Alsof Uw armen Blijft 2maat »r laag wis! aan touwtjes zitten verpakking 125 jaar Schoenfabrikante. Handelsdrukwerk Verenigingsdrukwerk Familiedrukwerk De Firma W. van Nieuwstadt Zonen jubileert. Oud van naam, doch nieuw (NOVA) in product. IN DE BEURSHAL raadhuisstraat VELE RECLAME ATTRACTIES mét die échtepittige smaak! 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 13 NOVEMBER 1958 3 BEZOEKT op 17-18-19-20 ol 21 NOVEMBER 1913 te SPRANG-CAPELLE in 't betere genre Waalwqkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Vier generaties Van Nieuwstadt De nieuwe verpakking, die Van Nelle heeft gekozen voor Roodmerk Koffie, biedt U een grotere bescherming van het pittige koffie- aroma. Door de betere afsluiting van licht en lucht blyft de koffie hierin 2x zo lang vers. Tegenwoordige firmanten Met 25 waarde punten voor mooie en nuttige cadeaux Drieërlei voordeel: Telescoop-mouw 2.10 per 250 gram Geef Uzelf „armslag In een LONNEKER PATENT OVERALL WI1KELIIRS1EUIS elke dag vanaf 2.30 uur Van Nelle's Koffie W. J. P. v. Nieuwstadt geboren 1909 1 Oct. 1953: 25 jaar firmant zeer vroeg verloor Michaël zijn va der, .zodat hij reeds op zeer jeug dige leeftijd op eigen benen moest staan om mede voor het grote gezin waaruit hij stamde, in het onder houd te voorzien. Reeds op 17-jarige leeftijd begon Michaël v. Nieuwstadt een schoen makerij te Oud-Heusden. Waar schijnlijk heeft Michaël v. Nieuw stadt voor zijn schoenmakerij te Kaatsheuvel meer toekomst gezien, want in het jaar 1846 vestigde hij zich te Kaatsheuvel op de zgn. Hoge Zandschel, destijds de kom van het toen nog kleine doch steeds groei ende Kaatsheuvel. Energiek als de heer Michaël v. Nieuwstadt was, begon hij te Kaats heuvel tevens een leerlooierij en in de officiële stukken vinden we dan ook in 1848 aangetekend: Michaël van Nieuwstadt, leerlooier met knechts en vier kuipen, schoenma ker en winkelier. In 1846 werd uit het huwelijk met Dymphna Netten, Wilhelmus van Nieuwstadt geboren, die het bedrijf tot grotere ontwikkeling bracht. Van de leerfabricage werd door hem afgezien om zich meer te kun nen specialiseren op het vervaardi gen van schoenen. Hij gaf de firma de naam welke ze nu nog steeds met ere draagt: W. van Nieuwstadt Zonen. De in het jaar 1879 geboren zoon van Wilhelmus v. Nieuwstadt, met name Michaël Josephus, zette met veel voortvarendheid het bedrijf met zijn vader voort en in het jaar 1898 verschenen de eerste machines in het tot dan toe nog steeds uit sluitend handbedrijf, om in 1908 met de aanschaffing van een zuig gasmotor geheel over te schakelen J. P. v. Nieuwstadt geboren 1918 energieke steun van drie zijner zo nen, die thans de firma drijven. Het zijn de heren W. J. P. v. Nieuw stadt, geboren 1909, belast met de productieleiding en inkoop; J. P. v. Nieuwstadt, geboren in 1918, belast met de hoofdboekhouding en calcu latie en H. Th. J. v. Nieuwstadt, ge boren in 1920, die mede de verkoop leidt. Een niet genoeg te roemen eigen schap der firma was en is ook nog steeds de uitstekende verstandhou ding die zij wist te scheppen tussen werknemer en werkgever. Bewijzen hiervoor zijn talrijk. Tal van werknemers vierden, als verknocht aan de zaak, hun jubilea. We mogen noemen de heer L. van Heijst, die in 1948 als chef van de expeditie-afdeling werd onderschei den met de zilveren eremedaille van Oranje Nassau voor 50-jarige trouwe dienst, terwijl diens vader en diens grootvader eveneens meer dan 50 jaar bij de Firma v. Nieuw stadt werkzaam waren. In 1942 was het de heer Chr. Pheninckx die 50 jaar aan de zaak verhonden was. Meerdere werkne mers zijn momenteel reeds meer dan 40 jaren de zaak trouw en ve len vierden reeds hun zilveren ju bileum. Onder de vertegenwoordigers werd de heer M. Levison in 1937 gehul digd bij zijn 25-jarig dienstjubileum (de heer Levison overleed tijdens de oorlog in een Duits concentratie kamp) in 1949 jubileerde voor 25 jaren dienst als vertegenwoordiger de heer Jac. v. Woensel. Steeds bestond er een goede sa menwerking tussen de firmanten van dit bedrijf en de arbeidsorgani- H. Th. J. v. Nieuwstadt geboren 1920 deren; zowel W. P. J. als J. P. be kleden reeds meerdere bestuurs functies in verenigingen en organi saties in en buiten de plaats. De naam die de firma naar bui ten draagt is er een van degelijk heid, betrouwbaarheid en soliditeit, waardoor de klantenbinding er een was en nog steeds is van vertrou wen en zekerheid. In 1952 werd het bedrijf door brand totaal vernield. Door ener giek optreden en doorzetten van de huidige firmanten, werd de zaak in de kortst mogelijk tijd geheel her bouwd en kon op 18 September 1952 de productie weer op volle capaci teit hervat worden. Een typerende bijzonderheid, vooral in de tegenwoordige tijd, was wel het feit dat niet één lid van het gehele personeel naar een ander be drijf was overgegaan, allen kwamen bij de heropening in het bedrijf te rug, dank zij de goede verhouding tussen werkgever en werknemer. Als 16 November a.s. de Firma W. v. Nieuwstadt Zonen haar 125-jarig bestaan gaat herdenken, steeds in rechte lijn door de heren v. Nieuwstadt gedreven, zal onge twijfeld de belangstelling van de schoenenwereld naar deze jubila- resse uitgaan, die als oudste in ja ren in haar branche toch nog steeds nieuw in haar product is. Een gedenkwaardige dag die voor de oudste der firmanten, de heer W. J. P. v. Nieuwstadt, wel een bijzondere kleurrijke tint heeft, nu deze alsdan tevens het feit herdenkt dat hij voor 25 jaar als firmant in de zaak werd opgenomen. Er zijn weinig Vaderlandse in dustrieën waar de nieuwe bedrijven zo gemakkelijk uit de grond verrij zen als in de schoenindustrie. Was dit vroeger, toen het uitslui tend een handbedrijf was, ook mo menteel, nu de fabricage bijna on denkbaar is zonder mechanisatie, bieden zich nog geregeld nieuwe firma's in de schoenenwereld aan, speciaal in de centra van deze in dustrie. Hoogst zelden zijn echter de fir ma's die vanaf hun grondvesting 'n eeuw overschrijden. Mogelijk één der alleroudste in den lande mogen we dan zeker wel de Firma W. van Nieuwstadt Zonen te Kaatsheuvel noemen, die met recht op 16 November a.s. het 125-jarig bestaan van de zaak in rechte familielijn gaat vieren. Het moge wel interessant zijn voor wie belangstelling heeft in de schoenindustrie iets te vernemen, omtrent de totstandkoming en ont wikkeling van dit bedrijf. We moeten dan terug naar Oud- Heusden, waar in 1811 de grondleg ger van de zaak, de heer Michaël v. Nieuwstadt geboren werd. Reeds op een machinaal bedrijf. Als eer ste van de vele schoenfabrikanten te Kaatsheuvel mocht de oude fir mant, de heer Wilhelmus v. Nieuw stadt, het in het jaar 1925 nog be leven dat het bedrijf geheel elee- trisch gedreven werd. Naast Michaël Josephus v. Nieuw stadt was voorts nog Henricus Th. J. v. Nieuwstadt, geboren in 1880, in de jaren 1899 tot 1920 als firmant aan de zaak verbonden. Deze trok zich evenwel in 1920 uit de schoen- fabricage terug en vestigde zich als schoenfourniturenhandel in Brussel, alwaar hij in 1925 overleed. Dat de productie met de perfec- tionnering van het bedrijf steeds crescendo liep, is vanzelfsprekend. Bedroeg deze in het jaar 1908 circa 500 paar per week, thans worden circa 1700 paar schoenen per week vervaardigd in het betere en luxe genre, die in de handel worden ge bracht onder het merk „Nova", een steeds nieuw product van een oude firma. Reeds tijdens het leven van de heer Michaël v. Nieuwstadt, die in het jaar 1951 plotseling overleed, ondervond deze de krachtige en saties. Nimmer kende men in het bedrijf dan ook arbeidsconflicten, integendeel, door goede voorzienin gen voor de werknemers ontstond in de loop der jaren een grote bin ding tussen firmanten en personeel. Ligt in deze goede verhouding reeds opgesloten dat de familie v. Nieuwstadt als karaktertrek een grote sociale eigenschap rijk is, dan is het vanzelfsprekend dat zij ook niet buiten het verenigingsleven in en buiten de plaats kon blijven. Het presidentschap van het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" is reeds drie opvolgende generaties in handen van de familie. Tal van jaren was de heer M. J. v. Nieuwstadt, de vader der tegen woordige firmanten, bestuurslid van de Nederl. Federatie van Schoen fabrikanten, mede-oprichter en tot aan zijn over lij den, bestuurslid van de Bouwvereniging „Volksbelang", voorzitter van het plaatselijk Zie kenfonds en Wit-Gele Kruis, jaren lid van de gemeenteraad en wethou der der gemeente. Dat zijn zoons, beërfd met dezelf de karaktertrek, ook dezelfde weg bewandelen, zal niemand verwon- Michaël v. Nieuwstadt geboren 1811 overleden 1870 Oprichter der firma in 1828 Wilhelmus v. Nieuwstadt geboren 1846 overleden 1928 VERKRIJGBAAR BIJ W. KIEBOOM VrlJh-Cap.lU zó frank en vrij kunt U ze bewegen, als U een „AL-PAS" overall draagt I Aan het einde van een werk dag merkt U pas wat dat scheelt: U voelt U véél minder vermoeid dan in een gewóne overall I WAT EEN ENERGIE BESPARING geeft zo'n Lonneker's „AL-PAS" overall, met de onder de oksels in- en uitschuifbare Volmaékte bewegingsvrij heid, blijft keurig zitten, scheurt nóóit uit I Gemakkelijker ll» het werk 1 Minder verstelwerk (want minder slij tage) Voordeliger (gaat veel langer mee)l Gemaakt van KRI-NI MO stof 1000/q krlmpvrij Michaël Joseph, v, Nieuwstadt geboren 1879 overleden 1951

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 3