m m VROOM DREESMANN das: KAATSHEUVEL -1 woeii§u«iiS -prijzen BERNDIJK 40' 45' 850 ATHLETIEK. DUIVENSPORT ZWITSERLAND - NEDERLAND 3 - 1 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 31 MEI 1954 3 's-HERTOGENBOSCH TILBURG-HELMOND ALLEEN GELDIG WOENSDAG 2 JUNI Zorgt U PINKSTERNUMMER V V V Op verzoek nogmaals de bekende „Loodjes"-kous in lichte 4 75 zomerkleuren Een leuk mode! kinder schoentje, in soepel wit en rood leder, in de maten 24-28 4.25 20-23 3.75 18-19 Wit met V hals opstaand piqué damesvest, leuke kantgarnering, bobbed of O 60 boordje Alpino lustré, zuiver wol len Italiaanse alpino, in 1 2 verschillende ^65 kleuren Tuinligstoel, verstelbaar, met gebogen armlsgge^s, grote maat, prim% beuken hout en sterke 4 50 loperstof Bedrukte haircord Inleuke fantasie- en bloemdessins voor ijzersterke kinderjurk jes, was- en. kook- 4 45 echt, 70 cm. breed Suiker maantjes, een heerlijk koekje, 250 gram Leverpastei, groot blik, prima product Keukenstoel, blank beu kenhout gelakt, solide uit voering, gemodelleerde zit ting en brede gebo- Q90 gen multiplex rug Damespyama van lingeriekatoen, met gesloten boordje er trastafwerking, zeer gebord. zak, in bleu, groen, oudrose, geel sterke hoog- i con- apart Filmrolletjes, Pressopan, 6x9 met 8 opnamen, pan- chromatisch, 190/10 din., fijne korrel: verzekert U van de leukste Q C c vacantiefoto's Overhemd met vaste boord, prima poplin, ge voerde borst, slappe of trubenijs boord, enkele of dubb. manchetten, in "725 7 verschill. kleuren SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN Plastic verbandzakje, inh.: 1 wondpleister,1 doosje hechtpleister, 1 cambrie, 1 hydrophile windsel, 1 buisje jodium, 1 2 veiligh.spelden, 1 schaartje, 4 98 1 pakje watten Prima badhanddoek van extra fijn sterk garen, 190 ruitdessin, 50 x 95 winnaar, P. v. d. Dungen Tilburg werd tweede. Voor de kopgroep moest ook de beslissing vallen in de sprint. W. Rusman werd derde; 4e werd de Meier uit 's-Graven- zande, 5 H. Timmermans uit Den Bosch, 6 W. Goossens uit St. Mi chielsgestel, 7 Rutten uit 's-Bosch, 8 Wolfs uit Vlijmen, 9 A. v. d. Hout uit St. Michielsgestel, 10 M. v. d. Loo uit 's-Bosch. Van Baardwijk viel juist af, wat jammer is voor zijn opvallend rij den. De officiële uitslag in het vol gend nummer. DRUNEN. Op Hemelvaartsdag namen twee leden van S.H.J. deel aan een baan- wedstrijd in Eindhoven. W. van der Lee had ook weer succes en be haalde een overwinning op de 400 meter B-klasse; tijd 53 sec. J. Klerkx nam deel aan de 5000 meter en behaalde een goede derde plaats in de C-klasse. ATTENTIE. voor tijdige inzending van Uw advertentie in ons dan zorgen wij voor prima plaatsing in elk opzicht. Voor Waalwijk, Kaatsheuvel, de Langstraat e.a. geen betere reclame door onze zich steeds uitbreidende lezerskring. WAALWIJK. P.V. DE POSTDUIF. De Postduif hield Zondag een vlucht vanuit St. Quentin, afstand 241 km. Deelname 290 duiven; eer ste duif 1.58.1, laatste duif 3.53.18. G. Schoemans 1, 21; J. Timmer mans 2, 8; Kooijmans 3; A. Bak kers 4, 47; v. d. Meijdenberg 5, 16; de Leijer 6, 29; Klijn-Sars 7, 25; C. Damen 9, 28, 31; v. Gerwen 10, 59, 62; Jac. Verhoofstad 11, 50; v. Heesbeen 12, 58; Wasselewski 13, 30, 48; A. van Huiten 14, 41; H. Knippels. 15, 68; Jos van Bladel 17; Avontuur 18; E. Schoemans 19; Jan Hensen 20; G. Bakkers 22; J. v. d. Pennen 23; M. v. d. Heuvel 24, 66, 69; J. Verhagen 26, 44; Kleijsen 27; de Ronde 32; J. Ver- wiel 33, 43, 57, 64; v. Bokhoven 34; de Bruine 35, 60; P. Leijten 36, 70; H. Lombarts 37, 45; lierman 38, 40; M. Verhulst 39; v. d. Gouw 42, 56; C. Bouman 46; J. Verheijden 49; Schoemans Jr. 51; C. de Man 52; Kramer 53; v. Vugt 54; v. Hel- voirt 55, 73; A. Verhoeven 61, 72; W. Duquesnoij 63; v. Ark 65; Groe- neveld 67; van Gelder 71. KAATSHEUVEL. De KPV hield Zondag een wed vlucht vanuit St. Quentin, afstand 229 km. Los 10.15 uur v.m., eerste duif 1.41.43 uur n.m. Ingemand 461 duiven. De eerste 70 prijswin naars zijn: 1 LI. Hendriks; 2 A. van Gooi; 3 P. Stokkermans; 4, 43 C. v. d. Ven; 5 M. de Vries; 6 Jos Verhoe ven; 7, 30, 37 J. v. d. Linden; 8 M. Oosterwaal; 9, 62 Jan v. Wanrooij; 10, 14, 20 W. Aussems; 11, 31, 70 Th. Nettèn; 12 L. van Geel; 13 L. Mosselveld; 15, 61 M. Soeierboek; 16 KI. Schaafstra; 17, 19, 36, 47 Jac. Vloemans; 18 L. v. d. Ven; 21, 53, 67 Jo,Jansen; 22, 68 H. v. Hel- voirt; 23 W. Jansen; 24 R. Tim- mers; 25, 44 Jac. Klerkx; 26, 50 Jo Hamers; 27 M. Lensveld; 28 C. van Boxtel; 29 A. Couwenberg; 32, 52 Fr. v. d. Assem; 33, 45 F. v. Woen- sel; 34 H. Snoeren; 35 M. v. Box tel; 38 L. Hamers; 39, 51, 54, 59, 60 Jos Schrauwers; 40 W. Remmeren; 41 Wal Hamers; 42, 69 D. Mateij- sen; 46 M. v. d. Velden; 48 G. v. d. Linden; 49, 57 M. Ververs; 55 B. Kemmeren; 56 H. v. d. Pas; 58 C. van Boxtel; 63 J. van Biel; 65 Wim Hamers; 66 J. Stokkermans; 69 P. Grootswagers. DRUNEN. „Vredesduif" Drunen. Concours Quievrain 175 km. G. v. Huiten 1, 19; M. de Graaf 2, 6, 12; v. Tuijl v. Huiten 3, 8; G. Pelders 4, 10, 13; P. Willemse 5, 9; N. Dekkers 7; H. Brok, 10, 18; G. v. d. Sanden 11; C. v. Boxtel 14, 21; A. v. Halder 15; J. v. d. Pennen 16; A. Leijten 17, 20. CAPELLE. P.V. Nooit Gedacht. De P.V. „Nooit Gedacht", geves tigd bij de heer C. v. Tilborgh Ho- gevaart, hield j.l. Zaterdag een wed vlucht vanuit Quievrain. De prijzen werden behaald door: A. Snaphaan 1, 31; A. J. Ophorst 2, 5; F. Tactor 3, 14, 35; G. Genen 4, 27; Jos P.ozenbrand 6; Gebr. van Oss 7, 18, 21; C. v. Tilborgh 8, 11, 22, 25, 30; C. Broeks 9, 38, 39, 41; H. Vos 10, 15, 24, 32, 43; J. Spie- rings 12, 40, 45; G. Rozenbrand 13, 33; M. Netten 16; G. Janson 17; P. v. Rooij 19; J. Pols 20, 26, 36; H. de Jong 23; A. Haverhals 28, 34; A. Fa ro 29; Gebr. Rijken 37; A. Spui- broek 42; W. Nieuwenhuizen 44. Extra prijzen werden behaald door A. Snaphaan en J. Pols met le en 20ste prijs. A.s. Donderdag inmanden van 7 tot 8 uur voor het Nationaal Con cours Noyon. VLIJMEN. WEDVLUCHT COMBINATIE. Zondag 30 Mei hield de Combinatie Vlijmen-Nieuwkuijk-Drunen een wed vlucht vanuit 'St. Quentin, afstand 250 km. Los 10,15 uur, eerste duif 2-03-32, laatste prijswinnende duif 4-33-57. Uit slag als volgt: V is Vlijmen; N is Nieuwkuijk, D is Drunen. D. Stupers V 1, 45, 51; M. Pelders D 2, 9, 36; G. van iHulten D 3, 26, 42; P. Pulles V 4, 55; H. Oosterwaal D 5, 15; J. Oosterwaal V 6, 21; P. van der Loo V 7, 34, 44, 54; Dekkers D 8; C. Klerks D 10; C. van 'Helvoort V 11; J. Kiviets V 12; H. Meijs N 13, 27; H. Brok D 14; Gebr. Samuels N 16, 50; J. van Kuijk D 17, 24; H. de Vaan V 18; M. Sibregts V 19, 31, 40, 46, 53; A. Roestenburg N 20; Jos Kuijs V 22; G. Pelders D 23; C. Heesbeen V 25; L. van Dommelen D 28, 47; M. de Graaf D 29, 58; J. van Enge len V 30; W. Peijnenburg D 32, 43; J. van den Dungen V 33; 'H. Pelders D 35; Jan Kuijs V 37; J. Verharen V 38; de Laat-Parijs V 39; M. Sluisveld D 41; A. van Halder D 48, 57; H. Pelders V 49; Schelle N 52; C. Diepstraten V 56; v. Tuijl-van Huiten D 59. Het was een vlucht waarbij door het slechte weer grote verliezen zijn gele den; vele goede duiven keerden niet op hun hok terug. andere kant deed Terlouw het heel wat robuuster toen hij rechtsbuiten Anthenen wat hardhandig van de bal zette, zodat deze het veld moest verlaten. Hij werd vervangen door Bickei. Ondertussen hadden de Ne derlanders zich al weer geweerd, o.a. door een moeilijk, maar ge vaarlijk schot van Bleijenberg. Ken corner was de inleiding tot een heus doelpunt. Hij werd genomen door Wim van der Gijp, die de bal zo ver plaatste, dat doelman Huber misgreep. Michels gaf toen door aan Dillen en het „kanon" loste een schot dat Huber te machtig was: 01. Een zoal niet veelbelo vend, dan toch bemoedigend begin. Dat gaf de spelers de moed die nodig was om de aanvallen van de Zwitsers het hoofd te bieden, ter- wjjl de voorhoede er de inspiratie uit putte nog meer aanvallen op touw te zetten. Steiger moest wel al zijn capaciteiten aanwenden, ter wijl Terlouw en het geluk daar soms nog een handje bij hielpen, maar het doel bleef schoon, ook toen Fatton en Hagen gevaarlijke schoten losten. Aan de andere kant stelde Dillen de Zwitserse doelman nog eens op de proef met een hard en gevaarlijk schot, dat hem bijna te machtig was. Toen kwam hel cadeau van de scheidsrechter, voor de Zwitsers wel te verstaan: een voorzet van Vonlanthen, door Ballaman keihard ingeschoten, ketste via de handen van Steiger tegen de lat, sprong terug in het veld en werd door Odenthal weggewerkt. Doodgemoe dereerd wees Schmetzer naar het midden, blijkbaar door de Zwit serse grensrechter in de waan ge bracht met een doelpunt te doen te hebben. Protesten van aanvoerder Biesbrouck mochten niet baten, zodat het 11 was. Van de deuk die het toch al niet sterke moreel Huishoudschool. Zondagavond vond het eerste contact plaats tussen de leraressen en de ouders van de leerlingen der Huishoudschool Sint Angela in een Oudersavond in het Patronaat, waarop de leerlingen de operette „Een dag Kalif" onder leiding van de leraressen Mej. Pel en v. Dommelen met veel succes opvoerden. Er was zorg besteed aan spel en voordracht, aan dictie en costumering. De eerste proef op dit terrein mag geslaagd heten, doch de opvoering van deze operette was niet de hoofdzaak. Het bestuur der school vond het aanbevelenswaar dig eens contact op te kunnen ne men met de ouders, om de belan gen van het Huishoudschool-onder wijs eens nader te belichten. De heer Wennekes, voorzitter van het schoolbestuur, deed dit in een kor te toespraak, waarin hij er op wees dat de leerlingen van nu, later de moeders van de kinderen van Kaatsheuvel zijn; dat de vorming hier in de huishoudschool gelegd, later in het gezin haar voordelen moet afwerpen. Het is niet alleen koken en huishoudwerk verrichten wat geleerd wordt; vooral de pret tige sfeer moet in huis geschapen worden en dat is een der voornaam ste taken van de school. Kapelaan Verheijen achtte 't no dig eens te wijzen op het school verzuim, dat de goede gang van 't onderwijs stoort en op een voor naam deel van het schoolprogram ma; het onderwijs in godsdienst. Het was een zeer goed geslaagde avond, die zeer zeker zijn vruchten voor de Huishoudschool zal afwer pen. MELKCURSUS. Vrijdag 28 Mei werd de eindles ge houden van de 'Melkcursus, georgani seerd door de R.K.J.B., afd. Kaatsheuvel. Elf van de 12 cursisten behaalden het Melkdiploma, nl. de heren L. Klijn; Mart. in 't Groen; P. van Laarhoven; W. van Kuijk; C van Loon; Ant. in 't Groen; Hendr. Klijn; J. de Graaf; J. Kemmeren; Mart. de Jong; Sj. van Rooij. Na de uitreiking der diploma's hield Ing. Vring, Rijks-zuivelconsulent van de Prov. Nrd. Brabant een korte toespraak, waarin hij de geslaagden feliciteerde met het behaalde succes, overtuigd' dat het van de Nederlandse ploeg daar door kreeg, maakten de Zwitsers gebruik om te trachten een voor sprong te nemen. Dat lukte hun al na drie minuten. Steiger kreeg 'n hard schot van Ballaman niet goed onder controle, liet het uit zijn handen vallen en toen was er geen Nederlander bij om de bal weg te werken, maar Vonlanthen om hem in het doel te plaatsen: 21. Ho ger liep de score voor de rust niet meer. Onmiddellijk na de rust namen de Zwitsers het initiatief weer in handen en al na een paar minuten hadden ze succes met een voor Nederland al weer onfortuinlijk doelpuntmidvoor Hagen gaf een listige pass aan Vonlanthen, Stei ger stond evenwel goed opgesteld, maar het schot schampte af op het been van Terlouw, waardoor Stei ger kansloos was: 31. De rest is gauw verteld. Geen van de partijen bleek nog in staat te doelpunten, ofschoon de Zwit sers het sterkste waren. Onze ver dediging van haar kant hield even wel voor de rest stand, maar de voorhoede kon het gat niet meer vinden. Dillen en Louer losten nog wel enkele schoten, waarvan sommige niet van alle gevaar ont bloot waren, zonder succes. Ook de cornerverhouding was geens zins in het nadeel van Nederland, doch ook dat hielp niet, terwijl de Zwitserse voorhoede evenmin zo veel kwaliteit aan de dag legde dat ze hun overwinning overtuigender konden maken. Hierdoor kwam 't einde met een stand die eervol lijkt, maar die toch geenszins be vredigt, zelfs al had men niets be ters verwacht, door de ongelukkige manier waarop de nederlaag werd ingeleid. Het volgende seizoen beter? mooie diploma een ere-plaats in de huis kamer zal ontvangen. Spreker wees er op, dat steeds rekening gehouden moet worden met de manier, waarop de prak tijk, die gegeven is, moet uitgevoerd worden. Het doel waarvoor deze cursus gegeven is, moet zijn, dat het resultaat zichtbaar is, niet alleen op de Zuivel fabriek, maar ook in het eigen bedrijf op de eerste plaats met een betere kwa liteit melk, de de tweede plaats met een hogere opbrengst en op de derde plaats met een hoger vetgehalte. Deze drie voordelen zijn al gauw te bereiken, als speciaal de aandacht wordt gevestigd op reinheid. Tracht alle fouten weg te wer ken, die ge door deze cursus hebt leren constateren' en blijf de manier handha ven, die uw voormelker, de heer Aarts uit Drunen heeft voorgehouden, wat niet alleen voor de Zuivelfabriek, maar ook voor het eigen bedrijf een groot voordeel zal betekenen, wat betreft de gezond heid der dieren en de financiering van het bedrijf. Daarna sprak de Directeur van de Zuivelfabriek De Toekomst uit Sprang- Capelle, de Weled. heer Addink; hij dankte de heer Aarts uit Drunen voor de opofferingen geboden om deze cursus te doen slagen. Hij verwacht een volgen de cursus weer op zijn gewaardeerde medewerking te mogen'rekenen; hij dankt de heren jury-leden voor hun medewer king en belangstelling bij deze cursus ge geven. Dan gaf hij een kort inzicht over enkele punten, die zich in de praktijk op de fabriek voordoen, om zodoende de cursisten een betere kijk te geven op welke manier zij in hun eigen voordeel de melkwinning kunnen bevorderen. Hij hoopt dat de geleerde praktijk blijvend zal gehandhaafd worden. Spreker noemt het een morele en zedelijke plicht van elke melkveehouder, dat de melk zo zindelijk mogelijk aan de fabriek komt, om zodoende de gezondheid van de be volking te bevorderen en de bedrijfsze kerheid van de fabriek zo hoog mogelijk op te voeren. Spreker bracht dank aan de heer A. van Rooij voor de betoonde medewer king door zijn melkvee beschikbaar te stellen en de cursisten gelegenheid te ge,- wen gezamenlijk op een zo practische en technisch mogelijke manier de cursus te volgen. Een der cursisten bracht vervolgens dank aan de heren jury-leden, en de di recteur voor de medewerking en de be toonde belangstelling, de hoop uitspre kende, dat de cursus een zo groot mo gelijk rendement in de opvolging van het geleerde zal opleveren voor de fabriek, wat betreft de kwaliteit en zindelijkheid en voor het eigen bedrijf wat betreft de gezondheid van het vee en de financiële opbrengst van de melkwinning, waar voor ten slotte ook de cursus is opgezet. Hij bracht verder dank aan de heer Aarts voor de prettige wijze, waarmede met de cursisten is samengewerkt, waar voor hij als dank een klein cadeau aan bood. Aan het slot nodigde de heer v. Rooij zowel jury, als cursisten en de verdere belangstellenden uit aan een koffietafel, op keurige wijze verzorgd, die alle eer werd aangedaan. K.A.J. VOORLICHTINGSDIENST. De K.A.J. Vacantie-voorlichtingsdienst wijst op het grote belang van de Katho lieke Jeugdherbergen voor de jonge ar beiders. Reeds enkele jaren wordt er van Katholieke zijde voor gewerkt onze jon gens van 1430 jaar zoveel mogelijk van hun vacantie te doen profiteren. De katholieke vacantiehuizen en jeugdher- bergcentrale, kortweg K.V.C. genoemd, heeft over het gehele land verspreid een vijftigtal jeugdherbergen opengesteld, daar onze jongens gewoonlijk niet voor zien zijn van erg veel geld tegen zo wei nig mogelijk kosten, zoveel mogelijk van Nederland kunnen gaan bekijken. Door haar contacten met het buiten land is het mogelijk geworden, dat b.v. naar de Ardennen kan gereisd worden per fiets en daar in goede huizen, ge zellige jeugdherbergen kan gelogeerd worden. Ze schiep voor Katholieke Jon geren de mogelijkheid tot „trekken". Trekken is op de fiets stappen, eens wat anders zien, dan men dagelijks ziet, onbekende streken bezoeken: het heuvel land van Zuid-Limburg, de Friese meren, de Noordzeekust, Texel, of Walcheren en dan de avonden doorbrengen telkens op een andere plaats. Vooraf kan de ge hele route bepaald worden, zodat tel kens ergens anders overnacht wordt. Als de verstrekte gegevens gevolgd wor den, vindt ge overal de gelegenheid in een jeugdherberg, waar ge met raad en daad wordt bijgestaan, waar een gezel lige sfeer heerst en ge telkens ander ge zelschap treft. De K.V.C. is alzo voor de jonge arbeiders van zeer groot belang. Wie deze zomer zijn vacantie elders door wil brengen kan bij de K.A.J. vacantie- voorlichtingsdienst alle gegevens ver krijgen. HARMONIE ST. JAN NAAR 'T CONCOURS. De Harmonie St. Jan uit de Parochie Berkdijk die t vorig jaar met de 1ste prijs bekroond van het concours te Goir- le thuiskwam, heeft zich geen rust ge gund. Weer gaat de heer Kuijten de prestaties van zijn mannen aan het oor deel van een jury onderwerpen. Maan dag a.s. neemt n.l. St. Jan weer deel aan het concours en wel aan dat der R.K. Federatie te Vessem. St. Jan komt' uit in de 1ste afdeling met als verplicht nummer „Images de France" van Alb. Thiry en met het vrije werk „Hephais- tos" van G. Boedijn. We waren nog niet in de gelegenheid de beide nummers ge heel te horen, doch wat wij er van be luisteren konden, gaf ons de overtui ging, dat er bij St. Jan weer degelijk on der goede leiding gewerkt is en dat het corps met een gerust hart naar. Vessem kan trekken. Nu, twee grote autocars zijn door het bestuur voor deze gelegen heid vastgelegd, plaats biedend voor 90 personen, zodat er ook voldoende plaats is voor supporters, die zich hiervoor bij het bestuur kunnen melden. Wij zijn er zeker van dat het aan belangstelling weer niet zal ontbreken en wensen St. Jan het beste succes. Deze week wordt nog een drietal keren gerepeteerd en vermoedelijk volgt nog een uitvoering der werken op de kiosk op de Markt. DE ST. BERNARDUSSCHOOL JUBILEERT. Zoals we in ons vorig nummer meld den, heeft de St. Bernardusschool het feit, dat het 31 Mei 25 jaren geleden is, dat de eerste steen werd gelegd, aange grepen, om feest te vieren, doch in hoofdzaak om de gelegenheid te schep pen het contact met de ouders der leer lingen te verstevigen. En deze poging mogen we ten volle geslaagd heten. Er was de gehele dag veel bezoek in de verschillende klassen, waar het werk der leerlingen en de methoden, die gevolgd worden te bezichtigen waren en veel be langstelling trokken. Vooral het werk van de V.G.L.O. klas kreeg, maar ver diende ook ten volle de waardering van wie daarvan kennis nam. Jammer, dat niet het gehele Kaatsheuvelse publiek hiervan heeft kunnen kennis nemen, want dan kon het de overtuiging krijgen, dat n.et de korte weg van school naar ta- bnek de juiste is, doch dat het voortge zel onderwijs ook en vooral voor de jon gens, die niet aangewezen zijn voor ho gere studies een prachtige overgang biedt met de mogelijkheid tot ontwikke ling en vorming, die de gewone lagere school niet geven kan. Wat in de klas bij Br. jonathus te bezichtigen was, werk. uitsluitend door de leerlingen zelf klaar gemaakt, kreeg de allerhoogste onder scheiding op de tentoonsteliing te Til burg en 's-Bosch het vorig jaar bij de Herdenking van 100 Jaar Kromstat ge houden. 't Dwingt bewondering af en respect. Bewondering voor wat de leer-, ling klaar maakt; respect voor de pae- dagoog die het initiatief van een jongen tot zo n resultaten leiden kan. KEGELCONCOURS N. O. P. Vandaag is het de laatste avond dat de ballen zullen rollen op het Jubileum- concours der Kegelclub 1N.O.F. in het i\ egelhuis Euphonia. .We kunnen gerust zeggen, dat het concours voor de voile 10b geslaagd is. Geen ogenblik heb ben de drie banen stil geiegen. Zater dag was het de laatste dag var.-de korps- wedstrijden, terwijl de vrije baan wed strijden Zondag om 12 uur eindigden. De eindstand van de Korpswedstrij- 'den is; Vijftallen A: 1 Rode Haan 365; 2 Vriendenkring 307; 3 Herinnering 306; 4 Vereniging 304; 5 K.I.K. 298; 6 R.E.K 292; 7 Onder Ons 285; 8 Natte Spons 275; 9 Zet m Op 199. Korpswedstrijden Vrije Baan B 1 Strijdlust 306; 2 Reünie 298; 3 D. 1. G. 295; 4 T.V.K, 273; 5 Alles of Niks 257; 6 Vrolijke Poedelaars 253; 7 Alles Om 243; 8 S.N.A. 232; 9 N.I.OD., 223; R.O.L. 203; li T.V.K. 199. Hoogste korpswerper A. de Cock 83; hoogste korpswerpster Mevr. Jansen 72. Drietallen: 1 DIG 181; 2 Natte Spans 180; 3 Vrolijke Poedelaars 173; 4 Rode Haan 172; 5 SNA 169; 6 Natte Spons II 166; 7 Alles of Niks 161; 8 Herinnering 161; 9 Vereniging 158; 10 Reünie II 158. 11 Herinnering II 157; 12 R.E.K. 155; 13 Vriendenkring 151; 14 Reünie I 149; 15 Vriendenkring II 144; 16 TVK 142; 17 Zet 'm Op 137; 18 DIG II 137; 19 Rode Haan II 132; 20 Alles Om 131; 21 Zet 'm Op 131. Stand Vrije Baan Zondagnacht 12 u.: 1 Jos Schalken 7 x 45; 2 W. Muskens 4 x 45, 3 x 44; 3 P. Kemmeren 4 x 45; 4 L. Tuerlings 2 x 45; 5 H. Vis 45, 2 x 44; 6 Jos de Beer 45, 44; 7 P. Vloemans 45, 42; 8 H. van Dun 6 x 44, 8 x 43; 9 Fr. Schalken 6 x 44, 2 x 43; 10 F. Koo ien 3 x 44. Vrije Baan Dames: 1 Mevr. van Dun 43; 2 Mej. Robben 42; 3 Mevr. Maassen 40; 4 Mevr. Ceulen 39; 5 Mevr. Roo- vers 38 Dagprijs dames: Mevr. van Dun 40; Dagprijs heren: H. Vis 44, 2 x 43. Dagprijs Prop. Baan heren: Sj. Kem meren 37; Prop. Baan dames: Mevr. Brekelmans en mej Schoenmakers. AGENDA. Dinsdag 8 uur nam. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan. Woensdag 8 uur nam. Apollo Thea ter: De Duivelsbrigade. Woensdag 8 uur nam. repetitie Har monie Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 uur nam. repetitie Da meskoor Bel Canto. Donderdag 8 uur nam. repetitie Man nenkoor Bel Canto. 'Donderdag 78,30 uur nam. Inman den wedvlucht Orleans, café De Sport wereld. Excursie Landbouwhuishoudscliool. Woensdag 26 Mei j.l. brachten de leerlingen van de R.K. Landbouw huishoudscliool onder leiding van hun leraressen, Mej. Koenraads en Somers, een bezoek aan de Wollenstoffenfabrieken te Tilburg. Onder deskundige leiding bezochten zij de diverse afdelingen van de fa briek, wat hun kennis op textiel- gebied weer verrijkte. De directie van A.B. zorgde voor een aardige verrassing, die zeer in de smaak viel bij de leerlingen, die vol lof over de excursie waren. Geopend. Onder grote belangstelling, ver gezeld met een aantal bloemstuk ken, is Woensdag j.l. het meubelbe drijf van de heren A. Klis en J. Martens in de Sweensstraat 26 al hier geopend. Aanrijding. Donderdag (Hemelvaartsdag) had op het kruispunt bij Garage J. Ha mers een aanrijding plaats dei won- Het was een verre van grootse wedstrijd die het Nederlands elftal gisteren in Zwitserland gespeeld heeft, al is het dan geen debacle geworden. Daar was het spel van de Zwitsers trouwens ook niet naar, terwijl men in het oog moet houden dat het voor de Nederlan ders wel erg ontmoedigend was, dat de Zwitsers van de Duitse scheidsrechter Schmetzer de ge lijkmaker, toen de Nederlanders met 10 voor stonden, volledig cadeau kregen. Daardoor werden de onzen uiteraard nogal gedepri meerd, vooral gezien de omstan digheden, waaronder zij deze wed strijd speelden. De Zwitsers kon den toen binnen drie minuten een voorsprong nemen, toen Steiger een van zjjn weinige fouten maak te, en in de tweede helft voltooiden ze de nederlaag. Groter onheil, zo als velen gevreesd hadden, kon den ze toch niet aanrichten. Waren de spelers er van over tuigd dat ze een nederlaag moesten lijden? Het was hun al weken van tevoren in alle toonaarden voorge houden om ze een hart onder de riem te steken!? maar ze schenen er zich niet veel van te willen aantrekken, toen ze hun eerste aanvallen op touw zetten. Het schot dat Michels als eerste loste, was evenwel te tam. Aan de

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 3