VlffiALWYR emigratie RAAMSDONKSVEER GEEF de gemeente EEN GESCHENK ALGEMENE BERICHTEN 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 15 FEBRUARI 1954 2 1 „GOUDHAARTJE EN DE TROUBADOUR". slecht figuur in zijn afdeling. Spr. zeide dat ook het 2e team, dat in de 3e klasse uitkomt, zijn beste been tje voor zet en nog steeds ongesla gen aan het hoofd van zijn afdeling staat; de algemene verwachting is dat dit team vermoedelijk zal pro moveren naar de 2e klasse. De voor zitter vond het prettig dat de ver standhouding onder de leden goed en sportief is en hij hoopte dat dit zo mag blijven, want hierin schuilt de kracht van een vereniging. Met de mededeling dat het ledental zich op 25 kon handhaven, besloot spr. zijn openingswoord. De penningmeester, de heer C. Quirijns, gaf een overzicht van de financiële toestand der vereniging en hieruit kwam ten duidelijkste naar voren dat ook deze tot voldoe ning stemt. De kas sloot met een batig saldo van 85.67. Bij monde van de heer C. Minnaerdt deelde de kascontrole-commissie mee dat boe ken en bescheiden in orde waren, waarna de penningmeester dechar ge werd verleend. De aftredende bestuursleden, de heren L. Stein en C. Quirijns, wer den herkozen en namen hun herbe noeming aan, terwijl in de vacature, ontstaan door het vertrek van de heer De Bruin, tot secretaris werd gekozen de heer H. Weistra, die zich deze verkiezing liet welgevallen. De onderlinge clubcompetities gaven stof tot een vruchtdragende discussie. De lopende competitie wordt in verband met ziekte van enkele leden en de als gevolg daar van ontstane hang- en achterstal lige partijen verlengd tot 22 Febr. e.k., op welke avond ook met de voorjaarscompetitie wordt gestart, waarbij weer in dubbele ronden wordt gespeeld. De voorzitter re kent hierbij op de volle medewer king der leden en hij verzoekt deze trouw op te komen, wijl anders de tijd voor de zomervacantie te kort wordt. Automatisch zullen weer 2 leden van het eerste team, welke onderaan eindigen, degraderen naar het tweede, en omgekeerd 2 leden van het tweede team promoveren naar het eerste. Vandaag (15 Febr.) zal de onderlinge wedstrijd tussen het le en het 2e team worden ge speeld en het bestuur stelt uit het reservefonds enige prijsjes beschik baar voor die leden uit het 2e team, welke hun rivaal uit het le team een nederlaag bezorgen. Met het oog op de ramp van 1 Februari '53 hebben de voorbereidingen tot het organiseren van een jeugdschaak- tournooi toen geen doorgang gevon den. Besloten werd voor de Paas- vacantie een tournooi voor jeugdige schakers uit te schrijven en hier voor enkele aardige prijzen uit te loven. Tevens zal getracht worden aan de vereniging een jeugdafdeling te verbinden. Meerderen der leden zegden hierin hun medewerking toe. Na een geanimeerde rondvraag, waarvan door enkelen gebruik werd gemaakt, sloot de voorzitter deze vergadering. Woningbouw. Ten gemeentehuize van Sprang- Capelle werd Vrijdagmorgen door B. en W. dezer gemeente aanbesteed het bouwen van 4 woningwetwonin gen aan de Schrevelstraat in 't uit breidingsplan Nieuwevaart, waar voor als volgt werd ingeschreven: Van Hulten-v. Bladel, Waalwijk ƒ41890 Fa. H. Maas, Waalwijk ƒ41880 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang ƒ41666 Fa. Adr. Rosenbrand, Capelle ƒ41061 J. Molegraaf, Capelle f 40975 H. Wagemakers, Capelle f 40433 Alb. Hoefnagels, Vrijhoeve-Capelle 39287 Terug naar het vaderland. Onze dorpsgenoot, de dienstplich tige J. Kerst A.Hzn, die ruim een jaar ter vervulling zijner militaire plichten in Suriname gedetacheerd is geweest, hoopt eerstdaags te re patriëren. Uitvoering. De damclub D.G.V. beslaat 20 jaar. Ter gelegenheid hiervan werd een bonte avond gegeven in zaal Rehoboth. Afwisselend werd een druk pro gramma voor het voetlicht ge bracht met een variërende inhoud. Toneelschetsjes, muziek en zang maakten er een prettige avond van. De muziek werd verzorgd door 't Hawaiian-ensemble van het muzi kaal gezin Hansgn ui. Geertruiden- berg, terwijl de conferencier Barel voor de komische noot zorg droeg. De operazanger Jo de Jager zong enige aria's. Hei duet met Jo Schoti „Het Wolgalied" viel bijzonder in de smaak van het talrijke publiek. Voor het grootste gedeelte werd dit alles door eigen krachten van de damclub gebracht, wel een be wijs dat ze niet altijd op het dam bord zitten te turen. Het was voor D.G.V. en het publiek een in alle opzichten geslaagde avond. Een partijtje poker. Dat de R.K. Gemengde Toneel vereniging Animo niet stil zit, was te zien, toen zij twee achtereenvol gende avondden volle zalen wist le trekken in Hotel Huis ten Deyl. Onder regie van Ad v. Onzen- oort Jr. werd voor het voetlicht gebracht de klucht „Een partijtje poker" van Robert Smiley Pelpe. Dit stuk werd gespeeld voor de le den en donateurs van de Koninkl. Harmonie De Eendracht en was haar tweede winieruitvoering. Het zou ons te ver voeren de inhoud van het stuk hier te beschrijven, laten wij ons daarom beperken tot een) kort resumé. Twee firmanten, Nettleton en Johns, alias Jos v. Onzenoort en L. Bouwens, vertegenwoordigen en zijn eigenaars van een piilenfa- briek. Telkens hebben zij onenig heid, welke tenslotte ontaard in 'n hooglopende ruzie, waarna zij ten slotte besluiten uit elkaar te gaan. Dit bleek echter niet eenvoudig, aangezien de een niet voor de an der wilde onderdoen. De oplossing brengt dan hun advocaat Thomas Vanderholt (J. Leijten), die na lang bemiddelen voorstelt een par tijtje poker le spelen. Hier draait verder alles om. Johns verliesv en moet nu een jaar lang butler zijn bij zijn medefirmant, wat natuur lijk niet zo vlot gaat. We krijgen een artistiek spel te zien tussen heer en knecht, welk spel door spekt is met echte levenshumor. De mimiek was voortreffelijk. Ook Florence Gole (Rie Weterings) bleek goede toneelcapaciteiten te bezitten Eenzelfde pluim mogen wij op de hoed sieken van Krome (Frans v. d. Heuvel). We kunnen moeilijk iedereen persoonlijke lof meegeven, hoewel deze wel ver diend was. Toch willen we deze niet onthouden aan de negerin Coddles (Ria Weterings), die in deze rol zeer rolvast bleek te zijn en be'er was dan voorheen. Kortom, Animo heeft weer eens getoond wat zij waard is. Zij heeft haar goede naam in het Veerse cul turele leven wederom bevestigd en getoond wat amateurs kunnen pres teren. WIJ BESCHILDEREN EEN KERK. We zijn weer dankbaar jegens de milde gevers die ook deze week weer aan de Baardwijkse kerk dachten en een gift hebben gestort voor het mooie doel van de verfraai ing van dit Godshuis. De giften die binnenkomen zijn niet zo heel groot en niet zo veel in aantal, maar gedachtig het gezegde dat het voortdurende druppen de steen uitholt, stellen wij graag nog deze rubriek open voor het weke lijks vermelden van de giften en zal het Baardwijkse kerkbestuur nog graag zijn beurs open houden om iedere verlichting van de zware last te accepteren met grote dankbaar heid en erkentelijkheid. Het is zo erg gemakkelijk om goed te doen, om U heen zijn de mogelijkheden legio; maar denk ook eens aan de arme Baardwijkse kerk en God zal het U lonen. Vorige opgaven: 5575.56 Ter ere van O. L. Vrouw van Altijdd. Bijstand 20. Ter ere van de Heilige Clemens f 10. Uit dankbaarheid van N.N. 2.50 Op een verjaardag f 2.50 Nieuw totaal ƒ5610.56 Dr VAN BEURDENSCHOOL. R.K. MIDDELBARE HANDELS AVONDSCHOOL WAALWIJK. Geslaagd voor practijkdiploma Boekhouden: Mej. R. Nannes te Kaatsheuvel en de heren J. Baars, P. v. Engelen en H. Klerkx te Waalwijk, P. de Wit en C. v. d. Assum te Dussen en P. Verstijnen te Drunen. Voor practijkdiploma Duits: Mej. F. Biekart te Waalwijk. 75 JAAR. De heer W. Eibers, die de belan gen onzer gemeente gedurende bij na 25 jaar op voortreffelijke wijze als raadslid en wethouder heeft ge diend, herdacht 1.1. Vrijdag in goede gezondheid zijn 75ste verjaardag. Van harte proficiat namens Waal wij ks burgerij. LIEDERTAFEL-CONCERT. Na het buitengewoon geslaagd November-concert, waarop Mimi Aerden haar medewerking verleen de, zal de Liedertafel „Oefening en Vermaak" het winterseizoen beslui ten met een uitvoering op Dinsdag 23 Februari in Musis Sacrum. Aan de soirée zullen diverse so listen hun medewerking geven en met gemengd en mannenkoor een zeer gevarieerd programma ten bes te geven. Na een klassiek begin vermeldt het programma een verscheidenheid van soli, duetten en sextetten uit werken van Handel, Mozart, Doni zetti e.a., afgewisseld door frisse operakoren, o.a. uit Don Pasquale van Donizetti. Naast Nel Dupont, ons welbekend door haar successen in en buiten Waalwijk, zullen, wat de dames be treft, uit den boezem der Lieder tafel nog optreden Margrit v. Cam- pen en C. v. d. Griendt, terwijl het mannenkoor vertegenwoordigd is door M. Hesselberth, H. Vesters, J. v. Dongen, J. v. d. Griendt 'en J. Schoondermark. Het geheel belooft een kunstvolle avond te worden, met zo goed als een geheel nieuw program, onder leiding van de heer L. Sars en aan de vleugel F. Wilmont. Een volgende maal hopen wij nog nader op dit laatste winterconcert der Liedertafel terug te komen met het volledig program. HARMONIE „ST. JAN". De zaal van het Patronaaïsge- bouw in de Min. Loeffstraat was Zondagavond eivol, toen de har monie St. Jan onder directie van haar instructeur, de heer 's-Grave- sande uit Oosterhout, haar uitvoe ring met een pittige en vlot ge speelde mars opende. Na deze muzikale inzet sprak de voorzitter der harmonie, de heer Jac. v. Mierlo een welkomstwoord, speciaal tot de vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, weihou der v. Heeswjjk. Spreker vertolkte de hartelijke dank van de harmo nie en naar hij meende ook van de Baardwijkse burgerij aan het ge meen.ebesiuur voor de prachtige financiële hulp, aan de harmonie in de vorm van een verhoogde subsidie en een extra subsidie voor verbetering van haar instru menten. Een spontaan applaus van het talrijke publiek onderstreepte deze dankwoorden. Ook de overige milde gevers uit deze gemeente en de vele dona teurs werden bij dit dankwoord niet vergeten. Dank zij deze krach tige hulp van alle zijden kon reeds veel gedaan worden tot verbetering van het muzikale peil der harmo nie. De resultaten hiervan heef; men op haar laatste concerten reeds kunnen beluisteren. Spr. bracht dank aan instructeur 's-Gravensande en directeur J. Mol voor hetgeen zij in betrekkelijk korte tijd met het corps hadden weten te bereiken. In het hierna volgende muzikale programma kreeg het publiek vol op ge;egenheid de opmerkelijke vooruitgang van S'. Jan te consta teren. „Petita Picolla" van Gerard Boedijn werd vlot en fijn genuan ceerd geblazen, evenals de tech nisch moeilijker „Lustspiel Ouver ture" van Kéler Béla, waarbij nog enkele onnauwkeurigheden vielen .e beluisteren. Met de slotmars „Our Director" van F. E. Bigaluw kwam de grote verbetering van klankgehalte en vaardigheid der muzikanten wel het best tot uiting. Met een spontaan applaus toonden de aanwezigen hun waardering voor deze mooie muzikale presta ties. Hierna kwam „Drunen's Toneel" voor het voetlicht met het bekende geestige blijspel in drie bedrijven Polly Perkins". Tevoren gaf naar regisseur, de heer Jo van Erp uit 's Bosch, nog een korte toelichting op dit stuk. De opvoering werd wederom een groot succes voor „Drunen's To neel", dat vorig jaar hier reeds een uitstekende indruk had achterge laten. Het publiek leefde van het begin tot het einde gespannen mee met dit vrolijk spel van liefde en list en de lachsalvo's om de gees tige verwikkelingen waren niet van de lucht. Wij zullen hier niet alle spelers en speelsters de revue laten pas seren; zij vormden een uitstekend geheel en gaven allen vlot spel te zien, dat een goede regie verriedt. Één uitzondering mogen we wel maken voor de vertolkster van de titelrol, mej. Jeanne v. d. Hoven, die een onverbeterlijke creatie van „Polly" gaf. Met het dankwoord dat de voor zitter aan het slot tot harmonie en Drunen's Toneel rich.te, werd dooi de talrijke bezoekers met 'n warm applaus ingestemd. DE MATHAEUSPASSION. Naar wij vernemen zal het Koor van de Zuid-Nederlandse Bachstich- ting, begeleid door Het Brabants Orkest, beide onder leiding van Frans v. Amelsvoort, dit jaar op 24 Maart een uitvoering géven van Die MathaeuSpassion van Joh. Sebas- tiaan Bach, in de Ned. Herv. Kerk aan de Haven. CONCERT WAALWIJKS ORKEST EN GRAGLIANO-KWARTET. Op 10 Maart zal in Musis Sacrum voor het eerst het Waalwijks Orkest zelfstandig optreden. Het zal onder leiding van zijn dirigent J. Plinsin- ga werken uitvoeren van Haydn, Corelli, Schubert, Mozart en Ivano- vici. Ook zal worden geconcerteerd door het Gragliano-kwartet, be staande uit Simon Kooke, le viool, Jan Plinsinga, 2e viool, Dick Vos, alt-viool en Arpad Szomoru, cello; allen leden van het Brabants Or kest; het kwartet voert werken uit van Schubert en Mozart. KATHOLIEK VROUWENGILDE Afd. Waalwijk. Op Maandag 22 Februari wordt in „De Twee Kolommen" om 8 uur 's avonds een lezing gegeven door de Zeereerw. Pater Brenninkmeyer O.P., over de christelijke cultuur in de loop der eeuwen, toegelicht met een unieke serie lichtbeelden, met als ondertitel: „De stenen spreken". De opgravingen uit de oudheid in Mesopotamië, Egypte, Palestina, de bijbelteksten die er gevonden wer den, getuigen daarvan. Zo ook de latere kunstwerken, de beeldhouw kunst, de schilderkunst, de majes- tueuse kathedralen zijn een blij vende getuigenis van ons geloof. Wij zouden alle dames van het Vrouwengilde willen adviseren: Gaat U er beslist heen, U komt er geestelijk rijker vandaan. Breng ook andere dames mee, om ook te kunnen genieten van deze hoogstaande avond. Uw echt genoot, Uw kinderen en kennissen zijn van harte welkom. JAARVERGADERING K.A.V. AFD. WAALWIJK. Op Woensdag 10 Febr. j.l. hield de K.A.V. haar algemene jaarver gadering. Deze avond werd begon nen met een Lof in de St. Theresia- kapel, opgedragen door de Eerw. Adviseur Kapelaan Wassenberg. Verder werd deze avond voort gezet in het K.J.C.-gebouw. De voorz. opende met het gebed van Z.H. de Paus voor het Mariale jaar. In haar openingswoord sprak zij over Maria. Zij spoorde de leden aan om vooral de feestdagen van Maria op heel bijzondere wijze te vieren en Woensdag 11 Februari de de H. Mis bij te wonen ter ere van O. L. Vrouw van Lourdes. Hiervoor werd in de parochiekerk van St. Jan om half negen een H. Mis op gedragen. Hierna bracht de secrtaresse, Mej. C. Claassen, een goed verzorgd jaarverslag uit, waarin al de werk zaamheden en acties van het afge lopen jaar belicht werden. Het le dental is iets hoger geworden; er waren een aantal baby-pakketten uitgereikt en zieke leden werd fruit gebracht. Uit het financiëel verslag van de penningmeesteresse, Mej. B. van Veldhoven-Bergmans, bleek dat de inkomsten 659.76 bedroegen en de uitgaven 652.37, zodat een batig -saldo verkregen werd van f 7.39. Nadat de presidente voor beide verslagen haar dank had uitgespro ken, bracht de controle-commissie bij monde van Mej. Dumoulin-Pos- simus verslag uit. dat de boeken en bescheiden der penningmeesteresse in orde waren bevonden, waarna aan de penningmeesteresse nog eens dank werd gebracht voor haar ac curaat beheer en de controle-com missie voor haar werk. Mej. Schumacher-v. Iersel werd in de nieuwe controle-commissie be noemd. De aftredende bestuursle den, de dames C. Claassen en Berg- mans-v. Moergestel werden herko zen. Hierna werd een begin gemaakt met de verloting voor de Lourdes- reis. Door de vlotte .medewerking van alle aanwezigen kon dan ook ieder gratis een Lourdes-kaart in ontvangst nemen. Ondertussen werd de avond opgeluisterd met toneel, zang en declamatie door de meisjes van de V.K.A.J. Na deze goed ge slaagde avond dankte de presidente, Mej. Sleenhof, met haar meisjes hartelijk voor het gebodene en sloot met de christelijke groet. Zaterdag 20 en Maandag 22 Febr. a.s. brengt het O.O.G.-jeugdkoor „Cantabile" o.l.v. Piet Mulders en Jan Hesselberth in „De Gecroonde Leersse" de romantische kinderope rette „Goudhaartje en de Trouba dour" van Geertruida v. Vlader- acken. Enkele weken geleden werd dit zeer muzikale werk in verkorte vorm voor de radio gebracht en we durven nu reeds voorspellen dat de O.O.G.-opvoeringen er zeker niet voor onder zullen doen. Reeds tweemaal immers behaalde „Cantabile" op de beide concoursen waaraan het tot nu toe deelnam, otigeveer het hoogste aantal punten dat op de gehele wedstrijd behaald werd. Maar naast de zang zal ook de enscenering zeer verzorgd zijn, zo dat het geheel er werkelijk zijn mag. /Ongetwijfeld zal muzieklief heb bend Waalwijk deze jeugdige zan gertjes, „de hoop van de toekomst", willen horen en zien, temeer omdat hier ernstig gepoogd wordt de jeugd gevoel voor het schone bij te bren gén. Een druk bezoek zij hun toe gewenst. KUNSTKRING. Doordat de toneelvoorstelling van 5 'Februari, onder auspiciën van de Kunstkring, niet door kon gaan, is de regelmatige afwerking van het program verstoord. Het is nu als volgt gewijzigd: Donderdag 25 Februari: Het Brabants Orkest. Dinsdag 9 Maart: •Filmdraken uit de tijd van de 'stomme film. Woensdag 24 Maart: Uitvoering Matthaus-Passion. Vrijdag 23 April: Rotterdams Toneel, opvoering van T„De Kamer waarin wij leven". Donderdag 13 Mei: De Nederlandse Comiedie met „De Vuurproef". AMOR IN DE PASTORIE. Onder deze titel zal een toneelclub uit Tilburg morgen Dinsdagavond in Mu sis Sacrum een vermakelijk toneelspel opvoeren, van welke uitvoering de op brengst ten goede komt aan de Stichting „Het Vierde Prinsenkind welke stich ting zich beijvert de kinderen die door de oorlog invalide of wees zijn geworden ieder jaar een heerlijke vacantie te be zorgen. Dit is een mooi doel, en daarom zul len velen morgenavond naar Musis Sacrum gaan om aan dit doel mee te werken; deze gang naar Musis Sacrum zal hun niet veel moeite kosten, wan neer zij weten, dat zij een gezellige avond tegemoet gaan. „Amor in de Pas torie" is een genoeglijk spel en het zal door bekwame Tilburgse amateurs voor hét voetlicht worden gebracht, op een wijze, die naar wij vernemen, op vele plaatsen elders reeds groot succes heeft geoogst. Zie advertentie in dit blad. HANDELS-, KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN. De afdeling Waalwijk van de Ned. Kath. Bond van Administratief, Verko pend en Verzekeringspersoneel, zal op Donderdag 18 Februari a.s. in zaal Tha lia haar jaarvergadering houden. Tijdens deze vergadering zal het gouden Bonds- insigne worden uitgereikt aan de heer H. van Helden, wegens zijn meer dan 40 jarig lidmaatschap. De districtsbestuur der de heer Loomans zal de vergadering bijwonen. De aftredende bestuursleden, de heren A. Broumels en H. J. van Ba- vel, zijn beiden weer herkiesbaar Voor gesteld wordt ook het bestuur uit te breiden met 1 lid, waartoe de heer M. Schapendonk bereid is gevonden, die tevens het secretariaat waar zal nemen, daar de huidige secretaris de heer P. v. Zon, wegens drukke werkzaamheden hiervan af wil zien. SCHAKEN. De Schaakclub Waalwijk had geen genade voor de spelers van Hertogstadt. Met 6V2 tegen ZVz moesten de Bosschenaren het onder spit delven. Er werd over het alge meen met animo gestreden en wel licht heeft de kleine opwekking vooraf, die de Echo vorige week plaatste, hiertoe wel iets bijgedra gen. 't Is bij 't schaken echter toch ook weer niet zo dat men gewapend Onder bovenstaand motto steunen wij door een inschrijving in ons blad de actie die Waalwijks Belang begonnen is met het doel, aan de gemeente een borstbeeld van H.M. Koningin Juliana van de hand van onze Waalwijkse kunstenaar Theo v. Delft, aan te bieden, als herinnering aan de schitterend geslaagde Stadsfeesten 1953 en de SLEM en als blijk van waardering voor alles wat de gemeente voor het welslagen heeft gedaan. Wij bevelen deze inschrijving gaarne aan bij alle ingezetenen, zo wel bij fabrikanten, handelshuizen als werknemers en particulieren, kortom, bij alle burgers van Waalwijk. Ingekomen giften: Redactie. Vorig bedrag N.N., Waalwijk Liedcrtafel „Oefening en Vermaak" 1371.- 25.- 10.- (Wij zouden het zeer op prijs stellen als bij de inschrijving tegelijk 't bedrag werd bijgevoegd. Red.). met de beste voornemens, nu ook maar een partij wint. Ook schaken is sport, waarbij zoals bij alle andere sportbeoefeningde ogen blikkelijke persoonlijke conditie van een speler een belangrijke rol speelt. De wedstrijd verliep in de meest prettige verstandhouding en de ge detailleerde uitslag volgt hier: P. Kuijsten—H. Voormans 10 M. GoudbergIr H. v. Oost 10 F. v. Tienhoven-J. v. d, Heuvel 01 A. Hooft-v Huijsduinen A. Hofland 1—0 J. PullesJ. v. Geel V2V2 P. v. d. HovenH. v. d. Nate 10 N.N.—N.N. C. HornP. v. Ameiden 0—1 P. de HoopJ. Wijnand "zéV2 G. SmitsJ. Romanek 10 6 V23 V2 De uitslag Vzvan het zevende bord zou men een z.g. „ere-remise" kunnen noemen. Ingevolge bijzon dere omstandigheden werd hiertoe bij onderling overleg besloten. BRIDGE-DRIVE IN HOTEL VERWIEL TE WAALWIJK. Zaterdag j.l. werd in Hotel Ver- wiel een bridge-drive gehouden ten baie van een dierenasyl. l)e alrijke prijzen waren alle beschik baar gesteld door Waalwijkse fa- brikamen, handelaars en winke liers, zodat vrijwel de gehele ontvangst aan inschrijfgeld voor het goede doel bleef gereserveerd. 64 deelnemers schaarden zich rond de tafels en speelden in geani meerde wedstrijdsfeer het boeien de bridgespel, waarbij Vrouwe Fortuna hier en daar grillige kaartverdelingen uitreikte. Al met nl een zeer geslaagde avond. De prijzen werden als volgt behaald: 1. De heer en mevrouw Haveman, Den Bosch met 8270 punten. 2. De heren v. Iersel-Smits, Was pik met 5060 punten. 3. Mevr. M. Hoffmans-Mej. Hoff- mans, Waalwijk, met 4630 punten. 4. De heren v. Collenburg-v. d Ven, 's-Bosch met 4620 punten. 5. De heer en mevrouw I.aliaan- der, Waalwijk met 4260 punten. 6. De heren Konings-Greve, Raamsdonk-Waalwijk met 3700 pt. 7. De dames Greve-Donkers, Waalwijk met 2190 punten. 8. De heren de Jong-Kwaaste- niet, Waalwijk met 2120 punten. 9. De dames v. Oldenbeek-Dirks Waalwijk met 1330 punten. 10. De heer en mevrouw Petit, Waalwijk met 1280 punten. 11. De heren Sluiter, 's-Bosch, met 1160 punten. 12. De dames Pulles-Hens Waal wijk met 370 punien. 13. Mevr. Weijers en de heer Hoffmans Waalwijk met 340 pnt. 14. Mevrouw Wijffels en de heer Brokx, Waspik, met 280 punten. 1 15. Mr Hoek-Mr v. d. Heuvel, Waalwijk-Loonopzand met 0 pnt. LEZING VEDEHOVA. Dinsdag 23 Februari zal op uit nodiging van „Vedehova" door ka pitein van der Veer een lezing ge houden worden in Hotel Verwiel. Onderwerp zal zijn: De politieke achtergrond van Korea en de be levenissen van het Ned. Detache ment Verenigde Naiies in Korea._ Kapitein van der Veer heeft zijn hoogst interessante lezing al eens meer in Waalwijk gehouden voor de afd. der oud-strijders en alle aanwezigen waren toen zeer ge boeid door het interessante van zijn verhandeling en de wijze waarop die werd voorgedragen. TEER A VOND DUBBELTJE SPOT R.W.B. Op de 25 Januari j.l. gehouden 3- maandelijkse vergadering is be sproken dat de jaarlijkse teeravond waarschijnlijk gehouden zou wor den op Zaterdag 27 Februari. Door omstandigheden is deze datum ech ter veranderd moeten worden in Zaterdag 20 Februari. Leden die nog aan deze avond wensen deel te nemen, moeten zich, indien nog geen opgave is gedaan, schriftelijk melden voor Woensdag a.s. bij het bestuur der Spaarver- eniging of in het clublokaal; de leden welke zich tijdens de verga dering hebben opgegeven, worden geacht reeds deelnemer te zijn. WANDELTOCHT. De vierde wandeltocht in de win- terserie van de kring Tilburg van de Nederlandse Wandelsport Bond wordt gehouden op Zondag 21 Fe bruari te Rijen. De laatste tocht wordt gehouden op 14 Maart te Tilburg. GUNSTIG AFGELOPEN. Een leerling der avond-nijverheids school reed met flinke vaart vanaf de Wilhelminastraat naar het fiets pad langs de Pararllelweg. Hij be merkte een aankomende auto op deze weg, maar door een defect aan de rem kon hij niet voldoende af remmen en vloog met flinke vaart tegen de auto, sloeg over de motor kap en had geen enkel letsel; de fiets en auto waren ernstig bescha- ONTWIKKELINGS AVOND K. A. B. Hedenavond zal in „De Gecroon de Leersse" weer een ontwikke lingsavond gehouden worden voor de leden van de K.A.B. Pater Fi- dentius, O.Cap., zal spreken over 't Humanisme. Australië Nw. Zeeland Canada Zd. Alrika Gratis inllchtingan an Huisbasoak Paaisgekantoor KUYPER, v. DAM SMEER Vollenho»anitr. 50 Rotterdam Tal. 1114«& MET GEDOOFDE LICHTEN. De toneelvereniging D.V.S.V. zal op Donderdag 25 Februari a.s. een opvoering geven van het toneelspel van Tom Dekker „Met gedoofde lichten". De uitvoering wordt ge geven in „De Gecroonde Leersse". N.C.B. AFD. WAALWIJK. De afdeling Waalwijk van de N.C.B. houdt morgen (Dinsdag) avond om 7 uur een algenfene jaar vergadering in café v. Heesbeen. De agenda bevat o.m. verkiezing van drie bestuursleden wegens pe riodieke aftreding van de heren Arn. v. Huiten, H. v. Velthoven en Ant. v. Tuyl. Drie belangrijke films worden er vertoond en mededelingen zullen worden gedaan over de gratis bede vaartreis naar Lourdes door de af gevaardigde van de afdeling Waal wijk. DIERENBESCHERMING WAALWIJK EN OMSTREKEN. Rij bovengenoemde vereniging is binnengebracht een witte keeshond met beige dek. Inlichtingen bij het secretariaat Markt 11. GEVONDEN EN VERLOREN» Gevonden: enkele muntbiljetten; enkele vulpennen; schoen; duim stok; step; bos sleutels; contact sleuteltje keeshond; polshorloge; shawl; rubberlaarsje; handschoen; kralensnoer. Verloren: schort; een paar hand schoenen; gymschoen; bril; porte- monnaie; wantje; riem; oorbel; mes; kinderrijwiel; armbandje; laarsje; armbandje; paspoort; medaille; een paar handschoenen; portemonnaie. AGENDA. Woensdag 17 Februari 8 uur: repetitie dames en heren „Oefe ning en Vermaak" in Hotel Ver- wiel. Vrijdag 19 Februari 8 uur: repetitie dames en heren „Oefe ning en Vermaak" in Hotel Ver- wiel. Zondag 21 Februari 12 uur: repetitie dames en heren „Oefe ning en Vermaak" in „De Twee Kolommen". DONDERDAG EINDE CONFE RENTIE DER GROTE VIER. Een resoluut en driewerf „neen" van de Westerse Drie op de voor stellen van Molotof inzake Oosten rijk heeft gisteren de conferentie van Berlijn na „Duitsland" en „China" voor haar derde mis lukking geplaatst. De vier minis ters hebben besloten al deze pro blemen in vier dagen nog eens te bespreken. Maar Donderdag wor den de onderhandelingen defini tief afgesloten en gaan zij naar huis, onverschillig of zij al dan niet iets hebben bereikt. Over de Duitse kwestie zijn nog geen nieuwe punten opgedaagd, die enig uitzicht bieden op een re geling. Over het houden van een conferentie der Groie Vijf niet communistisch China wordt binten de vergaderzaal wei gepraat maar de voorwaarden die worden gesteld, geven ook hier geen hoop, dat een accoord zal worden be reikt. Sovjet-Rusland eist, dat Pe king als volwaardig partner zal worden toegelaten. Dit stuit op de afweer van Dulles en Bidault. De Franse minister Bidault wenst ook de Indochinese staten aan de coii- ferentietafel te zien, maar hoort bezwaren van Eden en Dulles. Bi dault zelf verzet zich tegen 'n wens van Zuid-Korea om tot de bespre kingen te worden toegelaten. Mo lotof is het al met iels accoord: met de datum (15 April) en de plaats van bijeenkomst (Genève). „Laat ons Woensdag het verdrag met Oostenrijk ondertekenen", had minister Dulles voorgesteld en tot verbazing van de Russen stemden de Westerse ministers in met de tekst van het verdrag, zoals die door Rusland wordt gewenst. Over de redactie van vijf artikelen zijn vijf jaar lang vruchteloze onder handelingen gevoerd met de Rus sen. Maar om Molotof geen ruimte te laten een ontwijkingsmanoeuvre uit te voeren en hem te dwingen een verdrag met Oostenrijk te aan-

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 2