MfflWYK KORFBAL. HOCKEY. TAFELTENNIS. 6 6 KAATSHEUVEL. overzicht van de toestand en werkzaam heden van de vereniging over het tijdvak Jan. 1950 tot en met April 1953. Het verslag, waarvan de inleiding een relaas gaf van de oorzaken, welke er toe leid den, dat de laatste jaren naar buiten wei nig van activiteit der vereniging was ge bleken, gaf vervolgens een uiteenzetting van de soms onoverkomelijk lijkende moeilijkheden, waarvoor het bestuur zich in deze jar enals gevolg van de egalise- ring en verkaveling in het gebied van t waterschap Het Eendennest, waar de ijs baan gelegen is, geplaatst zag en gaf ver volgens een overzicht van de verschillen de vergaderingen van het bestuur en de gevoerde besprekingen met diverse in stanties om te komen tot de aanleg van een nieuwe, aan de eisèn des tijds aan gepaste ijsbaan.. Na gewezen te hebben op de financiële zorgen, waarvoor het bestuur zich met het oog op de aanleg en inrichting van de nieuwe baan ge plaatst ziet, volgde een overzicht van 't verloop der financiële aangelegenheden, waaruit bleek, dat voor de aanleg van de baan een lening van ruim 5100. was aangegaan. Dankbaar werd geme moreerd dat meerdere ingezetenen zich met het bestuur voor een kleiner of gro ter bedrag garant gesteld hadden bij deze lening. In het bestuur, waarin zitting had den de heren A. 'H. Kerst, voorzitter, W. J. van Nieuwenhuijzen, secretaris, Th, A. Rijken, penningmeester, Jac. Versteeg, G. Stam, J. L. J. van Breemen en B. Spierings, was geen verandering geko men. De aftredende bestuursleden de heren Th. A. Rijken en J. van Breemen werden met grote meerderheid herkozen. Bij de rondvraag kwamen nog enige huishoudelijke aangelegenheden ter spra ke en werd medegedeeld, dat het bestuur zich voorstelt in deze maand de contri butie-inning haar beslag te doen krijgen, waarna sluiting volgde. VOLKSONDERWIJS. De afdeling Sprang-Capelle van Volks onderwijs houdt Dinsdag 17 Nov. a.s. des avonds 8 uur in Stationskoffiehuis Pruijssers een algemene ledenvergadering, waarop naast verkiezing van bestuurs leden o.m. een verslag over de laatste jaren zal worden uitgebracht. Tot slot wordt een film vertoond. DANKDAG. In de Ned. Herv. Kerk aan de Loon- sedijk wordt Woensdag 18 Nov. a.s. dankstond voor het gewas gehouden. Tweemaal zal deze dag een kerkdienst worden gehouden en wel 's morgens 10 uur en 's avonds half acht. Ds. Haring hoopt deze diensten te leiden. HET ECHTPAAR SPUIJBROEK-VAN DEN HOVEN IN HET GOUD. De vele vlaggen, welke lustig wap perden, verraadden Donderdag, dat er aan de Wendelnesseweg iets bijzonders te doen was. De echtelieden C. P. Spuij- broek en C. B. Supijbroek-van den Ho ven hadden het voorrecht deze dag het feit te herdenken, dat zij een halve eeuw geleden in het huwelijksbootje stapten. Beiden mogen zich verheugen in een goe de gezondheid en de bruid verricht nog dagelijks haar huishoudelijke werkzaam heden, terwijl men de bruidegom steeds kan vinden op de voor zijn woning ge legen groentekwekerij van zijn zoon, waar zijn bezige handen steeds iets te doen vinden. Met de bewoners der buurt leeft het echtpaar hartelijk mee en deze hadden zich beijverd met het plaatsen van een ereboog voor de woning van de jubilarissen, en beiden werd een cadeau, zowel namens de ouderen, als van de jeugd, aangeboden. Velen hebben van hun belangstelling blijk gegeven en voor al tijdens de receptie in de namiddag was 't een voortdurend komen en gaan en vele blijken van medeleven in onderschei den vorm en aard werden het gouden paar aangeboden. De muziekvereniging Kunst na Arbeid bleef niet achterwege, doch gaf van haar belangstelling blijk door het brengen van een serenade, waarbij de oudjes door de voorzitter van het muziekgezelschap op hartelijke wijze werden gecomplimenteerd. Een schoon zoon van het gouden echtpaar dankte voor deze muzikale hulde. Bij de vele gelukwensen, welke het bruidspaar deze dag mocht ontvangen, voegen wij gaarne de onze en we hopen, dat ,het hun gegeven moge worden in ge luk en voorspoed, te midden van hun kinderen en kleinkinderen, een volgend jubileum te vieren. ZUID-NEDERLAND KREEG NUL OP HET REQUEST. Het was weer helemaal mis Zon dagmiddag in Kerkrade, waar het Zuidnederlands elftal tegen Luxem burg speelde. Een machteloze voor hoede zonder inspiratie dezelf de als tegen de Belgen en een lang niet safe achterhoede leden 'n 30 nederlaag tegen het lang niet, sierk spelende Luxemburgse elftal. Een sterker sprekend bewijs dat 't nog geen tijd is voor een hoera- stemming zal wel niet nodig zijn. Beide partijen begonnen zeer zwak, waarbij de Zuid-Nederlandse voorhoede in tegenstelling met de wedstrijd tegen Belgjë, blijkbaar niet overwoog dat de eerste klap een daalder waard is. Het beste wat er op het veld te zien was, was de Luxemburgse verdediging. Na een half uur nam Luxemburg de leiding, doordat linksbuiten Kemp werd vrijgelaten, waarvan hij een dankbaar gebruik maakte, 0-1. Een tweede goal na twee minuten werd afgekeurd. Na de rust kwamen de Zuid-Ne derlanders langzaamaan op toeren. Ze wisten openingen te maken, maar Gruisen, Overbeeke en Van Melis hadden geen geluk met hun schoten, ook niet als doelman Slef- fen niet in de weg stond. Toen het publiek al in drommen bet veld be gon te verlaten ziende dat de Zuid- Nederlandse voorhoede tegen de G man sterke Luxemburgse verdedi ging toch niets kon uitrichten, za gen de Luxemburgers nog kans in de laatste 8 minuten twee goals bij te fabriceren: een door de rechts buiten Meurisse en een door een misverstand tussen doelman Rix- oort en spil Wouters. zEindsiand 03. ROTTERDAM GELIJK TEGEN BONDSPLOEG. In de wedstrijd om de Gouden Onafhankelijkheidsbeker heeft het Rotterdamse elftal met 33 gelijk gespeeld tegen een Bondsploeg, waarin vanwege de wedstrijd Zuid- Nederland—Luxemburg maar wei nig internationals zaten, lot kort voor het einde had de Bondsploeg een 31 voorsprong, maar toen moest de achterhoede bezwijken voor het' Rotterdamse slotoffensief. WAALWIJK. BAARDWIJK-HEUSDEN 2—4 Deze wedstrijd is door Heusden volkomen verdiend gewonnen. Bij het Baardwijk-elftal, dat voor het eerst in deze competitie volledig uitkwam, ontbrak het deze middag aan strijdlust. Voeg daarbij nog dat de Juliana achterhoede enkele fouten maakte door op vermeend buitenspel te blijven staan, dan is de nederlaag volkomen verklaard. Reeds direct na de aftrap nam Heusden het spel in handen, Baard wijk daarentegen nam het kalm op; Spoedig had Heusden 0-1 gemaakt. Enkele goede aanvallen van Baard wijk vonden bij de goed keepende de Kok geen genade. Ongeveer een kwartier voor de rust maakte de linksbinnen van Heusden 02 en hiermede ging de rust in. Direct na de hervatting viei Baardwijk fel aan, maar het succes kwam aan de andere zijde, 0—3. H. Maas wist even daarna de stand op 13 te brengen, terwijl Harry Klerx 23 maakte. Doelman de Kok stapte achteruit en maakte zelf 23. De Baardwijkers dachten toen zeker dat zij de overwinning wel gemakkelijk zouden behalen, maar Heusden dacht er anders over en de Koek smaakte het ge noegen de zege voor Heusden vei lig te stellen. Wat Juliana daarna ook probeerde, niets lukte en toen bad Heusden deze sportieve wed strijd met 2-4 verdiend gewonnen. Geelzwarten, ge hebt gezien dat men het met kort spel en gedribbei niet ver brengt tegen zo'n tegen stander. Het 3e elftal won met 31 van Dussense Boys; dat was goed werk. Jeugd B verloor van Heusden A met 01. ROOSENDAAL—RKC 3—2. Roosendaal kreeg meer dan het verdiende. In Roosendaal is van daag wederom bewezen dat voet bal een kansspel is, waarbij de fac tor geluk een grote rol kan spelen. Vrouwe Fortuna was ook deze middag weer niet op de handen van de geelblauwen. Want de RKC- ers hebben vandaag een goede par tij voetbal gespeeld, zo zelfs dat de supportersschare van de thuisclub er verwonderd van stond te kijken dat RKC zo'n slechte plaats op de ranglijst inneemt. Voor de rust was het RKC dat de toon aangaf. Met enthousiast en zeer goed spel wist ze de thuisclub volkomen in bedwang te houden. En de nog on geslagen tegenstander mocht van geluk spreken dat zij niet reeds na 20 minuten spelen een achterstand te boeken kreeg van minstens 30. Pech was de oorzaak dat RKC het niet verder kon brengen dan een 10 voorsprong, die reeds na 10 minuten spelen ontstond, toen na een fel overwicht en een zware druk op de Roosendaal-veste, links buiten de Peffer met een keihard schot de goed spelende doelman hel nakijken gaf. Dit gaf de burger moed en aanval op aanval golfde naar het vijandelijke doelgebied en doelman Eekels kreeg in deze pe riode slechts af en toe de gelegen heid om een rustig teruggespeelde bal van zjjn achterhoede op te van gen. Aan de andere zijde bracht de lat redding of suisden goed aange speelde ballen over het doel. De doelverdediger had handenvol werk en steeds was het RKC dat het initiatief nam en er was alle lof voor de eensgezindheid en de samenwerking bij de geelblauwen. Pas na 35 minuten spelen wist de thuisclub 'n doorbraak te forceren en niet een vliegend schot kwamen de partijen op gelijke voet. Ogen blikkelijk kwam er weer een ge vaarlijke RKC-aanval, doch deze gelukte niet. Het moet voor de thuisclub dan ook wel een verade ming zijn geweest, toen de scheids rechter floot voor half-time. Dat een stand echter gauw kan veranderen, werd bewezen in de tweede helft, toen Roosendaal bin nen tien minuten de gelijke stand wist om te zetten in een 31 voor sprong, doch glorieuze doelpunten waren het niet. Het eerste ontstond uit een schuiver en de tweede uit een schermutseling, die ontstond toen Eekels een keihard schot al vallende goed keerde, maar de bal niet voldoende onder controle kon krijgen. Dit deprimeerde hen een ogenblik, doch de RKC-lui bleven volhouden, ofschoon van weerszij den het spelpeil afzakte. G. v. Bok hoven raakte geblesseerd en Cor Leijten viel uit. Hij bezette de back plaats en Tinus Mahieu ging links half spelen. Een zwoeger als hij is, begaf hij zich ver naar voren en na een half uur spelen in de tweede helft was hij het die de achterstand verkleinde tot 32. Nog was alles mogelijk en de RKC-ers kwamen er weer beter in. Eenmaal zagen we Kees de Kloe alleen op het (loei af stormen en iedereen dacht de ge lijkmaker te zien geboren worden. Hij wilde het echter blijkbaar te mooi doen en zijn schot ging naast. Zo verstreken onder hoo ^span ning de laatste minuten en pas toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot, kon Roosendaal zich overwinnaar noemen. RKC-ers, ondanks de nederlaag hebt ge je supporters toch bevre digd. Een ploeg die zo speelt, ver dient niet een dergelijke plaats op de ranglijst en zo moeten er over winningen uit de bus komen. KOLPING SDW—DESK 1—0. DESK heeft Zondag in Helmond zijn kans voorbij laten gaan. Vooral na de rust, toen DESK het heft in handen had, zaten er doelpunten in de lucht. Doch de voorhoede van DESK, die met drie invallers speelde, wist de juiste combinatie niet et vinden. DESK had zich het eerste half uur van de wedstrijd te veel laten terugdringen, waardoor de Kol- ping^voorhoede na veel schermut selingen cm het DESK doel, einde lijk een doelpunt wist te forceren. Een voorzet van rechts werd door midvoor Snijders keurig ingekopt, .10. Jammer dat even tevoren een prachtige kopbal van Vrinten naast was gegaan, want niettegenstaande DESK vanaf dat ogenblik tot het hinde het heft in handen had, ble ven verdere doelpunten uit. Vooral ha de rust had DESK zeker een doelpunt verdiend. De achterhoe de en de middenlinie waren toen 4n prima vorm, maar in de voor hoede bleef het verband zoek.Enige mooie kansen gingen door weinig spelinzicht en verkeerde opstelling verloren. Jo Damen, die een vrije trap op de grens van het straf schopgebied te nemen kreeg schoot hoog over. Een zestal corners wer den eveneens slecht op doel ge plaatst. De Ivolping-achterhoede wist de laatste 10 minuten niet be ter te doen dan met harde trappen de bal uit te zenden. Wanneer de jeugdige voorhoe despelers van DESK in de komen de wedsrijden meer hun verstand laten werken en proberen vrije po sities in te nemenj zijn we er zeker van dat er meer wedstrijden ge wonnen zullen worden. Zendt tijdig Uw advertentie in voor onze ST. NICOLAAS-NUMMERS van 20 en 27 November. VLIJMEN. Vlijm. Boys 2—R.K.D.V.C. 2 2—3. Zondag speelde het tweede elftal van Vlijmen een thuiswedstrijd te gen RKDVC 2 uit Drunen, dat de leiding heeft in de afdeling. Vlij men heeft, ondanks hard werken, niet kunnen voorkomen dat Dru nen de puntjes mee naar huis nam. Vanaf het begin werd aan beide zijden flink aangepakt en kwamen beide doelen om beurten in gevaar. Vlijmen had het eerst succes; de vlugge linksbuiten Maas gaf met 'n goed schot de Boys de leiding. Dru nen antwoordde met een flink aan tal aanvallen, maar zonder succes. Daarna werkte Vlijmen zich wat los en forceerde enkele corners die niets opleverden. Toen kwam Dru nen weer ten aanval. De rechtsbin nen gaf goed door aan de linksbin nen, die hoog inschoot; 11. Zo kwam de rust met gelijke stand. Na de rust dezelfde strijd: Dru nen technisch iets beter, wat de doorslag gaf, want spoedig nam het de leiding door de linksbuiten, die er 21 van maakte. Vlijmen pro beerde gelijk te maken, maar de verdediging van Drunen bleef de aanvallen de baas en verplaatste 't spel. De rechtsbinnen van Drunen kreeg de bal goed aangespeeld, pas seerde enkele Boys-spelers en schoot fraai in; 13. Vlijmen, niet ontmoedigd, bleef aanvallen en toen de bal voor het doel kwam wile de rechtshalf van Drunen wegwerken, maar hij schoot in eigen doel; 23 Hard werd er gewerkt voor de ge lijkmaker, maar Drunen hield stand en won met 32. De leiding was zwak. DRUNEN. Sportief 1Vios 2 1I. Wij menen na de wedstrijd van afgelopen Zondag te mogen con stateren dat de belangstelling voor de korfbalsport in Drunen stijgende is. Steeds meer publiek schaart zich rond het veld om van deze mooie sport te genieten. Begunstigd door mooi weer liet de scheidsrechter om kwart over 1 beide ploegen aantreden. Al direct ontwikkelde zich een aardige strijd en er werd in een hoog tempo ge speeld en beide korven kwamen om beurten in gevaar, maar de verde digers wisten voorlopig aan weers zijden de aanvallers de baas te blij ven. De rust kwam dan ook met dubbelblanke stand 00. Na de rust werd er weer fel om de punten gestreden en na 8 min. spelen had Sportief succes. Bij een goed opgezette aanval werd de ver dediging van Vios uit positie ge speeld en hiervan wist L. Grietjes handig te profiteren en de stand op 10 te brengen. Lang had Sportief hier echter geen plezier van, want in de 19e minuut zag Vos kans om gelijk te maken; 11. Onder grote spanning verstreken dan de laatste minuten, maar in de stand kwam geen verandering meer. Zo werden de punten dus eerlijk gedeeld en de uitslag geeft de verhouding goed weer. Beide ploegen mogen hiermee zeker tevreden zijn. WAALWIJK. Heren Waalwijk-Keep Fit (Oss) 0—6. Het begint er voor het eerste Waalwijkse herenelftal niet zo mooi uit te zien, nu zij aan hun nederlagenreeks er weer een zien toegevoegd. Waalwijk is wel niét steeds de mindere van de tegen standers wat het spel betreft, maar ze schijnen het doelpunten maken verleerd te zijn. Gisteren was het Keep Fit uit Oss, dat hun een ne derlaag bezorgde en in alle opzich ten hun meerdere was. Tot de 22e minuut hield Waalwijk stand, maar toen bracht een goed opgezette aanval het eerste doelpunt, dat spoedig daarna gevolgd werd door het tweede uit een onhoudbaar schot. Nog voor de rust maakte de Ossenaren er 03 van. In de tweede helft wilde het Waalwijk nog niet veel meer luk ken; in het laatste kwartier kwa men ze wel gevaarlijk in de aanval maar toen was de stand door Oss reeds op 05 gebracht en inplaats van voor Waalwijk kwam er voor hen nog een keer succes, zodat de nederlaag 06 werd. Dames IIBreda II 00. Heren II—Tilburg V 3—2. KAATSHEUVEL. In deze dit seizoen wel erg kleine rubriek hebben de Kaatsheuvelse hockeyers ditmaal twee nederla gen en één gelijk spel te melden. Het dameselftal verloor van hel Veghelse Geelzwart met 21. He ren II werd op de Vliert in Den Bosch volgens de regelen der kunst met 70 ingemaakt. Des I moest aan het bezoekende SLAGZIN LEVERDE EEN HUIS OP. Mevrouw W. Jouwersma-Kok te Zeelst, onder Eindhoven, is de geluk kige eigenares geworden van een volledige ingericht huis of een be drag van 40.150.al naar gelang haar keuze zal uitvallen, doordat de .jury van de door de Lever's Zeepmaatschappij N.V. te Rotterdam uitgeschreven Omo-prijsvraag de door haar ingezonden slagzin „Sinds Omo domineert, is alles dubbelblank" met de eerste prijs bekroonde. Hier zien we het gelukkige echtpaar, nadat het zojuist 't grote nieuws had vernomen. Breda één punt afstaan, ondanks een overduidelijk overwicht. Al di rect na het begin opende Breda de score uit een slrafcorner. Dit kon de Dessers nog niet verontrusten. Spoedig werd Breda geheel terug gedrongen en overspeeld, maar er werd in de voorhoede te veel en te kort gecombineerd, waardoor de Bredase achterhoede telkens op tijd onheil kon voorkomen, tot ca. 5 minuten voor rust, toen de links binnen uit een goed genomen vrije slag gelijk maakte. Na de hervat ting weer hetzelfde beeld. De Des sers oefenden een zware druk uit, maar weer stond te kort spel suc ces in de weg. Toen het eindsig naal klonk, kostte dit Des 1 kost baar punt. Door de kleine overwin ning die Tilburg op Cadetten kon bemachtigen, delen Tilburg en Des met elk 10 punten uit 7 wedstrijden de eerste plaats. A.s. Zondag is alles vrij en op 29 November begint Des met 'n thuis wedstrijd tegen Middelburg aan de tweede competitiehelft. DRUNEN. Barna '51—RKDTC 3—7 RKDTC 2—Ruiterslag 1—9 Het eerste team van RKDTC deed weer prachtig werk door in Den Bosch beide punten in de wacht te slepen. Het tweede drietal kon het ditmaal tegen de Ruiterslag (Berli- cum) niet bolwerken en kreeg een flinke nederlaag te incasseren. BENOEMD. De heer Simon v. Adelberg is be noemd aan de redactie van „Oost- Brabant" te Eindhoven. GESLAAGD. Aan de heren C. Varossiau te Waalwijk en A. Joore te Raams- donksveer, beiden werkzaam ter Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen, werd het diploma zetters uitgereikt. WIJ BESCHILDEREN EEN KERK. De 5000 vol Het is vandaag een historische dag in onze rubriek „Wij beschilde ren een kerk"; zoals U ziet hebben we de vijfduizend bereikt; wij noe men dat, en U zult ons hier geen ongelijk in geven, een zeer goed re sultaat. Pastoor van den Brekel en de hele Baardwijkse St. Clemens- par ochie zijn hierdoor zeer zeker weer een heel stuk in de goede rich ting geholpen. Wij danken allen erg hartelijk die mild hun gaven schon ken en die zó toonden hun christen plicht in dit opzicht volkomen te begrijpen. Nog om een andere reden is het vandaag een bijzondere dag; van daag immers begint men aan het grote werk waarvoor deze actie werd gevoerd: de beschildering van de kerk. Nadat men eerst de kerk bepleisterd en schoongemaakt had waar dat nodig was, zullen vandaag de schilders voor het eerst hun kwasten halen over de muren, om deze een voornaam en schoon aan zien te geven. Vorige opgave f 4916.39 Ter ere van de H. Cle mens uit dankbaarheid f 10. Van ons Kaartpotje f 9.88 Voor de derde maal een kleine gift, N.N. te B. f 11. Uit Tilburg van N.N. f 50. Ik maak de 5000 vol, N.N. te B. 5.— Eerste steentje voor een nieuw duizendtal, N.N. te B. f 3.50 Nieuw totaal 5005.77 VANDAAG IS MORGEN. Erg goede spelmomenten bij „Baardwijks Toneel". We willen niet zeggen dat Baard wijks Toneel in zijn opvoering van het toneelspel van Herbert Bates „Vandaag is morgen" een geweldige prestatie heeft geleverd, dat zou bij dit erg moeilijk te spelen stuk voor een dilettanten-vereniging wel wat te veel zijn geweest. Maar vaak toch kwam men tot spelmomenten die men zonder meer als prachtig mag kwalificeren. We noemden „Vandaag is mor gen" een erg moeilijk te spelen stuk; inderdaad, het is niet op de eerste plaats een reeks op het toneel uit te beelden gebeurtenissen die de gang van dit toneelstuk uitmaken; het is vooral de psychische gestel tenis van de toneel-figuren en de ontwikkeling en veranderingen van die gesteltenis, die de stof vormen voor dit spel en die stof moet gerea liseerd worden voor de toeschouwer in de monologen en de dialogen. Het is dus wat men wel eens noemt: een praatstuk, maar dan dient men in het oog te houden dat er ook goede praatstukken zijn; blijft echter het bezwaar dat zij moeilijk te spelen zijn, dat zij een dermate levendig en goed in de tekst indringend spel vragen, dat 't een wat te zware opgave is voor 't dilettanten-toneel. Dit in aanmerking genomen, mo gen wij er niet teveel aanmerking op maken wanneer Baardwijks To neel niet in alle opzichten tot een bijzondere vertolking kwam, maar mogen we van de andere kant onze vreugde om de goede spelmo menten niet voor ons houden. Verliep het spel over het alge meen iets te stroef, waren er mo menten dat men werkelijk de zwa re materie niet tot een gaaf geheel kon verwerken (we denken aan 't laatste bedrijf wanneer de familie Sanderson het sneuvelen van hun zoon Jack verneemt), daartegenover waren er fragmenten die uitermate weldadig aandeden. We noemen bij voorbeeld de dialogen die de figuur van Julia (Paula v. Mierlo) voerde met de andere spelers. Zonder een van de andere te kort te doen, noe men wij- Paula v. Mierlo als de speelster die het meest opviel door werkelijk voortreffelijk spel. Zij droeg voor een groot gedeelte het stuk, zij wist de juiste sfeer te tref fen, zij toonde zich dermate goed in haar rol te hebben ingeleefd, hem dermate goed te begrijpen, en dat was niet zo gemakkelijk, dat zij tot een prestatie kwam die wij niet beter hadden willen zien op de bühne van het amateurtoneel. Zij had vooral oog voor de kleine de tails die de gaafheid van een ver tolking volkomen maken. Dit was werkelijk een prachtige prestatie. Naast haar noemen we Herman Kolster, als Kolonel Sanderson; hij is de beproefde geroutineerde kracht van Baardwijks Toneel, zoals steeds niet altijd even rolvast, maar zoals steeds ook erg geroutineerd spelend; zijn spel kende uitstekende hoogte punten, bijvoorbeeld wanneer hij Julia het verhaal van zijn verwon ding vertelt, wanneer hij één van zijn gevaarlijke aanvallen krijgt, 'n hoogtepunt in het stuk door 't voor treffelijke spel van de heer Kolster en Mej, v. Mierlo. Veel waardering hebben we ook voor Wim Rombouts die te elfder ure Henk Maas moest vervangen als de huisbediende James, en die van zijn rol iets moois maakte; voor Corry Dekkers de oppervlakkige, op het uiterlijke vertoon en het uiter lijke effect ingestelde Miss Cathe rine. Zij tekende deze figuur ook ten voeten uit en vormde een goed getroffen contrast met de begrijpen de, karaktervole Julia; wanneer deze twee karakters met elkaar bot sten, zagen we ook de werkelijk goede spelmomenten waarover we spraken. J. Didden en A. v. d. Wiel waren de twee officieren-vliegers van de R.A.F., de eerste voelde onafwend baar het onheil naderen en kende de angst, zonder welke het onmo gelijk is dapper te zijn; de tweede was een Pool, die een meisje van 17 jaar en haar ouders door de Duit sers had zien doodschieten, en in deze vreselijke ervaring de kracht vond te strijden, opdat zo iets nooit meer zou gebeuren. Nelly v. d. Geld was de moeder van Jack, die haar jongen niet in alles begreep, maar erg veel van hem hield en erg trots op hem was. En dan was er tenslotte Antonet Maas, die debuteerde in de rol van Jack's zusje Diana; een goed de buut, in bepaalde opzichten zeker en gemakkelijk spel; wellicht had zij iets jonger en enthousiaster kun nen zijn en had zij haar geëxal teerdheid iets meer kunnen accen tueren. We moeten tot de conclusie ko men dat Baardwijks Toneel van een moeilijk te spelen spel een zeer re delijke vertoning heeft gegeven, dat zij de goede tekst ook goed hebben gezegd en dat zij ons van tijd tot tijd frappeerde met spel van uit zonderlijk formaat. Redeh genoeg zouden wij zeggen, voor wie in ons amateurtoneel be lang stelt en voor wie een goed be stede avond wil hebben om eens naar toneelspelend Baardwijk te gaan kijken, wanneer er a.s. Zon dagavond in de Gildenbond wordt opgetreden. De Weleerw. Heer Kapelaan van St. Clemens opende de avond en drukte het talrijke publiek op het hart het Baardwijks Toneel te blij ven steunen, nu het verenigingsle ven in de parochie zo zeer achteruit liep en nu er verschillende strevin gen op cultureel gebied dreigden te mislukken. Op Baardwijks Toneel moet U trots zijn, zei hij, en de Baardwij kers kunnen dat heel rustig, dat is gisteravond wel bewezen. Het dankwoord dat de kapelaan na afloop sprak was het publiek, dat zeer aandachtig het soms ook niet dan met enige moeite te be grijpen spel volgde, uit het hart ge grepen. RUIMTEVAART, UTOPIE OF WERKELIJKHEID De heer S. v. Munster uit Papen- drecht zal a.s. Donderdag. 19 Nov. a.s. in zaal Thalia voor leden en in- troducé's van de Werknemende Middenstand, afdeling Waalwijk, 'n

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 6