iSpOXt. KAATjHEIJ u EL Welkom, Jacqueline 1 WAALWIJK BEGROET BLIJ éérst 'n King's Cross SCHAATSEN de 15.000e inwoonster. BERNDIJK LOON-OP-ZANO TAFELTENNIS. ^-acqnefrine acoba Johanna X) afrent if n 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 15 FEBRUARI 1954 3 De sigaret met het grootste aantal vaste rokers! BEGRAFENIS PROF. COBBENHAGEN. stAtenkring heusden. REVANCHES NEDERLANDSE KAMPIOENSCHAPPEN. AAA «7 9 RWVVVlfVf PWf f O U V V at&ê&iÉéy&AM y w mm Als het werk niet vlotten wil, spreek dan mannentaal tegen Uzelf en zeg: „Wacht even éérst 'n King's Cross Dan gaat t weer beter en is t leven weer dragelijk. Ook dit staat al vele jaren lang vast. Ook daarom is KING'S vaarden, namen Dulles, Eden en Bidault de tekst aan, waarvoor Molotof vijf jaar lang heefi gevoch ten. >De Westerse concessie was vergeefs. Molotof kwam met een geheel nieuw voorstel, namelijk dat de vreemde bezettingstroepen ook na het sluiten van een verdrag in Oostenrijk zouden moeten blijven, totdat er een verdrag met Duits land was gesloten. De enige con cessie die de Russische minister bereid was te doen, was de kwes tie Triest los te maken van het Oostenrijkse probleem en Ier re geling aan de Veiligheidsraad van de UNO over te doen. PAUS PIUS SPRAK ZONDAG AVOND VIER MINUTEN VOOR DE RADIO. De stem van Paus Pius XII, dui delijk verstaanbaar, maar niet meer het klankrijke, sterke geluid, be kend van vroegere toespraken, heeft Zondagavond vier minuten door de radio geklonken. Precies om kwart over zeven sprak de her stellende Paus tot alle zieken van de wereld. Treffend was deze uit zending vooral voor de grote ont roering die de Paus kennelijk be vangen had. Zijn laatste woorden sprak hij met zeer vermoeide stem. Daarna werd de rest van de rede gelezen door dè Italiaanse spreker van Radio Vaticana, pater Pelle grini S.J. Aan het einde van de uitzending, die Zaterdag in de ka mer van de Paus op platen werd opgenomen, gaf de Heilige Vader zijn apostolische zegen. Daarbij klonk zijn Stem opnieuw zwak en weifelend. De H. Vader beriep zich op het Mariajaar, waarvan deze dag in 't bijzonder gewijd is aan allen die lichamelijk lijden. ,,Wij zouden de alomtegenwoordigheid van God willen bezitten", zei de Paus, „om aan het ziekbed van ieder van 11 te kunnen zitten. In de ziekenhuizen en sanatoria, in de gevangenissen en kazernes, of in de trieste zol derkamertjes der allerarmsten. Wij hebben Christus al.ijd gesmeekt om ons hart in zekere zin gelijk te maken aan het Zijne: overvloeiend van goedheid en zachtmoedigheid en vol begrip voor alle lichamelijk en geestelijk leejd. Hoe innig zouden wij wensen ook slechts een afspie geling van Zijn Almacht te bezitten om uw tranen te kunnen droten, u te kunnen troosten en u kracht en gezondheid te hergeven." Volkskrani Zaterdag hebben in Tilburg de plechtige uitvaart en begrafenis plaats gehad van wijlen prof. dr M. Cobbenhagen. In de St. Annakerk droeg de bisschop-coadjutor van het bisdom Roermond, mgr dr J. M. J. A. Hanssen, de pontificale H. Mis van Requiem op, waaronder prof. dr F. A. Weve in zijn lijkrede een sprekend beeld tekende van de overledene en zijn grote verdienste voor de hogeschool en de weten schap in het algemeen memoreer de. Vele autoriteiten waren bij deze uitvaart aanwezig. Mgr W. Mut- saerts, de bisschop van 's-Bosch, was wegens familieomstandighe den verhinderd. Namens de rege ring waren er de minister van bin nenlandse zaken, prof. Beel, de staatssecretaris van economische zaken, dr Veltkamp en mgr dr Ferd. Sassen namens de minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen. Voorts waren- er de commissarissen van de Ko ningin in Noord-Brabant en Lim burg, prof. De Quay en mr Hou- ben, 'een delegatie van het Indone sische Hoge Commissariaat en ve le leden en oud-leden vaWde Til- burgse Hogeschoolgemëenschap. SNELTREIN GREEP AUTOBUS. DRIE DODEN EN 4 GEWONDEN. Tegen half één Vrijdagmiddag is op de onbewaakte overweg in de Kampweg te Harderwijk een autobus van de stads dienst aldaar door een uit Zwolle ko mende electrische sneltrein gegrepen en aan een kant geheel opengereten. Van de acht buspassagiers werden er drie nagenoeg op slag gedood, terwijl vier anderen onder wie drie kinderen uit één gezin alsmede de chauffeur wer den gewond. Voor het leven van een der kinderen wordt gevreesd. Onder de dodelijke slachtoffers zijn twee in de Willem George Frederik-kazerne gele gerde manschappen der stafcompagnie van de Vierde Divisie. Het zijn A. J. Vucht uit Geleen, 25 jaar, gehuwd en vader van een kind en J. B. Zeevalkink uit Hengelo (Geld.), 21 jaar en onge huwd. 'De derde dode is mevrouw Kars- sen-Schrijver, moeder van 'n groot ge zin te Harderwijk, wier verminkte stof felijk overschot herkend werd door haar eigen man, die zich bevond onder een groep te hulp schietende arbeiders. De afgevaardigden der Staten kieskringHeusden K.V.P. waren Za terdag in vergadering bijeen waar in advies werd uitgebracht op twee voorlopige candidaten voor de Pro vinciale Staten. In de eerste stemming werden uitgebracht 12 stemmen op A. Kamp, en 6 stemmen op burgemeester J. Teijssen. Geadviseerd werd de volgende lijst: 1. A. Kamp, Drunen; 2. J. Teijssen, Waalwijk; 3. M. Wagen berg, Vlijmen; 4. A. Snels, Drunen; 5. J. v. Heesbeen, Waalwijk. T.V.V. R.K.C. 2e Damesteam ongeslagen kampioen. Zoals reeds enige weken te voor zien was, heeft het tweede dames team het kampioenschap van de 3e klasse C ongeslagen behaald. De gedetailleerde uitslagen van de kampioenswedstrijd, die op Vrij dagavond werd gespeeld, zijn. R.K.C. 2 Were Di 3 Enkel: N. KuijsR. Mandos 1O L. v. BaardwijkH. Klessens 1O ,T. KuijsT. de Rooij 1O L. v. BaardwijkR. Mandos 1O N. KuijsT. de Rooij 1O J. KuijsH. Klessens O1 L. v. BaardwijkT. de Rooij O1 J. KuijsR. Mandos O1 N. Kuijs—H. Klessens 1O Dubbel: L. v. Baardwijk)-(R. Mandos N. Kuijs )-(H. Klessens 1O Einduitslag 73 De wedstrijd werd bijgewoond door de geestelijk adviseur en leden van het hoofdbestuur van de Sport vereniging R.K.C. Na de wedstrijd had er een kleine huldiging plaats. De voorzitter wenste de dames geluk met het be haalde resultaat en namens het be stuur en leden overhandigde hij hun een kleinigheid. Voor het hoofdbe stuur sprak de heer v. Heeswijk. Hij hoopte dat er nog meer succes sen zouden volgen. Vanaf deze plaats wensen wij de dames van het 2e team, Mej. L. v. Baardwijk en de Gezusters J. en N. Kuijs nogmaals proficiat en de vol gende competitie veel succes in de 2e klas^| Verdere uitslagen van deze week: Dames: Vice-VersaRKC 1 64 Heren: Teco 2—RKC 2 4—6 KAT 4—RKC 3 9—1 Dc revanches van de Nederland se kampioenschappen, die Zater dag in Midwolda in Groningen zou den zijn gereden en gedeeltelijk ook zijn gereden, zijn in het water gevallen. Kees Broekman moest wegens ziekte verstek laten gaan, maar voor de rest was de gehele schaatsploeg van Davos aanwezig. Er konden uiteraard geen scherpe tijden worden gemaakt. De 500 meter werd een overwin ning voor Van der Voort in 48,3 sec.; 2 Maarse 48,7 sec.; 3 De Graaff 49,3 sec.; 4 en 5 Van 't Oe ver en Huiskes 49,4; (i Van der Eist 49,5; 7 Van der Berg 50,6; 8 Bruine de Bruin 50,7; 9 Roozen- daal 50,8 en 10 Schueler 51,3. 5000 meter: 1 De Graaff 9 min. 13,4 sec.; 2 Van der Voort 9,14,4; 3 Van der Berg 9,16,4; 4 Maarse 9,20,1; 5 Van 't Oéver 9,20,8; 6 Schueler 9,20,9; 7 Huiskes 9,29,3; 8 Doels 9,40,5; 9 Wervers 9,49; 10 Van der Eist 9,55,6. Hierna leidde Van der Voort in het algemeen klassement, maar van het vervolg kon wegens de dooi niets komen. WIJ JONGEREN. Door de Rubberstichting te Delft zou oorspronkelijk op Dinsdag 16 Februari voor de overkoepelings-organisatie „Wij Jongeren" een lezing met filmvoorstelling gegeven worden. Door omstandigheden is deze avond verschoven tot Vrijdag 19 Februari a.s. BEKROOND. Op de Kringwedstrijd van de RKJB te Tilburg voor „Spreken in het Open baar" en Declamatie behaalde de heer A. van Amelsvoord alhier de le prijs in 't spreken in het openbaar, met 'het on derwerp „Het opmaken van een teelt plan voor een groentenbedrijf", terwijl hij de 7e prijs won in declamatie met het gedicht van Vondel: „O, Kerstnacht, schoner dan de Dagen". OUDERSAVOND DON BOSCO-GROEP. Traditie-getrouw hield ook dit jaar de Don Bosco-groep haar oudersavond en wel in de Gildenbond, daar het H.K. voor deze gelegenheid te klein was. On danks het slechte weer waren bijna alle ouders van de Welpen, Verkenners en Voortrekkers aanwezig. Hopman den Teuling opende de avond en deelde in zijn welkomstwoord mede, dat de diocesane Aalmoezenier 'Heijnin- gen, vanwege het slechte weer, jammer genoeg, niet aanwezig kon zijn. Het is niet de bedoeling, aldus de Hopman, om vanavond „kunst", noch met een kleine, noch met een grote „K" te laten zien; de bedoeling is om het contact tussen ouders en de beweging te verstevigen. Wanneer men van deze avond wil ge nieten, dan moeten we vanavond staan als kind tegenover kind, dat vanavond het spel van verkennen voor jongens speelt, zoals B.P. het ons gegeven heeft. De Welpen begonnen dan ook met een, zij het enigszins ingekorte, horde- middag Ze zongen, dansten en speelden met 'n enthousiasme, zoals dat alleen welpen kunnen. Het applaus bewees wel, dat het bij de ouders in de smaak ge vallen was. In de pauze hielden de voortrekkers een verloting, die een mooi bedrag voor de groep opbracht. Ook de verkenners lieten zich van de beste zijde zien; zij toonden hun ouders een „oudersdag" op een zomerdag. Vooral het schimmenspel viel bijzonder in de smaak. De Voortrekkers sloten, op veelvuldig verzoek, met het griezelige „beenampu tatie", waarbij verschillenden de handen voor de ogen hielden. Hiermede was de zeer geslaagde avond te einde. Aalmoezenier van Hoek dankte alle ouders voor hun belangstelling en hoop te dat deze interesse voor de verken nersbeweging steeds meer zou uitgroeien tot vorming van de jeugd. De avond werd door de horde op normale wijze gesloten. De afgelaste Don Bosco Sportmiddag, die door de Pieter de Jong Stam was georganiseerd, werd j.l. Zaterdag gehou den. De totem ging voor een jaar naar de patrouille Tijgers, terwijl het kamp bijltje naar de Vossen ging en de Pan ters zich tevreden moesten stellen met 'n troostprijs Ook deze middag was ten volle gesTaagd, mede dank zij de goede organisatie van de voortrekkers, waar voor een yell van de verkenners. NED. KATH, BOND VAN WERKMEESTERS. Op Zaterdag 13 Februari hield de af deling Kaatsheuvel van de Ned. Kath Bond van Werkmeesters een ledenver gadering in Euphonia. Bij de opening drukte de voorzitter zijn voldoening uit dat de opkomst zo goed was; hoewel nieuwjaar reeds 'n 6-tal weken voorbij was, wenste hij de leden en hun ge zinnen nog een „Zalig 1954". Na de voorlezing der notulen en het afwerken der ingekomen stukken, werd de pen sioenwet uiteengezet. De belangstelling hiervoor uitte zich in de vraag van vele zijden, om ieder een afschrift toe te zenden, wat gaarne toegezegd werd. Getracht zal worden de komende jaar vergadering enigszins feestelijk te doen verlopen en ook de dames daarop te inviteren, echter niet ten koste van de jaarlijkse vacantie-reis. Tot slot sprak een bestuurslid een propagandistisch woord om toe te treden tot de KVP, voor zover men daarvan nog geen lid is. De werkmeester is in de gelegenheid hiervoor zelf propagandist te zijn. Hij acht dit een plicht; als katholiek. Met een dankwoord sluit de voorzitter de vergadering. R.K.M.V. Nog nimmer waren de midden standers zo gezellig bijeen als op de feestvergadering die Dinsdag j.l. in Hotel W. Smit gehouden werd. Ruim 100 leden waren met hunne dames aanwezig. Was deze bijeen komst als feestvergadering belegd, toch werd het zakelijke middenstan dersgedeelte niet over het hoofd ge zien. De heer Lohman hield name lijk een zeer interessant betoog over Santos, het T.B.C.-fonds met de ne veninstellingen, het Christ Jansen- fonds voor bijzondere middenstands moeilijkheden en het Dr v. Beur- We waren de laatste tijd een beetje gewoon geraakt aan het wachten op de 15.000ste inwoner van onze stad Waalwijk, zodat toch vanmorgen, reeds vrij vroeg, het bericht ons verraste, dat waarschijnlijk de 15.000ste inwoonster was geboren. En inderdaad, spoedig daarna bereikte ons de bevestiging van dit bericht: Om 6 uur hedenmorgen schonk Mevr. M. J. Valentijn-Mekenkamp het leven aan haar eerste dochtertje, die haar Vader en haar Moeder Jacqueline, Jacoba, Joanna zouden noemen. Er was grote vreugde in de woning Paul Krügerstraat 5a, maar de vreugde om het eerste kindje werd nog vergroot toen de gelukkige vader werd meegedeeld dat zijn eerste dochter de 15.000ste inwoonster was van Waalwijk. Het was dan ook een van geluk stralende vader die vanmiddag om twaalf uur op het gemeentehuis kwam om zijn kindje aan te geven, die door de burgemeester en de wethouders werd begroet en mee naar de raadzaal werd genomen, een waardige plaats voor de aangifte van de 15.000ste. Naast de gelukwensen van de ge hele Waalwijkse gemeenschap, bood hij toen de heer Valentijn ook zijn persoonlijke hartelijke gelukwensen aan, waarna hij de proclamatie voorlas, door middel waarvan het Waalwijkse gemeentebestuur de be volking het heugelijke feit zou mee delen; het eerste exemplaar van deze proclamatie werd aan de heer Valentijn overhandigd. Een spaar bankboekje met 100.was het geschenk van de gemeente aan de jonggeborene, terwijl een mooie fruitmand reeds de woning van deze belangrijke Waalwijkse burgeres en haar gelukkige moeder had bereikt. Ik hoop, besloot de burgemeester, dat de jonggeborene U veel vreugde zal verschaffen en dat de gemeente zich nog lang over het bereiken van dit inwonertal zal verheugen. TELEGRAMMEN NAAR H M. DE KONINGIN EN GED. STATEN. PROCLAMATIE EN TELEGRAMMEN. In de raadszaal waren behalve de bur gemeester, de wethouders en de gemeen te-secretaris aanwezig, de Weleerw. heer Kapelaan Ras, die de pastoor van de Antoniusparochie, die afwezig was, ver ving, Mevrouw Teijssen en Zuster Smeele, de vroedvrouw die haar assis tentie had mogen verlenen bij de geboor te van de 15.000e Waalwijkse burgeres, de heren J. Timmermans en Jan Tielen, voorzitter en secretaris van Waalwijks Belang en de heer J. Verstijnen, Hoofd ambtenaar van de Burgerlijke Stand. Vader Valentijn mocht voor de burge meester gaan zitten die voor het eerst weer, na heel veel jaren, als ambtenaar van de burgerlijke stand een geboorte schreef in de registers. Hij las de acte voor, zoals dat bij de wet is voorgeschreven, en de heer P. Valentijn plaatste zijn handtekening on der deze belangrijke acte. „Ik begin met U, gelukkige vader", zei de burgemeester,, toen hij na het ver richten van de formaliteiten het woord nam, en dan heette hij de andere aan wezigen welkom. Het is thans een heugelijk moment, zei hij, namelijk dat we het feit beleven dat door de geboorte van de eerste dochter van de heer en Mevrouw Valentijn, de 15,000e inwoner van onze stad haar in trede heeft gedaan. Het inwonertal is voor een gemeente 'niet zonder betekenis, al is het een re latief, het is een zeer dominerend gege ven, omdat in het inwonertal de groei en de bloei van een gemeente weerspiegeld Wordt, omdat het inwonertal bepalend is voor de voorzieningen die in een ge meente getroffen dienen te worden. De burgemeester, die er op wees dat nog niet zo lang geleden uitvoerig ge sproken was over het verleden van Waalwijk, toen de stad haar 650 jarig bestaan herdacht, gaf een overzicht van de ontwikkeling van het inwonertal dat op 12 Mei 1931 de 10.000 bereikte, op 13 Juli 1950 de 14.000 en thans op 15 Februari 1954 de 15,000. Ongetwijfeld zal iedereen in de ge meente hierover verheugd zijn. En ik kan me voorstellen, richtte de burgemeester zich tot de geluk kige vader, dat U bijzonder ver heugd bent niet alleen omdat Uw dochter de 15.000ste is, maar vooral omdat het de eerste is die in Uw gezin het levenslicht aanschouwde. denfonds voor de middenstands priesterstudenten. De causerie van de heer Lohman had succes. Nage noeg allen gaven zich op voor een permanente jaarlijkse bijdrage. Aan stemming ontbrak het verder op deze feestavond niet. Er was ge zelligheid en vertrouwelijkheid, die de tijd voorbij deed vliegen en te vroeg het sluitingsuur bracht. LOOP NAAR DE MAAN. Maanden van voorbereiding zijn voor afgegaan aan de opvoering van de 6de KAJ-Revue, die onder de titel „Loop naar de Maan" Zaterdag als première vertoond werd in de R.K. Gildenbonds zaal. En het gildenhuis was bij deze eer ste uitvoering weer geheel uitverkocht, terwijl de tweede uitvoering op Zon dagavond eveneens voor een uitverkocht huis liep. En de Kajotters hebben bewe zen dat ze ook voor het cultureel ont spanningsgedeelte van hun beweging iets over hebben, want het moet erkend, dat het tijd en moeite en veel repetitie kost om een non-stop-programma te bie den, dat inhoud heeft voor een publiek, dat ook op het gebied van revue's ver wend raakt. Het geheel speelt op en rond de maan en er waren verschillende schetsen en eenacters, die ontegenzegge lijk spraken van fantasie en verbeelding met humor tot aardige toneeltjes uitgewerkt. Het spel was zeer voldoen de, de zang, altijd genomen voor dit soort werk, niet onverdienstelijk, de mu ziek, onder leiding van de heer Ties v. Wanrooij met zijn Solisten, duetten en fantasieën stemmingsvol en bekoorlijk. Het publiek heeft ruim twee uren ge noten en gaf hier blijk van door een her haald applaus en een ovatie aan de ac teurs bij de finale. Maandag speelt de revue voor de derde maal. Agenda. Maandag 8 uur n.m. repetilie Kon. Erk. Harm. Apollo. Dinsdag 7.30 uur n.m. repetitie ILK. Par. Zangkoor in Euphonia. Woensdag 8 uur n.m. Apollo-the- aler: De Leeuwenkuil en De Wraaknemers. Woensdag 8 uur n.m. Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Donderdag 7.30 uur n.m. repeti tie Dameskoor en 8.30 uur n.m. repe'.itie Gemengd Koor Bel Canto. Berndijks Belang. Wegens het bedanken van de heer M. v. <1. Ven is door de begra- De burgemeester deelde mee dat het gemeentebestuur besloten had twee telegrammen te verzenden. Het eerste Aan Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden Hei Gemeentebestuur van Waal wijk, welke stad in 1953 in grote luis.er het feit herdacht, dat zij 650 jaar geleden stadsrechten verkreeg en in het kader dezer herdenking een grote internatio nale 'tentoonstelling Schoenen - Leder - Mode (S.L.E.M.) organi seerde, welke tentoonstelling door Uw hoog bezoek werd ver eerd, geeft U met grote vreugde kennis, dal heden de gemeente een inwonertal van 15.000 heeft bereikt door de geboorte van een jonge dochter in het gezin P. Valentijn-Mekenkamp, Paul Krügersiraa, 5a. Het tweede: Aan de Gedeputeerde Sta ten van Noord-Brabant te 's Bosch. Het gemeentebestuur van Waal wijk geeft U met grote vreugde kennis dat heden de gemeente een inwonertal van 15.000 heeft i fenisonderneming aangesteld dhr. N. v. Kuijk, Erasstraai 7. Het is zeer wenselijk dat bij overlijden dit zo spoedig mogelijk aan de heer v. Klijk wordt méde- gedeeld. Agenda. Maandag 15 Februari 7 uur n.m. bijeenkomst toneelvereniging Ma ria Goretli. 7.30 uur repetitie toneelvereni ging Don Bosco. Dinsdag 16 Febr. 7.30 uur n.m. trainen voor de V.V Berkdijk bij de wed Joh. v. Dinieren. Woensdag 17 Februari 7.30 uur repetilie toneelver. Don Bosco. Donderdag 18 Februari 7.30 uur repeti.ie toneelver. Don Bosco. Dierenbescherming. Dat de verplichting het dier te be schermen ook doordringt tot in de kleinere plaatsen, mag voorzeker een teken van beschaving heten. In deze maand gaven zich reeds een grote twintig nieuwe leden op voor deze ter plaatse nieuwe ver eniging. De heer P. Vera, Hoge- steenweg alhier, werd door de Til- burgse vereniging, voor Loonopzand als propagandist aangesteld, terwijl hij tevens ter plaatse de Tilburgse vereniging, die ook de omstreken der stad te bewerken heeft, verte genwoordigt. Bij hem zijn voor Loon op Zand alle inlichtingen te beko men. Het doel der Nederl. Vereniging voor Dierenbescherming is o.m. het lot van vele dieren te verzachten, terwijl men er druk aan werkt de z.g. trekhond en kettinghond tot 't verleden te doen behoren. Een grote loterij, waaraan prach tige prijzen verbonden zijn, zal me de de mogelijkheid scheppen om ook in Loonopzand een consultatie bureau in het leven te roepen, waar men tegen betaling van een kleine contributie, welke het lidmaatschap met zich brengt, op gezette tijden zijn huisdieren kan doen onderzoe ken en behandelen. Binnen afzien bare tijd zal ook hier ter plaatse 'n dierenasyl worden geopend, terwijl zeer binnenkort over het onderha vige onderwerp een lezing met film zal worden gehouden. Noord.-Brab. Chr. Boerenbond. Genoemde bond hield Donderdag z'n jaarfeest. Na een plechtige H. bereikt door de geboorte van een jonge doch.er in het gezin P Va.entijn-Mekenkamp, Paul Krügerstraat 5a. Ongetwijfeld zult' U zich mei ons verheugen over de groei der stad. Ook de heer J. Timmermans, voor zitter van Waalwijks Belang, wie 't een groot genoegen deed dat het gemeentebestuur hem en de heer Jan Tielen in de gelegenheid had gesteld deze plechtige inschrijving bij te wonen, voerde het woord en hij had weinig toe te voegen aan de woorden van de burgemeester. Maar het zal U duidelijk zijn, zei de heer Timmermans, dat onze ver eniging met groot genoegen heeft kennis genomen van de geboorte van de 15.000ste. Hij bood de jonge vader een ge denkbord aan, te vervaardigen door de heer Koos Bergmans, bestuurs lid van Waalwijks Belang. Althans, hij deed dit symbolisch, daar het bord natuurlijk, wegens 't nog niet bekend zijn der namen, nog ver vaardigd moest worden. Hij hoopte dat dit gedenkbord lang een mooie herinnering zou blijven aan deze bijzondere dag. Bij afwezigheid van Pastoor v. Haaren sprak de Weleerw. Heer Ka pelaan Ras hartelijke en spontane woorden van gelukwens. Het is een gelukkige bodem de Antoniusparo chie, zei hij; eerst de drieling en nu weer de 15.000ste, al zal die dan spoedig tot de parochie van Baard wijk gaan behoren. (De heer Valen tijn is namelijk Hoofdbadmeester en zal bij het zwembad gaan wonen). En er werd een heildronk uitge bracht op de 15.000ste inwoonster, een welgeschapen jonge dochter van 6 pond en 1 ons, zoals Zuster Smee le zei. GROTE BELANGSTELLING. Vanmiddag om 5 uur zal Jaqueline Valentijn in de kerk van de Heilige An- tonius door Kapelaan Ras plechtig wor den gedoopt; de burgemeester zal hierbij tegenwoordig zijn en het nieuwe lid van dc Heilige Katholieke Kerk zal een mooie doopkaars krijgen, als een herin- nering aan het grote gebeuren van het Heilig Doopsel, dat onder zo bijzondere omstandigheden wordt toegediend. Het meeleven van onze stad met deze geboorte is begrijpelijkerwijs erg groot; van alle kanten worden moeder en doch ter geschenken aangeboden in alle mo gelijke vorm. En vanavond om 8 uur zal de Har monie St. Crispijn een serenade bren gen; en al zal Jaqueline zich nog niet bewust zijn van dit feestelijke feit, haar vader en haar moeder zal dit meeleven van 3e Waalwijkse gemeenschap erg goed doen. Vader en Moeder Valentijn, van harte proficiat. Gemeentebestuur en gemeentenaren van Waalwijk ook onze bijzondere ge lukwensen. Welkom, Jaqueline, moge jouw leven erg gelukkig zijn. Tal van geschenken zijn reeds aangeboden, o.m. heeft de Directie van de N.V. „Noord-Braband" be schikbaar gesteld een premie-vrije uitzet-verzekering op 21-jarige leef tijd, groot 1000. Mis te 's morgens 9 uur had in café Wijtvliet een zeer drukbezochte jaarvergadering plaats. Bij deze ge legenheid trad als spreker op de Weleerw. Heer Donkers, Kapelaan te Tilburg (Broekhoven), die een goed gedocumenteerde rede hield over de verschillende emigratie mogelijkheden, waarbij spreker een lans brak voor Canada, dat hij bo ven Frankrijk aanbeval, mits goed voorbereid. Door de leden wordt een verlo ting op touw gezet om één der le den in de gelegenheid te stellen in het Maria-jaar een bedevaart te doen maken naar Lourdes. De Jonge Boerenstand nam het prachtige initiatief een actie te ont plooien, waardoor enkele kinderen in de gelegenheid zullen zijn ge- ,noemd genadeoord te bezoeken. K.A.J. De stand van de biljartcompetitie op Zaterdag 13 Februari was aldus: caramboles Kees v. d. Velden 394 J. van Loon 342 Ad. van Noije 341 T. Leermakers 330 Leo van Loon 283 Sjef de Leur 230 J. van Noije 164 Tini Kemmeren 141 K. v. Wezenbeek 126 Statiedag Koninklijke Harmonie Sophia's Vereniging. Zaterdag vierde de Kon. Harmo nie Sophia's Vereniging haar jaar lijkse statiedag. Zoals gebruikelijk was deze dag voor de leden en het bestuur een dag van buitengewoon jolijt. Reeds vroeg in de namiddag kwa men allen bijeen in de zaal der har monie voor een korte vergadering, waarna een muzikale rondwande ling gemaakt werd door het dorp. Hierna stond een goed verzorgde feestmaaltijd gereed, die alle eer werd aangedaan. In aansluiting op deze statiedag werd Zondagmorgen een plechtige H. Mis opgedragen voor de overle den leden der harmonie, terwijl Zondagavond een groot Soirée amu sante de leden en donateurs met hun dames werd aangeboden. Hier aan werkte mee de befaamde jong- j leur „Pourquoi Pas".

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 3