BNGSIHMI VLIJMEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN DRUNEH HAARSTEEG ELSHOUT PLUIMVEE Een Droit van geluk HEUSDEN RAAMSDONKSVEER "WITTE KRUIS" Candidaien voor de Provinciale Stalen. Gemeenteraad Geertruidenberg. Kieskring 's-Bosch. KVP. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10. 11. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 NEGEN JAAR GELEDEN KEER DE KONINGIN WILHELMINA VRIJDAG 12 MAART 1954 77e JAARGANG No. 21 VRIJE TIJDS BESTEDING. Door de Stichting Kinderdorp, waarin zitting hebben vertegenwoordigers van de geestelijke en wereldlijke overheid, alsmede uit de industriële en agrarische sector, is voor kort in het leven geroe- pen een Comité Vrije Tijds-besteding Het probleem der vrije tijds-besteding mag misschien voor iedereen niet even groot zijn, het probleem is er. Een pro bleem, dat in onze tijd van verregaande mechanisatie en rationalisatie in de in dustrie steeds grotere vormen aanneemt. Voor velen is het na gedane dagtaak een behoefte om iets te maken, iets te schep pen, om ergens mee bezig te zijn, waarin men zijn eigen persoonlijkheid kan leg gen. Het comité vrije tijds-besteding nu gaat dit activeren. Men wil dit uoen drnr het organiseren van een tcntoon- stell ng waarop de verschillende werk- stul ken welke men heeft gemaakt, door eer' deskundige jury kunnen worden be oordeeld. Natuurlijk zijn hieraan ook prijzen verbonden en men denkt deze tentoonstelling reeds met Hemelvaartsdag te houden. Het comité noemt enkele tak ken van vrije tijds-besteding, b.v. schil deren of tekenen, fotograferen, boetseren, houtsnijden, mecano, kweken van kamer planten, bouwen van zweefvliegtuigen en vele andere. Iedereen die mee wil doen aan deze tentoonstelling dient zich op te geven bij een van de comitéleden. Het ligt ook in de bedoeling om daar waar dit nodig mocht blijken clubs te vormen en zelfs, indien hiervoor behoef te zou bestaan, ook door deskundige leiding te laten geven. Opgemerkt zij, dat deze vormen van vrije tijds-besteding niet alleen gelden voor de jeugd en de rijpere jeugd, maar voor iedereen, van welke stand of gezindte men ook moge zijn. Natuurlijk heeft het comité alles nog niet volgens een precies vastomlijnd plan klaar liggen. Ook voor haar is het nog een vraag hoe zich het een en ander zal ontwikkelen. Zaak is echter, dat ieder een die belangstelling heeft of met het probleem der vrije tijds-besteding wor stelt, zich onverwijld bij de comitéleden opgeeft: voorzitter J. J. Werner, Toren- straat 36 Drunen; secretaresse: Mej. S. Vissers, Grotestraat 201 Drunen. De schoolgaande jeugd wordt Zater dagmiddag in de gymnastiekzaal ver wacht, waar hun dan verteld zal worden %vat er van hun wordt verwacht. De jongens komen om 3 uur, de meisjes om 3,30 uur. Tevens zullen dan enkele aar dige filmpjes worden gedraaid. JAARVERGADERING VEEVERZE KERING ST. ISIDORUS. De Veerverzekering St. Isidorus hield Dinsdagavond in café P. Klerkx haar algemene jaarvergadering. De vergade ring werd door 38 leden bezocht. Na de opening en een welkomstwoord door de voorzitter volgde het jaarverslag. Het jaar 1953 werd een gunstig jaar genoemd. Het aantal verzekerde dieren was groot en het aantal ongevallen en sterfgevallen zeer klein. Gemiddeld waren 1241 stuks vee verzekerd. Er waren in het afgelopen jaar 23 sterfge vallen ^waar voor f 11440,werd uitbetaald. De op brengst van deze dieren was f 3216,99. Het jaar 1953 werd begonnen met een nadelig saldo. Toch kon met Pr®" mie worden volstaan en 31 Dec. 1953 had men een voordelig saldo van f 4088. Tot zover het jaarverslag. Het periodiek aftredende bestuurslid de heer van der Lee werd met algemene stemmen herkozen. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt. JAARVERGADERING BOERENLEENBANK. A.s. Zondagmiddag om half twee houdt de boerenleenbank Drunen-Elshout in de gymnastiekzaal haar algemene jaarver gadering. BOERINNENBOND. As. Dinsdag 16 Maart houdt de Boe- rinnenbond afd. Drunen-Elshout in de gymnastiekzaal haar algemene vergade- ring. Op deze vergadering zal het woord gevoerd worden door mej. Oomen, die zal spreken over Omgangsvormen en wellevendheid. ATHLET1EK. Enkele leden van SHJ gaan-Zondag a.s. deelnemen aan een Nationale Veld- loop, welke te Breda wordt gehouden. De lengte van het parcours is 5000 m. LOTERIJ. Van de grote loterij, georganiseerd door de Stichting Afbouw St. Lambertus- kerk zijn thans naar wij vernemen bijna 1500 loten verkocht. Wij wijzen er nog eens op dat loten voor Drunen en omge ving kunnen worden aangevraagd bij alle comité-leden, alsmede bij de sigarenma- gazijraen en kapsalons, alsmede bij de heer Peters, Torenstraat 38, alhier, die de administratieve verzorging op zich heeft genomen. BOERENLEENBANK. Zondag 14 Maart, aanvang half twee, houdt de Boerenleenbank een algemene (ledenvergadering welke op boete van f 1 (verplicht is. Agenda o.a.: Verslag 1953 met balans, Verlies- en Winstrekening; Bestuursverkiezing, vacatures R. Robben en L. van Herpt (herkiesbaar), J. J. Klijn (niet herkiesbaar). Verkiezing lid van de Raad van Toezicht, aftredend en herkiesbaar Andr van Delft. Besteding gedeelte winst 1953. Mededelingen en Rondvraag. MELKCURSUS. De theorielessen van de machinale melkcursus zijn min of meer officieel ge sloten. Namens de deelnemers werd door de oudste deelnemer de heer P. A. C. van Huiten aan de cursusleider de heer Ouweland uit Bavel, assistent zuivel- consulent, dank gebracht voor de leer zame uiteenzettingen. De praktijklessen zullen in Mei en Juni gegeven worden op het bedrijf van de heer W. Klijn Adrzn. en P. van Huiten. TAFELTENNIS. Voor de competitie van de KNTTB speelde het eerste team van De Smashers tegen NEO 2 uit Sprang. Uitslag: P Brok—J Kuijsten 1—0; H Willems— Gvd Hoven 10; J JanssenJ Both 10; H WillemsJ Kuijsten 10; P BrokJ Both 10; J JanssenC v d Hoven 10; H WillemsJ.Both 10; J JanssenJ Kuijsten 10; P BrokO v d Hoven 10; Dubbelspel: P Brok-H Willems contra C vd Hoven-J Both 1-0. Reslutaat 100. Het tweede team van De Smashers speelde tegen KAT 4 uit Kaatsheuvel L Pulles—Brent 1—0; N v d Besselaar v d Velden 10; C AartsZwaans 10; L Pulles—v d Velden 10; C AartsBrent 10; N v d Besselaar— Zwaans 1—0; C Aartsv d Velden 10; L Pulles—Zwaans 10; N v d BesselaarBrent 10; DubbelspelL Pulles-N v d Besselaar contra Brent-v d Velden 10. Resultaat 100. OPRICHTING. Onze dorpsgenoten die in de jaren 19461950 als militair in Indonesië het Vaderland hebben gediend, kwamen in de afgelopen week in café J. van Oijen in vergadering bijeen. Het doel van de bijeenkomst was om het onderlinge con tact via een eigen afdeling van oud-In- dië-strijders in stand te houden en in dien mogelijk nog te verstevigen. Bijna allen die destijds een diensttijd in Indo nesië hebben doorgemaakt, hadden aan de uitnodiging gehoor gegeven, wel een bewijs dat er onder hen een zekere nei ging tot kameraadschap aanwezig is. Ter vergadering was eveneens aanwe zig de heer A. van Engelen, die zich in die jaren als voorzitter van Katholiek Thuisfront grote verdiensten heeft ver worven. Hij was de man die de algehele leiding op zich nam en niets was hem teveel als het gold de belangen van de jongens overzee; zelfs presteerde hij het om een eigen orgaan te stichten, dat maandelijks verscheen en waarvan hij de ijverige en kundige redacteur was. De oud-soldaten staken hun dankbaar heid en waardering jegens hem dan ook niet onder stoelen of banken en nodig den hem ter vergadering uit. Door diverse aanwezigen werd het woord gevoerd, nadat door de initiatief nemers, de heren Nico Boelen en Jo van der Heijden het doel was uiteengezet. Unaniem werd hierna tot oprichting be sloten; daar niet allen aanwezig konden zijn, werd een voorlopig bestuur geko zen, dat bestaat uit A. van Engelen en de zo juist hierboven genoemde heren. Er werd een kleine contributie vastge steld. De voornaamste punten van uit voering zullen zijn onderlinge contact avonden, het geven van een uitvoering die nog iets van Indië zal laten zien en indien mogelijk het maken van een reis, waarbij ook de dames aanwezig zullen zijn. Welvoldaan keerden allen van deze bijeenkomst, waarbij nog vele oude her inneringen werden opgehaald, huis waarts. AANBESTEDING. Voor rekening van de heer A. v. Soil, Hoevensestraat alhier, werd onder ar chitectuur van de heer A. J. v. Gerwen uit Heusden, aanbesteed het bouwen van een boerderij. Ingeschreven werd als volgt: P. Kramer Genderen f 23000; J. v. Veluw Haarsteeg f 21124; Gebr. van den Hout St. M.-Gestel f 21079; Th. v. Ho ren Herpt f 20739; G. Nieuwkoop Hees been f 20581; J. v. Oosterhout Haar steeg f 20463. Het werk is aan de laag ste inschrijver gegund. BEGRAFENIS G. G. KLIJN. Onder grote belangstelling had Dins dagmorgen alhier de begrafenis plaats van oud-hoofdonderwijzer wijlen de heer G. G. Klijn, die na een langdurig ziek bed op Vrijdag 5 Maart in het zieken huis te Den Bosch overleed. Om circa kwart voor tien werd aan zijn woning de rouwstoet opgesteld; naast de familieleden van de overledene waren een groot aantal vrienden en ken nissen aanwezig. Zo merkten wij o.m. op heren onderwijzers van de R.K. Jon gensschool, afgevaardigden van het Wit- Gele Kruis, van de Boerenleenbank en leraren van het landbouwonderwijs, ter wijl de overledene kerkwaarts werd ge dragen door het bestuur van de RKJB. Om 10 uur werd in de parochiekerk door Pastoor Serrarens een solemnele H. Mis van Requiem opgedragen, waarbij Pater Schapers fungeerde als diaken en Pater Gummarus als sub-diaken; het pa rochieel zangkoor voerde een meerstem mige Mis van Requiem uit. Na afloop had op het R.K. Kerkhof de teraardebestelling plaats, waar door Pastoor Sarrarens eveneens de absoute werd verricht. Hierna kregen allen de gelegenheid een laatste groet te brengen aan de man uie in zijn 30-jarig verblijf alhier zich grote verdiensten heeft weten te verwer ven. LOTERIJ. Zondagavond werden in café De Sport de prijzen uitgereikt van de tijdens de Carnavalsdagen gehouden groepen- wedstrijden. Namens alle medewerkers en vooral de jury voor haar onpartijdige beoordeling, dankte voorzitter Ant. Tim mermans hartelijk. Een speciaal woord van dank bracht hij aan de secretaris penningmeester voor het vele werk door hem in het belang van de carnaval ver richt; iedere groepsleider kon daarna de ''wordt een Witte Kruis- poeder, die 'n barstende hoofdpijn, knagende kiespijn, of tergende zenuw- en rheuma- tische pijnen direct wegneemt Witte Kruispoeders zijn on schadelijk voor de maag. Houdt ze steeds bij de hand Ook in tablet- en cachet-vorm. isc Vraagt Uw Apotheker of Drogist! -. 7/" -o.. door zijn groep verdiende prijs in ont vangst nemen. Daarna had onder toezicht van het hoofd van de plaatselijke politie de trek king plaats van de loterij die ter bestrij ding van de onkosten werd gehouden; de eerste prijs van de 18, zijnde een pols horloge, viel op lot no. 1607 ten name van L. van Esch alhier. Kippen, die druk leggen, hebben veel drinken nodig. Het ei bevat immers veel waterdelen. Boven dien verwekt het leggen ook altijd enigszins koorts. Men zal wel eens gemerkt hebben dat een kip die pas' gelegd heeft, vaak regelrecht naar de drinkbak loopt, liet is daarom goed, in de nabijheid van het leghok steeds vers drinkwater, buiten de zon, te hebben. Willem v. d. V. te K. Als ik je brief eens aandachtig doorlees, dan geloof ik, dat je de 'spulletjes goed voor elkaar hebt en je vader is timmerman; wat een bof- Nu zullen er ook niet veel naden in zilten, waardoor de wind kan ja gen, want dat is funest voor de dieren. En nu wilde je in Februari gaan broeden, hetgeen je nog nooit gedaan hebt. Hou, hou vriend, niet te hard van stapel. Voor een beginner is het in Fe bruari nog te vroeg in de tijd om reeds met broeden te beginnen. Te meer omdat van de zwaardere ras sen nog met minder zekerheid op de bevruchting der eieren kan ge rekend worden. De moeilijkheden doen zich bij extra goede behui zing, prima fokstam en voorhan den verse groenvoering, minder gelden dan bij de beginner in de grote stad. Ik moet zeggen dat ik overal om mij heen steeds de beste resultaten zag als men de broedse hen zette in begin April, dan werkt de na tuur ook mee. Ja zeker, sterke eendagskuikens laten zich ook heel goed groot brengen in een goede kunstmoe der. De heer W. v. d. Kraats, Den Haag; U moet de eieren zo vlug mogelijk uit het schone nest halen en binnenshuis bewaren in 'n tem peratuur van niet lager dan vijftig graden Fahrenheit, vrij van scha delijke omgeving en onreine lucht. Plaatst u ze in liggende natuurlijke houding en op iets zachts en keer ez om de twee dagen een slagje om. Hoe nauwer U hierop let, hoe meer kans op kuikens. Zilveren Kloosterfeest. Op Vrijdag 19 Maart a.s. hoopt de Eerwaarde Frater M. Lidwinus, die onderwijzer is aan de R.K. Jon gensschool te Vlijmen, zijn zilveren kloosterfeest te vieren. Meer dan 17 jaren heeft hij zijn beste krachten gegeven aan de opvoeding van de Vlijmense jeugd. Daar het feest onder de Vasten valt, heeft de officiële huldiging pas plaats na Pasen. Ondertussen wordt er echter hard gewerkt om de zil veren jubilaris een welverdiende hulde te brengen. Het feestprogram ma luidt als volgt: Op 2e Paasdag vindt de huiselijke viering plaats. Op die dag zal er ook aan de ouders en oud-leerlingen ge legenheid worden gegeven om de feesteling te feliciteren. Op 24 April heeft de schoolviering plaats. Op 't programma staat: plechtige H. Mis tot intentie van de jubilaris; de zang wordt verzorgd door het Knapen koor, terwijl heel de school de vas te gezangen zal uitvoeren. Daarna heeft een huldiging plaats in het Patronaat. Op de middag wordt een operette opgevoerd. Op 27 April wil men de jongens vergasten op kinderspelen, onder leiding van het schoolpersoneel. Te zijner tijd komen wij op de feest viering terug. Nu echter kunnen we al meedelen dat de operette ook voor het publiek zal worden opge voerd. Als we goed zijn ingelicht, overtreft deze operette al de voor gaande die het Knapenkoor reeds heeft opgevoerd. Dat belooft dus iets te worden. Wie denkt niet met groot genoegen terug aan de ope rette „Reus Slokop en Koning Edel- hart"? De nieuwe operette draagt als titel: „Ogen die niet zagen". Het is een vervolg van „Koning Edel- hart". Dat de jubilaris en ook de jon gens een paar echte feestdagen te wachten staan, is reeds te bezien. De leiding is weer in goede handen. We wensen de jubilaris en de jon gens reeds nu van harte geluk. Wieler-supportersclub. De Wieler-supportersclub Gr. van Baardwijk hield Donderdagavond een algemene vergadering in café P. v. Eggelen. Op de grote plannen komen we in het volgend nummer terug. Harmonie Concordia. De repetities zullen in het ver volg worden gehouden op Donder dagavond om 8 uur, met ingang van j 11 Maart. De leerlingen krijgen elke week 'n aparte verplichte repetitie avond. De heer Jan v. Heivoort, 2e direc teur, neemt deze taak op zich. Deze repetities worden ook gehouden in de Harmonie-zaal bij de heer Van den Hout (de Braai) op Woensdag avond. Gegadigden kunnen zich hiervoor opgeven op Zondag 14 Maart na de Hoogmis op genoemd •sdres. Door de vele aanmeldingen 'wordt door hem en het bestuur een strenge selectie toegepast en alleen degenen die werkelijk aanleg heb ben, worden toegelaten. Uit de ijver en kunde zal moeten blijken wie bij het korps ter zijner tijd kan wor den ingedeeld. De leerlingen die reeds een instrument hebben, moe ten dit op het adres van melding ook meebrengen op dezelfde tijd, 'dus na de Hoogmis. Daar zullen dan verdere instructies worden gegeven. Maandvergadering. De Visclub „de Hut" zal a.s. Zon dag in café Vismalen haar maande lijkse vergadering houden. Met het oog op de zeer belangrijke agenda, worden alle leden zeker verwacht. PRIJSUITREIKING. J.l. Zaterdag had in café H. Lammere liet uitreiken plaats van de prachtige be ker die geschonken was door de Sup portersclub Hans Kivits aan de Carna valsgroep die het hoogste aantal punten had behaald over 2 dagen. Dit was de 'Carnavalsgroep de Optimisten. Aanwe zig waren de Prins van Carnaval 54, :de voorzitter Raad van Elf, De Opti misten-groep, Kwastengroep en verschil lende afgevaardigden van andere groe pen en een groot aantal belangstellenden. De gelukkige winnaar van een vet ko nijn dat verloot werd was dhr. Willart. Hierna ging men over tot het uitreiken van de beker. De voorzitter van de Sup portersclub Hans Kivits de heer L. van Overdijk, reikte deze over aan de voor zitter van Carnaval de heer Koensen. Deze richtte het woord tot de schen kers en dankte hen hartelijk voor deze gesteun sprak de hoop uit dat dit voor beeld nog veel navolging mag hebben. Hierop reikte hij de beker over aan de leider van de Optimisten de heer A. van Heivoort. Deze dankte namens de hele groep de schenkers van deze trofee, spe ciaal de voorzitter en bracht een applaus op hem uit in de vaste overtuiging dat Carnaval onder zijn leiding op de goede weg is. Tijdens een gemeenschappelijke dronk werd er nog door verschillende sprekers het woord gevoerd o.a. door de leider der Kwasten, Jo Bruurmijn. Daarna kreeg de Prins het woord. Hij f dankte de hele bevolking van Vlijmen, speciaal groepen en deelnemers, voor het slagen van Carnaval 1954 en sprak de hoop uit dat, wanneer er op hen een beroep gedaan wordt voor Carnaval 55, zij hier allen weer gehoor aan zullen ge ven. Het slotwoord werd door de voor zitter gesproken. Op de eerste plaats dankte hij allen voor hun sportieve me dewerking, hierin betrok hij de hele be volking van Vlijmen; ten tweede bracht hij dank aan B. en W. en het politie korps te Vlijmen voor de correcte hulp en samenwerking en sprak de wens uit, dat wanneer er een beroep werd gedaan voor Carnaval '55 allen als één man hier achter zullen staan. Burgerlijke Stand over Februari 54. Geboren: Martinus A. H., zv. M. A. v. Oijen-v. Falier; Cornelia H. L, dv. J. L. v. d. Ven-Klerx; Johannes H. M„ zv. M. Boelen-Brands; Johan na W. H., dv. A. H. v. d. Heijden- Klerks; Franciscus J. M., zv. M. J. de Raad-v. d. Wiel; Godefrida C. M., dv. I. v. Kempen-Brok; Adriana M., dv. H W. v. Son-v. Delft; Maria M. A„ dv. P. A. M. v. d. Loo-Bruur- mijn; Johanna A. M., dv. M. v. d. Lee-Mommersteeg; Johannes W. G., zv. A. v. d. Lee-v. Vugt; Cornells H. G., zv. H. L. Koks-Kwaijtaal; Adria- nus H. M„ zv. M. H. Kivits-Slrijbos; Jacobus LI. H„ zv. J. M. v. Beurden- v. Beurden; Henrica P. M., dv. J. v. Helvoort-v. d. Water; Cornells H. G., zv. A. A. Kuijs-de Vaan; Antonetta C M., dv. M v. Esdonk-Geerts; Jo hanna Th. M„ dv. P. C. Pelders- v. d. Ven; Antonius W. J. M., zv. A. J. M. Hornman-v. d. Grint; Cornells, zv. J. Kant-Baggerman; Mechelina G. M., dv. A. L. v. Spijk-de Kort; Theodora G., dv. L. J. v. Krugten- Vogelaars; Beatrix M. A., dv. J. J- M. v. Nunen-Stadhouders. Overleden: Adrianus Eekels 86 j.; Maria Anna Kuijs, 81 j.; Hendrik v. Huiten, echtg. van C. v. Engelen, 78 jaar. Gehuwd: Gerardus Eijkemans 29 j. te St. Michielsgestel en Jacoba C. v. Eggelen 25 j. alhier; Michael v. Doornmalen 28 j. te Ammerzoden en Johanna C. Siegers 24 j. alhier; Johannes Verreijt 39 j. en Apoloma J. v. Ham 41 j., beiden alhier; Ber- nardus J. de Roos 61 j. alhier en Bernardina C. J. v. d. Dungen 54 j. te Arnhem; Hendrikus J. A. v. Hou- tum 24 j. te 's-Bosch en Adriana Heuverling 21 j. alhier. RAAD VAN GEERTRUIDEN BERG BEHANDELDE BEGROTING 1954. Met ingang van 10 Maart is bur gemeester Crul van Made benoemd tot waarnemend burgemeester van Geertruidenberg en derhalve werd de Raad van Geeriruidenberg 1.1. Woensdagavond door hem voorge zeten. Burgemeester Crul deed 'n beroep op de weihouders, raad en ambtenaren, om zijn taak zoveel mogelijk te verlichten en om in sa menwerking en medewerking van allen deze voor de gemeenie zo moeilijke tijd niettemin vruchtbaar te maken. Hoewel de begroting 1954 aan de orde .was, viel de behandeling daarvan mee. Dat wil niet zeggen dat er niet langdurig over bepaal de zaken werd gesproken naar aan leiding van de wensen en opmer kingen die de commissie van on derzoek in haar rapport had vast gelegd. De raad ging dan accoord met de verlaging van de bijdrage voor het internaat voor schipperskinde ren. De bijdrage werd 1000 min der i.v.m. gedeeltelijke opheffing van het internaat. Over de subsi dies aan de Kruisverenigingen was heel wat te doen. Maar men ging tenslotte accoord met het voorstel van de 'commissie om het subsidie- voor het W.G. Kruis van 250. te brengen op 600; voor 't Groe ne Kruis van 35.op 100. en voor het Consultatiebureau van 100.op 200.—. Deze subsi dies zullen door B. en W. echter nog nader worden bezien en zeer spoedig zal de raad hierover nog nader worden geadviseerd. Over Bouw- en Welstandstoe zicht werd zeer breedvoerig gede libereerd zonder dat. men er uit kwam. B. en W. zullen hierover aan de raad rapport uitbrengen. Ook de opheffing van de Algem. Begraafplaats bleek niet zo een voudig. Er zal n.l. een andere alg. begraafplaats moeten komen. B. en W. zullen ook dit bezien. Het subsidie aan de gymnastiek vereniging werd met 150.ver hoogd met 10 legen 1 stem. De raad stelde daarop de begro ting 1954 vast. Er waren een aantal begrotings wijzigingen voor de dienst 1954. Ze hadden betrekking op de verbe tering van de Bastionstr. 7000); dé verbetering van de R.K. Jon gensschool in de Koestraat; de aanschaffing van een zandstrooier; verbetering van de Koestraat 16.000); baggerwerk bij de los- wal 13.000). Een plan voor de loswal zelf is in bewerking. Voorts was er nog de verbete ring van het v.m. weeshuis. De begroting van de Stedelijke Godshuizen 1954 werd aangehou den, evenals dt' goedkeuring van de begroting 19»j3 van de Stedelij ke Godshuizen. Besloten werd tot het aangaan van een kasgeldlening van 250.001) gulden. Het bestuur van de R.K. Jongens school werd 1093.05 beschikbaar gesteld voor nieuwe leermiddelen, terwijl voor hetzelfde doel de Nuts- school 472.48 kreeg. Het bedrag per leeriing voor het bijzonder onderwijs over 1954 moest de raad noodgedwongen (omdat er na 1 Maart pas werd vergaderd) vaststellen op resp. 26 en 35. Het ligt echter in de bedoeling' van de raad na de be roepstermijn de bedragen onmid dellijk te verhogen tot resp. 30 en 40. Eenzelfde procedure gold de vaststelling van de voorschot ten. In verband met het latere slui tingsuur der café's werd besloten de legesgelden voor verlenging na 12 uur voor elk uur 2 te heffen. Er was een verzoek ingekomen om bepaalde percelen, die in een plan tot onteigening zijn opgeno men, daaruit te lichten. Maar de raad wilde daar niet voe.stoots aan en wilde zeer voorzichtig te werk gaan. De aangelegenheid zal te bevoegder plaatse nader wor den besproken. STILLE OMGANG. De afd. Heusden van het Genootschap Stille Omgang te Amsterdam zal dit jaar aan de Stille- Omgang deelnemen in de nacht van 13 op 14 Maart a.s. A.s. Zaterdagavond zullen de deelne mers, na om 11 uur in de St Catharina- kerk een kort lof te hebben bijgewoond, per autobus naar het station te 's-Her- togenbosch worden gebracht, alwaar om 0,12 uur een extra trein naar Amster dam vertrekt. Nadat de Stille Omgang is volbracht zal een plechtige H. Mis worden bijge woond in de St. Willibrorduskerk. Het vertrek uit Amsterdam is vastge steld op 6,10 u. en men hoopt omstreeks 8 uur v.m. weer in Heusden te arrive ren. KERMIS. Op de Heusdense Kermis welke dit jaar op 27, 28, 29 en 30 Mei a.s. zal worden gehouden, zullen de navolgende vermakelijkheden een standplaats heb ben: autoscooter, luchtschommel, zweef molen, draaimolen, hoofd van Jut, bum- perspel, viskraam, gebakkraam, nougat- suikerwerkkraam, balco-oefenspel, lijn- trek-bussensport, rolsport, schietsalon en speelgoedbakje. ZONNEBLOEM. Het Zonnebloem-comité dat onlangs hier ter plaatse in het leven is geroepen is weer uitgebreid met de heren C. van Beek, P. van Kappel en A. Bressers. In de loop van deze maand zal er een collecte worden gehouden om de 56 zie ken uit de parochie meer levensvreugde te brengen. Waarschijnlijk in de Goede Week wordt een ziekendag georgani seerd. Zieken kunnen dan hun Pasen houden, gezamenlijke H. Mis en daarna enkele meditaties. E. M. J. A. Sassen, Vught. J. L. Loeffen, Vorstenboseh. J. W. Hovenier, Schijndel. F. H. J. M. v. d. Eerenbeemt, 's-Bosch. C. A. v. d. Hurk, Heesch. J. F. A. G. König, 's-Bosch. A. M. J. H. Raaijmakers, Vught. M. v. d. Hurk, Nistelrode. Th. G. F. Jansen, 's-Bo>sch. S. M. Tibosch, Rosmalen. A. v. d. Rakt, Nistelrode. PvdA. Mej. C. J. Jansen, Den Bosch. C. J. v. Lienden, Eindhoven. G. J. G. Cammelbeeck, Eindhoven. G. op '1 Hof, Den Bojsch. L. W. Labordus, Den Bosch. A. IJ. G. Willemsen, Den Bosch. W. W. Kaasjager, Den Bosch. A. W. Rook, Den Bosch. A. H. J. van den Braak, Esch. G. H. J. Claasen, Tilburg. Anti-Rev. C. G. de Jong, Almkerk. D. A. van der Schans, Eelhen. B. Combee, Eindhoven. G. A. Bax, Andel. J. C. Visser, Werkendam. J. C. Wink, Wijk en Aalburg. J. Bergman, Eindhoven. L. J. Vogelaar, Andel. J. Waverijn, Sprang-Capelle. G. Buiten, Eindhoven. Chr. Hist. Unie. D. W. van der Put Zevenbergen S. Kuiper, Werkendam. D. Schouten, Waalwijk. R. L. Heukels, Breda. K. J, Weijer, Eindhoven. A. Korteweg Antzn., Zevenbergen. P. A. Pb. Stevels, 's-Bosch. A. B. Kramer, Breda. H. Vos, Drongelen. D. W. Marcus, Lage-Zwaluwe. J. F. van Duist, Andel. H. van Leeuwen, geboren van Hillen, Breda. J. W. Kalmijn, Eindhoven. R. Eland, Zevenbergen. J. B. Branger, Almkerk. P. J. Valkenburg, Dinteloord. C. B. Bouman, Werkendam. P. A. Ruytenberg, R'veer. C. P. van den Hoven, Waalwijk A. P. van den Hil Jaczn., Willemstad. CPN. 1 A. H. W. Verreijt, Tilburg. 2 P. A. van de Westen, Breda. 3 J. H. W. van Esch, Eindhoven. 4 W. J. van Ooijen, 's-Bosch. 5 J. H. L. Coolen, Tilburg. 6 A. van Esch, Tilburg. VVD 1 J. H. Kloezen, Breda. 2 J. van Wulfften Palthe, Valkenswaard 3 K. M. Sillevis, Vught. 4 J. M. Metzlar, Tilburg. 5 M. H. J. Kramer, geboden de Menlhon Bake, Breda. 6 Mej. M. B. C. Manus, Oss. 7 E. J. Melzer, Breda. 8 M. P. van Nieuwenmuijzen, Steenbergen. 9 E. H. Toxopeüs, Breda. Hist Rademakers KNP. 1 A. A. J. M. Rademakers, Roosendaal. 2 F. J. v. Liempt, Tilburg. 3 Christian Hoogers, Bergenopzoom, 4 A. L. C. van Nijnanten, Breda. 5 J. M. van Sasse van Ysselt geb. v. Vlijmen, Boxmeer. 6 M. C. X. M. Bressers, Tilburg. 7 C. P. J. M. Verschuuren Tilburg 8 G. J. Klompers, Breda. 9 J. J. M. Seebregts, Tilburg. 10 P. M. J. van Beurden, Tilburg 11 P. A. M. Nijssen, Bergenopzoom 12 J. L. M. Swagemakers, Tilburg. 13 Th. J. J. A. Spoelder, Breda. 14 J. M. J. van Gooi, Breda. 15 Leo J. J. M. Baartmans, Halsteren. Statenkieskring Tilburg. KVP: Ir. H. van Haaren, Mevr. W. Janssen-Twaaifhoven, J. Be- rens, A. van Roermund, J. Simonis, Dr. W. de Kort, P. H. Coppes, C. van Bijsterveld, Mr. C. van de Mortel, J. van Riel, L. Janssens, F Hoogers, P. van terlant, C. J. van Olss, Dr. F. de Sain, P. Jans sens, j. Wijten, Th.. Vosters. PvdA: N. J. van Pelt, Ir. J. T. L. Krügers, C. J. van Lienden, J. M. Willems, J. C. Baggerman, A. van Duren-Siikboer; A. H. J. v. d. Braak, C. J. J. Andries'sen; J. W. voortman, M. Busshof, J. J. Wijten, A. Buys, J. Claasen, F. Leemans, J. Suwijn, L. v. d. Veer, A. Cop- pens, H. v. Pareeren, H. Lampers. KNP: Mr. F. J. van Liempt; A. Rademakers; A. van Nijnanten, Chr. Hoogers, M. C. Bressers, C. P. Verschuuren; G. J. Klomperfè, J. Seebregts, N. Nijsten, J. Swagema kers; Th. Spoelder, L. Baartmans, J. van Gooi, Mevr. v. Sasse v. Ys- selt-v. Vlijmen, P. van Mechelen. Staatk. Gereformeerd: Ir. H. Fok ker, A. Ros, G. Kornet, W. v. d. Werken. Comm. Partij: als kieskring Den Bosch. VVD:'als kieskring Den Bosch. Dis. Groep van Nunen: J. L. van Nunen. C. H. Unie: als kieskring Den Bosch. Statenkieskring Heusden. PvdA. 1 C. J. van Lienden, Eindhoven. 2 Krügers; 3 v. Deelen; 4 Ippel; 5 J. Talsma, Waalwijk; 6 Meyer; 7 Viveen; 8 Schildt, geb. Mulder; 9 Claasen; 10 Koning. AR. Als Kieskring Den Bosch. VVD. 1 C. M. Donken, Eethen; 2 Van Nieuwenhuizen; 3 Kloesen; 4 Stei- nis; 5 Hagens; 6 De Jong; 7 Win kelman; 8 Nederlof. KNP. 1 A. A. J. M. Rademakers, Roo sendaal; 2 Van Liempt; 3 Van Nij- naiten; 4 Hoogers; 5 Bressers; 6 Verschuuren; 7 Klompers; 8 See bregts; 9 Van Beurden; 10 Nijssen; 11 Swagemakers; 12 Spoelder; 13 Baartmans; 14 Van Gooi; 15 van Sasse van Ysselt geb. van Vlijmen. CHU. Als Kieskring Den Bosch. SPG. 1 Ir, H. Fokker, Aalst (gemeente Waalre); 2 A. Ros, Sprang-Capelle; 3 Cornet, Werkendam; 4 Van de Werken, Klundert. KVP. 1 J. L. P. M. Teijssen, Waalwijk. 2 J. W. van Heesbeen, Waalwijk 3 A. A. P. Kamp, Drunen. 4 M. A. van Wagenberg, Vlijmen. 5 A. D. C. Snels, Drunen. HOEVEEL RADIO-LUISTE RAARS TELT NEDERLAND? Het aantal aangegeven radio- ontvang'.oestellen in Nederland be droeg per 1 Maart 1954 1.866.848 tegen 1.854.339 op 1 Febr. 1954. Op 1 Februari 1954 waren er 491.733 aangeslotenen op 't Rijks- radiodistributienet tegen 491.418 op 1 Januari 1954. TERUG. Morgen, 13 Maart, zal het negen jaar geleden zijn, dat H. M. Konin gin Wilhelmina voor het eerst na de bevrijding voet op Nederlandse bodem zette. Dat gebeurde in het grensdorpje Eede onder de gem. Aardenburg in Zeeuws-Viaanderen. Ter herdenking van dit feit zal H. M. Koningin Juliana daar morgen een gedenkteken onthullen.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 5