"AL-PAS'' Uit loonopzancTs verleden. HEREN OVERHEMDEN MAG. DE ZON UW MODEBRON „bóven- het-hoofd- werkers"! Gemeenteraad Waalwijk Niet voor Hoofdwerkers maar voor fonneke/c 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 MAART 1954 3 Agenda en Praeadviezen Coöp. Boerenleenbank „SPRANG N.B." Algemene Ledenvergadering KAATSHEUVEL elastische mouw! 3-0 voor „AL-PAS": Geef Uzelf armslag" in een Verkrijgbaar bijW. KIEBOOM Vrijh.-Capelle Openbare vergadering van de Raad der gemeente Waalwijk op Donderdag 1 April 1954 om half 8 ten gemeentehuize. Agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen, gehouden op 11 Februari '54 en 25 Februari '54. 2. Ingekomen stukken: a. Van de Gedeputeerde Staten: 1. Goedgekeurde raadsbeslui ten van 20 Maart 1953, 2 Ju li 1953 en 25 Februari 1954 tot 9e, 57e, en 118e wijziging der gemeentebegroting voor het dienstjaar 1953. 2. Mededeling van verkregen Koninklijke goedkeuring op het raadsbesluit van 30 De cember 1953 tot vaststelling van een „Verordening op de heffing van rechten voor 't gebruikmaken van het bad huis in de gemeente Waal wijk". 3. Mededeling van berusting in het raadsbesluit van 1 October 1953 tot vaststelling van het dienst- en werkkle- ding-reglement in afwach ting van de totstandkoming van een nieuw c.q. gewijzigd rij kskledingbesluit. 4. Bericht van verdaging in zake beslissing op raadsbe sluit van 29 October 1953 tot aankoop van grond van de erven Th. H. J. C. Ra ming. 5. Goedgekeurd raadsbesluit van 29 October 1953 tot aan koop van grond aan de Meerdijk van de N.V. „Noord-Sraband". 6. Goedgekeurd raadsbesluit van 3 Dec. 1953 tot verkoop van grond, gelegen aan de Groensteeg te Waalwijk aan de N.V. Ned. Schoenenunie Bloch Stibbe „Hollandia" te Waalwijk. 7. Goedgekeurd raadsbesluit van 30 Dec. 1953 tot ver koop van een industrie-ter rein, gelegen tussen de Zo- merdijkweg en de Wester- Hayenkade, aan de firma J. H. Vesters. 8. Goedgekeurd raadsbesluit van 30 Dec. 1953 tot ver koop van grond, gelegen aan de Putstraat, aan L. v. Hel- voirt. 9 Goedgekeurd raadsbesluit van 30 Dec. 1953 tot aan koop van gronden, gelegen aan de Grotestraat en aan de Loint, van de Wed. J. Timmermans. 10. Besluit van 10 Maart 1954 G 78821 inzake vaststelling van de vergoeding voor de raadsleden. 11. Mededeling inzake verhoog de toewijzing van het wo ningcontingent voor de ja ren 1954—1956. b. Controle-rapporten van het Centraal Bureau voor Verifi catie en Financiële Adviezen der Ver. v. Nederl. Gemeen ten betreffende kasopnemin- gen over het 4e kwartaal '53 van het Bad- en Zwembedrijf, de Gas-, Water- en Electrici- teitsbedrijven, de Dienst Ge meentewerken, 't Hypotheek bankbedrijf, het Slachthuis en het Woningbedrijf. c. Mededeling van de Regionale Brandweer Midden-Brabant inzake goedkeuring van de be grotingen van deze Brandweer voor het tijdvak van 1 Oct. t/m 31 Dec. 1953 en voor het jaar 1954. d. Jaarverslag van het Dr Mol- lercollege over het kalender jaar 1952-1953. e. Verslag over het kalenderjaar 1953 van de „Dr van Beurden- school". f. Jaarverslag 1953 van de R.K. Huishoud- en Industrieschool voor Waalwijk e.o. g. Verslag van de Stichting „Nij verheidsschool voor Waalwijk e.o." over het jaar 1953. h. Goedgekeurde gemeenschap pelijke regeling inzake de aan leg, de verbetering en het on derhoud van rijwielpaden in Brabant's Centrum. i. Rekening en balans over het tweede halfjaar 1952 van het Welstandsdistrict Oost-Bra bant. j. Nota van antwoord van B. en W. op de bemerkingen, geval len in de raadsvergadering bij de behandeling van de ge meente- en bedrijfsbegrotin- gen voor het dienstjaar 1954. Voorgesteld wordt de sub a t/m j vermelde stukken voor kennisgeving aan te nemen. 3. Voorstel tot het benoemen van een hoofd van de gezondheids dienst (voorheen gemeente-ge neesheer). 4. Voorstel tot toekenning van een renteloos voorschot aan de K.A.B. ten behoeve van de Drumband van de K.A.J. 5. Voorstel tot het toekennen van een drietal premiën ten behoeve van het verbeteren van particu liere woningen. 6. Voorstel tot het bouwen van ca. 30 woningwetwoningen. 7. Voorstel tot het opschorten van de aflossingen der geldlening, ge sloten met de N.V. Centrale Ar beiders-Verzekering- en Deposi- tobank te 's-Gravenhage, ten be hoeve van het onderhoudsfonds van blok IV. 8. Voorstel tot het aangaan van overeenkomsten met de Nederl. Spoorwegen tot het verbreden van de Spoorwegovergangen bij de Putstraat, Baardwijksestraat en bij de wachtposten 26 en 28. Prae-advies: Verbreding spoorwegovergangen. In 1952 is de spoorwegovergang bij de StationsstraatSt. Antonius- straat verbreed, waarmede het ver keer ter plaatse gediend is, doch bovendien het uiterlijk aanzien van deze entrée tot de St. Antoniusstr. aanmerkelijk is verfraaid. Door B. en W. zijn onderhande lingen gevoerd met de Ned. Spoor wegen om te komen tot verbreding ook van de overwegen bij de Put straat, bij de Baardwijksestraat en bij de wachtposten 26 en 28, welke laatste gelegen zijn bij de voetbal terreinen, resp. van RWB en WSC. De thans zeer smalle overwegen vormen op deze 4 punten een hin derlijk verkeersobstakel. Gezegd kan worden, dat bij al deze over wegen het verkeer sterk is toege nomen en wel dóór uitbreiding der bebouwing, verkeer naar het zwem bad, naar de sportterreinen enz. Bij wachtpost 26 is verbreding van de overweg noodzakelijk voor het toe gankelijk stellen van de daarachter gelegen industrie-terreinen. De Ned. Spoorwegen hebben B. en W. bij brief van 12 Maart 1954 een 4-tal ontwerp-overeenkomsten toegezonden met bijbehorende te keningen, terzake van de verbreding van de bedoelde overwegen. De kosten voor de gemeente, voortvloeiende uit de door de Ned. Spoorwegen uit te voren werken, worden geraamd op netto 10.768.- (nl. ƒ20.206.25 minus ƒ9.438 25). De kosten van de door de ge meente uit te voeren werken wor den geraamd op 4.200.te ver meerderen met een opslag voor de Dienst van Gemeentewerken ad 3% bedragende 125.(afgerond) wordt 4.325. De totale kosten zullen dus be dragen voor de gemeente: 10.768.- plus 4.325.— 15.093.—. Tot de uit te voeren werken be hoort ook het plaatsen van zgn. schrikhekken aan weerszijden van de opritten. Bijzondeer bepalingen van de overeenkomst zijn nog de volgende: Indien te eniger tijd het door de onderhavige verbreding toegeno men verkeer over de overwegen 't nodig maakt bij die overwegen be- veiligings-installaties aan te bren gen, moet de gemeente in kosten van aanleg, onderhoud en vernieu wing daarvan betalen. Eveneens moet de gemeente zich verbinden om, indien te eniger tijd door het bevoegde gezag afsluiting en bewa king van de overwegen wordt no dig geoordeeld, op grond van het tengevolge van de onderhavige overwegverbredingen toegenomen verkeer over de openbare wegen, waarin die overwegen zijn gelegen, alle daaruit voortvloeiende kosten van aanleg, bewaking, bediening, verlichting, onderhoud en vernieu wing op alsdan te bepalen wijze en voorwaarden aan de Ned. Spoorwe gen te vergoeden. Tenslotte moet de gemeente zich ook verbinden om, indien te eniger tijd in verband met de exploitatie van de spoorweg, de bedoelde over wegen moeten- worden afgesloten en bewaakt, aan de Ned. Spoorwe gen te vergoeden het verschil van de ter zake te maken hogere kosten van aanleg, onderhoud enz. der aan te brengen afsluitingsinrichtingen bij de verbrede overwegen, verge leken bij hetgeen die kosten voor de thans bestaande overwegen zou den hebben bedragen. Tegen deze bepalingen kunnen naar de mening van B. en W. dezer zijds geen bezwaren bestaan. 9. Voorstel tot: a. het instellen van twee markt dagen per maand; b. het vaststellen van een markt- verordening; c. het vaststellen van de hieruit voortvloeiende Wijziging der politieverordening. Prae-advies: Markten. Reeds vanouds wordt in deze ge meente een maandelijkse markt ge houden van levensmiddelen, huis houdelijke en andere gebruiks- en verbruiksartikelen, textiel- en le derwaren, bloemen, planten en za den enz. Deze markt wordt gehou den op de laatste Donderdag van iedere maand. Bij wijze van uitzon dering wordt in de maanden April, September en October nog een 2de markt gehouden, vallende twee we ken vóór de normale maandmarkt, eveneens op Donderdag. Al deze markten worden gehouden van 9 tot 13 uur en staan onder toezicht van een marktmeester, bijgestaan door 2 marktgaarders. De markt meester en de marktgaarders zijn tevens belast met het innen van 't marktgeld. Zij worden benoemd, ge schorst en ontslagen door het col lege van B. en W. De markten worden vanouds ge houden op de Markt, op het Raad huisplein en in een gedeelte van de Stationsstraat. Deze en andere voor de markten geldende regelen berusten goed deels op traditie en zijn niet bij af zonderlijke verordening geregeld. De plaatselijke verordening op de heffing van marktgeld en de plaat selijke politie-verordening houden enige bepalingen in ten aanzien van het innemen van standplaatsen op de markt. Het komt B. en W. evenwel voor, dat het aanbeveling verdient de be palingen omtrent het houden van 1 markten samen te vatten in een marktverordening, waarbij overtre ding van de gestelde regelen straf baar is gesteld. Hierdoor wordt enerzijds bereikt dat de markten met betrekking tot de data, de plaats, de uren enz worden gelega liseerd, terwijl anderzijds de positie van het marktpersoneel en de ver plichtingen van de marktkooplie den en marktbezoekers worden vastgelegd. Van deze gelegenheid maken B. -en W. tevens gebruik om de aan dacht te vestigen op de wenselijk heid, de bestaande maandelijkse markt öm te zetten in een tweetal per maand te houden markt, zoals thans alleen geldt voor de maan den April, September en October. Door de marktmeester en de markt kooplieden is reeds meermalen hier op aangedrongen en het komt B. en W. voor, dat, gezien de steeds groei ende betekenis van de gemeente ten opzichte van de omgeving, het houden van 2 markten per maand zeker reden van bestaan heeft. B. en W. kunnen hieraan toevoegen, dat in de meeste Noord-Brabantse gemeenten van gelijke of mindere betekenis weekmarkten bestaan. Tenslotte kan worden medege deeld dat in de naaste omgeving slechts in Heusden de maandmarkt op Donderdag valt (3e Donderdag van iedere maand). De dichtstbij zijnde plaatsen met een weekmarkt op Donderdag zijn Goirle en Ois- terwijk. 10. Voorstel tot afrekening van de vergoeding aan de u.l.o.-scholen voor de vakleerkrachten over 1952. 11. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een voorschot aan de u.l.o.-scholen op de vergoe ding voor vakleerkrachten over 1954. 42. Voorstel tot het beschikbaar stellen van voorschotten op de exploitatie-vergoeding voor de bijzondere scholen voor g.l.o., b.l.o. en u.l.o. in deze gemeente. Prae-advies: Voorschotten kosten bijzonder on derwijs 1954. Bij prae-advies van 23 Januari 1954 nr. 25, stelden B. en W. voor de voor het jaar 1954 beschikbaar te stellen bedragen ingevolge art. 101, lid 5, der Lager Onderwijswet 1920 ex art. 34, lid 4, van het „Be sluit Buitengewoon Lager Onder wijs" te bepalen op: 32.50 per leerling voor het gewoon lager onderwijs; ƒ45.per leerling voor het uitge breid lager onderwijs; 55.per leerling voor het buiten gewoon lager onderwijs; 37.50 per leerling voor het uitge breid lager onderwijs, indien de pn- derhoudslast van het schoolgebouw niet op het schoolbestuur rust (Nuts' u.l.o.-school). 4 In verband daarmee stellen B. en W. voor de voorschotten voor lj)54 te' bepalen, zoals hierna is aanjge- geven: A. Gewoon lager onderwijs: St. Aloysiusschool Pastoor Kuijpers straat 8135.83; R.K. Meisjesschool St. Crispijnstï. 7464.17; R.K. Meisjesschool Min. Loeffstraat 5676.67; R.K. Meisjesschool Grotestraat 58 3412.50; R.K. Meisjesschool Grotestraat 244 12859.17; R.K. Jongensschool Grotestr. 58a 3141.67; R.K. Jongensschool Baai'dwijkse straat 44 6196.67; Chr. School Grotestraat 45 7095.83; St. Petrusschool A. en B. 15275.. Totaal g.l.o. 69257.51. B. Buitengewoon lager onderwijs: Don Bosco-school 5938.33. C. Uitgebreid lager onderwijs: R.K. Meisjes u.l.o.-school 6300.- R.K. Jongens u.l.o.-school 3180.- Nuts' u.l.o.-school 3100. Totaal u.l.o. 12580. 13. Voorstel tot het beschikbaar stellen van gelden, overeenkom stig art. 72 der L.O.-wet 1920 t.b.v. de uitbreiding van de Christelijke school met één les lokaal. Prae-advies: Medewerking ingevolge art. *72 der LO.-wet 1920. Het Bestuur van de Christelijke School, Grotestraat 45 alhier, ver zoekt de Raad bij schrijven van 6 Februari 1954 om medewerking in gevolge art. 72 der Lager-Onder- wijswet 1920 voor uitbreiding van haar school met één leslokaal. Het aantal leerlingen dezer school is nl. zodanig toegenomen, dat per 1 September 1953 een zesde leer kracht kan worden aangesteld. Daar er echter slechts 5 leslokalen zijn, werd de zesde klas voorlopig in de spreekkamer ondergebracht, welke toestand echter niet bestendigd kan blijven. De wnd, inspecteur van het lager onderwijs acht blijkens zijn brieven van 5 Januari 1954 nr. 10678 I (ge richt aan het schoolbestuur) en van 22 Februari 1954, G 83, de voorge nomen uitbreiding noodzakelijk. Ook het college van B. en W. is van men-ing dat de thans bestaande toestand niet langer bestendigd kan blijven en acht de voorgenomen uitbreiding, welke is geplaatst op de urgentielijst Scholenbouw 1954, dan ook verantwoord. 14. Voorstel tot het in bruikleen geven van de gemeentelijke gymnastiekzaal bij het vm. ge bouw van do R.K. H.B.S. aan de Mr v. CootJhstraat aan het be stuur van >de St. Petrusscholen, overeenkomstig de bepalingen van art. 72 e.v. der L.O.-wet 1920. Prae-advies: Medewerking ingevolge art, 72 der Lager-Onderwijswet 1920. Het Bestuur van de St. Petrus- scholen, Grotestraat 198b alhier, verzoekt de Raad bij schrijven van 1 Februari 1954 om medewerking ingevolge art. 72 der Lager-Onder- wijswet 1920, voor het beschikbaar stellen van 'de gemeentelijke gym nastiekzaal in de voormalige R.K. H.B.S.gelegen in de Mr v. Cooth- straat. Overeenkomstig de bepalingen van de artikelen 72, 77 en 80 van meergenoemde wet, kan de gevraag de medewerking worden verleend door deze zaal gedurende bepaalde uren in bruikleen te geven, een en ander onder goedkeuring van de In specteur van het Lager Onderwijs. 15. Voorstel tot aankopen van gron den, gelegen ten Noorden van de Winterdijk. 16. Voorstel tot verkoop van een tweetal bouwterreinen, gelegen op het vm. tentoonstellingster rein der Slem. 17. Voorstel tot verkoop van een bouwterrein, gelegen aan de Oostzijde van de Thorbeckelaan te Baardwijk. 18. Voorstel tot verkoop en ruiling van gronden, gelegen aan de Van Breder odelaan te Waalwijk. 19. Voorstel tot ruiling van grond, gelegen te Besoyen, tussen de Grotestraat en de Loint. 20. Voorstel tot verhoging van de garantie aan de Stichting Hypo theekfonds te Eindhoven. 21. Wijziging der gemeente-begro tingen voor het dienstjaar 1853 en voor het dienstjaar 1954. SPRANG. Gelijk vele oude kastelen, had ook Loon op Zand's Kasteel oudtijds een huis- of slotkapel.. Aan zo'n slotkapel was dan meestal een geestelijke als slot- kapelaan verbonden, die met consent van de ordinarius van het diocees, daarin voor de slotheer, diens familie en dom- nestques de kerkelijke diensten verrichte. In het jaar 1485 gaf de Prins Bisschop van Luik, jan van Horn verlof om in de kapel van Venloon's kasteel de plech tigheid van de H. Mis te vieren, gelijk blijkt uit de authentieke verlofbrief, waarvan we hier een copy afdrukken „1483. Verlof om de plechtigheid van „de H. Mis te vieren op het draagbaar „geconsacreerde altaar in het woonhuis „van vrouwe Catharina van Naaldwijk, „vrouwe van Loen en Spranghe, gele den in 't voorsegde heerlijkheid, voor „haar en haar familie en verlof toege staan den heer Johannes van Geldrop, „wereldpriester van het Luikse Diocees, „opdat hij de Misse in genoemd huis te gelijk met de morgenmisse in Loon en „soms op één dag twee H.H. Missen kan „lezen en dat voor één jaar. „Gijsbertus, zoon van Hubert, matri- „cularius van de parochiekerk van de „parochiekerk van Loon, residerende tot ,,'t volgende concilie van Beek, na Pa- schen." Gegeven den 18e November 1485. Catharina van Naalwijk, bovenge noemd, was de weduwe van Pauwels van Haestrecht-de Jonge. Zij had het al taar der kapel doen toewijden aan de H. Lucia, en daaraan een beneficie gesticht ter ere van de H.H. Hieronymus en Cristoforus, gelijk blijkt uit het volgende: 2 schilden. „Voor 't verlof om 'n altaar op te „richten met het voorrecht van een kas- „teelbeneficie in de kapel van 't kasteel, ofwel 't huis van den heer van Loen "op 't Sandt. Ter eere van den H. H. „Hyronimus en Christoforus. „Geconsacreerd en vergeven aan An- „tonius de wettige zoon van Hubertus „Jansen. „Is schuldig de voornoemde Hubertus, „15 Rijnlandsche Guldens. Archief v. d. Aartsbisdom Mechelen. Leodicensia fol 51 en fol 124. Het is vrijwel zeker dat tot ongeveer 1630 aan de slotkapel een eigen kapelaan verbonden bleef. Althans onder de na men van de kapelaans die in Venloon de pastoor der parochie in het dienst werk bijstonden, komt nergens de naam van een slotkapelaan voor. Na 1630 echter verblijft de pastoor der parochie voortaan op het kasteel, en wordt van een slotkapelaan geen melding gemaakt. Rest ons nog om in verband met de kasteelkapel van Loon iets te vertellen over Ridder Pieter de Breauté, een Frans Ridder, in dienst der Staten van Holland. In November van het jaar 1599 trok een gedeelte van de compagnie Kura siers, Antonie Schets, baron van Grob- bendonck, bevelhebber van den Bosch, onder geleide van hun luitenant Gerard Abrahamsz. van Houwelingen, „Lekker- beetje" bijgenaamd, van den Bosch naar Diest. Deze- ruiters ontmoeten onderweg een aantal ruiters van Pieter de Breauté, 1 een Frans edelman. Gelijk te verwachten was in oorlogs tijd, vielen beide partijen elkaar aan en aan weerszijden werd dapper gevochten. De ruiters van Grobbendonck behaalden d eoverwinning en voerden de geleider der tegenpartij met enige van diens man schappen gevankelijk naar Diest. De Breauté voelde zich zeer gebelgd over de nederlaag van zijn manschap pen. Hij schreef aan zijn luitenant, dat hij niet begrijpen kon, hoe zij, Fransen, zich door Brabanters hadden laten ver slaan, daar 20 van zijn ruiters meer waard waren dan 40 van de tegenpartij. Deze zwetserij kwam luitenant van Houwelingen ter ore, die het aanstonds voor de eer van zijn wapenmakkers op nam. Hij liet de Breauté weten, dat zijn krijgsmakkers even goede soldaten wa ren als de Fransen, die al meermalen de kracht zijner wapenen hadden onder vonden, en mocht de Breauté overtuigd zijn van de dapperheid van zijn lands lieden, hij maar eens de proef moest nemen van man tegen man, met een ge lijk aantal manschappen. Na veel over en weer geschrijf kreeg de zaak haar beslag. Tot kampplaats werd uitgekozen de Vugterheide en de dag voor het duel vastgesteld op 5 Februari 1600. Van el ke partij zouden 22 ruiters aan het ge vecht deelnemen, met inbegrip van Bre auté en van Houwelingen, die ieder zijn partij zouden aanvoeren. Bovendien werd onder eede bezwo ren dat zo zij overwinnaars zouden zijn, geen kwartier te geven, daar zij allen de eer hunner prinsen en partij zochten. De strijd was hevig. Reeds bij de eer ste aanval sneuvelde luitenant van Hou welingen door de hand van Breauté's broer Antonie, zodat de Nederlandders al spoedig hun aanvoerder misten. Van de Fransen bleven er veertien op het slagveld, drie namen de vlucht en de vijf overigen moesten zich overgeven, onder wie de Breauté. Deze bood een zeer ho gen losprijs voqr z'n leven, doch de op gewonden ruiters, verbitterd over het verlies van hun luitenant „Lekkerbeetje" en gedachtig de eed, niemand te sparen, doden de Breauté met de anderen. De Nederlanders verloren slechts vier man, terwijl één man stierf aan zijn verwon dingen. In de nacht van 4 op 5 Februari, dus de nacht vóór het beruchte duel, sliep op het kasteel te Venloon. Pieter de Breauté, aanvoerder van de Franse rid ders. Of hij bepaald lekker geslapen heeft is ons onbekend, doch wel weten we dat hij in de Loonse slotkapel biech- te en in de vroege morgen van 5 Febr. in dezelfde kapel de H. Mis bijwoonde. Van het beneficie aan het altaar van de slotkapel verbonden kon de tijdelijke heer der heerlijkheid laten profiteren wien hij wilde. Dit bleef zo, ook ondei de calvinistische overheersing. De Staten hebben dit nog erkend op 9 Mei 1776. Later werd dit beneficie overgedragen op het O. L. Vr. Altaar der parochie kerk van Loon. Volgens de meest waar schijnlijke bedoeling zal er gewoonlijk een geestelijke de voordelen van hebben genoten. Omstreeks 1800 was evenwel een vrouw de gelukkige. Deze was Ca tharina van Heemskerk, de huisvrouw van Bernard Willem de Roy van Wi- chen. Ze zou in 1792 nog twee-derde van de som van 44 gulden 13 stuivers en 6 penningen getrokken hebben. De rest zal wel gediend hebben voor de aan het altaar verboden H.H. Missen. Later genoot de pastoor van de pa rochie de voordelen. Zo droeg de ade- lijke familie Verheijen het beneficie 22 Aug. 1870 op aan pastoor van den Heu vel. op Donderdag 1 5 April 1 954 in Café van Zwietering te Sprang. Aanvang half acht n.m. AGENDA: 1. Opening der vergadering. 2. Aanwijzing van een Secretaris der vergadering. 3. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 16 April 1953 4. Verslag over 1953. 5. Vaststelling van Rekening en Balans over het jaar 1953. 6 Verkiezing van een Bestuurslid 7. Verkiezing van 2 leden van de Raad van Toezicht. 8. Benoeming van 2 leden van de Commissie van onverwachte Kasopname. 9. Rondvraag en Sluiting. De Secretaris, VAN BEEK. Volgens Art. 14 van het Huish. Reglement liggen de voordrachten met namen der candldaten ten kantore der bank, vanaf heden ter kennisneming. KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING. Loon op Zand. P. A. v. B. Burgemeester en Wethouders van WASPIK brengen ter open bare kennis, dat op DONDER DAG 1 APRIL a.s. van 3 tot 3,30 uur n.m. in de localiteit van het „Wit-Gele Kruis", gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken. Belanghebbenden wordt er op gewezen, dat ingevolge artikel 1 der inentingswet 1939, een kind vóór het bereiken van de leeftijd van een jaar tegen pokken moet worden ingeënt. Indien inenting niet heeft plaats gehad moet een ondertekende verklaring worden overgelegd, waaruit blijkt, waar om deze inenting achterwege is gebleven. Voorts wordt belanghebbenden verzocht het trouwboekje of het geboortebewijs mede te brengen, alsmede de inentingskaart ten na me van het betrokkene kind. Waspik, 25 Maart 1954. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, COUWENBERG. De wethouder, L. KUIJSTERS. PRINCE PHILIP 8.75 PRINCE EDWARD 10.75 U gevoelt zich PRINSheerlijk, als een Koning te rijk. Wat dit scheelt als U veel boven Uw hoofd moet reiken: zo'n Lonneker „AL-PAS" overall met de onder de oksels in- en uitschuifbare Volkomen bewegingsvrij heid, blijft keurig zitten, scheurt nóóit uit Voor de man: Gemakkelijker in het werk! Voor de vrouw: Minder verstelwerk (want min der slijtage)! Voor man en vrouw: Voordeliger (gaat véél langer mee) LONNEKER PATENT OVERALL Gemaakt van KRI-NI-MO 100% krimpvrij PRODUCTEN Lonneker overalls manchester kleding witte vakkleding stofjassen

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 5