zal met deze keuring worden begonnen. De houders van auto's, welke moeten worden gekeurd (en daar bij tevens worden getaxeerd) ont vangen van de burgemeester een oproeping. Begonnen zal worden in de ge meenten Amsterdam, 's-Gravenha- ge, Utrecht, Deventer en Tilburg. Het ter keuring aanbieden van de motorrijtuigen is wettelijk ver plicht. HOGERE VERGOEDING RAMPSCHADE. Vrijdag is het wetsontwerp op de watersnoodschade door de Tweede Kamer afgehandeld. Tij dens een schorsing van enkele uren pleegde de commissie uit de Kamer nogmaals overleg met de regering, nu naar aanleiding van de onderwijl ingediende amende menten. In de avondvergadering bleek, dat dit overleg goede resul laten had afgeworpen. Aan ver schillende verlangens, die in de amendementen waren verval, kwam de regering met een vierde mola van wijzigingen tegemoet. De belangrijkste is ongetwijfeld de verhoogde vergoeding voor her stelbare panden. Het wordt nu zo, dat 1000 integraal wordt ver goed en daarboven tot een onbe perkt bedrag voor 75 Reeds eerder was de regeling verbeterd, wanneer het om een pand gaat. In dat geval wordt 90 van het meerdere vergoed. Tenslotte nog enkele wensen, die bij het overleg wel een willig oor vonden. Ir. van Meel (KVP) had gevraagd om de aftrek van 50.tot één keer te beperken. De regering heeft nu een desbe treffende wijziging aangebracht. Goed nieuws voor de agrarische sector is de toezegging, dat een dienstwoning bij een boerderij ge acht zal worden tot het boerderij- complet? te behoren. HANDLANGERS DER ZEVEN ONTSNAPTEN UIT BREDA VEROORDEELD. Onder grote publieke belang stelling is voor de rechtbank te Breda de zaak behandeld tegen de vier verdachten, die geholpen zou den hebben bij de ontsnapping van de zeven gedeiineerden uit de strafgevangenis te Breda. In de eerste auto, bestuurd door C., hebben alle zeven ontsnapten plaats genomen Zij zijn van Breda 'naar Groesbeek gereden, waar zij Pver de grens zijn gegaan. De tweede auto bleek een half 'uur later vertrokken te zijn. On derweg heeft deze tweede wagen de eerste ingehaald. In de tweede auto zaten F. de J. en M. A. Al deze verdachten beweerden niet geweten te hebben, wat er precies gaande was. Wel was hun gezegd, dat zij zeven veroordeelde gevangenen zouden moeten gaan ophalen, maar dit leek hun zo ab surd, dat zij er in eerste instantie hartelijk om gelachen hebben. De Officier van Justitie, mr. A. Houben, eiste voor ieder der ver dachten een half jaar gevangenis straf, daarbij opmerkende, dat dit de maximumstraf was en dat die voor deze gelegenheid veel ie laag was. diverse besturen reeds 110 opge geven, terwij! men de overige 40 propagandisten zou trachten te be trekken van de verenigingen, die om een of andere reden niet op deze vergadering vertegenwoor digd konden zijn Dit was een mooi resultaat en de heer van Breenen stak zijn bewon dering en waardering hiervoor niet onder stoelen of banken. Hij spoorde de aanwezigen bij voor baat reeds aan zoveel mogelijk in eigen kring propaganda te ma ken, terwijl hij er de vertegen woordigers van de boerenorgani- saties op wees, van hoe groot be lang het onderzoek was speciaal voor deze stand en zijn bedrijf. Vooral ook zouden dé propagan disten hun aandacht moeten rich ten op de oudere mensen, die vaak van mening waren dat een onder zoek voor hen niet meer nodig was of die er niet toe kwamen zich te laten onderzoeken. En dit was toch van zeer groot belang, want een statistiek van de Stich ting wees uit dat 50 van de bij haar onderzoeken geconstateerde actieve t.b.-gevallen geconstateerd was bij mensen boven 50 jaar. De burgemeester onderslreepte de woorden van de heer- van Bree- nen natuurlijk volkomen. Hoewel dit onderzoek belangrijke bedra gen vergde van de gemeente, was het toch zonder meer nodig geoor deeld en hij zou de aanwezigen en alle andere propagandisten op het hart willen drukken van hoe grooi belang dit onderzoek was en van hoe groot belang ook hun mede werking Men kon in dit opzicht niet zorg genoeg besteden aan de bevolking. En waar de gemeente de weg hiertoe effende, hoopte de burgemeester, dat door de mede werking van allen het doel bereikt zou worden. Hij dankte allen voor hun aanwezigheid, speciaal de Zeereerw. Heer Pastoor Dr. B. v. d. Hurk en deelde tenslotie mede, dat de instructievergadering voor de propagandisten vermoedelijk plaats zou hebben op 3 November a.s. Het is, dunkt ons, onnodig U te wijzen op het grote belang van dit onderzoek we kunnen daarom niet anders doen dan U aansporen, nu reeds, wanneer de propagan disten in de eerste weken van No vember U bezoeken, U zonder ver wijl op te geven en zo Uw eigen belang, maar vooral ook hel ge meenschappelijk belang, te dienen. Het gaat er hier om, een vijand van ons volk, de gevreesde t.b. voor goed te verslaan. 150 propagandisten zwermen uii om de deelname aan hei onderzoek zo massaal mogelijk ie maken In 1950 werd de gehele Waalwijkse bevolking onderzocht door de Stichting tot Opsporing van Tuberculoselijders m zeer nauwe samenwerking met het gemeentebestuur, dat belangrijke bedragen voteerde voor dit onderzoek. Dat on derzoek, waaraan jammer genoeg niet door iedere Waal wijkse inwoner werd deelgenomen, bracht 12 gevallen van actieve t.b. aan het licht en 22 dubieus actieve gevallen. Wij vragen ons af, wat zou er met deze gevallen gebeurd zijn indien dit massaal onderzoek niet had plaats gevon- Eri het stellen van deze vraag, laat staan het antwoord hierop, moet reeds onweerlegbaar op het zeer grote belang van een dergelijk onderzoek wijzen. Laat iedereen dus, j wanneer het er om gaat zich op te geven voor dit onder- zoek, bedenken dat hij op de eerste plaats zichzelf «r een grote dienst mee bewijst, maar vooral ook dat hij om der- wille van de gemeenschap waarin hij leeft, de morele ver plichting heeft mee te werken deze gevaarlijke ziekte ge heel terug te dringen uit onze maatschappij. 28 Waalwijkse mannen en vrouwen die vijf maal bloed gaven voor de bloedtransfusiedienst van 't Nederlandse Rode Knus, werden Vrijdagavond in Thalia gehuldigd en hun werd als een blijk van grote erkentelij kheid en als een vorm van waar dering voor hun prachtige werk van christelijke naastenliefde, 'de Prof. Landsteinerpenning uitgereikt door Burgemeester Teijssen. Rij deze gelegenheid echter werd ook door de heer L. U it- lox, de voorzitter van de afdeling Waalwijk van 't Rode kruis, de Waalwijkse bevolking aangespoord, meer dan voorheen t geval was, zich in dienst te stellen van dat zeer mooie werk, dat de redding van duizenden betekent. Dhr G. Bakkers, dhr P. J. Berg mans, Mevr. Brands-Hcnssen, dhr L. Demmers, dhr A. v. d. Dungen, dhr W. Duquesnoy, dhr Faith, Mevr. Hamers-Leysten, dhr A. v. Herwij nen, dhr H. v. Herwijnen, dhr A. Hofmans, dhr J. v. d. Hoven, dhr A. Koekkoek, Mej. Koning, Mej. H. Meijer, dhr H. v. Oudheusderi, dhr W. Pullens, Mevr., W. Pullens-van Balkom, dhr Remigius, Mevr. Roe- lofs Heyrmans, dhr Q. v. Son, dhr F. Schuurmans, Mej. W. Schuur- mans, Mevr. Treffers-v. d. Koppen, dhr A. v. Tuyl, Mej. L. Verhagen, Mevr. v. Wijk-v. d. Broek en Mej. L. Zigenhorn. WAALWIJKSE VERENIGINGEN Een vijftiental Waalwijkse ver enigingen,, voornamelijk vak- en standsorga.nisaties, waren Donder dagavond cl oor de Burgemeester uitgenodigd .naar Thalia te komen om hef vraagstuk van de propa ganda onder de bevolking te be spreken en nagenoeg alle vereni- .gingen hadden op deze uitnodi ging' gereageerd. Burgemeester Teijssen sprak hier 'natuurlijk, zijn voldoening over uit. ,Hij wees er op, dat na het onder zoek van 1950, het thans weer no dig werd geoordeeld een nieuw 'onderzoek te doen plaats hebben. Maar om dit onderzoek goed te doen slagen, om de gehele bevol king hieraan' te doen deelnemen, was de medttwerking van velen :nodig En thans was de vraag aan de orde of en in .hoeverre door de betreffende verenigingen kon wor den meegewerkt, de bevolking op te wekken en naatsse aan dit on derzoek deel te> nemen.. Maar alvorens de verenigingen zelf een antwoo'rd gaven op deze vraag, sprak de heer van Breenen, een lid van de Stichting..f°* Op sporing van Tuberculoselijders ui Noord-Brabant over het doel van deze Stichting en in dit verband wees hij er op, dat een periode van 3 jaar tuisen twee onderzoe ken eigenlij!: te lang was in de Tegel moest men het onderzoek om de twee jaar laten geschieden, wilde men een zo gunstig" mogelijk resultaat van deze onderzoekingen verkrijgen. Thans was het onderzoek nog 'een zuiver t.b. onderzoek, maar zodra deze ziekte v'pr genoeg was teruggedrongen, zou het onder zoek van de sotu eijn zuiver pre ventief karakter krijgen. Bij het vorige onderzoek waren 12 gevallen van acTieve t.b. ge- ■constateerd en 22 gievalien van dubieus actieve gevi\llen deze getallen spreken voor zichzelf. De heer van Breenen wees er vervolgens op, dat het onderzoek thans iets vergemakkelijkt was door de verbeterde technische ap paratuur. In het vervolg hoeft het bovenlichaam niet meer ontbloot te worden, alleen knopen, ijzeren voorwerpen enz. dienen van het lichaam en de kleding die men draagt tijdens het onderzoek ver wijderd te worden Werknemers van de grote be drijven, dat zijn bedrijven met meer dan 350 man personeel, hoef den niet aan dit onderzoek deel te nemen, daar die in Januari pet- bedrijf werden onderzocht. Maar de arbeiders op de kleinere be drijven zouden aan het massale gemeentelijke onderzoek deelne men. De heer van Breenen sprak ook over de prijs die de deelname aan dit onderzoek kostte deze be droeg 1.per persoon, met een maximum van 5/per gezin. Kinderen van 12 tot 14 jaar wor den op de scholen doorgelicht en voor kinderen beneden 12 jaar is dit onderzoek niet nodig, omdat zij voldoende onder controle staan van de Schoolartsendienst. Wanneer men bedenkt hoeveel geld iedereen over heeft voor al le mogelijke genoegens, en wan neer men voorts bedenkt, dat deelname aan dit onderzoek 1 kost per twee jaar oftewel 1 cent per week, dan kan de prijs voor niemand een bezwaar zijn, te meer niet daar er zo'n groot ei gen en gemeenschappelijk belang mee is gediend. REEDS 110 PROPAGANDISTEN. Tijdens deze vergadering dan werd ook besproken hoeveel pro pagandisten de diverse verenigin gen en organisaties zouden kunnen leveren 15Ü zouden er voor ge heel Waalwijk nodig zijn. Staande de vergadering werden er door de In zaal Thalia had de plechtig heid plaats en hierbij waren aan wezig de Burgemeester van Waal wijk, J. L. P. M. Teijssen, de heren Doktoren P. Lenglet en H. Lange- meijer Jr, het bestuur van het Ro de Kruis, afdeling Waalwijk, 't be stuur en de leden van het actie comité 1953, de dames en heren die op een of andere manier aan de ac tie 1953 hadden meegewerkt, de hel pers en helpsters van de transport colonne, leden van de E.H.B.O., en last not least de meesten van de 28 donors die onderscheiden zouden worden. Deze dag, aldus de heer Witlox, die met gulden letters in de anna len zal worden opgetekend, is een gloriedag Voor het Nederlandse Ro de Kruis. Aan 28 donors zal de hoge onderscheiding der naastenliefde, de Landsteinerpenning worden uit gereikt. Hij heette deze 28 feestelingen van harte welkom, hij verwelkom de ook de burgemeester, het dage lijks bestuur van het actie-comité dat hij hartelijk dank bracht, even als de leden van dit comité; f 1200.- was het resultaat geweest van de huis-aan-huis-collecte. De burgemeester had zeer graag gevolg gegeven aan de uitnodiging, de Landsteinerpenning uit te rei ken. Maar alvorens hij de penning uitreikte, wilde hij toch graag de gelegenheid benutten degenen die de penning ontvingen, van heler harte geluk te wensen. Hieruit blijkt, aldus de burgemeester, dat zij in het kader van het Rode Kruis een zeer betekenende functie heb ben verricht; dit tekent tevens de waardevolle afdeling die de afde ling Waalwijk is, en bijzonder ge tuigt het van de goede geest die er in het Rode Kruis heerst. Hij hoopte dat dit een spoorslag zou zijn voor de anderen, diezelfde weg te betreden. Mijnheer de voorzitter, vervolgde de burgemeester, ik dank U en in U al Uw medewerkers voor 't werk dat in het algemeen belang door 't Rode Kruis is verricht. Het Rode Kruis is een actieve vereniging, dank zij Uw actief voorzitterschap, dank zij ook de spontane medewer king uit alle lagen der bevolking, dank zij het begrip dat het Rode Kruis een onmisbaar instituut is. Ik wens U en al die deel uitmaken van het Rode Kruis, succes in Uw werk en ik dank U voor al hetgeen door U in het algemeen belang en in het belang van Waalwijk is ver richt, en ik hoop dat de toekomst deze dag nog in glorie zal over stralen. DE ONDERSCHEIDEN DONORS. Vervolgens reikte de burgemees ter aan de volgende donors, voor zover zij aanwezig waren, de Land steinerpenning uit: Namens het Hoofdbestuur en de afdeling Waalwijk wenste de heer Witlox deze donors van harte geluk met de welverdiende onderschei ding, die zij gekregen hadden om dat zij vijf maal hun bloed gegeven hadden en zo een hoge daad van naastenliefde stelden. Hij stelde hen ten voorbeeld aan Waalwijkse in gezetenen. Hij deed vervolgens een ernstig beroep op allen het werk van het Rode Kruis moreel en financiëel te steunen, om het R.K. in staat te stellen de 25 hoofdtaken teii uit voer te brengen. Een extra woord van aanmoedi ging sprak de voorzitter met be trekking tot de bloedtransfusie dienst van het Rode Kruis. Andere plaatsen steken heel sterk af tegen Waalwijk met zijn slechts 160 do nors. Binnenkort zou er wederom een bloedafname plaats hebben; hij hoopte dat er dan zeer velen zou den zijn die hun bloed voor dit mooie werk afstonden en hij be sloot: Gij kunt op ons rekenen, wij rekenen op U, God zegene ons werk. En hierna werden enkele films vertoond over het werk van het Rode Kruis, over de bloedtransfu siedienst en over het werk van het Rode Kruis bij de watersnood. En tenslotte maakte de Hoofdfilm „De Witte Engel", die gewijd was aan het prachtige werk van Miss Nigh tingale in de Krimoorlog, een einde aan deze mooie avond, die tevens een goede propaganda was voor het omvangrijke en schone werk van 't Nederlandse Rode Krui». TREINBOTSING BIJ LYON. Tien doden, 60 gewonden. Op het station van Serezin, in de omgeving van Lyon, is Vrijdagmor gen een losse locomotief met grote snelheid ingereden op een stilstaan de, eivolle passagierstrein, waarmee arbeiders van de zij defabrieken in Lyon naar hun werk reisden. Tien personen verloren het leven en 60 werden gewond, van wie veertien ernstig.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 1