NIEUWKUIJK DE ECHO VAN HET ZUIDEN Gemeenteraad Waalwijk. HEUStlFM ELSHOUT DRUNEN VLIJMEN Winterhanden VRIJDAG 12 FEBRUARI 1954 77e JAARGANG No. 13 Opmerkingen der Begrotings-commissie en antwoord van B. en W. Brandende pijn - vanuit de maag tot hoog in Uw keel? i Wumi subsidie, delen wy U mede, da> er geen overwegend bezwaar tegen hebben het subsidie voor de beide gunningen te verlenen aan hen die daardoor woonruimte voor arbei ders vrii kunnen maken, zullen wij - irachten zoveel mogelijk rekening j voor eik! Wij s.ellen U mitsdien voor om G. A. Duijvelaar, F. Kemperman en A, G. Meijs, door de Raad aan gewezen ais ieden van de Begro tingscommissie 1954, brengen hier bij de Raad rapport uit van hun be vindingen: Nota blz. 9 nr. 14: Her-bestrating N.-Parallelweg c.a, Nu het, in verband met het druk ke gebruik door zware verkeers middelen, nodig blijkt, dat genoemd wegencompiex wordt herstraat, wu de Commissie nog eens wijzen op de onpractische ligging der fietspa den vanaf de Stationsstraat tot aan de Besoyensestraat. Zij is van mening, dat de tiets paden aan de Burgem. v d. Klok- keniaan, in verband met de schillende bedrijven ter plaatse, beter met de rijweg gelijk kunnen liggen, in verband met net op- en afrijden van de fietspaden. Het rijwielverkeer, speciaal op Zuidelijke fietspad, zal daardoor mmüer gevaarnjK worden Ook de ligging van het fietsPaa vanaf ongeveer het station der N.S. tot aan de Besoyensestraat waar naast een enigszins verhoogd voet pad, is niet ideaal. De beste oplos- sing zou zijn, dat het fietspad ach ter de Zuidelijke bomenrij kwam te liggen, waardoor op het geheie tra- mei van de Besoyense- tot de Baard- wijksestraat het fietspad aan een zijde aan de weg kwam te liggen, hetgeen met het oog op het verkeer de minst gevaarlijke toestand zou geven. De Commissie meent, dat dit voorshands niet mogelijk is. AiJ echter van mening dat, nu fietspad en voetpad naast elkaar liggen, e gewenst is dat zij op gelijke hoogte komen liggen. Er is misschibn toch So? wel een afscheiding te maken hetgeen de Commissie gaarne te bestudering aan het College van B. en W. overlaat. Nota blz. 8 nr. 18: Gem. Volkscredietbank van In- burg. Toen indertijd door de Raad werd besloten tot samenwerking met bo- Hoofdstuk VIII 8 16 post 432. Als jaarlijkse subsidie voor de beide Harmonieën is hier wederom uitgetrokken een bedrag van 600. Voor de Stichting „Vrienden van het Brabants Orkest" is een subsi die uitgetrokken van f 0.05 per in woner, in totaal f 743.30. De Com missie is van oordeel dat deze sub sidiëring onderling niet juist is. Zij wil niets afdingen op laatstgenoem de subsidie, gezien het grote cultu rele belang van „Het Brabants Or kest" voor onze provincie. Zij acht het echter niet juist dat de plaatse lijke Harmonieën lager gesubsi- diëerd worden dan genoemd Orkest, gezien de gro ere verplichting die beide Harmonieën hebben tegen over de gemeente. Daarnaast ver keren laatstgenoemde verenigingen in een dermate financiëel moeilijke positie, dat het alleszins gerecht vaardigd is hun subsidie te verho gen tot 750.hetgeen de Com missie hiermee dan ook voorstelt te doen. Hoofdstuk VIII 16 post 444, Hier is uitgetrokken een nieuw subsidie ad 250.voor een toneel vereniging. Hiermee wordt een nieuw terrein voor subsidiëring be treden. Zeer waarschijnlijk zal het College van B. en W. de consequen ties onder het oog hebben gezien die hieraan verbonden zijn. Immers het is bijna vanzelfsprekend dat meerdere toneelverenigingen in de toekomst een aanvraag om subsidie zullen indienen De Commissie merkt voorts nog op, dat het College van B. en W heeft menen te moeten volstaan met een blote mededeling dat bovenge noemde subsidie is geraamd, zon der een nadere motivering, zoals bii de andere genoemde subsidies. Zij stelt het wel op prijs dat deze mo tivering alsnog wordt gegeven. Gemeentewerken. De Commissie is van mening dat voor dit veelomvattende en zo be langrijke gemeentebedrijf een Com missie van Bijstand zeer wel op zijn plaats zou zijn. Deze Commissie zou, te houden. Deze gedragslijn als systeem door te voeren, is evenwel niet on der alle oms.andigheden mogelijk, daar ook middenstandsgezinnen, die door welke omstandigheid ook dringend andere huisvesting behoe ven, tot de gegadigden voor parti culiere woningbouw behoren. Zoals reeds is medegedeeld, heb ben wij ons reeds ter zake van het aan de gemeente Waalwijk toege wezen bouwcontingent voor de ko mende drie jaren tot het college van Gedeputeerde Stalen gewend. Met de beslissing van genoemd col lege zullen wij U, zodra deze af komt, in kennis stellen. Verzorging van de architectuur van particuliere woningbouw door de gemeente is in het algemeen on gewenst. Alleen in bijzondere ge- hiertoe te besluiten. Hoofdstuk VIII 16, post 444. De toneelvereniging O.O.G. staat op een betekenend hoog cultureel niveau. Handhaving van du niveau brengt zo hoge kosten mede, dat subsidiëring van gemeentewege naar ons oordeel alleszins gemoti veerd is. Gemeentewerken. Gaarne zouden wij zien, dat de Commissie haar gedachte omtren. het in het leven roepen van een Commissie van Bijstand nog nader ontvouwde. Na kennisneming van de gevraagde toelichting zullen wij ons nader over dil punt beraden. Met voldoening hebben wij mo gen constateren, dat de commissie 8 li. neelavond gegeven worden voor de me taalbewerkers en hun dames uit Dru- nen en omstreken. Deze avond is toe gankelijk voor georganiseerden en niet- georganiseerden. De bekende Toneel- groep Bosch Toneel zal opvoeren het blijspel: Een baby van 1000 weken. CONCERT DOOR „DE VOLHARDING". Zaterdag 6 Febr. j.l. gaf de Kon. Erk, Harmonie De Volharding een concert voor haar donateurs, Het uitgebreide programma onder de uitstekende leiding van de Directeur de heer Joh. Verhoe ven uitgevoerd, oogstte van het dank bare publiek grote bijval. Van de con- eertst ukken door de Jriarmonie ten ge^ hore gebracht, vielen vooral de Ouver ture Zampa van Herold en de Slavische Khapsodie nr. 1 van Friedeman, zeer in de smaak. Ook de verschillende solisten van de Volharding, begeleid door hun directeur hebben ons deze avond laten genieten van hun spel. Een Larghetto van Mo- IJpelaar, clarinet, op zeer Een of twee Rennies blussen die pijn dadelijk! Een kwestie van een of twee minuten. Houdt altijd een Rennies bij de hand. Ze zijn stuk voor stuk hygiënisch verpakt en water of wat ook komt er niet aan te pas. Gewoon laten smelten op de tong enze zijn nog smake lijk ook. vallen, wanneer dit op grond van sociale indicatie niet wel anders mogelijk is, hebben wij onze mede werking toegezegd. Nota blz. 9. Het Havenplan. Zoals U reeds eerder is medege deeld, stellen wij ons voor U in een informele vergadering van Uw Raad volledig in le lichten omtrent het Havenplan. Nota blz. 10. Het Brabants Edelambacht. De aanvraag om subsidie van het Brabants Edelambacht is dit jaar voor het eerst ingekomen. In het algemeen hebben wij ons op het standpunt gesteld, dat nieu we subsidie-aanvragen alleen dan voor inwilliging vatbaar zijn, in dien met de verlening van subsidie een uitgesproken plaatselijk belang wordt gediend, tenzij de aanvraag betrekking heeft "op een activiteit van zo bijzondere regionale of lan delijke betekenis, dat subsidiever- met de algemene lijnen, welke wij zart door G. IJpelaar clarinet, op zeer voor het in het jaar 1954 te voeren verdiensteüjke wijze gebracht^opende^de beieid in de aangeboden begro.ing hebben getrokken, kan instemmen Met de Commissie hopen wij, dat wij de voorgenomen p.annen in 't jaar 1954 zuilen kunnen uitvoeren, 'waartoe de medewerking van Uw Raad, waarvan wij ons overtuigd we.en, onontbeerlijk is. Met erkentelijkheid hebben wij kennis genomen van de woorden van dank, welke de Commissie tot ons heeft gericht Wij van onze kanl brengen gaarne dank aan al len, die naar wij weten hun bes.e krachten aan de samenstel ling der begroting hebben gewijd. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. vengenoemd lichaam, is gevraagd te evenals dit bij andere gemeentebe- I lenin„van gemeentewege veran willen onderzoeken of een regiona- I Lot umial ia vnnraf helane- I le Volkscredietbank voor Waalwijk e o reden van bestaan zou hebben. Gaarne zou de Commissie worden ingelicht of het toegezegde onder zoek heeft plaats gehad, en wat het resultaat hiervan is geweest. Nota blz. 8. Woningbouw. De Commissie is het eens met de bouw van middenstandswoningen en de bouw door particulieren. Daardoor immers kan de achter stand in middenstandswoningen worden ingehaald en krijgt de ge meente ook een beter aanzien. Maai daardoor ook komen er betere a beiderswoningen vrij. De Commis sie wil het College van B. en W. echter verzoeken zo veel mogelijk bouwvergunningen toe te wijzen aan hen, die daardoor woonruimte voor arbeiders vrij kunnen maken, want onder hen is de woningnood uitermate groot. De Commissie is met het College van B. en W. van mening dat de jongste toewijzing van een woning- contingent allesbehalve bevredigend is, doch zij hoopt dat genoemd Col lege ter zake nog veel zal kunnen Ten aanzien van de particuliere woningbouw is de Commissie van mening, dat de gemeente zich zoveel mogelijk zal onthouden van het ver zorgen van architectuur, daar dit toch een concurrentie betekent van de plaatselijke architecten. Nota blz. 9. Het Havenplan. De Commissie had natuurlijk niet verwacht dat dit plan reeds een on derdeel van de begroting zou uit maken. Zij betreurt het echter dat deze, voor de bestaande en even tueel te vestigen industrie zo be langrijke aangelegenheid, zo zeer traineert. Zij vertrouwt dat het Col lege van B. en W. de grootst moge lijke spoed zal betrachten en spoe dig in de gelegenheid zal zijn de ge meenteraad in informele vergade ring bijeen te roepen ter bestude ring van deze zeer urgente, maai ook zeer moeilijke materie. Nota blz. 10. Het Brabants Edel ambacht. De Commissie betreurt het, dat het College van B. en W. geen aan leiding heeft kunnen vinden de door deze vereniging gevraagde subsidie te verlenen. Het doel van deze ver eniging, het bevorderen van het kunstambacht en de vergroting van de bestaansmogelijkheid van de edelambachtslieden acht de Com missie van groot belang. Allerwege wordt gewezen op het grote belang van geschoolde arbeiders voor onze Nederlandse industrie. Bij 't kunst ambacht is scholing in hoge mate aanwezig. Het is de mening van dt Commissie, dat zij het verloop van de eerste werkzaamheden van deze vereniging niet dienen af te wach ten, maar haar werkzaamheden eerder moeten stimuleren. De Com- missie stelt dan ook voor deze sub- sidie alsnog te verlenen. Gemeentebegroting. Hoofdstuk II post 16. Als presentiegeld is hier uitge trokken 5.— per vergadering. Ge zien het zeer vele en moeilijke werk die de gemeenteraadsleden moeten verrichten en waaraan zij veel kostbare tijd moeten besteden en do grote verantwoordelijkheid die op hen rust, acht de Commissie dit pre sentiegeld te laag. Naar het voorbeeld van andere plaatsen stelt zij voor om dit te ver hogen tot ƒ7.50 per vergadering. drijven het geval is, vooraf belang rijke voorstellen kunnen bestude ren en bespreken. De Commissie verzoekt het College van B. en W. ter zake hun mening kenbaar te maken en eventuele voorstellen te doen. Separaat heeft de Commissie aan het College van B. en W. een nota doen toekomen, waarin diverse kleine rekenkundige onjuistheden zijn genoemd. De Commissie achtte het niet nodig deze onjuistheden in dit verslag on te nemen, daar zii geen betekenende invloed hebben op de begroting. De Commissie hoopt dat het Col lege van B. en W. in 1954 alle voor genomen plannen zal kunnen ver wezenlijken en brengen hen dank voor het buitengewoon omvangrij ke werk bii cWe begroting verricht. Deze dank geldt dan mede allen, die hieraan hebben meegewerkt. Waalwijk, 6 Februari 1954. Onderwerp: Onderzoek begro tingen 1954. Aan de Raad der gemeente Waalwijk. Naar aanleiding van het door de Begrotingscommissie 1954 uitge bracht rapport delen wij U het vol gende mede, waarbij wij de opmer kingen der commissie op de voet volgen: Nota blz. 9 nr. 14. Herbestra ting N. Parallelweg c.a. De mening van de commissie, dat de fietspaden aan de Burgemeester van der Klokkenlaan beter met de rijweg gelijk kunnen liggen, kun nen wij niet delen. Naar ons oor deel behoort er - zo mogeiijk een duidelijke afscheiding te Fe s'aan tussen rijweg en rijwielpad. Waar zulks niet het geval is, levert dit een groter gevaar op voor het ontstaan van verkeersongelukken, daar de automobilisten dan nogal eens gemakkelijk naar het rijwiel pad uitwijken. Bovendien is aan een dergelijke ligging het nadeel verbonden, dat het rijwielverkeer overal naar de rijweg kan afzwen ken. Wel zijn wij met de commissie van oordeel, dat het gewenst zou zijn het rijwielpad achter de bo menrij te laten lopen, doch in de gegeven situatie achten wij dit thans niet te verwezenlijken. Nota blz. 8, nr. 18. Gem. Volks credietbank van Tilburg. Naar aanleiding van de betref fende opmerkingen van de com missie delen wjj mede, dat wij eerst eens de resultaten hehben willen afwachten, welke met aan sluiting der gemeente bij de ge meentelijke volkscredietbank te Tilburg werden verkregen. Gaar ne zeggen wij U toe, dat wij ons dit jaar over een eventuefè stich ting van een regionale Volkscre dietbank voor Waalwijk e.o. nader zullen beraden. Wel willen wij opmerken, dat wij ons hebben afgevraagd of het aantal over het jaar 1953 dooi de Volkscredietbank te Tilburg aan inwoners dezer gemeente ver strekte credieten in aanmerking nemende een dergelijk object voor de gemeente Waalwijk finan ciëel wel aantrekkelijk of verant woord is. Nota blz. 8. Woningbouw. Met de suggestie van de commis sie om zoveel mogelijk bomvver- woord is. Daar deze laatste om standigheid zich naar ons oordeel met liet Brabants Edelambacht niet voordoet, hebben wij gemeend U te moe.en adviseren op de aan vraag afwijzend te beschikken. Gemeentebegroting. Hoofdstuk II, post 16. Naar aanleiding van de gemaak te opmerking van de commissie delen wij U mede, dat ook baar ons oordeel het presentiegeld v-sor het bijwonen van de raadsvergade ringen en van de commissieverga deringen van de raad te laag is. Wij s.eilen U dan ook voor aan Ge deputeerde Staten te verzoeken het presentiegeld voor het bijwonen van de raadsvergaderingen en van de commissievergaderingen van de Raad met ingang van 1 Januari 1954 nader te bepalen op respec tievelijk 7.50 en 5.— per bijge woonde vergadering. Hoofdstuk VIII 16, post 432. Zonder ons uit te spreken over het waarde-oordeel van de begro tingscommissie inzake de subsidië ring van „Het Brabants Orkest in vergelijking met het aan de plaat selijke harmonieën toegekende Nieuwe straatnamen. In verband met vaststelling van de naam Hertog Jan-park, moet de benaming van liet volgende stra- tencompiex: Pasteurlaan, Koch- straai, van Leeuwenhoeks.raat en Röntgenstraa., mede als gevoig van het gewijzigde stratenplan, ko- m ente vervallen. Door verandering van de situe ring van het ui.breidingsplan ter p.aatse met als gevolg een wijzi ging van de straataanleg, is het thans noodzakelijk voor te s.ellen enige wijzigingen in de betreffende straatbenamingen te brengen en namen te geven aan een iwee.al in aanieg zijnde straten. De Burg. Verwielstraat, die aan vankelijk een verbinding zou vor men tussen de Pasteurlaan en de Gro.escraat, zal worden doorge trokken tot aan de Floris V-laan en vormt straks dus de verbinding tussen de Grotestraat en de Floris V-laan. het straatstuk, gelegen tussen de (voormalige) Pas.euriaan en de kerkstraat, thans algemeen aange duid vmet „Verlengde Burg. Moo- nenlaan", wordl bij de Burg. Moo- neniaan getrokken, waardoor deze laan dan een verbinding zal vor men tussen de Mr. van Coothslraat en de Burg. Verwielstraat. Voortgaande rnet het geven van straa.benamingen naar burgemees ters, die in het verleden hun ambt in deze gemeente hebben vervuld, stellen B. en W. voor: de in aanieg zijnde s.raat tussen de (nieuwe) Burg. Moonenlaan en de Floris V- laan de naam te geven van Burge meester van Grotenhuisstraat, ter wijl zij voor de kor.e verbindings straat tussen de Burg. Verwielstr. en de genoemde Burg. van Groten- huissiraat voorstellen te geven de naam Burgemeester de van der Schueren straat, onderscheidenlijk naar Aug. van Grotenhuis, burge meester dezer gemeen.e van 1885- 1898 en K. A. M. Ridder de van der Schueren, burgemeester dezer ge meente van 18981907. rij van solisten, waarvan wij nog spe ciaal willen vermelden: een bugle-solo door K. van der Lee een Saxophoon- solo door N. Verhoeven, alsmede een duet uit Hoffman's Vertellingen van Of fenbach, door H. van der Steen, trompet en M. van Stiphout, tuba, alles op kun dige wijze ten gehore gebracht. Het bekende koperkwartet van de Volharding speelde een werk van James Brier, dat hoewel technisch goed uitge voerd, minder het publiek vermag te boeien. De beide clarinet-kwartetten brachten naast een eenvoudig doch wel luidend, typisch Skandinavisch werkje, de oude bekende Kalief van Bagdad. Het goede onderricht dat deze clarinettister, van de heer Steendijk ontvangen, demon streert zich meer en meer. Na de pauze was het de beurt aan de directeur Joh. Verhoeven, en de clarinet- leraar Huib Steendijk, solo-clarinettist van het Brabants Orkest. Speelde de laatste een Rigoletto-Pa- raphrase van Verdi, en een Concertino van von Web er, op waarlijk phenome- nale en virtuoze wijze, niet minder bril- lant was een Impromptu voor piano van Franz Schubert door de heer Joh. Ver hoeven. Beiden oogstten dan ook een dankbaar en langdurig applaus. Jammer was het dat de zaal, wellicht onder invloed van het koude weer, slechts matig bezet was; de thuisblijvers kunnen spijt hebben dit fantastisch mooi concert te hebben gemist. Wij hebben kunnen constateren dat de mannen van de Volharding niet stil zitten en dat er intens en met succes gestudeerd is. schitterend gespeelde drama: De Man van Karioth. Nadere gegevens worden nog bekend gemaakt. EEN MOOIE VERNIEUWING. De heer M. van Huiten heeft zijn tijd begrepen en zijn café naar de eisen des tijds ingericht en gemoderniseerd. Een ruime parketvloer zal voortaan ook aan de dansliefhebbers gelegenheid geven de danskunst te beoefenen. Zondag a.s. zai het vernieuwde café voor het publiek geopend^ zijn, terwijl er 's avonds gele genheid tot dansen zal zijn. HET GOUDEN FEEST VAN DE BOERENBOND. Op 25 Februari a.s. is het 50 jaar ge leden dat de Boerenbond van Nieuw- kuijk werd opgericht. Het bestuur heeft gemeend dit heugelijk feit niet onopge merkt te moeten laten voorbij gaan en de viering er van zal dan ook op genoem de datum plaats vinden. De feestdag zal begonnen worden met een H. Mis- van dankbaarheid, op te dragen door de Zeereerw. Adviseur Pas toor Becx. Na deze Mis volgt in 't pa tronaat een koffietafel. I 's Avonds is er een feestelijke samen komst van de leden met hun dames op Mariënkroon. Tijdens deze feestelijke bij eenkomst zal door verschillende sprekers ter dezer gelegenheid aangezocht, het woord worden gevoerd, terwijl het niet aan gezelligheid zal ontbreken. Aan elk lid wordt een circulaire thuis gestuurd met vermelding van het feest- program. GESLAAGD. Onze dorpsgenote mej. Elly de Bonth slaagde dezer dagen voor het diploma typen A. Zij genoot haar opleiding bij de eerw. Zusters van J.M.J. alhier, Op het te Den Bosch gehouden exa men voor Practijk Diploma Boekhouden slaagde onze dorpsgenoot de heer P. Verstijnen. Hij genoot zijn opleiding bij de heer v. Well te Waalwijk. BALAVOND. Blijkens de in ons blad voorkomende advertentie zal a.s. Zondagavond in de zaal van Th. Elshout een balavond worden gehouden. R.K, WINKELIERSVERENIGING DRUNEN—ELSHOUT. De R.K. Winkeliersvereniging Drunen —Elshout hield Dinsdagavond in de zaal van Th. Elshout haar jaarlijkse feest avond. Nagenoeg alle leden waren deze avond present. In zijn welkomstwoord wees de voorzitter op het grote succes van de vorige winkelactie, waarbij hij er op wees, dat dit dank zij de goede sa menwerking kon worden bereikt. Ook deed de voorzitter er mededeling van dat de Kamer van Koophandel te Waalwijk dit jaar haar 75-jarlg bestaansfeest viert en hij sprak daarbij de verwachting uit dat ook de Drunense middenstand dit feit niet ongemerkt voorbij zou laten gaan. Het Brabants Cabaretensemble met een vlot repertoir en de tractatie van deze avond brachten er spoedig 'n goede stem ming in, die er ook de gehele avond tot diep in de nacht bleef. Het was een geslaagde en gezellige avond. K. J. M. V. Reeds geruime tijd bestaan er plannen om te komen tot de oprichting van een Katholieke Jonge Middenstandsvereni ging. Binnenkort hoopt men een oprich tingsvergadering te beleggen, waarbij al le Jonge Middenstanders uit Drunen zul len worden uitgenodigd. KVP AFD. DRUNEN. Bestuur en propagandisten der KVP afd. Drunen hielden dezer dagen een al gemene vergadering. Tijdens deze bij eenkomst werd besloten om de jaarlijkse contributie per kwartaal te innen. Men hoopt hiermede dit jaar een aanvang te kunnen maken. Doordat de gelegenheid is opengesteld de contributie in termij nen te betalen, wordt ook voor hen die tot heden nog geen lid waren, door het voldoen van de eerste termijn a f0,45 nog de zeldzame gelegenheid geboden om aan de groslijststemming deel te ne men. Wie voor 15 Febr. a.s. zich nog als lid laat inschrijven en de contributie van f 0,45 heeft voldaan, kan meedoen aan de groslijststemming. De propagan disten zullen in de komende dagen de niet-leden nog eens gaan bezoeken. Het bestuur der afdeling Drunen heeft dezer dagen ook een circulaire rondge zonden, waarin er nog eens speciaal op gewezen wordt, dat Drunen alleen door een massale deelname aan de groslijst stemming zijn reputatie zal kunnen handhaven. De E.A. heer Burgemeester Snels en de heer A. Kamp, beiden uit Drunen, werden resp. in 6 en 9 afdelingen can- didaat gesteld. Beiden zijn reeds Staten lid. MUTATIES TER GEMEENTE-SECRETARIE. De heer P. A. L. Duffhuis uit Oeffeit, thans tweede ambtenaar ter secretarie te Wanrooi), is benoemd tot Hoofdcommies ter secretarie alhier. De heer G. A. A. v d, Broek, thans adjunct-commies eerste klasse ter secre tarie alhier, is bevorderd tot commies. De heer K. Schijvenaar, adjunct-com mies tweede klasse ter secretarie alhier, is bevorderd tot adjunct-commies eerste klasse. Tot adjunct-commies tweede klasse al hier is benoemd de heer G.' F. M. Ver- schure uit Loonopzand, thans werkzaam ter gemeente-secretarie aldaar. TONEELAVOND. Onder auspiciën van de R.K. Metaal- bewerkersbond St. Eloy, zal a.s. Zater- R.K.J.B. De RKJB afdeling Elshout hield haar algemene jaarvergadering. De voorzitter de heer W. Muskens opent met de Chr. groet en heet allen welkom. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Uit het verslag van de secretaris-penning- meester dhr. M. van Herpt kwam dui delijk naar voren dat het afgelopen ver enigingsjaar nogal wat actie ontplooid is. Een nieuw vaandel werd aangekocht, een Kringsportdag georganiseerd, ver schillende cursussen gegeven en gewas sen wedstrijden gehouden. De kas sloot met een batig saldo. Daarna deed de voorzitter mededeling betreffende de Lourdesreis. Met het voorstel van de afd. Drunen om geza menlijk koren op te halen en van de op brengst de Lourdesreis te financieren, ging de vergadering accoord. Degenen die interesse hebben voor de reis kunnen zich opgeven, maar moeten later nog loten. Ter bestrijding van de onkosten voor de reis die 50 kinderen uit het gehele land zullen meemaken, zal elk lid van de afdeling 40 ct. moeten bijdragen. Zon der bezwaar werd dit aangenomen. Intussen waren de geestelijk adviseur de Z.E. heer Pastoor G. Versteeg en de heer van Arendonk, assistent KLVD, ge arriveerd. De heer v. Arendonk deelt de subsidie uit aan de deelnemers van de aardappelselectiewedstrijd. Hij vraagt de volle belangstelling van de leden voor de verschillende cursussen. De Z.E. heer Pastoor spoort allen aan om lid te worden van de H. Familie. De aftredende bestuursleden de heren Sj de Wit en A. van Logten Jz. werden met nagenoeg algemene stemmen herko zen en dankten de leden voor het in hen gestelde vertrouwen. De aftredende secretaris dhr. M. van Herpt was niet herkiesbaar. Na de derde stemming bleek J Muskens Az. gekozen. De voorzitter dankte nog speciaal het scheidende lid en de volijverige secretaris en bood hem als herinnering een vulpen aan. De heer van Herpt dankte voor de waarderende woorden en het mooie cadeau en hoopte dat het de vereniging als zelfstandige af deling nog vele jaren goed moge gaan. Voor de Jonge-boerendag op 17 Febr. a.s. in Vught gaven verschillende leden zich op. Veel animo bleek te bestaan voor de gewassenwedstrijden suikerbie ten en snijbonen. Na nog enkele op- en aanmerkingen sloot de voorzitter op ge bruikelijke wijze de vergadering. DIPLOMA-UITREIKING. Min of meer officieel had de eindles en diplomauitreiking plaats van de mo torcursus gegeven door de heer v. d. Ven uit Zeeist. Genodigd waren de Z.E. heer Pastoor, de heer D. v, d, Brink, technisch adviseur van de RKJB en het bestuur van de RKJB. Het mondelinge examen werd afgenomen door de heer v. d. Ven, terwijl ook de heer van Op staken de cursisten ondervroeg aangaan de de behandelde leerstof. Onder toepasselijke woorden werden door de Z.E. heer Pastoor de diploma's uitgereikt aan de volgende cursisten: W. Muskens, T. Muskens, A. Mus kens, J. Muskens, J. Robben, J. Klijn, H. van Huiten, WJ van Delft, allen uit Elshout: A. van Huiten en H. van Hui ten uit Waalwijk; H. van Son en J. Pul les uit Drunen: M. Buljs en J. de Wilt uit Herpt Het woord werd nog gevoerd door de heren van der Ven, van den Brink en van Opstaken. Namens de cursisten dankte de voorzitter van de RKJB de heer W. Muskens, de leraar, voor de prettige lessen en bood hem een aardige herinnering aan. DE MAN VAN KARIOTH. Om aan de talrijke verzoeken zowel uit als van buiten de parochie en de gemeente te voldoen, heeft men besloten om op Zondag 4 April, Passie-Zondag, VOLKSTUINTJES. Belanghebbenden worden er op gewe zen dat Dinsdag 16 Febr. a.s. de z.g, volkstuintjes verpacht zullen worden. OVERPLAATSING. De wachtmeester der Rijkspolitie de heer H. Pulles is overgeplaatst naar Dussen. In zijn plaats is hier weer ge- stationneerd de wachtmeester der Rijks politie de heer J. Hilgerink. LEERKRACHT OX. SCHOOL. In verband met de ziekte van de heer Hus, onderwijzer aan de Openbare school alhier, is met ingang van 8 Febr. voor tijdelijk aangesteld de heer A. J. M. Hoes uit Tilburg. ONGEVALLEN OP HET IJS. In de loop dezer week hebben er op het ijs enkele ernstige valpartijen plaats gehad. Mevr. Kasteleijn, J. Brouwers, J. Schellekens en A, van Sintruijen kwa men nl. zo hardhandig met het ijs in aanraking dat zij zich naar het Zieken huis in den Bosch moesten begeven voor het instellen van een onderzoek en het maken van foto's. Mej. Feijneman scheurde bij een val op het ijs een spier en zal enige tijd rust moeten houden. SCHAATSWEDSTRIJDEN. Op de ijsbanen der stadsgracht werden Zaterdag j.l. weer uitgebreide schaats wedstrijden gehouden. De uitslagen hier van waren: Hardrijden voor jongens van 15 18 jaar op Noren: 1 M. Verhoeven Herpt; 2 P. van Wijk Genderen; 3 Arie Garst- man Heusden. Hardrijden voor jongens van 15 18 jaar op kunstschaatsen: 1 H. vap Hest Vlijmen; 2 J. Slaats Heusden; 3 J. Eijke- mans Herpt. Schoonrijden voor paren, leden en niet- leden der ijsvereniging: Leden: 1 Mej. R. Verhoeven en dhr. Alb. Winkel; 2 R. Buijs en P. Kuijpers; 3 J, Timmermans en T. van de Staak. Niet-leden: 1 Mej. C. van Wijlen en dhr. C. Branderhorst: 2 J. Buijs en A. Buijs; 3 R, Buijs en J. van der Bieek; 4 C. Colijn en M. Colijn. Hardrijden voor personen boven 18 j. 1 (buiten mededinging) L. van de Berk Haarsteeg; 2 M. Verhoeven Herpt; 3 A. Vos, Wijk: 4 A. Timmermans Veen. KRUISBOOGGEZ. ROZENJACHT. Zondag 7 Febr. was het de laatste dag van het tournooi van Rozenjacht geves tigd in café A. van Vugt. Onderlinge Vriendschap uit Haarsteeg was op be zoek. De Heidebloem uit Schijndel was niet opgekomen. Haarsteeg had een goed slot, want het behaalde de meeste prij zen. De uitslag luidde als volgt: Korps afd. A: Onderlinge Vriendschap 90 pt.; afd. B: Onderlinge Vriendschap 78 pt; afd. C: Willem Teil Vlijmen 71 pt. Extra dagprijs afd. A M van Raven- steijn, afd. B: A van Engelen, beiden Onderlinge Vriendschap Haarsteeg. Personeel: le prijs M. van d enHeuvel Vlijmen 24 pt., 2e G. van Hoof Rosma len 24 pt, 3e prijs J. van Beijnen Nieuw- kuijk 24 pt., 4e prijs M. van Ravensteijn Haarsteeg 24 pt, 5e prijs G. van den Hout Vlijmen 24 pt., 6e prijs F. v d Wens Haarsteeg, 23 pt. Personeel afd. B: le prijs H. van der Pol Vlijmen 23 pt., 2e prijs B. van der Meijden Vlijmen 23 pt., 3e prijs W. Venus Vlijmen 23 pt, 4e prijs Bruinis 'Nieuwkuijk 22 pt., 5e prijs J. van Hui ten Herpt 22 pt. Personeel afd. C: le prijs B. Buijs Haarsteeg 21 pt., 2e prijs P. Ekels Vliimen 20 pt.. 3e prijs H. vao den Broek Vlijmen 18 pt. Koningskruis M. van Ravensteijn Haarsteeg en Ere teken Sjef van Beijnen Haarsteeg, beiden met 23 pt. DOOR GLADHEID VAN DE WEG. Woensdag hadden in Vlijmen op ver schillende plaatsen auto-ongevallen plaats, die allen vrij goed afliepen. Op de Wolput moest een wagen remmen voor een kind dat op de weg liep. Hij begon te slippen en kwam tegen een lichtmast terecht, die afbrak. Bij het kruisbeeld vloog een wagen_uit de bocht en bij Joh. van Halderen werd een poort vernield. In de Mommersteeg slipten en kele wagens, gingen van de weg en kwamen in de sloot terecht. Alles liep zonder persoonlijke ongelukken af. UITVOERING UTILE DULCI. Maandag 8 en Dinsdag 9 Febr. voer de Utile Dulci nog op De Drie Muske tiers. Beide avonden was er flinke be langstelling. Ongeveer 1000 bezoekers hebben de Drie Musketiers gezien.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 5