CAPELLE ÖL GEEF de gemeente EEN GESCHENK ELSHOUT VOETBALSPORT DUIVENSPORT. TAFELTENNIS. BILJARTEN 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 FEBRUARI 1954 2 Maak U los uit de greep van Rheumatische Pijnen. CANDIDATEN VOOR DE PROVINCIALE STATEN. HOOGEVAART. uit de omgeving weer op het program ma, waar A Tempo in de loop van deze en de volgende maand voornemens is een uitvoering te geven. Onder de bekwame leiding van haar dirigent, de heer P. C. van Iersel uit Waalwijk, heett A Tempo zowel hier als in de omgeving een bijzonder goede naam gekregen. Voor dit seizoen heelt men weer een zeer gevarieerd programma samengesteld, waaronder zang, muziek, optreden izdelweiskapel, terwijl tot be sluit een komische schets in één bedrijt, getiteld: „Ue levende etalagepop" zal worden opgevoerd, alles door eigen krachten. In de pauze zal verder een verloting Worden gehouden. De eerste uitvoering heeft plaats op a.s. Zaterdag 13 februari in de zaal van de Chr. Volksbond alhier. De tweede uitvoering zal gegeven worden in de zaal van het Stationskof fiehuis van dhr. Pruijssers te Capelle op Dinsdag 16 Febr. 'De uitvoeringen van gen aan om half acht. Voor de uitvoeringen van A Tempo bestond steeds veel belangstelling, en on getwijfeld zal er ook nu weer véél animo bestaan, en gezien het programma be loven het weer een paar echt gezellige avonden te worden. BEEN GEBROKEN. J.l. Zaterdagmiddag had de heer K. alhier bij het schaatsenrijden het ongeluk zodanig te vallen, dat hij een been brak. K. werd naar het ziekenhuis vervoerd. UITVOERING EXCELSIOR. Vóór een goed bezette zaal gaf de Chr. Gemengde zangvereniging Excelsior met medewerking van het Jeugdkoor Jong Excelsior, j.l. Zaterdagavond in het gebouw van de Chr. Volksbond haar jaarlijkse zanguitvoering. De erevoorzitter der vereniging Ds. C Streefkerk, opende de samenkomst en riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe. Onder leiding van haar dirigent de heer Jac. Groen, werd het programma hierna op vlotte en keurige wijze afge werkt. Het gemengd koor opende, met het Slavenkoor van Verdi, dat zeer goed werd uitgevoerd, maar waarbij de be zetting der mannenstemmen enigszins te zwak bleek. Verder willen wij noemen het Ave Verum van Mozart en O Her der Israels van Bórtniansky, welke op zeer. te loven wijze werden gezongen. Van het jeugdkoor mogen wij zeker noemen: Bij dag en bij avond van Rich. Holl, dat zeer vlot en met enthousiasme werd gezongen, en Engelenwacht van Cath. van Rennes. De soliste, mevr. v. d. Hoek, zong het Onze Vader van v. d, Sloot, met pianobegeleiding door de heer L. Groen. Een tweetal tableaux: Van God de ze gen, van ons de arbeid, door het dames koor, en Kaarsjes in de nacht, door het Jeugdkoor, werden op keurige wijze uit gevoerd, waarbij ook de belichting enz. een prachtig effect sorteerde. Het Sanctus van Schubert, werd door een dubbel mannenkwartet op uitsteken de wijze vertolkt, waarna het gemengd koor op buitengewoon geslaagde wijze het Soli Deo Gloria van H. Altink ten gehore bracht, waarmede het koor veel bijval oogstte. De avond werd besloten met Gezang 155 van Klaas Bolt, dat gezongen werd door het gezamenlijk gemengd en jeugd koor en dat een machtige en massale in druk gaf en zéker een waardig slot vorm de van deze mooie avond, waarvoor in t bijzonder de directeur de heer Jac. Groen en de accompagnateur de heer L. Groen, een woord van welverdiende hulde toekomt. Koor en- jeugdkoor móch ten een dankbaar applaus in ontvangst nemen. Excelsior kan weer op een zeer ge slaagde uitvoering terugzien. Sparta-avond. Donderdagavond werd door de Voetbalvereniging „Sparta" voor 'n zeer talrijk publiek een uitvoering gegeven in het café van de heer v. Veen aan het „Bruggetje". Op deze avond trad op het uit zeven personen bestaande cabaret „De Op timisten" in de revue „Lach je zor gen weg" met muzikale begeleiding van „The Blue Stars". Alle num mers werden op zeer vlotte wijze afgewerkt en de „Optimisten", als mede „The Blüé Stars" hadden me nige toejuiching van het publiek in ontvangst te nemen. Om half één gineen allen voldaan huiswaarts en „Sparta" kan dan ook op een ge slaagde avond terugzien. Dit is tevens temeer voor „Spar ta" een opwekking elk jaar een dergelijke ui'vöering te geven, deze zal zeker ook de vriendschapsban den tussen de leden en donateurs onderling verstevigen. Ruwe huid Ruwe handen Ruwe lippen IJswedstrijden. Donderdagnamiddag werden dooi de IJsclub „Het Eendennest" op de baan aan de Willem v. Gentsvaart wedstrijden in schoonrijden gehou den met de volgende uitslagen: Schoonrijden paren: le pr. J. de Bruin en .Tohanna Wervers Cd., 2e pr. J Dekkers en Nellie Dekkers Ad.; 3e pr. M. v. Pelt en Pietje Ko nings en 4e pr. W. v. Os en Annie v. Os. Schoonrijden dames: le pr. Nellie Dekkers Ad.; 2e nr. Annie v. Os en 3e pr. Mevr. Ruijtenberg-Kerst. Schoonrijden heren: le pr. J. de Bruin; 2e pr. J. Dekkers en 3e pr. W. v. Os. We^s+riiden in hardrijden voor schoolkinderen en ouderen werden Zaterdagnamiddag eehouden en in de verschillende afdelingen kwa men de volgende personen voor een prijs in aanmerking: 5e klasse jongens: le pr. Hans de Rooij; 2e pr. M. Wijnands en 3e pr. W. Stam Azn. 6e klasse jongens: le pr. Rinus Rijken; 2e pr. Piet Konings en 3e pr. Ad. Versteeg. 7e klasse jongens: le pr. A. Bras penning; 2e pr. J. Versteeg en 3e pr. Ad. Konings. 6e klasse meisjes: le pr. Hannie Pruijssers: 2e pr. Annie de Roon en 3e pr. Gerrie Spierings. Jongens 1618 jaar (gewone schaatsen): le pr. P. Bakkeren; 2e pr. P. Rijken. 500 meter met Noren: le pr. P. v. d. Schans; 2e pr. Jac. van der Schans. 1500 meter (10 ronden) met No ren: le pr. P. v. d. Schans; 2e pr. W. Stam Gzn en 3e prijs Jac. Wer vers Czn. Aanbesteding. Ten gemeentehuize werd Vrijdag morgen door B. en W. van Sprang- Capelle aanbesteed het bouwen van een woonhuis met garage aan de Raadhuisstraat te Vrijhoeve-Capel- le, waarvoor als -volgt werd inge schreven Alb v. Zeist, Sorang 28850 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang f 28550 Pa. Adr. Rosenbrand. Capelle 28411 Alb Hoefnagel, Vrijhoeve-Capelle 27995 J. Moleeraaf, Canelle f 97910 H. Wacrom^ifPrs. Canelle 27815 J. Michsël, Vrijh.-Canelle 23370 \T onlz oA^con'1 Arnritsj In de verschillende scholen in de cemcente Snrang-CaDelle wordt momenfcol Hoor e>en waebtmaoc+aC van de Piiksnolitie aan de leerlin gen der hoogste klassen verkQers- nndenwiis gegeven om deze voor tg bereiden voor het in de volgende maand te houden Veilig Verkeers- examen. verp*a rl De afdeling Noord-Nd, Brabant van de Ned. Bond van Ned. Herv. Mannenverenigingen op Gereform. grondslag, tot welke afdeling de Hervormde Mannenverenniging te dezer nlaatse en die in omliggende gemeenten behoren, komt Donder dagavond 8 uur in hef Evangelisa tiegebouw ..Elim" te Tilburg in ver gadering biieen. Als soreker hoopt on te treden de voorganger van de -Herv. Geref. Evangelisatie te Til burg, de heer H. J. Begeer. Volksonder wijsavonden. Buitengewone omstandigheden wa ren oorzaak dat de jaarlijkse Volks- onderwijsavonden een tweetal win ters verstek moesten laten gaan. Na: een enkele maanden geleden gehou- len ledenvergadering van de afde ling Sprang-Capelle e.o. van Volks onderwijs, op welke bijeenkomst 't bestuur, dat een drietal vacatures telde, door verkiezing van 3 leden weer op sterkte werd gebracht, heeft een reorganisatie in het be stuur plaats gehad en met ver nieuwde kracln is het verenigings werk ter hand genomen. Woensdag 3 en Donderdag 4 Fe bruari 1.1. werden in de zaal Cové- v. d. Haart aan de Nieuwevaart 2 propaganda-feestavonden belegd, waarvoor de belangstelling, als ge volg van de Siberische koude, niet zo groot was als vroeger. Beide Doe een bloedzuiverende kuur met Kruschen. Zuiver bloed, dat is het geheim om vrij te blijven van scheuten en steken en die stramme pijn in ledematen en gewrich ten. Daarom kunnen mannen noch vrouwen op rijpere leeftijd zonder Kru schen Salts. De zes minerale zouten die Kruschen bevat, sporen lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger wer king. Onzuiverheden in het bloed- kun nen zich dan niet vastzetten en pijn verwekken, maar worden afgevoerd langs natuurlijke weg. Dat is het hele geheim van Kruschen en zo werd de kleine dagelijkse dosis tot heil van tien duizenden lijders aan rheumatische pijnen. avonden sprak de voorzitter, dhr L. Poldervaart, een kort openings woord, waarna het toneelgezelschap „De Brabantse Comedie" uit Breda een opvoering gaf van het toneel spel in drie bedrijven „Van ander Ras" van d'Usseau en Gow en ver taald door Froukje de Waard. De aanwezigen hebben genoten niet al leen van de inhoud van dit aangrij pende stuk met zijn verschillende dramatische hoogtepunten, waar door het op iedereen een diepe in druk maakte, maar ook van de wij ze, waarop het onder regie van «je heer Harry Kessels gespeeld werd, en hiervoor komt de speelsters en spelers de grootste lof toe. Het wa ren actrices en acteurs, welke men te dezer plaatse nog wel eens meer op het toneel wil zien. Na ieder be drijf hadden zij met hun regisseur een hartelijk applaus, dat bij het halen na het slotbedrijf tot een ova tie aanzwol, in ontvangst te nemen. In zijn slotwoord dankte de voor zitter allen die op een of andere wijze hadden meegewerkt deze avonden zo goed mogelijk te doen slagen en speciaal de dames en he ren van „De Brabantse Comedie" voor hun leeuwenaandeel i n het schitterende verloop dezer propa ganda-feestavonden. Zaterdagmiddag vergaderde te Waalwijk 't bestuur van de Staten- kieskring Heusden, om aan de hand van de binnengekomen candidaat- stellingen de verzamellijst vast te stellen. Om op de groslijst geplaatst te worden was het nodig dat een can- didaat in drie afdelingen gesteld werd; vijf candidaten voldeden aan deze voorwaarden: te weten de he ren J. L. P. M. Teijssen en J. van Heesbeen uit Waalwijk, die resp. in 4 en in 3 afdelingen werden gesteld; de heren A. Snels en A. Kamp uit Drunen in 0 en 6 afdelingen; en de heer M. A. v. Wagenberg uit Vlij men die in vijf afdelingen candidaat werd gesteld. De heren Chr. v. Herpt uit Herpt, A. Mevs en H. van Velthoven uit Waalwijk, v. Delft uit Heusden, N. Schuurmans uit Den Bosch en Mr L. de Becker uit Empel werden slechts in één afdeling gesteld en komen dus niet voor plaatsing op de groslijst in aanmerking. WIJ BESCHILDEREN EEN KERK Hoewel deze week de oogst in on ze actie niet zo groot is, vermelden we toch met grote dankbaarheid I weer enige giften, die de parochie j van St. Clemens weer een stap dich ter brengen bij het doel dat men zich stelde. De kerk is thans geheel beschilderd; of deze beschildering ook geheel betaald is? Zover strek ken onze informaties zich niet uit, maar we weten wel dat het in de bedoeling van 't Baardwijkse kerk bestuur ligt ook nieuwe banken in de kerk aan te brengen. Inderdaad, wil de interieure verfraaiing het juiste effect hebben, dan zullen ook de huidige banken paa s moeten maken voor banken, die meer pas sen in de s.ijl van deze kerk en die vooral ook gemakkelijker zijn voor de gelovigen. Zullen we allemaal nog eens een sprintje inzetten om zo gauw mo gelijk aan de finish te zijn? Vorige opgaven: f 5553.06 Uit dankbaarheid, N.N. 2.50 Voor de kerkbanken 4. Ter ere van de H. Maagd 1. Opdat het in de kerk het volgend jaar warmer moge zijn! 15. Nieuw totaal 5575.56 REVALIDATIE-BllREAU KRING WAALWIJK. Einde 1953 is een Kring-bureau voor Revalidatie opgericht te Waalwijk, als afdeling van de Stichting voor Revali datie in Noord-Brabant te Tilburg, om vattende een werkgebied, dat samenvalt met bet rayon van het Gew. Arbeids bureau te Waalwijk, te weten de plaat sen Drunen, Elshout, Waalwijk, Sprang- Capelle, Kaatsheuvel, Loonopzand, s-Gravenmoer, Waspik, Dongen, Gilze en Rijen. In dit kringbureau hebben zitting een Districtshuisbezoekster van het Wit-Gele Kruis, idem van het Groene Kruis, een vertegenwoordiger van het Gew. Ar beidsbureau, afd. Bijzondere Bemidde ling, de Ambtenaar Buitendienst van de A.V.O. en de Revalidatiearts der Stich ting in Noord-Brabant. Als voorzitter fungeert de medisch adviseur van het Gew. Arbeidsbureau. Het secretariaat is gevestigd ten Gemeentehuize, afd. Soci ale Zaken, te Waalwijk. De doelstelling van een dergelijk bu reau is: hulpverlening van minder-vali- den, in de ruimste zin van het woord, en te trachten zo veel mogelijk toekom stige invaliditeit te voorkomen, door pa tiënten zo vroeg mogelijk (b.v'. onmid dellijk na ontslag uit ziekenhuizen) op te vangen. Het Kring-bureau te Waalwijk komt maandelijks in zitting bijeen om patiën ten te bespreken, medisch en sociaal, aan de hand van rapporten, uit te bren gen door de Distr. Huisbezoeksters der Kruisverenigingen, door de A.V.O. en door Arbeidsbureau. Heren doktoren, specialisten en direc ties van ziekenhuizen is verzocht hun volle medewerking in de vorm van in lichtingen e.d. te verlenen. „VRIENDEN VAN HET BRABANTS ORKEST". Op Woensdag 3 Februari is dooi de voorz. van de Stichting „Vrien den van Het Brabants Orkest", Mr H. L. F. M. Baron van Hövell van Wezeveld en Westerflier in tegen woordigheid van de Burgemeester van Waalwijk in het Stadhuis te Waalwijk het comité Langstraat van de Stichting „Vrienden van Het Brabants Orkest" geïnstalleerd. Het voorzitterschap van genoemd comité zal worden waargenomen door de heer G. M. A. M. Verwiel. HET GOUDEN FEEST DER BOERENLEENBANK. Op 25 Januari j.l. was het vijftig jaar geleden dat de Boerenleen bank Baardwijk werd opgericht en U begrijpt dat het bestuur en de Raad van Toezicht dit feit niet zon der meer voorbij laten gaan. Dezer dagen heeft het bestuur, met enkele leden aangevuld fun gerend als feestcommissie, besloten de viering te doen plaats hebben op Dinsdag 23 Februari a.s. De feestdag zal begonnen worden met een H. Mis van dankbaarheid in de Parochie van de H. Clemens, op te dragen door de Zeereerw. Ad viseur Pastoor van den Brekel; na deze H. Mis volgt in café ,,'t Vosje" voor de leden een klein ontbijt en dan zal tevens de heer Willem v. d. Mee gehuldigd worden, die het vo rige jaar reeds 30 jaar kassier was van de Bank. 's Avonds om half 8 is er een fees telijke samenkomst van de leden en één gezinslid in een nog nader te bepalen zaal, tijdens welke bijeen komst het woord, gevoerd zal wor den dóór éen afgevaardigde van de Centrale Bank te Eindhoven, ter wijl het niet aan gezelligheid zal ontbreken. De leden zullen een circulaire ontvangen, waarvan de deelnemers- strook vóór 15 Februari ingeleverd dient te zijn. WAALWIJKS BELANG. Brabena te Breda zal een aantal nieuwe bussen in de route brengen voor binnen- en buitenlands touris me. Een daarvan krijgt de naam „Stad Waalwijk" en Waalwijks Be lang heeft gaarne van het aanbod gebruik gemaakt om daarin twee kenmerkende foto's van Waalwijk ter grootte van 2442 cm. te plaat sen, als voortdurende reclame voor Waalwijk. UITVOERING HARMONIE ST. JAN. Op Zondag 14 Februari zal de Harmonie St. Jan in het Patronaats gebouw te v.m. Baardwijk voor haar donateurs een uitvoering geven. Naast de Harmonie St. Jan, die enkele muzikale werken ten geho re zal brengen, werkt aan deze avond mee „Drunen's Toneel", dat onder regie van Jo v. Erp uit Den Bosch het spel van liefde en list „Polly Perkins" voor het voetlicht zal brengen. Dezer dagen maken de bestuurs leden van St. Jan hun jaarlijkse rondgang om de donateursgeiden te innen. Zij zullen echter ook bij de niet-donateurs om een bijdrage aan kloppen, want heel hard heeft de harmonie, die zeer ijverig werkt om haar muzikale peil steeds hoger op te voeren, aller financiële steun no< dig. Mpgf'-i'»' uw.->i ■Mjaci'»mi» OUDERSAVOND ST. ALOYSIUSSCHOOL Woensdag 10 en Donderdag 11 Fe bruari a s. zal er voor de ouders van de leerlingen der Aloysiussehool een oudersavond gegeven worden in de zaal „De Gecroonde Leersse". Aanvang 7.45 uur. Het programma omvat: 1. Toespraak door de Zeereerw. Heer Pastoor v. Haaren over de Kinderbiecht. 2. Opvoering van „De Kleine We ver Johannes", symbolisch spel in twee bedrijven van Yvonne Waegemans, door de jongens van de school. R.K. MIDDENSTANDS VERENIGING AFD. WAALWIJK. De R.K. Middenstandsvereniging zal vanavond een algemene ledenvergadering houden in „De Twee Kolommen", tijdens welke vergadering enkele films zullen worden vertoond, o.a. „Sterk in de Storm" en „IJspatrouille", terwijl de heer Jan Bakker uit Den Haag een spreekbeurt zal vervullen over het onderwerp „Persoonlijkheid van de zakenman". CONCERT „OEFENING EN VERMAAK". Op Dinsdag 23 Februari a.s. zal de Liedertaf él „Oefening en Ver- maak" haar tweede winteruitvoe- ring geven met een zeer gevariëerd program nieuw ingestudeerde koren voor Gemengd- en Mannenkoor en met medewerking van solisten KAMPIOENSCHAP SCHAATSEN. De Waalwijkse IJsclub organiseer de gistermiddag op de banen van de Galgewiel schaatswedstrijden om het kampioenschap van Waal wijk voor heren en junioren. Bij de heren was de uitslag: 1000 meter: 1. Hensen 1.46.8; 2. L. v. d. Ven 1.47.4; 3. Pullens 1.49.1; 4. A. Buys 1.51; 5. H. Wies man 1.51.7; 6. K. de Haan 1.51.8; 7. J. Buys 1.52.88. M. Schilders 1.52.7; 9. E. Verhoeven 1.53.7; 10. G. Buys 1.54.4; 11. C. van Zeist 1.57.1; 12. A. Span 1.59.2; H. de Haan 2.2. Junioren (tot 15 jaar) 500 meter: 1. Gilles de Haan; 2. P. de Brouwer. GESLAAGDE FEESTAVOND R.W.B. Dank zij de speciale medewer king van de zaalhouder, de heer de Nijs, de Toneelvereniging O.O.G., D.V.S.V. en de leider der „Melodie- Band" is de RWB-avond in boven genoemde zaal gehouden kunnen worden, waarvoor de voorzitter al len in zijn openingswoord dank bracht. De cabaret-avond werd op voor treffelijke, zelfs onverbeterlijke wij ze verzorgd door het Cabaret van Ton en Joop v. Engelen, met mede werking van The Honolulu Strings, Ben Venmans en het Orkest onder leiding van Frans v. d. Straten. Het gehele programma was een lust voor oog en oor, er is danig ge lachen om de dolkomische scènes en er is met genoegen geluisterd naar de zang van Ansje Roels, Cor- ry Marine en niet te vergeten Ben Venmans. Ook het instrumentale gedeelte was af; al met al, dat was werkelijk knal. Na 't cabaret volgde een „kleine" Onder bovenstaand motto steunen wij door een inschrijving in ons blad de actie die Waalwijks Belang begonnen is met het doel, aan de gemeente een borstbeeld van H.M. Koningin Juliana van de hand van onze Waalwijkse kunstenaar Theo v. Delft, aan te bieden, als herinnering aan de schitterend geslaagde Stadsfeesten 1953 en de SLEM en als blijk van waardering voor alles wat de gemeente voor het welslagen heeft gedaan. Wij bevelen deze inschrijving gaarne aan by alle ingezetenen, zo wel bij fabrikanten, handelshuizen als werknemers en particulieren, kortom, by alle burgers van Waalwyk. Ingekomen giften: Redactie. Vorig bedrag 1311.— A. Pulles van Gerwen en Co. iq. J. Wildeman en Co. 25. Fa. Vincent Hoffmans en Zn 25. (Wy zouden het zeer op prys stellen als hij de inschryving tegelijk 't bedrag werd bijgevoegd. Red.). verloting, waarvan de volgende prijzen nog niet werden afgehaald, en te bekomen zijn na Woensdag a.s. bij Sigarenmagazijn v. Vugt 27 rose, 381 r., 482 r., 28 wit, 32 w„ 36 w., 114 w„ 136 w., 326 w„ 439 w. (adv.) Ook het bal, onder leiding van de geroutineerde en in dit genre onverbeterlijke Pieter v. d. Hoven, was prettig en gezellig, zodat het uur van scheiden hoewel laat, toch nog te vroeg was aangebroken; al les bij elkaar een zeer geslaagde avond, waarop met groot genoegen mag worden teruggezien. Vriend Willem v. Vugt en de mil de schenkers der 40 prijzen harte lijk dank voor Uw spontane mede werking. BEGIN VAN BRAND Vrijdagmorgen brak er in de fa briek van de firma S. aan de Kloos- terweg brand uit in een hoop snip pers. Onmiddellijk werd de brand weer gealarmeerd en zij rukte met groot materiaal uit. Toen zij op dq plaats van de brand kwam, bleek echter dat het personeel van de fa. S. ondertussen zelf het vuur reeds meester was geworden. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: auto-slinger; geblokte das, actetas met inhoud, rijwiel, vulpen en ballpen in etui, wollen kindermuts, bruin leren motorkap, linker glacé handschoen, gebreide want, witte eend, bruin geruite shawl. 18 paar schoenvoorsten, da mesrijwiel en shawl, donkergroene portemonnaie, hoge herenschoen, wanten, een paar blauwe kinder handschoenen, iongensportemonnaie en portemonnaie met ritssluiting. Verloren: een paar lieslaarzen, polshorloge, actetas, broodtrommel met inhoud, twee damesportemon- naies, bivakmuts, zwarte portemon naie, zwarte vulpen, portefeuille m. inhoud. AGENDA. Woensdag 10 Febr. om 8 uur: repetitie dameskoor „Oefening en Vermaak" in Hotel Verwiel, daar na bestuursvergadering. Zondag 14 Febr. om 12 uur: repetitie Mannenkoor in Hotel „De Twee Kolommen' ROODE KRUIS. De afdeling van het Roode Kruis or ganiseert een grootscheepse actie t.b.v. de bloedtransfusiedienst. Deze week zul len aanmeldingsformulieren huis aan huis worden verspreid waarop eventuele do nors zich kunnen melden. FANFARE. De Kerkelijke Fanfare houdt Woens dag 10 Febr. om 8 uur in de Jongens school haar algemene jaarvergadering. De agenda vermeldt behalve de jaar verslagen van secretaris en penning meester, bespreking teeravond, muzikale wandeling en bestuursverkiezing. VOLLEYCLUB. De Volleybalclub SDO zal Maandag 15 Febr. haar jaarvergadering houden in café W. Doomerink. Dit zal tevens een feestvergadering zijn. FOKVERENIGING. Dinsdag 9 Febr. houdt de fok- en con- trölever. De Vooruitgang haar alge mene jaarvergadering in café G. van Ooijen. Aanvang 7 uur. In aansluiting daarop om 8 uur algemene vergadering van de Veeverzekering. COMPETITIE-OVERZICHT 4e KLAS D Wit-Zwart en Raamsdonk deden de laatste wedstrijden van zich spreken Ontegenzeggelijk staat het zeer sterke G.V.V. uit Geldermalsen ('t vorig seizoen bijna derde klasser) er momenteel met 15 punten uit 9 ontmoetingen het beste voor. Maar.... de Betuwemensen zijn er nog niei, want R.K.J.V.V., Den Bosch en H.V.C.H., Heesch, zitten hen geducht op de hielen. Reide caibs hebben evenveel punten als Geldermalsen, doch 2 weds.rijden méér gespeeld. De twee oud-derde kiassers Zalt- boimnel en Vlijmense Boys volgen de leiders niet 12 punten uit 11 wedstrijren.. Het Osse D.E.S.O. be zet de zesde plaats. De Ossenaren boekten uit 10 ontmoetingen 11 punten, wat een zeer verdienstelijk resul.aai mag worden genoemd. Nieuwkuijk, dat enkele malen bij zonder verraste, noteert 9 punten, maar is nog geenszins builen ge vaar. Ook Haarsteeg moet thans zeer op haar quivive zijn, want met zijn 8 punten uit 11 wedstrij den worden de rood-wit-blauwen bedreigd door de twee oprukken de vierde kiassers Wit Zwart en Raamsdonk. Vooral Wit Zwart, dat nu weer regelmatig zonder in vallers speelt, komt steeds meer in vorm. Ook Raamsdonk doet de la a ste wedstrijden van zich spre ken. De 41 zege op het aloude en gevreesde Vlijmense Boys was een verrassend en groots succes. De stand: GW 9 7 11 15 RKJVV 11 6 3 2 15 HVCH 11 fi 3 2 15 Zaltbommel 11 4 4 3 12 Vlijmense Boys 11 6 0 5 12 DESO 10 5 1 4 11 Nieuwkuijk 11 4 1 6 9 Haarsteeg 11 3 2 6 8 Wit Zwart 11 2 2 7 6 Raamsdonk 12 1 3 8 5 door met 64 van hun concurrent Luto 2 uit Tilburg te winnen. Bij de heren, waar alleen 't derde team een thuiswedstrijd speelde, werden ook de punten thuis gehou den door een prachtige 73 over winning op K.A.J. 4 uit Vught. Gaat zo door, sportvrienden en -vriendinnen en de competitie zal zee Jjevredigend verlopen, en kam pioenschappen zullen zeker niet uitblijven. R. K. C. Dit weekend hebben de teams weer uitstekend hun best gedaan, doch het eerste damesteam moest het onderspit delven tegen 't sterke O.T.T.C. uit Oss en verloor met 28, Het tweede damesteam gaat nog steeds op 't kampioenschap af De Postduivenvereniging „Nooit Gedacht" houdt ledenvergadering op Dinsdagavond 9 Febr. a.s. Trouwe opkomst dringend ge wenst. HAARSTEEG. De onderlinge biljartcompeiitie werd in de afgelopen week voort gezet. De eerste kampioen is be kend; in afd. B wist W. Zeeuwen 2 door een overwinning op- W. v. d. Loo 2 ongeslagen kampioen te wor den. Hiermede heeft zij de Wissel beker, die zij verleden jaar •noest afstaan, wederom weten te hero veren. De clubleider van W. v. d. Loo 2 de heer M. v. d. Wiel, feliciteerde in welgekozen woorden 't nieuwe kampioensteani. De voorzitter van W. Zeeuwen dankte daarna na mens zijn vereniging en feliciteer de zijn club met het behaalde suc ces. In afd. A gebeurde wat niet ver wacht werd: de Gouw 1, die bijna de kampioenstitel in handen had, werd door de Hut 1 onverwacht verslagen. Het is thans nog 'n open vraag wie de li'el zai behalen. De uitslagen waren Afd. A. De Gouw 1 De Hut 1 A. v. d. Wiel-Th. Siegers 75- 58 J. de Gouw-P. Theunisse» 69—7, H. v. d Heijden-W Koks 02—75 G. de Groot-J. Koks 26—75 J. van Asseldonk- A. Timmermans 58—75 Uitslag 20 voor De Hut 1. Hoogste serie A. Timmermans 16 car. Hoogste gem. J. Koks 3,13. Afd. B. W. v. d. Loo 2 De Hut 2 B. Verreijt-Th. van Gestel 6656 A. van Ravensïein- M. v. d, Water Fzn. 44—60 G. v. d. Wiel-J. Koks 605l

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 2