OCEAANLIEFDE WRICLEY ffrfll BIOSCOOP-PROGRAMMA Gemeenteraad Waalwijk Behandeling gemeentebegroting 1954 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 2 APRIL 1954 '2 \?b f Blijf mond.i Voor vlijtige handen Op 31 Dec. 1953 telde de school 142 leerlingen. Hiervan waren af komstig uit de gemeente Waalwijk 33, Sprang-Capelle 34, Hilvaren- beek 1, Drunen 4, Dongen 5, 's-Gra- venmoer 12, Raamsdonksveer 14, Geertruidenberg 1, Drimmelen 2, Heusden 7, Eethen 9, 's-Hertogen- bosch 5, Wijk en Aalburg 5, Neder- hemert 1, Waspik 2, Vught 3 .Til burg 4. Per 1 Sept. moest de eerste klas in twee parallelklassen gesplitst worden; ruimtegebrek was oorzaak dat dit helaas niet met de tweede klas kon geschieden. De beschikbare lokalen zijn tot 't uiterste bezet. Gelukkig is de bouw van een nieuw schoolgebouw aan gevangen. Met ingang van 1 Sept. 1953 kon het gymnastieklokaal der voormalige R.K. H.B.S. aan de Mr v. Coothstraat in gebruik worden genomen voor alle lessen in de li chamelijke oefening. Dit was een belangrijke verbetering. Bij het gehouden eindexamen H.B.S.-b slaagden alle vijf Candida- ten. Om het contact met de ouders te bewaren werd op 4 Februari een ouderavond gehouden. Op 17 Oct. nam een groot aantal leraren en leraressen deel aan een regionale conferentie te Goes, belegd door 't Christelijk Paedagogisch Studiecen trum, over het onderwerp ,,De toe lating tot de middelbare school". Met dankbaarheid, zo besluit de directeur, mogen we terugzien op het afgelopen jaar. Al verkeren de lokalen in een primitieve toestand, toch is er met toewijding les gege ven Wederom mochten voor het eindexamen H.B.S.-b alle candida- ten slagen. De bouw van een nieuw schoolgebouw werd aangevangen en vordert goed. Het schoon voor uitzicht opent zich, dat we eerlang in een prachtig en goed in gericht gebouw onze arbeid zullen mogen voortzetten. Nauw contact werd met de ouders onderhouden, zodat zij zo veel mogelijk op de hoogte werden gesteld met de prestaties van hun kinderen. God zegene de verrichte arbeid, tot heil der leerlingen. NIEUWE EIGENAAR CAFÉ BEL. Zoals men in de advertentie in dit nummer kan lezen is het café „Carpe Diem" van de heer Kees Bel in handen van een nieuwe eigenaar overgegaan. Voortaan zal de heer Ad Eikelenboöm de scepter zwaaien in het bekende café aan de Zomerdijkweg. Nadat de familie Bel het gedurende 61 jaar heeft geëxploi teerd, wil de heer Eikelenboom de eeuw vol maken. Voor degenen die de Zomer dijkweg achter de rug hadden en voor hen die deze weg voor de boeg hadden, is het altijd een oase geweest, waar het goed was nieuwe krachten op te doen. De nieuwe exploitant wil dit blijven doen en in dat opzicht zal er dus geen breuk komen in de traditie. Wel is er natuurlijk het een en ander vernieuwd in het café dat de schone naam draagt Carpe Diem" („Melk den dag", zou Pallieter zeggen), en dat zal het toeven er des te aangenamer maken, maar over het geheel heeft het zijn ver trouwde aanzien behouden. Nieuw is o.a. dat er voortaan een vergunning zal zijn, die zeker aantrekkingskracht zal hebben op degenen die een (bescheiden) glaasje, zijnde het goede der aarde, niet versmaden. Zaterdagmiddag zal café „Carpe Diem" worden heropend en wij wensen de nieuwe exploitant graag alle succes toe. GESCHENK AAN DE GEMEENTE. Wij vermelden nog een nagekomen gift van f 25.voor dit doel van de Bouwvakpatroons afd. Waalwijk. EXCURSIES VAN DE NIJVERHEIDSSCHOOL. Naar „Daalderop" in Tiel. De leerlingen van de afdeling bankwerken van de Nijverheids school werden op het eind van hun tweejarige cursus verrast met een Niet krabben. De helder FfTlf vloeibare D.D.D. kal le l"i I I Sa meert de jeuk in enkele w JU UJH seconden, doodt de ziek tekiemen geneest tot d iep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden' 7). „Wilt u het even voor me spel len?" vroeg hij met een excuseren de glimlach. Zij voldeed aan zijn verzoek en voegde er daarna aan toe: „Ik ben geboren in Lima peru op 12 December 1933". De kapitein noteerde dit en vroeg toen: „Wilt u nu even met ons meegaan? Er wacht u nog een zeer pijnlijke taak. De identificatie van de man, gevonden in de hut van uw echtge noot. Het is natuurlijk louter een formaliteit, want we hebben de identiteit van deze persoon reeds vrij zeker vastgesteld. De wet, die ik thans vertegenwoordig, eist dit echter." Mrs O'Connell knikte even en stond op. De kapitein ging haar voor en na haar sloot Gordon de rij. In de vurige hoop dat de verpleeg sters al gereed waren met hun werk, klopte de kapitein enkele ogenblik ken later aan. Een zachte, gedempt klinkende vrouwenstem nodigde hem uit tot binnenkomen. Hij open de de deur en liet mrs O'Connell voorgaan. „Het is maar eventjes" excursie naar „Daalderop" in Tiel. Daar was heel wat te zien, want 't is een groot bedrijf en er wordt een grote verscheidenheid aan gebruiks voorwerpen gemaakt. Nadat de leerlingen door de per- soneelchef van het bedrijf waren ontvangen, werd de groep in twee- en gesplitst; elke groep ging de ver schillende afdelingen onder een ei gen leider bezichtigen. De ene groep begon met de afdeling werkvoorbe reiding, waar het materiaal op de vereiste maat wordt geknipt. Ach tereenvolgens werden bezocht de perserij, de harderij, waar 22 ver schillende staalsoorten worden ver werkt, de bedrijfsschool, waar leer lingen van de ambachtsschool ver der worden opgeleid voor de ge reedschapmakerij, die ook werd be keken. De uitgloeierij toonde hoe onder een temperatuur van pl.m. 700 graden C. de spanningen uit 't materiaal worden gehaald en buta- gasketels worden geprobeerd op 'n spanning van 20 atmosferen Ver der was er een electrische reparatie afdeling, de forceerderij, waar het hele productieproces van plaats tot gebruiksvoorwerp te zien was, een plaat- en bankwerkerij, waaraan ook een opleiding is verbonden, een draaierij, 'n montage-afdeling waar verschillende gebruiksvoorwerpen worden gemonteerd, zoals electri sche' melkkokers, straalkachels, theelichtjes enz. Ook de productie van warmwater-reservoirs werd be zichtigd, evenals de wikkelarij, de polijsterij en tot slot de gieterij en de galvaniseerinrichting. Uiteraard was het een prettige en leerzame dag voor de jongens, waaraan ze met genoegen zullen blijven terug denken. De leerling J. v. Mierlo uit Kaatsheuvel maakte er een uitge breid verslag over, waaraan wij bo venstaande gegevens ontlenen, en stuurde dat als blijk van dankbaar heid op aan de directie van de N.V. „Daalderop". Naar de Solafabrieken. Een andere groep leerlingen van de Nijverheidsschool bracht vorige week Vrijdag een bezoek aan de Solafabrieken, ook een groot bedrijf waar heel wat te zien is. Zij kregen eerst een leerzame en duidelijke uiteenzetting over het fabricage proces van vorken, lepels en mes sen en konden toen wat ze gehoord hadden in de practijk gaan bekij ken, hoe de voorwerpen uit een plaat worden geperst en de delen daarna aan elkaar worden gezet. Door de voorafgegeven uiteenzet ting werd de gang van zaken des te duidelijker. Ook werd getoond hoe al die lepels, vorken en messen worden verchroomd of verzilverd, terwijl ook zij, die graag wilden weten waar dat nu allemaal heen gaat, tevreden werden gesteld. Na afloop van de excursie werd er thee geserveerd en kreeg ieder een als aandenken 'n lepeltje aan geboden. Een leraar bracht de dank van de jongens aan de directie van de Solafabrieken over en de jon gens zelf onderstreepten die door een hartelijk applaus. Voldaan gin gen ze weer naar huis. PROGRAMMA MUSIS SACRUM. „De Arend van Madagascar" is een spannende avontuurfilm over de strijd van de Britse vloot tegen zeerovers, zo rond 1700. Een jonge officier waagt zich met twee matrozen in het hol van de leeuw, een praktisch onneembare vesting met daarin een aanvankelijk even on neembare jongedame, die het zeerovers vak uitoefent.. De bestorming van deze vestingen is bepaald niet gemakkelijk, vooral niet daar er achterdocht en een andere vrouw, nog wel een prinses, bij komen, maar op den duur capituleren zowel de vesting als de jongedame voor de officier en' de zijnen. Maar eer het zover is, hebben zij die minstens veer tien jaar zijn al heel wat avonturen be leefd als ze gaan kijken. „Gedwongen Verraad" speelt in de laatste wereldoorlog en de hoofdperso nen zijn vier Amerikaanse vliegers, die boven Frankrijk worden neergeschoten en dan door de Duitsers op een geraffi neerde manier worden uitgehoord over de plannen van de Amerikaanse lucht macht. Te laat komen ze tot de ontdek king dat ze er ingelopen zijn en dan be ginnen de pogingen om te ontsnappen en een bericht naar de operatiebasis in En geland te sturen. Deze pogingen kosten drie van de vier mannen het leven, maar de laatste weet met behulp van de ondergrondse inderdaad een bericht te seinen en ziet met voldoening het resul taat ervan. Deze film, over dit nog al tijd actuele en spannende thema, is eveneens toegankelijk voor veertienjari gen en ouderen. ONGESCHOOLDEN KUNNEN EMIGREREN NAAR ZUID-AFRIKA. De Zuid-Afrikaanse spoorwegen zoeken een groot aantal jonge men sen lussen 18 en 25 jaar, die ge plaatst kunnen worden als leerling- rangeerder, leerling-machinist of leerling-baan mees Ier. De eisen waaraan zij moeten voldoen zijn: tenminste volledig lager onderwijs, flink, gezond en van onbesproken levensgedrag. De adspirant-emigranten, die uit eindelijk worden uitgekozen, krij gen aantrekkelijke beginsalarissen en vooral prachtige promotie-kan sen, wanneer zij in hun opleidings periode laten zien dat zij uit het goede hout gesneden zijn. Een aantal spoorwegdeskundigen uit Zuid-Afrika is reeds in ons land en heeft met de selectie een aan vang gemaakt. Spoedige aanmelding is daarom gewenst. Volledige inlichtingen zijn te be komen bij de Arbeidsbureaux. Burgemeester en Wethouders hebben tot de 'gemeenteraad '1 vol gende schrijven gericht: Bij gelegenheid van de behande ling van de gemeentebegroting voor het jaar 1954 zijn door Uw Raad, voornamelijk bij de algemene be schouwingen, diverse wensen en verlangens kenbaar gemaakt, die in onderscheidene vergaderingen van ons college een onderwerp van bespreking hebben uitgemaakt. De onderwerpen behandelend in de volgorde, zoals deze zijn opge nomen in de ontwerp-notulen van 11 Februari j.l., welke U inmiddels zijn toegezonden, doen wij U hier bij mededeling van de beschouwin gen en conclusies, waartoe de al gemene beschouwingen ons aanlei ding hebben gegeven, voor zover althans bij de behandeling van' de begroting zelf niet reeds een af doend antwoord is gegeven. Sportpark. In het algemeen menen wij te hebben mogen beluisteren, dat Uw Raad van oordeel is, dat het slich ten van een isportpark tot de taak van het gemeentebestuur behoort. Wij hebben daarom aan de Neder landse Heidemaatschappij te Arn hem opdracht gegeven de U ten toon gestelde plannen nader uit te werken en daarvan een kostenbe- groting op le maken. De plannen zullen zodanig worden opgezet, dat uitvoering in gedeelten mogelijk is. Zodra deze nadere gegevens in ons bezit zijn, zullen wij pogingen in het werk stellen om zowel in de; kosten van he'. grondwerk als in die van de bouwtechnische wer ken rijkssubsidie te verkrijgen. Alsdan zullen U levens voorstellen bereiken tot. hei instellen van een commissie ad hoc, die belast zkh worden met de bestudering derf plannen en mei het uitbrengen van de nodige adviezen. In dit verband wijzen wij er nogmaals op, dat in het geprojec teerde sportpark geen rekening is gehouden met de aanleg van sport velden ten behoeve van de Sport vereniging RWB. Naar het oordeel van ons college dient er op het grondgebied van voormalig Besoij- en voor die vereniging gelegen heid te blijven bestaan de sport te' beoefenen. Als gevolg van de gesta dige uitbreiding der gemeente in dat stadsdeel hebben wij ons reeds bezig gehouden met de vraag, waar ten behoeve van RWB ter plaatse sportvelden zullen kunnen worden aangelegd. Onze eerste gedachten zijn uitgegaan naar een plaals ten Westen van de Besoijensestraat. Nagegaan zal nog worden of een eventuele verwezenlijking van onze plannen in verband met de voor genomen aanleg van de Zuid- Noord-verbinding bezwaren onl- moe'. In het sportpark zijn verder een viertal tennisvelden geprojecteerd. Tezamen met de drie bij particulie ren in exploiiatie zijnde tennisba nen wordt dit aantal voor de be oefening van de tennissport in on ze gemeente voldoende geacht. Voor het beoefenen van de athle tic ksporl wordt in de geprojec teerde plannen voldoende gelegen heid geboden. Er is n.l. rekening gehouden met de aanleg van een sintelbaan en met de aanleg van een aantal springbakken. Een voorziening voor 't houden van wielersportwedstrijden wordt niet in het sportpark getroffen. Naar ons oordeel is een dergelijke voorziening niet noodzakelijk, daal de beide Parallelwegen, waarvan nu ook de Zuider-Paralleiweg mei klinkerkeien is verhard, een ideale gelegenheid voor het houden van bedoelde wedstrijden bieden. Voor het beoefenen van de z.g. zaalsporten wordt momenteel ge bruik gemaakt van de in de ge meente gelegen gymnastieklokalen. Teneinde ons te laten voorlichten omtrent de eisen, welke voor in- doortrainjng en voor zaalsporten aan een sporthal dienen te worden gesteld, hebben wij ons schriftelijk lot een ter zake deskundige ge wend met het verzoek om ons over een en ander van advies le dienen. Commissie van voorbereiding' voor het bedrijf Gemeentewerken Op vrij korte termijn zullen wij U een voorstel doen toekomen in zake de instelling van een commis sie van voorbereiding voor het be drijf van Gemeentewerken. Rijwielpaden Burg. van der Klok- kenlaan enz. Omtrent het gehele rijwielver- keer over de Burgemeester van der Klokkenlaan en de Floris V-laan, alsmede over de oversteekplaats aan de Parallelweg-Noord nabij de kruising van de Stationsstraat heb ben wij Ihans het advies gevraagd van de ANWB. Zodra dit advies ons heeft bereikt, zullen wij ons daarover nader beraden en even tueel Uw Raad de nodige voorstel len doen toekomen. helpt U over alle narigheid heen. 1 Benoud Uw t 'LL' een hume"r 6ea lach en Vestiging entrepot. Naar ons uit verkregen inlich- 'jnge.n is gebleken, geeft de rege ring de voorkeur aan vestiging van een stedelijk entrepot door parti culieren. In hoeverre voor de ge meente in deze aangelegenheid nog ten laak mogelijk is, heizij stimu lerend dan wel actief, zal nog na der worden onderzocht. Overdekt zwembad. Voorsbands zijn wij van oordeel dat de stichting van een overdekt zwembad in een gemeenie als de onze financieel niet verantwoord is. Uit ter zake ingewonnen in lichtingen is ons gebleken, dat een overdekt zwembad alleen financi eel mogelijk is en dan nog met zeer belanrijke jaarlijkse geldelijke bijdragen in de exploitatiekosten in gemeenten met meer dan 10.000 inwoners. Intussen hebben wij aan diverse overdekte zwem baden gegevens gevraagd omtrent de financiële resultaten en omtrent bet gebruik, dat er van wordt ge maaki. Zodra de resultaten van de ze enqu,ête in ons bezit zijn, zullen wij U deze ter inzage verstrekken. Vluchtheuvels Wilhelminastraat- Grotestraat. Deze vluchtheuvels zijn in over leg met de ANWB aangebracht. Zij zijn thans nagenoeg gereed, zulks niet uitzondering van het aanbren gen van de witte verk'eersstrepen. Dit zal geschieden tegelijk mei: de herstrating van het wegdek Ier plaatse. Bouwvolume. Met genoegen kunnen wij U me dedelen, dal het aan de gemeente toegewezen woningcontingent met 83 woningen is verhoogd. Het aan de gemeente Waalwijk toegewezen bouwcontingent bedraagt voor de periode 1954 t.m. 1956 mitsdien 247 woningen, waaronder 25 ter realisering van nog in deze ge meente aanwezige herbouwplieh- ten. Ter verkrijging van een toewij zing van woningen uit de door hei provinciaal bestuur aangehouden reserve voor migratiewoningen, hebben wij ons inmiddels tót het bedrijfsleven gewend om opgaaf van de namen der werknemers met vermelding van de gezinssamen stelling, die op een afstand van meer dan 10 km. van het bedrijf waarin zij werkzaam zijn, wonen Gedeputeerde Staten hebben n.l. pm voor toewijzing van woningen uit de migratie-reserve in aanmer king te komen, een grens van 10 kin. aangehouden. Zodra wij over volledige gege vens beschikken, zullen wij onze aanvraag bij het provinciaal be stuur inzenden. Uw Raad kan er zich van over tuigd houden, dat wij alles in liet werk zullen stellen om dè grote woningnood in de gemeente zo spoedig mogelijk te lenigen. Krotopruiming. Het nijpend tekort aan woningen na de oorlog heeft tot moeilijkhe den geleid met betrekking iot de cnbewoonbaafverklaring van wo ningen. De on bewoon baai-verkla ring met het daaruit noodzakelijk voortvloeiende gevolg van ontrui ming der woning werd een fictie, doordat woningnood en huurbe- scherming het degenen, die de wo ning zouden moeten verlaten, on mogelijk maakl te verhuizen. Bo vendien mag men niet uit het oog verliezen, dat de bepalingen van de huidige woningwet het opstel len van een z.g. saneringsplan niet kent. De wei biedt n.l. geen vol doende hulpmiddelen om' een der gelijk plan ten uitvoer te leggen. Alleen in incidentele gevallen, als de woning ongeschikt is ter bewo ning en niet door liet aanbrengen van verbeteringen in bewoonbare staat kan worden gebracht, wordt zij door de Raad onbewoonbaar verklaard, tevens de last inhou dende haar binnen een daarbij be paalde termijn te ontruimen. Tot afbraak van de woning kun nen Burgemeester en Wethouders 1 alleen besluiten indien deze blijkt fluisterde hij haar toe. „Kijkt u even? Daarna kunt u gaan". Mrs O'Connell liep op het bed toe en de verpleegster trok het la ken iets terug. Zij wierp even een blik op het gelaat van de man en verklaarde toen op een toon die geen enkele emotie verried: „Dit is Pete O'Connell, mijn echtgenoot". Zij draaide zich toen om en zonder een blik achterom te werpen, ver liet zij de hut. „Het stoffelijk overschot van mr O'Connell kan naar het hospitaal vervoerd worden", zei de kapitein. De verpleegster knikte. Dan wendde kapitein Jones zich weer tot de vrouw van de vermoor de. „Ik zal aan de hoofdpurser op dracht geven u een andere hut te geven. De steward zal u behulp zaam zijn bij het overbrengen van de bagage. Wilt u er dan scherp op letten of u niets mist?" „Hebt u mij verder nog nodig?" vroeg mrs O'Connell, zijn toezeg gingen negerend. „Nee. Ik dank u hartelijk voor de verleende medewerking en ik hoop dat wij spoedig licht in deze zaak gebracht zullen hebben". Hij maak te even een buiging in de richting van de vrouw en draaide zich daar na om, Gordon met zich meetrek kend. In de kapiteinshut zetten zij bun beraadslagingen verder voort. De kapitein zuchtte diep toen hij zich in zijn stoel had laten vallen. „Ik heb nog nooit in mijn leven iemand een verhoor afgenomen en ik vind dat ik het er maar slecht heb afgebracht. Het is ook geen taak voor een zeeman. Dat is poli tiewerk". „Het ging uitstekend", merkte Gordon met een glimlach op. „Dat zij zich zo stijf hield, is niet uw schuld". „Ja, wat een ijsblok, hé? Geen spat emotie. Ze heeft een volmaak te zelfbeheersing". „Iets teveel naar mijn smaak", bromde Gordon. „Hoezo?" vroeg de kapitein. Gordon schokschouderde onge duldig. „Ik weet het niet, maar ik kreeg de indruk dat dit alles niet echt was. Ze hield zich te goed. Dit is niet normaal meer". „Dacht je dat ze iets te verber gen had en dat ze zich daarom zo tot in het uiterste trachtte te be heersen?" „Misschien.aarzelde Gordon. „Het zijn maar vermoedens. Bewij zen kunnen we dat niet". „Hoeft ook niet", vond de kapi tein. „Ik zal een uitgebreid rapport opmaken, de politie in Miami, het kantoor van de maatschappij in Londen en dat in New York tele grafisch op de hoogte stellen en de rest aan de recherche overlaten. Ik vind dat wij genoeg gedaan hebben'.' Gordon zweeg, maar het was hem aan te zien dat hem dit niet bevre digde. De zaak intrigeerde hem en hij zou graag nog wat verder ge zocht hebben. Heel voorzichtig pro beerde hij het in de richting van een verder onderzoek te sturen. „Bent u niet bang dat zich een her haling voor zal doen, als de moor denaar niet gepakt wordt?" vroeg hij. Michael Jones stond op uit zijn stoel en begon het vertrek op en neer te lopen. Zijn sigaar klemde hij tussen zijn lippen en zijn ge zicht had een ontevreden uitdruk king. „Dat dat nu precies hier aan boord moest gebeuren" gromde hij. „Hoe kan ik verder iets aan die zaak doen?" „Ook de passagiers zullen ophel dering eisen" ging Gordon kalm door. „Zij zullen verder eisen dat er maatregelen getroffen worden om hen te beschermen, nu er een moor denaar aan boord rondloopt". Kapitein Jones zweeg. De trek op zijn gezicht was nog somberder ge worden. „De stemming onder de reis zal er onder te lijden hebben en zij zullen klagen dat hun de reis niet bevallen is „Stop" brulde kapitein Jones dan. „Dat weet ik allemaal wel. Maar ik wens mijn vingers hieraan niet te branden. We zullen met een zoet lijntje .de passagiers in slaap sussen en verder wens ik de zaak te laten rusten". „De vraag is maar of de moorde naar u verder met rust laat" zei Gordon ernstig. „Nu alles zo vlot voor hem verlopen is. Wie kan aan tonen dat hij verder niets meer in zijn schild voert? Hoe wilt u voorts de passagiers sussen?" „Of de moordenaar verder zijn gemak zal houden, moeten we maar afwachten. De passagiers zal ik tij dens de eerst volgende tafelzitting gerust stellen. Dat is eenvoudig ge noeg. De bemanning zal zwijgen. Ik zal mrs O'Connell vragen in het be lang van de oplossing verder het stilzwijgen te bewaren en de pas sagiers verzoeken om eventuele in lichtingen direct ter kennis van de officieren te brengen. We leggen al les mooi naast ons neer. Na een paar dagen praat niemand er meer over. Het is van het grootste be lang dat de naam van het schip en die der maatschappij niet in discre- gëvaar of overwegende hinder te veroorzaken voor de bewoning van andere woningen. Voorshands hebben wij 't stand punt ingenomen, dat het aantal onbewoonbaar te verklaren wonin gen gelijk dient te blijven aan het aantal woningen, dat de gemeente ter vervanging van krotwoningen krijgt toegewezen. Voor de jaren 1954—1956 zijn aan de gemeente 2 woningen toege wezen ter vervanging van krotwo ningen. Met betrekking tot de toegepaste huurverhoging voor krotwoningen in de gemeente delen wij U mede, dat aan het gemeentebestuur te de zer zake geen bevoegdheid toe komt. Wel is het zo, dat als de Raad een woning onbewoonbaar verklaart, een dergelijk perceel de status van woning verliest, hetgeen impliceert, dat de huurprijs alsdan terugvalt op het peil van 9 Mei 1940. Afgezien nog van het feit, dat door aldus te handelen, de Raad naar ons oordeel 'n gebruik maakl van zijn bevoegdheden voor doel einden, waartoe deze niet zijn ge geven, achten wij deze mogelijk heid thans niet voor verwezenlij king vatbaar, omdat het noodzake lijke gevolg van de onbewoonbaar verklaring, de ontruiming n.lf der woning, in feite niet kan worden doorgezet. Woonwagenkamp. Ten aanzien van dit onder werp menen wij te mogen vol staan met te verwijzen naar liet antwoord, dat onze voor zitter in de begrotings ver gadering heeft gegeven. Wjj kun nen ons geheel met de aard en de strekking van 't betoog van onze voorzitter verenigen. Dit neemt niet weg, dat alsnog zal worden nagegaan in welke onderhoudstoe- stand de huidige outillage van het woonwagenkamp verkeert en wel kt maatregelen zullen kunnen wor den getroffen om binnen het raam van de voor 1954 vpor dit doel uit getrokken credieteu het woonwa genkamp op een redelijk peil te brengen. Subsidieregeling Jeugdverenigin- ben. Zoals bekend stelt de gemeente jaarlijks een subsidie van 1500. ter beschikking van de sociale jeugdorganisaties en 500.van de jeugdsportverenigingen. in schoonmaakgetijHamea-Gelel De verdeling van dit subsidie vindt plaats na ingewonnen advies van commissies, samengesteld uit de besturen van de betreffende verenigingen. Het subsidie aan de sociale jeugdverenigingen wordt voor de helft verdeeld naar 't aan tal jeugdverenigingen. Het overblij vende deel wordt toegewezen naar verhouding van het aan.al bij elke vereniging aangesloten leden. Hei subsidie voor de jeugdsportvereni gingen wordt verdeeld alleen naar verhouding van het aantal bij elke vereniging aangesloten leden. Voorshands hebben wij geen be hoefte aan een andere verdeelfor- ïuule. Inmiddels hebben wij aan 't Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen afd. Vorming Builen Schoolverband gevraagd oni ons de voorwaarden mede te delen welke door het rijk bij het verle nen van subsidie aan de jeugdver enigingen worden gesteld. Particuliere Bouwbedrijvigheid. 1 Ter oriëntering van de Raad de len wij mede, dat voor 't jaar 1954 aan 45 gegadigden bouwvolume is toegekend voor de bouw van eigen j woningen. Hieruit blijkt voldoende dat ook ons college een grote waarde toekent aan het eigen wo- ningbezit. Tuintjes Putstraat. In het plan voor de verbetering van 150 woningwetwoningen der gemeente, welk plan voor de raads leden ter inzage heeft gelegen, is tevens voorzien in bet ophalen van de tuintjes in de Putstraat. Wij hebben nogmaals bij de provincia le directie voor de volkshuisves ting er op aangedrongen, om het plan op korte termijn goed te keu ren. Zolang over de tenuitvoerleg ging van dit plan nog geen beslis sing is genomen, kan aan deze toe stand nog geen einde worden ge maakt. In de slechte toesiand van 't weg gedeelte in de Putstraat tussen de trottoirband en het tegelpad zal worden voorzien. Straatverlichting Schotsestraat. Naar de mogelijkheid om de straatverlichting in de Schotseslr. diet gebracht worden. Ik wens ver der dat iedereen de zaak laat rusten en dat er zo min mogelijk over ge sproken wordt. De politie moet het verder maar uitzoeken". Gordon zuchtte onhoorbaar. Hij was het helemaal niet eens met de kapitein, maar dorst zich verder niet tegpn de uitdrukkelijke bevelen van zijn gezagvoerder te verzetten. „Je weet het dus", herhaalde de kapitein nogmaals. „De zaak is hier mee afgedaan". Gordon knikte en verliet het vertrek. Hij begaf zich naar zijn hut, kleedde zich uit en liet zich op zijn bed vallen. De slaap wilde echter niet komen. De moord op Pete O'Connell liet hem niet los. Meer wakend dan slapend bracht hij de nacht door. Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 2