M HAARSTEEG Waalwijkse en Langstraatse Courant Gemeenteraad Waalwijk ORUNEN VLUMEN EMIGRATIE HEUSOEN SPRANG-CAPELLE SPRANG I Pcifneshonden iö éi v ra ïiqoï dal zmulraadsa op Uw maag. Morgen 9 Febr. Looft den Heer" MAANDAG 8 FEBRUARI 1954 Uitgever Waalwykse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO VM HEI ZUIDEN V 77e JAARGANG No. 12 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwar taal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK - TEL. 2621 - Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL - TEL. 2002. - OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" Aanvullende agenda. Aanvullende agenda voor de ver gadering van de Raad der gemeen te Waalwijk, te houden op Donder dag 11 Februari 1954. te 19.30 uur ten gemeentehuize. 1. Ingekomen stukken. d. van de Stichting SLEM een overzicht van de financiële resul taten van de gehouden Internatio nale Tentoons.elling voor Schoe nen, Leder en Mode, gehouden van 21 t.m. 31 Augustus 1953. 2. Voorstel tot wijziging van de verordening op de helling van op eenten op de hoofdsom Van de personele belasting. Prae-advies Nr. 32. Onderwerp: Opcenten personele belasting. Er is een circulaire van de Mi nister van Binnenlandse Zaken omvangen, waarin van de gemeen ten, welke een progressief tarief voor de heffing van opcenten op de personele belasting toepassen, wordt gevraagd die opeentenhef- fing aan te passen aan de huurver hoging, in die zin, dai de aange- slagenen door de huurverhoging niét hoger worden belas, in bun aanslag wegens opcenten op de personele belasting. Om hieraan te voldoen stellen B. en W. voor de grondslagen voor die opcentenheffing te wijzigen door ze met 26% te verhogen, evenwel onder voorbehoud, dat de gemeen te door het rijk alsnog compensatie in uitzicht wordt ges.eld voor de uit de aanpassing der opcenlenre- geling aan de huurverhoging voort vloeiende derving van inkomsten. Wordt die aanpassing immers nie, tot stand gebracht, dan zou de hef fing der opcenien door de verhoog de huren meer opbrengen. De opbrengst van 85150 op centen volgens de oude toestand is door de inspecteur der belastin gen voor het jaar 1954/55 geschat op 41.800.— en de hoofdsom der personele belasting op 34.000.— zodat 85150 opcenten opbrengen gemiddeld 123%" van de hoofdsom. Daar de nieuwe grondslagen bij de verhoging met 26 slechts zeer weinig zyn afgerond, mag worden aangenomen, dat de opbrengst bij de nieuwe grondslagen gelijk zai zijn, dus ook ongeveer 123 van de hoofdsom zal bedragen. 3. Voors.el tot het geven van straatnamen aan enkele nieuw aan gelegde, c.q. nieuw aan te leggen straten nabij het Hertog Jan park. 4. Voorstel :ot hef invoeren van het vak handenarbeid op de open bare lagere school alhier. Prae-advies no. 34. Invoering handenarbeid openbare school. Bij schrijven van 23 November '53 wendde het Hoofd der Openbare School zich tot B. en W. met het verzoek op de ontwerp-begroting der gemeente voor het jaar 1954 n post te willen uittrekken voor in voering van 't vak „handenarbeid" op zijn school. Aangezien B. en W. in beginsel hier niet afwijzend te genover staan, hebben zij ter zake contact opgenomen met de waarnemend Inspecteur van 't La ger Onderwijs. Na uitvoerige schrif telijke gedachten wisseling heeft de Inspecteur zijn slot-advies verstrekt by brief van 2 Februari 1954, no. X47, nadat hij tevoren bij schrijven van 9 December 1953, no. 10740, reeds had geadviseerd in principe medewerking te verlenen. Uit dit schrijven van de Inspec teur van 9 Dec. 1953 blijkt o.m., dat deze voorstander is van invoering van het bedoelde vak op de open bare school. De Inspecteur deelt mede dat in die school een geschikt lokaal vrij komt (door het vertrek der Chr. H.B.S.). Het vak „handen arbeid" kan z.i. de gehele onder wijs- en opvoedingsmethode in de school ten goede komen. „Met het onderwijs in de handenarbeid toch wordt" aldus de Inspecteur „op een andere wijze een beroep gedaan op de in de kinderen aan wezige vermogens, het biedt kan sen aan de expressiviteit, inventi viteit en originaliteit en het steunt het creatieve vermogen. Een kind wil scheppend bezig zijn en helaas komt de school te weinig aan deze behoefte tegemoet; te veel is het schoolleven reproductief, te weinig creatief ingesteld". „Een tweede belangrijke factor", aldus de brief „die voor in voering van dit vak pleit, is de zo gewenste handvaardigheidsoefening, die het de kinderen biedt, als nut tige tegenhanger van de intellec tuele vorming. Hierdoor wordt een harmonische opvoeding, een inte grale opvoeding bevorderd, die kan sen biedt aan de ontwikkeling van zoveel mogelijk faculteiten der kin deren. Er is voorts de mogelijkheid tot concretisering van verschillen de vakken, zoals aardrijkskunde en geschiedenis, waarbij verschillende taferelen en onderwerpen kunnen worden uitgebeeld. Ik denk bv. aan een maquette van de landstreek, 't leggen van een riviertraject, het maken van een sluis, het boetseren in klei van een kasteel, een maquet te van een stad, enz." De Inspecteur zegt "verder dat dit vak de natuurkunde te hulp kan komen, het tekenen steunen en een krachtig middel is in de aestheti- sehe opvoeding. Hij adviseert in gunstige zin om trent het verzoek van het Hoofd der school. In zijn tweede brief neemt hij de begroting van het Hoofd der school meer onder de loupe. Met de opzet kan hij zich wel verenigen, behou dens een kleine vingerwijzing als een aanbeveling om behalve papier, hout en klei ook allerlei waardeloos materieel te verwerken. De begroting wenst de Inspecteur enigszins gewijzigd te zien. Hierbij komen nog kosten van af- voerleidingen bij onderdeel 7, wel ke tevoren niet juist zijn aan te ge ven, alsmede enkele kleine onvoor ziene uitgaven, zodat het totaal be nodigde bedrag is te stellen op 3200.—. Zoals B. en W. reeds boven mee deelden, waren zij aanvankelijk reeds geen tegenstanders van in voering van het vak handenarbeid. Na de zowel door de In specteur als door het Hoofd der school verstrekte uitvoerige inlich tingen, zijn B. en W. zich bewust geworden van het nut daarvan en zijn zij overtuigde voorstanders ge worden van de toevoeging van het vak aan het leerplan der school, vooral ook omdat het schoolgebouw zulk een goede gelegenheid biedt voor de beoefening van het vak in een afzonderlijk lokaal. 5. Voorstel tot het vaststellen van het totaal der vergoedingen en het totaal der voor vergoeding in aan merking komende uitgaven over de jaren 1948 t.m. 1952 ten behoeve van de bijzondere scholen voor ge woon lager en uitgebreid lager on derwijs. 6. Voorstel tot intrekking van 't raadsbesluit van 1 October 1953 inzake verkoop van grond aan de Dr. Mollerlaan.- 7. Voorstel tot verkoop van bouw terrein nabij het Hertog Jan park. 8. Voorstel tot he aangaan van een geldlening groot 300.000. rentende 3 7/16 Prae-advies no. 38. Geldlening. Aangezien de voorwaarden voor het sluiten van geldleningen mo menteel gunstig zijn, hebben B. en W. zich beraden omtrent het sluiten van een nieuwe geldlening, zulks temeer, omdat na het verstrijken van de huidige vorstperiode diverse buitengewone werken, zoals wo ningbouw en wegenaanleg in snel tempo uitgevoerd zullen worden. B. en W. hebben hier het oog op werken, waarvoor tot heden de ver eiste goedkeuring van de daarvoor aangewezen instanties is verkregen. Zij la'en hier volgen een berekening van de benodigde ka pitalen voor goedgekeurde werken, waarvoor nog geen financierings middelen aanwezig zijn. Volgens bijlage 12a der gemeen te-begroting 1954 (berekening ren te-omslag voor 1954) beloopt 't be drag van investeringen per 1 Jan. 1954 13.545.026,08. Hiervan is gefinancierd door: geldleningen (saldo per 1 Jan. 1954): 11.836.872.12 eigen kapitaal f 39.965.96 alg. reserve 786.444.24 bijzondere reserves 573.262.80 waarborgsommen 68.211.26 13.304.756.38 Nog te financieren f 240.269.70. Dit bedrag is te verhogen met de kosten van de volgende buitenge wone werken welke inmiddels zijn goedgekeurd: Voor dit totaal bedrag zal even wel thans nog geen vaste lening worden gesloten. Nu er voortaan voldoende zelfs in overvloedige mate vaste leningen worden aan geboden, is het gewenst eerst dan tot het opnemen van leningen over te gaan, wanneer zulks met het oog op de kaspositie gewenst is. Zelfs is het aanbevelenswaardig tevoren zgn. voor te financieren met kas geld, omdat dit goedkoper is. De volgende berekening toont evenwel aan, dat opname van een lening ad 300.000.per 1 Mei a.s. verantwoord is. Uit te geven tot 1 Mei a.s. ten behoeve van de hierboven genoem de werken, alsmede voor buitenge wone werken, reeds opgenomen in de LII staat voor 1954 volgens een ter inzage liggende specifieke staat 717.070.— Stand kasmiddelen per heden, incl. tegoed in 376.000. Verschil 341.070 Het aangaan van een geldlening ad 300.000.per 1 Mei is dus ge wenst. 9. Voorstel toi het nemen van aandelen in het kapitaal der Cen-T trale IJkinrichting van electrici- teitsmeters N.V. te Borculo. Prae-advies no. 39, Aankoop aandelen Centrale IJk inrichting electriciteitsmeters N.V. te Borculo. Bij besluit van de Raad van 30 Maart 1949, goedgekeurd door Ged. Staten op 27 April 1949, G nr. 8397. is door de gemeente een vijftal, aandelen, ter grootte van ieder 100 gulden, genomen in het kapitaal van de N.V. Centrale IJkinrichting van electriciteitsmeters, gevestigd te Borculo. Hierdoor heeft 't elec- triciteitsbedrijf het recht om jaar lijks 100 electriciteitsmeters te la ten reviseren en yken tegen een verlaagd tarief van 6.per me ter voor het kleinste type. Voor de meerdere ter revisie en ijking aan geboden meters berekent de inrich ting een tarief, hetwelk 10% hoger ligt. Voor een behoorlijke instand houding van het meterpark, kan men ongeveer rekenen op een revi sie en ijking van elke meter om de 10 jaren, hetgeen by een totaal aan tal bedrijfsmeters van ongeveer 3000 neerkomt op 300 stuks per jaar. Een aantal van 200 meters zou derhalve tegen het verhoogde tarief door de ijkinrichting behandeld móeten worden. De daaruit voort vloeiende hogere uitgaven bedragen 200 x (10% van 6.—) is 120. per jaar. Deze meerdere uitgaven kunnen worden voorkomen door de deelna me in het kapitaal der ijkinrichting te vergroten tot 1500. 10. Wijzigingen gemeentebegro ting en begroting gemeentewerken dienstjaar 1953. FEESTAVOND. De R.K. Werkmeestersbond afdeling Drunen hield Zaterdagavond in Hotel Vissers een feestavond voor de leden met hun dames. Het ging er deze avond zeer gezellig naar toe. De gees telijk adviseur, kapelaan Vogels, sprak aan het begin van de avond nog een algemeen opwekkend woord en spoorde de leden aan trouwe en actieve leden van de afdeling te zijn. FANCY FAIR. De Kon. Erk. Harmonie de Volhar ding organiseert voor de Carnavalsda gen een grote fancy fair t.b.v. het in strumentenfonds. Vooraf wordt nog een grote loterij gehouden met tal van fraaie prijzen. De organisatie van een en ander loopt reeds vlot. GUNNING. De bouw van de vijf-klassige nieuwe kleuterschool, alsmede de verbouwing van de R.K. Meisjesschool alhier, is naar wij vernemen gegund aan de fa. G. Merkx en Zn. alhier. Dit is een werk van pl.m. f 176,000, UITVOERING VAN HET BOSSCHE TONEEL. De R.K. Metaalbewerkersbond St. Eloy geeft a.s Zaterdag 13 Febr. in de zaal van Th. Elshout een toneelavond voor georganiseerde en niet-georgani- seerde metaalbewerkers en hun dames. Deze avond zal optreden Het Bossche Toneel, met het zeer bekende blijspel: Een baby van 1000 weken. De toneel avond welke georganiseerd is door de afdeling Drunen, is bedoeld voor alle metaalbewerkers uit Drunen en omstre ken. Naast een gezellige toneelavond, wordt aan iedere bezoeker of bezoekster nog een versnapering aangeboden. Wij twijfelen er niet aan of vele ge organiseerde en niet-georganiseerde me taalarbeiders zullen deze avond nog eens aangrijpen om nader met hun organisatie in contact te komen. BLOEDTRANSFUSIEDIENST. Het Ned. Rode Kruis start in Maart a.s. wederom met bloedafname voor de Bloedtransfusiedienst. Komende week zullen huis aan huis folders worden verspreid, waarin een en ander over de voorwaarde tot bloedaf name, alsmede over het belangrijke werk van de bloedtransfusiedienst zal zijn ver meld. Om U als donor op te geven, wordt het U wel heel gemakkelijk gemaakt. Aan de folders zijn aparte stroken be vestigd, waarop de opgave kan geschie den. Men kan zich voor donor ook mel den bij het Rode Kruis afdeling Drunen, P. van Herpen, Grotestraat 19A, Dru nen. Vanaf de kansel is dit werk van mo derne naastenliefde Zondag ook bijzon der aanbevolen. LOTERIJ. De grote loterij van de Stichting af bouw St. Lambertuskerk loopt goed. De lotenverkoop geschiedt voor het grootste deel middels circulaires. Na 14 dagen I actie zijn bijna 1000 loten verkocht. Er zijn 4800 loten van f 25.per lot. Prijzen: een Studebaker van f 12000. een Austin van f 6000 en_78 bromfiet sen. Loten zijn verkrijgbaar bij K. van Dun, Grotestraat alhier en door storting op Giro no. 602000. ONTWIKKELINGSAVOND. Dinsdagavond laatste ontwikkelings avond van de 'KAB afdeling Vlijmen, in Café van den Hout (de Braai). Algemene opkomst verwacht. Australië Nw. Zeeland Canada Zd. Afrika Gratis inlichtingen en Huisbezoek Passagekantoor KUYPER, v. DaM SMEER v Volienhovanstr. 50 Rotterdam Tal. 111440 UITVOERING UTILE DULCI. Zondag 7 Febr. gaf de Toneelvereni ging Utile Dulci haar tweede winteruit- voering in het Patronaat. Opgevoerd werd: De Drie Musketiers, een dwaas verhaal in 3 bedrijven. Auteur Gerard Bon. Regie Jan Nicols. Decors M. Mees ters. De nieuwe adviseur sprak het ope ningswoord; vooral deed het spreker ge noegen een tjokvolle zaal te mogen aan schouwen Velen verwachten iets aparts van deze uitvoering, zei hij; laat ons ho pen dat het u allen mag bevallen. Om stuk voor stuk de 21 spelers te beoordelen zou te veel zijn. Maar Utile Dulci heeft bewezen met deze uitvoe ring over krachten te beschikken die niet alleen maar toneel kunnen spelen, maar ook in staat zijn in zang iets moois te presteren. Vele nieuwe krachten wa ren in dit stuk in de gelegeen- heid hun kunnen te tonen en velen gaven blijk zich op het toneel thuis te voelen en met de vele jeugdige krachten is Utile Dulci tot iets groots in staat. Het stuk op zichzelf werd goed ge speeld, de zang was zeer goed en vol gens het gulle applaus na elk bedrijf is aan te nemen dat het naar de zin was van de vele toneelliefhebbers. Utile Dul ci heeft het seizoen op waardige wijze besloten. Een woord van dank komt zeker toe aan de regisseur J. Nicols en ook een woord van lof aan de heer M. Meesters voor de prachtige decors. Heden, Maandag 8 en Dinsdag 9 Febr. wordt dit stuk nog vertoond. Aan be langstelling zal het zeker niet ontbreken. BILJARTWEDSTRIJD. In café B. Oremans had een biljart wedstrijd plaats tussen OBK gevestigd in café Peijnenburg en Poedelvrees geves tigd in café B. Oremans. Uitslag als volgt: Th. Herman Poedelvrees 50; M. van Eijk OBK 37; Bennie Oremans P 199; Jo van Engelen OBK 57; P. Jan- houshie P 63; C. de Jong OBK 55; L. Samuels P 49; M. de Laat OBK 29; B. Oremans P 136; H. Peijnenburg OBK 55; Karei Herman P 27; H. v. d. Pol OBK 46. Totaal Poedelvrees 524 pt., O B K 299 pt. Hoogste gemiddelde Bennie Oremans 13 pt. Hoogste serie Bennie Oremans 59 pt. MAANDVERGADERING DE ZWALUW. Zaterdag had in café B. Oremans de maandvergadering plaats van de Post- duivenver. de Zwaluw. Ondanks de kou de was de belangstelling bevredigend. Na inning van de contributie werden de kampioendiploma's uitgereikt. Daar na volgde uitreiking van de ringen 1954. Bekendmaking; bij de eerstkomende ver gadering Hoklijsten inleveren. Hierna werd een nieuw lid voorgedra gen, Fons van der Lee, die met alge mene stemmen werd aangenomen. Hierna de rondvraag, waarvan enkele leden ge bruik maakten. BURGERLIJKE STAND over JANUARI 1954. Geboren: Mattheus A Y zv J J van Loon-van Huiten Claslna G dv M J v d Lee-v Kempen Johannes M A zv G J F v d Heijden-Koks Aldegonda M dv J v Bijnen-v d Heijden Meche- lina J dv Th Castelijns-Boelen An- tonius C G zv H van Esch-Nieuwenhui- zen Gerarda I M dv A v d Lee-Ki- vits Johanna P dv J Kuijs-Vrijhoeven Marinus H zv P Kivits-Damen Hu- bertus zv M v d Heuvel-Hooijmans Maria dv J v Eeten-Kempenaars Jo hannes L L M zv J Eekels-v d Brandt Frandscus A C zv A v Helvoirt-v Delft Johanna M M dv F Verdiesen van Weert Wilhelmus A G zv G P de Haas-Passier Christina P dv D de Raden-Kwetters Johanna H dv J v d Wiel-Kivits Johannes M M zv M v Falier-Pulles Antonius J H zv J van Os-de Groot. Overleden Hendrik de Rooi) 77 j Adriana Eekels wed J v Bijnen 80 j Cornelia Koks echtg J v d Griendt 67 j Wilhelmus H de Vaan erhtg T M Mommersteeg 55 1 Petronella Derks echtg P Stuoers 75 J Theodorus J v Zon echtg J Kuijpers 71 j Gertruda Beekmans wed C Kivits 87 j Maria v d Aa 26 j Johanna van Oijen wed L Beaard 78 j. Huwelijken: Adolf H Meines 33 j Gro ningen en Maria A van den Oord 33 j alhier Petrus Verschuren 24 j en Pe tronella M Kivits 22 j beiden alhier. JAARVERGADERING. Onder voorzitterschap van dhr. M. Pulles, hield de harmonie St. Cecilia haar jaarvergadering, die zeer druk was bezocht. Na de gebruikelijke opening kon de voorzitter er zijn tevredenheid over uitspreken, dat de leden bijna voltallig waren opgekomen, daaruit kon hij dan ook de conclusie trekken dat de muzi kanten de harmonie een warm hart toe dragen en belang stellen in alles wat er in het corps omgaat. Uit het algemeen jaaroverzicht dat daarna volgde, ontlenen wij een en an der. Zo was daar eerst het vele werk verbonden aan de repetities voor deel name aan het concours dat op le Pink sterdag in Zaltbommel werd gehouden en waaraan door het corps in de Ere- afdeling werd deelgenomen; jammer was het dat geen le prijs kon worden be haald, anders had St. Cecilia in de Vaandelafdeling terecht gekomen en zou ze daarmede de hoogste sport op de muzikale ladder hebben bereikt. Het hoogtepunt in haar bestaan was wel het 110-jarig bestaan dat op 15, 16 en 17 Augustus 1.1. met het geven van een groots festival werd gevierd; dit fes tival dat gepaard ging met nog twee ju bilea, n.l. de opening van de nieuwe zaal De Harmonie en het 250-jarig be staan van café van Oijen, mocht zich in een ongekende grote belangstelling ver heugen. Ook wijdde hij nog enkele woor den aan het solistenconcours dat door de Bond van Harmonieën de Langstraat op 10 Jan. alhier werd gehouden en dat eveneens een groot succes is geworden; hij feliciteerde de negen muzikanten die in de onderscheiden afdelingen een le prijs wisten te behalen, waaronder twee met lof der jury. Na dit jaaroverzicht kreeg de ijverige secretaris-penningmeester dhr. L. v. cL Heijden het woord om de financiële stand van zaken bekend te maken; de leden kregen uit zijn gedetailleerd ver slag een inzicht in de huishouding van de harmonie; zij konden hierbij kennis nemen van de grote kosten die het in standhouden van __zo'n corps met zich brengt. Hierna kwam de bestuursverkie zing aan de orde. De aftredende voor zitter M. Pulles werd bij acclamatie her kozen; het aftredende bestuurslid Dries van Halder stelde zich niet meer her kiesbaar, in deze vacature zal voorlopig niet worden voorzien. Het voornaamste punt van bespreking vormde deelname aan concoursen. Hier over werd breedvoerig van gedachten gewisseld. Besloten werd de nummers in te studeren en indien de leden niet door werkzaamheden zijn verhinderd, zal als nog aan een concours in het a.s. seizoen worden deelgenomen. Neem een of twee Reimies als er van Uw maal eens iets „verkeerd gevallen" is. Rennies blussen dat zuurbranden da delijk. Een smakelijk middel, onfeilbaar in zijn werking en... onopvallend in te nemen. Iedere Rennie hygiënisch ver pakt één voor één. Ruitersport. Door de ruLersporlvereniging Juliana zal op Dinsdag 9 Febr. a.s. in de zaal De Harmonie een propa- ganda-avond worden georgani seerd. Het doel hiervan is om de ruitersport meer en meer ingang te doen vinden, dit te meer nu de amazones hun intrede hebben ge daan. Bij deze avond zullen de be sturen van de alhier beslaande boerenorganisaties worden uitge nodigd. Er zal een actueel pro gramma worden geboden, bestaan de uit enkele korte lezingen over de ruitersport en kennis van hei paard. Enkele interessante films zullen het geheel verduidelijken. CANDIDAATSTELLING PROVINCIALE STATEN. Op de gehouden ledenvergadering der K.V.P. afdeling Heusden, wer den voor de groslijst candidaat ge steld de heren A. Meijs, Waalwijk; J. v. Heesbeen, Waalwijk; A. Kamp, Drunen; N. Schuurmans, 's-Bosch. De stemming van de groslijst zal plaats vinden op 28 Februari a.s. voor de leden der K.V.P. „Oliebollen-actie". In Maart zal het Groene Kruis te Sprang-Capelle het feit herdenken dat deze vereniging 50 jaar geleden werd opgericht. Veel is in deze ja ren door het Groene Kruis tot stand gebracht. Veel leed is door zijn hulp gelenigd. De mogeliikheid is daartoe geschapen door de activi teit van de bestuursleden, doch vooral de wijkzusters hebben het overgrote aandeel daarin gehad. Steeds staan zij ten dienste van de vele leden die het Groene Kruis mag tellen. Jammer is het daarom dat er nog altijd gezinnen zijn die geen lid zijn. Mogen in dit jubileum jaar daarom nog velen zich aan melden als lid. Dit zal het werk van het Groene Kruis ten goede komen, met het gevolg dat alle ingezetenen die gebruik moeten maken van haar hulp, hiervan zelf de vruchten kun nen plukken. Dit jaar komen twee wijkzusters in dienst, hetgeen de vereniging natuurlijk voor grotere kosten plaatst. In verband hiermee moet ook uitbreiding gegeven wor den aan de voorraad instrumenten. Enige ingezetenen van Sprang-Ca pelle hebben daarom gemeend ter gelegenheid van het jubileum een actie op touw te moeten zetten om gelden in te zamelen, welke aange wend zullen worden om meerdere en nieuwe instrumenten te kopen. Nagenoeg elke week wordt een beroep gedaan op de burgerzin voor een of ander liefdadig doel. Daar het thans een plaatselijk belang be treft, ja zelfs een persoonlijk belang van elk ingezetene, hoopt het be stuur dezer actie op Uw medewer king te mogen rekenen. A.s. Zaterdag wordt een begin ge maakt in Canelle. Ook bij deze ge legenheid zal blijken dat het Groe ne Kruis steeds hulp geeft. Opzet is zoals gemeld geld bijeen te krijgen. Dit wordt echter gedaan door ook iets aan te bieden. De mogelijkheid hiertoe is bereikt door medewer king van diverse personen en in stellingen. Wanneer bij U aange klopt of aangebeld wordt, koop dan ten bate van het Groene Kruis te Sprang-Capelle een zak oliebollen. De priis bedraagt f 1.— (U mag na tuurlijk ook meer geven), terwijl ook vrije giften zeer gaarne geac cepteerd zullen worden. Deze olie bollen-actie kan niet uitgevoerd worden op één Zaterdag over de ge hele gemeente. Elke Zaterdagmid dag wordt daarom een gedeelte ge nomen onzer woonplaats. Laat dus de komende Zaterdagen het devies mogen zijn: Een ieder koopt minstens één zak, inhouden de 10 oliebollen, ten bate van het Groene Kruis. Het comité rekent er op dat de medewerkende handen te kort zul len komen om de oliebollen aan te voere.n VEILIG VERKEER. Uitgaande van het Ned. Verbond voor Veilig Verkeer, werd j.l. Woensdag avond in het gebouw van de Chr. Volks bond alhier een samenkomst gehouden, waartoe verschillende belanghebbenden enz. waren uitgenodigd, met het doel te komen tot oprichting van een Afdeling Sprang-Capelle van genoemd verbond. Hiertoe uitgenodigd opende de Edel achtbare Heer Burgemeester A. Smit met een hartelijk welkomstwoord tot de genodigden, waaronder vertegenwoordi gers van de personeien der scholen uit de gemeente en in 't bijzonder tot de heer van Langeveld, inspecteur van het Ver bond voor Veilig Verkeer, en tot de Rijkspolitie. Burgemeester Smit sprak de hoop uit dat het een vruchtbare avond zou worden en ieder zijn medewerking zou geven om tot het gestelde doel te geraken. uitvoering der Chr. Gem Zangver. in de Geref. Kerk te Sprang. Aanvang 8 uur 50 cl. entree Verder stond de bijeenkomst onder leiding van de heer G. N. van Achter berg, plaatselijk consul van het Verbond. De heer Langeveld, inspecteur van het Verbond gaf een uiteenzetting omtrent het doel van het Verbond, waarin hij de medewerking vroeg aan het personeel der scholen. Vervolgens werd een plaatselijke com missie gekozen,, waarin zitting hebben de heer G. N. van Achterberg, voorzit ter, de heer Benschop, Adjudant der Rijkspolitie voor de Rijkspolitie en een personeelslid van elke school uit de ge meente, alsmede de heer A. M. Versteeg. Besloten werd nog binnenkort een ver- keersexamen voor de leerlingen der hoog ste klassen van de lagere scholen^ in de gemeente af te nemen. UITVOERING „LOOFT DEN HEER". De Chr. Gemengde Zangvereniging Looft den Heer, geeft a.s. Dinsdag (dus morgen) 9 Febr, des avonds om 8 uur haar jaarlijkse uitvoering in het Geref. Kerkgebouw. Onder leiding van haar di recteur de heer P. Christ, is ook nu door het koor zeer ijverig gerepeteerd en wacht de liefhebbers der zangkunst een genotvolle avond. A TEMPO. De Chr. Mandolineclub A Tempo voor Sprang-Capelle geeft ook dit sei zoen in onze gemeente weer een tweetal uitvoeringen. Trouwens, niet alleen in onze gemeente treedt A Tempo op. want reeds staan verschillende plaatsen

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 1