lat Waalwijkse en Langsiraatse Courant Jacqueline Jacoba Joanna Ualentijn DRUNEN 7tlaahen ELSHOUT VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG CAPELLE Vtw Kfaeursatische Pijnen slopen Uw krachten - MAANDAG 15 FEBRUARI 1954 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO W HEI ZUIDEN 1- - 75e JAARGANG No. 11 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK - TEL. 2621 - Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL - TEL. 2002. - OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" Aan de inwoners van Waalwijk Onze 15.000ste inwoner is geboren. Deze mijlpaal is bereikt door de geboorte van dochter van: P. Valentijn en M. J. Mekenkamp, wonende te Waalwijk, Paul Krügerstraat nr. 5a. Het Gemeentebestuur doet U met gevoelens van grote vreugde e innige dankbaarheid mededeling van dit voor onze stad zo heugelijke feit. Onze gelukwensen gaan op de eerste plaats uit naar de gelukkige ouders doch op de tweede plaats en in niet mindere mate naar onze stadgenoten, die met ons in spanning op de komst van deze 15.000ste hebben gewacht. Moge dit nieuwe leven in onze Waalwijkse gemeenschap voorspoedig opgroeien en moge het getuige zijn van een voortdurende groei en bloei van onze goede stad. WAALWIJK, 15 Februari 1954. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk, J. L. P. M. TEIJSSEN, Burgemeester N. VLAAR, Secretaris Met bovenstaande Proclamatie hebben Burgemeester en Wethouders van Waalwijk hedenmorgen de bevolking kond gedaan van het heuge lijk feit van de geboorte van de 15.000ste inwoner van Waalwijk. AANBESTEDINGEN. Het architectenbureau A. van Huiten heeft voor rekening van J. van Halder alhier aanbesteed het bouwen van een woonhuis. De hoogste inschrijver was de fa. Nieuwenhuizen, Sprang-Capelle voor de som van f 16670,de laagste de fa. A. A. van Iersel te Drunen voor de som van f 15484, Idem het bouwen van een woonhuis onder dezelfde architectuur voor reke ning van H. Aarts. De hoogste inschrij ver was de fa. Nieuwenhuizen, Sprang- Capelle voor f 14777,de laagste de fa. Gebr. Hazenberg, Vught voor f 13500,—. JAARVERGADERING FOK- EN CONTRöLEVERENIGING. De Fok- en Contrölevereniging ,,De Toekomst" houdt op Maandag 22 Febr. haar algemene jaarvergadering in café van Oijen. De agenda bevat: jaarverslag, bestuursverkiezing en mededelingen. De heer G. van Rijswijk zal op deze avond tevens een uiteenzetting geven over het begrip „Standaard-koe". PAARDENVERZEKERING. Op Vrijdag 26 Febr. houdt de Paar- denverzekering in café van Oijen-van Hoorn haar algemene jaarvergadering. DRUNENS TONEEL. Drunens Toneel zal a.s. Zaterdag en Zondag in de zaal van Th. Elshout een uitvoering geven voor haar donateurs en verdere belangstellenden. Opgevoerd zal worden een dolkomisch spel in drie bedrijven getiteld „Drie is teveel De regie berust bij de heer Jo van Erp. Drunens Toneel onder regie van Jo van Erp waarborgt ons een goede to neelavond. CONSECRATIE DER NIEUWE KERK. Naar wij vernemen zal de consecratie der nieuwe kerk plaats vinden op Maan dag 16 Augustus. In Juli zal de kerk ge reed komen en de datum van consecra tie is dezer dagen door Zijne Hoogw. excellentie de Bisschop vastgesteld op 16 A.ugustus. Op 15 Aug. zal Zijne Hoogw. Excellentie worden ingehuldigd. Het be hoeft geen betoog dat voor Drunen deze twee dagen de belangrijkste dagen van 1954 zullen worden. De consecratie van de nieuwe kerk en het in gebruik nemen daarvan, is een gebeurtenis waarnaar men in Drunen reeds vele jaren reikhal zend uit heeft gezien. Het inhuldigen van de Bisschop zal de grote gebeurtenis zijn die aan de consecratie voorafgaat. Nu de datums bekend zijn, zal binnenkort een werkcomité in het leven worden ge roepen, dat de feestelijkheden voor deze dagen zal gaan voorbereiden. KINDERDORP. Onlangs werd alhier in het leven ge roepen de Stichting „Kinderdorp". Deze stichting stelt zich ten doel 't verwezen lijken van een goede vrije tijdsbesteding voor de jeugd en de rijpere jeugd. Men wil dit doel bereiken door de oprichting van een recreatie-oord, dat zal omvat ten, o.a. een speeltuin, sportvelden, ver enigingslokalen, plantsoenen etc. Dezer dagen heeft deze stichting een medewerker gekregen, n.l. de Weled. heer Koeman, welke thans bezig is om de behoefte naar recreatie bij de bevol king te peilen. De heer Koeman heeft met de besturen van diverse verenigin gen hiervoor reeds contact opgenomen. Zodra de heer Koeman hiermede gereed is, kunnen de diverse plannen welke er bestaan verder worden uitgewerkt. Naar wij vernemen was de heer Koe man geruime tijd werkzaam op het Mi nisterie van Justitie, was ook Kinder rechter te Breda en lid van het Tribu naal aldaar. LOTERIJ. De grote loterij van de Stichting Af bouw St. Lambertuskerk loopt op volle toeren. Iedere week worden over het gehele land pl.m. 15000 circulaires ver spreid en gestaag blijven de aanvragen voor loten op het secretarie binnenvloei en. Ook uit Drunen en naaste omgeving komen de aanvragen geregeld binnen, maar het comité is toch van mening, dat het kopen van loten in clubverband, in dien hierop nog eens de nadruk wordt gelegd, sterker kan toenemen. Reeds verschillende aanvragen kwa men binnen, maar hoeveel vriendenclub jes zou Drunen wel niet rijk zijn. Ge zien de goede kans van 1 op 60 meent het comité dat Drunen in deze landelijke actie speciaal voor Drunen zelf de eer ste plaats moet bezetten in loten-aan- vragen. f 25.is een heel bedrag, maar met vijven, maakt dit maar f 5.en dan de prijzen. Eerste prijs ter waarde van f 12000, tweede prijs ter waarde van f 6000.en verder 78 bromfietsen en maar 4800 loten. Maar ze vreten ook in op Uw humeur en gestel. Laat dat toch niet zo doorgaan. Drijf die pijnen uit! Met een bloedzuiverende Kruschen-kuur. Met de jaren gingen Uw lever, nieren en ingewanden trager wer ken. De zes minerale zouten van Kru- schen brengen ze weer op gang. Als dat gebeurt, geen opeenhoping van onzui verheden meer in het bloed. En daar mee behoren dan ook vanzelf die pijnen tot het verleden. De lotenverkoop voor Drunen en om streken wordt dan ook nog vereenvou digd. Voortaan kunnen bij alle comité leden loten worden aangevraagd. Wan neer deze grote actie slaagt, en deze slaagt zeker, moet Drunen zelf vooraan staan. Daarom hier de adressen waar lo ten kunnen worden aangevraagd: Mej. F. van der Sanden Grotestraat 35; Mej. A. G, Vissers Grotestraat 201; Mevr. van Boeckel Grotestraat 17; de heren L. Ph. van Drunen Grotestraat 8; K. van Dun Grotestraat 152; G. J. Vissers, To- renstraat 11; Jac. Werner Torenstraat 36; A. Brok Bosscheweg 53; H. Fortuijn Eindstraat 47; Ir A. Smaardijk Wilhel- minastraat 14; Peters Sr. Torenstraat 38. Verder bij de Boerenleenbank, terwijl men ook nog wil trachten de sigaren winkeliers in te schakelen. Het giro no. der Stichting is no. 602000. DE VRIJETIJDSBESTEDING VAN ONZE JEUGD. Een der belangrijkste vraagstuk ken, waarvoor onze opvoeders zich steeds weer opnieuw gesteld zien, is de vrijetijdsbesteding van onze jeugd. Dit probleem houdt ten nauwste verband met de structuur van onze maatschappij. De meest vooraanstaande paedagogen hebben steeds weer er op gewezen, dat het gezin de grootste taak heeft bij de opvoeding. Daarnaast staan de school en de kerk. Deze beide zorgen als het ware voor aanvulling en vervol making van de in het gezin genoten opvoeding. Wij mogen ons gelukkig achten dat het in onze maatschappij mogelijk is deze „rangorde" oprecht te houden. Want als wij onze ogen richten op de z.g. „volksdemocra tieën", dan zien wij dat daar de staat als opvoeder fungeert onder het mom van: verzorging van het gemeenschappelijk welzijn. Daar bestaat ook niet het probleem van de vrijetijdsbesteding, want de vrije tijd wordt opgeëist door de staat, o.m. voor „politieke scholing". Na deze inleiding komen wij tot de kern van het probleem. Wij ken nen onze jeugdorganisaties. Zij zijn ontstaan uit behoefte aan leiding bij besteding van de vrije tijd na be ëindiging der dagtaak en worden bevorderd door de in ons land heer sende goede gezindheid. Want het is een feit dat er tussen goede ge zindheid en daaruit voortkomende goede instellingen een wisselwer king en een wederzijdse afhanke lijkheid bestaat. Deze organisaties bevorderen dus een juiste en gepas te vrijetijdsbesteding van onze jeugd, ja, zij doen mee, zij trachten ware gemeenschapszin en wat zij zouden kunnen noemen „oerchris- telijke pelgrimsmentaliteit" aan te kweken. Daarom is het zo te be treuren dat nog een groot deel van onze jeugd niet is aangesloten bij één dezer instellingen. Dit deel der jeugd is dus nog min of meer aan zijn lot overgelaten, want deze jongeren beschikken over het alge meen ook over weinig fantasie, zij gaan zich vervelen en de straat blijkt voor hen vaak een grote aan trekkingskracht te bezitten. Ieder van ons kan dit constateren. Loopt U eens bijv. Zaterdags, Zondags of 's avonds door de hoofdstraten van onze steden of dorpen. Wat valt U direct op? Een zwierende en flauwe jeugd! Zeker is dit in een stad in sterkere mate het geval dan op het platteland, doch wij mogen niet uit het oog verliezen dat onze dorpen door de steeds voortschrijdende in dustrialisatie een meer gemengde bevolking krijgen. In verschillende grote steden is men reeds overgegaan tot oprich ting van comité's, die zich met dit hele vraagstuk bezig houden en er een oplossing voor trachten te vin den. Zo heeft 's-Hertogenbosch b.v. een Jeugraad gekregen, waarin ver tegenwoordigers van overheid, ker ken en industrie zitting hebben Er bestaan reeds plannen, die echter nog op uitvoering wachten, waar voor uiteraard eerst de nodige gel den vergaard dienen te worden. In het op alle gebied zo actieve Drunen is men reeds verder geko men. Op een grote vergadering van alle jeugdleidsters en -leiders kwam men tot de conclusie, dat het boven omschreven probleem zo urgent is, dat men direct met actie diende te beginnen. De kerkelijke en wereld lijke overheid werd om medewer king en steun verzocht, welke on misbare hulp ook verkregen werd. Verder werd een „actie-comité" be noemd, welk lichaam de gemaakte plannen dient uit te voeren en de toegezegde medewerking zal coör dineren. Unaniem was men het er mee eens dat de gehele jeugd, dus van elke gezindte, bereikt dient te worden! Dit denkt men te verwe zenlijken door de organisatie van een grote wedstrijd in het vervaar digen van werkstukken, b.v. teke ningen, foto's, siertouwwerk, leer- bewerking, handwerken. raffia- werk en allerlei andere zelfvervaar digde voorwerpen. Alle werkstuk ken zullen na een vastgestelde tijd worden tentoongesteld en de beste zullen worden bekroond. Vanzelf- SDrekend worden verschillende leef tijdsgroepen vastgesteld. Binnenkort zal met de actie worden gestart door de uiteifte van strooibiljetten met inschrijfformu lieren.' De deelname is vanzelfspre kend geheel gratis. Het doel van deze grootscheepse actie is het stimuleren van de zelf werkzaamheid onzer jeugd en de oprichting van „hobbyclubs". Er zullen mensen uit verschillende standen en gezindten om medewer king worden verzocht, die, mochten zij door deze actie er van overtuigd kunnen worden dat de enthousiaste medewerking van velen nodig is om tot een juiste vrijetijdsbesteding van de jeugd te komen, naar wij hopen na afloop van de wedstrijd hun medewerking zullen blijven verlenen. Verder bestaat er gegronde hoop dat de overheid en wellicht ook particulieren voor de nodige behui zing, outillage en middelen van de genoemde clubs zullen zorgen. La ten wij hopen dat de actie mag sla gen en stimulerend zal werken op de vele andere gemeenten, waar hetzelfde probleem opgelost dient te worden. PROPAGANDA-AVOND R.K. Metaalbewerkersbond St. Eloy. De R.K. Metaalbewerkersbond St. Eloy hield Zaterdagavond in de zaal van Th. Elshout een zeer geslaagde propaganda-avond waaraan medewer king werd verleend door de bekende Toneelgroep Bosch Toneel. Toen de voorzitter de heer P. v. d. Veer allen een hartelijk welkom toeriep was de zaal tot de laatste plaats bezet, waarover de ze zijn vreugde dan ook niet onder stoe len of banken stak. Het Bosch Toneel met het blijspel: Een Baby van 1000 weken had een goed succes. Het stuk werd zeer vlot en goed gespeeld en men oogstte veel bijval. Later op de avond dankte de voorzit ter deze toneelgroep voor de verleende medewerking dan ook recht hartelijk, daarbij de hoop uitsprekende dat zij nog meermalen zullen willen terugkomen. De bondsbestuurder de heer van den Bogart sprak op deze avond een hartig propagandistisch woord. Spreker wees op de groeiende metaalnijverheid in Brabant en wat op dit gebied voor Bra bant geldt, geldt in deze bijzonder voor D-unen, waar de metaalindustrie bezig is een grote vlucht te nemen. Hiermede Zal de afdeling Drunen wat de organi satie betreft ook groeien en op het ter rein van de ledenwerving wacht een groot en ook goed arbeidsveld. Spreker wees dan zeer uitvoerig op het belang van georganiseerd te zijn. Het moet iedereen tegen de borst stuiten langs de kant te blijven staan en te pa rasiteren op wat anderen hebben bereikt en thans nog bereiken. Ook de vrouwen' kregen deze avond een aansporing hun mannen er op te wijzen dat zij ver plicht waren zich te organiseren. Staande de vergadering gaven zich reeds verschillende nieuwe leden op. De actie van ledenwerving zal met huisbe zoek worden voortgezet. Tijdens de pauze werden tractaties rondgedeeld, terwijl de collecte voor de Lourdes-rels van de KAV f 25.65 op bracht. (Het lot beslist wie deze reis zal mogen maken). Een zeer geslaagde avond waarover allen tevreden waren. ONTDOOIING DIENSTLEIDINGEN. Het is naar wij vernemen bij enkele inwoners alhier voorgekomen dat tijdens de strenge vorst van de laatste weken de dienstleiding van de waterleiding be vroren is geraakt. Bedoeld wordt hier de leiding die ligt tussen de hoofdleiding en de hoofdkraan. Wanneer deze leiding bevroren is, kan men hiervan melding doen ten gemeentehuize. De N.V. Wa terleiding "Mij, Oost-Brabant zal geheel kosteloos de bevroren leiding ontdooien. VERGADERING STATENKIESKRING HEUSDEN K.V.P. De afgevaardigden van de Statenkies- kring Heusden van de KVP waren Za terdag in vergadering bijeen, waarin ad vies werd uitgebracht op twee voorlo pige candidaten voor de Prov Staten. Geadviseerd werd de volgende volg orde: 1 A. Kamp, Drunen 2 J. Theijssen, Waalwijk 3. M. Wagenberg, Vlijmen 4 A. Snels, Drunen 5 J van Heesbeen, Waalwijk. RKJB-NIEUWS. Op 24 Febr. a.s. zal de eerw, heer Kapelaan Remmen voor de RKJB een spreekbeurt komen vervullen. Kapelaan Remmen is Kringadviseur van de Kring Oss. Deze avond welke gehouden wordt in de gymnastiekzaal wordt georgani seerd door de RKJB afdeling Drunen. Op deze avond zijn echter ook alle jonge boeren en boerinnen uit Elshout welkom. Gezien de bekendheid van deze spreker wordt een grote opkomst ver wacht. UITVOERING ST. HERMAN JOZEF. De gymnastiekvereniging St. Herman Jozef zal op Zaterdag 20 Febr. en Zon dag 21 Febr. haar jaarlijkse ouders en donateursavond geven in de gymnastiek zaal. VOLLEY-CLUB. Heden 15 Febr. houdt de R.K. Volley club SDO haar algemene vergadering, tevens feestvergadering, in café Doorne rink. Aanvang half acht. Het is de be doeling dat na afwerking der gewone agendapunten de avond in een gezellig samenzijn wordt doorgebracht. TAFELTENNIS. Het eerste team van de tafeltennisclub De Smashers speelde voor de competi tie van de NTTB tegen het tweede team van Beatrix uit 's-Bosch. P. BrokH. Mols 10; H. WillemsA. v Balkom 10; J. JanssenL. Mols 1—0; P. Brok A. van Balkom 10; J, JanssenH. Mols 10; H. WillemsL. Mols 10; J. JansenA. van Balkom 10. P. Brok L. Mols 1—0; H. Willems—H, Mols 10. Dubbel P. Brok-H. Willems con tra A. van BalkomH. Mols 10. Eindstand 100. BLINDENZORG Zondag zal ten bate van de Katholie ke Blindenzorg in het parochiehuis, om 3 uur voor de jeugd en om half 8 voor de ouderen, de film gedraaid worden: Levensvreugd, en Het wordt licht. De bekende blinde pater zal in de pau ze het woord voeren. KERKELIJKE FANFARE. De kerkelijke fanfare Eendracht Maakt Macht, hield een algemene vergadering, tevens jaarvergadering. Aanwezig wa ren het voltallig bestuur, de directeur, 17 leden en de Weleerw. heer Kapelaan A. van Leeuwen. Van de Zeereerw. heer Pastoor was bericht van verhindering ontvangen. De voorzitter de heer D. v. d. Brink opende met de Chr. groet en heette al len welkom. Dan wordt door de secre taris de heer P. Jansen het verslag voor gelezen van de laatste algemene verga dering. Na een enkele opmerking van de heer H. Jehoel werd het onder,dank goedgekeurd. De penningmeester de heer P. v. Hui ten kreeg een pluimpje van de voorzit ter en een applaus van de leden voor het keurig financieel overzicht en mede nog voor het batig saldo waarmee de kas sloot. Het jaarverslag van de secretaris was eveneens keurig verzorgd. in het atgeiopen verenigingsjaar werd tweemaal een algemene vergadering ge houden, acht maal bestuursvergadering, zes maal muzikale medewerking verleend en drie maal een serenade geüracht. Vijf leden namen deel aan het bonds- solistenconcours. Er werden behaald twee eerste prijzen en drie derde prijzen. Een belangrijke gebeurtenis voor de fanfare was de installatie van haar be schermvrouwe Mevr. Lips-Canters. Uit de verslagen van penningmeester en secretaris blijkt dat de fanfare er be hoorlijk goed voor staat. De aftredende bestuursleden de heren D. van den Brink, P. van Hulten en G. Klerkx werden resp. met 22, 22 en 21 stemmen herkozen. In de kascommissie werd gekozen de heer A. van der Aa. De heer D. van den Brink dankte me de namens de andere bestuursleden voor het in hen gestelde vertrouwen. De jaarlijkse teerdag zal 20 Febr. ge houden worden in café G. van Ooijen, daar dit in café Klerks wegens sterfge val niet kan doorgaan. Men nam een be sluit om jaarlijks van kastelein te wis selen, althans daar eens een proef mee te nemen. Bij de rondvraag hadden nog verschillende leden iets op het hart. De heer H. van Dommelen zag graag een betaalde knecht en bode. Het bestuur meende echter dat de liefhebberij meer kan doen dan eventueel enkele guldens. H. Lommers bracht de wens van enkele ereleden naar voren om bij uitvoeringen e.d. persoonlijk uitgenodigd te worden. C. van der Aa pleitte voor een dans avond ter versteviging van de Kas. W. Klerkx wilde graag met de andere tam bours regelmatig repeteren. G. Klerkx en enkele andere leden zouden nog eens graag op concours gaan. Het antwoord daarop was aan de directeur. Hij achtte de fanfare, mits men regelmatig op de repetities verscheen en ook bereid was extra repetities te volgen, in staat om behoorlijk voor de dag te komen. Ook herhaalde de directeur zijn toezegging gedaan na het echèc te Hees- wijk. Na nog enkele heren van ant woord te hebben gediend, sloot de voor zitter met dank aan de bestuursleden voor de medewerking en aan directeur en leden voor hun bereidheid, en aan Mhr. Kapelaan voor diens aanwezigheid, om half elf de geanimeerde vergadering. Vlijmens® Middenstand. Deze week zullen de show-avon den worden gehouden en wel op Dinsdag 16, Woensdag 17 en Don derdag 18 Februari. Hiervoor is aan gezocht het cocktail-cabaretgezel schap uit 's-Bosch met 16 medewer kenden. De feestavonden stonden ieder jaar op hoog peil; laat ons hopen dat het cocktail-cabaret-ge zelschap deze kan evenaren, dan is ook deze middenstandsactie weer geslaagd. Dinsdag 16 Februari eerste voor steling in het Petronaat. Woensdag 17 Februari tweede voorstelling in café „Toonkunst" van Joh. Pijnenborg. Donderdag 18 Febr. derde voor stelling in Hotel L. Prinsen. Carnaval. In de gehouden vergadering van het comité Raad van Elf, kasteleins en groepsleiders, werd besloten Maandag- en Dinsdagavond groeps wedstrijden te houden. Zondag is er gelegenheid tot dansen. Het in halen van Prins Carnaval en zijn gevolg en het verdere verloop van Zondag, zal nog worden besproken. Het aantal deelnemende groepen met Carnaval zal 12 zijn. Er zijn prachtige prijzen. Supportersclub H. Kiviets. Voor het biljart- en barakcon cours van de wielersupportersclub H. Kiviets in café H. Lammers, be staat grote belangstelling. Zondag 21 Febr. a.s., de laatste dag van Carnaval, zijn er nog prachtige dag prijzen te verdienen. Uitvoering Amicitia. Gisteren gaf bovengenoemde to neelvereniging haar tweede winter- uitvoering in Hotel L. Prinsen. Op gevoerd werd „Het Huis in de Storm". Om ongeveer half 8 opende de voorzitter, de heer de Kroon, en heette de aanwezigen hartelijk wel kom. Het was een prachtig stuk dat zeer vlot werd gespeeld en de pas opgerichte vereniging oogstte veel succes. Vandaag (Maandag) wordt dit stuk nogmaals opgevoerd, en een gang naar Hotel Prinsen is dit ten volle waard. E. H. B. O. In haar vereniginglokaal van ca fé G. Kolen hield de EHBO-vereni- ging haar algemene jaarvergade ring. Toen de voorzitter de verga dering met de chr. groet opende, bleek dat er 22 van de 38 leden aanwezig waren. Hij hee'.te hen al len welkom, in het bijzonder de heer Versluis uit Vlijmen, die zich op het gebied van hel EHBO-werk een naam heeft verworven en als medewerker van de docent Dr. Marlens vaak de oefenavonden meemaakt. De docent kon wegens dringende werkzaamheden niet aan wezig zijn, evenmin als de geeste lijke adviseur, Pasloor Serrarens. Daarna gaf hij een overzicht van de voornaamste gebeurtenissen uit het afgelopen jaar. Allereerst riep hij de watersnoodramp in herinne ring en hij dankte de leden dat zij zich alle bereid hadden verklaard in het rampgebied te gaan heipen. Ook dankte hij hen voor de spon tane medewerking aan de diverse ac.ies die door de Bond in 't afge lopen jaar werden georganiseerd, zoals de Steenijesactie en de Zon nebloemactie, die beide een groot succes zijn geworden. Hierna kreeg de secretarisse mej. Nelly v. d. Brandt het woord, om voorlezing te doen van de presen tielijst en de notulen van de vori ge jaarvergadering, welke laatste zonder op- of aanmerkingen wer den goedgekeurd. Voor de wijze waarop zij het jaarverslag en het financieel verslag had verzorgd, mocht zij de algemene waardering van de vergadering in de vorm van een hartelijk applaus in ont vangst nemen. De secretaresse en de vicevoor- zitter Nico v. Bijnen, die aan de beurt van aftreden waren, werden met algemene stemmen herkozen. De le volgen koers in het lopen de jaar had de volle belangstelling van de leden. Werd in het afgelo pen jaar aan diverse wedstrijden deelgenomen, men is thans reeds met Iwee ploegen regelmatig aan het oefenen om in de maand April aan een nationale wedstrijd in Hel mond deel te nemen. Ook werd besloten om aan de op komst zijn de ae.ie van de Bond medewerking te verlenen. Een belangrijk punt van bespre king vormde de materiaalvoorzie ning; voortaan zal de hoofdver- bandpost in café G. Kolen zijn ge vestigd en kunnen de leden aldaar hun voorraad aanvullen. Naast de bestaande pos'.en in het dorp zul len er twee bijkomen en wel aan de Inlaagdijk en op 't Zand. De vergadering werd daarna op de gebruikelijke wijze gesloten. UITVOERING A TEMPO. De zaal van de Chr. Volksbond bleek j L Zaterdagavond te klein om de be langstellenden voor de jaarlijkse uitvoe ring van de Mandolinevereniging A Tem- pc te kunnen bergen. Verschillenden reeds in het bezit van toegangsbewijzen - moest de toegang worden geweigerd omdat de zaal reed te vol was; hoewel dit niet helemaal in orde is, zullen deze ofwel de uitvoering op morgenavond in 't Stationskoffiehuis Pruijssers te Capelle moeten gaan bijwonen, ofwel hun entree geld terugnemen, waartoe de gelegenheid bestaat. A Tempo heeft de bezoekers, voor 't grootste deel jeugd, weer een echt ge zellige avond bezorgd. Na een kort voord van welkom door de voorzitter, de heer G. Vos, opende het gezelschap terwijl de gordijnen opengingen, onder leiding van haar dirigent de heer P. C. van Iersel uit Waalwijk, op het keurig versierde podium met de Herkennings melodie, een opgewekt verenigingslied, om vervolgens een 7-tal vrolijke nummer tjes muziek, afgewisseld met zang, te brengen, die, getuige het applaus na elk nummer, zeer in de smaak vielen van het talrijke publiek. Een leuke afwisse ling vormden daarna de Kaarsendans door een 4-tal damesleden en niet min der het optreden van de Edelweisskapel met Klanken uit Tirol, waartoe zowel podium als kleding echt Tirols aande den. Na de pauze gaf A Tempo weer een 7-tal aardige nummertjes muziek en zang, waarbij mej. Ophorst en dhr. Sterren burg zich bijzonder verdienstelijk maak ten. Als we namen noemen, mogen we ook de accordeonist de heer Pruijssers niet vergeten, die zeker veel tot het wel slagen van de avond heeft bijgedragen. Nadat een verloting had plaats gehad, v/erd tot slot van de avond een komisch spel, getiteld: „De levende etalagepop", door een 6-tal dames opgevoerd, dat door een zes-tal dames vlot gespeeld en waarbij deze dames blijk gaven ook hierin bijzonder goed thuis te zijn. De dames oogstten hiermee veel succes. Al met al was het weer een mooie avond. CHR. BEDRIJFSGROEPEN CENTRALE. De Afdeling Sprang van de Chr. Be drijfsgroepen Centrale houdt a.s. Woens dagavond half 8 een ledenvergadering in het gebouw van de Chr. Volksbond, De beer P van Vugt zal hier een onderwerp behandelen over: De taak der afdeling in deze tijd. CHR. BOUWARBEIDERS. A.s. Vrijdagavond half acht komt de afdeling Sprang van de Ned. Chr. Bouw- arbeidersbond in 25e jaarvergadering bij een Aan de_orde komen de jaarversla gen en bestuursverkiezing, terwijl de hoofdbestuurder de heer Koetsveld zal spreken over het onderwerp: „Wat Nu?" Schaakclub „De Vrije Pion" in jaarvergadering bijeen. Dinsdag 1.1. waren de leden van de Schaakclub „De Vrije Pion" in hun clublokaal, Stationskoffiehuis Pruijssers, in jaarvergadering bij een. De voorzitter, de heer L. Stein, opende deze goedbezochte vergade ring, met een hartelijk welkom en memoreerde dat „De Vrije Pion" thans 'n hartig woordje meespreekt in de lopende competitie van de Noord-Brabantse Schaakbond. Im mers, aldus spreker, het eerste team speelt momenteel voor het tweede jaar in de le klasse en ondanks het aanvankelijke pessimisme van en kele leien maakt dit team geen jt| ,'S1 jri - U -

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 1