kocht' KIMDESZEBELS in KUITEI 0. 0. G. bracht „A Christmas Carol" 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 DECEMBER 1953 U AL voetbaluitslagen. eenvoudige middelen ons een be paalde gestalte te suggereren we zagen dat in de Vier Weverkens, in La femme de Bossu, in Simone et son curé. We zagen dat vooral ook in Gay Nineties, toen hij van Mijnheer Lindeman zong en Hetty Blok de vrolijke juffrouw was uit de vorige eeuw. Het gedeelte na de pauze bracht ons in de tijdperken van de elec- triciteit en de Neon, snaar deze tijdperken bleken heel wat armer aan liedjes te zijn dan de voor gaande en het gehalte was ook aanmerkelijk minder. Der Revoluz- zer van Miihsam deed 't erg goed, maar de enkele liederen van Sand burg en van Prévert waren moei lijk tot leven te brengen gelukkig kreeg Hetty Blok nog een goede kans in De Chansonnière uit de goot van Dick Swidde, een kans die ze uitbuitte (lit was Hetty Blok zoals we haar lie! liefst ho ren. Cor Lemaire had tot taak de liederen, liedjes en songs te bege leiden en aan elkaar t.e spelen en hij deed dat vaardig en muzikaal zijn arrangementen waren beter dan zijn tango. De liederen werden ingeleid, door Cruys Voorbergh maar de ze inleidingen, deze conference, duurde wat al te lang en miste te vaak de pointe. Niettemin, daar was zeer veel vermakelijks in deze avond en het is wel eens gezellig af te dalen van het hoog plateau van de grote se rieuze kunst naar het knusse dal waar de kleine kunst ons amu seert, zonder evenwel aan de grootte van de K afbreuk te doen. DEKEN VAN LOON GEÏNSTALLEERD. In de parochiekerk van St. Ca- tharina heeft Mgr W. Mutsaerts, de nieuwe deken, de hoogeerw. heer J. v. Loon als opvolger van de vica ris-generaal van het Bossche bis dom, mgr F. Hendrikx, geïnstal leerd. Vele geestelijke en wereld lijke autoriteiten waren hierbij aan wezig. Alvorens de kerkelijke plech tigheid een aanvang nam, heeft bur gemeester Loeff de nieuwe deken hartelijk verwelkomd. HUWELIJKSWEEK In de parochies St. Jan en St. Antonius wordt deze week een zgn. „Huwelijksweek" gegeven. Daartoe worden elke avond in de St. Jan om kwart over 7 en kwart voor 9 conferenties gehouden voor gehuwde mannen en vrouwen, door Pater Laurentius, Capucijn. In St. Antonius om kwart voor 7 en kwart over 8 door Pater Libe- ratus O.F. Cap. De inhoud der conferenties is te formuleren als volgt: Maandag: Uw huwelijk, een rijk geheimenis. Dinsdag: De heilige gemeenschap. Woensdag: Levensgemeenschap - Levensvolheid. Donderdag: Gij laat Uw kinderen schatten na. Vrijdag: U voedt Uw kind op voor een gelukkig Huwelijk. Vanzelfsprekend worden alle ka tholieke mannen en vrouwen bij deze belangrijke avonden van be zinning in deze tijden verwacht. JUBILEUM. Vrijdag herdacht de heer G. Fa sen uit Waspik de dag dat hij voor 25 jaren in dienst trad ten kantore der N.V. Noordbraband alhier, waar hij thans de functie van sous-chef van de afdeling Wiskunde vervult. Hij werd gecomplimenteerd door één der directeuren, mr Fl. Tim mermans, die hem namens de direc tie hartelijke woorden van waarde ring en dank toevoegde voor zijn grote ijver en plichtsbetrachting. Hem werd het gebruikelijke ge bruikelijke geschenk aangeboden, terwijl de heer A. v. Broekhoven hem namens het personeel felici teerde. Deze prees hem om zijn prettige collegialiteit en offreerde hem een boekenkast. De heer Fasen dankte met enige hartelijke woorden. VERKLARING DER PERSOONSNAMEN. De heer Marcel van de Velde (pseudoniem: Arnaat Vijncke) zal voor de leden en introducé's van het Genootschap voor Heemkunde voor de Midden-Langstraat op Maandag 14 December (vandaag) in Thalia een lezing houden over liet onderwerp „Verklaring dei- Persoonsnamen". KERST WIJDINGSDIENST. D.V. Zondag 20 Dec. a.s. zal er in de N. H. Kerk te Baardwijk een Kerstwijdingsdienst worden ge houden. Aan deze dienst werken mede het Ned. Herv. Kerkkoor „Baard wijkDrunen'' en het kinderkoor met enige versterking. Door het Kerkkoor zal o.m. wor den gezongen „Gloria" van Bort- nianski en een koraal uit het ora torium „Paulus" van G. F. Handel, terwijl ook het kinderkoor enige kerstliederen ten gehore zal bren gen. Het vocale en instrumentale ge deelte van deze avond staan onder leiding van Mej. Antoinette Blom. Deze dienst zal een waardige in leiding zijn tot het feest dat komen gaai, de dag waarop de schaduwen verdwijnen en het Licht der lich ten is opgegaan. Daarom verzuime u dan ook niet deze avond te be zoeken en mee te maken. LEZING BOERENBOND. De lezing voor de Boerenbond die in ons blad vermeld stond op Woensdag 16 December, moest zijn op Dinsdag 15 December. Men ge lieve hiermee dus wel rekening te houden. Prijsuitreiking om 12 uur. KINDERZEGELS. Tegen Kerstmis en Nieuwjaar is 't de tijd van Kinderzegels en Kin- derkaarten. Het is zo langzamerhand traditie geworden dat we in deze tijd onze brieven met Kinderzegels beplak ken, omdat we allen weten dat de tehuizen waarin kinderen worden verzorgd, allemaal met grote gelde lijke moeilijkheden te kampen heb ben. En wie zou kinderen niet graag eens extra goed doen? Laten we dan dit jaar allemaal eens extra zegels en aanzichten ko pen voor dit mooie doel. De kaar ten, aanzichten, zijn te koop bij: „De Bieb" Markt, postzegels, kaar ten enz. bij Mevr. v. Loon. Ook de kaarten voor de prijsrebus, die over de radio wordt uitgezonden, zijn te verkrijgen bij Mevr. N. van Loon, Mr v. Coothstraat 41. MOOI SUCCES. Op het groot internationaal solisten concours te Baarle-Hertog 1.1. Zaterdag en Zondag gehouden behaalde de heer j. v. d. Avoird, lid van de harmonie St. Crispijn met zijn Besklarinet in de afde ling Uitmuntend een eerste prijs met lof van de jury met 126 punten. De jury kwalificeerde zijn spel over het geheel als „zeer verdienstelijk". Dit moet voor de overige leden van St. Crispijn een aansporing zijn om te trachten ook een dergelijk succes te be halen. Het zal hun en de harmonie zeel ten goede komen. WANDELTOCHT. De Wandelsportvereniging Hertog Jan nam gisteren met 22 leden deel aan de tweede tocht in de winterserie te Don gen over een afstand van 20 kilometer. Er waren natuurlijk geen uitvallers. Zoals men weet heeft de volgende tocht in deze serie plaats op 17 Januari in Waalwijk. BRIDGEDRIVE IN BREDA. In de grote zalen van „De Beurs" en „Moderne", eigenaar de heer Boers te Breda, zal op Woensdag 16 December het jaarlijkse bridge- Meesterlijke, jubileumrol van Jan v. Delft. Het zijn zeldzame ogenblikken in de wereld van het amateurtoneel, dat men bij het beoordelen van een speler in een term als „meesterlijk" terecht komt. Hier mee wil niets kwaads gezegd zijn van het amateurtoneel, maar er zijn nu een maal leerlingen en meesters en dan blijft een goed amateur toch altijd in 99 van de honderd gevallen een liefhebbend leerling of een liefhebber-leerling. Als zodanig kan men in de beste zin van het woord de toneelgroep O.O.G. in het al gemeen kwalificeren. Maar als Jan van Delft zich na zijn huldiging als zilveren jubilaris leerling noemt van verschillen de regisseurs, dan willen wij daaraan graag toevoegen dat hij zich een mees terlijk leerling heeft getoond, m.a.w. dat hij zich in een steeds stijgende lijn naar het meesterschap in de wereld van het amateurtoneel heeft gewerkt. Behalve van een buitengewoon natuurtalent ge tuigt dat van een grote liefheb berij en een niet versagende wilskracht om ervan te maken wat er van te maken valt. En dat is kennelijk heel wat. Wij aarzelen niet om de ,rol van Jan van Delft in „A Christmas Carol" van Dickens, waarvan O.O.G. gisteravond in de Gildenbond de eerste uitvoering gaf, een hoogtepunt in zijn loopbaan te noemen. Het hoogtepunt? Men kan er zich van overtuigd houden dat, als wij het zo noemden, dit niet zou zijn omdat het een jubileumrol was, maar omdat wij voor ons ervan overtuigd zijn, hem nooit in een zo gave creatie te hebben gezien. Het zou even moeilijk zijn zwakke mo menten te releveren als hoogtepunten, omdat het geheel op een peil stond dat men de lust om in details te treden voelt vergaan. Wanneer de toeschouwer nog aarzelt om te geloven in de ommekeer van Scrooge al doet hij het tenslotte dan ligt dat niet aan Jan van Delft maar aan Dickens, die de psychologie ondergeschikt maakt aan het betoog. Dit irrationele verhoogt ongetwij feld de wonderlijke kerstsfeer, die de schrijver op zo onnavolgbare wijze weet te tekenen, maar het laat ook het laatste woord aan de poëzie die hierin ligt. Die heeft Jan van Delft feilloos getroffen, toen hij als een verheerlijkte aan de voorbereiding van zijn Kerstfeest begon, het eerste sinds jaren van de vrek Scrooge. Misschien heeft men hem toen toch het meest bewonderd om het mees terschap waarmee hij de geestverschij ningen -wist Waar te maken in hun ge volgen. Maar daarvoor had men zich al zoveel verbaasd over de wijze waarop hij daar die oude, zure vrek op de plan ken zette, in houding, in gebaar, in in tonatie, met een stem die wonderwel bij deze rol paste. Zoals hij reageerde op de verschijningen van zijn oude compag non Marley en van de geesten van ver leden, heden en toekomst, op wat hem daarvan werd getoond en daarover werd gezegd, bewees hoezeer hij zich had in geleefd in deze rol. Wij herhalen: een meesterlijke creatie. Vielen de anderen daarbij in het niet? Men kent O.O.G. en weet dat deze ver eniging over zeer bekwame krachten be schikt en niemand van hen zal zich te kort gedaan voelen als wij zeggen dat geen het peil haalde van Jan van Delft. Desniettemin werden er zeer respectabe le prestaties geleverd, waarbij niemand uit de toon viel. Het zot', ons waarlijk te festijn gehouden worden. Het zal een grote wild- en wijn-bridge drive worden, terwijl er ook een Canasta-drive aan verbonden is. Ongetwijfeld zullen ook vele brid ge- en canastali'efhebbers uit onze omgeving voor deze grote ontmoe ting inschrijven. MAN OVERREDEN. In de nacht van Donderdag op Vrijdag te omstreeks half 3, reed een chauffeur van de Alad ter hoogte van de Wiel op de weg naar Capelle in dikke mist. Hij bemerk te plotseling dat hij over iets heen reed, remde onmiddellijk en kwam tot de overtuiging dat hij over een man was gereden, die dwars over de weg lag. Deze persoon, zekere M. uit Sprang, die bij v. H. in de kost was, moet op slag dood geweest zijn. De kleren van M. waren drijf nat, waaruit men afleidt dat hij in een sloot of de wiel is terecht ge komen, wat nog bevestigd werd door het feit dat hij op een af stand van het water werd gevon den. Hij is er toen vermoedelijk uit gekropen en toen door de koude bevangen en bewusteloos op de straatweg gevallen, met het nood lottig gevolg dat hij werd overre den. M. was 56 jaar en weduwnaar. SCHOORSTEENBRANDJE. Vrijdag brak er een schoorsteen brandje uit hij R. op het Laageinde doordat de schoorsteen niet op tijd was geveegd. De gewaarschuwde brandweer bluste het vuur snel. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: Ballpoint; een paar gele glacé's; leren want; grijze want; een vel leer; gebreide poppenmuts; bruine want; geruit kindertasje; bruine rozenkrans; geel kindertruitje; wit Keeshondje; plusfourbroek; da- meswant; gevlamde vulpen; groe ne collectebus; rood gevlamde vul pen; muntbiljet van 1.twee persoons wollen deken; onderdeel van auto; damesschakelarmband. Verloren Schakelarmband; jongensfiets; wit halssnoer; doublé damespols horloge; grijze leren .damesporte- monnaie met inhoud; beige plus fourbroek; enveloppe inh. 25. trainingsbroek; grijs plastic tasje; blauw kindermutsje. AGENDA. Woensdag 8 uur: repetitie Dames koor „Oefening en Vermaak" in. Hotel Verwiel. Zondag 12 uur: repetitie Dames en heren „Oefening en Vermaak" in zaal Musis Sacrum". ver voeren om elk van de talrijke mede werkenden afzonderlijk te noemen. Wij moeten het dus bij vermelding van de voornaamsten laten. Daar was bijvoor beeld Bertus van der Velden, een alles zins verdienstelijke figuur, die zijn beste momenten had als de klerk Bob Crat- chit toen verbeeld werd dat zijn zoontje Tim was gestorven. Voorts noemen wi) de dames N. Pulles-van Beijnen en B. Herman, als twee ongetrouwde dames, welke rollen zij zeer karakteristiek weer gaven, Huub Brokken als de neef Fred en C. Rombouts als de jonge Scrooge. Tiny van der Heijden moest ter elfder ure invallen voor W. Kleijn om de rol van de geest van Marley te spelen. De man die de dictie bij O.O.G. verzorgt, bewees hier dat de meester wat hij on derwijst ook zelf in praktijk kan brengen: iedere klank die hij uitsprak was duide lijk verstaanbaar. 'Henk van de Muijsen- berg speelde de geesten van verleden, heden en toekomst en hij deed dat vol doende onwerkelijk om aannemelijk te zijn. Verder werkten mee de dames M. Timmermans, H. Somers-v. d. Waarden, J Kooijmans, C. Dekkers, M. Reijers-v. Gelder, M. v. d. Hammen-Kila, T. Tim mermans en R. van Nieuwenhuijzen en de heren J. Hesselberth, P. Timmermans en de jonge Brokken, de laatste vooral in een klein maar fijn gespeeld rolletje. De sfeer was in het decor goed ge troffen, de belichting was over het al gemeen goed maar hier en daar nog voor vervolmaking vatbaar, vooral bij de geestverschijningen en de costumering was zeer fraai, evenals de grime. Het applaus na afloop was zeer enthousiast. De huldiging. Na afloop van de uitvoering had er een korte huldiging plaats van de zil veren jubilaris Jan van Delft. Hij werd toegesproken door Tiny van der Heij den, omdat de voorzitter wegens ziekte verhinderd was. De heer Van der Heij den zei hoe hij gedurende de uitvoering herhaaldelijk had moeten denken aan de grote overeenkomst en het grote verschil van Jan van Delft met Scrooge. Het vrekkige was Jan van Delft ten enen male vreemd; dat was het grote ver schil. De overeenkomst was de volgende: jaren geleden had de regie gezegd: hij leert het wel en zoals Scrooge zijn geld oppotte, zo had Jan van Delft gedaan met de aanwijzingen die hem werden gegeven. Hij had ze bewaard in de brandkast van zijn hart en daardoor was hij een acteur geworden van formaat. De heer Van der Heijden hoopte dat O.O.G. nog tal van jaren van Jan zijn krachten gebruik zou kunnen maken en als tast baar bewijs van waardering bood hij hem een bloemenmanda an. De overvolle zaal stemde enthousiast met deze huldiging in. De jubilaris, bekend als grappenma ker, stond tot zijn eigen verbazing ook nog met een ruiker bloemen van zichzelf in zijn arm. Maar hij had ook iets ern stigs te zeggen. Bij een jubileum hoort een aardigheidje, zei hij, maar het aar digste is als de zaal vol zit. Als een to neelvereniging voor halve zalen moet spelen, worden de stukken steeds slech ter. En daarom spoorde hij aan de uit voeringen van O.O.G., die zich in een groeiende belangstelling mogen verheu gen, te blijven bezoeken, ook als er geen jubilea zijn. Komt ge anders niet, voegde hij er aan toe, we hebben nog jubilaris sen zat! Grote dank wist hij aan dege nen die hem geleid hadden tijdens zijn loopbaan, de heren Van Engelen, Van der Heijden en vooral Dekkers en hij dankte hun voor het applaus dat hij die avond had gehad. Daarmee was deze korte maar krach tige huldiging ten einde, later volgt in Eerste klasse A HeraclesRCH 3—0 NECElinkwijk 3—1 AjaxZwolse Boys 3—2 LeeuwardenDWS 2—0 StormvogelsHaarlem 2—0 Ensch. Boys—Be Quick 5—0 W ageningenOosterparkers 3—1 Eerste klasse B Heerenveen't Gooi 4—1 EnschedeV S V 1—1 De VolewijckersRigtersbl. 4—2 EDOBlauw-Wit 2—2 DOSVitesse 8—1 Go Ahead—AGOVV 2—1 GVAV- Sneek 0—1 Eerste klasse C XerxesVVV 2—2 (o.p.v. Xerxes) HBSBleijerheide 0—1 SVV—Longa 3—1 BrabantiaEmma 2—2 WH '16—PSV 1—2 NACSittardia 1—4 BW—Sparta 0—1 Eerste klasse D Feij enoordEindhoven 0—1 Willem 11Limburgia 5—3 EBOH—DHC 3—2 RBCHermes-D V S 1—2 JulianaADO 2—0 NOAD—MVV 1—0 MauritsExcelsior 0—0 Tweede klasse A SchijndelOSS '20 1—1 Helmondia—Helmond 0—1 De ValkVeloc 5—0 TOP—Wilhelmina 3—0 Tweede klasse B RACRood-Wit 3—1 TerneuzenAlliance 6—1 DoskoMOC '39 3—3 MiddelburgVljssingen 1—3 InternosTSC 1—2 Goes-Baronie 1—2 Derde klasse B HeusdenSt. Mich. Gestel 4—3 RWBBaardwijk 1—1 GudokConcordia-SVD 2—2 HieronymusO J C 2—1 Derde klasse C SCO—HERO 0—0 DHVRoosendaal 2—4 ZierikzeeBSC 5—3 DongenVES '35 2—3 Virtus—WVO 0—0 Vierde klasse D Wit-ZwartZaltbommel 1—1 GVVVlijmense Boys 5—1 DESO—RKJVV 2—4 NieuwkuijkRaamsdonk 3—0 Vierde klasse F BredaGroen-Wif 2—3 SAB—TVC '39 2—3 Veerse BoysRSV 1—0 GilzeEoeimeer 8—2 R.W.B.—BAARDWIJK 1—1. Een behoorlijke en zeer spannen de wedstrijd, door scheidsrechter Muis goed geleid. Reeds vanaf de aftrap was RWB in de meerderheid en kwamen er mooie kansen voor rechtsbuiten en midvoor, doch werden jammerlijk gemist. Baardwijk kon het niet ver der brengen dan tot enkele gevaar lijke uitvallen, waaronder een ge vaarlijke omhaal door de linksbin nen, die door doelman Schalken keurig uit zijn doel geslagen werd; De rust brak aan met blanke stand, 00. Na de rust was RWB wederom 't meest in de aanval; als bij een hoge bal op het vijandelijke doel een Baardwijk-achterspeler niet anders weet te doen dan de bal uit 't doel te slaan, betekent dat een penalty voor RWB, die door Jan Schalken goed werd benut. Baardwijk onder neemt nu enkele gevaarlijke aan vallen en bij een van deze wordt er door de RWB-achterhoede niet resoluut genoeg weggewerkt, wat prompt met een doelpunt wordt af gestraft: 11. Hierna komen nog enige mooie kansen voor RWB, doch door slecht schieten leveren deze geen resultaat op. De druk op het Baardwijk-doel is echter zeer zwaar en tot 2 maal toe trapt een achterspeler bijna in eigen doel. Onder grotte spanning komt het einde van deze sportieve wedstrijd met een 11 gelijk spel. RWB 2 kwam met een gelijk spel 33 van Baardwijk 2 naar huis. intieme kring nog een minder korte maar ongetwijfeld niet minder krachtige. Het is Jan van Delft en O.O.G. van harte gegund, maar vooral wordt hun van harte gegund dat Zaterdag en Zondag de zaal even vol is als gisteravond en het succes even groot. Dat zal hun mooiste beloning zijn en een prikkel om op de ingeslagen weg voort te gaan. De uitvoering werd bijgewoond door de wethouders Smolders en Van Heeswijk en verschillende pa rochie-geestelij ken. O.O.G. SPEELT VOOR GELUIDS INSTALLATIE VAN DE ANTNIUSKERK. Na de pauze van „A Cristmas Carol" gisteravond in de Gildenbond, deelde pastoor Van Haren van de St. Antonius- parochie mee, dat O.O.G. had aangebo den a.s. Zaterdagavond een extra uit voering te geven ten bate van de ge luidsinstallatie in de Antoniuskerk Als men daar naar toe gaat, snijdt het mes dus van twee kanten. Het is de moeite waard. SPRANG. N.E.O.—S.D.O. 9—0. Op overduidelijke wijze bewijst NEO dat zij de leiders in hun af deling zijn. Onverbiddellijk worden dit seizoen ook de plaatselijke ver enigingen onder de voet gelopen. Met niet minder dan 90 moest ook SDO aan NEO de eer laten. Hoewel zij vol overtuiging tussen de lijnen kwamen,, bleek thet al spoedig dat zij te veel energie moes ten gebruiken om een overwinning langdurig in de weg te staan. De eerste helft was voor hen nog dra gelijk met drie doelpunten tegen. De tweede helft, waaraan vrijwel zonder rust werd begonnen, bleek voor hen te zwaar te zijn. De thuis club voerde het tempo nog meer op en met snelle combinaties en felle sprints werd aanval op aanval op de SDO-veste ondernomen. Geen enkele maal wisten de bezoekers 't spel te verplaatsen, daar de NEO- verdediging elk gevaar in de kiem smoorde en haar eigen aanval goed steunde. Zeker mag aan de doelver- dediger van de gasten geen verwijt worden gemaakt dat hij nog 6 maal de bal uit de touwen moest halen, daar het meest voltreffers waren die hem geen enkele kans boden en hij meermalen zijn doel op schitte rende wijze verdedigde. Scheids rechter Domenie leidde deze harde, doch niet onfaire wedstrijd tot ie ders genoegen. Ook het 2e elftal van NEO nes telde zich aan de kop van de rang lijst door Zwaluwse Boys in eigen huis een 10 nederlaag toe te bren gen. Dit mag zeker een goede pres tatie genoemd worden, daar de Boys in eigen huis wel zeer moeilijk te kloppen zijn. Nu volhouden, jon gens, er wordt ook op een kampi oenschap van jullie gerekend. Ook de junioren zorgden voor de volledige NEO-overwinning en brachten de puntjes mee uit Waal wijk. Met 2—0 bonden zij de RKC- junioren aan hun zegekar en be reikten hiermee de 3e plaats op de ranglijst. CAPELLE. Wit ZwartZaltbommel. Het is de thuisclub niet gelukt om de volle buit thuis te houden en zij moest met een gelijk spel ge noegen nemen. Ook in deze wed strijd zat het de Wit Zwarten niet mee, want reeds in de eerste mi nuut, als de linksbuiten M. Priest hard tegen de lat schiet, is het A. Priest, die de bal met de borst op vangt en beheerst inschiet, doch dit doelpunt wordt geannuleerd wegens handsbal. Dit was wel zeer onbegrijpelijk, daar hiervan geen sprake was, doch Wit-Zwart liet zich hierdoor niet ontmoedigen en aanval op aanval op het doel der groenwitten volgde, maar schoten van de links- en rechtsbuiten gin gen net over of langs het doel. Na 10 min, hebben de Wit-Zwar- ten meer succes, als midvoor J. v. Raamsdonk goed doorgeef! naar A. Priest en die onhoudbaar in schiet, 10. Lang pleizier hebben de Wit Zwarten hiervan niet, want 5 minuten later is het de linksbui ten der gasten, die doelman le Sage met een hard schot het nakijken geeft, 11. Hierna zagen we aan beide zijden nog gevaarlijke aan vallen, doch deze liepen op niéts uit en met een gelijke stand ging de rust in. Na de hervatting gaven beide partijen elkaar weinig toe en fel werd aan beide zijden gestreden voor de overwinning, maar beide verdedigingen gaven geen krimp. Vijf minuten voor het einde kreeg Wit Zwart nóg een prachtige kans om de leiding te nemen toen J. van Raamsdonk was doorgebroken en hard inschoot, doch z'n schot werd schitterend gestopt. Met W. Zwart in de aanval kwam het einde van deze harde, maar sportieve wed strijd. Het 2e elftal speelde een thuis wedstrijd tegen Sprangse Boys en won verdiend met 41, zowaar 'n mooi succes. Wit-Zwart 2—S.D.O. 2 4—1. Het was in deze wedstrijd reeds vrij spoedig de iftet enkele invallers spelende thuisclub die het initiatief nam en de hechte SDO-verdediging aan het wankelen bracht. Midvoor Rijken scoorde het eerst, terwijl kort daarop rechtsbinnen Pruijssers keurig doorliep op een pass van R. v. Raamsdonk en Wit-Zwart een 20 voorsprong bezorgde. Een serie tegenaanvallen was het antwoord van de Sprangse Boys. Zij hadden reden tot juichen toen hun links buiten op een gegeven moment op voortreffelijke wijze de bal langs doelman v. Campen joeg; 21. Gedurende de tweede helft moest de Boys-defensie alle zeilen bijzet ten om de agressieve Capellenaren te weerstaan, maar de Wit-Zwarten speelden ietwat te peuterig, zodat de Sprangenaren heel wat vijande lijke acties in hun doelgebied wis ten te ontzenuwen. Eerst na vele mislukte pogingen werd de Capelse. overwinning een feit, toen resp. J. Pruijssers en D. Rijken het derde en vierde doelpunt tot stand brach ten. Eind goed, al goed! Wit-Zwarten, blijf op deze weg voortgaan en tracht de kampioens titel te veroveren, want het is zeer wel mogelijk dat de kampioen van jullie afdeling dit seizoen naar de eerste klas van het Zaterdagvoetbal promoveert. WASPIK. White Boys 1—DVVC 1 0—3. White Boys, dal de strijd moes aanbinden met een der leidende ploegen uit haar afdeling, trof hei wel bijzonder slecht, daar zij door bijzondere omstandigheden moest aantreden met een sterk gehavende ploeg. Niet minder dan" drie van haar beste spelers hadden verstek- moeten laten gaan. Wat de wed strijd zelf betreft, kunnen we dit maal kort zijn, want beide ploegen lieten over het geheel maar weinig fraai voetbal zien, al moeten wij er direct aan toevoegen dat hei spel van de DVVC jongens beier was, waardoor zij ongetwijfeld de over winning ten volle verdienden. De wedstrijd was nog maar en kele minuten oud toen DVVC reeds de leiding nam. De druk van DVVC bleef nog even aanhouden, maar geleidelijk aan zag W. Boys kans het spel meer te verplaatsen; het spel van de voorhoede van W. Boys was echter zeer slap, waardoor de achterhoede van DVVC telkens ge legenheid kreeg om in ie grijpen. Doch ook DVC scheen met dit ene doelpunt al haar kruit verschoten te hebben en toen dan ook de rust aanbrak, was de stand nog steeds 01 voor DVVC, er was dus nog van alles mogelijk. Toen echter kort na rust bij een aanval van DVVC de rechtsachter van W. Boys een ingeschoten bal van richting deed veranderen, was doelman Coenen kansloos, 02. Het spel zakte nog verder af en was nauwelijks meer het aanzien kaard. Toen bij een der DVVC aan vallen de rechtsachter, die vanmid dag toch wel met pech te kampen had, voor de tweede maal een in geschoten bal van richting deed veranderen, was het lot van White Boys bezegeld, 03. In de stand kwam dan ook geen verandering meer en het was zowel voor de spelers als voor de toeschouwers een opluchting toen de goed lei dende arbiter, de heer v. Berkel, voor de laatste maal floot. Zondag a.s. VOV 1W. Boys 1. Weer een zware wedstrijd, maar hopelijk met een volledig elftal. Kom jongens, Zondag hetzelfde spel als tegen WCW en Right Oh, dan zit er een goede kans in. Sup porters die de reis willen meema ken, kunnen zich opgeven bij C. v. Tromhout, zo spoedig mogelijk. A.s. Donderdag om 7.30 uur trai ning. Na de training ledenvergade ring in het schooltje. DRUNEN. DVC 1—SET 1 2—2. In een vriendschappelijke wed strijd speelde DVC gelijk tegen SET. SET was technisch beter, maar de voorhoede was jammer genoeg niet schotvaardig. DVC heeft Zondagmiddag in ieder geval blijk gegeven niet voor deze twee de klasser behoeven onder te doen. Dit blijkt al in de 15e minuut als ds DVC rechtsbuiten uit een voor zet van links met een prachtige kopbal de stand op 10 brengt. Maar de technisch beter spelende SET-mannen verschijnen echter herhaaldelijk voor het DVC doel. De DVC back kan op een gegeven moment een voorzet niet meer vol doende wegwerken en kopt deze zelf in doel, 11. Tot de rust zien we dan aan beide zijden gevaarlij ke aanvallen, maar doelpunten blij ven uit. En al spelen de Tilburgers dan technisch beter, ook na de rust lopen al hun aanvallen vast op de DVC achterhoede en de voorhoede van DVC wordt in de 20e minuut beloond door een prachtig doel punt van de midvoor. Niet lang daarna antwoordt SET met een buitenspelgoal, welke de scheids rechter ontgaat en deze goal brengt de stand op 22. Er wordt nog hard gewerkt en de jonge DVC midvoor krijgt een minuut voor 't einde nog een mooie kans, die hem jammer genoeg ontglipt. En zo kwam het einde met de juisie cij fers 22. RKDVC 2—RKTVV 2 2—0. DVC 3WSC 4 3—4. VLIJMEN. GW 1—Vlijm. Boys 1 51. Zondag speelde Vlijm. Boys uit tegen GVV te Geldermalsen. Voor deze ontmoeting was veel belang- steling, want ruim 200 supporters maakten de reis mee. Het was de wedstrijd van het seizoen, want wie deze won, nam de leiding.

Echo van het Zuiden | 1953 | | pagina 2