as:- TROOM DBGESMANN OCEAANLIEFDE woens Boerengezinsdag prijzen „Ons Middelbaar Onderwijs in Noord-Brabant" 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 MEI 1954 6 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 19 MEI 36-39 6.95 32-35 6.25 28-31 5.25 24-27 4.25 22-23 3.45 95 's-HERTOGENBOSCH TILBURG-HELMOND verrichtte gedurende 40 jaren heilzaam werk. in Drunen en Elshoui Schaafwonden? |j 20-21 Een pracht sandaal met lederen binnenzool en ori ginele prisma vormzool, in de maten Kleuterpakje,ballonbroek je met tricot blousje, leeft. 1 en 2 jaar, broekje in rood, blauw, bruin en groen, blousje in wit en O 60 geel Communiecadeautje echt zilveren armbandje met drie eikeltjes, ver pakt in keurig doosje 75 Ook een mooi Communie geschenk, schooletul van imitatie- leder, 3-dellg, met O 95 rijke Inhoud Bedrukte lingeriezijde in frisse mille fleurs dessins m. wit, bleu, geel, reseda 4 45 enzalmfond,80cm.br. Voor weekend en vacan tia: Khaki herenshort, band m. elastiek, Engelse zoom en achter- A 25 zak ■Vactisch in de naaidoos, 50 gram spelden OQc in gekl. blikken doos Tuinsiangvandoorz. plastic In groen, ijzersterk, "7QC vederlicht, p. meter Kofiiewaleitjes, een licht en lekker koekje, A f\ c 250 gram "w Niertjes in Worcester- saus, een delicatesse uit exportpartij, 4 Ac per blik tV SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN *5 Dubbelzijdig wollen slaap kamerkleedje met wollen franje, In 4 frisse bloem- dessins, O10 50 x 95 cm. Voorgetekend ontbijt- laken met mooie kruis- en steelsteekdesslns, ^375 prima kwal. katoen Een zeer bijzonder koopje voor de jongemeisjes, ankiets van de nieuwe rekbare crêpe nylon 4 95 In beige en grijs IJzersterk werkhemd in gedekte ruitdesslns, wasecht, 5^ alle maten gina Strassburger in haar klassieke hogeschool op haar zeldzame Isa bella? Ziehier slechts enkele grepen uit dit rijk gevariëerde wereldstad-pro gramma, waarlijk een schouwspel om nooit te vergeten. Wanneer straks onder het felle licht der schijnwerpers de zwepen knallen en de muziek weerklinkt, willen wij een bezoek aan het Cir cus Strassburger van harte aanbe velen. Dagelijks bestaat van 's morgens 10 uur af gelegenheid tegen geringe entrée-prijzen de menagerie en stal len te bezichtigen. Voor verdere details verwijzen wij naar de ko mende advertenties en verdere pu blicaties. OUDEN VAN DAGEN GAAN NAAR STRASSBURGER. De Waalwijkse Ouden van Dagen zijn door de directie van Circus Strassburger, dat Maandag, Dins dag en Woensdag in Waalwijk zijn tenten op zal slaan, in de gelegen heid gesteld de voorstelling op Woensdagmiddag bij te wonen. De Ouden van Dagen zijn natuurlijk de directie van het circus zeer erken telijk en zullen van deze gelegen heid vanzelfsprekend graag gebruik maken. AUTOMATISCHE BEREIKBAAR HEID DISTRICT LEEUWARDEN. Met ingang van 17 Mei a.s. te 08.00 uur is voor de abonné's van de geautomatiseerde netten van 't district 's-Hertogenbosch, de moge lijkheid geopend om gesprekken met de automatisch bereikbare net ten in 't district Leeuwarden langs automatische weg tot stand te bren gen. van het grootste belang is, om de juiste school op de juiste plaats te krijgen. Tenslotte wees Dr Verlinden er op dat onderwijs en opvoeding geen zaak zijn, maar -een taak, een taak die O.M.O. op grandioze wijze steeds heeft vervuld. Daarna verenigden zich de vele genodigden aan een lunch in Riche, waar een prettige sfeer heerste en vele hartelijke woorden werden ge sproken. Bij deze herdenking was ook bestuur en directie van het Dr Mollercollege alhier vertegenwoor digd. Een pontificale H. Mis, gecelebreerd door de Bisschop van 's-Bosch, Mgr W. Mutsaers en een feestvergadering in de aula van de R.K. Economische Hogeschool vormden de officiële viering van het 40- jarig jubileum van O.M.O., hetgeen wil zeggen „Ons Middelbaar Onderwijs in Noord-Brabant", de vereniging die, opgericht door Dr W. Moller, zeer veel heeft gedaan voor het Middelbaar Onder wijs in onze procincie. Bij de plechtige vergadering in de aula waren behalve Mgr Mut saers en het bestuur van O.M.O. aanwezig o.m. Mevr. de Wed. W. Moller, Dr Drewes, vertegenwoor digende de staatssecretaris van O. K. en W., drs van de Poel, lid van G.S. en ook Dr J. Verlinden, hoofd afd. Research en Documentatie van het Ministerie van O. K. en W., die als feestredenaar optrad. De feestvergadering had plaats in de aula der Economische Hoge school en in zijn openingswoord wijdde de voorzitter van O.M.O., de heer P. v. d. Putt, enige woorden aan de jubilerende vereniging, wier streven hij karakteriseerde met de woorden van Dr Moller: De katho lieke school kan altijd minstens de meerdere zijn van de andere school. Hij toonde zich dankbaar ten op zichte van de regering, voor de ver betering van de financiële toestand; echter in niet mindere mate ging zijn dank uit naar de gemeentebe sturen, de kerkbesturen en de vele particulieren die in de Brabantse plaatsen het stichten van Middel bare Scholen hadden mogelijk ge maakt. Waarderende woorden had de voorzitter ook voor de secretaris- penningmeester van het Hoofdbe stuur, de heer v. Hooff te Tilburg en aan zijn voorganger de heer J. v. Loon. Mede namens Mgr Baeten, de bis schop van Breda die in Lourdes ver toeft, wenste Mgr Mutsaers de ver eniging van harte geluk. „Wij zijn dankbaar jegens de goede God, die voor ons dierbaar Brabant zo uit zonderlijk goed heeft gezorgd", zo zei Monseigneur. In de korte rede van Dr Drewes, die zijn gelukwensen uitsprak na mens de staatssecretaris van O. K. en W., wijdde hij enkele woorden aan de nagedachtenis van Dr Mol ler, wiens karaktertrekken hij in de jubilerende vereniging terugzag; hij wees op de prettige samenwer- met het departement, met bestuur, directeuren en rectoren, maar voor al op de prima administratieve Ir t* n pui HET V.H.M.O. IN BRABANT. De feestredenaar Dr Verlinden gaf een boeiend en goed met cijfers gedocumenteerd overzicht van de ontwikkeling van 't Voorbereidend Hoger en Middelbaar Onderwijs in Noord-Brabant. Toen O.M.O. 40 jaren geleden het heilzame werk in deze provincie be gon, telde Brabant 9 erkende scho len met 940 leerlingen; één van deze scholen was katholiek; thans ech ter was dit aantal uitgegroeid tot 43 scholen, met in totaal 9700 leerlin gen. O.M.O., aldus de spreker, heeft in deze groei een belangrijk aandeel gehad, evenals in het feit dat de gymnasiale opleiding in Brabant percentsgewijze door meer leerlin gen wordt opgevolgd, dan in het overige gedeelte van ons land. En wanneer hij sprak over het nut van een vereniging als O.M.O., wees spreker er nadrukkelijk op dat overleg in regionaal verband Dag van bezinning op de toekomst. De boeren en boerinnen van Drunen en Elshout, in totaal ruim 600 man sterk, hielden Donderdag in de veiling- hallen een Boerengezinsdag, Het is een dag geworden van bezinning op de toe komst der boerenjeugd. De dag begon met een plechtige H. Mis. Om 10 uur had de eerste bijeenkomst plaats in de veilinghallen. De voorzitter van het voorbereidend comité de heer Kamp, gaf in zijn openingswoord een uit eenzetting van de bedoeling van deze dag, een uiteenzetting waarop de eerste spreker van de dag, Deken Rooyackers, dieper inging. Na eerst zeer in het kort de talrijke problemen in de boerenstand te hebben belicht, speciaal die van de toekomst van onze boerenjeugd, wees spreker er met nadruk op, dat het gevaar niet denkbeeldig is dat de ouders alleen deze problemen niet meer aan kunnen. Het is onjuist te denken dat dit wel van zelf in orde zal komen. Wij moeten zelf ons bewust worden van onze taak in de ze en daar waar nodig zelf doeltreffend medewerken. 12000 Jonge boeren in Bra bant wachten momenteel op een bestaan in een andere tak dan het boerenbedrijf of emigratie. Dit getal zal in de toekomst nog aangroeien, want J4 van de boeren jeugd slechts zal in de toekomst een be staan kunnen vinden op de boerderij. Duidelijk is dus, aldus spreker, dat naar andere middelen en mogelijkheden moet worden gezocht. Deken Rooijackers noemde ook enige mogelijkheden welker uitwerking spreker echter gaarne overliet aan meer deskun digen op dit terrein met name de heer v. d. Meijden van de Katholieke Be roepskeuze Voorlichtingsdienst en Rec tor Bekkers en Ir V/ellen, twee voor mannen van de Boèren zaak. Als mogelijkheden noemde deken Rooijackers het Priesterschap en de re- ligieuse staat voor onze boerenjongens en meisjes. De boerenstand immers heeft van oudsher een groot aandeel gehad in het opleveren van Priesters en kloosterlingen. Spreker noemde ook emigratie en overgaan in de industrie, die vooral een speciale vorming eisen. Spreker had ook aandacht voor de Boerinnen, die straks misschien gaan emigreren of buiten hun stand Jiuwen; ook dit eist een bijzondere vorming. Wij moeten alles doen, aldus deken Rooij ackers, om aan de problemen het hoofd te bieden. Maar menselijke middelen al leen zullen niet voldoende zijn en diepe Godsdienstzin en waar Godsvertrouwen en ons gebed zullen nodig zijn om de moeilijkheden te overwinnen. Ook burgemeester Snels voerde in de morgenuren nog het woord. De Burge meester noemde het een zeer gelukkige gedachten om een gezinsdag te organise ren, waarop de problemen van deze tijd voor de boeren en tuinders eens geza menlijk konden worden bezien. De boe renstand moet geestelijk weerbaar en pa raat zijn om tegen de stromingen van deze tijd op te tornen en het kostbare geestelijke erfgoed zal ook de nieuwe tijd gunstig moeten kunnen bevruchten, aldus burgeemeester Snels. De laatste spreker in de morgenuren was dan de heer H. v. d. Meijden, van de Katholieke beroepskeuze voorlich tingsdienst, die in een zeer uitvoerige uiteenzetting de taak van de beroepskeu- ze-voorlichting uiteenzette. Spreker stelde dat de ouders de taak hebben om de kinderen zo te vormen, dat het volwaardige mensen zullen kun nen worden in de maatschappij. Resume rend het vooraf gesprokene, kwam spr. tot de slotsom dat voor de boerenjeugd op de schoolbanken voor een groot ge deelte een ander beroep zal moeten wor den gekozen, maar de ontzaglijke veel heid van beroepen, maken de keuze voor de ouders niet gemakkelijk. De Katholieke beroepskeuze voorlich ting nu, wil hierbij behulpzaam zijn en zij kan dit, zij kent de vraag omdat zij deze voor de toekomst peilt; zij kan middels testen de aanleg van de jongen of het meisje peilen, in één woord, zij staat met alle moderne hulp middelen van deze tijd klaar om U voor te lichten. Zeer uitvoerig behandelde spreker dan ook de diverse opleidingen welke nodig zijn voor bepaalde beroepen, opleidingen op een MTS, Ambachtschool etc. Ook de beroepskeuze voor de meisjes werd niet vergeten. De jonge boerin kan het beroep kiezen van gezinsverzorgster, verpleegster of onderwijzeres, en ook hiervoor gaf spreker ih zijn uitvoerige inleiding de opleidingscmiddelen en scho len aan. Na deze morgen van besprekingen verzamelden allen zich aan een goed voorziene Brabantse koffietafel, welke alle eer werd aangedaan. Twee spreekstoelengesprek. In de namiddag kwam twee prominen te figuren uit de Brabantse Boerenwe- reld op het podium, namelijk de algem. geestelijk adviseur Rector Bekkers en de secretaris van de N.C.B., ir Wellen, die in een twee spreekstoelengesprek de problemen van de jonge boeren en boe rinnen even onder de laupe namen. Had de heer v. d. Meijden in de mor genuren meer gesproken voor de boe renjeugd, die nog kiezen moest, Rector Bekkers en Ir Wellen spraken meer over en voor hen, die reeds gekozen hadden en nu de leeftijd dus hebben van 17 tot 30 jaar. Rector Bekkers begon met te zeggen, dat hij toen hij hoorde dat er in Dru nen een gezinsdag was, had gezegd: daar moeten wij naar toe, om ook deze mensen eens te zeggen en wel zeer dui delijk te zeggen, hoe het er voor staat en dat er iets moet gebeuren. Snel voltrekt zich thans de tijd, wij leven vlugger dan vroeger. We leven niet meer in Drunen, niet meer in Bra bant, zelfs niet meer in Nederland, maar men spreekt reeds van Europa. Het le ven is niet meer zo rustig als vroeger, toen men rustig boerde en men zich om grond zeker geen zorgen behoefde te maken. De tijden zijn veranderd, wij worden aangevallen, wij zullen onze waarden moeten verdedigen, maar ons ook moeten omschakelen naar de nieu we tijd. Vroeger had iemand goed geboerd als hij op het einde van zijn leven meer vee, meer geld, meer land, meer goed had; thans kunnen wij alleen maar zeggen dat iemand goed geboerd heeft als hij op het einde vSn zijn leven kan zeggen, dat zijn kinderen in de maatschappij staan, daar waar ze staan kunnen. Vroe ger stak de boer zijn geld in vee en land en goed; thans zal hij het moeten steken in de vorming van zijn kinderen. Over de vorming en waarom die vor ming, hierover kreeg Ir Wellen het woord, die er op de eerste plaats voor waarschuwde, dat de betrekkelijke wel vaart op onze boeren en tuindersbedrij- ven de boer nu nog de kans geeft om om te schakelen. Niet alle kinderen, slechts '1 op de 5, kan eenmaal op de boerderij; de anderen moeten iets anders zoeken. Emigratie of industrie? Grote woorden noemde spreker ze, die veel zeggen en veel inhouden. Want dit alles eist vorming. Niet zo zeer de vorming van een cursus, maar de persoonlijk heids-vorming. De jongen en het meisje moeten los komen van het dorp, van het milieu. Den vreemde in; laten zij de har de school van het leven leren kennen, alleen daar zal kunnen blijken of ze uit het goede hout gesneden zijn. Laat de katholieke jonge boer of boerin maar eens gerust naar een andere streek gaan, waar men niet allemaal katholiek is. Wij, aldus Ir Wellen, moeten van het milieu- katholicisme naar het practisch katholi cisme. Rector Bekkers onderstreepte dit. Zonder propaganda te maken voor een bepaald land voor emigratie; men was hier immers alleen om de noodzaak vast te stellen en om de middelen, de „vorming" hiervoor aan te wijzen, wees Ir Wellen ook eens naar Frankrijk, waar nog veel goed land ligt te wachten. Waarom gaat men ook daar niet eens heen? Rector Bekkers was het bekend, dat de Franse regering hireaan niet voldoende medewerking verleende. Ir Wellen kon daar inkomen, maar er werden ook geen pogingen gedaan, er was geen vraag. Laat de jonge boe ren niet laks zijn. Als men in Frankrijk niet slaagt, doet men er altijd toch nog als emigrant ervaring op. Rector Bekkers was het hiermede eens en voegde er aan toe dat een spoorkaart je retour f 84 kost. Ook de jonge boerinnen werden het onderwerp van het gesprek en ook voor ben werd vorming bepleit, terwijl tot slot ook de gecombineerde omgang tus sen jonge boeren en boerinnen werd be handeld, wat gezien moet worden als 'n onderdeel van de extra vorming die de boerenjeugd diende te hebben. Tot slot wees Rector Bekkers er nog op, dat bij al het werk, bij alle zorg en alle inspanning, de zegen van God on misbaar is. Laten wij, aldus spreker, vol vertrouwen dan ook steeds daarom bid den. De heer Kamp sloot dan na een kort resumee van al wat besproken was dit eerste gedeelte van deze Boerengezins dag. t 1 Schitterende slotavond. 's Avonds om 7 uur waren allen weer in de veilinghallen bijeen. Na een dag van ernstige gesprekken over de toe komst der jeugd, kwam deze jeugd de ouderen vergastten op dans en spel, ter wijl verloting en tractatie er de span ning en stemming dra in brachten. De grootste verrassing van deze avond is wel geweest het optreden van de toneelclub der RKJB en Boerinnen- bond. Wie gedacht had een of ander boeren stuk te zien te krijgen, had zich lelijk vergist. Het was een vrolijk Amerikaans blijspel: „Tot wederdienst bereid", dat de aanwezigen de hele avond boeide en vermaakte. De toneelclub hebben wij reeds meerdere malen goed zien spelen, maar nog nimmer zoals thans. De regie van de heer Werner was duidelijk te zien en deze heeft eer van zijn werk. Wij mogen hopen dat hij dit clubje nog lang en dikwijls mag leiden. Het stuk werd met toewijding, met liefde, enthousiast maar ook beheerst en vlot gespeeld. Grime en decor waren goed verzorgd en dit alles tesamen maakte deze opvoering tot het succes dat het geworden is. Iedereen heeft zich met en in dit spel kostelijk geamuseerd. Het ruim 600 man sterke publiek gaf de spelers dan ook tot slot een ware ova tie. De voorzitter va nde N.C.B. de heer C. van Drunen en de voorzitter van het organiserend comité de heer Kamp, spra ken tot slot nog dankwoorden en de eerste Boerengezinsdag was ten einde. Een dag die allen veel heeft geleerd en die tevens een prachtige manifestatie geweest is van een bloeiend organisatie leven onder de boeren van Drunen en Elshout. "f"' FEUILLETON VAN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN": 22). „Maarbegon Gordon zijn protest. Michaël Jones hief bezwe rend zijn hand op. „Ik weet wat je zeggen wilt, maar ik was nog niet uitgesproken. Begrijp me, ik praat haar houding niet goed. Het is niet verstandig van haar om iets te ver zwijgen. Dat weet ik. Ik tracht al leen haar houding te verklaren. We menen dat het onverstandig is dat zij ietsverzwijgt, maar beseft zij dit ook? Kan zij niet menen dat 't verstandiger is hetgeen zij weet voor ons te verzwijgen? Dat moet je je goed voor ogen stellen. Het zal je haar beter doen begrijpen. Wach ten we nu rustig haar reactie af. Meer kunnen we niet doen. Wij hebben geen middelen om haar te dwingen, begrijp dat goed". Gordon legde zich neer bij de woorden van de kapitein. „Er is nog een andere verdachte", merkte hij op. „Mrs O'Connell". Kapitein Jo nes knikte. Hij zuchtte even. „Ga je gang. Ik verwacht er niet veel van". De steward werd weer uitgezon den en dan herhaalde zich hetgeen al eerder gebeurd was. Mrs Tequita was nog gereserveerder, nog meer uit de hoogte dan tijdens haar eer ste verhoor. Ze beantwoordde de vragen die Gordon haar stelde over haar huwelijk met Pete O'Connell kort en zakelijk. Ze gaf toe dat het huwelijk nog wel eens verstoord werd door twisten, die echter altijd weer bijgelegd werden. Zij bleef voorts bij haar al eerder afgelegde verklaring dat zij van de zaken van haar overleden echtgenoot niets af wist. Koud en met iets van minach ting liet zij in haar antwoorden doorschemeren dat zij het Gordon's indringing in andermans privé- leven onbeschaafd vond. Gordon moest menige scherpe op merking slikken voor het verhoor beëindigd was. Resultaat was ook hier: nihil. Moedeloos liet hij zich terugval len in zijn stoel, toen de vrouw het vertrek verlaten had. Niets, maar dan ook letterlijk niets was hij wij zer geworden. Zijn stemming verbeterde er niet op, toen de kapitein na een ogen blik van zwijgen opmerkte, dat het verstandiger was zich alleen met 't wachtlopen 's nachts bezig te hou den en het onderzoek verder aan de politie in Miami over te laten. Grommend verliet hij de kapiteins hut. HOOFDSTUK V. Later in de avond was de storm heviger geworden. Regelmatig spoelden zware stortzeeën over de voorplecht van de „Mary Ellen", die danste en steigerde als een wild paard. Soms boorde zij haar neus diep in de golven en scheen het als of zij zich maar met moeite op kon heffen. Striemende regenvlagen ge selden de matrozen die op de dek ken en in de gangboorden drug be zig waren alles vast te sjorren. In de stuurhut raadpleegde kapitein Jones de barometer. Hij keek ern stig en liet herhaaldelijk de weers verwachting uit de radio-hut bren gen. Ook deze luidde niet gunstig. Bezorgd voor de „Mary Ellen" be hoefde hij niet te zijn. Het schip kon wel tegen een stootje. De passagiers echter waren voor het merendeel niet bëstand tegen het zware weer en de slingering van het schip. Een deel van hen liep nog dapper rond, maar aan hun bleke gezichten was duidelijk te zien dat zij ook niet lang zouden wachten met de „offe ring aan de zee". Voor het grootste gedeelte lagen de passagiers echter in bed en dokter Merry land en zijn assistent hadden het druk met het bezoeken van de patiënten, die zich zo ziek voelden, dat sommigen zelfs wensten dood te zijn. Dokter Mer- ryland, die wist dat zeeziekte voor de patiënt iets ergs was, deelde poeders uit. Hij wist echter zelf wel dat genezing alleen gebracht zou kunnen worden door een kalme zee. Gordon was druk doende de lijst van wachtlopers samen te stellen. Doordat ook 'n deel van 't seheeps- personeel ziek was en er bovendien een groot deel stewards extra dienst moest verrichten om de zieke passa giers te bedienen, kwam hij mensen te kort. Hij besloot daarom zelf de hele nacht de wacht te houden bij de hut van mrs O'Connell en ver der het aantal wakers tot op de helft te verminderen. „We zullen maar hopen dat ook de moordenaar ziek is en niet deze nacht uitkiest voor eventuele ver dere actie", mompelde hij, terwijl hij de lijst naar de chef-purser bracht. Om elf uur betrok hij zijn wacht post. Schuin tegenover de hut van de vrouw van de vermoorde had hij een kast ontdekt, waarin schoon maakartikelen bewaard werden. Daarin trok hij zich terug, de deur op een kier latend, zodat hij de ge hele gang kon overzien. Roken kon hij niet in zijn schuil plaats en hij ging op de grond zit ten met zijn voeten tegen de ene muur en zijn rug tegen de andere. Lange uren van eindeloos wachten. In de rust en stilte van de avond gingen zijn gedachten onwillekeurig naar de moordzaak, die hem de laatste dagen werk had gegeven en nu weer de oorzaak was van een saaie nacht van wachten. Miss Ma rino. Ondanks haar houding tegen over hem was het toch een aardig meisje. Hij voelde weer iets van verwijt over zijn hardheid tijdens het onderhoud in haar hut. Nog zag ,hij die wanhopige blik uit die don kere ogen, waarintranen glinster den. Was hij niet te hard tegenover haar geweest? Er rees bij hem twij fel over haar schuld. Kon zij niet het slachtoffer zijn van de omstan digheden, die tegen haar pleitten? Een meisje als zij en dan een moordenares? Dan schoof hij met een ruk di'e gedachten opzij. Nu niet sentimenteel worden, Gordon. Objectiviteit is een eerste vereiste. Hij nam een iets gemakkelijker houding aan, steunde zijn hoofd met zijn rechterarm en liet de gebeur tenissen van de dag weer eens de revue passeren. Er moest toch er gens een aanknopingspunt zijn. Het onderhoud met de filmster 's mor gens had niets positiefs opgeleverd. Zij gaf toe geweten te hebben dat Pete O'Connell aan boord was. Zij had hem in de hall herkend en hij haar ook. 's Avonds had zij hem in zijn hut willen bezoeken, doch vond hem dood op de grond liggen. Dit beweerde zij, maar zij kon hem zelf ook vermoord hebben. Noch voor het een, noch voor het ander waren positieve bewijzen. De reden van haar bezoek wilde zij niet opgeven. Uit het antwoord op het telegram dat hij naar zijn vriend, 'n dagblad correspondent, in Rome gezonden had, bleek dat Lucia en O'Connell vroeger verloofd geweest waren. Zij had zelf toegegeven dat him ver houding daarna niet al te best meer was. Kon dat een onderwerp ge weest zijn voor een gesprek, dat in een ruzie ontaardde, waarbij Pete als slachtoffer viel? Hij verwierp deze mogelijkheid. Lucia zou de moord alleen bij verrassing ge pleegd kunnen hebben en niet in een gevecht van man tegen vrouw. Bleef de mogelijkheid dat zij zijn hut binnengeslopen was en hem bij verrassing gedood had. Geen be wijs. Dan de aanslag op Tequita O'Con nell. Zij was die nacht uit haar hut geweest. Juist omstreeks de tijd dat Tequita aangevallen was. De brief pleitte in haar voordeel en toonde verder nogmaals aan dat zij wel degelijk met de moord op O'Con nell iets uit te staan had. Gordon zuchtte toen hij zover ge komen was. Geen bewijzen. Alleen maar losse veronderstellingen. De tweede verdachte was Tequita. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 6