DE LSHGSrmi Waalwijkse en Langs Courant Ook de Waalwijkse Bond zonder Naam grandioze dag van de naastenliefde Harmonie Beatrix VLUMEN nam deel aan de Dl van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. De R K. Kon. Erk, Harmonie Beatrix uit Drunen met 3091/2 pt. gepromoveerd naar de afd. Uitmuntendheid MAANDAG MEI ld Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Auto on Ti®len Hoofdredacteur JAN TIILBN Dit blad verschijnt 2 x per week NHETZÜDOI m JAARGANG No, 42 Abonnement 19 cent per week 2.45 p. kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 305, WAALWIJK TEL. 3621 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" De dag van de naastenliefde die Pater Loop en zijn duizenden medewerkers en medewerksters in de Bond Zonder Naam gis teren hebben mogelijk gemaakt, was een klein Pinksterfeest. We hebben er getuige van mogen zijnwe hebben getuigen mogen zijn van de liefde waarmee duizenden Nederlandse vaders en moeders van grote gezinnen een mooie dag hebben bezorgd, getuige hebben we mogen zijn van de vreugde en de diepe voldoening, die deze daad de vaders en moeders schonk; we zijn opgenomen geweest in die grote verbroedering, die alle rang en stand deed verdwijnen en in alle talen en dialecten die ons kleine land rijk is hebben we horen spreken van deze liefde, van deze genegenheid en deze grote voldoening. We zijn erg dankbaar dat we dit hebben mogen meemaken. 11000 MENSEN REDEN NAAR ZANTVOORT. Nog waren we niet in Zandvoort of de radio vertelde ons reeds van het grote succes dat deze tweede dag van de Naastenliefde ging wor den, vertelde ons hoe honderden en nog eens honderden auto's blije va ders en moeiders door de schoon heid van ons land hadden gebracht naar de duinen, de boulevard bij Zandvoort. En toen we daar aan kwamen overweldigde ons t beeld van duizenden wagens die, zo ver het oog reikte, tussen strak wap perende vlaggen op de brede bou levard rij aan rij stonden gepar keerd. Och, niet dit grote getal wa gens overweldigde ons zozeer, maar wel waren we geïmponeerd door 't denken aan alles wat achter dit beeld schuil ging, aan de duizenden kilometers die zijn verreden, aan de duizenden liters benzine die zijn verstookt, aan de uren die aan deze tocht werden besteed en vooral dat dit gedaan werd uit liefde voor de naasten, uit liefde en diepe eerlijke genegenheid voor de Nederlandse vaders en moeders van grote gezin nen- voor hen die de toekomst van ons'volk dragen, die zijn geestes kracht uitmaken; voor hen die wel licht nooit de gelegenheid hadden één dag voor zichzelf te besteden, omdat zij alles gaven voor hun kin deren. Vandaag werd alles aan hen gegeven en het was schoon te zien hoe spontaan en hartelijk hun dit werd gegeven en hoe blij en dank baar het werd aanvaard. OOK WAALWIJK NATUUR LIJK. Nu we dit schrijven, zullen ook vele vaders en moeders uit Waal wijk wellicht in hun droom terug denken aan deze mooie dag. Want ook Waalwijk nam deel aan deze dag van de Naastenliefde, natuur lijk ook Waalwijk, want 't is waar achtig bij de hoofdleiding in alle kringen van de B.Z.N. wel bekend, hoe Waalwijk een prachtige afde ling van de Bond heeft, waar 1600 gezinnen lid zijn van de Bond en 60 promotricen van week tot week hun jonge krachten geven. En dan den ken we vooral aan de man die de Bond Zonder Naam in Waalwijk tot een levende gelukkige werkelijk heid wist te maken, de heer Nijssen, hoofdpromotor, de man ook die er, met zijn trouwe medewerksters en medewerkers, voor zorgde dat Zon dagmorgen voor vele deuren een wagen verscheen die vader en moe der mee nam naar een blije dag, die er voor zorgde dat zij niet in onge rustheid hoefden, te verkeren hoe het hun gezin die dag wel zou ver gaan, want als het nodig was waren er de promotricen van de Bond die de plaats van moeder innamen. Daarom mogen we niet vergeten namens al die ouders dank te bren gen ook aan de promotricen, die zich hebben ingezet. We geloven niet dat er op de bou levard in Zandvoort door andere af delingen meer plaats werd ingeno men dan door Waalwijk en Kaats heuvel. Uit de dichte drommen mensen die langs het parkeerterrein trokken, hebben we meer dan eens uitroepen gehoord als: Wat? Nog steeds Waalwijk! Ruim 60 wagens waren om 9 uur 's morgens vanaf het Vredesplein, waar ook burgemeester Teijssen aanwezig was om de vaders en moe ders uitgeleide te doen, vertrokken, en eerder was de Kaatsheuvelse co lonne Waalwijk al gepasseerd, een colonne die bestond uit 45 wagens en een bus. Het weer zorgde voor de eerste verrassing: de zon straalde op de schone landschappen die we pas seerden voor we in Utrecht onze eerste pleisterplaats vonden. Achter ons slingerde zich de lange file van blinkende wagens, de laatste was de Pord-service-wagen die eventuele mankementen, gelukkig bleven ons grote ongelukken bespaard, ver hielp. En voor ons reed de motor van de gemeentelijke verkeerspoli tie, bemand met de agenten Mar- celis en v. d. Giesen; vooral hun namen mogen in dit verslag niet onvermeld blijven, want het was keurig werk wat ze leverden in de manier waarop ze ons veilig door een groot gedeelte van ons schone land heben gevoerd, was zeer voor beeldig en verdient deze woorden van lof in alle opzichten. In Utrecht wachtte de koffie en verder ging het weer in de richting Zandvoort; wie vond het erg dat we in de buurt van Heemstede de eer ste tekenen van de geweldige om vang van de dag der Naastenliefde aan den lij,ve voelden, toen we in enkele verkeersknopen raakten, die niet zo gemakkelijk te ontwarren bleken; maar ontward werden ze en zo bereikten we Zandvoort en namen onze wagens hun plaatsen in in de immense rijen auto's. Er werd druk gestempeld aan de finish van deze sterrit; de chauf feurs kregen een oorkonde en een geschenkje van tie jeugdbond, een tekening of ander werkje van kin deren van de jeugdbond, die zo van kinderlijk meeleven wilden doen blijken; en welvoorziene lunchpakketten werden er aan ie der uitgereikt. We zijn langs het strand gewan deld van de „rustloos woelende zee", we hebben vaders en moeders en een zorgzaam zusje geholpen met het rapen van schelpen, die de „klein mannen" hadden gevraagd mee te brengen; we zijn, wellicht tot ergernis van degene die onze costumes verzorgt, door het zilte zee-water gewaad, dat in een brede geul na de vloed op het strand was achtergebleven, omdat men vlak bij de echte zee wilde zijn. We hebben de zilte zee geproefd in de zoute haring met uien, die, al was het dan vlaggetjesdag, voortreffelijk smaak te. En zo hebben al die duizenden- gedaan; het waren de prettige on gecompliceerde genoegens van een dag uit. In de feesttent. In een enorme feesttent in Zand voort, een van de zeven gelegen heden, die in Zandvoort, Heemste de en Haarlem waren ingericht, hebben we met heel veel anderen de feestmiddag doorgebracht. Ge noten hebben we met al die va ders en moeders van een prettig variétéprogramma, dat verzorgd werd door artisten van nationale en internationale faam en ons hart ging open, toen We zagen boe zeer zij allen zich vermaakten. In elk van die zeven feestelijke bijeenkomsten heeft de grote lei der van de Bond Zonder Naam, Pater Loop, het woord gevoerd. Met een speciaal escorte vloog hij (over de weg) van tent naar tent en van zaal naar zaal, om overal zijn begeesterend woord te doen horen en enthousiast, met hoera geroep en wuivende handen heb ben de vaders en moeders van Ne derland en allen die hun begeleid den, de grote leider verwelkomd. Een utopie? Het initiatief tot deze dag van de Naastenliefde, zei Pater Loop, heeft men een utopie genoemd. Men heeft het niet voor mogelijk gehouden, dat er in heel Nederland één auto mobilist zou zijn, die zijn eigen persoon, zijn wagen, zijn benzine enz. zou afstaan voor een hele dag om de vaders en moeders 'n mooie dag te geven. Maar twee dagen na dit initiatief, het vorig jaar, moes ten al zalen worden bij gehuurd. Een utopie? We moeten geloven in de goedheid van iedere mens en in het gebod dat we elkaar moeten liefhebben. Het vorige jaar zei een van de chauffeurs: Dit heeft ons wel zo aangegrepen, dat U er vast op moogt rekenen, dat we het volgend jaar in beangstigend groten getale zullen opkomen; het heeft niet veel gescheeld of de organisatie was vandaag weggevaagd. Inderdaad, het leek op een gege ven moment hopeloos, vertelde de Pater. Zaterdagavond voor 't licht baken was er bijna nog niets klaar in de zalen en tentengrote trai lers met duizenden stoelen stonden klaar en er waren 6 man om ze te lossen. Tijdens het lichtbaken heeft Pater Loop, die vlak van tevoren in Hilversum een noodkreet hoor de, in de vorm van een telegram, toen 'n beroep gedaan op de jon gens en mannen uit Zandvoort en omgeving en toen hij na het licht baken daar aan kwam, was bijna alles al klaar; er waren mensen gekomen uit Zandvoort zelf, maar ook uit IJmuiden en Heemstede en veel omliggende plaatsen en nota belen van de gemeente stonden in hun hemdsmouwen stoelen ie los sen. Alles wat een utopie lijkt, is nog geen utopie, wanneer men gelooft in de goedheid van liet menselijk hart Er is nog een andere utopie. We hebben vandaag een grandioos liefdebetoon aan onze huismoeders georganiseerd, omdat we wilden laten blijken hoeveel ze ons waard zijn. Hieraan willen wij een andere daad voegen en daarom doe ik een beroep op alle jonge meisjes en alleen staande jonge vrouwen in Nederland, deze utopie tot werke lijkheid te maken, de utopie name lijk van de Duigend Dienstmaan- den Divisie. Hiermee zullen we aan Nederland en aan het buitenland een nieuw bewijs leveren dat een utopie werkelijkheid kan worden, wanneer ze groei-, uit een onder linge eerlijke menslievendheid. En onze onderlinge eerlijke har telijke mannelijke solidariteit, een solidariteit die in de Bond Zonder Naam mogelijk is, want hij is toe gankelijk voor alle mensen, onge acht de rang of de stand, het ge- 1 loof of de kleur, omdat we houden j van alle mensen, deze solidariteit, i die Christus ons zei, kan de basis j vormen voor een gans nieuwe \ve- i reld. Uit het mensenhart moet alles i geboren worden wat we van de wereld aan goeds verwachten. In deze geest sprak Pater Loop z'n begeesterend enthousiast woord voor de 11.000, die bewezen hoe veel de naastenliefde vermag en opgetogen was het gejuich dat hem uitgeleide deed toen hij weer snel weg ging, weg naar de volgende zaal. De mensen waren begeesterd en de stemming waarin het verdere gedeelte van het programma ver liep, was dan ook zeer goed en de regen die kletterend striemde op het tentdak, kon hieraan niets ver anderen. Weer naar huis. We hebben allemaal, toen de feestmiddag voorbij was, de wa gens weer opgezocht en betrekke lijk vlug wist de politie deze vloed van auto's te verwerken tot gere gelde stromen, die uitvloeiden over heel Nederland. Door het schone landschap rond Zandvoort en die contreien, waar het groen van de loofbomen zo groen mogelijk was en waar de nierels zongen in de geurende avond, zijn we op Delft aangere den, achter onze voortreffelijke politiegidsen, die de Delftse ver- keersoplitie niet nodig had, om ons te brengen naar enkele hotels waar nog enkele aangename ogen blikken werd vertoefd, al is in on ze goede Waalwijkse café's de be diening wel wat vlotter en beter. De meeste automobilisten hebben zich echter een beetje te stipt ge houden aan het afgesproken ver- trek-uur, zodat een gedeelte van de wagens, onder andere de „staf-wa gen", waarin het toeval ons had geplaatst, en ook de politie, die bleven wachten tot alles volkomen gereed was, ietwat later uit Delft vertrokken. We, althans de Waalwijkse poli tie, Piet „onze" chauffeur en en kele van zijn collega's hebben toen een jacht ingezet op de op 'n grote i afstand voor ons rijdende auto's, een jacht die uit een sportief oog punt zeer was te waarderen en die voldoening gaf, wanneer we turend in de dichte, blind makende mist voor ons, de rode lichten van de Waalwijkse auto's merkten en in dikke letters de naam Waalwijk op de ruiten zagen prijken. Dankbaar. Om goed 12 uur waren alle va ders en moeders weer bij hun kin deren en ongetwijfeld zijn zij dank baar geweest voor deze mooie dag; we menen ons gerust hun tolk te mogen maken wanneer we de Bond Zonder Naam hiervoor danken, bij zonder in de figuur van de heer Nijsen en zijn naaste medewerkers, in de figuren van de promoteurs en promotricen, van de Waalwijk se politie, en het Roode Kruis, en aan allen die aan deze dag, die zo grandioos was, hebben meege werkt. En ook de ouders die door omstandigheden niet mee konden, werden niet vergeten. Zij kregen een fruitmand of bloemen van de Bond. Heel in het bijzonder mogen wij danken de Waalwijkse automo bilisten, die hun persoon, hun wa gen en vaak nog meer hebben be schikbaar gesteld om vele vaders en moeders een schone dag te be zorgen. Zij hebben Pater Loop, zo als hij ook schrijft in de dahkoor- konde, die alle automobilisten ont vingen, in staat gesteld op deze overtuigende wijze tot ons volk te spreken over de waardering, die wij moeten toedragen aan onze huisvaders en huismoeders. Maar we veronderstellen toch, dat de voldoening die zij hebben ondervonden van deze prachtige daad van onbaatzuchtige naasten liefde, als zij zagen hoezeer dit al les werd gewaardeerd door de ou ders, hun rijkste beloning is ge weest en dat zij deze woorden van lof heus niet nodig hebben. Deze dag moge zijn rijke vruch ten geven, vooral in de harten der mensen, want hieruit moet alles geboren worden, wat we aan goeds van de wereld kunnen verwachten. Zondagavond was de spanning gebro ken en Drunen liep uit om de Harmonie Beatrix een glorieuse ontvangst te be reiden. Op het concours van de R.K. Fede ratie, dat te Dongen werd gehouden, had de Harmonie Beatrix het gepresteerd om met 309,'-"S punt te promoveren van de eerste afdeling naar de afdeling Uit muntendheid. De directeur van Beatrix, de Heer Ton Kotter uit Tilburg. In November van het vorige jaar ging de Harmonie Beatrix eveneens op een concours en kwam onder leiding van haar dirigent de heer Ton Kotter uit in de eerste afdeling. iMet 296 punten werd toen een flinke eerste prijs behaald, maar de laatste 4 puntjes, welke toen reeds een promotie hadden kunnen maken wer den toen niet gehaald. Maanden van ernstige studie en voor al de laatste weken hebben tot resultaat gehad een eerste prijs met lof der jury en een promotie naar de afdeling Uit muntendheid. De Harmonie Beatrix trad om pijn. 6 uur in Dongen op. Onder doodse stilte werden voor het talrijke publiek de con- courswerken uitgevoerd. Het geweldige applaus dat na deze uitvoering losbarstte gaf allen reeds goede hoop. Die hoop bleek ook niet ijdel te zijn, want de uit slag was voor het verplichte nummer: Image de France, Suite van Albert Terry 154j^ pt. en voor het vrije werk: Nar cissus en Echo, Dramatische legende van Gerard Boedijn 155 pnt. De spanning was gebroken en een groot succes was bereikt. In Drunen verspreidde zich het nieuws zeer vlug en de belangstelling bij de in tocht van Beatrix was dan ook zeer groot. i De Kon. Erk. Harmonie De Volhar ding was haar zustervereniging tot aan de grens der gemeente tegemoet geko men. Door de voorzitter van de Volhar ding de heer M. Elshout werden bij de aankomst hartelijke Woorden van geluk wens gesproken, waarvoor de voorzitter van Beatrix welgemeend dankte. Tijdens de intocht werd nog halt ge houden bij de Hoogeerw. heer Deken Rooyackers, waar eveneens hartelijke woorden werden gesproken. In de late avonduren werd het suc cesvolle korps nog ten gemeentehuize door het gemeentebestuur ontvangen. De E.A. heer "Burgemeester Snels wenste Beatrix geluk met het behaalde succes en zeer speciaal wenste hij geluk de dirigent van het gezelschap de heer Kotter, onder wiens deskundige leiding de Harmonie deze promotie mocht be halen. Dat de heer Kotter juist op deze dag zijn zilveren huwelijksfeest vierde, was voor Burgemeester Snels te meer een reden om ook mevr. Kotter in deze hulde te betrekken. Burgemeester Snels zegde meege- leeft te hebben in de spanning van de laatste dagen en dat de Harmonie Bea trix deze promotie heeft weten te beha len, stemde Burgemeester Snels tot vreugde. Burgemeester Snels zeide verder dat het gemeentebestuur nauwlettend de ver richtingen der culturele verenigingen volgt en er trots op is zulk een corps in Drunen te bezitten, zoals zij trots is op al onze culturele verenigingen welke door hun ernstig streven naar het steeds betere peil er het hunne toe bijdragen de klank van de naam Drunen tot een goede klank te maken. De voorzitter der Harmonie Beatrix dankte Burgemeester Snels voor het zeer hartelijk onthaal, het korps bereid en sprak de hoop uit dat door studie en onder de beproefde leiding van de heer Kotter de Harmonie Beatrix zal opklim men naar de Vaandelafdeling. Ook wij wensen natuurlijk bestuur, le den en dirigent geluk met het grote suc ces. De heer Kotter zeide voldaan te zijn over de volbrachte prestatie. De Harmo nie als geheel heeft aan zijn verwach tingen beantwoord en wij hebben be- haHd wat ik wenste en voor hun be reikbaar achtte. Wij vroegen de heer Kotter of er nog een groter succes, dat wil zeggen nog een hogere afdeling bereikbaar was. Dat is, aldus de heer Kotter, zo zon der meer niet te zeggen. De leden moe ten daarvoor nog op een hogere trap van technisch kunnen komen. Dit is voor bijna allen bereikbaar door vele en goede oefening onder goede leiding. Wij vroegen de heer Kotter of hij al meer was gepromoveerd met een har monie. De heer Kotter deelde ons mede dat hij het vorige jaar met de Harmonie uit Gilze promoveerde van de afdeling Uit muntendheid naar de Ere-afdeling. De heer Kotter blijkt een geregelde bezoe ker van concoursen te zijn, want vol gende week is hij weer in Dongen met de Harmonie uit Veghel en dit jaar gaat hij nog met de Harmonie uit Loonopzand naar Kerkrade, waaraan de besten van het land zullen deelnemen. Gaat U nog meer promoties halen dit jaar? Ik weet het niet, aldus de heer Kotter, maar ik vertrouw erop, dat ik met mijn Harmonieën op elk concours een eervol resultaat zal kunnen berei ken, maar promoveren kan men nu een maal niet blijven doen. Dit seizoen is nu gelukkig ingezet en dat geeft mij ver trouwen in mijn verdere voorbereidin gen voor de concoursen. Laat ik, aldus de heer Kotter, er dit nog aan toevoegen: de concoursen zijn nu eenmaal bestaande instellingen, waar bij de verenigingen zich onderwerpen aan het oordeel van een deskundige jury. Dit is en dit moet echter niet ons doel zijn. Wij muciseren om de leden zoveel mogelijk muzikaal genot te verschaffen, hen zelf de kunst bil te brengen waar door het leven gelukkiger kan worden. Ook voor de inwoners van een plaats is een Harmonie onmisbaar bij tal van gelegenheden en brengt zij ook bij tal van gelegenheden dé inwoners muzikaal genot. Dit alles vindt ik voornamer dan concoursen. We wensten de heer L. van Drunen, de voorzitter van dé R.K. Harmonie Beatrix geluk met het door zijn harmonie behaalde resultaat en vroeger hem een onderhoud. Dit werd gaarne toegestaan. Uiteraard was dit niet zo eenvoudig, want en de harmonie Beatrix en haar Drunense zustervereniging de Volhar- dina (welke voor een feestelijke intocht in Drunen had gezorgd) was bij het ge meentehuis aanwezig. Allen in feest stemming. Bent U tevreden met het behaalde re sultaat? Ja, we zijn zelfs zeer tevreden! Reeds vroeger heeft onze harmonie in deze af deling vertoefd en het was steeds voor ons een verlangen geweest weer op het oude peil te komen. Het is nu gebleken dat we dat oude peil reeds bereikt heb ben en dat is vandaag door een terzake deskundige jury beoordeeld. Was II voorbereid op deze promotie; ik bedoel, wist U dat het mogelijk was dat meer dan 300 punten zouden wor den behaald? Ja zeker. In 's-Bosch behaalden we in December van het vorig jaar 296 pun ten. Het moest dus mogelijk zijn door serieuze training nog iets in kwaliteit te stijgen. Dank zij de zorgen van onze on volprezen dirigent en onze leden is dit gelukt. U moet nl. weten dat niet zo maar promotie kan worden behaald. Daarop zijn vele omstandigheden van invloed. Natuurlijk op de eerste plaats bekwame muzikanten, welke bereid zijn veel van hun tijd te geven aan de har monie. Dit is op het ogenblik gelukkig het geval; zij vormen tesamen een en semble dat genegen is onder de strenge leiding te staan van een veeleisende diri gent. Dan komen daar nog bij de gelde lijke zorgen voor onderhoud instrumen ten; stelt U zich eens voor dat, wan neer een Ilinke harmonie door de straat marcheert, daar voor een waarde van een kleine f 10.000.gaat! Regelmatig vraagt het instrumentarium onderhoud en vernieuwing, om van uitbreiding nog maar niet te spreken. Dit alles bestuurt door een homogeen bestuur en als alles gelijktijdig de handen ineen slaan, dan is er iets te bereiken. U sprak over uitbreiding; zijn daar nog plannen voor? Dat is te zeggen, onze bezetting in de koperinstrumenten is van goede kwali teit en voor de toekomst hebben we geen grote zorgen vanwege de verschillende jonge, veelbelovende krachten, maar de bezetting van de hout-instrumenten, voor al de clarinetten is te klein. We zouden wensen dat zich b.v. eens 10 jonge cla- rinettisten aan kwamen melden. Dat geeft dus de zorgen voor uitbreiding on zer instrumenten, maar dank zij onze donateurs, verschillende giften van par ticulieren, subsidie van de gemeente Dru nen, subsidie van het Provinciaal Anjer fonds en het batig saldo van onze fan cy-fair zijn we er steeds gekomen en dat zullen we in de toekomst ook wel. Hoe lang bent U nu voorzitter? In 1950 is de jongenscongregatie, web ke in feite reeds lang niet meer bestond, opgeheven. De onderafdelingen stonden toen voor de vraag wat ze moesten. Uit eindelijk is dit voor onze harmonie uit gelopen op het oprichten van een zelf standige vereniging. Een geheel nieuw bestuur is toen aan het bewind gekomen en vanaf het begin van mijn bestuurs lidmaatschap is het steeds zeer goed ge gaan. Wij namen de vereniging over, na dat zij verschillende jaren, wegens de 2e wereldoorlog, in ruste was geweest. Sommige instrumenten moesten ver nieuwd worden en andere hersteld en dat is ook direct gebeurd. Maar toen we de harmonie overnamen zat er een kern van zeer goede muzikanten, dat was het resultaat van de vele arbeid van de toenmalige directeur van de Vakschool voor Schoenmakers de heer H. Brok, die ook jarenlang dirigent der harmonie is geweest. Maar laat ik II er dat voor al bijzeggen en vermeld dat ook in. uw courant, de geest onder de muzikanten was en is uitmuntend. Er kan nog zo n actief bestuur zijn en een prima diri gent, de leden, en zij alleen, maken de muziek en zij moeten het ook doen. Zij hebben heden dit resultaat bereikt hoor, niet ik. ORIËNTATIERIT. De Katholieke Jeugdbeweging in Dru nen heeft voor Hemelvaartsdag een rij- wiel-oriëntatierit georganiseerd over een afstand van pl.m. 30 km. De deel name voor deze oriëntatierit staat voor iedereen open. Gezien de belangstelling welke er in Drunen steeds bestaan heeft voor dergelijke orintatieritten, wordt een goede belangstelling verwacht. Tal van fraaie prijzen zijn beschikbaar gesteld. De inschrijving kan geschieden tot Hemelvaartsdag op het secretariaat, Stationsstraat 28 Drunen. GESLAAGD. Onze dorpsgenoten H. Schreurs en A. van der Heijden slaagden op de Schil dersschool te Boxtel voor het Gezellen- diploma. CURSUS BESCHERMING BURGER BEVOLKING. Maandagavond zal in het kader van de Bescherming Burger Bevolking in de zaal van Th. Elshout de tweede les worden gegeven. De heer P. v. d. Nende, gep kap. der artillerie zal spreken over: Gas en Redeatie. CONCOURS HÏPPIQUE. De Rijvereniging De Echo heeft voor 27 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) een groot landelijk concours hippique georgani seerd. De belangstelling in de kringen der rijverenigingen was voor het con cours zeer groot. Ingeschreven werd voor individuele dressuur door 63 deel nemers en verder door 12 viertallen en 12 achttallen. Aan dit concours is ook verbonden een springconcours. De officiële opening zal plaats vinden om pl.m. 2 uur door Burgemeester Snels. Om 12 uur zal ech ter al begonnen worden met de dressuur voor achttallen en viertallen. Het con cours wordt gehouden op een terrein aan de Bosseweg. UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN. Naar wij vernemen is het uitstapje voor de Ouden van Dagen bepaald op 8 Juli. Het organiserend comité heeft reeds een fraaie reis uitgezocht. Waar heen blijft natuurlijk nog geheim. LEZING. Voor de Ontspanningsvereniging der N.V. Lips zal de heer Bruning, van de Stoomvaartmij. Oostzee, een lezing met film houden over de Walvisvangst met de Willem Barendsz. Deze lezing zal plaats vinden in de cantine der N.V. Lips, Maandagavond 24 Mei. OP CONCOURS. De Kon. Erk. Harmonie De Volhar ding zal naar wij vernemen op 25"Juli a.s. deelnemen aan een concours van de R.K. Federatie van Muziekgezelschappen in Nederland. Dit concours wordt ge houden te Boxtel. De Harmonie De Vol harding, die voor de eerste maal uit komt op een concours van deze federatie zal uitkomen in de tweede afdeling. AVONDTEKENSCHOOL. De gemeentelijke avondtekenschool, welke vorig jaar is opgericht, mag zich in een groeiende belangstelling verheu gen. In October a.s. zal de cursus bouwkundevakken (timmeren, metselen) weer een aanvang nemen. Deze cursus duurt van October tot en met Maart en wordt gegeven gedurende 4 avonden per week van elk 3 lesuren. Het onderwijs omvat naast het vak technische gedeelte, (materialen en ge reedschappen, constructieleer, handteke nen en technisch schetsen enz.) onder wijs van algemeen vormend karakter en vindt nauwe aansluiting bij de practi- sche scholing (o.a. opleiding leerling stelsel) welke wordt genoten in de be drijven. K.A.B. AFD. VLIJMEN. Dinsdag 25 Mei zal er in café de Braai een bijeenkomst zijn voor de le den van de K.A.B. Alle leden worden zeker verwacht. MARIA-GARDE. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag, 20, 21 en 22 Mei werd er door de Meisjes van de Maria-garde een bedevaart naar Elshout gehouden, naar de Wonderbare Moeder.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 1