Uitslag Groslijststemming Statenkieskring Heusden K.V.P. VKAIWÏK GAPELLE WASPIK RAAMSDONKSVEER EMIGRATIE 1 1 G DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 MAART 1954 6 3 O, O KAMP, A. A. P., Drunen TEIJSSEN, J. L. P. M., Waalwijk WAGENBERG, M. A. v., Vlij men SNELS, A. D. C., Drunen HEESBEEN, J. W. v., Waalwijk 1437 2652 999 479 884 j 333 89 321 215 74 285 a S 117 165 54 56 118 O H Z w z D H 3 O X 760 2173 1050 703 1896 984 328 510 170 6582 2194 412 195 180 395 180 1362 225 177 109 193 40 3 85 46 80 60 Z 2 115 89 116 24 34 744 454 248 276 92 378 O DJ DJ H 92 59 82 19 27 279 Z 'DJ Q co 3 27 24 14 10 15 H cu DC DJ 50 54 36 22 cu 214 192 109 165 55 Z w 53 5 x 91 89 53 38 90 126 93 30 168 56 735 245 279 93 2071 3098 1829 1629 2266 10893 3631 werden hun verschillende tractaties aan geboden en kregen de kleinen enkele leuke filmpjes te zien. Dat een en ander door de jeugd werd gewaardeerd, bewees de uitgelatenheid, waarmede dit alles werd geaccepteerd. Na het zingen van het Wilhelmus keerden de kinderen zeer voldaan en in opgewekte stemming huis waarts. SCHAAKVER. DE VRIJE PION. De Het le 10-tal van de schaakver. Vrije Pion wist ook zijn voorlaatste wed strijd voor de le klasse, groep A, van di N.Br. Schaakbond, welke te Bergen O] Zoom tegen B.S.V. werd gespeeld, ii een overwinning om te zetten. Door de ze uitslag is de 3e plaats op de ranglijst reeds verzekerd. Er zijn evenwel nog mogelijkheden voor een hogere klasse ring, hetgeen afhankelijk is van de laat ste wedstrijd, welke tegen het sterke D. O. S. uit Tilburg moet worden gespeeld. Daar dit een thuiswedstrijd is, is ,,Dr Vrije Pion'' niet zonder kansen. De on derlinge uitslagen aan de borden luidden Zaterdag als volgt: BSVDe Vrije Pion: I BlankW Goedhart 'A-'A' F Hoovinck C Quijrijns C SioS Y Oerle- mans VvViA v d OuderaaL Stein 1-0; J de Laat SrR v Dalen 1-0; J Pols J Benschop 0-1; H SuykerbuijkH Bo gers 0-1; J de 'Laat JrA Rijkers 0-1; J SjoerdsmaJ Rosenbrand 0-1; J Ver- brachIr de Kwaasteniet 0-1; Einduit slag V/2~6l/2- Maandagavond werd in het clublokaal, Stationskoffiehuis Pruijssers, de onder linge wedstrijd tussen het le en 2e 10-tal gespeeld. Daar het le team door ziekte van enkele leden niet voltallig was, wer den door het 2e team bereidwillig enkele reserves afgestaan. Het 2e team, dat in de competitie twee klassen lager speelt dan het le, kan, zoals uit de navolgende uitslagen blijkt, op een zeer geslaagde wedstrijd terugzien met enkele fraaie par tijen. In het bijzonder de partij tussen de heren S. Y. Oerlemans en P. Dekkers, welke in een verdiende overwinning voor Dekkers eindigde, was uiterst spannend. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: le tiental—2e tiental W. Goed hartDr Winterwerp 1-0; C. Quirijns C Rempt 1-0; S Y OerlemansP Dek kers 01; L SteinW Kieboom 0-1„R van Dalen—H Weistra 0-1; J Benschop C v Baardwijk 1-0; H BogersC Min- naert 1-0; A Rijkers—H Oerlemans 1-0; P Nieuwenhuizen—H v Oversteeg 1-0; J BraatIr de Kwaasteniet 0-1; Totale uitslag 6—4. Er dient nog opgemerkt te worden, dat het 2e tiental door loting van plaats gewisseld had. Al met al was het een prettige en leerzame avond. GEMENGD KOOR 'T ROZEKNOPJE Donderdagavond hield de gemengde zangvereniging ,,'t Rozeknopje" onder voorzitterschap van Dr N. L. Gerlach in Stationskoffiehuis Pruijssers haar jaar- vergadering, welke door het merendeel der leden werd bijgewoond. In zijn openingswoord heette de voor zitter de aanwezigen hartelijk welkom en sprak er zijn vreugde over uit, dat de opkomst bijzonder goed mocht worden genoemd en hij hoopte, dat in het ver volg de repetitie-avonden ook een der gelijke belangstelling mochten hebben. Daarna herdacht spr. in gloedvolle woor- den het verscheiden in de laatste maand van het afgelopen verenigingsjaar van één der oudste en trouwste medewerkers van het gezelschap, de heer M. H. van Dongen, die meer dan 40 jaren, van de oprichting af, een actief werkend lid is geweest, en slechts bij hoge uitzondering verstek liet gaan en die ruim 30 jaar als penningmeester een belangrijke plaats in het bestuur innam. Na lezing van de notulen, welke werden vastgesteld, gaf de secretaris de heer W. J. van Nieuwenhuijzen, een resumé van het wel en wee der vereniging in het voorbije jaar, gevolgd door een over zicht van de financiële toestand, welke geen reden tot zorg gaf. Blijkens rapport van de kas-controlecommissie, waarin zitting hadden mej. J. Kerst en de heer C. Wagemakers; waren rekening en ver antwoording 1953 met de daarbij beho rende bescheiden in orde bevonden en sloot de kas met een voordelig saldo. De vorig jaar georganiseerde verloting voor aankoop ener piano had, volgens het 'daarover door de secretaris uitge bracht verslag, dank zij de schitterend geslaagde lotenverkoop een mooi finan cieel resultaat opgeleverd, want niet al leen, dat tot aankoop van een piano kon worden overgegaan, ook de kas werd er nog door verstevigd. De aftredende bestuursleden, de heren A. H. Kerst en W. J. van Nieuwenhuij zen werden bij acclamatie herkozen en namen onder dankzegging voor het ver trouwen hun herbenoeming aan. m de vacature, ontstaan door het overlijden van de 'heer van Dongen, werd voorzien door de verkiezing van de heer C. Koo- ter. 't Zomerprogramma, waarbij deelname aan 'n concours of festival en de te geven openluchtconcerten, alsmede de te maken plezierreis aan de orde kwamen, gaf aan leiding tot een geanimeerde bespreking. Nadat bij de rondvraag nog enkele ver- enigingsbelangen waren aangesneden, werd alvorens de bijeenkomst werd ge sloten, de heer W. M. de Bas, die 40 jaar als werkend lid aan de vereniging verbonden is, door de voorzitter, met dit jubileum gelukgewenst en hem dank ge bracht voor het vele dat deze op ver schillend terrein voor het koor heeft ge daan. Spr. liet zijn 'gelukwens vergezeld gaan van een cadeau, waarvoor de ju bilaris bestuur en leden dank bracht. RECLASSERINGSCOLLECTE. In de loop dezer week zal te dezer plaatse een collecte plaats hebben ten behoeve van het belangrijke verzorgings-, opvoedings- en reclasseringswerk van de vereniging ,,Het Hoogeland EEN MOOIE GESTE. Het kerkbestuur van de Ned. Herv. gemeente aan de Loonsedijk werd, naar men ons mededeelt, verblijd met een ex tra gift van i 250.—, welke tijdens een kerkdienst werd gecollecteerd. CHR. SCHOOLVERENIGING LOONSEDIJK. In haar schoolgebouw hield de Chr Schoolvereniging aan de Loonsedijk j.l, Donderdagavond haar jaarvergadering, welke door zeer veel leden werd bijge woond en waarop ook de ere-voorzitter Ds. A. G. Haring, predikant der Ned. Herv. gemeente adlaar, van zijn belang stelling blijk gaf De vergadering werd geopend met het zingen van Psalm 119 vers 3 en gebed, waarna gelezen werd Galaten 4 De voor zitter, de heer B. Maijers, die met het oog op zijn vertrek, voor de laatste maal de leiding had, sprak een kort begroe tingswoord en herinnerde daarna aan 't in het afgelopen verenigingsjaar gevierde gouden jubileum van de school, daarbij dank brengende aan de pioniers, die een halve eeuw geleden het initiatief namen en het aandurfden tot stichting der school over te gaan. De secretaris, de heer P. van der Schans, gaf een overzicht van het ver handelde op de vorige ledenvergadering, waarna hij verslag uitbracht omtrent de toestand en werkzaamheden van de ver eniging in het afgelopen jaar. Dit over zicht gewaagde van grote bloei der ver eniging en van de school. Gewezen werd Op de personeelswisseling door het ver trek van het hoofd der school de heer P. Busink en de opvolging daarvan door de heer Hoogstraten, alsmede door het vertrek van de onderwijzer van Loon, wiens plaats werd ingenomen door de heer de Haas. Het financieel overzicht, dat daarna volgde, gaf reden tot tevre denheid en blijkens het bij monde van de heer A. J. Verhoeven uitgebracht ver slag waren rekening en verantwoording met de daarop betrekking hebbende stuk ken keurig in orde bevonden. De aftredende bestuursleden, de heren J. Bogers, J. Bossers en P. van der Schans werden herkozen en namen on der dankzegging voor het in hen gestel de vertrouwen deze benoeming aan. Ter aanvulling van de vacature, als gevolg van het vertrek van de heer B. Maijers naar Sprang, werd bij stemming tot lid van het bestuur gekozen de heer L. Heurter, die, ter vergadering aanwezig, zich deze verkiezing het welgevallen. Nadat het hoofd der school, de heer Hoogstraten, een uiteenzetting had gege ven van de gang van zaken in de school en o.m. gesproken had over onderwijs vernieuwing, kwam de rondvraag aan de erde, waarvoor geen belangstelling be stond. Aan het slot der bijeenkomst nam dhr. Maijers, die ruim 10 jaar in het bestuur zitting heeft gehad, waarvan de laatste jaren als voorzitter, afscheid van de ver eniging. Spr. herinnerde aan het lief en leed, dat hij met de vereniging en de school had medegemaakt, daarbij o.m. wijzende op de uitbreiding der school en de restauratie ervan, alsmede op de ja ren van de oorlog. Hij dankte voor de prettige samenwerking, welke hij steeds had mogen ondervinden en hij hoopte dat hetde school in de toekomst goed moge blijven gaan en dat God er Zijn zegen aan mag blijven schenken. Na mens bestuur, personeel der school en leden der schoolvereniging dankte de NAMEN W A A L W IJ K 0 X is 03 TO TO N O TO o g O w co g J TO 159 474 140 239 425 216 880 539 216 801 VJ 3 '5 o c S -o 179 333 102 118 267 TOTAAL GELDIGE. STEMMEN X H Q co J tü 3 DJ DJ CO X DJ X X CO DJ co Z O X H O H De voorlopige volgorde is dus als volgt: 1. J. L. P. M. Teijssen, Waalwijk; 2. J. W. v. Heesbeen Waal wijk; 3. A. A. P.Kamp, Drunen; 4. M. A. v. Wagenberg, Vlijmen; 5. A D. C. Snels, Drunen naard, werden vastgesteld. Vervolgens werden van bestuurszijde enkele mede delingen gedaan, o.m. aangaande de lam- penkappencursus welke a.s. Dinsdag een aanvang neemt en wel 's namiddags ten huize van de secretaresse aan de Hoofd straat en 's avonds bij mevr. Maijers aan de Julianalaan. De hoofdschotel van de agenda vorm de de causerie over het verkeer op de weg, welke, evenals de film ter toelich ting van het gesprokene, door de dames en 'heren met belangstelling werd ge volgd. Naas de ANWB-film werden ook nog enkele andere films gedraaid, waar door het geheel een leerzame en inte ressante avond werd. Met het dank woord, dat de presidente aan het slot van de avond sprak, werd met een har telijk applaus ingestemd. AANSTELLING. Naar wij vernemen zal onze vroegere dorpsgenoot de heer P. Dubbelman, met ingang .van 1 Maart 1954 een functie aanvaarden bij de research afdeling van het hoogspanningslaboratorium der Ne derlandse Kabelfabriek te Delft. BENOEMD. Aan de Christelijke school alhier werd benoemd tot onderwijzeres mej. A. v. d. Berg uit Zeist. GEGUND. ere-voorzitter het scheidende bestuurslid voor zijn vele werkzaamheden in het be- lang der school en hij hoopte, dat het hem en zijn gezin in zijn nieuwe woon- i kenjng Van P. de groot, voor een bedrag plaats wel moge gaan en dat God hem i van f 14,900 Aan Gebr. Spuijbroek alhier is gegund het bouwen van een woonhuis voor re- op zijn levensweg mag vergezellen. Na dat de heer Maijers Psalm 121 vers 4 was toegezongen, sloot Ds. 'Haring deze goedbezochte vergadering met dankzeg ging. In de na afloop van de ledenvergade ring gehouden bijeenkomst van het be stuur werd het nieuwe bestuurslid de heer Heurter, als zodanig geïnstalleerd, waarna tot voorzitter werd benoemd de heer J. Bossers. PLATTELANDSVROUWEN BIJEEN. De afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield Woensdagavond in café 't Bruggetje van de heer van Veen een bijeenkomst, waarop naast verschillende dames ook enige heren als gast aanwezig waren, zulks in verband met de lezing over het verkeer en de vertoning Van de ANWB- film. De presidente,_mevr. Hovinga, sprak een welkomstwoord, waarna de notulen an de vorige ledenvergadering na voor lezing door de secretaresse mevr. Min- Het bouwen van een café met woon huis aan de Maasdijk voor rekening van de heer P. van Dongen alhier is gegund voor f 31,825,aan Gebr, Spuijbroek te R'veer. R.K. GEM. ZANGVER. Ook de R.K. Gem. Zangver. gaf haar grote winteruitvoering, een variërend programma van toneel en natuurlijk zang O.a. werden uitgevoerd enkele concours nummers, zoals de Banneling en Sali- cheyt, hiermede werd onlangs te Apel doorn de eerste prijs behaald. Een tweetal toneelstukjes werden voor het voetlicht gebracht, n.l. Henkie en Mijn Vriend Leonard, resp. een klucht en een blijspel. De vertolker van Leonard, Sjef Kie boom, was ook dit keer zeer goed. Het bleek dat in deze zangver. nog meerdere goede toneelkrachten verscholen waren. De muziekgroep der Raco's welke onder leiding stonden van mej. Rita Goossens verzorgde gedurende de pauze s de mu ziek. GROSLIJSTSTEMMING WERD GRANDIOOS SUCCES VOOR WAALWIJK. Burgemeester Teijssen: Wat ik vooral prettig vind is, dat heel Waalwijk achter me blijkt te staan. De groslijststemming van de KVP voor de verkiezingen van de Pro vinciale Staten, die gisteren in de Statenkieskring Heusden werd ge houden, is een zeer groot succes ge worden voor de Waalwijkse kiezers. Men begreep waar 't thans om ging, men, dat wil zeggen geheel Waal wijk is actie gaan voeren, eensge zind en enthousiast, en 't gevolg van deze mooie samenwerking is, dat beide Waalwijkse candidaten, de Edelachtb. Heer Burgemeester J. L. P. M. Teijssen en de Heer J. W. v. Heesbeen een verkiesbare plaats hebben gekregen op de candidaten- lijst. Eensgezind zijn de Waalwijkse K.V.P.-kiezers gisteren naar de stembus gegaan en bijna niemand bleef achter en ondubbelzinnig heb ben zij laten blijken naar wie hun voorkeur uitgaat. Vooral het comité van actie, dat bijna geheel uit jongeren bestond, heeft zich krachtig en kranig ge weerd. „Wat ik vooral prettig vind, zei burgemeester Teijssen, toen we hem de uitslag mochten meedelen, dat is, dat zo duidelijk gebleken is hoe heel Waalwijk achter me staat en zijn vertrouwen geeft". Inderdaad, wanneer men nagaat dat practisch alle kiezers hun stem uitbrachten op de burgemeester en dat het aantal ongeldige stemmen bijna totaal bestaat uit biljetten waarop alleen de naam van de bur gemeester is aangemerkt, dan heeft de Waalwijkse burger zich ondub belzinnig uitgesproken voor de bur gemeester. Dit moge hem steunen in zijn ijveren voor de belangen van de ge meente en het grote aantal sterrimen dat hij ook buiten de gemeente nog verwierf toont hem, dat ook daar zijn werken voor de belangen van de streek zeer wordt gewaardeerd. Wij wensen de burgemeester van ganser harte geluk met zijn verkie zing en wij hopen dat hij nog lang de voorvechter mag blijven in de Provinciale Staten, die hij steeds is •gebleken. Ook de heer v. Heesbeen mogen we van harte feliciteren, ook hij ziet een groot aantal kiezers achter zich en zijn werk in velerlei hoedanig heden en niet het minst als Staten lid in vorige perioden, blijkt even eens hem het vertrouwen van vele mensen uit plaats en streek gegeven te hebben. Ook in hem zal Waalwijk en de Langstraat een deskundig en enthousiast voorvechter herwinnen in de Provinciale Staten. GESLAAGD. Op 27 Februari slaagden te Den Haag voor het examen „Machine- schrijven" de. dames Els Mallens uit Kaatsheuvel en Ria v. Wees,,.uit Waalwijk. Geslaagden genoten hun opleiding bij de heer L. van de Leur alhier. WIJ BESCHILDEREN EEN KERK. De kerk van Baardwijk verheug! zich nog steeds in de blijvende be langstelling van de milde gevers; wederom kunnen we een aaniai giften veran'.woorden die het saldo ten bale van de kerk doen stijgen. We willen L' vragen: vergeet mei Carnaval ook de arme Baardwijkse kerk niet; we mogen ons zelf veel gunnen, maar laten we het ande ren ook doen. Vorig totaal: f 5638.06 Spaarver. ,,'t Stoepke" f 10.2— Op een huwelijksfeest f 10.— Ter ere v. d. H. Clemens f 5. In de brievenbus f 1.. Klein offertje f 1.— Bij huisbezoek f 2. Uit dankbaarheid f 18.— Totaal f 5685.06 GROENE KRUIS. VERSLAG CURSUS 1954. Eindles op Dinsdag 23 Febr. 1954. Ook deze winter werd weer een cursus „eenvoudige ziekenverpleging en wondbehandeling" gegeven in ,,'t Groene Kruis Wijkgebouw" door Zustér van Veen. Er bestond grote b belangstelling voor en ondanks de koude waren alle dames steeds aan wezig. Als sluitstuk werd speciaal een avond aan de rheumatiek-bestrij- ding gewijd en hield Zuster Gand- voort, districtsverpleegster, een in leiding over de moderne behande ling van de rheuma-patiënt. Zij wees daarbij op de grote noodzaak dat patiënten zo vroeg mogelijk on der behandeling komen en dat deze ziekte ook reeds bij kinderen kan voorkomen. Hierna werd een film vertoond, uitgaande van de Ned. Vereniging voor rheumatiek-bestrijding. Deze was zeer instructief en gaf een dui delijk beeld van de moderne be handeling en wat men met oefening kan bereiken om de patiënt voor invaliditeit te behoeden. Voldaan gingen de deelneemsters huiswaarts. „OM 10.000 DOLLAR" DOOR BAARDWIJKS TONEEL. Het kan zeer rare verwikkelingen geven, wanneer iemand besluit om gedurende vierentwintig uur niet anders dan de waarheid te zeggen. Dit is het uitgangspunt van de in trigue, die 't toneelstuk van James JVIongommery tot een goed te ap preciëren blijspel maakt. Baard- wijks Toneel heeft hei met de Vas- tenavonddagen opgevoerd en de Baardwijkse actrices en acteurs hadden er grotere belangstelling 'voor verdiend dan zij Zaterdag avond in zaa Thalia kregen; de zaal was zeer slecht gevuld. Baardwijks Toneel heeft min of meer geëxperimenteerd in dit stuk. in zoverre men een aantal nieuwe lingen in het metier voor 't eerst heeft laten optreden. En alvorens we de verdiensten van het gezel schap en zijn samenstellende delen willen releveren, zouden we toch in het algemeen iets willen zeggen over het spel, dat Baardwijks To neel Zaterdagavond toonde, en da' gekenmerkt werd door een groot euvel, namelijk de gebrekkige rol- kennis. We kunnen ons voorstellen dat men het bij een blijspel niet zo nauw neemt; men zal denken het is maar een blijspel, maar deze mentaliteit is wel radicaal ver keerd. Juist een bijspel sielt zeer hoge eisen aan de rolvastheid, om dat een dergelijk toneelstuk het moet hebben van het tempo; een schrijver kan nog zoveel geestig heden lanceren, wanneer dit niet als de knallen van een vuurwerk verrassend en snel elkaar opvol gen, dan hebben ze hij lange niet die uitwerking die ze zouden kun nen hebben. Bovendien, de gang van het stuk wordt aanzienlijk ge remd wanneer de rollen niet muur vast zitten, het geheel krijgt een traag verloop, het gaat met horten en stoten en van een gave: vertol king komt weinig terecht. We willen hiermee niet zeggen dal dit nu bepaald bij Baardwijks Toneel het geval was, zo erg was hei nu ook weer niet, maar de ge brekkige rolkennis van bepaalde medewerkenden werkte toch sto rend op een goede gang van zaken. Voor de rest hebben de Baard wijkse amateurs verdienstelijk werk doen zien; de grote figuren waren Herman Kolster en Wim Rom- bouts, deze geroutineerde spelers droegen voor een groot gedeelte hei sluk en de gebrekkige rolken nis, welk euvel ook hen aankleef de, werd vaak met veel flair ver- horgen. H. Maas en H. Leijtens waren de twee andere heren van het gezel schap van vier, die met elkaar de weddenschap aangingen om 10.000 dollar; zij wisten zich goed aan te passen bij hun twee meer ervaren collega's en speciaal de laatste zette een goed type op de planken. Van de heren rest dan nog L. Burmanje, een debutant, met goe de momenten, een beetje gehandi capt door een zwakke stem, die hem vooral parten speelt in op windende tonelen. De dames hadden ditmaal gro tendeels meer ondergeschikte rol len; Mej. A. Moonen had weinig moeite om van de rol van Mevr. Ralston een gave rol te maken; het feit dat zij eveneens een debutant was, in aanmerking genomen, mo gen we haar prestatie goed noe men. Mej. A. Maas als Gwen was eveneens een zeer aanvaardbare figuur, terwijl ook de dames A. Didden en R. IJpelaar als Mabel en Sabel een paar .góed getypeerde „vlotte" wereldwijze jongedames waren. Mej. P. v. Mierlo en C. Dek kers, die we al vaker hebben kun nen complimenteren met hun goed spel, zagen zich di.maal een klei nere rol toebedeeld, die zij speel den zoals het behoorde. De regie was in de vertrouwde handen van Jan van den Hoven, terwijl Jan Mol voor een goed de cor zorgde. Degene die heden (Maandags avond 'n gezellige carnavalsavond wil hebben, dan rustig naar Baard wijks Toneel gaan kijken in het Baardwijks Patronaat. AFSCHEIDSVERGADERING. Vrijdagavond werd in café Kroot een gecombineerde afscheidsverga- dering gehouden van respectievelijk de Waalwijkse Landelijke Rijver- eniging „Prinses Irene" en de R.K. Jonge Boerenstand. De vergadering was bijeengeroe pen in verband met het vertrek van Nic Kroot en echtgenote naar Ca nada. Vanaf de oprichting van Jon ge Boerenstand en Rijvereniging is Nic Kroot een actief lid geweest als Jonge Boerenstander en als ruiter. De voorzitter van de Rijvereni ging, de heer C. v. d. Broek, open de de vergadering met de christe lijke groet en een woord van wel kom tot de in groten getale opge komen leden. Hij zette uiteen voor welk doel deze speciale vergadering was belegd. Vervolgens richtte hij zich tot het scheidende lid Nic Kroot, die, zoals de heer van den Broek zëi, noodgedwongen naar 'n vreemd land gaat vertrekken, daar er voor hem als landbouwer geen behoorlijke toekomst in deze om geving is weggelegd, daar er steeds meer land voor de boeren verloren gaat vanwege de uitbreiding van de gemeente Waalwijk. Er zijn al vele. hectaren goed land bebouwd met huizen, fabrieken enz., terwijl veel bouw- en weiland plaats moeten maken voor speeltuin, sportparken en wégen. Als goed lid zien wij U niet graag vertrekken, aldus de voorzitter, maar nood breekt wet, en we hopen dat ge in Uw nieuwe vaderland Canada, waarheen ge volgende week met Uw echtgenote vertrekt, Uw krachten als landbouwer volop kunt ontplooien en dat er voor Uw gezin een zeer goede toekomst te wachten staat. Hierna gaf de voorzitter 't woord aan de Jonge Boerenstand. De oud-voorzitter, de heer Ant. v. Heesbeen, hield een gloedvolle rede tot het scheidende lid, als ver tegenwoordiger van de Jonge Boe renstand. De volgende spreker was de com mandant van de Rijvereniging, de heer Thijs v. Dalen, die zich tot Nic Kroot en echtgenote richtte. Ook hij sprak de hoop uit dat het hen goed zal gaan in het grote land Canada, dat voor hen altijd de zon zal schijnen, maar dan een heel grote zon, en dan nooit geen scha duw. Als goed lid en ruiter zien wij U met graag vertrekken, maar in Canada zijn paarden genoeg en ik hoop dat ge nog eens schrijft dat ge in Canada een rijvereniging hebt opgericht en, zo sprak de heer v. Halen kijkt maar vast uit dat er ■soms Cowboys te weinig zijn, mis schien volgen er dan no| meer Tut ters naar Canada; ook ik zal er dan nog eens over prakkizeren om over te komen. Na de commandant volgden er nog verscheidene sprekers, o.a de algevaardigden van de N.C B de heren Nico Klerx en J. v. Heesbeen. at T?eze sPrekers bleek hoe zeer Nic Kroot gezien was onder de Jonge Boeren en de Rijvereniging toen alle sprekers hun beurt had- i namen de leden persoon- lijk afscheid van de emigranten. Nic Kroot sprak een dankwoord, ook namens zijn echtgenote en we derzijdse families, tot de leden waarm hij zei dat hij altijd met veel Plezier beide verenigingen gediend heeft en dat het hem zwaar zal val len van al zijn kameraden te moe ten scheiden. Maar ik zal altijd schrijven en jullie op de hoogte houden en ik blijf steeds belang stelling tonen in mijn'zeer na aan net hart liggende Jonge Boeren stand en Bij vereniging. Hierna volgde de rondvraag, waarna de voorz. van deze avond de vergadering sloot met de christe lijke groet. Australië Nw. Zeeland Canada Zd. Afrika Gratis inlichtingen an Huisbezoek Passagekantoor KUYPER, y. DAM SMEER v. VollenhoYonstr. 50 Rotterdam Tal. 1 1 1 440 Dl- MOLLERCOLLEGE. Zoals bekend, werd bij de offi ciële opening van het Dr Moller- college (R.K.H.B.S.M.M.S.) door de ouders der leerlingen een paar lantaarns aangeboden. Dezer dagen werden deze aan de ingang van het gebouw aangebracht en verhogen 't aanzien van het gebouw in hoge mate door hun stijlvolle sierlijkheid. Zij werden vervaardigd door de kunstsmid J. Kolde wij-Ver wiel te Helvoirt, naar een tekening van ar chitect Nijsten. CHR. BESTURENBOND WAALWIJK. Donderdag 4 Maart, 's avonds om half 8, hoopt de Chr. Besturenbond Afd. Waalwijk in jaarvergadering bijeen te komen. De agenda ver meldt naast de jaarverslagen, o.a. een filmvertoning door Drs. D Schouten, terwijl als spreker hoopt op te treden de heer P. Tjeerdsma, secretaris van het Chr. Nat. Vak verbond, met het onderwerp „Mas sificatie" (alleen bij jongeren, of ook bij ouderen?). Het belooft een leerzame avond te worden. Alle leden van de Chr. Vakbeweging worden op deze avond verwacht. Houdt deze avond vrij. WAALWIJK WEER EEN STAPJE VOORUIT. De firma A. Mulders-Sars heeft haar afdeling ziekenvervoer uitge breid met een ziekenwagen, speciaal ingericht voor liggend vervoer. De wagen is een modern gebouwd mo del en bevat: hydr. brancard, zie- kenfauteuil, klapstoel, centrale ver warming, luchtverversing enz. enz. Het is een wagen die elke toets op dit gebied kan weerstaan. Wij mo gen het initiatief van deze firma ten zeerste toejuichen, daar er in een straal van 20 km. in het rond geen enkele ziekenwagen is. Aan bran card-vervoer moet de meest grote zorg worden besteed, zowel wat lig ging van de patiënt als de vering van de wagen betreft. Bij brancard- vervoer met luxe wagens werd de brancard op de vloer geschoven, 'n beter vervoer was niet mogelijk. In zeer ernstige gevallen moest men een ziekenwagen uit 's-Bosch of Tilburg laten komen. Ook de ruim te is in een luxe wagen te beperkt en van luchtverversing is geen sprake, tenzij men de raampjes moest opendraaien, maar bij slecht weer gaat dat niet. Over het ver voer van zieken en gezonden in de zelfde wagen zullen wij maar niet spreken. Bij een ziekenwagen, in gericht als deze, kan alleen de pa tiënt en de medepassagier een oor-

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 6