HEUSDEN HAARSTEEG SPRANG SPRANG-CAPELLE CAPELLE WASPIK RAAMSDONKSVEER TWEEDE SPOORBAANCRITERIUM WIELRENNEN SPRINT BESLISTE HOCKEY. TAFELTENNIS DUIVENSPORT 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 MEI 1954 2 voetbaluitslagen. Verhoeven uit Tilburg winnaar Zondag 23 Mei was het de dag voor installatie van de leden va nde Maria- garde. De dag begon met 's morgens om kwart over zeven een algemene Heilige Communie in de kerk alhier. Om half 8 werd te voet getrokken naar Elshout. Om half elf was er een plechtige Hoog mis tot intentie van de Maria-garde. Om 12 uur installatie van de leden. Hierna trok men om ongeveer 2 uur naar Vlij men. AANBESTEDING. Voor de verbouwing en restauratie der Tekenschool alhier werd als volgt ingeschreven: Fa. J. v. Wijk en Zn. Heusden f 9668. Ad Smits, Heusden f 9663, G. A. v. d. Eijnde, Herpt f 9630,- Th. van Horen, Herpt f 9630, M. Boeren, Hesden f 9455,50 Fa. G. Nieuwkoop, Heesbeen f 9366,- Architect H. Baayens alhier. VERGADERING. In café M. Achten hield Donderdag jl. het Waterschap De Binnenpolder van Hedikhuizen zijn jaarvergadering. Voor de laatste maal stond deze vergadering onder voorzitterschap van de heer P. v. Bommel uit Hedikhuizen, omdat hij vol gens de wettelijke bepalingen gedwon gen was af te treden wegens het be- eiken van zijn 70-jarige leeftijd. Daar van deed hij de stemgerechtigde inge landen direct na de opening mededeling. Vervolgens gaf hij een uitvoerig over zicht over de stand van zaken van ge noemd waterschap. Door de secretaris de heer Jac. Luiben werd daarna voorlezing gedaan van in komsten en uitgaven over het jaar 1953; daaruit viel op te maken dat de finan ciële zijde van het waterschap zeer gun stig genoemd kan worden; het financieel beleid zal voortaan geschieden door de Corporatie van Ingelanden, een afzon derlijk lichaam dat de bezittingen zal be heren. Wegens het verplicht aftreden van de huidige voorzitter moest in die vacature worden voorzien; na een gehouden stem ming werd gekozen de heer Thomas van Bokhoven uit Luttelherpt, wiens vader voorheen lange jaren voorzitter van het waterschap is geweest. Als bestuurslid werd hierna gekozen de heer J. van Bommel Pzn. ZWEMBAD. Door het bestuur van de zwemclub De Nieuwe Wiel is per circulaire aan alle inwoners medegedeeld dat het zwembad weer voor het publiek is opengesteld. Zij heet alle zwemliefhebbers binnen haar muren van harte welkom. Dank zij de voortreffelijke leiding en het harde werken van de heer A. van Engelen, gaat het steeds voorwaarts met het bad. Veel is er vernieuwd en de accomo- datie is in zijn geheel belangrijk verbe terd, veel aandacht is besteed aan de kleedgelegenheid, iets was door iedere zwemmer zeker op prijs zal worden ge steld. Tevens staan de de circulaire de tarieven aangegeven. Dit jaar zal er geen huisbezoek plaats hebben om de contri butie te innen, maar zal die aan de cas- sa kunnen worden voldaan. Inplaats van de jaarlijkse donateurs actie zal er dit jaar naar andere wegen worden gezocht om de kas wat steviger te maken; er zal getracht worden om, behoudens goedkeuring van B. en W., een loterij op touw te zetten, vooral zal getracht worden uit de opbrengst daar van een roeiboot met uitrusting aan te schaffen. Om de zwemmers gelegenheid té geven om zich op het strand wat meer te kunnen ontspannen is er zowel voor het dames als herenbad een volleybal uitrusting aangeschaft. GEREF. KERK. A.s. Donderdag (Hemelvaartsdag) zal de dienst des Woords in de Geref. Kerk om 10 uur aanvangen; voorgaan zal Ds. van der Loo van Dordrecht. NAAR DE JUBO. De belangstelling voor de Jubo (Jubi- lf um-ontmoeting van de Ned. Chr. Ra dio-vereniging) te Arnhem op Tweede Pinksterdag, is hier zeer groot. Een drie tal grote autobussen zijn bijna geheel volgeboekt, zodat liefhebbers die nog mee naar de Jubo willen, zich spoedig moeten aanmelden. Verschillende parti culieren gaan voorts op eigen gelegen- j heid, waarvoor ook reeds een aantal kaarten werden verkocht. CHR. VERKENNERSGROEP JAN DE ROOIJ. De onderlinge patrouillewedstrijden van bovengenoemde groep hebben j.l. Zater dag tot zeer verrassende uitslagen ge leid. De Eekhoorns wisten nl. slechts met moeite hun eerste plaats te behou den, doch hun voorsprong bedraagt nog slechts 1 punt. In totaal hebben ze nu 52 punten. De Spechten en Sperwers gaven elkaar niets toe en bezetten nu samen de tweede plaats met 51 ptn. De Kieviten volgen met 49 en de Vossen met 42 punten. Op de individuele ranglijst is de stand radicaal veranderd. Nummer 1 is nu G. voor de Poorte met 72 punten; 2 H. Pruijssers 71; 3 S. Schouten 64; 4 N. Nieuwenhuizen 63; 5 A. Kreugel 57; 6 en 7 A. van Vuuren en B. Horn 56; 8 P. voor de Poorte 55; 9 J. de Cloe 53; 10 J. Elsman 52; 11 P. Pruijssers 48; 12 en 13 A. Elsman en W. Kappert 46; 14 A. Braspenning 44; 15 K. de Cloe 43; 16 G. de Rooij 42; 17 J. Pol 41; 18 en 19 H. van Oosterhout en K. Nieuwenhuizen 39; 20 C. van den Hoven 37; 21 en.22 J. de Groot en A. Timmermans 30; 23 A. Qui- rijns 27; 24 Th. Roubos 25; 25 W. Ges tel 21 en 26 D. Dekkers 12. Op thuisreis. Naar wij vernemen bevindt zich op „De Grote Beer" die 21 Mei uit Canada is vertrokken en vermoe delijk 29 Mei in Rotterdam zal aan komen, o.a. onze vroegere dorpsge- note A. Kuysten-v. d. Waals met haar zoontje, die na 3 jaar haar va- cantie zal doorbrengen in Holland bij haar ouders en familie. VERKEERSONGEVAL. Donderdagavond omstreeks 8 uur had op de hoek nabij de St. Bartholomeuskerk alhier een verkeersongeval plaats. Een luxe wagen vanuit de richting Waalwijk passeerde de hoek bij de kerk, waarbij zijn stuurinrichting onklaar raak te. De auto schoot links uit en reed te gen de voorgevel van de woning van de Wed. Van Cteenhoven. De inzittenden, een bejaarde heer en dame, waren zeer geschrokken en werden bij Van Steen hoven binnen gebracht, waar Dokter Wijffels de eerste hulp verleende. De man had ernstige vleeswonden aan het hoofd en zijn knie. De wond aan zijn knie moest gehecht worden. De dame had na het ongeval ernstige hoofdpijn. Later op de avond werden de patiën ten naar hun woonplaats te Dordrecht gebracht. De auto werd naar de garage ge bracht. De wagen was vrij zwaar be schadigd. POLYMNIA. De gemengde zangvereniging Polym- nia zal Zaterdag a.s. deelnemen aan het zangconcours te 's-Gravenmoer. De zangvereniging zal uitkomen in de twee de afdeling. Om tien voor half zes zal Waspik moeten zingen. Gouden bruiloft. Onder grote belangstelling vierde het echtpaar Snijers-de Wit alhier z'n gouden bruiloft en de bevolking heeft het gouden echtpaar een prachtig feest bereid. Voorafgegaan door een groot aan tal bruidjes, werd per auto naar de kerk gereden, waar om 10 uur de H. Mis van dankbaarheid werd op gedragen. In café v. Dongen was voor de 80 gasten een feesttafel aangericht, terwijl de entrée en de zaal keurig waren versierd. Er kwamen heel veel blijken van belangstelling en cadeaux en de harmonie „De Eendracht" bracht 'n serenade. Eerste klasse A HeraclesNEC 01 RCHAjax 3—3 ElinkwijkLeeuwarden 43 Zwolse BoysStormvogels 06 DWSEnschedese Boys 30 HaarlemOosterparkers 20 WageningenBe Quick 52 Eerste klasse B HeerenveenEnschede 03 't GooiVole wijekers 03 VSV—EDO 4—2 RigtersbleekDOS 23 Blauw-WitGo Ahead 25 VitesseSneek 20 (Sneek degradeert) GVAV—AGOVV 6—1 Eerste klasse C Xerxes—HBS 2—1 VVV—SVV 2—1 BleijerheideBrabantia 42 EmmaNAC 52 BWSittardia 32 PSVSparta 51 PSV kampioen) WH '16—Longa 0—5 Eerste klasse D FeijenoordWillem II EindhovenEBOH LimburgiaRBC DHCJuliana Hermes-DVSNOAD ADOExcelsior MauritsMVV 5—0 1—4 1—2 1—3 6—0 3—1 0—4 Promotie 2e klasse DFCHelmondia 12 Tweede klasse A TOP—Helmond 3—2 Tweede klasse B Baronie—DOSKO 1—0 (Baronie kampioen) TSC—Internos 3—4 Derde klasse C HERO—RKC 1—2 WSCRoosendaal 21 DongenBSC 38 Promotie vierde klasse Gilze—VOAB 3—5 Vierde klasse D GW—Wit-Zwart 3—2 DESOZaltbommel 33 HONGARIJE—ENGELAND 7-1. Het Hongaarse voetbalelftal heeft Engeland de zwaarste nederlaag in zijn geschiedenis toegebracht. Met niet minder dan 71 werden de Engelsen Zondag in Boedapest volkomen overspeeld en er is geen moment sprake geweest van revan che voor de 6-3 nederlaag in Wem bley. Bij de rust stonden de Hon garen al voor met 30. Na de rust scoorden zij drie doelpunten bin nen 5 minuten. Uit een vrije schop konden de Engelsen toen een tegen- puntje maken, daarna Puskas de stand op 71 bracht. W.S.C.—ROOSENDAAL 2—1. In haar laatste competitiewed strijd heeft WSC laten zien dat zij in staat is om de besten te kloppen. Hier ging de strijd inderdaad tussen twee kampioenswaardige ploegen, waarbij WSC alleszins verdiend als overwinnaar finishte. Roosendaal kon de titel echter niet meer ont gaan. De WSC-voorzitter, de heer Spij kerman, omringd door bestuur en spelers, bood de rood-witte aanvoer der bloemen aan en sprak gloedvol le woorden tot bestuur en spelers. De Roosendaalse voorzitter dankte de heer Spijkerman hartelijk. Scheidsrechter Ansems liet Roo sendaal aftrapppen. Reeds direct liet WSC zien dat het menens was en al in de eerste minuten ging een keiharde schuiver van v. Meeuwen rakelings naast. Het spel verplaatste zich zeer snel en aan beide kanten werd er prima gevoetbald. Een fel le doorbraak van Piet Blij levens, waarbij de keeper uit 't doel moest komen, werd door de WSC-midden- voor over de lat geschept. Maar een volgende spurt bracht resultaat. Met een prima pass had v. d. Lee Piet Blijlevens gelanceerd en met een strak' schot opende deze de score; 10. Roosendaal zat echter niet bij de pakken neer en bij een goede aan val werd de bal magnifiek door de middenvoor naar zijn rechtsbuiten geplaatst, die ineens inknalde; 11. Over en weer nu aanvallen, waar bij de WSC-verdediging prima werk liet zien en de kansen die de voor hoede kreeg, door verkeerd richten of door onfortuin verlorèn gingen. De beste kansen tot aan de rust wa ren voor WSC. Na half time was het eerste kwar tier overwegend voor Roosendaal, maar Muskens, Pullens en Mahieu weerden zich magnifiek. Eenmaal moest v. Adelberg in zijn keepers arsenaal grijpen en met een fraaie safe voorkwam hij een zekere goal. Maar op het middenveld groeiden Kouwenberg en v. d. Lee naar hun beste vorm uit de competitie, ter wijl binnenspeler Blijlevens een goede schakel bleek te zijn. Mocht het dan zijn dat linksbuiten Blijle vens en de jonge Bert Kouwenberg het tempo niet konden volgen, in_ elk geval waren v. Meeuwen eri" Piet Blijlevens zeer attent en niet te houden. j Na een kopbal van Blijlevens, die rakelings naast ging, schoten van v. Meeuwen, Kouwenberg en een verre kogel van v. d. Lee, die tot corner werden verwerkt, was het Nic. v. Meeuwen die een keiharde voorzet gaf en met een kopstoot zo hard als een schot joeg Piet Blij levens de bal in het Roosendaalse doel. Tot aan het einde toe bleef WSC ver de meerdere en kon een uitge speelde Roosendaal-ploeg nog slechts hopen dat de stand niet verder in haar nadeel zou wijzigen. Dit ge beurde niet, alhoewel WSC nog en-< kele goede kansen kreeg. WSC is dit jaar geen kampioen geworden, doch bewees een grote kanshebber te zijn voor het volgend seizoen. HERO—R.K.C. 1—2. t R.K.C. stelde zich definitief veilig. Met twee bussen vertrokken de geel-blauwen Zondag naar Breda om de strijd aan te binden tegen Hero. Een overwinning zou de ze kerheid geven dat de rode lantaarn definitief voor een ander zou zijn. Geladen met de bedoeling zich tot het uiterste te geven, werd de tocht aanvaard. Wat eensgezindheid en enthousiasme vermogen, werd weer eens duidelijk gedemonstreerd. De RKC-ers hebben een zware partij gespeeld, doch ook een volkomen verdiende zege uit 't vuur gesleept. Met leeuwenmoed hebben ze zich verzet tegen Hero, dat geen mede lijden aan de dag legde, doch inte gendeel gevochten heeft om de puntjes in Breda te houden. Voor de rust echter had RKC de overwinning al verdiend. RKC nam vanaf de aftrap het heft in handen en practisch werd Hero de gehele eerste speelhelft in de verdediging gedrongen. Reeds de eerste 20 min. had Hero een verslagen ploeg kun nen zijn. Doordat echter de scheids rechter tot tweemaal toe de wed strijd dood floot voor buitenspel, volkomen ten onrechte, werden K. v. .d Aa en even later L. v. Hilst twee geheide scoringskansen voor open goal ontnomen. Het doel van Hero bleef onder zware druk staan en slechts met kunst en vliegwerk bleef de stand blank. Na 35 minu ten spelen maakte Koos v. d. Aa hieraan een einde en met een zeer tactisch gescoorde goal werd de uit stekende doelman van Hero kans loos geslagen. Slechts sporadisch kwam Hero gevaarlijk in de aanval. Juist voor de rust moest echter Al- bert op het laatste nippertje red ding brengen, toen de RKC-doelman reeds gepasseerd was. Na de rust kwam Hero fel terug. Ze verzamelden al hun krachten om de achterstand in te lopen. Als rotsen in de branding boden de RKC-verdedigers aan die aanvallen het hoofd. Ze gaven de voorhoede der tegenstanders geen kans. Wel wist Hero te doelpunten, doch de scheidsrechter had duidelijk buiten spel geconstateerd. Precies daarna verging het RKC idem, toen Koos v. d. Aa wederom doelpuntte, doch ook dit doelpunt werd geannuleerd wegens buitenspel. Noodlottig werd het voor RKC toen A. de Kloe even later de bal met de handen speelde in het be ruchte gebied. De toegestane penal ly werd hard langs doelman Leijten ingeschoten; 11. De tijd verstreek. Toen er nog 5 minuten te spelen waren, kreeg rechtsbinnen Smit de bal in zijn be zit even voor de middenlijn. Hij herhaalde hier de stunt, zoals hij die uithaalde bij BSC. In een snelle rush versloeg hij de hele achter hoede van Hero. Toen hij de doel- verdediger op zich af zag komen, tikte hij even door naar de goed meegekomen L. v. Hilst, die zonder moeite wist te doelpunten; 12. Nu was er geen doorkomen meer aan voor de Hero-lui, die heel hun elf tal in de aanval brachten. En toen even later het laatste fluitsignaal klonk, gingen er elf doodvermoeide, doch dolgelukkige spelers naar de kleedkamer, omstuwd door hun uit gelaten supporters. Het behoeft geen betoog dat hiermee nog niet was aangekondigd het einde van de overwinningspret. RKC-ers, proficiat met deze over winning, die voor jullie het behoud van het 3e klasse-schap betekent VLIJMEN. -r,?onc'aë 23 Mei namen enkele Vlijmense renners deel aan het Spoorbaancriterium te Waalwijk. De nieuwelingen deden het weer best.* H. Kivits W6rd 4e, Libregts 8e; van der Ven deed geheel de wedstrijd goed werk en kwam met het peleton aan, evenals van Dal. De amateur v. Baardwijk reed in Goirle en moest opgeven, daar een band van zijn wiel afvloog. De nieuweling Kuys komt er steeds beter in en werd 2e. Ronde van Vlijmen. Zondag 30 Mei zal er in Vlijmen een grote wielerwedstrijd worden gehouden, waaraan de beste Ne derlandse renners deelnemen. Bij de amateurs nemen beide Vlijmen se renners deel, n.l. Tini Wolfs en Gr. v. Baardwijk. Wat Wolfs be treft, deze renner heeft reeds een reputatie en wordt op alle wed strijden gevreesd, zowel in Neder- land als in het buitenland, waar bij bekend staat als een der beste amateurs van Nederland. Ook dit jaar boekte hij grote successen, vooral in wedstrijden in België. Jammer dat hem enkele weken ge leden een ongeluk overkwam, maar gezien zijn prestatie van de laatste week in Oss en in België, is hij weer tot het behalen van succes in staat en Zondag voor eigen publiek zal hij zeer zeker zijn beste krach ten geven om de Ronde van Vlij men 1954 op zijn naam te brengen. Wat v. Baardwijk betreft, deze ren ner klasseert zich ook dit jaar weer bijzonder goed en eindigt in elke wedstrijd steeds onder de eer ste tien renners. Laten we hopen dat, vooral nu in eigen plaats wordt gereden, de bloemen in Vlijmen blijven. Aan de nieuwelingencourse ne men zes Vlijmense renners deel die in verschillende wedstrijden dit seizoen de hoofdprijzen wegsleep ten. Libregts won dit seizoen reeds twee wedstrijden, werd enkele ma len 4e en eindigde steeds onder de eerste tien. H. Kivits boekte ook grote successen, werd een keer 2e, enkele malen 3e en ook deze ren ner is tot een verrassing in staat. Dan Parijs, een renner die steeds in de kopgroep is te vinden en ook dit jaar weer mooie successen be haalt. Kuü's is dit seizoen in goede vorm. Vorig jaar had deze renner steeds pech, maar nu boekte hij in de laatste vier wedstrijden mooie successen en rangschikte zich ook steeds onder de eerste tien. Van Dal is een renner die ook in eigen plaats succes kan behalen en de jeugdige v. d. Ven, die dit jaar in bijzondere vorm is, heeft steeds met pech te kampen gehad. Laten we hopen dat hij in Vlijmen meer succes heeft, dan is hü in staat zich bij de kopgroep te plaatsen. Verder nemen de beste Neder landse nieuwelingen deel en daar om kan zeker ;een spannende strijd worden verwacht. Internationale wielerwedstrijd. In Huizingen (België) werd Zon dag een grote internationale wie lerwedstrijd gehouden, waaraan door renners uit zes landen werd deelgenomen. Onze dorpsgenoot Tini Wolfs verdedigde de Neder landse ploeg met o.a. Sonnemans, Keepers en Piet v. d. Linden. In de tijdrit over 27 km., die 's morgens werd verreden, werd Wolfs lie geklasseerd. Jammer dat hij voor een klein defect in deze rit even van zijn fiets moest, waar door hem zeker een van de eerste plaatsen ontging. Om half 4 vèrschenen de renners weer aan de start voor de 110 km. over 6 ronden. De eerste twee ron den was Wolfs met nog vier ren ners;, uit het peleton ontsnapt; hier bij was ook Keepers. Steeds wisten zij hun voorsprong te vergroten en het begon al te lijken op een Hol landse overwinning. Jammer was het dat Wolfs in de vierde ronde een lekke band kreeg, zodat de kopgroep nog bestond uit vier ren ners. Hiervan werd een Belg 1ste, Keepers 2e. Sonnemans bezette de 8e plaats en Wolfs werd als 9e ge klasseerd. De vierde man van de Nederlandse ploeg, v. d. Linden, moest opgeven wegens rijwielde fect. In het landenklassement be zetten de Hollanders de 3e plaats. RONDE VAN ITALIË. Na drie etappes in de Ronde van Italië is Gerrit Voorting op de ze vende plaats de- best geplaatste Ne derlander. Wagtmans is 32 ste, ltoks 37ste, Van Breenen 68ste, Van Est 70ste, Nolten 85ste en Adri Voor ting 95ste. De Italiaan Minardi leidt. Er zijn nog 101 renners in de strijd. Het succes van de Nederlan ders is tot nog toe niet erg groot. Hef verhaal van het Tweede Spoorbaancriterium, georganiseerd door de Waalwijkse wielerclub „Olympia", is vrij gauw verteld. Het werd Zondagmiddag onder overgrote belangstelling verreden en fel werd er gestreden om de erepalm. Het weer, dat zich aanvankelijk nogal vriendelijk liet aanzien, bleek achteraf echter biet betrouwbaar en vergastte renners en kijkers op een paar fikse buien, zodat Uw ver- slaggever zijn post op een open kar moest verlaten en elders zijn toevlucht moest zoeken. Ondertussen werden de perspectieven die juist waren geopend, weer bedorven en kon men de renners in ge sloten gelederen naar de finish zién oprukken, waar de sprint de beslissing bracht. Om goed drie uur gaf burgemees ter Teijssen, na de renners een spor tieve middag te heben gewenst, met de bel het teken tot vertrek en daarop vertrok de karavaan voor de 100 km. lange course over 46 ronden om de spoorbaan van Baard- wij ksestraat tot Putstraat. Het ging in gesloten gelederen in een flink tempo, maar er leek al gauw enige tekening in de strijd te komen toen in de achtste ronde Ottendros uit Alkmaar en P. de Veer uit 's-Bosch een kleine voorsprong namen. Na tuurlijk haalde dat niet veel uit, maar even later vormde zich een kopgroep met De Veer, Nuyten uit Terheiden, Hooymayers uit Raams- donksveer en Van der Pluijm uit Dussen, welke laatste vooral zich in dit stadium geducht weerde. Al lengs rekte het peloton zich. steeds verder uit en er vormden zich en kele groepen, terwijl zwakkere broeders menigvuldig afvielen. Toen de regen wat was gemin derd, bleken alle overgebleven ren ners zich weer bij elkaar genesteld te hebben en alles wat er te mel den overbleef, waren enkele felle sprinten om premies en een verdere dunning van de gelederen. Dat bleef zo tot de voorlaatste ronde. Het peloton, dat tot een klei ne twintig man was gedund, stond geen enkele ontsnappingspoging toe. Alleen zag men Hamelink uit Den Haag zich voortdurend in de voorhoede weren en eindelijk trok hij er in de voorlaatste ronde met Verhoeven uit Tilburg en diens stadgenoot Meesters zo furieus hard tussenuit, dat er geen houden meer aan was. Zij hielden hun kleine voorsprong, hoe hard de anderen er ook achteraan gingen en in de isprint toonde Verhoeven zich de snelste, onmiddellijk gevolgd door KAATSHEUVEL. DES. Hockey DES heeft Zondag met drie elftallen deelgenomen aan het Veghelse tournooi. De dames speel den in een poule volgens het afval- systeem. De eerste wedstrjjd werd gewonnen met 2-1 van Geel-Zwart en de 2de verloren zij met slechs 2-0 van de promotieklasser HUAC. Heren 2 was ingedeeld in de A- poule van het grote herentournooi en was dus bij voorbaat kansloos. Volkomen legaal verloren zij in de halve competitie met 70, 20 en 30. In de B-poule speelde DES 1 en die deden het anders. De eerste wedstrijd wonnen zij met 10 van Geel-Zwart. In de tweede wedstrijd speelden zij tegen HMHC (Hel mond) en deze wedstrijd eindigde tenslotte in 00, nadat een volko men legaal doelpunt door de scheisrechter was afgekeurd. De DES-linksbinnen brak door, om speelde de doelman en juist toen hij rustig de bal in het doel zou plaatsen, duwde de zich herstel lende back hem in de rug, zodat hü over de bal heenviel, die echter toch nog in 't doel rolde. De over treding (afhouden) die de DES- speler hierbü heette te maken, mocht de scheidsrechter hem niet aanrekenen, omdat deze door de tegenpartü op ongeoorloofde wüze geforceerd was. Toch deed hü het en deze ene fout kostte de heren tenslotte de grote wisseltrofee, want de laatste wedstrijd tegen de nieuwe le klasser Rapidity werd ook gewonnen met 10. De DES- heren hadden 5 punten, evenals HMCH, doch deze hadden een beter doelgemiddelde, waardoor zü wer den aangewezen om tegen nummer 1 van poule A de finale te spelen, en dat terwül twee velden geruime tüd onbespeeld bleven, waardoor organisatorisch 'n beslissingswed- strüd mogelük was geweest. Nu moesten de DES-heren tegen nummer 2 van poule A spelen voor de 3e prijs en wel tegen HUAC uit Helmond. Op een spiegelglad veld en in een stortregen verloren de Dessers tenslotte ongeïnteresseerd met 30 en al heeft DES nu eens geen prijs mede van het tournooi gebracht, vooral de Heren 1 kun nen terugzien op een waardig slot van een schitterend seizoen. Hamelink en Meesters. Rutten uit Den Bosch won de sprint van het peloton. De uitslag: 1. G. Verhoeven, Tilburg, 100 km. in 2 uur 34 min. 15 sec. 2. C. Hamelink, Den Haag. 3. A. Meesters, Tilburg. 4. H. Rutten, Den Bosch. 5. P. de Jong, Made. 6. A. den Ouden, Noordeloos. 7. J. v. Ingen, Utrecht. 8. J. Hoefnagel, Vlaardingen. 9. A. de Wit, Gravendeel. 10. J. Ottendros, Alkmaar. 11. B. Hooymayers, Raamsdonks- veer. 12. B. Weiten, Made. 13. J. Konings, Breda. 14. A. Romijn, Rijswyk. 15. L. Groffen, Tilburg. DE NIEUWELINGEN. Bij de nieuwelingen, die 50 km. reden, werd het pleit beslist tussen de uitlopers Sopfie uit Oosterhout en Beentjes uit Heemskerk. De eer ste toonde zich de sterkste. P. Dyck uit Made hield zich alleen voor het peloton nog staande en L. Kurts uit Vlijmen won de sprint van het pelo ton. De uitslag: 1. J. Sopfie, Oosterhout, 50 km. in 1 uur 15 min. 2. M. Beentjes, Heemskerk. 3. P. Dijck, Made. 4. L. Kurts, Vlijmen. 5. N. de Veer, Rotterdam. 6. A. v. Gooi, Dongen. 7. L. Coehorst, Tilburg. 8. Fr. Liebrechts, Vlijmen. 9. M. v. d. Pluym, Hank. 10. J. Scheepens, Moergestel. De medische verzorging wae in de vertrouwde handen van het Rode Kruis en de E.H.B.O., terwül dhr Blom de microfoon bediende. KAATSHEUVEL. Langstraatse Tafeltennis kampioenschappen 1954. Zondag werden in de R.K. Gil denbond de door de KAT georga niseerde wedstrüden gespeeld om het kampioenschap Tafeltennis de Langstraat 1954. Om 12 uur ving het tournooi aan, na een kort ope ningswoord van de KAT-voorzitter de heer v. Best. Hoewel deze tak van sport nog geen algemene be kendheid geniet, was er de gehele dag zeer veel belangstelling. In het tournooi werd ernstig gestreden en we overdrüven niet als we zeggen dat er zeer goed klassespel werd gegeven. In het büzonder moeten we hier BSM uit Dongen vermel den, dat het leeuwenaandeel van de prüzen voor zich opeiste, maar ook KAT beet fel van zich af. Deze club met haar jonge spelers be looft nog heel wat voor dé toe komst. Na een spannende finale had de prü'suitreiking plaats. We mogen deze dag zeer geslaagd noe men, vooral voor KAT, dat hier door meer bekendheid heeft ge kregen. De uitslagen waren: Heren enkel le en 2e klasse: 1 M. Driessen; 2 P. Oomens BSM. Heren enkel 3e en 4e klasse: 1 J. Verharén, Victoria; 2 A. Brent, KAT. Heren dubbel le en 2e klasse: 1 BlülevensDriessen BSM; 2 KoenenSchoof BSM. Heren dubbel 3e en 4e klasse: 1 Zwaans'Nieuwdorp KAT; 2 v. d. Wiel-v. d. Lee RKDVC. Dames enkel: 1 Mej. Koenen van BSM; 2 Mevr. Swigielski, Ooster hout. WAALWIJK. P.V. DE POSTDUIF. De Postduif hield Zondag een wedvlucht vanuit St. Denis, 363 km. Eerste duif 4.54.52 uur, 1228.70 m. per min., laatste duif 5.53.21 uur, 1026.02 meter per minuut. M. v. d. Heuvel 1; J. van Bokho ven 2, 4; Kooümans 3; G. Schoe- mans 5, 8, 9, 42; J. Didderi 6, 26; de Ronde 7, 13; Jos van Bladel 10, 32; A. Lombarts 11, 34; Joh. Ver hagen 12, 21; G. Bakkers 14, 38; Duivekam 15; Spapens 16; C. Bou- man 17; D. Blok 18; J. Lammers 19; Jac. Verhoofstad 20, 41; Velt- meüer 22; van Kessel 23; Herman 24; J. Verwiel 25, 27; Klün 28; v. d. Geün 29, 49; Jan Hensen 30, 47; v. d. Gouw 31; H. van Boxtel 33; Stam 35, 40; Schafer 36; A. v. Hui ten 37; Corstanje 39; v. Brunschot 43; A. Heesbeen 44; H. Lombarts 45; Chr. v. d. Houdt 46; J. Tim mermans 48; M. Verhuist 50; Velt- meüer 51; B. van Riel 52; L. de Kloe 53, 55; A. Bakkers 54. Reclames tot Dinsdag 8 uur. De uitbetaling geschiedt Woensdag avond.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 2