de iMGSimi W&ALWYK Waalwijkse en Langsiraaise Courant 0 RU HEN ELSHOUT VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG GAPELLE WASPIK Rhaumatiscbe Pijnen slopen Uw krachten - Maak 'n einde aan dat ondragelijke zuurbranden MAANDAG 14 DECEMBER 1953 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON T1ELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 76e JAARGANG No. 98 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" DE R.K. KON. ERK. HARMONIE BEATRIX BEHAALDE 1ste PRIJS. Op het muziekconcours dat Zondag in het Casino te 's-Hertogenbosch van wege de R.K. Federatie van Muziekge zelschappen werd gehouden, behaalde de Harmonie Beatrix, met niet minder dan 296 punten een eerste prijs. Onder leiding van haar dirigent de heer Tom Kotter, kwam Beatrix uit in de eerste afdeling. Zoals bekend staat Beatrix nog slechts kort onder deze nieu we directie en dit mooie succes is voor de Harmonie en de dirigent een bekro ning van de ijverige studie van de laatste maanden. Voor een eerste prijs waren 262 punten nodig en Beatrix was er dus ruimschoots overheen. Ook de di rigent behaalde op dit concours met de harmonie Beatrix een opmerkelijk per soonlijk succes, door voor alle onder delen van de dirigenten-beoordeling een negen gewaarderd te krijgen. De jury bestond uit de heren Martin Koekelkoren, Jos de Klerk en Gijsbert Nieuwland. Het nieuws werd Zondag in Drunen met vreugde begroet. De Harmonie trok 's avonds nog door de straat, terwijl in de zaal van Th. Elshout nog verder werd nagekaart over het behaalde suc ces. Wij van onze kan bieden bij deze gaarne onze gelukwensen aan. GESLAAGD. Voor het diploma Duits-Steno slaag de dezer dagen te 's-Hertogenbosch onze dorpsgenote mej. Betsie 'Smits. Zij ge noot haar opleiding bij de heer G. Velt- man te Baardwijk. Te Den Bosch slaagden voor typiste dr dames Riek van Spijk, Nelly v. d. Lee, Dina v. d. Gouw, Ria Ploegmakers, Jeanne Lommers, Stella de Bont en Tiny van Beurden. Onze dorpsgenoot P. v. d. Heijden be haalde aan de Ambachtschool-avond cursus te 's-Bosch het diploma leerling lasser. Van der Heijden was no. 2 op de puntenlijst. WINKELACTIE. De St. Nicolaas-Winkelactie, georga niseerd door de R.K. Winkeliersvereni ging is weer ten einde. Dit jaar werd een omzet behaald van ruim f 121.000. Dit is f 15000 meer dan het voorgaande jaar. Deze omzet geeft een duidelijk beeld van de belangstelling welke er voor deze actie bestaat. Ook voor de prijsvraag bestond een goede belangstel ling. VORMINGSAVOND. Hedenavond 8 uur vormingsavond voor leden van de K.A.B. en verdere be langstellenden in de gymnastiekzaal. Spreker de Eerw. Pater Adam. On derwerp: de West-Europese samenwer king; toègelicht met film. LOTERIJ. Zoals wij reeds eerder schreven heeft de Stichting afbouw St. Lambertuskerk plannen tot het houden van een grote landelijke loterij, teneinde de nodige gel den voor afbouw der nieuwe parochie kerk in Drunen bijeen te brengen. Naar wij vernemen is zeer binnenkort de goedkeuring tot het houden van deze loterij te verwachten en zal men op 1 Jan. a.s. met deze actie starten. Per cir culaire zullen 4800 loten van f 25. worden aangeboden. Zij die per circu laire geen aanbieding krijgen, kunnen op de gemeente-secretarie loten bekomen of door storting op giro 602000 een lot be komen. Allen die een lot kopen zullen bij de trekking, die in Maart of April zal geschieden, een trekkingslijst krijgen. De hoofdprijs van deze grote loterij is een Studebaker van f 12000, tweede prijs een Austin van f 6000, en verder nog 75 bromfietsen. Verwacht wordt dat men de loten zeer vlug geplaatst zal hebben. uh WIT-GELE KRUIS. Woensdag 16 Dec. houdt het Wit- Gele Kruis afd. Elshout om 8 uur in de grote zaal van het parochiehuis een alge mene ledenvergadering. De agenda ver meldt: Opening, Financieel verslag, Be stuursvoorstel tot contributieverhoging, Toespraak van de medische adviseur dokter H. Verhaak en tot slot de film: ,,Wit Wint Het bestuur stelt voor de contributie met ingang van 1 Jan. a.s. te bepalen op 10, 15 of 20 cent per week, die dan naar verkiezing per maand, per kwar taal, of per jaar zal worden geind. De vergadering is ook voor niet-leden boven 18 jaar gratis toegankelijk. GESLAAGD. Te 's-Bosch slaagden voor het diplo ma typen de dames Tinie van Beurden en Jeanne Lommers. Zij werden opge leid door de Eerw. Zuster Arnoldinie te Drunen. TAFELTENNIS. Voor de competitie van de NTTB speelde de tafeltennisclub De Smashers tegen NEO II uit Sprang. Uitslag was: P. BrokC. v. d. Hoven 10 H. WillemsJ. Kuijsten 10 J Willems—J. Both 1—0 H. WillemsC. v. d. Hoven 10 P. BrokJ. Kuijsten 10 J WillemsC. v. d. Hoven 10 H. Willems—J. Both 1—0 J. WillemsJ. Kuijsten 10 J. Brok—J. Both 1—0 Dubbelspel P. Brok<H. Willems con tra C. v. d. HovenJ. Both 1—0. Eindstand 100. K. A. J. Zondag 20 Dec. zal op initiatief van de K.A.J. een Lourdesavond gehouden worden met als hoofdthema een Lour- desfilm. De opbrengst zal dienen als aanvulling voor de Lourdesreis van een of meer KAJ-leden. DE ZWALUW. Zaterdag hield de postduivenvereni ging de Zwaluw haar maandvergadering in café 'Oremans. De opkomst was ma tig. Na een welkomstwoord van de voor zitter werd overgegaan tot innen con tributie en daarna voorlezen der notulen die onveranderd werden goedgekeurd. Hierna werden de inschrijfformulieren uitgereikt voor de onderlinge tentoon stelling op 2 en 3 Jan. 1954. De leden werden aangespoord voor ereprijzen. Enkele voorstellen kwamen naar vo ren voor het aanstaande vliegseizoen, die aan de Combinatie worden voorge legd. De Combinatie zal vermoedelijk worden uitgebreid. Deuteren zal de Com binatie komen versterken. Een voorstel kwam nog naar voren om de oude voor zitter, dhr. H. C. de Laat te benoemen tot ere-voorzitter, wat door alle leden werd toegejuicht. AANBESTEDING. Het bouwen van een dubbel woonhuis met winkel voor rekening van de Gebr. de Vaan, rijwielhandel alhier, is aange nomen door W. van Engelen, Pastorie straat Vlijmen. SUPPORTERSCLUB. Zaterdag 19 Dec. zal in café H. Lam- mers een vergadering worden gehouden om te komen tot oprichting van een sup portersclub voor de renner H. Kiviets. In verband met zijn succes in de trai- ningsritten te Tilburg, waar hij op over tuigende wijze het club-kampioenschap behaalde, worden vele supporters ver wacht. Maar ze vreten ook in op Uw humeur en gestel. Laat dat toch niet zo doorgaan. Drijf die pijnen uit! Met een bloedzuiverende Kruschen-kuur. Met de jaren gingen Uw lever, nieren en ingewanden trager wer ken. De zes minerale zouten van Kru- schen brengen ze weer op gang. Als dat gebeurt, geen opeenhoping van onzui verheden meer in het bloed. En daar mee behoren dan ook vanzelf die pijnen tot het verleden. PROPAGANDA-AVOND. In het Parochiehuis belegde de plaat selijke afdeling van de fabrieksrabeiders- bond St. Willibrordus Vrijdagavond een propaganda-bijeenkomst. Het doel hiervan was, om, zoals de voorzitter dhr. Th. de Vaan in zijn openingswoord meedeelde, wat meer ac tiviteit te gaan ontplooien en gezien het gering aantal leden een ledenwervings actie te gaan beginnen. Op naar de 35000 is het devies dat de bond zich heeft gesteld en daarvoor is nodig dat er op korte termijn nog 3000 nieuwe leden worden aangeworven. Een 45-tal fabrieksarbeiders die nog ongeorganiseerd zijn, waren door het bestuur aangeschreven deze bijeenkomst te bezoeken; als attractie was er een gra tis loterij aan verbonden. Het heeft even wel niet mogen baten, want de belang stelling was niet groot, toen de voorzit ter, na allen welkom te hebben geheten, de spreker dhr. 'Buykx uit Waalwijk het woord gaf. Deze begon met zijn gehoor een uiteenzetting te geven, waarom het vooral in deze tijd noodzakelijk is dat iedere arbeider georganiseerd is, en somde daarbij het vele op dat via de organisatie in het verleden reeds werd bereikt. Het is, aldus spr., eveneens nood zakelijk dat de christelijke beginselen via de organisatie worden uitgedragen en dat het katholieke volksdeel in alles rui me medezeggenschap weet te verkrijgen, doch dit kan slechts worden bereikt als alle arbeiders zich aaneensluiten. Na deze algemene beschouwing be handelde dhr. Buykx de arbeidsvoor waarden zoals die in het verleden in de schoen- en lederindustrie waren en hoe zij er na de totstandkoming van de or ganisatie zijn gaan uitzien. 'Met cijfers toonde hij aan hoe de uurlonen voor de geschoolde en ongeschoolde arbeiders er na de loonsverhoging van 1 Jan. a.s. zullen uitzien. Veel aandacht wijdde spr. ook aan het bedrijfspensioenfonds; dit is voor vele bedrijven nog een zor genkind, maar niets zal worden nagela ten om de arbeiders die 65 jaar worden een onbezorgde oude dag te verzekeren. Het was vooral voor die arbeiders die in de schoen- en lederindustriew erkzaam zijn een leerzame avond. ONTWIKKELINGSAVOND. Door de K.A.B. zal in samenwerking dl £>.U met de K.A.V. en de V,K,A,J, op Dins dag 15 Dec. a.s. des avonds om half 8, in café J. van Oijen, wederom een ont wikkelingsavond worden gehouden. Evenals de vorige maal zal als spreker optreden Pater Dirks uit Vught, met als onderwerp: Het Humanisme. Dit onder werp is de laatste tijd meer en meer be kend geworden, doch de grote massa is er geheel onkundig van wat het bete kent. Daarom zouden wij allen willen aansporen om de Dinsdagavond vrij te houden en in grote getale aanwezig te willen zijn in café J. van Oijen. BINNENPOLDER SPRANG. De stemgerechtigde ingelanden van het waterschap De Binnenpolder van Sprang zijn opgeroepen voor de verkiezing van een Hoofdingeland in het lie district van het Waterschap Het Zuiderafwaterings kanaal op a.s. Woensdag 16 December, des avonds 7 uur in Café Willemse alhier. CHR. OVERHEIDSPERSONEEL. De afdeling Langstraat van de Bond van Chr. Overheidspersoneel hield j.l. Woensdagavond een ledenvergadering in het gebouw van de Chr. Volksbond al hier. Na een inleidend woord van de voorzitter, de heer Vrij, besprak de bondsvoorzitter, de heer Kapinga, ver schillende actuele vraagstukken, waarop een breedvoerige discussie volgde. CHR. METAALBEWERKERS. Vrijdagavond werd in de zaal van de Chr. Volksbond alhier een propaganda- vergadering gehouden vanwege de Chr. Metaalbew.bond in Nederland, voor de afdelingen Waspik, Sprang-Capelle en Waalwijk. De vergadering die voor het grootste deel uit filmvertoning bestond, werd toegesproken door de heer J. van Stapele uit Utrecht, propagandist van ge noemde bond, die mede naar aanleiding van de geboden rolprenten, een opwek kend woord sprak over de werkwijze bij de ledenwerving voor de beweging. Een vijftal prachtige films werden de aanwezigen vertoond, waarvoor veel be langstelling bestond en die ook zeer leer zaam en interessant waren, n.l. een film over de ontwikkeling der luchtvaart, een over de haringvisserij, een mooie film over het fabricageproces van automobie len een leuke komische film en een prachtige kleurenfilm over de naoorlogse ontwikkeling van de landbouw in Euro pa. In de pauze werd de aanwezigen een tractatie aangeboden. A.R. KIESVERENIGING. Vrijdagavond sprak in het gebouw van de Chr. Volksbond alhier voor de A.R. Kiesvereniging de Edelachtbare Fleer S. Hammer, burgemeester van Oud-Beijer- land, over: De historie der A.R. Partij. Spreker ging eerst na wat een poli tieke partij is, n.l. een groepering van personen, verenigd om een gemeenschap pelijk beginsel, die er naar streven het belang van het land te dienen. Zij is het orgaan om uit het volk bepaalde figuren te selecteren en niet in het minst om ten aanzien van de actuele vraagstukken een openbare mening te helpen vormen. Hier toe moet er een geestelijk klimaat zijn. De A.R. Partij is van de thans be staande partijen de oudste. In 1878 werd zij geconstitutioneerd. Daarvóór was het Groen van Prinsterer al die de geestelijke bedding had geformeerd. Wezenlijk voor Groen was de band van staatkunde en staatsrecht aan een goddelijke openba ring. Hij zag deze in de Heilige Schrift, maar ook in de historie, getuige zijn woord: „Er staat geschreven'' en „Er is geschied/ Om het' beginsel groepeerde Groen reeds geestverwanten, maar na hem is het Kuijper geweest die aan de A.R. richting als zodanig plaatselijk in kies verenigingen, provinciaal in comité s en landelijk door de Deputatenvergaderingen reliëf gaf. Kuyper bracht de elementen aan, waardoor de arbeid van Groen werd gecompleteerd tot een moderne po litieke partij. Kuyper baseerde zich bij dit alles op een bepaalde grondslag. Net als Groen begon hij bij de instellingen van staat en kerk. De liberale staat in die dagen was hem een monster. De kerkelijke organisatie benauwde hem. In de aan God gebonden vrije persoonlijk heid zag hij zijn kracht. Kuyper wees voortdurend in sterke mate op de plicht «van de antirevolutio nair. Hij formuleerde zijn program van beginselen. Verder denken we aan zijn vele pennevruchten. Het sociale vraag stuk, in Kuyper's dagen benauwend, had zijn volle aandacht. Zijn woord vond weerklank ver buiten de enge kring van het Calvinisme. Zijn woorden drongen geleidelijk door, ook tot de tegenstander amendement-Ongevallenwet)Spreker deed nog enkele grepen over het Over heidsbegrip in die dagen en legde de vinger op het conservatisme van de par tij in de dagen daarna. De afsluiting van Kuyper's periode ligt tussen de jaren 1910 en 1915. Daarna was Colijn de leider, die de voetsporen van Kuyper volgde, met dit verschil, dat deze meer de nadruk legde op het over heidsbegrip. Colijn werd geroepen tot gezagshandhaving (Zeven Provinciën)., waarbij meer dan in het Verleden de A.R. partij gelegenheid kreeg te tonen, dat, wil er van orde en rust in een Staat sprake zijn het gezag dient gehandhaafd. Ook de A.R, had het nodig er opnieuw aan herinnerd te worden, dat de Over heid er is „U ten goede". De verhouding R.K. en A.R. werd nog even ter sprake gebracht, met name het feit, dat men bij de R.K. niet meer in de eerste plaats christelijk dacht, zoals een Schaepman had gedaan, maar Rooms. In 1939 kwam de A.R. in de oppositie. Sindsdien stonden twee dingen in het middelpunt: de houding van de partij on der de bezetting en die tegenover het In dische vraagstuk. Zo staat de A.R. partij na 75 jaar or ganisatie, midden in het volle leven. Om haar beginsel, het werkelijke, niet het af geleide, verenigen zich een groep van personen, in eenzelfde geestelijk kiimaat, om met gemeenschappelijke inspanning te strijden voor het Gemenebest. Dicht bij de Bijbel. Dan kan zij ook in de toe komst zijn: Het Vaderland en het Volk ter. zegen. Op de lezing volgde een geanimeerde bespreking, waarbij voornamelijk punten, liggend in het sociaal-economisch-finan- ciële vlak aan de orde werden gesteld. Na een hartelijk dankwoord van de voorzitter de heer C. van Caem en een opwekking tot activiteit aan de leden, mede in verband met de komende verkie zing voor de Provinciale Staten, ging burgemeester Hammer voor in dankge bed. KERSTWIJDINGSSAMENKOMST. Men verzoekt ons nogmaals te wijzen op de Kerstwijdingssamenkomst die van wege de jeugdverenigingen a.s. Zater dagavond 8 uur in het Geref. Kerkge bouw alhier zal worden gehouden. Deze wijdingsavond wordt door de leden der resp. jeugdverenigingen verzorgd. Een Kerstdeclamatorium, getiteld: Christus, Het Licht der Wereld, zal uitgevoerd worden, dat o.m. bevatdeclamatie, Schriftlezing, samenzang, solo-zang, or gelspel, een kerstverhaal enz. Wij wek ken eenieder gaarne op deze avond bij te wonen. 1 Neem een of twee Rennies, en op 't zelfde moment is dat zuurbran den geblust. Geen wonder dat talloze mannen en vrouwen over de hele we reld dwepen met Rennies en altijd zorgen ze bij de hand te hebben. Ren nies zijn hygiënisch verpakt één voor één. Ze zijn smakelijk en... gemakkelijk in te nemen, zonder water of wat ook. Collecte Tuberculosebestrijding. Voor het werk van de Noordbra bantse vereniging tot bestrijding van de Tuberculose, bij welke ver eniging een 185-tal Groene en Wit- Gele Kruisverenigingen in onze provincie zijn aangesloten, waar onder ook onze plaatselijke Groene Kruisvereniging, zal in de loop de zer week in de gemeente Sprang- Capelle een huis-aan-huis-collecte plaats vinden. Het bestuur van het Groene Kruis, dat deze collecte or ganiseert, hoopt dat de gemeente naren, waarop zo vaak en voor zo veel verschillende doeleinden een beroep wordt gedaan, ook nu, nu 't gaat om de lijdende mensheid te helpen, van hun warme belangstel ling blijk zullen geven. Het bestuur vertrouwt dat, wanneer dezer da gen een meisje aanklopt om een gift, ieder naar vermogen zal bij dragen en dat deze collecte die van het vorige jaar, toen de opbrengst 160.33 was, zal evenaren, of, wat nog beter is, zal overtreffen. Het werk van de Provinciale vereniging dat ieder jaar groter financiële of fers vraagt, is het zeker waard, het geen ook tot uitdrukking komt in de vele uitkeringen voor extra-voe ding, welke de vereniging in de ge meente Sprang-Capelle aan thuis- kerende tuberculose-patiënten ver strekt. Over het vorige jaar werd in totaal in onze gemeente voor 'n bedrag van 1582.75 uitgekeerd en dit jaar zal het voor de negen thuis- kerenden te dezer plaatse waar schijnlijk niet minder zijn. J aar vergadering. De Ned. Herv. Kleine Meisjesver eniging hoopt Woensdag 16 Decem ber a.s. 's avonds om half 8 in het gebouw Elthato in jaarvergadering bijeen te komen. De leiding van de ze avond zal berusten bij de consu lent dezer gemeente, Ds. Verweij uit Waalwijk (Besoijen). Trekking verloting. Flet ligt in de bedoeling Dinsdag 22 Dec. a.s. 's avonds om 8 uur in het .Stationskofiehuis Pruijssers de trekking te doen plaats vinden van de voor aankoop ener piano door de gemengde zangvereniging ,,'t Roze knopje" georganiseerde verloting. De heer Martien v. Dongen overleden. Vrijdagnacht overleed te zijnen huize, na een kort ziekbed, op 70- jarige leeftijd de heer M. H. van Dongen, in zangerskringen te dezer plaatse en naaste omgeving geen onbekende. Sedert de oprichting, 6 Nov. 1910, van de gemengde zangvereniging ,,'t Rozeknopje" was de overledene een toegewijd werkend lid en van de 42 jaren die hij bij de vereni ging was, heeft hij ongeveer 30 jaar als penningmeester zitting in het bestuur had. Als werkend lid van ,,'t Roze knopje" en als bestuurslid van dit gezelschap zal Van Dongen's naam door allen die hem goed hebben le ren kennen, met eerbied worden herdacht. Hij heeft voor en in de vereniging gedaan wat hij doen moest en juist daardoor strekte hij vele jongeren tot voorbeeld. Men zal hem missen ben ,,'t Roze knopje" op de repetities en in de vergaderingen van het bestuur, maar men zal in zijn nagedachtenis de herinnering aan een goed mens behouden. Het stoffelijk overschot van de ontslapene zal Woensdagnamiddag op de begraafplaats aan de Hei straat ter aarde worden besteld. Nutslezing over „Het Negervraagstuk". Zoals reeds in een vorig bericht vermeld werd, wordt Vrijdag 18 December a.s. 's avonds om 8 uur in zaal Cové-v. d. Haart aan de Nieu- wevaart een bijeenkomst belegd voor leden van het departement „Langstraat" van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Die avond zal de heer K. J. Junius een lezing houden over „Het Negervraagstuk". De spreker, een geboren vertel ler, heeft als beheerder van berg- cultuur-ondernemingen in het oude Nederlands-Oost-Indië en later als directeur van koffieplantages in Centraal-Afrika een schat van tro pische kennis opgedaan. Over zijn bevindingen in deze landen houdt de heer Ingerman in geheel Neder land lezingen en nu is a.s. Vrijdag avond Capelle aan de beurt. Dr Schweitzer, die juist dezer da gen in gezelschap van onze landge noot Prof. Zernike de Nobelprijs ontving, heeft eenmaal een ontmoe ting met de heer Ingerma.n gehad en over deze ontmoeting gaf Dr Schweitzer het volgende oordeel: „Ik ben waarlijk diep getroffen door het feit dat U zo'n goede her innering heeft bewaard aan onze ontmoeting in Lambaréne en door Uw sympathie met mijn gedachten. Uw opvattingen over het neger vraagstuk deel ik ten volle. Ik ben verheugd dat U het Nederlandse volk op eerlijke en eenvoudige wij ze voorlicht omtrent het neger- en het kleurlingenvraagstuk in het al gemeen. Alleen met liefde en opof fering van heel onze persoonlijk heid is het mogelijk aan ontstane wantoestanden een einde te maken. Dankbaar ben ik U voor alles wat U in het belang van de negers doet, maar steek mij daarbij niet te veel in de hoogte, want ik ben maar een heel onbelangrijk man en een een voudig dienstknecht van God, die niet anders probeert dan zijn plicht te doen". De lezing wordt toegelicht met muziek en prachtige lichtbeelden. Ieders Nutslid moet deze lezing be- .slist bijwonen en ook anderen op wekken om te komen luisteren. De leden uit Waalwijk kunnen gebruik maken van een speciale bus, welke volgens het programma 's avonds om 7.15 uur van het Raadhuisplein vertrekt en via Sprang en Vrijhoe- ve-Capelle rijdt, zodat ook de daar wonende Nutsleden van deze bus gebruik kunnen maken. Laat Vrijdagavond de zaal bezet zijn, het loont beslist de moeite deze vlotte en humoristische spreker te horen. Beroep niet aangenomen. Ds. D. v. d. Ent-Braat te Opheus- den heeft het beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier niet aange nomen. Wat men vindt en verliest. Op het bureau van de groeps commandant van de Rijkspolitie te dezer plaatse, Hoofdstraat 37, zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden en verloren voorwerpen: Gevonden: een sigarettenaanste ker, een zwart lederen portefeuille met inhoud, een paar glacé hand schoenen, een Lipssleutel, een zak lantaarn, een heren-zakhorloge met ketting, een gevoerde herenhand schoen en een hondenketting. Verloren: een gele blikken doos, inhoudende wekker en notitiebla den; een gouden armband, een bruin lederen portemonnaie m. in houd; een Lipssleutel; een doublé schakelarmband; een grijze wollen !rechterherenhandschoen; een vul pen (groen gevlamd) merk Peli kaan; een groen meisjesjasje; een gedeelte van een uittrekschuif van een „oplegger", bestaande uit plaat ijzer, kleur rood; een groene gabar dine windjack met ritssluiting; een bruine wollen gebreide want en een naturel tuiglederen actetas met inhoud. Mede werd aangifte gedaan van het weglopen van een zwart hond je, teef, oud 3 maanden. Het heeft een wit plekje op de borst. Openbare raadsvergadering. Vergadering van de Raad dezer gemeente op Vrijdag 18 December 1953 om 20 uur ten gemeentehuize. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming bestuurslid van de Gemeentelijke Instelling voor Maat schappelijke Zorg. I 3. Rondvraag. GESLAAGD. Gisteren slaagden te 's-Hertogen bosch voor het diploma le graad van de Gymnastiekvereniging OWS te Waalwijk, de dames: T. v. Loon, M. v. Loon en M. van de Ven. De heren J. W. M. Coenders en J. H. Gorter, beiden te Waalwijk, slaagden dezer dagen voor het Ac- tuariëel examen A, welk examen werd afgenomen door het Actua- riëel Genootschap te Amsterdam. WIJ BESCHILDEREN EEN KERK. Deze week zijn de volgende gif ten ingekomen: Vorige opgaven i 5142.52 Daags na Sinterklaas, van N.N. 7.50 Bij de doop van ons kindje 2.50 Uit ons kaartpotje N.N te B. 7.37 Kleine gift van N.N. te W. 2.50 Bijdrage bij een feestje 5. Ter ere van de H. Clemens f 5. Nieuw totaal f 5172.39 NIEUWE SCHOENFABRIEK. Naar wij vernemen gaat de „Ani ta"-schoenfabriek firma J. Vesters alhier een moderne nieuwe schoen fabriek bouwen op een terrein van het opgespoten industrie-terrein langs de Haven, zodanig dat de fa briek enerzijds aan de Zomerdijk- weg en anderzijds aan de geprojec teerde verkeersweg Oost-West, waarmee men weldra gaat begin nen, komt te liggen. De aanbeste ding kan spoedig tegemoet worden gezien. OUDHEIDKUNDIG MUSEUM VOOR DE SCHOEN- EN LEDER INDUSTRIE. Naar wij vernemen is er alle kans dat het Oudheidkundig Museum voor de Schoen- en Lederindustrie, dat o.m. op de SLEM zulk een ge weldig succes had met zijn inzen ding „oude schoenmakerswerk plaats", binnenkort een waardige huisvesting zal krijgen in één dei- oude huizen op de Kloosterwerf, 't huis, thans bewoond door de heer Willem Kolsteren. Aan de mooie en steeds groeiende verzameling zal dan een passende plaats gegeven kunnen worden en zal dit museum in het centrum on zer gemeente zeker een grote at tractie gaan vormen voor inwoner en vreemdeling. VAN SNOTNEUS TOT NEON. door Trio Arabesque. Een Musis Sacrumzaal die ge heel gevuld was met Kunstkring- leden is Donderdagavond getuige geweest van het optreden van het Klcinkunstensemble „Arabesque", dal bestaat uit Hetty Blok, Cruys Voorbergh en Cor Lemaire. Zij brachten een programma dat on der de titel „Van Snotneus tot Neon" een aantal balladen, liede ren en liedjes bevatte uit de 17e eeuw, zowel als uit de tegenwoor dige tijd, uit Nederland en Frank rijk, zowel als uit Amerika en En geland. Het waren niet alleen plezierige liedjes, daar waren ook ernstige bij, zoals dat waarmee het Irio be gon De ballade van de heer van Bronswijk, die wel' wat ouder is dan de 17e eeuw, zoals stond aan gegeven. Het was geen goed begin, het in beeld brengen van dit gege ven bekoorde ons heel weinig, ter wijl Hetty Blok's stem en voor dracht zich minder voor dit ern stige genre lenen. Beloofde hei be gin weinig goeds, het tweede lied van de vier Weverkens was daar om te bewijzen hoe ijdel deze be lofte was Cruys Voorbergh gaf er een aardige voordracht van, terwijl het volgende „Daar was een wuf die spon" Hetty Blok vooral de gelegenheid gaf zich uit te vie ren in het kolderieke, het genre waarin zij zich het best weet uit te drukken'. En zo ging de avond verder van de periode van de snotneus kwamen we in het kaarsentijd perk, dat getypeerd werd door en kele Franse chansons, waarvan „Simone et son curé" uitzonder lijk geeslig en goed vertolkt werd en zo het hoogtepunt van de avond was. Het oud Nederlandse lied Marions en Marionetten kreeg ook een zeer geestige uitbeelding. Op het tijdperk van de kaars volgde de epoque van de modera- teur en in dit kader vertelde Cruys Voorbergh een sprookje van An dersen Voorbergh weet erg goed te typeren hij slaagde er in met

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 1