mïSHEÜVIL DE OPDRACHT ROBERT MERSHAM 6ERNDUK u v Wit vutbi EK Mtt? fFFIGlLNGÏ-DiGEK 1953 AQUARIUM net dienstmeisje GEEF DE GEMEENTE EEN GESCHENK DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 NOVEMBER 1953 O OPGEDRAGEN. 7 Aan de leden van de POSTDUIF verschoven naar 2 en 3 Januari. „DE ECHO" lezing houden met bovengenoemde titel. De heer v. Munster die vlieg- tuigbouwkundige is en lid van de International Astronantical Fede ration zal zijn interressante lezing met lichtbeelden verduidelijken. DE SCHOONHEID VAN DE OUDE KERKEN EN TORENS IN NOORD-BRABANT. Dit is de titel van een lezing die de heer M. A. v. d. Griendt, direc teur van het Provinciaal Genoot schap Vrijdagavond in het raadhuis zal houden voor leden en introdu- cé's van het Provinciaal Genoot schap en de vereniging voor Heem kunde te Waalwijk. CONCERT ST. CRISPIJN. Graag herinneren we onze lezers aan het concert dat door de Harmo nie St. Crispijn heden- en morgen avond in Thalia zal worden gege ven. Het programma is prachtig en velen zullen zeer_ benieuwd zijn naar de prestaties van de Harmonie die zich zo zeer in de algemene be langstelling van het Waalwij ks pu bliek mag verheugen. TENTOONSTELLING DE POSTDUIF. Wij vernemen dat de leden van de duivenvereniging „De Postduif' hun mooiste dieren zullenexpose ren op 2 en 3 Januari van' het ko mende jaar. NED. R.K. BOND VAN TRANSPORTARBEIDERS „ST. BONIFACIUS". Donderdagavond hield de afde ling Waalwijk van bovengenoemde bond een ledenvergadering die slecht bezocht was. De kringbe stuurder, de heer v. Dam, gaf een duidelijke uiteenzetting van de C.A.O. en vervolgens werd de win- ter-actie besproken, die coral de ongeorganiseerden zal omvatten, zoals bezorgers, arbeiders in de voedings- en geneesmiddelenindus trie enz. Men zal trachten hen allen als lid aan te werven. Er werden drie nieuwe leden ge ïnstalleerd. FEESTAVOND DUBBELTJESPOT R.W.B. Zaterdag j.l. hield genoemde spaar- vereniging een feestavond in de zaal van de heer Baijens-Smolders, welke avond verzorgd werd door de „Vier optimisten" met muzikale om lijsting van het R.W.B.-trio „De 3 Musketiers". Deze avond mag, wat betreft het door beide gezelschap pen gebodene, meer dan geslaagd genoemd worden. Het was in één woord af. De juiste stemming zat er in een oogwenk in, en het jammer genoeg veel te kleine aantal R.W.B.-ers, ge lukkig aangevuld met de nodige niet-leden, heeft een uitermate ge zellige avond gehad, die hen, voor al wat gezelilgheid betreft, onge twijfeld nog lang zal heugen. Het grote aantal verstek gaan latende leden der dubbeltjespot en de overige R.W.B.-ers kunnen ge rust spijt hebben deze avond niet te hebben meegemaakt; jammerlijk hebben deze het bestuur wel enigs zins in z'n beruchte hempie laten staan. Daarom te meer mocht een woord van dank aan de gezelschap pen, 't gezellig meelevende publiek en de heer Baijens niet onthouden worden, hetwelk de voorzitter na sluiting van de avond op z'n eigen gezellige en vlotte wijze dan ook niet vergat. FEUILLETON van „De Echo vafr het Zuiden". VAN door Martin Verdyun 11) Zó winnen wij de oorlog in 'n paar maanden". „Laat mij ook eens zo'n appeltje gooien?" vraagt een aardig uitziend meisje flirtend aan de professor. Hij strijkt haar even onder de kin. „Nog een paar dagen geduld, liefje, dan mag jij het ook doen". Mersham schudde zijn hoofd. „Wat zijn dat voor onzinnige visioe nen?" Hij keek even achterom. Een vreemde angst doorvoer hem. Hij wist dat hij koorts had, maar hoe rampzalig dit ook voor hen allen kon worden, dat was toch niet de oorzaak van zijn vrees. Hij was bang voor hetgeen de koorts hem had laten zien. Een verward en dwaas visioen, als een beeld uit een avontuurlijke film, maar ook met 'n a' pfjfwIs«W s WANDELSPORT. Gislterien nam de wandelsport vereniging „Hertog Jan" met 25 leden deel aan de eerste tocht van de winterserie in Tilburg. De af stand was 20 km. en „Hertog Jan" keerde zonder uitvallers terug. DIERENBESCHERMING WAALWIJK EN OMSTREKEN. Bij bovengenoemde vereniging is binnen gebracht een zwarte bas- eaerd Spaniel. De eigenaar verzoe ken wij dringend zich te melden aan het secretariaat, Markt. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Diverse wanten en handschoe nen; schakelarmbandje; hond (bou vier) handschoen, schacht, reser vewiel van auto; vulpen; heren polshorloge; kinderpetje. Verloren Spoelhuis van naaimachine; een bruin leren tas met voetbalschoe nen; Kinderportemonnaie; schakel- AAA I— De bij de R.K. Middenstandsver. aan gesloten winkeliers zijn vandaag hun St. Nicolaas-actie begonnen, ondanks alle moeilijkheden die vandaag de dag aan n actie verbonden zijn, zijn zij er in ge slaagd iets attractiets te brengen dat van het publiek geen moeite vraagt. ïn drie wekelijkse etappes geven 35 deelnemers die herkenbaar zijn aan het raambiljet: „Wij vliegen meel' bonnen uit aan het publiek dat hun zaken bezoekt. Door de spontane medewerking van de Kaatsheuvelse Postduiven-vereniging is het mogelijk geworden om via een dui venvlucht vastgesteld te zien wie straks de gelukkigen zullen zijn. Aan de bezwa ren van de KPV om tussen 16 Nov. en 5 Dec. met duiven te moeten vliegen is tegemoet gekomen door de vlucht vooraf te laten houden. De drie verschillende uitslaglijsten van deze vlucht worden in verzegelde enveloppen zorgvuldig be waard tot de data 21 en 28 Nov. en 7 Dec. Op elk van deze drie data zal één enveloppe onder politietoezicht geopend worden en worden gekeken voor wie de premies zijn gevlogen. De uitslaglijsten bevatten tijden tussen 2 en 3 uur, en in overeenstemming daarmee is op elke uit te geven bon een tijd afgedrukt van 8 uur 0 min. 0 sec. tot en met 2 uur 50 min. 59 sec. Elke Maandag zal bij de deel nemers een uitslaglijst worden opgehan gen, waarop de tijden vermeld staan, die de prijswinnende duiven hebben gevlo gen. Ieder die een bon heeft van de gel dende kleur met een of meer van die tijden, kan bij Drukkerij G. van Boxtel tegen overlegging van de bon een waar debon in ontvangst nemen, die bij de deelnemers als betaalmiddel kan worden gebruikt. Een schat aan premies wordt door de winkeliers weggegeven. Ieder die op een werkelijk voordeeltje „uit is, be- grijpe dus waar zijn kans ligt! BOERENLEENBANK. De Boerenleenbank van Kaatsheuvel hield Vrijdag in de Gildenbond een le denvergadering. De balans over het vo rige boekjaar met de rapporten van de accountantsdienst waren de leden toe gezonden, waarop geen bemerkingen wer den ingediend. De aftredende bestuurs leden de heren A. in 't Groen en Jos. Smeulders werden met nagenoeg alge mene stemmen herkozen in hun functie. vreselijke betekenis. Hij had een blik geslagen in de toekomst, zoals die zijn zou als professor Nichols de vijand zou bereiken. Die man had de idee voor een wapen in zijn hoofd, dat zo maar eventjes van een stad een brandvlek kon maken. Die man mocht niet wegkomen, maar moest vernietigd en als een worm doodgetrapt worden. En hij, Robert Mersham, was daar verantwoorde lijk voor. Maar hij was geen geleer de, geen wijsgeer, geen genie, geen veldheer. Hij was een doodgewone soldaat, een goede en dappere com mandant. Wat was dat voor een we reld, waarin het lot van een be schaving of misschien van het ge hele mensengeslacht, ja misschien van de oude aarde zelf, plotseling in handen gelegd werd van een dood gewone piloot, Robert Mersham. Hij keek om met schrik in zijn ogen. Hij zag vlak achter zich het bleke gelaat van Br ent, de jongen uit een dorpje in Iowa. Hij zou later slager worden in de zaak van zijn vader, een meisje uit het dorp trouwen en kinderen opvoeden. Eén zou er wéér slager worden. Dat was allemaal armbandje; een paar handschoen nen; dameshandschoen; vulpen in étui; parapiuie in foudraal; een paar handschoenen; shawl; bruine portemonnaiedamesschakelarm band; vulpotlood; damesarmband horloge; gouden armband; jacht hond. PROF. DE QUAY COMMANDEUR IN DE PIUS-ORDE. Mgr W. Mutsaerts, bisschop van Den Bosch, heeft Zaterdag de com missaris der Koningin in Noord- Brabant, prof. dr J. de Quay van wege dienst en deugd en verdien sten namens de Paus het comman deurschap in de Pius-orde verleend. De uitreiking geschiedde ten hui ze van de heer De Quay in tegen woordigheid van de vicaris-generaal van het bisdom, mgr Hendrikx en de plebaan van de St. Jan, mgr J. van Susante. De onderscheiding is vrij zeldzaam. Zij werd in Neder land het laatst toegekend aan jhr mr Ch. Ruys de Beerenbrouck. Er werden subsidies toegekend uit de re serve aan de R.K.J.B,, de Boerinnenbond, „Ons Erf" het TBC-fonds van de N.C. B. en het Ned. Rode Kruis. Het aanbod van de gemeente om een film over de Rattenbestrijding in Neder land te draaien werd toegejuicht en er werd besloten, om, zo mogelijk deze film in December te laten draaien. Waar er nog NCB-leden zijn, die ren ten verloren laten gaan, doordat hun cre- dieten niet over de bank lopen werd aan gespoord zoveel mogelijk tot de Boeren leenbank toe te treden. Het deelnemen aan de kringretraite werd ten zeerste aanbevolen, vooral nu de werkzaamheden hiertoe een mooie gelegenheid bieden. WÈ NOU WIR, de 4de Kaatsheuvelse Revue opnieuw ©en schlager!!! Met spanning is de 4e Kaatsheuvelsa.. revue tegemoet gezien, niet alleen door de auteur en zijn acteurs en actrices, doch tevens door het Kaatsheuvelse pu bliek en dat uit de omgeving, dat in drie opeenvolgende kijkspelen verwend is door een spectaculaire vertoning attractief door z'n oorspronkelijkheid en z'n novi teiten, die uit het fantastische brein van de auteur ontsproten als Schlagers het publiek veroveren. En ook „Wé nou wir" is ingeslagen en is in opeenvolging een kijkspel, dat het minstens de zes aan gekondigde speeldagen voor 100 doen zal. En nu kunnen we beginnen wat meer te roemen de originaliteit van de sketsen, de gratie van de balets, de verzorging van costumering en decor, de typering van grime en mimiek, de samenwerking tussen orkest en spél en zang, de rijk dom van toiletten en costumes, de vlot heid in spel en gebaar, de vrijheid en ongedwongenheid van optreden of wat men meer noemen wil, dat beoordeeld of becritiseerd kan worden, we moeten blij ven erkennen, „Wé nou wir" is 'n Schla ger, die opnieuw een crescendo is van de revue's die auteur 'Piet Borsten geschapen heeft en zijn gezelschap, geïnspireerd door zijn onverzettelijk doorzettingsver mogen tot een succes voert, dat de beste revue-gezelschappen benijden kunnen. Ons Genoegen, het gemengde toneel gezelschap met Bert van Rijswijk, Harri- ke Vastree, Toon Sup, Tonny Fijneman, Riek Verploegen en anderen als hoofd figuren verzorgt de komische noot van 't geheel. De Balletgroep „The Silverst- stars" brengen bevalligheid en rhytmiek, de Balletgroep The Lovelies paren gra tie aan verzorgde samenzang en spel; het revue-orkest onder leiding van Joop van der Linden weten behalve stemmig ac- compangnement, introductie en entre-ac- te muziek te geven, die volle waardering verdient; de lichteffecten van Reichardt uit Roosendaal zijn opnieuw effectvol en fantastisch; de geluidsinstallatie van de heer Beekmans is minitieus aangepast aan zang en voordracht; de decors zijn van „Piet Borsten", wat meer dan ge noeg zegt; het kapwerk en de grima to vert U „Hittlers" en „Yankees" in pure oorspronkelijkheid voor ogen en de cos- tuums zijn feitelijk voor een Kaatsheu velse revue te rijk en te „duur". Hoe Piet daarmee uit moet springen kan nie mand begrijpen, maar „hij" durft het te wagen en„Wè nou wir" gaat sla- heel gewoon, dacht Mersham. Waar om liep hij hier zo idioot aan te den ken. Het was toch heel gewoon dat Brent slager was? In de achterhoe de zag hij dat de andere, Hartley, zijn ransel wat verschikte. Een heel ander type, avontuurlijk, van een gegoede familie uit Detroit. Nie mand kon zeggen waarom die Hart ley bij de M-P gegaan was en waar om hij hier nu liep te zeulen, zoals hij altijd ergens sjouwde waar het gevaar het grootst was. Mersham's woelige gedachten werden verstoord door luid gekrijs in het geboomte boven hem. Waarschijnlijk een paar twistende apen. Hij wist niet of je apen kon eten. In ieder geval moest er voor voedsel gezorgd worden. De rantsoenen zouden binnen twee da gen verbruikt zijn. Neen, er was geen uitkomst, geen sprankje hoop, alle gedachten liepen dood, zoals zij hier doodliepen in de groen-scheme- rige hel van Centraal-Afrika. „BengEen schot. Onmis kenbaar teken van menselijke we zens. Als een machine stond de ge hele troep tegelijkertijd stil, de wa pens onzeker in de richting van het iH gen. Zaterdag en Zondag waren stamp vol. Maandag is uitverkocht, ende volgende dagen lopen vanzelfsprekend gesmeerd. GEGUND. Bij onderhandse aanbesteding is aan de Fa. C. van Hest en Zn. te Loonopzand gegund het bouwen van de funderingen voor een hogedruk ketel en een regula torgebouw voor rekening van de Gem. Lichtbedrijven te Kaatsheuvel. Uitslag inschrijving: C. F. Mutsaer, Loonopzand 18.200.Gebr. Brekelmans, Kaatsheu vel 18.000.Gebr. van den Hoven, Kaatsheuvel 17,100,—; Fa. S. Pepping en Zn., Kaatsheuvel 16,898.Fa. C. van Hest, Loonopzand 16,564. Het bouwen van een woonhuis aan de Vennloonstraat te Loonopzand onder ar chitectuur van de heer Hub. Prins en voor rekening van de heer J. M. Ver schuren is opgedragen aan de firma Sa- velkouls te Waspik. GUNNINGEN. Het bouwen van een woonhuis voor de heer A. Vervoort .an de Hilsestraat en het bouwen va neen woonhuis voor de heer P. Broeders hoek Salm-Salm- straatHoge Steenweg, beide onder ar chitectuur van de heer 'Hub. Prins is ge gund aan de firma L. van Geel te Kaats heuvel. GOUDEN BRUILOFT. 't Was groot feest Zaterdag in de Mgr. Völkerstraat, waar het echtpaar M. Zwaans-Stam zijn gouden bruiloft met veel belangstelling op waardige wijze vierde. De rijk bevlagde wijk, de stijl vol versierde en verlichte woning waren voor iedereen een bewijs, dat hier een buurt in actie was met een feestcomité als leiding, die zijn wijkbewoners de eer weet te geven, welke hun toekomt. Een lange file van schitterende wagens bracht de grote familie met het gouden paar om 9 uur kerkwaarts. De auto van de fees telingen was omstuwd en voortgetrok ken door een grote schare lieve bruidjes, die het gouden paar tot het priesterkoor begeleidde. Kapelaan Verheijen droeg een H. Mis van dankzegging op, waaronder het Zangkoor op verdienstelijke wijze een Perosia-Mis uitvoerde. De receptie was zeer druk bezocht en naast geestelijke en wereldlijke autoriteiten, vele vrienden en kennissen, kwamen ook verschillende le veranciers en afnemers van de Schoen fabriek M. Zwaans hun opwachting ma ken. In de avonduren maakte de Harmo nie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia haar opwachting, met medewerking van de Drumband, die vanzelfsprekend de grote massa in de Mgr. Völkerstraat bij- eentrok. De voorzitter van het Wijkco- mité, de heer W. de Vries nam deze ge legenheid te baat om namens de gehele wijk het gouden echtpaar te feliciteren, het geschenk aan te bieden, dat reeds was bezorgd en een muitos annos in goe de gezondheid toe te wensen. De heer v. Nieuwstadt sprak namens het Kon. Muz. Gez. Euphonia en memoreerde de goede verhouding, die tussen Euphonia en de familie Zwaans reeds een halve eeuw bestaat. In keurige woorden, welke hij vergezeld deed gaan van een royale tractatie dankte dhr. M. Zwaans namens zijn ouders en familie voor de hartelijke attentie van de Wijk en de harmonie ontvangen. Nog lang bleef er grote be langstelling rond de versierde woning van de gouden echtelingen. EEN ZELDZAAM JUBILEUM. Zoals we reeds meldden vieren de Vin- centianen, de heren Pieter Borsten en Hary van Woensel op Zondag 22 No vember a.s. de dag, dat zij 40 onafge broken jaren werkend lid zijn geweest van de Kaatsheuvelse St. Vincentiusver- eniging. Met recht wordt er enig feeste lijk vertoon aan dit zeldzaam jubileum gegeven. Om 8 uur is het een H. Mis tot intentie der vereniging, met algeme ne H. Communie der leden. Daarna zit ten de leden aan een gezamenlijke kof fietafel aan bij de heer W. Smit. Om 12 uur vangt de feestvergadering aan met de huldiging der feestelingen, waarop 'n receptie volgt, die door de Zangver. Bel Canto opgeluisterd wordt met het uit voeren van enige zangnummers. We kunnen ons voorstellen, dat zeer vele in gezetenen van Kaatsheuvel deze gelegen heid zullen aangrijpen om hun sympathie te betuigen voor het onbaatzuchtige cha ritatieve werk door de beide jubilarissen in deze 40 jaren voor de minder bedeel de burgers van Kaatsheuvel verricht. EEN INTIEME HULDIGING. Zondagmorgen stond de heer M. Pa- gie, concierge van de R.K. Gildenbond, schot gericht. Onmiddellijk gevaar dreigde, maar toch was er geen on der hen die het schot niet als een weldaad begroette. Mersham's koortsdromen zetten zich plotseling om in heldere, nuchtere gedachten. Zonder uitstel zouden zij op 't schot afgaan. Dat wa^.de enige mogelijk heid om aan dit zinloos voortstrom pelen een einde te maken. Een ont moeting met de vijand nu, was beter dan later, als zij totaal uitgeput zou den zijn. Bovendien vreesde Mers ham voor de koorts, die hem belaag de. Men had geen seconde tijd te verliezen. Hij wenkte met de hand naar links. Met het zware automa tische wapen in de armen stortten zij zich links in een nog dichter be groeid terrein. Alles kraakte en scheurde, de druipende gezichten werden opengereten door scherpe takken en doornen, en bij allen was het wegsijpelende zweet met bloed vermengd. Mersham kon een kreet nauwelijks onderdrukken, toen zij plotseling op een vrij breed pad stonden. Eindelijk een soort weg in deze woestenij. En de man die het schot gelost had zou zich wel ergens zeker niet onaangenaam verrast, toen hij de vele bloemstukken zag binnendragen van K.A.B. en alle onderafdelingen, van N.C.B en Boerinnenbond, van de Sport verenigingen, die hun tehuis in het Gil denhuis hebben en de heer J. Beerens, voorzitter van de K.A.B. namens al deze huidebetogers het woord voerde tot de gerant van het bedrijf, om hem te dan ken voor de keurige wijze, waarop deze reeds 12'/2 jaar zijn goede en zeer ge waardeerde zorgen aan het Gildenhuis gegeven heeft, daarbij de hoop uitspre kend, dat hij met dezelfde zorg de zaak van de K.A.B. en wat in het Gildenhuis zijn tehuis vindt, zal blijven dienen. Ma- rinus, die meent niet te kunnen spreken als de voorzitter van de K.A.B., meende zijn dank voor de betoondeattentie niet beter te kunnen uitdrukken, dan te laten zien, dat het werk hem hier opgedragen beter ligt dan het afsteken van een grote speech, waarom hij achter de tapkast verdween om de aanwezigen op een heer lijk' glaasje te tracteren. E. H. B. O. Zaterdagavond hield de R.K. EHBO- vereniging St. Damiaan in de zaal van de heer W. Smit haar jaarvergadering. In zijn openingswoord sprak voorzitter Pooters over het succesvolle jaar, dat ge passeerd is en spoorde de nieuwe cursis ten aan om de lessen der docenten met alle ijver te blijven volgen. De verslagen van de 2e secretaris en het financieel overzicht van de penningmeesteresse, die een flink batig saldo mocht noteren, werden zonder bemerkingen goedgekeurd. Waar geen candidaten voor de bestuurs verkiezing waren ingediend, werden de heren A. Pooters en L. Beerens zonder stemming herkozen. De geestelijke advi seur Kapelaan v. Oort, sprak een op wekkend woord, waarop de rondvraag volgde, waarvan door mej. Elshout ge bruik gemaakt werd. Na sluiting van het officiële gedeelte bleven de EFIBO-ers nog een paar uurtjes in gezellig samen zijn bijeen. AGENDA. Maandag 16 Nov. 8 uur n.m. re petitie toneelver. Don Bosco. Dinsdag 17 Nov. 7 uur repetitie toneelver. Maria Goretti. 8 uur repetitie toneelver. Don Bosco. Woensdag 18 Nov. 8 uur repetitie toneelver. Don Bosco. Donderdag 19 Nov, 7 uur nm. re petitie van het meisjeszangkoor in de school. 8 uur repetitie toneelver. Don Bosco. Op 24 en 25 November a.s. wor den door het Nederlands Instituut voor Efficiency (NIVE) te Utrecht de Efficiency-dagen 1953 georgani seerd. Het programma voor deze dagen vermeldt o.m. een lezing door Ir. J, M. Matthijsen (voorzitter van het NIVE) over het onderwerp „Hoe is het mogelijk.'t kleine bedrijf?" waarin bepaald wordt waarom de kleine bedrijven, ondanks concur rentie van grotere bedrijven en on danks de nadelige positie, die zij dikwijls tegenover deze schijnen in te nemen, toch hun eigen plaats hebben behouden en zelfs onmis baar zijn in het economisch bestel, en inleidingen over tegenstellingen en overeenstemmingen in de admi nistratie van groot- en kleinbedrij ven, de commerciële en fabrieks- organisatie in verband met tijdige levering (interne planning), de per- soneelsopleiding in het kleine en middelgrote bedrijf en kwaliteits problemen in de practijk. Het NIVE werd in 1926 opgericht door bedrijven en particulieren met het doel de efficiency in Nederland in hef algemeen en in het eigen be drijf in het bijzonder te bevorderen. Thans telt het Instituut bijna 2000 leden, waarvan ruim 1000 bedrij ven. Naast de zeer belangrijke in terne werkzaamheden wordt de voornaamste activiteit tegenover niet-leden gevormd door het jaar lijkse Congres, de Efficiency-dagen. Op de Efficiency-dagen 1953 za) voor de eerste maal (sedert 1926 werden reeds 24 maal Efficiency- dagen georganiseerd) het kleine be drijf in de directe kring van de be langstelling worden getrokken, op dit pad bevinden, want het was niet waarschijnlijk dat iemand zich dwars door de jungle boorde als 't niet strikt noodzakelijk was. De vraag was nu, links of rechts af te slaan. Mersham haalde de schouders op en koos rechts. Het pad slinger de zich door 'n steeds vlakker wor dend terrein. Het hoge geboomte maakte allengs plaats voor lager gewas, totdat zij zich, nog onver wachts, voor een onafzienbaar heu velachtig terrein bevonden, begroeid met dat lange stekelige gras, dat overal op Afrikaanse plateau's te vinden is. Nu verder gaan was ver leidelijk genoeg. De open vlakte gaf een heerlijk gevoel van vrijheid. De ontzettende beklemming van het oerwoud viel weg. Geen lianen kronkelden zich als slangen over de moede doorgelopen voeten en tak ken kletsten hier niet in brandende gezichten. Maar de hel, die zij nu verlaten hadden, was tevens een natuurlijke bescherming en de vrij heid vóór hen, was een verrader lijke illusie. Want iedere vijand kon hen nu van mijlen ver zien aanko men en vanuit hinderlagen neer schieten. waarmede de opvatting wordt on derschreven, dat de productiviteit van de kleinere bedrijven voor de nationale economie van het aller grootste belang is. Tevens bedoelen de Efficiency-dagen 1953 een ver dere ontwikkeling van de activitei ten, waardoor ook de kleinere be drijven kunnen profiteren van de in het NIVE samengebrachte erva ring, in te luiden. Indien deze op zet slaagt en de belangstelling van de kleinere bedrijven op de Effi ciency-dagen 1953 voldoende is, zal binnen het verenigingsverband op korte termijn worden aangevangen met speciale activiteiten voor deze groep (publicaties, contactgroepen, cursusen e.d.). Ook voor de grotere bedrijven zijn de Efficiency-dagen zeer be langwekkend. Immers deze kunnen nu een indruk krijgen van de pro blemen, die zich in de kleinere be drijven voordoen en van de wijze, waarop deze zijn of kunnen worden opgelost, terwijl ook de thans mo gelijke uitwisseling van gegevens tussen grote en kleine bedrijven tot hun voordeel kan strekken. De toegang tot de verschillende bijeenkomsten is uitsluitend moge lijk op vertoon van een toegangs kaart, die op aanvraag gratis door het NIVE, Wassenaarseweg 24 te 's-Gravenhage wordt verstrekt, ter wijl alle verdere inlichtingen door het NIVE worden gegeven. TE KOOP met toebehoren SPOED moet weg Bevr. Café van Berkel Grotestraat 332 Waalwijk Mevr. VAN LOON-STEENHUIS Mr. van Coothstraat 26 Waalwijk Vraagt «en voor dag of dag en nacht De commissie maakt bekend dat de jaarlijkse tentoonstelling is Het Comité WIJ ZIJN GESPECIALISEERD IN 1 GEBOORTEKAARTJES VISITEKAARTJES VERLOVINGSKAARTJES ONDERTROUWBRIEVEN EN -KAARTEN WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. geeft U voor Waalwijk Kaatsheuvel en de Lang straat DE BESTE RECLAME. „Liggen", snauwde Mersham plot seling. Zelden werd een commando zo vlug opgevolgd. Weggedoken in de jungle kreunden zij hun moeheid uit, maar met de ogen gericht op de figuur van Nichols, die op enige honderden meters afstand voor hen uitstrompelde. Mersham huiverde op dit moment. Hoewel de zon als een witgloeiende bol aan de hemel stond, had hij het koud. Naast hem hurkte Sam, in wiens grijze ogen hij moord las. „Meteen doodmaken", fluisterde Dunwell, „dan zijn de risico's voor bij". Op zijn schouder aan de andere zijde voelde hij een lichte druk. Het was de hand van Marion. Haar ge zicht, dat nu doodsbleek was en waarin de grijze ogen, onnatuurlijk groot, hem smekend aanzagen, was vlak bij het zijne. „Wacht nog.... dood hem nog niet", zei ze zacht, „het zou een moord zijn, er is nog geen strikt be wijs". Bij dezen willen we onze lezers er aan herinneren dat de gelegen heid is opengesteld (zie ons desbetreffend artikel in 't nummer van 1.1. Vrijdag) tot het geven van giften voor een geschenk aan de ge meente, als herinnering aan de stadsfeesten en de SLEM, die Waal- wijks naam en faam zo veel eer hebben aangedaan. Waalwijks Be lang heeft het besluit genomen de organisatie hiervan op zich te ne men, en in ons blad zullen de bin nengekomen giften worden ver antwoord. Stort ook Uw gave voor het beeld van onze Koningin, waarin onze dank en waardering voor alles wat 't gemeentebestuur deed, vorm zal krijgen.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 7