Waalwijkse en Langstraaise Courant W. TIMMERMANS 8. ZONEN mLWYK IN WAALWIJK VOORTAAN TWEE MARKTDAGEN PER MAAND Assurantiën op elk gebied. Ondanks verzat van middenstandszijde Gemeentelijke Gezondheidsdienst ingesteld W A A L W IJ K 1 H. STASSAR JAARMARK te Waalwijk derdag 8 April op Don- ril a.s. MAANDAG 5 APRIL 1954. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECM HET ZÜIDEN 77e JAARGANG No.28 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK - TEL. 2621 - Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL - TEL. 2002. - OPGERICHT 1878 - TELEGR.-ADRES: „ECHO" Van de tijd die de raad van Waalwijk Donderdagavond no dig had om een agenda van 21 punten te behandelen, werd bijna de helft in beslag genomen door discussies over het voorstel van B. en W. om het aantal marktdagen te ver hogen tot 2 per maand, wat in feite neerkwam op een ver meerdering met acht. Het verzet tot het uiterste van de middenstanders-raadsleden, die nadelen voor de midden stand voorzagen en de consument tiegen zichzelf wilden be schermen, baatte niet, want de meerderheid was er voor- De rest van de punten werd in eensgezindheid afgewerkt, inclusief het voorstel van B. en W. een Gemeentelijke Ge zondheidsdienst in te stellen, tot hoofd waarvan Dr Hor dijk werd benoemd. 33 NIEUWE WONINGEN IN BESOIJEN. Met uitzondering van de heer v. d. Hoven waren alle leden aanwe zig, t oen Burgemeester Teijssen Donderdagavond de raadsvergade ring op de gebruikelijke wijze met gebed opende. Op de notulen van de heide vori ge vergaderingen had geen der le den iets aan te merken. De verschillende ingekomen stuk ken, vermeld in ons vorig num mer, werden alle voor kennisge ving aangenomen, behoudens de jaarverslagen van Dr Mollercolle- ge, Dr v. Beurdenschool, Huis houdschool en Nijverheidsschool, die nog enige tijd voor de raadsle den ter visie liggen. 3. Voorstel tot het benoemen van een hoofd van de gezondheids dienst (voorheen gemeentegenees heer). Op voorstel van de heer Meijs wordt over dit onderwerp enige tijd in geheime vergadering van gedachten gewisseld. Na heropening der openbare zit ting stelt de voorzitter namens B. en W. voor om met ingang van 1 Jan. 1954 de functie van gemeente geneesheer op te heffen, de hier voor geldende instructies in te trekken en met ingang van 1 April 1954 te benoemen tot hoofd van de gemeentelijke gezondheidsdienst de heer W. Hordijk alhier, schoolarts bij de Districts-schoolartsendienst. Na gehouden stemming bleek de heer Hordijk met algemene (14) stemmen als zodanig te zijn geko zen. 4. Voorstel tot toekenning van een renteloos voorschot aan de K.A.B. ten behoeve van de Drum band van de K.A.J. Wordt z. h. st. goedgekeurd 5. Voorstel tot het toekennen van een 3-tal premiën ten behoeve van het verbeteren van particuliere woningen. Ook hiertegen heeft geen der le den bezwaar. 6. Voorstel tot het bouwen van 33 woningen aan de v. Assendelft- straat en de Tolstraat te Besoijen. Blijkens mededeling van de voor zitter heeft de Commissie van Bij stand voor het Gemeentelijk Wo ningbedrijf deze plannen bestu deerd en tot aanneming hiervan geadviseerd. De heer Duijvelaar geeft, mede namens de Woningcimmissie, ui ting Aan zijn grote vreugde over 't feit, dat de gemeente weer 33 wo ningen rijker wordt en men daar mede weer een stapje verder komt naar de oplossing van de grote woningnood. Het deed hem ook genoegen dat hier een soort wo ningen gebouwd zal worden, die meer onder het bereik van de huurders liggen dan de tot nu toe gebouwde middenstandswoningen. Spr. hoopt dat nog meer dergelijke voorstellen zullen volgen. Daar de ze plannen door omstandigheden pas laat zijn verschenen, was het spr. nog niet mogelijk geweest de tekeningen en berekeningen nader té bestuderen. Hij vraagt deze als nog ter inzage. De voorzitter zegt dat B. en W. alles op alles hebben moeten zetten om dit voorstel nog in deze verga dering aan de orde te stellen, daar deze woningen dan nog in het be schikbare contingent van 't eerste kwartaal kunnen worden opgeno men en spoedig kunnen worden aanbesteed. Voor nadere inzage van de plannen zal hij gaarne de gelegenheid geven. De heer Brouwer vraagt waarom deze woningen, blijkens het prae- advies, aan het Gemeentelijk Wo ningbedrijf in exploitatie zullen worden gegeven, terwijl de andere nieuwe woningen daar ter plaatse bij de Besoijense Woningbouwver eniging in exploitatie zijn. De voorzitter zet nader uiteen dat een Woningbouwvereniging al leen z.g. woningwetwoningen mag exploiteren. Nu is het plan van deze nieuwe woningen weliswaar ook gebaseerd op uitvoering vol gens de Woningwet, want dat is de voordeligste oplossing. Maar het is niet zeker dat het gehele plan op basis van de Woningwet zal kun nen worden gerealiseerd, omdat deze woningen nogal aan de ruime kant zijn. 't Is dus mogelijk dat ze gedeeltelijk onder de premierege ling voor de gemeentelijke woning bouw moeten vallen. In dit laatste geval zouden ze achteraf weer van (te Woningbouwvereniging naar t Gemeentelijk Woningbedrijf moe ten worden overgedragen. Om zulks te voorkomen, lijkt het B. en W. beter ze aan het Gem. Woning bedrijf in exploitatie te geven, maar niettemin te proberen ze on der de Woningwetwoningen te doen vallen. Zonder hoofdelijke stemming keurt de raad deze plannen goed. 7. Voorstel tot het opschorten van de aflossingen der geldlening, gesloten met de N.V. Centrale Ar beiders-Verzekering- en Deposito- bank te 's-Gravenhage, ten behoe ve van het onderhoudsfonds van blok IV. De heer Verdoorn heeft met bui tengewoon genoegen kennis geno men van dit voorstel. Hij hoopt dat B. en W. zullen uitzien naar mogelijkheden om ook de vele an dere woningwetwoningen, die hard een verfje en ander onderhoud nodig hebben, te laten opknappen om ze voor verval te behoeden. De voorzitter wijst er op dat er reeds eem plan is opgemaakt voor het herstel van 150 woningen. Alle woningen zijn bekeken en alle no dig geachte onderhouds- en her stelwerkzaamheden zijn opgeno men in een plan dat nog bij rijks instanties in behandeling is. Het is de bedoeling dat ook hel Rijk in deze kosten participeert. B. en W. hebben bij de betrokken instanties reeds op bespoediging van de- be slissing aangedrongen. Wordt het plan door het Rijk aanvaard, dan worden alle woningen die voor herstel in aanmerking komen, op geknapt, dus geen bepaald blok, maar allemaal. De raad gaat z. h. st. met het voorstel accoord. 8. Voorstel tot het aangaan van overeenkomsten met de Nederl. Spoorwegen tot het verbreden van de spoorwegovergangen bij de Putstraat, Baardwijksestraat en bij wachtposten 26 en 28. (Zie prae-advies in ons blad van Maandag 29 Maart). De heer Pulles kan zich met het voorstel goed verenigen, behalve met het verbreden van de overweg bij wachtpost 28 (tegenover WSC- lerrein). Hiervan wordt zo weinig gebruik gemaakt dat hij het onno dig vindt hiervoor zoveel kosten tc maken. De heer Brouwer meent dat ze ker ook de overweg aan de Besoij- ensestraat voor verbreding in aan merking dient te komen. Waarom is dit verkeersobstakel niet in het plan opgenomen? De heer Eibers is het met de heer Brouwer eens wat de over weg aan de Besoijensestraat be treft. Hij acht verbreding bij wachtpost 28 (WSC-terrein) en bij wachtpost 26 (RWB-terrein) ook niet zo urgent. Dit zou later zo no dig nog bekeken kunnen worden. De voorzitter wijst er op dat het met de Ned. Spoorwegen niet be paald gemakkelijk onderhandelen is en dat B. en W. erg blij zijn dat zij er na lange besprekingen en onderhandelingen in geslaagd zijn deze voordelige oplossing te be reiken. Inderdaad is de verbreding van alle genoemde spoorwegover gangen niet even urgent, maar B. en W. meenden verder in de toe komst te moeten kijken. Als straks de verbreding wel urgent wordt, moet weer opnieuw met de Spoor wegen onderhandeld worden en het is lang niet zeker dat zij dan nog bereid zijn lot deze financiële tegemoetkoming. Wat wachtpost 28 betreft, heb ben B. 'en W. overwogen dat ver breding van deze overweg bij ver wezenlijking der Sportparkplan nen wel degelijk urgent zou wor den en ten aanzien van wachtpost 26 hebben zij gedacht aan de daar achter gelegen industrieterreinen, waarvoor deze nauwe overweg on voldoende accomodatie zou bie den. De overweg aan de Baard wijksestraat is niet minder urgent met het oog op de nieuwe weg naar het zwembad. Wat de overweg aan de Besoij ensestraat betreft, wijst de voorzit ter er op dat deze thans reeds zo breed is als de sraat. Bovendien is dit een provinciale weg. De heer Duijvelaar wijst in ver band met dit laatste nog op de nieuwe verbindingsweg Noord- Zuid, die misschien binnenkort tot stand komt, waarbij vanzelf ook deze overweg in het geding komt. De heer Brouwer merkt op dat de overweg aan de Besoijensestraat weliswaar zo breed is als de straat doch vooral voor fietsers, die daar moeten oversteken naar het rij wielpad, is hij zeer gevaarlijk. De voorzitter beaamt dit en zal nader onderzoeken of hier voor de fietsers een oplossing te vinden is. De heer Pulles zegt dat hij zich na de toelichting van de voorzitter wel bij de voorstellen kan neerleg gen, doch naar zijn overtuiging zal verbreding van de overweg bij het WSC-terrein, ook bij verwezenlij king der Sportparkplannen, nooit urgent worden, daar het verkeer daarheen toch meest gebruik zal maken van de Zuidelijke Parallel weg. De heer Kemperman zou deze overweg toch wel in het plan wil len opnemen. In de toekomst kan dan bij sportevenemenlen zo no dig éénrichtingverkeer ingesteld worden. De heer v. Seters spreekt zich ook uit voor aanvaarding van hel gehele plan, zulks mei het oog op de toekomst. De voorzitter adviseert in deze niet te kortzichig te zijn en thans de kans waar tc nemen om een al gehele oplossing te krijgen. Hij merkt op dat dc heer Duijvelaar wel heel optimistisch over 'n spoe dige totstandkoming van (ie Noord- Zuidverbinding spreekt, maar dat zal wel niet zo gauw gaan. Wel is ding. Hij voelde er ook wel iets voor de markt te verplaatsen naar het Vredesplein, al kon dat in de winter wel een bezwaar zijn. De heer Kemperman bekeek de zaak van het standpunt van de consument en was uit dien hoofde voor uitbreiding van de markt. Aan de heer Meijs stelde hij de vraag of marktkooplieden geen middenstanders waren. De heer v. Seters nam aan dat er motieven aanwezig waren ge weest om het aantal marktdagen uit Ie breiden. De kwestie van de middenstand moest ook volgens hem ook van een andere kant be keken worden, zoals de heer Kem perman had gedaan. Aan de con sumenten moest gelegenheid wor den gegeven te kopen wat en waar zij wilden. Hij durfde niet te be oordelen welke schade de midden stand zou lijden. Maar in ieder ge val trok de markt de mensen naar Waalwijk en daardoor zou ook de middenstand meer kunnen verko pen. Welk van beide argumenten stond op de voorgrond'? Voor verplaatsing voelde dhr. v. Seters niet veel. De markt was in het centrum op haar plaats en vormde voor het verkeer niet zo'n obstakel als de kermis. Bij de beantwoording stelde de voorzitter vooraf in het licht dat inen de aangelegenheid niet te zwaar moest tillen. Het ging ten slotte maar om 9 bij nader in zien bleken het er zelfs maar 8 te zijn marktdagen meer of min der. Als eerste argument voor het voorstel bracht hij naar voren dat het een verheugend feit dat deze verkeersweg via Gbrcum, Waal wijk, Tilburg in het Rijkswegen plan is geprojecteerd. Blijkbaar is de minister bij zijn bezoek wel van de noodzakelijkheid hiervan over tuigd geworden. De raad gaat hierna met algeme ne stemmen accoord met het voor stel van B. en W.1 ZOVEEL HOOFDEN, ZOVEEL ZINNEN. Bij het voorstel tot het instellen van 2 marktdagen per maand was dc- heer Duijvelaar de eerste spre ker. Hij verklaarde zich te kunnen verenigen niet het voorstel. Hij vroeg echter of het niet beter was de markt ook naar het Vredesplein tc doen verhuizen. Uit 't feit dat hierover niets in het prae-advies stond, leidde hij af dat B. en W. er niet voor voelden en nu wilde hij weten welke argumenten zij daarvoor hadden. De heer Meijs was het niet met de heer Duijvelaar eens dat de' in stelling van 2 marktdagen per maand zou zijn toe te juichen. Ne derland was in rep en roer om de middenstandsnota, waarin werd behandeld de vraag' hoe er steun verleend kon worden aan de mid denstand. Nu achtte hij het ver meerderen van het aantal markt dagen niet in het voordeel van de middenstand. Men moest de zaken wel breed bekijken, maar waartoe was die uitbreiding dienstig? Voorts had het de heer Meijs verwonderd, dat B. en W. niet wa ren gekomen met een voorstel om de markt te verplaatsen. De ker mis was maar eens per jaar een obstakel, de markt 2 keer per maand. Hij geloofde ook niet dat aan de koper een dienst werd bewezen met 2 marktdagen, want nog altijd was er verschil tussen kopen op de markt en kopen in midden standszaken, waar service was, mogelijkheid lot verhaal enz. De heer Brouwer merkte op dat er van oudsher markt was geweest in Waalwijk tijdens de kermis. Waarom zou dat voortaan niet meer het geval zijn? De heer Verdoorn had met ge mengde gevoelens kennis genomen van het voorstel. Hij kon het ge voelen van de heer Meijs ten aan zien van de middenstand delen en dacht daarbij in het bijzonder aan bloemenzaken en manufacturen winkels. Hij meende dat noch Waal wijk als gemeente noch de mid denstand behoefte had aan uitbrei- B. en W. hadden beschouwd dat markthandel en marktverkeer een ander karakter hebben dan de han del in winkels en middenstandsza ken. Op de markt werd vertier veroorzaakt ook door personen van elders. Dit bracht levendigheid in de stad en deed ook de midden standers profiteren. Bovendien had hij aan de heer Meijs dezelfde vraag willen stellen als de heer Kemper man: zijn marktkooplieden geen middenstanders. Ze hadden zelf op uitbreiding van het aantal markt dagen aangedrongen. Ken tweede argument van B. en W. was het belang van de consu ment. De markt trok belangstelling en voorzag dus in een behoefte. Over de verplaatsing naar het Vredesplein zei de voorzitter, dat deze door B. en W. niet was over- rhogen. De heer Duijvelaar had daaruit ten onrechte de conclusie getrokken dat zij er niet voor voel den. Wel was de voorzitter van mening dat er eerst enige ervaring moest worden opgedaan met de 2 markten per maand. De twee maat regelen tegelijkertijd te nemen, achtte hij inkonsekwent. Wat de markt tijdens de kermis belrof, verklaarde hij dat de oude lijn was doorgetrokken. In 't ver leden was er geen mogelijkheid ge weest. Men zon een proef kunnen nemen, maar niet nu de kermis voor één jaar verplaatst: was. Mo gelijk kon 't later overwogen wor den. WIE BESCHERMEN? In tweede instantie was de eer ste spreker de heer Van Oss. Hij was het niet eens met de zienswij ze over de omzet in middenstands zaken tijdens de markt. Deze bleek op die dagen minder te zijn, waar uit bleek, dat de middenstand geen voordeel, maar nadeel had van de markt. Hij vroeg zich af of de con sument niet beschemd moest wor den inplaats van dat de raad tegen beter weten in de markt uitbreid de. Hij gaf niet erg hoog op over de hygiëne ten aanzien van levens middelen op de markt en meende dat de koper geen kijk had op de kwaliteit van de goederen en daar om beschermd moest worden. De heer Meijs bracht naar voren dat maar weinig marktkooplieden middenstanders waren en dat ze bovendien niet aan eisen hoefden te voldoen zoals de middenstander. Hij meende dat het belang van de consument niet in het geding was. Als iedere consument alles bij de middenstand kocht, zou Waalwijk een middenstand hebben die klonk als een klok. Men hoefde ook niet naar de markt te gaan om goedko per te kopen. Hij zou wel eens wil len weten wat voor kapitaal er Waalwijk werd uitgedragen met 9 marktdagen meer. Voorts betoogde hij dat de raad er niet zat ter be scherming van de middenstand buiten Waalwjjk en tenslotte ver klaarde hij zich eens met wat de heer Van Oss had gezegd. De heer Brouwer zei dat juist als de markt verplaatst zou worden, de middenstand veel schade zou jijden en herinnerde er aan dat juist in de vorige vergadering was betoogd dat de middenstand scha de zou lijden als de kermis naar 't Vredesplein verhuisde. Daarom wilde hij de markt voorlopig in het centrum laten om de middenstand de revenuen te laten. De heer Verdoorn onderstreepte wat de heren Van Oss en Meijs naar voren hadden gebracht. De consument moest af en toe tegen zichzelf beschermd worden. Deze keek niet op de eerste plaats naar de kwaliteit, die aanmerkelijk ver schilde, wat door de doorsnee ko per niet werd opgemerkt. Ook werkte de markt in de hand dat verschillende mensen kochten wat ze niet of niet dringend nodig had den. Onder de marktkooplui wa ren zowel middenstanders als ook beunhazen, maar als gemeenteraad van Waalwijk moest de raad opko men voor de belangen van de Waalwijkse middenstand. De heer v. Seters constateerde dat er grote behoefte bleek te be staan aan de markt. Als de kopers tegen zichzelf beschermd moesten worden, lag dat volgens hem niet op de weg van een gemeentelijke instantie. Het ging hier uitsluitend over de behoefte aan uitbreiding. Verschillende kopers gingen nu buiten de plaats naar grote zaken, misschien zouden ze dan naar de markt komen. Hij geloofde dat er inderdaad behoefte aan uitbreiding bestond. Wel kon hij begrijpen dat de middenstanders zich verdedi gen, maar hij kon niet geloven dat ze er zo'n schade door leden. De heer Duijvelaar vond dat op de eerste plaats de middenstanders zelf in Waalwijk moesten kopen. Ook de middenstand kocht buiten Waalwijk en dan moest blijkbaar de middenstand tegen zichzelf be schermd worden. De heer Eibers merkte op dat er ook met de kermis werd proef ge draaid. Was het niet mogelijk dat ook met de markt te doen? De voorzitter concludeerde sa menvattend, dat er pro's en con tra's waren en meende er niet veel aan te hoeven toevoegen. Wel wees hij er met nadruk op dat. de ver plaatsing van de kermis een heel andere aangelegenheid was dan de verplaatsing van de markt. De eer ste was een evenement dat maar één keer per jaar plaats had, maar MAAK VOOR 'N GOEDE BRIL GEEN VERRE REIZEN WAALWIJK - TEL.3037 STATIONSSTRAAT 88 markt was er op! verscheidene da gen. Naar aanleiding van de op merking van de heer Van Oss over dc hygiëne op de markt zei hij, dat dat misschien een taak was voor het hoofd van de gezondheids dienst. Na de diverse meningen te heb ben samengevat, wees hij op nog één punt: op verschillende plaat sen van gelijke grootte werden zelfs weekmarkten gehouden. In derde instantie verklaarde de heer Meijs gerust op zijn verant woording te durven nemen dat verplaatsing van de markt geen enkel nadeel zou opleveren voor de middenstand. Vervolgens zou zon der markt geen enkele consument iets tekort komen en hij herhaalde: Als iedere consument alles bij de middenstand kochtHij was 't eens met de heer Duijvelaar: als de middenstand elders kocht, gold daarvoor hetzelfde als voor de consument. De heer Brouwer voorzag moei lijkheden als men er toe over ging het aantal marktdagen voor een jaar uit te breiden. Bij de onder vinding van de heer Meijs ten aan zien van het nadeel voor de mid denstand legde hij zich neer, maar liet was hem opgevallen dat op verschillende plaatsen, wanneer het markt was, het personeel werd gehandhaafd of zelfs uitgebreid. Toen daarna niemand meer iets in 't midden had»te brengen, werd er over het voorstel van B. en W. gestemd. Het werd aangenomen met 10 tegen 4 stemmen. Tegen waren de heren Verdoorn, Pullens, Meijs en Van Oss. Van de volgende 12 punten bood er geen enkel ook maar enige stof tot discussie, zodat de voorzitter er die vlot doorheen kon hameren. Daarna sloot hij de vergadering met gebed. VIER ZILVEREN JUBILARIS SEN BIJ DE AMSTEL. Zoals we al gemeld hebben, vier den vier employé's van de Leder- fabriek De Amstel j.l. Vrijdag hun zilveren jubileum bij dit bedrijf, n.l. de heren J. v. d. Hoven, H. de Gouw, A. Mangels en C. van Peer. 's Morgens had in Hotel Verwiel de huldiging plaats in het bijzijn van hun echtgenoten, de directie, kantoorpersoneel en een comité uit de arbeiders. De directeur, de heer J. Gom- pen, sprak de jubilarissen toe en merkte op dat hij zelden de zaal zo feestelijk had gezien. Er was dan ook alle reden om feest te vie ren. Telkens als er jubilarissen waren, stelde de directie er prijs op het jubileum feestelijk te ge denken. Het was voor de sprekers wel gemakkelijk als het er vier te gelijk waren, maar hij verzekerde dat het er niet minder hartelijk om gemeend was. Bij elk jubileum had de heer Gompen de behoefte om te zeggen: als iemand 25 jaar van zijn leven heeft gegeven aan een onderne ming, getuigt dat van stabiliteit, plichtsbetrachting en liefde voor zijn werk. Deze eigenschappen straalden af op de onderneming en op degenen die er bij betrokken waren. Daarom was er niet alleen reden tot lof, de jubilarissen wa ren ook een voorbeeld. De direc teur stelde er prijs op te verklaren dat hij dankbaar was voor de men sen die 25 jaar in het bedrijf hun plicht hadden gedaan, want die deden hun werk goed. Allen had den daar voordeel van en 'n voor beeld aan. Hij was dan ook blij de jubilarissen geluk te kunnen wen sen en wenste hun het allerbeste voor hen zelf en voor hun gezin. Hij sprak de hoop uit dat het be drijf nog lang van hun diensten gebruik zou mogen maken en over handigde elk een geschenk onder couvert, terwijl er al vier prach tige bloemenmanden van de direc tie prijkten. Bovendien deelde de directeur mee dat het de bedoeling was voor alle zilveren jubilarissen een zilveren medaille beschikbaar te stellen vanwege de Maatschappij van Handel en Nijverheid. Die zou nog komen. Namens de medearbeiders sprak de heer G. de Jong, die van me ning was dat het pleitte voor de goede verstandhouding dat al zo veel arbeiders 25 jaar in het be drijf hadden doorgebracht. Hij fe liciteerde de jubilarissen en dank te hun voor de goede samenwer king. Hij wenste hen nog veel ja ren in goede gezondheid toe en na hun werktijd nog menig jaar van rust. Ook hij bood een geschenk onder enveloppe aan. De personeelschef de heer Fijan, was de tolk van de administratie ve medewerkers. Hij zag de bizon- dere feestelijkheid van deze gele genheid hierin dat hij de jubila rissen met hun echtgenoten als verloofde paartjes had zien bin nenkomen. Hü begreep dat er een stemming van dankbaarheid heers te, dat ze dit allen samen hadden mogen beleven. De stemming waar onder gewerkt wordt, zo verklaar de de heer Fijan, getuigt van een goede geest en hij hoopte dat God de jubilarissen kracht zou geven nog vele jaren in prettige verstand houding met allen samen te wer ken. Daarna werden de glazen gevuld en werd er op het heugelijke feit gedronken. Tenslotte dankte de heer Van Peer namens zijn zilve ren collega's voor de mooie dag,

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 1