Waalwijkse en Lan Courant P DE LMGSIEMI Een unicum voor Waalwijk en Nederland f een HEREN- en JONGENS MODESHOW CUMEM - - WAALWIJK DROMEN ELSHOUT NIEUWKUUK VLUMEN HAARSTEEG HEUSDEN GAPELLE RAAMSDONKSVEER HET ROODE KRUIS HIELP HIELP U HET ROODE KRUIS I! Op Dinsdag 25 Mei 's avonds 8 uur houden wij in onze étalages van de Herenzaak aan de Markt VRIJDAG 91 MEI 1954 Uitgever Waalwjj kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 77e JAARGANG No. 41 Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK - TEL. 2621 - Pr vau BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL - TEL. 2002. OPGERICHT 1878 Abonnement 19 cent per week 2.45 p. kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. TELEGR.-ADRES: „ECHO" Heren- en Jongens mannequins tonen U een exclusieve sortering kleding als: Costuums - Regenjassen - Sportcolberts en Pantalons HERENZAAK MARKT Jongenspakjes - Overhemden - Blouses enz DE ECHO \M HO ZUIDEN INSTALLATIE JEUGDLEIDSTER. Het was Zaterdag jl. voor het vrouwe lijk jeugdwerk van Drunen een zeer bij zondere dag. De Gidsen, die sinds een half jaar geen gevolmachtigd leidster meer hadden, hebben er Zaterdag, toen mej. Nelly van der Sanden werd ge ïnstalleerd, weer een gekregen. 's Middags kwamen de gidsen en ka boutersleidsters bijeen. Mej. Merkx uit Berlicum, waarnemend commissaresse van het district Den (Bosch, opende deze bijeenkomst en memoreerde in haar ope ningswoord de betekenis van deze dag voor het vrouwelijk jeugdwerk van Dru nen en zette uiteen wat de taak is van een jeugdleidser en wat van haar wordt verwacht. Na de installatie tot guido van de Drunense gidsenkring, feliciteerde de aalmoezenier 'Kap. van Erp de nieuwe leidster en wees haar op de belangrijk heid en de verhevenheid van haar taak. Na deze bijeenkomst maakten de gid sen uit Drunen met hun gasten, de gid sen uit (Den Bosch, een grote tocht rond Giersbergen. OP CONCOURS. A.s. Zondag 23 Mei zal de R.K. Kon. Erk 'Harmonie Beatrix deelnemen aan het concours dat gehouden wordtonder auspiciën van de R.K. Federatie van Muziekgezelschappen te Dongen. 'De Harmonie Beatrix komt uit in de eerste afdeling. De concoursnummers zijn: Verplicht werk: Image de France, Suite, Albert Terry: keuzewerk: Narcissus en Echo, Dramatische legende, Gerard Boe- dijn. Zoals bekend staat de Harmonie Bea trix onder leiding van de heer Ton Kotter. Voor belangstellenden bestaat er op Zaterdag 22 Mei gelegenheid tot bij woning van de generale repetitie. Verleden jaar in November behaalde Beatrix in 'sBosch in de eerste afdeling een flinke eerste prijs. Wij wensen haar voor Zondag gaarne veel succes toe. Het korps moet om pl.m. 6 uur optre den. CANTABILE. De gemengde zangvereniging Canta bile gaf Zondagavond in de zaal van Th. Elshout de tweede winteruitvoering voor donateurs. Het koor dat reeds enige tijd onder directie staat van de heer Jos Lombarts, gaf ook deze avond weer een fraai concert, dat zeer in de smaak viel. Het programma opende met het Zigeu nerkoor uit Troubadour van Verdie. Voor de pauze hoorden wij nog Jan Brok als solist, M. Assman en Harry Zeeuwen in een duet uit La Bohème en een dubbel kwartet uit Elias van Men delssohn. Met het koor uit Der Tod Je- su, kwamen wij aan de pauze. Na de pauze was er eveneens een zeer mooi en populair programma. Als solis ten traden op J. van Vaalen, Nelly Smits, H. Gender, Massman, H. Zeeu wen, Jeanne van den Hoven, J. IJpelaar en A. van Drunen. Koor en solisten kregen een dankbaar en verdiend applaus. Het was voor de aanwezigen een genoeglijke en voor Cantabile een geslaagde avond. De pia nobegeleiding door Mevr. L. Verhoeven- van Gent was prima. AQUARIUMVERENIGING AQUAFAUNA. Op een vergadering van de Aquarium vereniging Aquafauna welke Dinsdag avond in café van Delft werd gehou den, werd een definitief bestuur gekozen. Deze vereniging werd enkele maan den geleden opgericht en telt thans reeds ruim 30 leden. In het bestuur werden gekozen de 'heren M. de 'Graaff, A. v. d. Poel, H. Mazeland, J. Barnhoorn en J. de Hart. Ook werd op deze avond nog het jeugdwerk besproken. De jeugd van 12 tot 17 jaar, die tegen een sterk verlaag de contributie lid kan zijn, kan zich op geven bij de bestuursleden. JAARVERGADERING K.A.B. Op 25 Mei a.s. houdt de K.A.B. afd, Drunen in de gymnastiekzaal haar jaar vergadering. De agenda vermeldt: Jaar verslag 1953, Begroting 1954 en Be stuursverkiezing. ATHLETIEK. Aan de Baanwedstrijden voor Junioren welke Zaterdagmiddag te Vught wor den gehouden, zal ook worden deelge nomen door junioren van SHJ. Zij ko men uit in de 600, 800 x 3000 M. Feestavond Ned. Bond van Oud- Strijders, afd. Drunen-Elshout. Bovengenoemde bond hield Dins dagavond in de zaal van Th. Els- hout een feestavond, welke zich mocht verheugen in een goede be langstelling van de leden. Aanwe zig waren ook burgemeester Snels en de districtsbestuurder de heer Elias. De voorzitter, de heer Vissers, heette allen zeer hartelijk welkom. Het gaat met de afdeling Drunen blijkens de woorden van de voor zitter zeer goed. In korte tijd wer den n.l. 11 nieuwe leden aangeno men en de afdeling telt thans 70 leden. Op deze avond werd ook nog het woord gevoerd door de Edelachtb. Heer Burgemeester Snels. Deze noemde de afdeling Drunen wel niet groot in kwantiteit, maar wel hoog in kwaliteit, gezien dat deze bond reeds meermalen in talrijke acties van zich liet horen. Ook de dona teurs-actie voor de Stichting 1940- 1945 zal in Drunen weer door de bond worden verzorgd. Ook de heer Elias voerde op deze avond nog het woord. Hij bracht dank aan de oud-voorzitter, de heer Th. v. Son, voor het vele werk dat deze voor de bond heeft verricht. De viering van het eerste lustrum op 30 Mei in Valkenswaard, bracht spreker ook nog even onder de aan dacht. De afdeling Drunen-Elshout zal dit lustrumfeest ook bezoeken. Voor deze afdeling zal een speciale bus rijden. Zij die deze reis willen mee maken, kunnen zich opgeven bij het bestuur. De feestavond zelf vooral is zeer bijzonder geslaagd. De Maioco's en de humorist Rombouts uit Waalwijk brachten er al spoedig de stemming in, terwi.il een tractatie daaraan ook nog haar medewerking verleende. Door enkele leden werden ook nog enige nummers ten beste gegeven, die zeer in de smaak vielen. Het was een gezellige avond die de onderlinge band van vriend schap tussen de leden zeer zeker sterker heeft gemaakt. Bezoek aan De Gouden Schakel. Zoals wij reeds hebben gemeld zal aan de tentoonstelling De Gou den Schakel en het Hobby Festival welke van 25 Mei tot 7 Juni te Rot terdam wordt gehouden, ook 15 in zendingen uit Drunen worden ten toongesteld. Uiteraard zal bij velen het verlangen bestaan om na een geslaagde tentoonstelling in Drunen, waarvóór zoveel belangstelling be stond, nu ook deze landelijke ten toonstelling eens te gaan zien. Het comité vrije tijdsbesteding heeft daarom besloten om bij voldoende deelname met een extra bus naar deze tentoonstelling te gaan. De kosten hiervoor zijn zeer gering, daar groepen voor deze tentoonstel ling een extra reductie krijgen. Zij die deze tentoonstelling mee willen gaan bezoeken, gelieven dit dan op te geven hii J. Werner, Toren straat 36, Mej. Vissers, Grotestraat 201 en H. Born, Burgem. v. d. Heijdenstr. 74. Een uitstapje voor Ouden van Dagen. Naar wij vernemen bestaan er weer plannen om ook dit jaar een uitstapje te organiseren voor de Ouden van Dagen. Het organiserend comité heeft hiervoor haar plannen weer gereed. Binnenkort zal een be roep worden gedaan op de auto-be zitters in onze gemeente om hun onmisbare medewerking. Door mid del van enveloppen zal ook in de komende week een geldinzameling worden gehouden om de kosten, die aan een dergelijk uitstapje zijn ver bonden, te kunnen bestrijden. Het comité verwacht dat deze enveloppen-actie, evenals de voor gaande jaren, een goed resultaat zal opleveren. LANGSTRAAT9E SCHUTTERSBOND. A.s. Zondag zal het onderlinge con cours voor de leden van de Langstraat- se Schuttersbond te Elshout worden ge houden. De negen aangesloten vereni gingen zullen elkaar dan weer de eer betwisten van de beste schutters, zowel voor de personele prijzen als de korps- prijzen. De verschillende comité's van de O.L.Vr. Schuts hebben allen prima georganiseerd. Bij gunstig weer belooft het een gezellige middag te worden. Prachtige prijzen zijn beschikbaar ge steld. BEDEVAART. A.s. Zondag zal de Maria-garde uit Vlijmen ter bedevaart komen naar Els- hout. Het triduum dat gegeven wordt door de Z.E. Pater Adams zal gesloten worden met aanneming van nieuwe le den en vernieuwing der opdracht bij het genadebeeld van de Wonderbare Moe der. Na de middag zal de K.A.B. uit Waalwijk met haar verschillende onder afdelingen zoals K.A.J. enz. ter bede vaart komen. CONCOURS-HIPPIQUE. Hemelvaartsdag zal een groot landelijk concours-hippique met springconcours gehouden worden, georganiseerd door de rijvereniging „De Echo". Niet minder dan 12 achttallen en 12 viertallen zullen aan de start verschijnen, terwijl 63 rui ters hebben ingeschreven voor de indi viduele dressuur. Om 12 uur wordt begonnen met de dressuur voor de achttallen. Pl.m. 2 uur zal Burgemeester A. D. C. Snels de officiële opening verrichten en de prijzen uitreiken aan de winnende achttallen en viertallen. Daarna zal men staaltjes van individuele dressuur en be hendigheid kunnen bewonderen bij stoe lendans en springconcours. Ook het pa- trouillespringen vermeldt het programma. Talrijke fraaie en kostbare prijzen zijn beschikbaar gesteld. ONGEVAL MET DODELIJKE AFLOOP. Maandagavond had alhier een onge val plaats met dodelijke afloop. De 16- jarige landbouwerszoon Gijs van den Brand kwam per rijwiel van zijn werk huiswaarts. Ter hoogte van het voet-* balveld op de Helvoirtseweg kwam hem een luxe wagen tegemoet. Waarschijn lijk heeft de bestuurder door de zeer snelle vaart de bocht niet kunnen ne men en sloeg de wagen om. De juist passerende van den Brand kwam onder de wagen terecht en was op slag dood, De plaatselijke EHBO-leden hebben het slachtoffer naar het St. Gerbrandusge- sticht overgebracht. Dr Martens uit Vlijmen constateerde een schedelbasisfractuur. Door de plaatselijke politie werd een onderzoek naar de schuldvraag inge steld. GEMEENTERAAD. Vergadering van de Raad der gemeen te Vlijmen d.d. 21 Mei 1954 des nam. 7 uur precies ten raadhuize der gemeen te. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot intrekking van het raadsbesluit van 19 Mei 1953 tot vast stelling van een besluit tot gesloten-ver klaring van het „Plein". 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de ver ordening op de heffing van schoolgeld voor de avondnijverheidsschool in deze gemeente. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een nieuwe kindertoelageverordening voor i het personeel in dienst dezer gemeente, j 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot beschikbaarstelling van een crediet groot f 2500.voor het doen samenstellen en uitbrengen van een rapport inzake de onmaatschappe lijkheid in deze gemeente. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot beschikbaarstelling van de nodige credieten ten behoeve van de investeringen voor de gasvoorziening in deze gemeente. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een re geling betreffende het verlenen van een subsidie aan de plaatselijke Kruisvereni gingen in deze gmeeente. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot intrekking van het be paalde sub 2 van het raadsbesluit van 18 December 1953, waarbij werd besloten aan Mej. C. Theuns, De Akker 51 al hier te verkopen een perceeltje bouw terrein, gelegen aan de Mgr. van Kessel- straat. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een strook je grond, gelegen aan de St. Catharina- straat aan de Gebr. A. en C. Schoonen, alhier. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein, gelegen aan de St. Ca- tharinastraat aan J. 'Luijben, architect al hier. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om in beginsel te besluiten tot bestemming van de resterende bouw grond, gelegen aan de St. Catharinastr.: a. voor A. van Vugt, het gedeelte in rode kleur aangegeven op de situatie tekening: I t b. voor de gemeente Vlijmen het ge deelte in gele kleur aangeduid op de si tuatietekening, voor de bouw van een viertal premiewoningen. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een twee tal percelen bouwterrein, gelegen aan de Mgr. van Kesselstraat aan J. A. van den Bosch, Koningin Wilbelminalaan 14 en Chr. Th. Merkx, Plein no. 15 alhier. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om afwijzend te beschik ken op het verzoek van W. van Bijnen, Heusdenseweg 3 alhier, tot verkoop van een perceel bouwterrein in de Bernse Hoeve. 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om afwijzend te beschikken op het verzoek van H. Henskens, Korte Heistraat no. 19 alhier, tot aankoop van een perceel bouwterrein in de St. Catha- rinastraat. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van een per ceel grond, benodigd voor de bouw van een school voor voortgezet lager onder wijs (v.g.l.o. school) in deze gemeente. 16. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de ge meentebegrotingen 1953 eni 1954. SPORTDAG. De grote sportdag die Zondag j.l. op het voetbalterrein achter café M. Achten is gehouden en die was georganiseerd door het comité Ouden van Dagen, is zowel wat betreft de deelname als de publieke belangstelling een groot succes geworden. Het doel van deze sportdag was om gelden bijeen te brengen om in de komende maanden de ouden van da gen een dagje gezamenlijk uit te laten gaan. Waarschijnlijk heeft het goede doel velen genoopt deze sportdag te be zoeken. Trouwens het comité had er voor gezorgd dat er voor elk wat wils was. Zo waren er athletiekwedstrijden, als voornaamste attractie de voetbal wedstrijd HaarsteegRKDVC; in de pauze gymnastiekdemonstraties te geven door de RKJB en de Boerinnenbond; dit alles onder leiding van de heer en mej. van den Brand. Tot slot was er dan een nieuwe tak van sport te zien, nl. een Volleybalwedstrijd tussen Haarsteeg en Elshout en ook hiervoor bestond veel belangstelling. De organisatie bleek bij de comitéle den, bijgestaan door enkele andere per sonen, in goede handen en 'het gehele programma werd vlot afgewerkt. De geluidsinstallatie werd verzorgd door de leiders van de Jeugdbeweging, die tijdens de pauzes zorgden voor de muzikale noot. Al met al kan het comité op een schitterend geslaagde dag terug zien en wat voornamer is, een ruim ba tig saldo, waarvan onze oudjes binnen kort een onbezorgde dag zal worden be reid, werd verkregen. De diverse uitslagen waren: 100 m hardlopen: 1 Th. Siegers: 2 M. Bechtold; 3 'B. van der Heijden: 4 L. van Son. 1 Hindernis lopen voor jongens: 1 M, Beekmans: 2 H. Vugts; 3 Ad. Zeeuwen; 4 Tom Besseling. Vèrspringen: 1 Th. Siegers; 2 L. van Son; 3 B. van der Heijden; 4 J. Ketels. Hoogspringen: 1 J. Kuis; 2 B. van der Heijden; 3 J. Ketels; 4 J. Beekmans. 1500 m hardlopen: 1 Th. Siegers; 2 W. van den Broek; 3 Th. van Esch; 4 J. Ketels. 750 m hardlopen junioren: 1 J. Bech told; 2 T. van Bladel; 3 H. van Bladel; 4 C. van Esch. We weten nllemnal hoe vorige week wn huishouden in Drunen door brand niet alleen zijn huis zag verwoest, maar ook de gehele inboedel verloor. Waar heen om hulp? Natuurlijk naar het Roode Kruis. En het Roode Kruis helpt! Dit ia één geval uit onze onmiddel lijke omgeving!, maar zo zijn er dagelijks vele gevallen, verspreid over ons hele land. Het Roode Kruis helpt waar het helpen kan. Het meest sprekende voorbeeld hier van, dat ons allen ook nog heel vers in het geheugen ligt, is de verschrikke lijke waterramp, die ons land het vorige jaar trof. In alle toonaarden is toen de lof bezongen van het Nederlandse Roo de Kruis, dat zo gauw de verschrikkelijke berichten doorkwamen, zijn colonnes uit zond om mensen te redden en te ver zorgen; dat zijn magazijnen onmiddellijk opende, en goederen en geneesmiddelen voor een zeer groot bedrag de getroffe nen verstrekte, dat noodziekenhuizen in richtte en noodkeukens, dat onnoemelijk veel leed heeft verzacht en veel levens heeft gered. Maar het werk van het Roode Kruis beperkt zich niet alleen tot grote cala miteiten, tot verschrikkelijke rampen, het Roode Kruis werkt niet alleen ten tijde van oorlog. Verre van daar, ieder mo ment van het leven kunt U met het werk van het Roode Kruis in aanraking ko men; U ziet ze bij sportwedstrijden, U ziet ze bij kleine ongelukken in de straat, U kent de roode kruis posten langs alle wegen. Maar li kent het Roode Kruis ook van de bloedtransfusiedienst, ook van de moedermelkcentrale; U kent het Roode Kruis van de Hoornvliescentrales en de Beentransplatadienst; van het Lec tuur depót en het Jeugd-Roode Kruis, van het Well-fare werk en van de zorg voor Invaliden en Ouden van Dagen en zo zijn er zeer veel vredestaken, die het Roode Kruis bemind maken bij allen die er mee in aanraking komen, en ook bij allen die God zij dank niet het voor werp hoeven te zijn van de hulpverle ning door deze menslievende instelling, maar die Op een andere manier met het Roode Kruis in contact staan, omdat zij het zijn, die dit prachtige werk mogelijk maken. Het Nederlandse Roode Kruis is Uw Roode Kruis, het is van U en voor U: het wordt niet in stand gehouden door de regering en het verricht niet alleen zijn werkzaamheden bij grote nationale rampen. Het Roode Kruis is van U, U maakt het prachtige werk mogelijk door Uw financiële steun; het Roode Kruis is voor U, omdat U te allen tijde een beroep kunt doen op het Roode Kruic. En mien zal niet aarzelen, want het Roo de Kruis helpt, waar het helpen kan! In artikel 3 van de statuten lezen we: Geboren te midden van oorlogsleed, ge dreven door naastenliefde, stelt het Roo de Kruis'zich ten doel, zowel in tijd van vrede als in tijd van oorlog de mens heid te dienen, door hulp te verlenen aan zieken, gewonden, zwakken en hulp behoevenden en door mede te werken aan alle maatregelen, waardoor mense lijk leed kan worden voorkomen en ver zacht. Wanneer dan dezer dagen medewerk sters en -werkers van het Roode Kruis bij U aankloppen, geeft dan mild, geef dan royaal. U weet nu, waarvoor dit geld wordt gebruikt „om menselijk leed te voorkomen en te verzachten" U weet dat er geen betere manier is om de christelijke naastenliefde te beoefe nen, en is de naastenliefde niet .gelijk aan het grootste gebod- Help daarom Uw Roode Kruis helpen. Koppelloop: 1 J. BechtoldT. van Bladel; 2 Ad ZeeuwenTom Besseling. Een verslag van de voetbalwedstrijd HaarsteegRKDVC plaatsten wij reeds in het vorig nummer. De gymnastiek demonstraties die tijdens de verlengde rust werden gehouden, werden met een dankbaar applaus beloond. Tot slot de volleybalwedstrijd Haar steegElshout; met gespannen aandacht werd door de vele toeschouwers de strijd gevolgd en mogelijk zal deze sport nog meer navolging gaan vinden; de meer dere routine en slagvaardigheid hebben bij de gasten de doorslag gegeven en zij wonnen tenslotte verdiend met 23. BRANDWEERWEDSTRIJD. Zaterdag j.l. nam de Heusdenss Vrij willige Brandweer deel aan de brand weerwedstrijden welke te Erp werden gehouden. In klasse 33a wisten de Heusdense spuitgasten een eervolle tweede plaats te bezetten. BESTUURSLID. Als bestuurslid van het Prot. Zieken huis te 's-Bosch voor Heusden en omge ving is aangewezen Notaris J. A. Duyne alhier. COLLECTE-OPBRENGST. De totale opbrengst in onze gemeente van de collecte t.b.v. de sanatoria Son- nevanck en Zonnegloren bedroeg f 87.70. GEGUND. Het bouwen van een boerderijtje te Waspik aan de Canadesestraat in op dracht van de heer J. Kemmeren en on der architectuur van de heer Van Hui ten te Waalwijk is opgedragen aan de laagste inschrijver, de aannemer H. Wa- gemakers alhier, voor de som van f 41.900. NAAR CONCOURS. De Chr. gemengde zangvereniging Hallelujah en het daarnaast bestaande Jeugdkoor hopen, naar we vernemen, Zaterdag 29 Mei a.s. deel te nemen aan het te 's-Gravenmoer te houden muziek- en zangconcours. WIJDINGSSAMENKOMST GEREF. KERK. Ter voorbereiding op het Pinksterfeest zal op Zondag 30 Mei 's avonds om 8 uur in de Geref. kerk aan het Bruggetje wederom een wijdingsavond worden ge houden. Hierin zal de samenzang een voorname plaats innemen en afgewisseld worden door declamatie en zang van het jongenskoor onder leiding van de heer M. Rijken. Een korte meditatie zal wor den gehouden door drs C. Blokland, leraar aan de Prot. Chr. H.B.S. te Waalwijk. Ieder is van harte welkom. LOURDES-REIS. De Zonnebloem-afdeling heeft weder om enige activiteiten aan de dag gelegd, Ze hield Zondag en Maandagavond een Rad van Avontuur in het Henricusge- bouw. Beide avonden werden druk be zocht. Het resultaat hiervan is, dat van deze opbrengst één zieke een reis kan meemaken naar Lourdes. Mej. Sneep- Verklaren, wonende aan de 'Haven, was na loting de gelukkige. Zij zal binnen kort de reis naar dit genadeoord op kos ten van de Zonnebloem mogen meema ken en zal hierdoor de andere zieken te Lourdes gaan vertegenwoordigen. EHBO-EXAMEN. Te R'veer vond in café Gamers een EHBO-examen plaats. Alle cursisten be haalden 'het diploma; de dames A. van Alphen; H. Bouwens; W. A. Broos; C. J. van Duren; A. 'M. van Hulst; A. Knaa- pen; A. J. van der Rijken; M. van Rijn; C. M. Schoenmakers en A. H. Zijlmans en de heren J. van Drunen; A. J. Pluijm; C. G. Snijders; N. van Strien; P. W. Tak; A, G. Vissers en H. J. Zijlmans. Dank zij de lessen van de docent Dr Q. van Tilburg, slaagden alle cursisten. Het examen werd afgenomen door de districtsvoorzitter van de R.K. EHBO, Dr Martens uit Vlijmen. GYMNASTIEKLOKAAL. Op het gemeentehuis alhier vond de aanbesteding plaats voor het bouwen van 'n gymnastieklokaal aan de Rubens straat 1 te Raamsdonksveer. De uitslag was als volgt: J. van den Enden f 76.800; P. van Zanden Breda f 75.800; Adr. Rosenbrand Sprang-Capelle f 71.738; J. Broeken f 70.800; J. van Alphen Ooster hout f 70.200; fa. C. J. Kerstens en Zn. R'veer f 70.150; Gebr. Oome R'donk f 67.780; J. Vermölen Dongen f 69.550; fa J. Diepstraten en Zn. Terheijden f 69.417; Rasenberg Terheijden f 68.739; J. Gorissen 'Oosterhout f 68.700; Jos Leijten en Zn. R'donk f 67.500; Gebr. 'Boom R'donk f 67.125; J. van Laarho ven R'veer f 66.200; Mertens en Wete- rings R'veer f 66.129; Gebr. Broekhoven O'hout f 65.660. I

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 9