Waalwijkse en Langs Courant Van 64 tot 564 leerlingen 121/2 jaar Nijverheidsschool de natuurzuivere Smeden-bankwerkers 717 Schoenmakers 537 Timmerlieden 309 Electriciëns 67 Schilders 79 Totaal 1709 AVONDSCHOOL. Totaal aantal leerlingen Smeden-bankwerkers 384 Schoenmakers 345 Timmerlieden 228 Electriciëns 89 Metselaars 60 Schilders 81 Lederwarenbewerkers 27 Totaal 1214 454 of 73% II Avond-Nijverheidsschool VRIJDAG 2 APRIL 1954. Uitgever Waalwvjkse Stoomdrukkerij Antoon Tieten Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 77c JAARGANG No. 27 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" IN TOTAAL BEZOCHTEN 1700 LEERLINGEN DE SCHOOL EN WERDEN ER 1 000 DIPLOMA'S UITGEREIKT. Woensdagmiddag had in de Nijverheidsschool de halfjaarlijkse prijsuit reiking plaats, een uitermate verheugende gebeurtenis, maar deze keer kreeg de plechtigheid een bizon der cachet, doordat het op 1 April WA jaar geleden was, dat de school werd gesticht. Dat dit feit het memore ren waard was, moge alleen al blijken uit de enkele cijfers die wij hier boven geven, waar nog bij komt er werd verschillende keren op ge- wezen dat de school in waarheid een STREEKschool is, die duide lijk in een behoefte voorziet. En daarbij kwam nog, dat voorzitter en se cretaris beiden in hun functie met de school mee jubileerden. Diploma-uitreiking. Om drie uur waren de leerlingen van de dagschool met het bijna voltallig be stuur, directeur en leraren in de cantine verenigd. Ook burgemeester Teijssen gaf van zijn belangstelling blijk. De voorzitter, de heer Jan Tielen, opende de bijeenkomst en wees erop dat dc diploma-uitreiking, hoewel een tradi tie, geen sleur was, omdat er telkens een ander aspect naaf voren kwam. Hier door deden de jongelui hun intrede in de industrie, die snakt naar vakmensen; de voorzitter meende daar niet verder op in te hoeven gaan. Hij noemde het een eer een diploma te bezitten, maar vond het jammer dat velen het belang ervan niet inzien. Deze jongens hadden dit wel gezien. De heer Tielen feliciteer de hen met het succes en sprak de hoop uit, dat ze er de rijkste vruchten van zouden plukken. Daarna reikte hij de diploma's uit aan de geslaagden. Dit wa ren Schoenmakers: 1. Pieter Bakkers, Waalwijk. 2. Henricus Bergmans, Waalwijk. 3. Cornelis Dingemans, K'heuvel. 4. Hendrikus y. Haaren K'heuvel. 5. Mari Leijtens, Waalwijk. 6. Henricus hommers Nieuwkuijk. 7. Jan IJpelaar, Waalwijk. Niet gediplomeerd: geen. Smeden-bankwerkers 1. Machiel Boezer, Waspik. 2. Cornelis Branderhorst, Genderen. 3. Jan v. Grevenbroek, Vlijmen. 4. Adrianus Groeneveld, Sprang. 5. Johannes v. Mierlo, K'heuvel. 6. Henk Mommersteeg, Vlijmen. 7. Arnoldus Muskens, Elshout. 8. Cornelis Ophorst, Sprang. 9. Johannes Postma, Waalwijk. 10. Henk Pruijssers, Capelle. 11. Johannes Verboven, St. Joachimsmoer. 12. Johannes Verhoeven, Heusden. 13. Adrianus Vermeulen, L.o.Zand. 14. Dirk van Vught, Sprang. 15. Franci'scus Vugts, Kaatsheuvel. 16. Petrus v. Wezel, Kaatsheuvel. 17. Antonius Werther, Capelle. Niet1 gediplomeerd: 2. Timmerlieden 1. Tennis van den Berg, Eethen. 2. Jozef Braat, Waalwijk. 3. Harrie Dekkers, Vlijmen. 4. Jan Diepstraten, Vlijmen. 5. Johannes Litzroth, Waalwijk. 6. Dirk Pruijssers, Capelle. 7. Gerard de Rooij Sprang-Capelle 8. Hein Rozenbrand, Spr.-Cap. 9. Petrus Schellekens, Waspik. 10. Antonius v. Veldhoven Drunen 11. Jan van der Wens, Herpt. Niet gediplomeerd: 5. Deze lijsten gaven de voorzitter aanleiding nog eens te wijzen op het uitgesproken streekkarakter van de school. Vervolgens overhandigde de burge meester aan de prijswinnaars de extra prijzen uit, die overigens niet in alle af delingen volledig waren toegekend. De prijswinnaars waren Schoenmakers: le prijs: Niet toegekend. 2e prijs: Pieter Bakkers, Waal wijk. Smeden-bankwerken le pr.: Cornelis Ophorst, Sprang Bijzondere prijs: Johannes van Mierlo. Kaatsheuvel. Timmerlieden: Geen prijs toegekend. De directeur, de heer C. G. M. van Steenderen, gaf in zijn toespraak een verklaring waarom niet alle prijzen wa ren toegekend. Hij zei namelijk dat bij het bepalen van de prijzen niet alleen werd gelet op prestatie, omdat die geen voldoende waarborg werd geacht. Bij 't oordeel werd ook rekening gehouden met gedrag, vlijt en karakter, waarbij ge woonlijk wel de beste leerlingen ook het beste gedrag en de beste vlijt hadden. De geslaagden feliciteerde hij met hun succes, maar hij waarschuwde hun, of schoon ze welbewapend waren met hun diploma, niet te denken dat ze er waren. De overgang van de school naar het dagelijks leven was vrij ruw; dan wer den ze geconfronteerd met de harde werkelijkheid. Daarom moesten zij zich de deugden van wilskracht en plichtsbe trachting eigen maken en zowel de be langen van hun werkgever als hun eigen belangen behartigen. In het bedrijf moest gezegd kunnen worden: De jongens die van die school komen kunnen iets pres- v teren. Tenslotte ried de directeur de ge slaagden aan te blijven studeren, aan de avondcursus of op andere wijze. Ook de burgemeester sprak een kort vVoord. Hij verzekerde dat hij het prettig vond deze bijeenkomst bij te wonen en wees op de grote betekenis van het on derwijsinstituut voor een gedegen vor ming en vakopleiding. Ook wees hij op het streekkarakter van de school, die veel voor de streek betekende omdat die meer dan ooit behoefte had aan vaklui. De burgemeester zei tot de leerlingen dat ze zich op de school een plaats kon den veroveren voor het latere leven. Hij feliciteerde de geslaagden, wier diploma hij zag als een bewijs van het goede on derwijs. Ook de jongens die bevorderd waren, wenste hij geluk en hij spoorde ze aan te blijven werken, om degenen die nu waren geslaagd, de volgende keer nog te overtreffen. Tenslotte dankte hij het bestuur, spe ciaal de voorzitter, die nu WA jaar zijn taak vervulde, en directeur en leraren. De leerlingen Hans Bergmans uit Waalwijk, Verhoeven uit Heusden, de Rooij uit Capelle, spraken respectievelijk namens schoenmakers, smeden-bankwer kers en timmerlieden, hartelijke dank woorden, die zij deden vergezeld gaan van geschenken in de vorm van sigaren, sigaretten en fruitmand. Het jubileum. Men kon het al zien als men de cantine binnenkwam, want achter de bestuurstafel hing een fraaie oorkonde geschilderd, waarop stond dat de Nijverheidsschool 1.2% jaar bestond en dit feit kon dus niet on opgemerkt voorbijgaan. Dit vond de voorzitter ook en daarom gaf hij bij deze gelegenheid het volgende over zicht van de wederwaardigheden der school tijdens de afgelopen pe riode. Hieruit blijkt dat de geschie denis niet zo bar ver teruggaat, maar dat ze tamelijk bewogen is geweest en dat de school ongeveer letterlijk tegen de verdrukking is gegroeid en nog groeit. Zij werd! gesticht op 1 Oc tober 1941, terwijl de lessen op 8 October begonnen met 64 leerlin gen in de zaal van de Gildenbond. Daarna verhuisde ze naar het ge bouw tegenover de kerk van St. Jan, waar nu de firma Arnold Ver- wiel is gevestigd, terwijl een ge deelte werd ondergebracht in een particulier huis waar- nu de Wil- helminastraat is en welk huis door een V 1 werd verwoest. Al die jaren heeft de school moe ten worstelen met gebrek aan plaatsruimte met veel narigheden die de oorlog meebracht, maar in 1948 kon een semi-permanent, maar doelmatig schoolgebouw betrokken worden, dat alweer te klein bleek en weldra zal worden uitgebreid tot een hypermoderne school. Begon de school in 1941 met 64 leerlingen, thans telt ze meer dan 330 leerlingen op de dagschool en 234 leerlingen op de avondschool, totaal 564. In die 12% jaar hebben 1700 leerlingen uit Waalwijk, de Langstraat en omgeving de school bezocht en konden 1000 diploma's worden uitgereikt. Met deze enkele cijfers, aldus de voorzitter, moge gerechtvaardigd zijn dat we even stilstaan bij dit be scheiden jubileum en ik zou durven concluderen dat de school aan haar doel heeft beantwoord en dat Gods zegen op ons aller arbeid heef! geru$t. Voorts sprak hij de hoop uit dat al len zouden blijven samenwerken om de school aan haar doel te doen beantwoorden en vakmensen te kweken, die zowel vakkundig als godsdienstig en moreel op hoog peil staan. Was 't dan geen groots jubileum, de voorzitter wilde toch dat de jon gens er iets van merkten en saf daarom de directeur in overweging een vrije middag te geven, iets wat natuurlijk zeer in de smaak viel. Inzicht, stuwkracht, werklust. Nadat de voorzitter het jubileum van de school had gememoreerd, nam de vice-voorzitter, de heer J. W. v. Heesbeen, het woord om twee gelijktijdig te vieren jubilea te me moreren. Op de eerste plaats wendde hij zich tot de heer Tielen, die hij hul digde als de initiatiefnemer, die nu met de school zijn 12}^-jarig jubileum vierde. Hij wenste hem geluk met wat was bereikt, want, zei de heer v. Heesbeen, dit is op de eerste plaats uw werk, door uw inzicht, uw stuwkracht, uw werk lust is het tot stand gekomen. Wat dat betekent, is niet in cijfers uit te drukken. Gij hebt aan honderden leerlingen het diploma uitgereikt en daardoor de basis gelegd voor hun verdere bestaansmogelijkheid, want de gediplomeerden kunnen meer en beter produceren dan an deren. De heer v. Heesbeen felici teerde en dankte de heer Tielen voor het werk dat deze gedurende 15 jaar had gedaan. Bij hem was de leiding in goede handen eu er moest veel gebeuren. Hij bood de jubilerende voorzitter een klein ca deau aan (een prachtige Upmann sigarenkist), waarbij hij nadrukke lijk opmerkte dat 't niet bedoeld was als afscheidscadeau, „want de nieuwe school moet de kroon wor den op Uw werk". Namens het be stuur sprak de vice-voorzitter de wens uit, dat de heer Tielen in ie der geval nog 12J^ jaar de groei en de bloei van de school zou mogen beleven. Met een hartelijk applaus stemden alle aanwezigen mei die- wens in. Het tweede of derde jubi leum was dat van de secretaris, de heer Jan Thijssen, die 12 A jaar geschreven had en door de heer v. Heesbeen werd gehuldigd om de zorg waarmee hij de zaken had be hartigd, mede doordat hij zo goed op de hoogte was van diverse wet telijke bepalingen. Ook hem felici teerde dhr. v. Heesbeen, daarbij een souvenir overhandigend. De heer Tielen verklaarde zijn functie altijd met veel genoegen te hebben vervuld en dit te zullen blijven doen met veel zorg en am bitie, zolang hij in het bes.uur was. Dhr. thijssen hevelde een groot deel van de lof hem toegezwaaid, over op de voorzitter, die steeds jong bleef in zijn energie voor he: welzijn van de school en hij wens.c hem toe dat hij de volgende mijl paal, 'n nieuwe school, spoedig zou mogen beleven. Tenslotte waren de jubilea ook voor de burgemeester nog aanlei ding om pen enkel woord te spre ken en hij feliciteerde, ook namens het gemeentebestuur, de heer Tie len met het feit dat hij de school 12^ jaar had gediend, evenals do heer Thijssen. Hij wist dat er veel moeilijkheden overwonnen hadden moeten worden en dat ze daarna niet opgehouden waren, maar dé heer Tielen had ze met succes op gelost. De school was inderdaad een belang voor de streek en werd nu bovendien nog uitgebreid. Ook de burgemeester wenste dat dit laatste voor de voorzitter de kroon op zijn werk zou zijn en zei: „De naam van de Waalwijker Jan Tie len zal alijd aan de school verbon den blijven. Dit is de grootste eer die ik U kan geven." De heer Tielen liet zich al deze lof voor deze gelegenheid welge vallen, al vond hij ze wel wat over dreven. Daarna sloot hij het offici ële gedeelte van de bijeenkomst. In een intieme bijeenkomst van het bestuur met directeur en lera ren wees de voorzitter nog eensin het bijzonder op de verantwoorde lijke taak van de laatsten. Hij dankte hen voor de prestaties in de afgelopen WA jaar verricht en spoorde hen aan alle krachten in te spannen om de school op nog hoger peil te brengen, zowel vak technisch als' geestelijk en moreel. Het bestuur dankte hij voor het in hem gestelde vertrouwen en de prettige samenwerking, en direc teur en secretaris speciaal voor de wijze waarop zij zijn taak hadden verlicht. De heer Tielen besloot met do wens dat de school zou mogen groeien en bloeien. Tevens gaf hij nog een overzicht van de geschiedenis der school, van de hand van de secretaris, dat we hier laten volgen. „Het is dezer dagen 12jaar ge leden, dat het onderwijs aan onze d ag- h ij ver li ei ds Sic h o o 1 daa d wer ke- lijk een aanvang nam. Dit wil even wel niet zeggen dat onze stichting eerst toen haar werkzaamheden is begonnen. Dit begin dateert reeds van vele jaren langer terug. Uit het archief van ons bestuur blijkt toch, dat op 20 Maart 1930, dat is dus ruim 24 jaren geleden, werd opgericht de „Vereniging Ons Ambachtsonderwijs voor Waalwijk en Omstreken". Deze vereniging was de voorgangster van onze te genwoordige stichting. De stich tingsvorm is namelijk later slechts gekozen om tactische redenen. De oprichters waren de heren J. Tielen, C. V. Dongen, H. J. van Huiten, Chr. J. Klerkx, F. v. Wees en J. A. Thijssen. Het adres om erkenning als rechtspersoon werd dezelfde dag verzonden aan H. M. de Koningin. Na de gebruikelijke en alom'be leende diverse aanmerkingen van het Departement van Justitie werd die rechtspersoonlijkheid verleend bij K. B. van 4 Juni 1930 No. 17. Intussen richtte de vereniging zich reeds bij brieven van 28 Maart 1930 tot de Minister van Onder wijs en tot de gemeenteraad met 't verzoek om subsidie voor 'n avond- ambachts- en tekenschool, waarin op te nemen de toen nog bestaande gemeentelijke avond-tekenschool. De aan de raad tevens gevraagde noodzakelijkheidsverklaring werd reeds verleend in de vergadering van 25 April d.a.v. Van die zijde werd dus de nodige voortvarend heid wel betracht. Bij het rijk ont moette men evenwel niet de zo ge wenste medewerking. De eerste subsidie-aanvrage werd afgewezen d.d. 17 April 1931 met de medede ling, dat het in verband met de toestand van 's lands middelen niet mogeljjk was geweest op de begro ting van het Departement van On derwijs voor het jaar 1931 de no dige gelden aan te vragen voor sub sidiëring van een avond-ambachts school te Waalwijk. Daardoor niet ontmoedigd, zond het bestuur 7 dagen later weer een nieuwe aanvrage in, thans voor 't jaar 1932. Onnodig te zeggen, dat ook op deze aanvrage afwijzend werd beschikt. En zo is het gegaan van jaar tot jaar. Steeds werd ge tracht subsidie te verkrijgen, soms door tussenkomst mede van kamer leden (de heer Fléskens), dan weer van andere personen. Niet steeds is getracht alleen voor een avondschool subsidie te krijgen, op andere tijdstippen als vernomen werd dat daarvoor meer kans be stond werd ook subsidie ge vraagd voor een dagschool. Laatstelijk was dit het geval 21 Februari 1940, dus enige maanden vóór het uitbreken van de oorlog. Toen werd tevens besloten op te richten de „Stichting R.K. Nijver heidsschool voor Waalwijk en elm s', reken". Het vroegere bestuur dei- vereniging trad in zijn geheel toe tot het bestuur der stichting, dat evenwel werd uitgebreid met de heren: 1. J. v. Haren, J. v. Hees been, H. v. Well en A. A. de Kort, terwijl als gedelegeerden van de gemeente toetraden de Edelachtb. Heer Burgemeester E. C. J. Moonen en de heer J. A. Verdoorn. In Januari 1941 dus tijdens de oorlog werd van terzijde verno men, dat de ingediende subsidie aanvrage weer zou worden afge wezen, omdat de stichting een R.K. was. Dit was in die tijd niet te ver wonderen en na overleg met di verse instanties, ook op kerkelijk gebied, werd besloten van de stich ting een neutrale te maken. Op 31 Januari 1941 werden de statuten in die zin gewijzigd. Hiermede was de tweede phase in de voorgeschiedenis afgesloten. De derde periode ving aan. De eerstvolgende vergadering had plaats op 26 Maart 1941. De voorzitter kon toen mededelen dat van de Secretaris-Generaal van 't Departement van Opvoeding, W. en Cultuurbescherming bericht was ontvangen, dat rijkssubsidie voor een ambachtsschool te Waalwijk zou worden verleend. Het zou nog tot October 1941 du ren eer de lessen een aanvang kon den nemen. De moeilijkheid be stond voornamelijk in het vinden van een gebouw. Nadat daarvoor verschillende gebouwen waren be zichtigd, werd tenslotte tjjdelijk beslag gelegd op de R.K. Gilden bond, waar de lessen begin Octo ber 1941 aanvingen. Officieel werd de cursus geacht 1 October 1941 te zijn aangevangen. De school begon met 2 afdelin gen: schoenmaken en smeden- bankwerken. Eerste directeur werd na veel strubbelingen de heer W. J. Sluij- ter. De school is langzamerhand steeds in groei toegenomen. Een afdeling voor timmeren werd toegevoegd in 1946; een af deling voor schilders in 1949 en een afdeling voor electriciens in 1951. De avondschool, welke aanving 1 October 1943 met gelijktijdige overname van de gemeentelijke avondtekenschool in 1941, is even eens gestadig uitgebreid, op de eerste plaats door toevoeging van praktijklessen aan de aanvankelijk bestaande tekenlessen. Voorts is laatstelijk aan de avondschool toe gevoegd een nieuwe afdeling en wel voor lederwaren (1 Oct. 1952). Vermeld dient voorts te worden dat een afzonderlijke school werd geopend per 1 October 1952 en wel voor voorbereidend middelbaar technisch onderwijs (V.M.T.O.) als avondschool. Voor wat belreft het aantal leer lingen zij vermeld dat de dagschool in Oct. 1941 begon met 64 leerlin gen. Tijdens de oorlog groeide het aantal leerlingen abnormaal door dat vele jongelui (tot 20 jaar en ou der) zich aanmeldden om zodoen de vrij te blijven van uitzending naar Duitsland. Na de oorlog daalde het daarom even, om daarna echter gestadig toe te nemen tot 330 per 1 Januari 1954. Het aantal leerlingen van de avondschool begon in 1943 met 88 om te stijgen tot 234 per 1 Januari 1954. Omtrent het gebouw kan gezegd worden, dat de Gildenbond slechts korte tijd in gebruik is geweest. De school werd daarna gedeeltelijk ondergebracht in een pand tegen over de R.K. Kerk St. Jan, gehuurd van de heer H. Boers en in een van het R.K. Kerkbestuur, Grotestraat nr. 250. Voorts werd gebruik ge maakt van het gebouw der voorm. tekenschool en sinds 1945 toen Hef beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking het gebouw Grotestraat 250 door een vliegende bom werd verwoest ook van de electr. centrale dei- fa. v. Schijndel aan de Parallelweg. Al deze gebouwen konden in 1949 worden verwisseld door de tegenwoordige semip.ermanenle ge bouwen aan het Vredesplein, wel ke uiterlijk niet liet aanzien hebben vart permanente gebouwen, doch inwendig voor het onderwijs zeer goed zijn te noemen. Omtrent het onderwijzend perso neel kan het volgende worden me degedeeld. De geschiedenis van de eerste directeur, die bij de bevrij ding werd gearresteerd en later werd ontslagen, is welbekend. Tot zijn opvolger werd benoemd de heer C. G. M. v. Steenderen, reeds als leraar aan de school verbonden. Van de eerste leraren: Jac. Eij- kens, schoenmaken; M. G. Wilmer, smeden-bankwerken; F. Kemper man, A. V. Onderwijs; J. M. v. d. Pol, handtekenen; E. v. d. Geer, lich. oefening, en concierge A. v. Herpen, is thans niemand meer in functie. De meesten van hen aan vaardden een benoeming ook slechts tijdelijk om de school te helpen. Dit voor zover betreft de dagschool. Bestuur.- Van het bestuur van 1940 zijn nog in functie de heren: Tielen, v. Dongen, v. Huiten, de Kort, v. Heesbeen, van Well en Thijssen. Van het bestuur van 1930 nog de heren: Tielen, van Dongen, van Hullen en Thijssen. Diverse bestuursleden zijn ons door de dood ontvallen, n.l. de he ren burgemeester Moonen, v. Wees, Verwiel, Klerkx, alsook de heer v. Gent, die korte tijd bestuurslid i:s geweest. Vermeld dient de tragische dood van de leraar Daanen op 14 Febr. 1952, die door een noodlot tig ongeval in functie zijn leven verloor. Omtrent het nut van onze school zal wel geen twijfel bestaan, zodat hel niet nodig wordt geacht dit hier nog eens speciaal te releveren. Directeur en leraren wijden dage lijks hun beste krachten aan de school. De resultaten van ons onderwijs laten wij gaarne over ter beoorde ling van degenen, die daarvan rechtstreeks profileren: de ouders en de industriëlen en ambachtslie den. NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN. a r Overzicht leerlingen bij gelegenheid van het 121/2-jai'ig bestaan der school. DAGSCHOOL. Totaal aantal leerlingen Gediplomeerden 279 of 62% 5: 169 of 74% tt 17 of 77% li 34 of 62% 953 Gediplomeerden f 173 of 50% 74 of 25% 120 of 59% 19 of 28% 17 of 36% 22 of 33% 425 De directeur der school, dhr. C- G. M. v. Steenderen, sprak namens 't lerarencorps een hartelijk woord van gelukwens tot voorzitter en se cretaris, wier werkkracht en am bitie voor de school hij in bijna dagelijkse omgang hogelijk had le ren waarderen. Hij bood hen als stoffelijk blijk daarvan een prach tige plant aan, terwijl hij de lera ren aanspoorde alle krachten in te spannen voor de groei en bloei der school en hij enige richtlijnen aan gaf waaraan een goed leraar moet voldoen. Na een dankwoord van voorzitter en secretaris, bleef men nog een paar uurtjes in gezelligheid bijeen, na deze onverwachte en welgeslaag de herdenking. VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN. Dinsdagavond had de diploma- uilreiking plaats aan de geslaagde leerlingen van de avond-nijver heidsschool. Gediplomeerde leerlingen per 30—3—'54. Getuigschrift „A" (3-jar. cursus) Schoenmakers: 1. A. v. d. Bijl, Sprang. 2. A. Kuipers, Kaatsheuvel. 3. A. Pennings, Waalwijk 4. A. Pol, Waalwijk. 5. A. v. d. Schans, Capelle. 6. P. Verduin, Sprang-Capelle. 7. J. Verduin, Sprang-Capelle. 8. W. v. Wanroojj, Waalwijk. Niet gediplomeerd: 2. Electriciens: 1. L. Dirksen, Kaatsheuvel. 2. W. Hoevenaar, Kaatsheuvel. Niet gediplomeerd: Geen. Metselaars: 1. A. de Jong, Sprang. 2. F. Nannes, Kaatsheuvel. 3. M. Nieuwland, Tilburg. Niet gediplomeerd: Geen. Schilders: 1. G. Hens, Waalwijk. 2. H. v. Loon, Waalwijk. Niet gediplomeerd: Geen. Timmerlieden: Geen. Niet gediplomeerd: 1. Smeden-bankwerkers 1. J. v. Bokhoven, Haarsteeg. 2. L. de Haan, Waalwijk. 3. J. van Hesi, Waalwijk. 4 G. Leijtens, Waalwijk. Niet gediplomeerd: 2. Getuigschrift „B" (2-jarige ver volgcursus) Electriciens: 1 P. Couwenberg, Kaatsheuvel. 2. E. v. Engelen, Waalwijk. 3. W. Harmeling, Waalwijk. 4. J. Ophorst, Waalwijk. Niet gediplomeerd: Geen. Metselaars: 1. G. v. d. Aa, Elshout. 2. A. Bogers, Sprang. 3. W. Treffers, Sprang. Niet gediplomeerd: 1. Schilders: 1. G. Couwenberg, Waalwijk. 2. A. Kleinloog, Capelle. 3. A. van Lier, Waalwijk. 4. A. Muskens, Waalwijk. 5. E. Posi, Kaatsheuvel. 6. A. Steenbergen, Waalwijk. 7. Th. v. d. Wiel. Elshout. Niet gediplomeerd: Geen. Schoenmakers: 1. J. v. Berkel, Loonopzand. 2. M. Brok, Waalwijk. 3. M. v. Esch, Loonopzand. 4. J. Hamers, Loonopzand. 5. I'. Hejjmans, Kaatsheuvel. 6. M. Kemmeren, Loonopzand. 7. W. Kivits, Vlijmen. 8. B. Korthout, Waalwijk. 9. A. van Munster, Waalwijk. 10. C. v. Osch, Waalwijk. 11. B. Schapendonk, Capelle 12. J. Swinkels, Waalwijk. Niet gediplomeerd: Geen. Smeden-bankwerkers 1. I). v. Beek, Sprang-Capelle. 2. C. Bovenkaarsmakers Waalwijk 3. M. van Boxtel, Drunen. 4. J. Broeks, Sprang. 5. M. Brok, Drunen. 6. N. van Drunen, Drunen. 7. J. Duquesnoij, Waalwijk. 8. J. Falier, Vlijmen. 9. F. de Goeij, Waalwijk. 10. A. Gouda, Waalwijk. 11. H. de Jong, Waalwijk. 12. M. v. d. Lee, Haarsteeg. 13. B. Nannes, Kaatsheuvel. 14. J. Rozenbrand, Capelle. 15. W. Schuurmans, Nieuwkuijk.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 9