DE L5NGSTHMT HAARSTEEG m FIFAX PLUIMVEE 0 RUNEN SPRANG GAPELLE ALGEMENE BERICHTEN NET DAGMEISJE. DIENSTBODE SGHOENSTIKMAGHINE dubbel Woonhuis, HandelsdrukMerk Verenigingsdiukwerk Familiedrukwerk DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 11 JUNI 1954 COMITÉ OUDEN VAN DAGEN. ook Uw keuze! Pas eerst, kies dan GEVRAAGD GEVRAAGD Meer dan 2500 WSum, Waalwijk TE KOOP in 't betere genre Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen. TT, neer we nu even Uw aandacht vragen voor twee romans van Robert Steven son „David Balfour Ontvoerd" en „Da vid Balfour misleid en verliefd". Steven son schreef zijn boeken uitsluitend voor zijn genoegen en uitsluitend om het ver haal. Daarom is dit buitengewone goede ontspanningslectuur; we worden niet voor ingewikkelde problemen gesteld, helemaal niet, hoewel echter de held van het verhaal (ofschoon als afzonder lijke romans te lezen, is het tweede toch een vervolg op het eerste) zich in veel verwikkelingen en voor veel verrassin gen terecht ziet komen. De schrijver weidt echter niet uit, hij Vertelt op de man af van het vele spannends dat zijn avontuurlijke „voorvader" meemaakte. Het is gezonde romantiek die ons brengt naar de woeste Schotse Hooglanden, midden in de hevige strijd tussen de verschillende clans, die ons kennis doet maken met onverschrokken helden en geslepen ra'bouwen, die ons het lieftal lige meisje in al haar dapperheid en a haar schoonheid doet zien en ons blij doet zijn, wanneer de held haar eindelijk in zijn armen sluit. Kortom een paar romans die we U graag te lezen aanbe velen als U eens een verfrissend en ont spannend boek zoekt. Evenzeer romantisch maar toch van een ander karakter is de roman van Jane Austen „Meisjeshoofd en Meisjeshart die zich afspeelt in het deftige milieu der Engelse grootgrondbezitters. Het gaat om twee knappe jonge meis jes, die niet veel geld bezitten, maar wel grotelijks bewonderd worden om hun vele voortreffelijke eigenschappen, ün als zodanig ook met de liefde in aan raking komen, een aanraking die soms pijn doet, maar die hun uiteindelijk toch het grote geluk brengt. Het boek ontleent zijn aantrekkelijk heid aan de manier waarop de schrijf ster ons de twee heel verschillende ka rakters van de meisjes leert kennen, als zij ons laat zien wat er allemaal in die meisjeshoofden en meisjesharten omgaat, dan weten we tevens, dat juist in het hoofd en in het hart van de beide meis jes de grote verschillen schuilen: ze zgn beide voortreffelijk, maar bijde ene zijn het de eigenschappen van het har. die op de voorgrond worden geplaatst, bij de andere die van het hoofd. Een aantrekkelijke millieuschildering, een voortreffelijke kenschetsing van ge woonten en vormen in deze kringen, ma ken het boek tot een goede roman. DE ONBEKENDE MENS. Tenslotte een boek, dat in geen enkel opzicht met de andere besprokene te vergelijken is, of het moet zijn in zijn voortreffelijkheid: De Onbekende Mans van Alexis Carrel. De schrijver, lange tijd medewerker van het bekende Rocke- feller-instituut te New York, heeft met zijn onderzoekingen veel bijgedragen tot de vooruitgang van de moderne medische wetenschap. In „Man, that unknown geeft hij een totaal beeld van de mens, althans voor zover dat mogelijk is; want zegt de schrijver, hoe weinig weet de mens van zich zelf; zo ver andere we tenschappen gevorderd zijn, zo kort is de afstand die de mensheid heeft afgelegd op de weg naar een totale kennis van zich zelf. Toch is het zo voornaam, dat we ons zelf in onze totaliteit, leren ken nen, want steeds minder houdt men in de moderne tijd rekening met de mens, die dan ook ernstige tekenen van dege neratie toont. Dit kan vreselijke gevol gen hebben. Met klem waarschuwt Car rel hiertegen, terwijl hij tevens het be angstigend groot aantal vragen stelt, waarop we 'het antwoord nog niet we ten. Hij geeft echter ook de wegen aan, die gevolgd moeten worden iwillen we tot voldoende kennis over ons zelf, zo wel physisch als psychologisch zien te geraken. Een serieus boek, niet strikt weten schappelijk, maar toch ook niet al te populair. y. d. M. „CANADA" door J. J. van der Laan. (Uitgeversmij. „Holland Amsterdam). De emigratie is naast de industrialisa tie en het Europees federalisme een ten dens van deze tijd. Ze is. en blijft voor lopig een actueel onderwerp, waarover stellig nog heel wat geschreven en ge sproken zal worden. Van de emigratie- landen staat ongetwijfeld Canada nog altijd in het centrum der belangstelling, hetgeen trouwens voldoende blijkt uit de diverse belangwekkende uitgaven die over dit zich snel ontwikkelende land telkens het licht zien. Thans hebben wij voor ons liggen een nieuw en keurig geïllustreerd werk over Canada van J. J. van der Laan. Een voortreffelijk boek, dat de belangstellen de lezer (es) uitvoerig inlicht over de aspecten van het economische, sociale, culturele en geestelijke leven in Canada. Het loont zeer de moeite en dan in het bijzonder voor de toekomstige emigrant, dat hij van deze aspecten kennis neemt, al moet ons echter van het hart, dat de alzijdige en deskundige auteur zich wel eens te veel bepaalt tot een opsomming van feiten, voortbrengselen en cijfers. Maar dat neemt niet weg, dat ons in dit geschrift veel, wat leerzaam is en kan strekken tot nut, geboden wordt. Zo hebben wij met grote belangstelling ge lezen over de enorme ontwikkeling van de industrie, over de landbouw en. vee teelt en verder niet te vergeten over het onderwijs en de cultuur in Canada. Leest U vooral deze interessante litera tuur van de expert en „globe-trotter J. J. van der Laan. U zult er beslist geen spijt van hebben! Arie P. van Pas. VERKROMMING VAN HET BORSTBEEN. In de ene streek van het land groeien meer kuikens op met een verkromming van de kam van het borstbeen, dan in een andere; partijen kuikens van de één, aan de lijve op dit euvel onderzocht, vertonen het niet, terwijl van de ander een groot aantal dieren ermee uit te schiften zijn. j Dit maakt het twijfelachtig of deze af wijking uitsluitend op rekening te schrij ven is van ondoelmatige zitgelegenheid op te jeugdige leeftijd; of het zitten op allerlei begeerlijke, smalle randjes en kantjes, die de kuikens op- waarlijk meesterlijke wijze weten op te sporen, noodzakelijk die verminking met zich brengt. Er zijn kuikens, die van de eerste dag af een overvloed van gelegenheid heb ben hun middagdutje b.v. te doen op de smalle planken van een hek rondom een weiland, zonder dat iemand er aan denkt hen er af te jagen en zonder dat ze ook maar een kleine deuk in het borstbeen er van overhouden. Terwijl andere die ren, die nauwkeurig volgens de regels van de kunst door de goed voorgelichte kippenhouder worden verzorgd en op brede zitlatten slapen, desondanks en in hevige mate misvormd zijn. Dit geeft te denken of niet eerder dan bij de zitstokken de oorzaak te zoeken is bij de gesteldheid van de bodem of de samenstelling van het voeder. Op kalkarme grond, waar hele streken van ons land uit bestaan, b.v. de Velu- we, zullen de dieren voortdurend lijden onder een tekort aan beenvormende stof fen. Niet alleen omdat zij weinig kalk uit de grond pikken, maar ook omdat de planten, die er in zo'n streek groeien, tevreden zijn met weinig kalk en dus ook geen kalkbron voor de kippen vor men. Indien niet speciaal kalk gevoerd wordt, in welke vorm dan ook, zullen zij van jongs af aan een tekort daaraan hebben; de jonge dieren zullen slecht groeien en de kippen slecht leggen. Ook komt het dikwijls voor, dat die kippen houders, die tegelijkertijd landbouwers zijn en heel gemakkelijk en goedkoop eigen meelvoeder kunnen samenstellen, geen phosphorzure voederkalk e.d. aan toevoegen, waardoor voldaan zou zijn aan de grote behoefte aan minerale stof fen. En hoe gemakkelijk is het aan die be hoefte te voldoen. Een voortdurend met gebroken oesterschelpen gevulde bak, zal meer dan één kwaal voorkomen. Wie nooit tevoren schelpen voerde, kan dan gewaar worden dat zijn dieren er gebrek aan hadden, want als uitge hongerd vallen zij er op aan. Honger naar kalk hadden ze. Inenten. Het inenten der kippen tegen diphte- ritus is van groot belang. De dierenarts doet dit met serum van de veeartsenij school te Utrecht. Het geschiedt op de dijen, waar men eerst een paar veertjes uittrekt en de open plek vervolgens met de entstof bestrijkt. Het is zo te zeggen pijnloos. In de practijk is gebleken, dat het serum tot drie jaar duurt. De kosten zijn niet hoog. Wie wil daarvoor het ri sico lopen, steeds in onrust te moeten zitten, als hij hoort, dat hier of daar ciiphteritus is uitgebroken? Is er diphte- rie in de buurt, dan geen dakgootwater te drinken geven, want door de uit werpselen der mussen, die de besmet ting over kunnen brengen, is dat te ris kant. KIPPENVRIEND. DE VREDESDUIF. Wedvlucht Orleans. Uitslag: M. Pel- ders 1, 2; C. van Boxtel 3; Chr. Klerkx 4; A. Leijten 5; A. van Halderen 6; J. Penne 7, 9; H. Oosterwaal 8. STICHTING MOVEO. De stichting Meer Ontspanning voor Ernstige Oorlogsslachtoffers zal in het tijdvak van 27 Juni tot 3 Juli a.s. onge veer 60 ernstige oorlogsinvaliden naar Drunen zenden voor een eendaags be zoek aan Drunen en Elshout. Om deze dag voor deze zwaar getrof fen mannen zo aangenaam mogelijk te maken, werd vorige week een vergade ring gehouden, waarop een comité werd gekozen dat zich zal belasten met het organiseren van een goede ontvangst op deze dag. In dit comité hebben zitting genomen de heer G. van Gorcum, voor zitter; mej. C. Merkx, secretaresse, de heer A. van Sluisveld, penningmeester en verder de heren C. 'Brok, P. v. Dru nen, H. Kokx en M. Vesters. Om een goede ontvangst te kunnen organiseren, wil het comité een beroep doen op de goedgeefsheid van de inwo ners van Drunen en Elshout en het ver trouwt er op dat iedere inwoner er het zijne toe bij wil dragen om deze ernstige oorlogsinvaliden een goede ontvangst te bereiden. In de loop van deze week zullen huis aan huis enveloppen worden bezorgd. Laat men er voor zorgen dat dit comité het aan geldelijke middelen niet ontbreekt om deze mannen een aan gename dag te bezorgen. ATHLETIEK. Op de (Baanwedstrijd welke te Schie dam gehouden werd, behaalden de leden van SHJ: W. van der Lee een 6e en A. van INoort een 8ste plaats in de 800 m. Fr. Kuijs, die deelnam aan de 3000 m moest halverwege de wedstrijd opgeven. A.s. Zondag wordt weer deelgenomen aan een baanwedstrijd in Rotterdam. Tafeltennis. Door de in café J. v. Oijen geves tigde tafeltennisclub Victoria '51 werd op 2e Pinksterdag j.l. deelge nomen aan een tournooi dat in En gelen door de aldaar bestaande club Animo '51 werd georganiseerd en ze keerde daarvan weer zeer suc cesvol huiswaarts. Aan dit tournooi werd deelgenomen door een aantal speelsters en spelers uit Den Bosch, Vught, Elshout, Drunen, Haarsteeg en van de organiserende vereniging. Onder al deze deelnemers bevon den zich personen die op het gebied van tafeltennis heel wat in hun i mars hebben, zodat het voor de le- den van Victoria '51 geen gemakke- i tijke taak leek om er een prijs te I winnen. Buiten ieders verwachting ging het echter beter dan werd ge- dacht en naarmate de partijen ten einde liepen kwamen de Haarsteeg spelers steeds meer naar voren. Bij na allen speelden zich in de finale, zodat het tenslotte een zuivere Vic toria '51-aangelegenheid werd. Het was speler Jan van Heijst, die in de finale zijn clubgenoot Jan v. d. Wiel wist te verslaan en daarmede won eerstgenoemde de le prijs, zijnde een prachtige beker. Laatstgenoem de mocht de 2e prijs, zijnde een lau wertak, in ontvangst nemen. Het heren-dubbelspel werd even eens een Haarsteegse aangelegen heid en in de finale moesten tegen elkaar uitkomen P. Verharen—T. v. Beurden contra J. VerharenJ. van Heijst. Eerstgenoemden behaalden de le prijs, zijnde een herinnerings medaille en laatstgenoemden de 2e prijs, eveneens een medaille. Ook een dameslid liet zich niet onbetuigd; het was Annemie v. d. Pol, die zich in de finale wist te plaatsen, maar in deze match moest zij in haar tegenstandster haar meer dere erkennen en zij behaalde de 2e prijs, zijnde een lauwertak. Al met al prestaties die zeker het vermelden waard zijn. Kruisboogsport. Ter -gelegenheid van zijn gouden bestaansfeest organiseerde 't kruis boogschuttersgezelschap „De spruit wordt een boom" te Oisterwijk op 2e Pinksterdag een internationaal concours waaraan naast vele vereni gingen (waaronder ook enkele met naam uit België) ook werd deelge nomen door 't alhier bestaande ge zelschap .Onderlinge Vriendschap" dat aldaar de volgende successen wist te behalen: In de afd. Corps A de le prijs met 69 punten; de jubileumbeker kwam in het bezit van Onderlinge Vriend schap en ook een medaille, geschon ken door H. M. Koningin Juliana. In de afd. Corps B werd een 3e prijs behaald. Schutter Sjef v. Bijnen behaalde met 24 punten het „Ereteken" en de kampioensmedaille Holland-België. Op de personele baan klasse B wist schutter Wim Koks de le prijs te behalen met 25 punten. Tot slot werd de extra prijs behaald voor de meeste viertallen. Handboogsport, De in café De Sport gevestigde handboogschutterij Claudius Civilis had de eer twee harer beste schut ters, Huub Branten en Frans van Liempt, af te mogen vaardigen naar de selectiewedstrijden voor het Ned. twaalftal. Met 402 punten uit 100 pijlen werd Huub Branten in de 2e zifting geplaatst. Frans van Liempt kon het niet verder brengen dan 389 punten uit 100 pijlen, waardoor hij het vereiste aantal punten niet be haalde en voor de 2e zifting niet in aanmerking kwam. Seriewedstrijden. Op de Zondagen 13 en 20 Juni a.s. zullen door de RKVV Haarsteeg se riewedstrijden worden georgani seerd om de Harry Prinsen wissel beker. De volgende clubs zullen hieraan deelnemen: OJC Rosmalen, RKJVV 's-Bosch, Vlijmense Boys, Nieuwkuijk en de organiserende vereniging. Na loting zijn voor Zon dag a.s. de volgende wedstrijden vastgesteld: 1.30 uur OJCVlijmense Boys. 15.15 uur RKJVVHaarsteeg. De vereniging Nieuwkuijk is vrij geloot. REIS OUDEN VAN DAGEN. Het ligt in de bedoeling van het be stuur van de Oranjevereniging Juliana, orr. ook deze zomer weer een uitstapje voor de ouden van dagen te organiseren. Als datum hiervoor werd vastgesteld Donderdag 29 Juli a.s. Waarheen deze reis ditmaal gaat, blijft voorlopig een verrassing. In de loop van enkele weken zal door het bestuur der Oranjevereniging voor dit doel een huis-aan-huis-collecte wor den gehouden, want ieder zal begrijpen cat een dag met de oudjes op stap veel kosten met zich brengt. Het bestuur ver trouwt echter dat de ingezetenen voor dit mooie doel gaarne hun steentje zullen willen bijdragen. En natuurlijk zal weer de medewerking nodig zijn van de auto bezitters in onze plaats om een en ander te kunnen verwezenlijken, waarom op hen ook weer een beroep gedaan zal worden, in de verwachting dat dezen ook weer spontaan hun medewerking zullen willen verlenen. CHR. LANDBOUWHUISHOUD SCHOOL VOOR SPRANG-CAPELLE EN OMSTREKEN. In de lokalen van de Landbouwhuis- houdschool aan de Nieuwevaart zal a.s. Woensdag 16 en Donderdag 17 Juni een tentoonstelling van het werk der leer lingen worden gehouden, beide dagen van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. Op Woensdagmiddag is de tentoonstelling uitsluitend toegankelijk voor de ouders der leerlingen. Er zal een praatje gehou den worden over een goede voeding, waarop de tentoongestelde panelen met de betreffende gerechten in de keuken aansluiten. Daarna volgt een show van de zelfgenaaide kleren door de meisjes. Daar een goede voeding nodig is voor een goede gezondheid, mag verwacht worden, dat vele huisvrouwen uit Sprang Capelle en naaste omgeving deze ten toonstelling, waarvoor de entree 10 cent bedraagt, zullen komen bezoeken. Het bestuur van de plaatselijke Groene Kruis vereniging, het nuttig oordelende dat voorlichting over de voeding gegeven wordt, wekt de vrouwen der leden op van deze unieke gelegenheid om hierover wat meer te zien en te horen, gebruik te maken. Tijdens de tentoonstelling en verder tot 9 Juli e.k. is er nog gelegen heid tot aangifte van leerlingen. Na de tentoonstelling iedere Maandag- en Dins dagmiddag tussen 3 en 4 uur en elke Maandagavond van 7 tot 8 uur bij de directrice in het schoolgebouw. Belanghebbenden kunnen zich opge ven voor de twee-jarige dagcursus voor meisjes, die 6 jaar van de lagere school doorlopen hebben; voor avondcursussen van 1 jaar in naaien en koken en voor voorlichtingscursussen koken en naaien aan huisvrouwen, welke cursussen 6 we ken duren en waarvoor een cursusgeld van f 2.50 verschuldigd is. TECHNISCHE DIENST. De nieuwe kring-architect van de T echnische Dienst Sprang-Capelle Waspik, die in functie is getreden, zal voor belanghebbenden te spreken zijn op Maandagmorgen van half tien tot 12 u. te Waspik en des Woensdags van half tien tot 12 uur 's morgens te Sprang- Capelle. Deze zittingen worden, naar we vernemen, gehouden ten gemeentehuize der aangesloten plaatsen. Nationale sportwagenraces in Zandvoort op Tweede Pinksterdag. In de klasse tot 2000 cc reed ook een dame mede, n.l. Joke Maasland (48) met B.M.W. In de dezer dagen gehouden vergade ring van het Comité Ouden van Dagen werden de plannen voor deze zomer be sproken en als datum voor het uitstapje met de oudjes vastgesteld 20 Juli a.s. GEREF. KERK. Daar het 1200 jaren geleden is dat zendeling Bonifacius het leven liet in onze lage landen en deze grote figuur van zo verstrekkende betekenis is ge weest voor ons land, zal in de Geref. Kerk aan het Bruggetje op Zondag 13 Juni 's avonds om 8 uur een herdenkings samenkomst worden gehouden. Tevens zal men zich die avond in de vorm van samenzang en declamatie bezinnen op de opdracht die de christenheid is toever trouwd. In deze samenkomst, welke on geveer een uur zal duren, zal de samen zang een zeer voorname plaats innemen. Ieder is van harte welkom. ANNE MIETJE IN KOOI MET DRIE LEEUWEN. In liet circus Boltini, dat in Oos- ierbeek zijn tenten heeft opgesla gen, beleefde men benauwde ogen blikken, toen een vierjarig meisje, Annemietje van M., in haar arge loosheid de leeuwenkooi met een stuk brood was binnen gegaan en rustig een der roofdieren stond te voeren en onder zijn koninklijke manen te strjjken. Tijdens de opbouw van de cir custent had de oppasser van de drie leeuwen, die in het circus ge presenteerd worden, de dieren ge voederd. Dit had nogal wat be langstelling van de jeugd getrok ken en Annemietje, die ook had staan kijken, was kordaat naar buis gestapt en had 'n korst brood gehaald. Toen zij terugkwam, was de oppasser uit de lage, op wielen staande leeuwenkooi verdwenen om de helpende hand te kunnen bieden bij het opzetten van de tent. Dat was voor Annemietje echter geen bezwaar. Zij had ge zien hoe de kooi open ging. Vol verirouwen liep zij naar de grootste leeuw toe, gaf -hem de korst brood en aaide hem onder zijn manen. Een vijfjarige jongen, die dit had gezien, rende naar de oppasser en zei: „Meneer, Anne- mieke is in de leeuwenkooi. Mag ze dat?" Toen was 't hele circus in 'n oogwenk in rep en roer. Ar- tisten en ander personeel schaar den zich in hoogste opwinding rond de kooi, waarin zelfs de op passer zich gewoonlijk niet durfde wagen. Maar de leeuwen dachten er niet aan hun vriendinnetje zon der meer te laten gaan. Een der dieren ging voor de deur staan en brulde vervaarlijk, zodat Annet- mietje van de weeromstuit begon 'te huilen. Eerst toen dompteur Bobby Althof kwam, gewapend met een tweetand, waarmee hij de leeuw van de deur wist weg té porren, kon het meisje uit de kooi gehaald worden. Zij mankeerde niets. Zij was ook niet bijzonder overstuur. Dat waren alleen de mensen, die rond de kooi hadden gestaan. "If -r- (-"pry -, LESTOESTEL STORT NEER: TWEE DODEN. Een Lockheed T-33, een twee persoons lesvliegfuig met straal aandrijving van de vliegbasis Eindhoven, is kort na de start in de lucht geëxplodeerd en bran dend omlaag gestort. Beide inzit tenden, de 25-jarige sergeant-vlie ger C. Weber en de 23-jarige re serve sergeant-vlieger M. v. Vliet, werden op slag gedood. Het toe stel vloog op de geringe hoogte van- 200 meter, to enhet ongeluk gebeurde. Hierdoor wareu de pi loten niet in staat zich met de schietstoel te redden. Twee boe renmeisjes, die in een roggeveld aan de ontginningsweg tussen Eindhoven en Meerveldhoven aan het werken waren, slaagden er ternauwernood in aan de branden de wrakstukken te ontsnappen. Rond kwart over tien Woens dagmorgen hoorden boeren rond het kerkdorp Zeelst een hevige ex plosie in de lucht. Zij zagen een grote steekvlam uit romp en staart van het straalvliegtuig komen. Kort na de explosie, die waar schijnlijk in de verbrandingska mer voor de motor ontstond, vloog de T-33 in brand. Vlak bij de rand van Eindhoven, op 100 meter van een rij huizen en enkele boerde rijen, stortte het vliegtuig neer. PASPOORTEN GOEDKOPER EN VIJF JAAR GELDIG. Met ingang van 1 Juli worden de rijksleges voor het paspoort verlaagd van 10 gulden tot 2.50 gulden. Tegelijkertijd -wordt de geldigheidsduur van het paspoort van 'twee jaar op vijf jaar ge bracht. Deze belangrijke tegemoet komingen, die de schatkist op eni ge millioenen zal komen te staan, zullen alleen gelden voor paspoor ten, die afgegeven of verlengd worden ten behoeve van Nederlan ders, die hier wonen. De kosten van paspoorten voor Nederlan ders, die in het buitenland wor den aangevraagd, blijven voorlo pig nog gelijk aan het bestaande tarief. De regering overweegt nog ook deze leges te verlagen. De nieuwe paspoorten zullen vanaf 15 Juni kunnen worden aange vraagd. Het is te verwachten, dat bij het afgeven van paspoorten eni ge vertraging zal ontstaan. Dit komt, omdat de nieuwe maatregel valt midden in het reisseizoen. Aan te bevelen in het daarom de paspoorten tijdig aan te vragen. DANKBETUIGING. Voor de talrijke en hartelijke blijken van belangstelling in ver schillende vorm, ondervonden bij gelegenheid van ons 40 jarig hu welijk, betuigen wij, mede na mens onze kinderen, zeer har telijk diahk, in 't bijzonder aan de directie en het personeel van de firma Oerlemans Zn. en aan familie, vrienden en kennissen. iW. VAN HAM- 1 VAN MEER. Sprang, Juni 1954. WALA corset nr. 200 voor a.s. moeders. 25.75 Onze WALA maat-specialiste ad viseert U gaarne in de paskamer iSPECIAALZAAK Stationsstraat 28 Waalwijk H. VAN MIL-VAN SPRANG Grotastraat 234 WAALWIJK. wegens huwelijk der tegen woordige, voor dag of dag en nacht, 1 Augustus of later. P. POT, Grotestraat 349 WAALWIJK. FORD Garage. verschillende circulaires en con vocaties voor vergaderingen, (in oplagen van25 tot 50000) drukte In 1953 het stencilbedrljf Wordt ook uw werk reeds ver zorgd door het enige Rijks gediplomeerde bedrijf in het Zuiden Laageind» 89-91. Tel. K 4160nr.3118 verstopte wastafels en gootstenen gaan vanzelf open met: VERKRIJGBAAR BIJ H.H. 0R0GISTEN TE KOOP AANGEBODEN: zo goed als nieuwe (onder garantie.) Te bevragen bij T. A. de Hondt, Thomas Zijlmansstr. 4, WASPIK aan da Eindstraat te Drunen Brieven onder No. 5866 Bur. »an dit blad.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 3