ViaALWÏR J KAATSHEUVEL X !1LLS DE ECHO m HET ZUIDEN krant er al?!" WIELRENNEN „la de 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 5 APRIL 1954 |F" AAA O V u te 'w nÜ Waalwijkse en Langstraatse Courant solorush van de linksbinnen, waar bij deze de keeper passeerde, bracht de stand op 43. Hiermee kwam 't einde. Al met al geen slechte wed strijd, ondanks de voortdurende re gen. R.K.T.V.V.R.W.B. 2—1. Deze aan beide kanten zeer ma tig gespeelde wedstrijd is met 21 door de Tilburgers gewonnen. Vóór de rust ging het spel goed tegen el kaar op met wisselende kansen voor beide doelen, doch door onsamen hangend spel van de voorhoedes en mede door het slechte en te weinig schieten, bleven deze kansen onbe nut. Wel kon RKTVV na 20 min. de leiding nemen door een straf schop, die werd veroorzaakt door v. Enkhuizen, zodat de thuisclub met de rust een 10 voorsprong had. Direct na de hervatting was het Didden die uit een RWB-aanval van dichtbij hard en laag inschoot, wat de armen van de Besoyense suppor ters reeds omhoog deed gaan, doch de doelman van de thuisclub dook als een snoek naar de bedreigde hoek en ranselde het leder uit zijn kooi, zodat het feest voor RWB niet doorging. Integendeel, want in de zelfde minuut was het de midvoor van de gastheren die een voorzet van rechts met een effectvol schot van dichtbij besloot en de stand hierdoor op 20 bracht. Gedurende de gehele tweede helft is RWB hierna sterk in de meer derheid geweest, waaruit voor hen diverse mooie kansen werden ge schapen, doch steeds was de opeen hoping voor het RKTVV-doel van zo'n grote omvang, dat er geen doorkomen aan was. Tien minuten voor 't einde maakte Meulman met ieen keihard en goed gericht schot 21, in welke stand geen verande ring meer kwam. Een gelijk spel had de verhouding echter beter •weergegeven. De uitslagen van de junioren- wedstrijden zijn: Baardwijk 5RWB 5 42 RWB 6Waspik 4 50 Baardwijk 6—RWB 7 110 SPRANG. 1 U The GunnersNEO 15. Haar laatste competitiewedstrijd hebben de bezoekers in een fraaie overwinning omgezet. Zeker was dit voor de rust niet aan te zien, toen vrij lusteloos werd gespeeld zonder veel verband. Toch wisten zij door twee harde en goed ge richte schoten een 2-0 voorsprong te nemen. Na de rust moest legen de sterke wind worden opgetornd, hetgeen geen bezwaar leek, daar het ver band van achter- en voorhoede '.hans goed verzorgd was. Spoedig werd de thuisclub dan ook uit haar verband gespeeld, daar zij geen oplossing konden vinden voor de snelle aanvallen, welke meestal over de Vleugels werden gelan ceerd. Nog drie maal werd uit de vele aanvallen de Gunners-doelman gcen schijn van kans gegeven en men kan gerust zeggen dat de scheidsrechter The Gunners voor een grotere nederlaag behoedde. Uit een ver schot redde de links binnen de eer voor zijn club, daal de gladde bal de NEO-doelman parten speelde. Als in de promotie zo gespeeld wordt' als in de tweede helft van deze wedstrijd, dan mogen wij ze ker hoge verwachtingen hebben. Sparta 2—NEO 2 2—3. Deze wedstrijd, waarin de bezoe kers gedoodverfd waren 'te verlie zen, is toch in een overwinning omgezet in een wedstrijd die meer hard dan fraai te noemen was. Dit lag zeker in hoofdzaak aan 't feit, dat het publiek zich zeer onspor tief gedroeg en de spelers tot on sportieve daden werden aangezet, hetgeen de taak van de goed lei dende scheidsrechter Wagenma kers zeer bemoeilijkte. In elk ge val is het zeer onsportief indien het publiek hun favorieten zo ter overwinning wil voeren. Over de wedstrijd kunnen wij kort zijn, daar te veel aan de knikkers en te weinig aan het spel gedacht werd. De bezoekers, met de wind in de rug gestart, wisten het voor de rust niet verder dan een 1-0 voor sprong te brengen, welke stand zij na de rust geleidelijk tot 3-0 wis ten op te voeren. Enige minuten voor het einde wist Sparta door energiek aanvallen haar achter stand tot 32 terug te brengen en hiermede kwam tevens hel einde van deze wedstrijd en staan onze reserves op de drempel van het kampioenschap. Het 3e elftal wist met 10 van WESK 6 te winnen in een pittig gespeelde wedstrijd, en dit brengt haar vaster op de tweede plaats van de ranglijst. LOONOPZANl). Uno AnimoConcordia SVD. In een prettige, sportieve wed strijd heeft Uno de twee punten thuis gehouden. In het begin is het een wederzijds verkennen met Uno iets in de meerderheid, wat de thuisclub echter wegens het fana tieke werk van de Concordia-doel- verdediger, niet in doelpunten kan uitdrukken. Toch wordt de druk te zwaar en de in het nauw ge brachte back trapt in eigen doel, 10, waarmee de rust ingaat. Na de rust wordt verwoed ge streden om een doelpunt. De aan- ÖKFtt T&* f Wf *4F*i\ BAARN 20 ÈlkJPtt L» BEEU-rl OXXI QE5»Du an MAARN PO J rmu'6 42,1 £023=7». 'li I Bij wegwijzers moet U goed op verschillen letten. Anders komt U in Zevenbergen terecht, als U in Zevenaar moet zijn. Hier is dus opletten geboden! Net als bij het kopen van siga- rettenvloei. Ook daarbij maken verschilpunten veel uit. Denk bij vloei steeds aan de 3 kwaliteits- punten van Mascotte: het vloei dat beter rolt, beter plakt en beter brandt. Volg daarom de veiligste weg: vraag MASCOTTE als U weer eens shag koopt. (Ditmaal in de tekening 4 ver schilpunten). vallen van Uno worden gevaarlij ker dan die van de gasten, doch steeds is de doelverdediger op z'n post. Concordia zwoegt voor de gelijkmaker, maar het beslissende schot ontbreekt telkens. Uno komt er steeds beter in en weet de stand geleidelijk op te voe ren tot 40. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld. WAALWIJK WIELERCLUB OLYMPIA. De Waalwijkse wielerclub Olym- pia, die vorig jaar op 21 Juni haar le Spoorbaan-criterium organi seerde, komt dit jaar op 23 Mei met een sportvenement van waar lijk grootse allure. Er wordt dan n.l. op het Spoor- baanparcours na een nieuwelin genronde, waarin pl.m. GO van de beste nieuwelingen starten, een amateurcourse gereden van 80 km, waarin de acht eerste renners di rect iia deze 80 km geplaatst wor den achter zware motoren en dan nog 50 km hebben te rijden. Dat dit iets nieuws is, niet alleen voor Waalwijk, maar ook voor geheel Midden-Brabant, behoeft geen be toog en wij verwachten dan ook op 23 Mei, wanneer het weer wil meewerken, een drom van bezoe kers langs dit prachtig spoorbaan- parcours, dat door zijn unieke lig ging de bezoekers in staat stelt de gehele baan te overzien en de ver richtingen der renners van begin lot eind te volgen. Een keur van renners is reeds gecontracteerd, terwijl nog steeds inschrijvingen binnenkomen, waar van wij in ons volgend nummer meer kunnen vertellen. VLIJMEN. In een wegwedstrijd over een afstand van 125 km, die Zondag in Weelde (België) onder zeer slechte Weersomstandigheden gepaard met regen- en hagelbuien, werd verre den, heeft onze dorpsgenoot Wolfs zich weer bijzonder onderschei den. Er waren 85 vertrekkers en hiervan wist Wolfs in de sprint van de kopgroep een eervolle der de plaats te bezetten. Van de pre mies, die werden verreden, wist Wolfs er 8 te winnen. Mooi succes van de Vlijmense nieuwelingen. Zondag namen vier nieuwelin gen uit Vlijmen deel aan de ronde van Veldhoven en zij wisten zich alle vier in de prijzen te rijden. H. Kivits werd 4e, Fr. Libregts lie, A. Parijs 12e en van Dal 15e. Gedurende de gehele wedstrijd bleven zij in de kopgroep. Met 35 renners moest de sprint de beslis sing brengen met bovengenoemd resultaat. De inzdt is veelbelovend. De amateur G. v. Baardwijk nam eveneens deel aan de ronde van Veldhoven. De inzet van de eerste wedstrijd was niet slecht; de 100 km wist hij uit te rijden, na een onvoldoende voortraining. Bij wat meer training zijn er successen te behalen. STERRIT OP DAG DER NAASTENLIEFDE. Ook voor dit jaar is er door de Bond Zonder Naam weer een ster- rit voor ouders georganiseerd voor de dag van de Naastenliefde op Zondag 23 Mei a.s. Men zal .zich de buitengewoon succesvolle tocht ook vanuit Waalwijk van het vorig jaar herinneren. Dit jaar gaat de reis opnieuw naar Haarlem, dat voor deze tijd van het jaar wel heel gun stig gelegen is, doordat de schoon heid van de bollenvelden de aan trekkelijkheid van de tocht zeer verhoogt. Weer wordt er een beroep gedaan op de bezitter van personenauto's om hun wagen op die datum ter be schikking te stellen voor de sterrit op 23 Mei voor de ouders vooral van grote gezinnen. Men mag als chauf feur een reisgenoot(e) meenemen, maar de rest van de ruimte moet natuurlijk beschikbaar blijven voor ouders. Èr hebben zich al eigenaars die willen rijden aangemeld, vooral van degenen die vorig jaar zijn meegeweest. Ouders die denken in aanmerking te komen voor deelname aan de sterrit, moeten zich vóór 15 April opgeven aan de promotrice of pro motor van de Bond Zonder Naam in de wijk waar zij wonen, al moeten degenen die vorig jaar mee zijn ge weest er natuurlijk rekening mee houden dat anderen in principe voorgaan. Er moet een keus worden gedaan en hoe meer auto's er zijn, des te gemakkelijker zal de keus zijn. Tenslotte wordt er meegedeeld dat half April zal worden begonnen met de verkoop van loten met een bijzondere actie van de Bond Zon der Naam op de dag der Naasten liefde, Zondag 23 Mei. VROUWENGILDE. Donderdag 1 April was er in Tha lia een vergadering van het Kath. Vrouwengilde, afdeling Waalwijk. Na opening met de christelijke groet door de presidente, bracht zij dank aan de redactie van „De Scha kel" en sprak haar teleurstelling uit over de geringe opkomst op de bid- en boetedag. De tijd waarop het bid uur gesteld was, kon geen reden voor verzuim zijn, daar bij de mid dag over make-up, die meer tijd vroeg, veel meer dames aanwezig waren. Verder deed zij enige mededelin gen, o.a. over een excursie naar de A-B fabrieken te Tilburg op Dins dag 13 April. Pater v. Rijn O.P. sprak over de emancipatie van de vrouw. Hij ver telde over het begin van de strijd om de emancipatie van de vrouwen en eindigde met de conclusie, dat hier bij de katholieke vrouwen nog een achterstand is. De katholieke vrouwen moeten bewuster zijn van hun taak, niet alleen ten opzichte van hun gezin en werk, maar ook tegenover de ge meenschap. Hij besprak een actie van dames uit Laren, die door hem geleid wordt, waarbij deze dames oefening krijgen in welsprekendheid en de nodige vlotheid voor vergaderingen en bijeenkomsten in eigen kring, maar ook in interconfessionele com missies. Hierdoor krijgt de katholieke Vrouwenbeweging vrouwen, die in eigen gemeenschap kunnen optre den en waardoor het werk in eigen kring door eigen mensen kan ge beuren en prima kan gebeuren. Na de pauze werden verschillen de vragen gesteld waaruit een gro te belangstelling bleek, zodat met September vermoedelijk een veer tiendaagse middag- en avondcursus zal beginnen. De presidente sloot, na dank te hebben gebracht aan de spreker, de vergadering. VISSCHERSLUST. Zaterdagavond hield deze vereni ging haar eerste algemene vergade ring in 1954. De opkomst, alhoewel die groter had kunnen zijn, viel toch niet di rect tegen. Naast de gewone punten voor 'n dergelijke vergadering werden en kele interne zaken afgedaan. Een onwelluidende geste van de Vrolijke Vissers té Waalwijk en een dito van hun lid van Haren, werd door de algemene vergadering met kracht afgewezen, temeer daar uit de stukken bleek dat het Hoofdbe stuur van de Algemene Hengelaars- bond als haar mening uitsprak dat Visscherslust het gelijk aan haar zijde had en dat weerlegd werd dat V. water bij de Vrolijke Vissers in pacht die klanten hebben geen pacht-, alleen visvergunning zou hebben geprobeerd af te nemen. Wat de stroperij op de wateren van Visscherlust betreft, acht de al gemene vergadering inderdaad po- litie-toezicht hierop te weinig, waar om zij haar goedkeuring hechtte aan het door het bestuur verzonden adres aan de Minister van Justitie, met verzoek de eigendommen der vereniging intensiever door politie te doen beschermen, een bescher ming waarop iedere Nederlander grondwettelijk recht heeft, alsook rechtspersoonlijkheid bezittende li chamen. Door eigen optreden van de ver eniging, daardoor in staat gesteld door getuigenis van Belgische en Tilburgse hengelaars, kon aangifte worden gedaan van het onrechtma tig vissen met een zegen in het Stukske en het daardoor onttrek ken van vis aan dat water, waar door proces-verbaal kon worden op gemaakt, waarbij de pleger van dit misdrijf heeft bekend. Hopen we nu maar dat door het stellen van een voorbeeld door de heer Officier van Justitie, een einde aan deze strope rijen komt. 550 Pond witvis werd uitgezet in de wielen te Besoyen, waarvan 50 pond ter beschikking was gesteld door een lid der vereniging als bij drage in het pootvisfonds. Een na volgenswaardig voorbeeld. Na afloop van de vergadering werd een geanimeerd rikconcours gehouden, waaraan het grootste ge deelte der vergaderingbezoekers deelnam. De dagprijzen werden gewonnen door de leden, de eerste prijs door v. Eggelen, de tweede prijs door de Haar en de derde en vierde prijs resp. door Verschuren en A. v. Veld hoven. Als kas-cóntrole-commissie wer den gekozen de leden Kneepkens, v. d. Lee en v. d. Hilst. Het onderlinge concours in ver band met het 35-jarig bestaan per begin Juni, zal worden gehouden in het Noorderafwateringskanaal on der Dussen. In het begin van dit jaar overleden plotseling drie van de leden, die door het betrachten van enkele ogenblikken stilte wer den herdacht. GOEDKEURINGEN. Naar wij vernemen hebben B. en W. hun goedkeuring verleend aan het houden van een loterij voor de toneelvereniging „Baardwijks To neel". Voorts vernemen wij dat Ged. Staten hebben goedgekeurd dat de gemeente een subsidie verleent aan de Liedertafel „Oefening en Ver maak" voor het uitvoeren van het Requiem van Mozart bij de Doden herdenking. Ook hebben Ged. Sta ten goedgekeurd het raadsbesluit waarbij op de Openbare Lagere School het vak handenarbeid werd ingevoerd. AANRIJDING. Zondagavond werd op de Sprang- seweg een fietser aangereden door een bromfietser. Een meisje dat bij de fietser achterop zat, viel er af en werd aan haar knie gewond, terwijl haar kleren werden bescha- digd. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Een paar kinderschoenen; da mesfiets; dop van benzinetank; bruinlederen portemonnaie; arm bandje; beige boodschappentas; .actetas met werkkleding; roei boot; herenpolshorloge; een paar dameshandschoenen; schakelarm bandje. Verloren Étui mét vulpen en halpen; dou blé broche; steun voor motorrij wiel; vulpen; rode balpen; rode portemonnaie; jasbeschermer2 rode steppen beige portemonnaie; bankbiljet van 10.een paar bruine dameshandschoenen; blau we step. AGENDA. Woensdag 7 April: 8 uur repetitie Dameskoor „Oefening en Ver maak" in Hotel Ver wiel. Zondag 11 April: 12 uur repetitie Mannenkoor „Oefening en Ver maak" in Hotel „De Twee Ko- lomrrien". Sa GESLAAGD. Voor het diploma typen, opgeleid door instituut Klomp-Vorsselaars uit Tilburg, slaagden de dames Cocky Vloemans en Ida Klijn alhier. JAARVERGADERING. Vrijdag 9 April vergadert de afdeling Kaatsheuvel St. Willibrordus van de Ned. Kath. Bond van Werknemers in Industriebedrijven in de zaal van de Gil denbond. Er is een grote agenda af te werken: 1 Opening, 2 jaarverslagen van secretaris, penningmeester en verslag van de controle commissie, 3 aanwijzing nieuw lid van de controle commissie, 4 mededelingen en ingekomen stukken; 5 huldiging en uitreiking van diploma en insigne aan de jubilarissen die 25, 30, 35 of 40 jaar lid zijn van de bond; 6 spreek beurt door het hoofdbestuurslid Jonker over het onderwerp PBO; 7 afscheid van de Geestelijk Adviseur Pastoor de Klijn en kennismaking met de nieuwe Geestelijk Adviseur Kapelaan v. Oord; 7 Rondvraag en sluiting. R.K.J.B. Vrijdagavond om half negen hield de RKJB in de Gildenbond een zeer goed bezochte maandvergadering, waarop alle bestuursleden en nagenoeg alle leden pre sent waren. Na een kort openingswoord en het voorlezen der notulen kwam de bespreking van het aardappelproefveld aan de orde. Ieder lid zal meedoen aan het uitzetten van 100 aardappelpoters op ten centraal proefveld, hetzij met A ge kleurde poters of met eigen, geselecteer de of niet-geselecteerde poters, om de ontstane groei-verschillen te kunnen na gaan. Zoals ook andere jaren, zal ook dit jaar ieder lid weer 100 poters uit zetten voor de traditionele turnavond. Ook het proefveld voor gerst stond weer in aller belangstelling. Besloten werd het veld gezamenlijk te bewerken en dit jaar proeven te nemen met de rassen Hertha en Frisia, in drievoud. Als vier de punt kwam de gewassenwedstrijd aan de orde. Door de heer Wouters, ass. van de RLVD werd een toelichting gegeven over een te houden graslandwedstrijd. Door verschillende leden werd in de af gelopen winter een graslandcursus ge volgd. Deze zomer zal viermaal een keu ring van de grasvelden plaats vinden. Enkele weken geleden werd een oriën- teringsrit gehouden, waarvan de uitslag bekend gemaakt werd. Deze was; 1 Leo Klijn, 2 M. Klijn, 3 W. van Kuijk, 4 G. Klijn, 5 D. Zwaans, 6 J. van Laarhoven. Voor de Werktuigendag van de NCB, welke op 11 Mei a.s. wordt gehouden, bestond veel belangstelling. Indien mo gelijk gaat men in combinatie met de NCB en de Tuindersbond van de NCB daarheen. Evenals andere jaren wordt ook dit jaar weer een inzameling gehouden van cud papier voor het TBC-fonds van de N.C.B. De bedevaarten in de maand Mei zul len ook weer doorgang Vinden; op de le Zondag naar Elshout, op de 3e Zon dag naar Den Bosch en op de 2e Pink sterdag naar Looriopzand. De Geestelijk Adviseur sprak een kort opwekkend woord in verband met de Vastentijd. Hij vroeg aan elk lid zich in het een of ander iets te ontzeggen om zodoende deze boetetijd mede te beleven. Met een denksportw^dstrijd werd de avond gesloten. De A-groep won met 9!4 punt van de B-groep, die 7j/j pt. no teerde. i i |.l Van de rondvraag werd een zeer druk gebruik gemaakt, die getuigde van de ac tiviteit en saamhorigheid onder de Jonge Boerenstand. HET SOLISTENGONCOURS EUPHON1A, Met het solisten-concours van 't Kon. Muz. Gez. Euphonia gaat het bijzonder goed. Het aantal inschrijvingen is reeds zo hoog gestegen, dat de drie dagen na genoeg geheel gevuld zijn. Er is zelfs al eeg dag bij, dat er 46 deelnemers optre den. Van sommige corpsen komen zoveel leden, dat ze samen een geheel program ma van verschillende uren vullen. Naast uit de provincie Noord-Brabant is er ook grote deelname van muzikanten uit alle andere streken van het land. Het con cours wordt gehouden op Maandag de 2e Paasdag en op Zaterdag en Zondag na Pasen. STEUN AAN DESK. Dat al het mogelijke gedaan wordt om Desk van de degradatie te redden, is be grijpelijk en verantwoord. Doet de club hiervoor, gesteund door een actief be stuur en een goed leidende elftalcommis sie wat gedaan kon worden, daarnaast interesseren zich nog velen laten we hopen niet te laat voor het troetel kind, dat Desk jaren van Kaatsheuvel is geweest en nog is. Zo vernemen we, dat Maandagavond in Euphonia een verga dering gehouden wordt, bijeengeroepen door een drietal jonge mensen, om de supporters van Desk te animeren voor een spontaner medeleven en te ambiëren voor een grotere morele steun aan het spelende elftal, 't Is een steeds terugke rend verschijnsel geweest, dat met het zakkende peil der club, ook de suppor- terssteun wegkwijnde. En juist dan moet een club op steun kunnen rekenen. Dat te herstellen is het doel van de maan dagavond-vergadering. Jaarvergadering Bel Canto. Donderdagavond houdt de Zang vereniging „Bel Canto" in de zaal van de heer Jan v. Dun haar jaar vergadering. Onder de nieuwe voor zitter, de Weled. Heer Hoynck van Papendrecht, zullen de belangen der vereniging besproken worden en nieuwe gezichtspunten worden geopend om de bloei der vereniging te bevorderen. Rik-concours. Door de toneelvereniging „Lector et Emergo" uit Tilburg is in de zaal van de heer Jan v. Dun Zondag avond en Zondag 11 April a.s, een xmsb fib'diV 3 rus Een vraag, die wordt herhaald met de regelmaat van een krant. Zijn krant, die voor hem onmisbaar is. En niet voor hem alleen. Voor allen in deze omgeving is het plaatselijk nieuwsblad een deel van hun leven. Want meer dan het nieuws uit de wereld interesseert hun wat er gebeurt in de streek om hen heen. Ook de advertentie pagina bevat nieuws dat voor de bevolking op het platteland en In de provinciesteden van zeer groot belang is. Doet Uw voordeel met deze belangstelling door geregeld in hec plaatselijk nieuwsblad te adverteren! =- >inB h

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 6