KSSISHEUVEL vn*i 'm (gruddig) veRwiel's BERNDIJK sr NIC0LAAS-BAL I.OON-OP-ZAND LAATSTE BERICHTEN ELECT RA" op Zondag 6 December P. J. van RoolJ LeöeRWARen- en sieRkunsthuis ervaren reiziger DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 NOVEMBER 1953 Zo n collectie tianöschoenen V V V OPGEDRAGEN. AUTO IN DE GOUWE ZES DODEN. bister ..fi GRUMDIG DEALER pracht sortering I 4 5 8 •1 6 4 5 5 5 3' 3 3 2 3 2 5 1 -0. zet. Uit een corner over links, op meesterlijke wijze genomen door de rechtsbuiten, hoefde de rechts binnen slechts dankbaar met zijn hoofd tegen de hal te tikken en weer verdween de ba! onhoudbaar in de touwen. In de laatste 3 mi nuten wist de thuisclub uit een penalty wegens ongeoorloofd aan vallen de eer te redden. Scheidsrechter v. d. Muizenberg leidde zeer correct. In deze wed strijd, die wel hard, maar niet un fair was, bewees VVN een sportie ve verliezer te zijn. Het 2e elftal wist door zijn fraaie, fi1 overwinning op de SDO re serves zich bij de leiders te voegen en zodoende haar kans weer geheel in eigen handen te nemen. CAPELLE. WIT-ZWART. De uitslagen van de wedstrijden die het afgelopen weekeinde wer den gespeeld, zijn als volgt: Wit Zwart 1 Vlijm. Boys 1 1 4 ruststand 1 -2. Good Luck 2Wit Zwart 2, 1 ruststand 00. Wit Zwart 3The Gunners 2 1 ruststand 03. Het standenlijstje van Wit Zwart 3 ziet er thans als volgt uit: 2e klas C. The Gunners PTT 2 ONI 2 Zwaluwse Boys 3 Wit Zwart 3 Good Luck 3 HNC 3 ONT 3 DRUNEN. RKDVC 1Hieronymus 1 2 DVC bestreed Hieronymus de 2e plaats op de ranglijst en nam deze zelf in. In een langzame wedstrijd bezochten DVC en Hieronymus el kaar om de twee kostbare puntjes en het is DVC gehikt deze in Dru ilen te houden. Voor de rus! zagen we twee ge lijkwaardige ploegen, die elkaar niets toegaven. Aan beide zijden werden de verdedigingen verschil lende malen in een benarde positie gebracht. En door de afwezigheid van Vrouwe Fortuna zag geen van beide ploegen kans om te doelpun ten. Daarom was de dubbelblanke stand 0O de juiste uitslag van dit gedeelte van de wedstrijd. Na de rust neemt DVC direct 'n klein veldoverwicht en verschijnt nu meermalen gevaarlijk voor het Tilburgse doel, maar de schotvaar- wigheid laat veel te wensen over. Totdat na een kwartier spelen Hie ronymus voor doel een handsbal maakt en de scheidsrechter de be ruchte witte stip aanwijst. De links binnen voltrekt hel vonnis en geeft DVC hiermee de leiding, 1-0 Ook bij Hieronymus laat 't schie ten veel te wensen over, hoewel zij ook, wat aanvallen betreft, zeker onder DVC staan, blijven doelpun ten uit. Uit het hardnekkig door latten van DVC ontstaat echter vteer succes en het is de linksbui ten die een kwartier voor 'l einde door een prachtig diagonaal sclio! de stand op 20 brengt. Van bei de kanten wordt er tot de laatste seconde nog hard gewerkt, maar er komen geen doelpunteri meer. VLIJMEN. Wit Zwart 1 Vlijm. Boys 1 14 Vergezeld door een groot aantal supporters ging Vlijm. Boys naar Waspik om Wit Zwart in eigen huis te bekampen. Vanaf het be gin waren de Boys iels sterker en spoedig hadden zij succes, 10. Lang hadden zij daar geen plezier' van, want Wit Zwart maakte spoe I llig gelijk, 1—1. Toen de Boys weer enkele aanvallen opzetten, zagen zij kans hierdoor weer de leiding' te nemen, 2 1. Hiermee kwam de rust. Na de rust was het weer dezelf de strijd en het duurde lang eer er doelpunten kwamen. De Boys wa ren bei die de doelman van Wit Zwart weer het eerst passeerden, 3—1 en wanneer de Boys er even later 31 van maken, was de over winning een feit. Door deze over winning behouden Vlijm. Boys nog 'steeds de leiding. Vlijm. Boys 2Concordia 3 44 Zondag speelde Vlijm. Boys 2 een thuiswedstrijd tegen Concordia 3 uit 's-Bosch voor de Toon Schrö- derbeker. Vlijmen werd reeds zij de eerste ronde uitgeschakeld door een gelijk spel 4 -4. In het begin zag het er niet naar uit dat Vlijmen deze wedstrijd gelijk zou spelen, want na 1(1 minuten spelen was 't midvoor .1. v. Bokhoven, die de Boys de leiding gaf, 10. Even la ter echter maakte de linksbinnen W. Jasten niet een goed schot ge lijk, 1 1. Vlijmen pakte daarna weer flink aan en de rechtsbuiten kreeg een mooie pass, rende op het doel af en maakte 2 1. Nog geen minuut later was het weer rechts buiten Wijkmans die de voor-1 sprong vergrootte; de doelman van Concordia liet de bal los en Wijk mans was er als de kippen bij om er 3—1 van te maken. Concordia werkte zich hierna wat los, 't spel werd iets beter en na hard werken was het de vlugge linksbuiten van Concordia, die 32 maakte. Vanaf de aftrap nam Concordia de bal mee, rende op het Boys-doel af en de linksbuiten kreeg weer 'n kans, welke kans hij benutte dooi de stand op 33 te brengen. Hiermede kwam de rust. Na de rust nam Concordia hel offensief weer over en forceerde 'n corner, die in 'n doelpunt werd .omgezet, 43. De Boys gooiden '1 elftal nu wat door elkaar en dit le verde spoedig succes op, want de rechtshalf Herman, die de mid- voorplaats had ingenomen, had 't genoegen de stand gelijk te maken 44. Hard werd door de Boys nog gewerkt om het winnende doel punt, maar het lukte niet. Concor dia verdedigde met man en macht en hield stand en wist zodoende door dit gelijke spel in de finale te komen. a'n I Zo'n sortering leöeRWARen (speciaal luxe öamestassen) en zo'n keuze in fraaie SieRkunStARtlkelen ag U zelden Nog slechts enkele dagen en 't „heerlijk avondje" is gekomen. Laat 't ook voor Uw dierbaren en vrienden echt Sinterklaas zijn met zo'n passend en waardig cadeau uit WAALWIJK „OPSLAGPLAATS VAN HARTEWENSEN" HAARSTEEG. HaarsteegRKJVV 11 Bovenstaane ontmoeting, die met zoveel spanning tegemoet werd gezien, is in een 11 gelijk spel geëindigd, hetgeen de verhouding zeer goed weergeeft. Het vlotte in de Haarsteeg voor hoede niet bijster en de oorzaak hiervan was dat door 'i niet mee spelen van v. Bladel er belangrijke wijzigingen hadden plaats gehad. De grote fout van de Bosschena ren was dat zij veel te fel van start gingen. Onbesuisd werd het leder weggetrapt en de zenuwen speel den'hen nogal parten. Onverwacht wist Haarsteeg de leiding te nemen; bij een hoge bal sprong de Bossche doelman om in te grijpen, maar v. d. Heijden was hem juist iets te vlug af en meteen kopstoot verdween de bal in 't net. Doelman Kuis had weinig te doen. De eerste de beste goede Bossche aanval leverde hen vlak voor de rust een corner op; prach tig werd de bal in de doelmond geplaatst en het was de RKJVV rechtsbinnen Theo v. fis die de stand gelijk wist te maken. Na de hervatting zagen wij een meer gelijk opgaande strijd, met beide doelen beurtelings in gevaar. RKJVV bepaalde zich meer tot het benutten van eventuele uitvallen en meermalen ontstonden er voor het doel der thuisclub momenten waarvan het ergste kon worden gevreesd. Thuisspeler van Oijen kreeg eenmaal een opgelegde kans zijn club de leiding te geven, maar zijn schot faalde. ginds komt St. Nicolaas" toen de H. Man zich vertoonde om ook daar zijn goede gaven jte brengen. De voorzitter van de Kajotters, de heer Laurijssen vond de juiste woorden in zijn toespraak om de H. Man duide lijk te maken, dat Hij hier juist was, waar hij het hardste nodi gwas. Dank baar antwoordde de Sint op dit goed ge kozen welkomstwoord. In zijn toespraak gaf hij enkele vermaningen, die niet verzonnen waren en ook prees hij waar lof verdiend was. Het einde echter was, dat hij voor de gehele grote schare een verrassing kon uitreiken en allen na een hartelijk welgemeend: „Heb dank Sinter klaas" tevreden huiswaarts keerden. 't Waren mooie dagen voor de Kaats- heuvelse jeugd. AGENDA. Dinsdagavond 7.30 uur n.m. repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan. Woensdag 8 uur nm. Apollo Theater: Strijd om de Apachenpas. 14 jaar. Woensdag 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Donderdag 7.30 uur n.m. repetitie Da meskoor Bel Canto. Donderdag 8.30 uur n.m. repetitie Ge mengd koor Bel Canto. AAA ST N1COLAASACT1E 1953 WIE VLIEGT ER MEE 1 Het was een buitengewoon goede ge dachte van het bestuur der Kaatsheuvel- se Winkeliersvereniging om met de St. Nicolaasactie „Wie vliegt er mee de goede Sint persoonlijk uit te nodigen om de 35 deelnemende winkeliers een bezoek te brengen. Sint Nicolaas heeft het Za terdagmiddag geweldig druk gehad en ongetwijfeld plezier met zijn Kaatsheuvels uitstapje gehad. Geassisteerd door zijn zwarte knecht werden de bezoeken vlot afgelegd en verrassingen uitgedeeld aan de bezoekers der winkels. De jeugd liet zich niet onbetuigd en werd door de Sint volop getracteerd met snoepjes enz. Het was een geweldige drukte in Kaatsheuvels straten en St. Ni colaas met zijn knecht werden spontaan en hartelijk toegejuicht door groot en klein. De uitslagen van de gele bonnen der 2de duivenvlucht kunt U vinden in de advertentie in dit blad en eveneens de uitslagen der rode bonnen, welke St. Ni colaas persoonlijk uitreikte. De waarde bonnen hiervoor kunnen worden afge haald bij de penningmeester van deze winkelactie. Deze week worden witte bonnen uit gegeven voor de 3de wedvlucht waar van de uitlag volgende week Maandag wordt bekend gemaakt. Het publiek ra den we aan steeds naar de witte bonnen te vragen. De laatste vlucht van de St. Nicolaasactie: Wie vliegt er mee, zal evenals de vorige vluchten een groot succes worden. Het devies van de Kaat- heuvelse winkeliers is nog steeds: Ser vice en kwaliteit winnen het altijd. GROOT ZAAL „EUPHONIA" Dansschool J. v. Rijswijk Benoeming. Tot onderwijzer aan de R.K. Jon gensschool is benoemd de heer P. J. H. Soethoudt, voorheen onder wijzer aan de R.K. Jongensschool te Mijdrecht. Parochiëel Zangkoor St. Cecilia. VOORZITTER BEL CANTO. In de Donderdagavond na de weke lijkse repetitie gehouden ledenvergade. ring van de Zangvereniging Bel Canto, werd op voorstel van het bestuur als op volger, van de heer M. Roelofs, die we gens zijn benoeming tot directeur van de Amsterdamsche Bank te Bergen op Zoom de plaats gaat verlaten, tot voorzitter der zangvereniging Bel Canto gekozen de Weled. Zeergel. heer Drs. A. J. J. Hoynck van Papendrecht, directeur der Incasso-Amsterdamsche Bank te Kaats heuvel Het bouwen van een woonhuis te L.- op Zand voor rekening van de heer J. v. d. Lee is opgedragen aan de Aanne mersfirma Geb.r. Mutsaerts te Loon-op- Zand, onder architectuur van de heer H. Prins te Kaatsheuvel. J. Panis Dongevaart f 32.949 A. v. Rooij Klein-Dongen 32.705 J. C. Vermolen Klein-Dongen 32.111 J, van Alphen, Oosterhout 31.905 Wel. L. Fitters Waspik 31.630 A. C. v. Meel Tilburg 31,605 Fa. Rosenbrand, 'Capelle 31.415 L. v. Geel Kaatsheuvel 31.338 J. de Kort Kaatsheuvel 31.265 Nieuwenhuizen, Sprang 30.871 J. v. Avoord Dongen 30.754 Fa. Boom Dongen 30.744 Th. Wagemakers, Dongen 30.005 C. Caron Oosterhout 29.910 J. C. van Andries Dongen „29.791 J. Caron Dongen 29.698 ST. WILLIBRORDUS. Vrijdag hield de afdeling Kaatsheuvel van de Ned. Kath. Bond van werkne mers in Industriële bedrijven St. Willi- brordus in de zaal van de R.K. Gilden bond een algemene ledenvergadering, waarop de heer J. Schoormans een uit eenzetting gaf van de nieuwe loonrege ling in de Schoenindustrie, die met ingang van 1 Januari a.s. zal gelden. Waar nog de goedkeuring van de Rijksbemiddelaars moet worden afgewacht, die echter met grote zekerheid kan worden tegemoetge- zien, kunnen we deze regeling nog niet publiceren. K. P. V. In de zaal van de heer van Es, De Sportwereld, hield de K.P.V. Zaterdag- avond haar eerste Winter-ledenvergade- het klonk spontaan en hatrtelijk: „Zie ring, waarop het als steeds zeer span nend toeging. Eerst werden de kampi oenschappen over het gepasseerde vlieg- jaar bekend gemaakt. De officiële kam pioenen zijn: Wisselbeker vlucht Orleans Jos. Schrau- wers. Generaal-pampioen Jac. Vloemans. Oude duiven Vitesse: 1 J. van Riel met 1279043 598.50 pt.; 2 Jac. Vloe- mans 380787 554,58 pt., 3 Fr. van den Assem 380357 534.37 pt„ 4 J. v. Hees- wijk 220017 516,94 pt., 5 J. v Hees- wijk 1279503 502.87 pt. Midden Fond: 1 Jac. Vloemans 220552 1656,18 pt„ 2 M. Lensveld 220767 1477,31 pt., 3 A. v. d. Hoven 636241 1391,74 pt., 4 J. v. Riel 382838 1172,07 pt., 5 W. Oomes 381506 1171.95 pt. Fond 1 Pooters-Ligtvoet 636713 1781,65 p, 2 D. Mateijsen 27507 1638,92 p., 3 Jos Schrauwers 581466 1567,88 p. 4 Cor Labee 637277 1537,96 p., 5 A. v. Kuijk 1282480 1504,13 punten. Jonge duiven: 1 Wim v. Heijst 844810 1105,34 pt., 2 Jan Damen 843579 1141.98 p., 3 W. Oomes 843986 939.33 p., 4 Fr. v d Linden 843007 910,IS p., 5 Fr. Da- men 843586 853.61 punten. De vergadering was niet druk bezet, doch zeer geanimeerd. Besloten werd een onderlinge tentoon stelling te houden op Zaterdag en Zon dag 19 en 20 December, waarop ieder lid met 3 duiven uit mag komen, als daarvoor op 6 December a.s. tussen 11 en 12 uur in het clublokaal de bonnen tegen betaling van 25 ct. zijn afgehaald. In verband met de te houden kam- pioendagen werd door de vergadering verzocht tijdig de kampioenen bekend te maken, waarop in de jaarvergadering wordt teruggekomen. Op de te houden onderlinge tentoon stelling wordt gelegenheid gegeven om te poulen, juist als op de vluchten, ech ter niet hoger dan op 50 ct. Tevens zal elke eerste prijs een ere-prijs gegeven worden van f 5.De indeling der klas sen is: Jonge duiven en Jonge doffers; Éénjarige duiven en doffers en verder al wat nadien komt. Voor de schoonste duif en doffer der tentoonstelling geeft de kastelein de heer v. Es een ereprijs van een fles oude jenever. Voor prima keur meesters wordt zorg gedragen. Bij de rondvraag ontspon zich een zeer geanimeerd debat, waaruit de en thousiaste sportliefhebberij onder de K P V naar vor enkwam. ST. NICOLAAS IN KAATSHEUVEL. De H. Man heeft een paar goede da gen in Kaatsheuvel doorgebracht. Het begon reeds Zaterdagmiddag toen de H. Man op uitnodiging van de sectie Win keliers van de R.K.M.V. een bezoek bracht aan de winkels van de aangeslo ten winkeliers, zoals men uit een verslag hierover lezen kan. Maar ook Zondag was de H. Man weer present en het scheen, dat hij ook toen weer hartelijk welkom was, want het weer had meer weg van een heer lijke voorjaarsdag dan van een winterse November-Zondag. 't Was reeds voor 12 uur een ontzet tende drukte in de Hoofdstraat bij het gemeentehuis, waar burgemeester Mr. v, d. Heyden present was om zijne Excel lentie te verwelkomen. Gearriveerd in een statieauto werd de H. Man door de burgemeester toegesproken en hij presenteerde hem meteen ook het verlanglijstje van de gemeentemeer en betere woningen, goede wegen en ein delijk een nieuw gemeentehuis de plaats waardig. De H. Man was in zijn be lofte, zijn goedheid getrouw, niet kren terig; alles zou komen, zodat ook het hart van burgemeester v. d. Heyden ze ker vol verwachting kloppen zal. Buiten stonden duizenden kleintjes vol spanning te wachten en een luid hoera steeg uit de kindermonden op, toen Sin terklaas eindelijk verscheen en met in spanning van zijn stramme leden op zijn bruine schimmel steeg om de gebruike lijke rondtocht door Kaatsheuvel te ma ken. Dreunend drumde de Euphonia- drumband en pittig viel het harmonie corps in om. een tocht door het Ooste lijk deel der gemeente te maken. De H. Man omstuwd door een zestal Zwarte Pieten neeg zegenend naar de omstu wende kinderschaar, die nuchter opkeek naar zijne gemijterde waardigheid. Op de Markt stond Apollo reeds on geduldig te wachten om hem het bezoek van het Westelijk deel te veraangenamen met rythmische marsen en tromgeroffel, 't Werd feitelijk voor moeder de vrouw te laat, zodat de drukte afnam. Een half uurtje eerder aantreden, was voor deze langdurige plechtigheid geen onza kelijke verandering van het programma. En om drie uur was h^t weer feest in de Gildenbond. Daar stonden pope lend weer 400 kleintjes te wachten en Het parochiëel zangkoor St. Ce cilia vierde traditie-getrouw Maan dag j.l. zijn patroonfeest: Maandag avond de heren in de zaal van de Wed. Joh. v. Dinteren en Donder dagavond de dames in de R.K. Pas torie. In zijn welkomstwoorden spoorde de Zeereerw. Heer Pastoor Rietra alleen aan trouw de onmis bare repetities bij te wonen. Beide avonden werden met zang en voordracht en een goed verzorg de dis gezellig doorgebracht. Uitstapje. Zaterdag j.l. brachten de Toneel verenigingen „Maria Goretti" en „Don Bosco" op uitnodiging een be zoek aan de toneelvereniging „Door Eendracht Vooruit" in Dongen, die het toneelspel opvoerde van „De Vreemdeling" door Antoon Coolen. Het was een genoeglijke en tevens leerzame avond, voor beide vereni gingen. Agenda. Dinsdag 1 Dec. 7 uur n.m.: repetitie toneelvereniging „Maria Goretti"; om 7.30 uur n.m. trainen voor d& V.V. Berkdijk, bij de Wed. Joh. v. Dinteren; om 7.30 uur n.m. Bestuursverga dering Toneelvereniging „Don Bosco"; om 8.30 uur n.m. Ledenvergade ring Toneelvereniging „Don Bos co". Donderdag 3 Dec. 7 uur n.m.; repe titie voor meisjeszangkoor in de school. delijk door het springen van een band tussen de verkeersbrug UtrechtDen Haag en het dorp Waddinxveen in het water is ge reden. De wagen kwam uit de richting Gouda. De slachtoffers zijn; de heer en mevrouw W. Ver tinden uit Breda, de heer en me vrouw A. de Waart, hun 22-jarige dochter Hendrika de Waart en de 25-jarige verloofde van het meisje, L. Bartels, allen uit Rotterdam. UITSLAG VAN GESPREK NA HAAGSE CONFERENTIE. Adenauer en Bidault hebben Za terdagmiddag in Den Haag hei Duits-Frans geschil over het Saar- gebied besproken. Twee en een half uur zijn zij bijeen geweest in kamer 30 van hotel De Witte Brug, dat van boven tot beneden werd bewaakt door de „lijfwachten" van beide politici, bijgestaan door vale Nederlandse rechercheurs. Uit hun wei zeer sobere mededeling na het gesprek niet zonder ironie voorgelezen door de Franse Hoge Commissaris in Bonn* Francois Poncei bleek, dat er „voldoende oenadering is geconstateerd om de besprekingen overeenkomstig de gevolgde procedure voort te zetten in Parijs op 11 December a.s." HERDERLIJK SCHRIJVEN OVER MARIA-JAAR., De Bisschoppen van Nederland hebben zich gisteren in een herder lijk schrijven tot de gelovigen ge richt naar aanleiding van de ope ning van het Maria-jaar op 8 De cember. Het jaar 1954 is door Z.H. de Paus in de Encycliek Fulgens Corona tot Maria-jaar uitgeroepen ter herdenking van het feit dat 100 jaar geleden het dogma van de On bevlekte Ontvangenis van Maria is afgekondigd. Ter opening van dit jaar zullen de Bisschoppen in hun kathedraal op de avond van 8 December een Pon tificale H. Mis opdragen, terwijl zij ook toestaan dat in de parochies en rectoraten een avondmis wordt op gedragen, waaronder de gelovigen mogen communiceren. Voorts wordt voorgeschreven dat er in het Maria-jaar preken worden gehouden over de Maria-leer en le zingen met uitleg. De Bisschoppen roepen de gelovigen op zich rond de beeltenis van Maria te verenigen in gebed en boete, deze passend te ver sieren en in grote processie op bede vaart te gaan. Verder zetten de Bisschoppen in hun brief aan de hand van de Pau selijke Encycliek de betekenis van Maria uiteen. GROTE VIER IN JANUARI BIJEEN Er bestaat geen twijfel over dat de Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk het Russische aanbod voor een viermogendhedenconfe- entie zullen aanvaarden. Deze conferentie kan reeds in Januari Kon. Harmonie Sophia's Vereniging. Genoemde harmonie gaf Zondag avond wederom een goedverzorgd programma te genieten. Na een reeks van goed uitgevoerde muziek nummers, waarop een welverdiend applaus volgde, werd de jubileum- revue opgevoerd waarmee de toneel groep uit dit corps enige tijd gele den zulk een succes oogstte. Ook ditmaal heeft de tjokvolle zaal on bedaarlij k kunnen lachen.Een be zoek van St. Nicolaas met Zwarte Piet verhoogde de gezelligheid. Kajotters. De stand van de biljartcompetitie bij de plaatselijke K.A.J. alhier is aldus: 1. M. van Noye 2. J. Leermakers 3. A. van Noye 4. K. v. d. Velden 5. J. van Loon 6. Th. Leermakers 7. L. van Loon 8. Jos de Leur 9. J. van Noye 10. F. Krol II. D. Kemmeren 12. K. Wezebeek Groot wild, In de nabijheid van het Plakke- ven alhier werden door wandelaars een wild zwijn en een ree gezien Voorwaar een eldorado voor jagers ter plaatse. 8 254 10 229 6 225 7 225 6 192 6 153 6 149 6 138 7 118 7 111 6 85 7 76 plaats hebben, indien Moskou geen nadere voorwaarden aan 't aanbod verbindt. Het is niet zeker dat de Westelijke Drie Berlijn als plaats van conferentie zullen aanvaarden. Dit maakten vandaag politieke woordvoerders in Londen hekend en deze mededelingen werden be vestigd in Washington en Parijs. Het aanvankelijk scepticisme over de bedoeling van de Russische no ta is in enkele dagen tijcis verkeerd in een meer tegemoetkomende hou ding. De noia zal nu het voornaam ste agendapunt worden op de con ferentie in Bermuda, die Vrijdag begint. VERDUISTERING VAN 650.000. De kassier van de Boerenleen bank te Lewedorp, C. R., is door de rijwsrifecherche in voorlopige hechtenis gesteld. De kassier, die enige tijd geleden ontslag heeft ge nomen, wordt er van verdacht ver duisteringen te hebben gepleegd tot een bedrag van 650.000 gulden. Een groot gedeelte van het be drag zal waarschijnlijk achterhaald kunnen worden. R. heeft namelijk met dit geld boerderijen gekocht en weer verkocht. Dikwijls werden deze transacties „onder de toon bank' afgewikkeld' Dit zal wanneer de boerderijen teruggekocht zullen worden tegen de toegestane prij zen, wel enige waardeverminde ring geven. R. had reeds de vorige maand ontslag genomen om zijn aftocht te dekken in afwachting van een onderzoek van de fiscale recherche. Hij zal Maandag voor de officier van justitie te Middelburg worden geleid. Vlkskr SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Drie doden in Eindhoven. Het verkeer in Eindhoven heeft Zondagavond drie doden geëist. Bij een ongeluk op de Broekseweg kwamen iwee jongens van acht om het leven. Op de Leenderweg werd een 70-jarige man door een luxe auto gegrepen en vrijwel op slag gedood. Rond zes uur reed de Eindho- vense bakker K. niet zijn bestel wagen in de richting van hei cen trum. Hij had zijn achtjarig zoontje en diens vriendje naast zich in de cabine. Bij het passeren van een vrachtwagen trok een van de knaapjes aan liet stuur. De chauf feur verloor hierdoor de maclvt over het stuur. De auto begon te slingeren en botste tot tweemaal toe 'tegen de vrachtwagen op. De knaapjes werden hierbij uit de be stelwagen geslingerd. Zij overleden enkele minuten na het ongeval. Zes mensen liebben Zondagmid dag om kwart voor een de dood gevonden n het water van de Gouwe. Zij waren de inzittenden van een personenauto, die vermoe- Goed ingevoerd, in schoenen, kan voor de 3 zuidelijke provincies nog een goed agentuur gebrui ken. Brieven onder no. 3585 Bureau Jan Teurlings, Kaatsheuvel HUIDCREMES - LOTIONS FA. ORIE-DUMOULIN Grotvstraat 191 - Tal. 3163 Was-wringers 10.gramo- foenplaten 1.poppen met mama-stem 2.75; steppen als nieuw 17.looprek met vloertje; 3-wielertjes; kinder fietsjes; guitaar; auto-tjes; to verlantaarn; toverlantaarnpla ten; projectie-plaatjes; films; filmtoestel; poppenwagens; harmonica, chromatic; ver rekijker; houten Mecano- dozen; schaatsen; schoolbord; wip; koffergramofoon; rol schaatsen; polshorloges; rook- standaard; vleessnijmachine; invalidewagen; winkelkoffie molen; Encyclopaedic; café kachels; café-koffieketel; ko peren ketels; marmiet. OOK INRUIL Korte Putstraat 3 DEN BOSCH. Telefoon 6084. UW BELANG Wala Beha in fijne popeline met maagband 4.25 Wala Corset met speciale v?r- slanker. Prachtig afkledend model. Uni Satin 23.50 Prima Franse Broché 2 ó.35 Speciale St. Nicolaasreclama bij aankoop van twee paar kousen een gulden reductie op het tweede paar. Grote sortering nylon onderjurken in feestverpakking. Surprise-zakdoekjes w.o Swan, Stoffels en Pyramid Tijdens de St. Nicoloasweek heelt WALA-CORSETTERIE VAN DIJK de medewerking van da instiuctrice der WAL A-fabrieken. Dus ook in deze drukke dagen ken aan de leuze ven'l Uw corset of beha de meeste aandacht besteed wo'den WALA-CORSETIERIE Stationsstraat 28 Waalwijk Grttadig Radio, gefabticeerd in dt grootste fabrfek van radio-apparaten In Europa. j Ayytuttn van een verrasscode kJankechoonheid en itoülrncwende kUnkweergave. X - luis» 99 GROTESTRAAT 207 WAALWIJK TELEFOON 219 voor Waalwijk - Kaatsheuvel en Omstreken e.v. regelen wij voor U de betaling 01/ one vindt U een uitgebreide collectie geschenken Pendules Horloges Wekkertjes Hangers Armbanden Ringen enz. Sigarettenkokers Pijpjes Aanstekers Een reuze-prochtiorterlng OASITTIS 11 KELTUMPLEET uit voorraadI Ook alle brillen De vertrouwde zaak: Gasthuisstraat 44 KAATSHEUVEL Telefoon 2187

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 11