SE UBSSTU2I SPORT Waalwijkse en Langstraatse Courant Gemeenteraad Heusden. 0 RUNEN Woning-aangelegenheden de hoofdzaak. DIRK DE BAAT VEROOR DEELD TOT EEN JAAR GEVANGENISSTRAF. VRIJDAG 26 MAART 1954. Uilgever VVaalwJjkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 77e JAARGANG No. 25 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTKAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" De Raad der gemeente Heusden kwam Dinsdag 23 Maart j.l. voltallig in open bare vergadering bijeen. Na opening cioor de voorzitter, de Edelachtb. Heer A. van Delft, vond de beëdiging plaats van het nieuw gekozen raadslid de heer J. A. Brink (PvdA). Onder de ingekomen stukken was een gezamenlijk schrijven van de heren Roza, Geerlings en Verschuur, waarin B. en \V. de vraag gesteld wordt, waarom aan een zekere industriële onderneming geen medewerking verleend wordt voor het benwen van een dubbele woning op het Burchtplein, waarop de Voorzitter ant woordde dat er vanwege het wederop- bouwplan geen toestemming verleend mag worden tot het bouwen van dub bele woningen op het Burchtplein, doch alleen enkelvoudige vrijstaande wonin gen. De heer Roza meent dat B. en W. blijk geven geen koopmanschap te be zitten, anders zouden zij wel alles op alles gezet hebben om deze industriële onderneming alsnog toestemming te kun nen geven. Op de vraag van de voor zitter, welke industriële onderneming feitelijk bedoeld wordt, blijkt dit de N.V. L.ps te zijn. De heer Verschuur zou er zich best mee kunnen verenigen met het verbod om dubbele woningen te bouden op het Burchtplein, wanneer andere bcutvgrond beschikbaar zou zijn. De heer van Herpt vraagt waarom vragenstellers geen naam noemden in hun schrijven; het is volgens hem of dit wel een geheime kwestie is, en hij vraagt tevens waarom men hem daarbij niet be trokken heeft, daar spreker toch ook lid is van de KVP, waarop de heer Ad Buijs opmerkt dat ook hij KVP-raads- lid is en men er hem ook niet bij be trokken heeft. De heer Geerlings vroeg of er werke lijk geen andere bouwgrond beschikbaar is, bijvoorbeeld door krotopruiming. Krotten zijn er volgens de voorzitter genoeg in onze gemeente, maar waar moeten wij met de bewoners blijven, wanneer de krotten opgeruimd worden. De heer Geerlings wilde ook graag weten of de gemeente wel gerechtigd was om de huur van de krotwoningen met 29 te verhogen; hiervoor was vol gens de voorzitter geen onderscheid ge maakt in een vijfde klas gemeente zoals Heusden en daarom mochten de huren van alle woningen, zowel goede als slechte met 29 verhoogd worden. Punt 5 der agenda behandelde een verzoek van de Prov. Bond voor Ge zondheidszorg tot vaststelling subsidie regeling Kruisverenigingen. In zijn toe lichting zei de voorzitter dat het tot op heden zo was, dat er een subsidie ver leend werd van ongeveer 25 van het contributiebedrag. Dit was te laag ge bleken en B. en W. stelden daarom voor over te gaan tot verhoging van de sub sidie, wat ongeveer neer zal komen op 1 ,:1 van het contributiebedrag, waarmede voor beide kruisverenigingen een bedrag gemoeid zal zijn van ongeveer f 1700,—. De heer Ad Buijs deed als voorzitter van het Wit-Gele Kruis afd. Heusden een beroep op zijn mederaadsleden om op het voorstel van B. en W. gunstig te beslissen. De heer Rijke was verheugd over het tot stand komen van deze nieuwe sub sidieregeling, maar hij meende, nu het zover was, dat het wenselijk zou zijn om een commissie samen te stellen uit de raad en enkele bestuursleden van de beide Kruisverenigingen, om zodoende overleg te kunnen plegen 'hoe deze sub sidie te besteden. Ten zeerste zou spr. willen aanbevelen een verbetering aan t.- brengen bij het consultatiebureau ter plaatse; in de wintermaanden is de toe stand daar onhoudbaar. De voorzitter acht een commissie als door de heer Rijke werd voorgesteld niet aanvaardbaar; de beide Kruisverenigin gen moeten in overleg met elkander deze kwestie oplossen. Punt 6 der agenda bevatte een voor stel van B. en W. tot toetreding tot de gemeenschappelijke regeling ziektekos tenvoorziening ten behoeve van ambte naren in dienst der gemeente in Noord- Brabant. De premie dezer ziektekostenvoorzie ning bedraagt volgens de voorzitter 4 o van het salaris, waarvan de gemeente 2 voor haar rekening neemt. De heer Verschuur kon zich met deze regeling niet verenigen; hij was van me ning dat iedere ambtenaar vrij moest zij of hij zich liet verzekeren of niet. Zoals de regeling tot nu toe was vond hij 't zeer bevredigend. Spreker haalde verschillende argumenten naar voren, waaruit het nadeel voor de. gemeente moest blijken, zoals b.v. wanneer deze •gemeenschappelijke regeling een tekort zou krijgen, dan moet dit door de ge meenten welke er bij zijn aangesloten worden bijgepast. De voorzitter meende dat het met t tekort wel mee zal vallen, daar zo'n zelf de regeling in Limburg al 2 jaar bestaat en men daar zelfs al aan een reserveka pitaal toe is. Het ligt trouwens in de be doeling, zei -spreker, om te komen tot een landelijke regeling, zodat men dan toch zou moeten toetreden. De heer Rijke meende dat wanneer in Limburg zo'n zelfde regeling bestaat en men daar dezelfde premie betaalt als h:er voorgesteld wordt, en men daar zelfs een reserve-kapitaal gevormd heeft, zo'n regeling dan prima werkt en er ge nerlei bezwaar bestaat om toe te treden. Het voorstel van B. en W. werd hier op in stemming gebracht en werd met 10 tegen 1 stem aangenomen. De heer Ver schuur stemde tegen. De punten 7, 8 en 9 werden, behou dens enkele kleine opmerkingen van de heren van Herpt en Verschuur, zonder discussie aangenomen. Punt 10 behandelde de voorlopige vaststelling gemeente- en bedrijfsrekenin- gen. De rapporteur van de commissie van onderzoek de heer Roza bracht 'hierover verslag uit. Het onderzoek was volgens spreker heel wat vergemakkelijkt daar door bekwame heren reeds het moeilijk ste gedeelte was ondrzocht. Hoewel men enkele punten gevoeglijk weg had kun nen laten, was de commissie tot de con clusie gekomen de raad voor te stellen om de rekening 1952 voorlopig goed te keuren. Nadat de voorzitter dank had gebracht aan de rapporteur voor diens verslag, werd de rekening 1952 door de raad voorlopig goedgekeurd; alleen de heer v. Herpt kon er zijn stem niet aan geven. Punt 11 der agenda bevatte een voor stel van B. en W. tot verkoop van en kele percelen grond op het Burchtplein en wel twee percelen aan de Haan en Oerlemans N.V. alhier en een perceel aan de Fa. P. A, Kramer te Genderen. Met de verkoop van de percelen grond kon de raad zich wel verenigen, maar over de toewijzing van de verschillende percelen werd langdurig gedebatteerd. Daar de Haan en Oerlemans N.V. het eerst een verzoek ingediend had tot aan koop van twee percelen grond en beide partijen de voorkeur geven aan 'het per ceel dat naast het woonhuis van de heer van Vught gelegen is, stelden B. en W. voor dit perceel met het daarop vol gende aan de Haan en Oerlemans toe te wijzenen het derde perceel aan Kramer. Na stemming was de verhouding 10 voor en 1 tegen het voorstel van B. en W. De heer te Vruchte stemde tegen. Punt 12- der agenda werd zonder meer aangenomen. Ben aanvullend agendapunt betreffen de vaststelling van een Beheersverorde- ning voor het gemeentelijk Gasbedrijf werd naar een volgende vergadering op geschoven. Hierna- volgde de sluiting. JAARVERGADERING WINKELIERS VERENIGING DRUNEN—ELSHOUT De R.K. Winkeliersvereniging Drunen —Elshout sloot zich in zijn geheel aan bij de R.K. Middenstandsbond. De R.K. Middenstandsvereniging afd. DrunenElshout had tot heden slechts 15 leden. Dinsdagavond sloot de Win keliersvereniging, 72 leden, zich tijdens de algemene jaarvergadering en bloc aan bij de R.K. Middenstandsvereniging. De R K. Winkeliersvereniging welke drie jaar geleden werd opgericht, zal voor taan een sectie zijn van de R.K. Midden standsvereniging Drunen-Elshout. De R.K. Winkeliersvereniging kwam Dinsdagavond in café H. van Delft in een algemene jaarvergadering bijeen. Op deze vergadering waren aanwezig de geestelijk adviseur Kapelaan v. Erp en dé E.A. heer Burgemeester Snels, die het nut en de noodzakelijkheid om ge organiseerd te zijn in de standsorgani satie nog eens kwam belichten. Burge meester Snels sprak op deze avond in zijn hoedanigheid van oud-voorzitter van de Diosecane bond van de R.K. Mid denstand Bisdom Breda. De voorzitter de heer Wagemakers opende de bijeenkomst met de Christe lijke groet en heette allen van harte wel kom. Spreker sprak er zijn vreugde over uil dat de leden in zulk een groot aantai tegenwoordig waren. In zijn openings woord belichtte spreker het werk van de Winkeliersvereniging in zijn algemeen heid en wees er op dat de Winkeliers- Vereniging ook in het verlopen jaar door zijn werkzaamheden mede gestimuleerd heeft dat de winkeliers op alle gebied ook in Drunen met hun tijd mee gingen. Momenteel, aldus de voorzitter, is in onze gemeente een grote structurele ver andering gaande en de Winkelier en de middenstand in zijn geheel zal zeer ze ker als men zo blijft doorgaan, aan de r.ieuwe situatie het hoofd kunnen bieden. In het verlopen jaar mocht de Winke liersvereniging weer getuige zijn dat een 4-tal leden een zaak heropenden, nl. de Gez. Pulles, en de heren C. v. Herpt, J, Jung en J, IJpelaar, terwijl door ves tiging van M van Delft, Drunen een schoenwinkel rijker werd. Zeer binnen kort zal ook het lid N. Merkx zijn ge heel vernieuwde zaak heropenen. Dat er allerwegen in Drunen en Elshout onder de Middenstand actie en vooruitgang te bespeuren is stemt ons, aldus spreker te vreden. Hierna gaf de secretaris de heer van den Broek een jaaroverzicht. De ver eniging telde op 31 December 72 leden. In het verlopen jaar werd wederom een winkelactie gehouden, waarbij een om zet werd behaald van f 120850; dit was f 40,000 meer dan het voorgaande jaar. In 1953 hebben ook nog plannen be staan voor het houden van een midden- standszomershow, maar hiervan moest men wegens omstandigheden afzien. Het financieel verslag sloot met een batig saldo. Aan de orde was verder bestuursver kiezing. De heren L. Brok en L. van Engelen, die periodiek aftredend waren, werden beiden bij acclamatie herkozen. Het voorstel van het bestuur om ge zamenlijk een bijdrage te geven voor het huldeblijk voor de Kamer van Koop handel te Waalwijk, die deze zomer haar 75-jarig bestaan viert, werd goedge keurd. Hierna was aan de orde het voorstel van het bestuur inzake toetreding tot de landelijke R.K. Middenstandsbond. De voorzitter lichtte dit punt uitvoerig toe. In Drunen heeft men een bloeiende Winkeliersvereniging, maar de stands- organisatie, 'de R.K. Middenstand, lijdt in Drunen een kwijnend bestaan. Nu de vakgroepen voor kort zijn verdwenen, is het thans toch wel de tijd om aan deze uiterst scheve verhouding een einde te maken en het bestuur stelde dan ook voor om als winkeliersvereniging geza menlijk over te gaan naar de R.K. Mid denstandsbond met de R.K, Winkeliers vereniging als een sectie van de R.K. Middenstandsbond afdeling Drunen. meermalen gebruikt, waarbij de landrol De E.A. heer Burgemeester Snels be lichtte in verband met dit belangrijke agendapunt de plaats van de standsorga nisaties nu en in de toekomst. Spreker had zich voor deze avond slechts met moeite kunnen vrijmaken, maar de belangrijkheid voor de Midden stand om die nog eens te wijzen op de noodzakelijkheid zich aaneen te sluiten, had hem gedwongen alles te doen wat mogelijk is om op deze avond hier aan wezig te zijn. Het werd volgens spreker zeer hoog tijd dat Drunen zich aansloot bij de standsorganisatie, om aldus mede te werken deze organisatie van de mid denstand en voor de middenstand mede sterk te maken. De standsorganisaties zijn, en zullen in de toekomst nog meer, cle kanalen zijn waardoor het maatschap pelijk leven vloeit. Spreker wees er op dat slechts Vs van de middenstand in Nederland is georganiseerd en met dit getal maakt de middenstand tegenover de agrariërs en. werknemers wel een zee- slechte figuur. Wanneer dit zo door gaat dan zal straks uw stem niet meer wor den gehoord en gaat men pas aandacht besteden aan U als het te laat is. Spre ker wees dan ook op wat er in 2l" jaar Middenstandsbond, ondanks dat slechts 1ls georganiseerd was, kon wor den bereikt. Wat zou er bereikt zijn in dien de middenstand geheel georgani- seerd zou zijn geweest; en pas is nog verschenen de Middenstandsnota van de staatssecretaris Dr Veltkamp, waarop 't toekomstig beleid voor de middenstand zal worden gebaseerd. Het is, aldus spr., met meer als zijn plicht doen, wanneer men zich organiseert en niet parasiteerl op de verdiensten van andere werkers voor de middenstand, die ongetwijfeld nog groter hadden kunnen zijn als men niet zo lang langs de kant was blijven staan. Juist nu, nu de vakgroepen reeds zijn opgeheven, is het tijd om zich te organiseren in de NRKMB. Reeds nu is gebleken dat bij het doorvoeren van de PBO, de middenstand, doordat zij niet voldoende georganiseerd is, in verdruk king komt. Het is, aldus spreker, de hoogste tijd, het is vijf voor twaalf, en men moet vlug zijn om de bus niet te missen. Spreker spoorde dan ook aan om al len lid te worden en niet alleen lid, maar ook actief lid. Als de middenstand zijn plaats kent, dan ook zal dit bij de be volking meer respect afdwingen. Dé middenstand, aldus spreker, is de rug- gegraad van de maatschappij genoemd, maar tegenwoordig is het een ruggegraad met een infectie; aan U de taak om die infectie weg te nemen. De vergadering nam dit ter harte en na enige discussie omtrent enkele punten aangaande het overgaan in de R.K. Middenstandsvereniging, besloot men eenparig om en bloc toe te treden tot de NRKMB. Hiermede werd de R.K. Mid denstandsbond afd, DrunenElshout, die 15 leden telde, op één avond 72 leden rijker. Besloten werd nog om zeer binnenkort een propaganda-avond te beleggen, waarvoor een spreker zal worden uitge nodigd. Op deze propaganda-avond zal het bestuur zijn mandaat ter beschikking stellen, waarna een bestuur kan worden geformeerd, waarin zowel vertegenwoor digers van handel als ambacht zitting zullen moeten hebben. Na de rondvraag, waarvan weinig ge bruik werd gemaakt, sloot men deze vergadering. Door het besluit op deze vergadering genomen aangaande het toetreden tot de NRKMB, zal het de Middenstandsver eniging afdeling Drunen-Elshout moge lijk worden om op alle terrein de mid denstand betrekking hebbende, actief werkzaam te zijn. JAARVERGADERING WERKTUIGEN-COÖPERATIE DRUNEN-ELSHOUT. De Werktuigen-coöperatie Drunen Elshout hield dezer dagen in café P. Klerkx haar algemene jaarvergadering. De voorzitter de heer H. Brok heette al len van harte welkom, waarna de secre taris het jaarverslag uitbracht over 1953. Het ledental bedroeg in Dec. 60. 1953 werd in het verslag een gunstig jaar ge noemd. Bijna alle werktuigen werden speciaal opviel. In totaal heeft de werk tuigen-coöperatie 15 machines in ge bruik, o.a. kunstmestsrooier, aan- aardwiedmachine, aardappelrooiers, wen- telploeg, aardappelsorteerder, opzetstuk- ken, handrol, vatspuit, aardappelpoot- machine, weidesleepMcantensnijder, aard appelstomer, zaaimachine, 3 kleine zaai- machines, cultivator. Het financieel verslag sloot met een nadelig saldo van f 36,66. De onderhoudsreserve op de balans was teruggelopen van f 578,91 aan de creditzijde tot f 44,07 aan de debetzijde, zodat het nadelig saldo eigenlijk f 659,63 is; dit nadelig saldo is voornamelijk te wijten aan de hoge reparatiekosten, die f 1420 bedroegen. Met nadruk werd er dan ook op gewezen bij het gebruik der werktuigen de grootste voorzichtigheid te betrachten. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. van Drunen als bestuurslid her kozen. Door de werktuigenspecialist van de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst de heer H. Bastiaanse, werd op deze vergadering nog gesproken over het ge bruik der werktuigen, waarbij ook deze aandrong om de werktuigen goed te on derhouden. Het woord werd ook nog gevoerd door de heer van den Arendonk, assistent van de Rijkslandbouwconsulent. Van de rondvraag werd weinig ge bruik gemaakt. PROPAGANDA-AVOND HERWONNEN LEVENSKRACHT. Woensdagavond werd in de gymnas tiekzaal een propaganda-avond gehou den voor Herwonnen Levenskracht. De belangstelling was behoorlijk. In het eer ste gedeelte van deze avond werden er enkele films vertoond welke betrekking hadden op de tbc-bestrijding in het al gemeen. De eerste film belichtte zeer speciaal de medische behandeling, terwijl de tweede film een zeer sterke sociale inslag had. Beide films gaven een zeer goede indruk van wat er op gebied van tbc-bestrijding gebeurt en hadden een zeer sterke propagandistische inslag. Hierna sprak de kringpropagandalei der over het werk van Herwonnen Le venskracht. Voor het werk van Her wonnen Levenskracht is zeer veel geld nodig. Reeds werd in het verleden zeer veel bereikt, men denke maar eens aan Berg en Bosch. Maar wil men dit werk in stand houden, dan blijft de steun van de donateurs onmisbaar. Spreker hoopte dan ook dat het grote aantal donateurs die Drunen heeft, behouden zal mogen blijven en in de toekomst zal kunnen worden uitgebreid. Spreker deed daar voor een beroep op de jongeren. Na de pauze volgde nog een interes sant filmprogramma. BOERENGEZINSDAG. De NCB afd. Drunen-Elshout houdt naar wij reeds eerder meldden, op 4 Mei a.s. een gezinsdag." Het comité van or ganisatie heeft haar programma voor de ze dag reeds opgesteld. De dag zal be gonnen worden met een algemene H. Mis om 9 uur. De spreekbeurten zullen gehouden worden in het Veilinggebouw, in de morgenuren zal dhr. J. van der Mëyden spreken over de beroepskeuze en voorlichtingsdienst. Tussen de mid dag wordt een koffietafel aangeboden. In de middag zullen de geestelijk advi seur van de NCB, Rector Bekkers, en Ir Wellen, een twee spreekstoelengesprek voeren over de toekomst van het Boe rengezin. In de avonduren wordt door de toneel groepen van de RKJB uit Drunen en Elshout en de Boerinnenbond een toneel avond gegeven. Opgevoerd zal worden een toneelspel: „Tot wederdienst bereid Het ligt in de bedoeling jaarlijks een dergelijke gezinsdag te houden. JAARVERGADERING. De Coöp. Eerste Langstraatse Stoom- zuivelfabriek houdt a.s. Vrijdagavond 26 Maart haar algemene jaarvergadering. TONEELUITVOERING. A.s. Zondag 28 Maart, Zondag half vasten, geeft de toneelvereniging TOG een toneeluitvoering in de gymnastiek zaal. Opgevoerd wordt eën blijspel in drie bedrijven, getiteld; Metamorphose. 's Namiddags om 2 uur is het kinder voorstelling. WSC— VIRTUS. Door de Zondag j.l. geleden ne derlaag tegen Dongen zijn de (kan sen voor WSC aanmerkelijk minder geworden. Om nog enige kans te hebben, zal WSC alle wedstrijden moeten winnen. Daarom zal er Zondag fel aangepakt worden om deze wedstrijd tot een goed einde to brengen. Virtus daarentegen zal ook voor de overwinning vechten, om WSC van de tweede plaats te kunnen verdringen. Mede hierdoor kan Zondag a.s. op het WSC ter rein een interessante slrjjd te zien zijn. Het overige programma is: HerptWSC 4. BAARDWIJK-NIEUWS. RKTVV 1Baardwijk 1. Met de beste voornemens bezield om te winnen gaat Baardwijk a.s. Zondag naar Tilburg om RKTVV partij te geven. Hei eerste treffen op het Baardwijkterrein eindigde in een overwinning voor RKTVV, zodat onze jongens belust op re vanche naar Tilburg gaan. De krachten zullen elkaar niet veel uiteenlopen, zodat voor onze sup- podters alle redenen aanwezig zijn om een .spannende wedstrijd te verwachten. Wij hopen dan ook dat velen de reis zullen meemaken; zij kunnen zich daarvoor opgeven tot Vrijdagavond bij H. Kolster. Baardwijk 2Zigo 2. Dussense Boys 1Baardwijk 3. Iedere Vrijdagavond om half 8 trainen. Grote opkomst verwacht. RWB—Zwaluw VFC. Voor RWB is a.s. Zondag deze zeer belangrijke thuiswedstrijd vastgesteld, welke aanvangt om half drie en waarbij het ongetwij feld aan spanning niet zal ontbre ken, terwijl het publiek teven'; ge tuige zal kunnen zijn van 'n goede wedstrijd, daar Zwaluw zowel als RWB beiden met een beter elftal voor de dag komen dan zij gedu rende de eerste helft der compe titie in het veld hebben kunnen brengen. Dit is het spelpeil ten goedé gekomen, hiervan getuigen de overwinning van Zwaluw op Heusden en de twee laatste wed strijden van RWB, waarbij telkens een groot veldoverwicht gedemon streerd is. Indien de RWB'ers nu ook nog eens van de geboden; of te schep pen kansen gebruik kunnen maken en vooral niet vergeten te schieten dan zal er tegen de Vughise jon gens, al bal 't ook niet meevallen, een overwinning behaald kunnen worden. Jongens, geef je voor de volle honderd procent en onthoudt nu en altijd: ,,niet geschoten is altijd mis". Het 2e elftal kan, indien zij op een sportieve manier alles op alles zetten, wel een of twee punten mee huiswaarts brengen uit Kaatsheu vel, hetgeen, gezien de standen- lijst, dringend noodzakelijk is. RWB 3 moet waarschijnlijk naar Veerse Boys 3, terwijl het 4e elftal Uno Animo 3 ontvangt. Ook jullie, jongens van het 3e en 4e, hebben nog wat goed le maken. Tenslotte laat geen enkele speler verstek gaan zonder kennisgeving. RWB'ers, succes! HERORKC. Het zal voor RKC een zware taak worden om beide puntjes mee uit Breda te brengen, aangezien Hero over een prima ploeg beschikt, waarin verschillende oud-le klas- sers spelen. Toch behoeft succes niet uitgesloten le zijn, wanneer de Waalwijkers met hetzelfde enthou siasme spelen als j.l. Zondag ogen Roosendaal. Het verdere programma voor a.s. Zondag is: RKC 2—DESK 2, aanvang half 3. RKC 3 vrij. RKC 4Oisterwijk 2, 12 uur. Programma voor Zaterdag: RWB 5RKC 5, aanvang 4 uur. DESK 7—RKC (1, 3 uur. RKC 7Baardwijk 6, 4 uur. CAPELLE. Wit Zwart nieuws. Het le elftal speelt a.s. Zondag tegen RKJVV int VBosch. Dii kan een spannende wedstrijd worden, temeer daar de gasten nog 'n klei ne kans op het kampioenschap hebben en ook wél zullen proberen om deze zien te behouden. Doch daartegenover slaat dal de Wit— Zwarten na de prachtige overwin ning van j.l. Zondag ook nu alles in het werk zullen stellen om de punten in Capelle te houden. Jon gens, dit kan, wanneer jullie alle elf je weer voor de volle honderd procent geeft, is succes niet uitge sloten. Het programma voor de lagere elftallen is als volgt: A.s. Zaterdag: Wit Zwart 2Sprang 2. HNC 3—Wit Zwari 3. Junioren: Wit ZwartHNC. Sparta nieuws. Sparta was Zaterdag wel zeer productief, door ,,The Gunners'', welke mede bovenaan de ranglijst staan, met een 61 nederlaag naar huis te sturen. Hiervan nam C. van Zeist maar liefst vjjf doelpunten voor zijn rekening, n.l. vier voor de rust en een na de rust. De an dere goal werd gescoord door de rechtsbuiten H. Hommel. Na enkele minuten spelen was de stand reeds 10. Hoewel The Gunners beter positiespel speel den, werden de kansen voor de goal niet benut, terwijl Sparta dit wel deed. Had Sparta echter alle Jtansen benut, dan had het zeker 100 kunnen zijn, want enige ma len werd door C. van Zeist, toen hij was doorgebroken en alleen voor de keeper stond, tegen deze aangeschoten. Door deze overwinning is Sparta op de derde plaats gekomen. A.s. Zaterdag speelt Sparta zijn laatste competitiewedstrijd van dit seizoen uit tegen de kampioen NEO Denk er om Spartanen, dat er nog iets valt goed te maken voor de zo grote nederlaag, thuis tegen deze vereniging geleden. Het 2e elftal, waarin een aanlal jeugdspelers waren opgesteld zond het le elftal van ONI met een 3—1 nederlaag naar huis. Dit elftal speelt Zaterdag uit tegen de Zwa- luwse Boys. Vertrek om half vier per bus vanaf Het Bruggetje. Nu de competitie bijna is afgelo pen, zullen binnenkort wel de be kerwedstrijden beginnen, waaraan ook Sparta zal deelnemen. KAATSHEUVEL. DESK—HELMOND. Volgens aloude tijden kan een kat die in het nauw zit, rare spron gen maken. Welnu, wij wachten al enige tijd op die sprongen van die bewuste kat, die niemand minder is dan ons „good old" DESK, dat momenteel wel heel aardig in het nauw gedreven wordt. Het ziet er allesbehalve rooskleurig uit voor de eens zo roemruchte sportpark- bewoners. De geel blauwen verke ren in hoge nood! Men zegt wel eens: als de nood het hoogst is, is de redding nabij. Laten we het 'ho pen. Het wordt nu dan toch wel tijd het roer radicaal om te gooi en! En dat' dit Zondag tegen Hel mond zal lukken, dat wil er bij ons nog niet goed in. De mogelijkheid is er zeker, maar de mogelijkheid moet tot werkelijkheid worden ge maakt en dat is een tweede. Wij kunnen niet anders dan de in nood verkerende Dessers zeer veel sterk te toewensen in de hoop dat zij succes zullen hebben. Dat is in ie der geval de wens van geheel Kaatsheuvel. Scheidsrechter is de heer J. P. Fritse. DESK 2 gaat op bezoek bij RKC 2 en moet volgens ons in staat zijn de volle buit mee le brengen. Laat je de kans niet ontglippen DESK 3 ontvangt RWB 2. Op ei gen veld moet na utirlijk zeker ge wonnen worden, Dessers. Tanden op mekaar! VLIJMEN. Zaterdag: Vlijmense Boys 4BW 8 Vlijmense Boys 5BMC 4. Zondag: TAC Vlijmense Bovs 2. DeulerenVlijmense Boys 3. Hel eerste elftal heeft vrijaf. HAARSTEEG. Haarsteeg 2—Wilhelmina 3 1 3 De Haarsteeg reserves hebben 't Zondag j.l. in een thuiswedstrijd tegen Wilhelmina 3 niet tot een overwinning kunnen brengen. In de eerste helft werd er zeer goed voetbal ie zien gegeven en vooral het eersie half uur was de thuisclub vaak aan bod, maar on productief spel in de voorhoede was oorzaak dat doelpunten uit bleven. Dank zij de verdediging van de thuisclub waren ook de be zoekers niet in s aat de score ie openen, zodat met dubbelblanke stand werd gedraaid. De tweede helft was nog maar amper tien minuten oud, men uit een prachtige aanval de midvoor van Wilhelmina doelman Achten passeerde en daarmee de stand op 0—1 brachl. Dit gaf hun blijkbaar moed en de Bosschenaren pak en nog wat beter aan, met het gevolg dat het Haarsteeg-doel onder hoge druk kwam le s.aan; het verwon derde dan ook niemand dat in die periode de stand werd opgevoerd. Het was de rechtsbinnen van Wil helmina die uit een der vele aan. vallen de stand op 02 bracht. Een vrije trap, die wegens onge oorloofd aanvallen aan Haarhieeg werd toegekend, leverde een legen- punt op; het was Henk van Dijen, die met een harde schuiver We Wil helm ina-doel man het nakijken gaf. Hard werd door beide partij en gewerkt om de overwinning en het waren de gasten die voor het eindsignaal klonk, eCn fout in de Haarsteegverdediging afstraften en de stand op 13 brachten, waar mede ook het einde kwam. Voor a.s. Zondag is vastgesteld de wedstrijd Haarsteeg—Nieuw- kuijk, een strijd tussen twee gelijk- waardige ploegen. In de uitwed strijd werden de punten gedeeld en wij zijn benieuwd hoe de uitslag Zondag zal zijn. Netnen wij de re sultaten ,van beide clubs van Zon dag j.l. als maatstaf, dan kunnen wij constateren dat Nieuwkuijk geen sterke indruk maakt en dat Haarsteeg weer op de goede weg is. Doordat voor eigen publiek ge speeld kan worden, geeft dat mo gelijk de doorslag en verwachten wij een overwinning. De rechtbank van Koblenz heeft Woensdag het schuldig uitgespro ken over de 24-jarige Nederlandse chauffe.ur Disk de Baat: 'schuldig aan de dood van zes mensen en de verwondi g va zeven, schuldig ook aan de grote materiële schade die bij het ongeluk op de Wied- bachbrug is aangericht. Een jaar gevangenisstraf en intrekking van de rijvergunning in Duitsland voor de tijd van vijf jaar, zo luidde' de uitspraak.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 1