Waalwijkse en Langsiraaise Courant öAineskApsaLon van veLzen Het zegenrijke werk van het Wit-Gele Kruis. Uitgever Waalwjjkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Dit jaar een eigen „Gezondheidscentrum" THALIA JAARVERGADERING R.K. VOETBALVERENIGING W.S.C. wij openen öonöeRöag i juli om 3 uur onze St. AntOniUSStRAAt 88 WAALwijk teLef. 2819 VAnAf heöen kunt u Reeös 'n AfspRAAk met ons mAken „hAAR is uw sieRAAö - VAn velzen uw kAppeR" VRIJDAG 25 JUNI 1954 w»- DE EOra HEI ZUIDEN 77e JAARGANG No. 51 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. - ,a'3 Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 A Dr van BEURDEN STRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" miwïR Wie, zoals wij, aanwezig waren op de jaarvergadering van het Wit-Gele Kruis en daar die o psomming hebben gehoord van de vele en velerlei activiteiten van het Wit-Gele Kruis op het ge bied van de gezondheidszorg; wie in alle toonaarden door bestuur en vergadering de lof heeft horen zingen van de zusters en ver pleegsters, die op zo'n voortreffelijke maniér hun werk verrich ten, maar vooral wie, ook zoals wij, aan den lijve het grote goed van een dergelijke vereniging hebben ondervonden, die kan niet anders dan de voorzitter, de heer C. Pullens, gelijk geven, wan neer die zei, dat de contributie eigenlijk maar een heel kleine vergoeding is voor alles wat het Wit-Gele Kruis voor de zieke en lijdende mens doet, voor alles wat het Wit-Gele Kruis doet op het gebied van de t.b.c.-bestrijding, van de zuigelingen- en de kleuterzorg, van de praenatale zorg, op al die gebieden, die iets te maken hebben met de volksgezondheid. En ook wanneer het eigen medische centrum, dat misschien dit of het volgende jaar gerealiseerd zal worden, een noodzakelijke contributieverhoging met zich brengt, dan nog zal die contributie niet in staat zijn, naar de volle maat te vergoeden, wat het Wit-Gele Kruis doet. ven, het aantal consulten bedroeg 2217; terwijl 290 kinderen waren in geschreven voor huisbezoek; 657 be zoeken zijn gebracht. Het aantal controlebezoeken in het kader van de schoolartsendienst bedroeg 77. Zuster Wilmont verzorgde de wijk- kraamverpleging; het aantal patiën ten bedroeg 116, het aantal bezoe ken 2320. Pogingen worden in het werk ge steld het consultatiebureau voor kleuters weer op te richten. De leiding van het bureau prae natale zorg was in handen van Mej. L. Smeele; 208 moeders waren inge schreven, het aantal bezoeken was 740; 15 moeders werden aan huis bezocht in 90 bezoeken. Twee moedercursussen zijn in 1953 georganiseerd, die door 56 moeders werden bezocht. Het verslag hèrinnert tenslotte nog aan de nieuwe subsidieregeling, die door de gemeente is ingevoerd en die voor de vereniging een be langrijk hoger subsidiebedrag bete kent. Wanneer 't verslag dan nog dank heeft gebracht aan de ZeerEerw. Heer Pastoor Dr. van den Hurk, sluit het met de hoop uit te spreken dat 1954 eveneens een zegenrijk jaar mag zijn. Uit het financiëel verslag, dat eveneens door de heer Weijers werd uitgebracht, bleek dat de ontvang sten hadden bedragen 20.437.12 en de uitgaven £1.271.27; het nadelig saldo van 834.15 was echter voor lopig, daar een aanvullende subsi die van het rijk tegemoet werd ge zien. De controlecommissie, bestaande uit de heren F. Smolders en H. Hoff- mans jr., had alles in de beste orde bevonden en dankte de penning meester voor zijn nauwkeurig be heer bij monde van de heer Smol ders, die echter wel adviseerde een betere belegging te vinden voor een niet onbetekenend banksaldo. De voorzitter, die veel waardering had voor het werk van de commis sie, verzocht hen deze taak weer op zich te nemen; zij deden dit al een jaar of tien, zodat ze wellicht nog hun koperen jubileum als zodanig kunnen vieren. Waarderende woorden voor scheidende secretaris. Wanneer we dan voor u een weer gave geven van hetgeen in deze ver gadering passeerde, dan verslaan we eerst de openingsrede van voor zitter C. Pullens, die een jaarverga dering een verheugend gebeuren noemde waarin tot uiting kan wor den gebracht alles wat het afgelo pen jaar weer in Wit-Gele Kruis verband was geschied. Verheugend was het ook dat dit jaar beduidend meer belangstelling bestond voor deze jaarvergadering, al was die be langstelling eigenlijk nog onbedui dend. Toch is 't Wit-Gele Kruis geen onbeduidende vereniging, want zeer veel wordt er jaarlijks gedaan voor de gezondheidszorg. Een ander verheugend verschijn sel was de groei van de vereniging, die nu een 2500 leden telde in Waal wijk, zodat de conclusie gewettigd was, dat bijna ieder katholiek Waal- wijks gezin lid was van 't Wit-Gele Kruis. Persoonlijk dankte de voor zitter dan allen met wie hij had mo gen samenwerken, vooral de religi euze en lekenverpleegsters, die op zó'n verdienstelijke wijze hun taak hadden vervuld. Het was een bij uitstek druk jaar geweest, vooral in verband met de plannen voor een Medisch Centrum dat deze naam wel niet zou dragen; de geleerden waren het over deze naam nog niet helemaal eens; de voorzitter dacht in de richting van „Gezondheidscentrum" of iets der gelijks. Dit gebouw zou in een wer kelijke behoefte voorzien en het zou op een zodanige wijze worden inge richt, dat Waalwijk in staat zal zijn op medisch gebied datgene te bren gen waaraan behoefte zou blijken. Wanneer de definitieve plannen vast staan, zal een ledenvergadering worden belegd, om hun deze plan nen voor te leggen. De voorzitter wijdde dan zeer waarderende woorden aan 't heen gaan van de secretaris, de heer G. Veltman, die deze functie, na ze 23 jaar vervuld te hebben, moest neer leggen. Het bestuur betreurde dit zeer; de heer Veltman was een fi guur die zich zeer veel verdiensten voor het Wit-Gele Kruis heeft ver worven en die het werk tot in de kleinste bijzonderheden kende. De voorzitter wilde de vergadering voorstellen hem, juist omdat hij zo deskundig was en omdat zijn ver diensten zo groot waren, te verzoe ken in het bestuur zitting te blijven nemen. Het jaarverslag. Dan bracht de heer B. Weijers, die naast zijn penningmeesterschap ook het secretariaat had waargeno men, waarvoor de voorzitter niets dan waardering had, een keurig jaarverslag uit, waaraan wij ontle nen dat het ledental dit jaar weer met 84 is gegroeid, zodat het nu 2500 bedraagt. De personeelsvoorzening heeft veel zorgen gebaard, vooral omdat de Eerw. Zusters de vereniging vér- laten moesten, omdat hun activiteit elders werd gevraagd. In het ver slagjaar werden toen de lekenzus ters W. Verhoeven en L. van Wees benoemd, terwijl Zr. van de Ven nog in tijdelijke dienst is geweest; het verslag had de grootste waarde ring voor het werk van de religieu zen de Eerw. Zuster Adela en Ir ma en ook voor de grote activiteit van de lekenzusters. De verstand houding tussen zusters, bestuur en overig personeel (de zelatrices, de hulp in de huishouding, de concier ge en de bode kregen ook 'n pluim) was voortreffelijk. Het aantal zittingen van het con- verpleging bedroeg 502, het aantal bezoeken had 10.924 bedragen; 1064 artikelen werden uitgeleend. Het aantal patiënten dat aan de zorg van de dienst t.b.c.-bestrijding was toevertrouwd, bedroeg 73. Drie kleuters werden uitgezonden naar de Krabbebossen en 55 kinderen naar Egmond aan Zee. In de polikliniek werd aan 200 personen hulp verleend. Het aantal zittinen van het con sultatiebureau Zuigelingenzorg was 46. 225 kinderen werden ingeschre- Een nieuwe secretaris. De voorzitter zei, toen het punt bestuursverkiezing aan de orde ge steld werd, dat de voorziening in de vacature van secretaris nogal zorgen had gebaard; de heer Veltman zou zeer moeilijk te vervangen zijn. Maar toen deed men eensklaps een prachtige ontdekking: de gemeente secretaris, de heer N. Vlaar, die in zijn vroegere woonplaats deze func tie ook al had bekleed. Eenstemmig was de vergadering van oordeel, dat men geen betere voor deze func tie bereid han kunnen vinden en 't was de voorzitter eveneens zeer aangenaam, naar hij zei, de heer Vlaar in het bestuur te mogen op nemen. Hij zou de juiste man op de juiste plaats zijn en het Wit-Gele Kruis en heel de gemeente zouden er wel bij varen. De heer Vlaar verklaarde niet veel bedenktijd te hebben nodig ge had, zijn belangstelling was altijd naar de gezondheidszorg uitgegaan. Aan de orde was voorts de her benoeming van de heren C. Pullens, Spierings, F. Eibers en A. Verwiel; de heer Spierings kon wegens druk ke werkzaamheden zijn functie niet. langer waarnemen; de voorzitter was zeer erkentelijk voor hetgeen hij voor de vereniging had gedaan. Aangezien de heer Veltman bereid vms gevonden in het bestuur zitting t te blijven nemen, waarmee de ver gadering zich ingenomen toonde, hoefde er geen andere aanvulling van het bestuur plaats te hebben, terwijl de andere leden bij accla matie werden herkozen. Bij de rondvraag zong de heer Witlox de lof van de verpleegsters en drukte hij het bestuur op 't hart te zorgen dat zij niet voor de vere niging verloren gingen, er waren kapers op de kust. De voorzitter stemde in met deze lof en wees nog eens op de vele werkzaamheden die de zusters zeer ambitieus verricht ten. We menen te mogen vertrou wen, zei hij, dat de zusters ons ter wille zullen zijn; aldus op de be zorgdheid van de heer Witlox rea gerend. Nogmaals bracht de voorzitter dank aan alle medewerkers en -sters van het Wit-Gele Kruis, bij zonder ook aan Mina Klerks, die eveneens steeds haar best deed voor de Kruisvereniging. Zich over de hoofden van de aan wezigen heen tot alle leden richten de, zei de voorzitter dat het nieuwe gebouw noodzakelijkerwijs een con tributieverhoging met zich brengen zou; maar ondanks deze mogelijke verhoging zou deze contributie nog maar een kleine vergoeding zijn voor het vele dat 't Wit-Gele Kruis deed. Nadat de heer Witlox, zich tot de spreekbuis van de vergadering ma kend, hartelijk dank had gebracht aan bestuur en personeel, kon de voorzitter deze geanimeerde verga dering sluiten. ZONDAGSDIENST. Zondag 27 Juni 1954. Arts. Dr. Mannaerts. Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK. Zondag 27 Juni 1953. 10 uur: Ds. W. L. Jens. Bediening H. Doop. Zang: Waalw. Hervormd Kerkkoor. GESLAAGD. Te Den Bosch slaagden dezer da gen voor het einddiploma Mulo B de volgende candidaten, allen leer lingen van de R.K. Jongens ULO- school St. Michael alhier, B. J. M. ae Vaan, Stationsstraat; J. R. J. van de Wiel, le Zeine en J. L. Tromme len, Grotestraat 393. In het gebouw van Kunsten en Wetenschappen te Utrecht slaagde onze dorpsgenoot, de heer Jan Mul ders, voor ontwerpen en tekenen carosseriebouw. Hij genoot zijn op leiding bij het tekenkantoor H. Har- temink te Utrecht en is werkzaam in de carosseriefabriek van de fir ma van Rooijen te Montfoort. Ge slaagde is 21 jaar en de jongste cur sist die dit diploma behaalde. Allen proficiat GOUDEN BRUILOFT. Woensdag vierde, zoals U al hebt kunnen lezen in ons blad, het echtpaar A. Alessie-de Ruijter in de Eerste Zeine zijn gouden huwe lijksfeest. De viering had een be scheiden karakter en beperkte zich voornamelijk tot de familie van het paar. Maar toch had de buurt zich ook niet onbetuigd gelaten. Er was voor de woning van hel gouden paar een prachtige ereboog opgericht, die 's avonds feestelijk was verlicht. Door de zorg van de buurt werd het paar ook 's mor gens naar de kerk gebracht, waar om 9 uur tot hun intentie een plechtige H. Mis werd opgedragen. En 's avonds bracht de harmonie St. Crispjjn een welluidende mu zikale hulde, zodat al bij al 't toch nog een echte feestdag is gewor den voor de gouden bruidegom en bruid, die we graag een lang en gelukkig leven toewensen. U kunt met de a s. Kermis in weer iets bijzonders verwachten EEN ECHTE BAARDW1JKSE ZAAK GAAT 75-JARIG JUBILEUM VIEREN Op 18 Juni 1879 werd in Baardwijk door de heer C. van Herpt een nieuwe winkel gebouwd, waarin kruidenierswa ren, textiel en rookartikelen werden ver kocht. Dat is 75 jaren geleden, maar wanneer U in Baardwijk komt dan ziet U op Laageinde 12 nog dezelfde winkel, die nog door nakomelingen van de heer van Herpt gedreven wordt. 75 jaren bestaat dus deze zaak, 75 jaar hebben hier de beste familietradities hoogtij gevierd. Het is geen oude zaak, al is ze 75 jaar, allerminst; wie enigszins met de feiten op de hoogte is, weet hoe de hui dige firmanten, de kinderen van Brun- schot, een zaak drijven die nog vol le ven zit, die de laatste jaren zelfs aan merkelijk is uitgebreid en die op alle mogelijke manieren meegaat met de tijd. Toen de heer van Herpt en zijn vrouw niet meer in staat waren de zaak te drij ven heeft hun dochter, vanaf haar 14- de jaar, de belangen van de winkel be hartigd. En ook toen zij trouwde met de heer Petrus van Brunschot bleef zij de ziel van de zaak. Te vroeg heeft Onze Lieve Heer deze goede ijverige vrouw bij Zich geroepen; maar haar man zette haar levenswerk onverdroten voort; hij breidde de zaak uit, ging zelf, zoals dat heet, de baan op en zijn dochters werk ten in de winkel. En toen ook hij, vijf jaar geleden, stierf, kon hij een zaak achterlaten die volkomen gezond was, die leefde, die flink op poten stond. De kinderen van Brunschot hebben de lief ste wens van hun ouders op een prach tige manier in vervulling doen gaan. Eensgezind, in de beste onderlinge har monie, hebben zij de belangen van de zaak verder behartigd, hebben zij de klantenkring aanzienlijk weten uit te breiden, en dit had tot gevolg, dat de winkel vergroot moest worden met een flink magazijn; dit gebeurde in 1947, maar 5 jaar later was dit magazijn, waarin een hele winkel is ingericht voor de verzorging van de wijk, weer te klein en weer was een uitbreiding noodzake lijk; en die uitbreiding kwam er dan ook. Dit is wel het beste bewijs van de groei en de bloei van de zaak, maar een ander bewijs is de tevredenheid van de vele klanten van deze oude Baardwijkse winkel. „In dienst van Koningin Klant" heet de feestfolder die bij het vijf-en-ze- ventig-jarig jubileum wordt uitgegeven en die wel zeer de instellingen van de firmanten typeert, een instelling, die er steeds op gericht is geweest de klant te dienen met zo goed mogelijke artikelen. Daarom is dit jubileum vooral een feest ook voor de klanten, die, zoals uit de folder bleek, en ook uit de in dit blad voorkomende advertentie, kunnen pro fiteren van veel extra aanbiedingen en van aangename verrassingen. Deze actie van de fa. v. Brunschot zal voorlopig 14 dagen duren, zodat hun clientèle er ook met kermis nog van kan profiteren. Het moge deze 75-jarige zaak goed gaan in de toekomst; dit is een wens voor de vervulling waarvan aan alle voorwaarden is voldaan, zodat men geen verwoed optimist behoeft te zijn, om te verwachten dat over 25 jaar het gouden jubileum kan worden gevierd. Grootva der en grootmoeder van Herpt en vader en moeder van Brunschot kunnen gerust zijn, wat zij opbouwden is bij hun klein kinderen en kinderen in goed beheer. Op Maandag 21 Juni hield WSC haar 48e jaarvergadering in haar clublokaal Hotel „De Twee Ko lommen". Om ongeveer half 9 sprak de heer Spijkerman, temidden van de Zeereerw. Heer Adviseur en het voltallige bestuur zijn openings woord uit tot een vergadering van pl.m. 70 WSC-leden. O.m. memo reerde hij het verscheiden van een der oprichters van WSC, het ere lid A. van Eijck, waarvoor hij een minuut stilte verzocht. Na een welkomstwoord tot allen opende hij de vergadering met de Chris telijke groet. Nadat de notulen van de vorige vergadering onveranderd waren goedgekeurd en vastgesteld, las de secretaris zijn zeer uitgebreid jaar verslag voor, waaraan wij ontle nen, dat het ledental van WSC zich steeds in stijgende lijn be vindt en per 1 Juni j.l. 275 was. AAN ALLE VRIENDEN VAN DE DRUMBAND K.A.J. Eindelijk is het dan zover, dat de Drumband zich zal gaan presenteren met hun nieuwe materiaal. Het bestuur is, dank zij de 1000 donateurs en de welwillen- ae medewerking van het Gemeentebestuur, kunnen overgaan tot aankoop van een complete bezetting Drumband-materiaal van le klas kwaliteit, dat geleverd zal worden door Muziekhan del „Crescendo" alhier. Vrijdag 25 Juni, dus vandaag, zal de levering plaats hebben. Maar voordat het in gebruik wordt genomen, zal het materiaal in de etalage van Muziekhandel „Crescendo" tentoongesteld worden tot Woensdag 3 Juni a.s., zodat iedereen in staat zal zijn deze prachtige bezetting van dichtbij te bewonderen. Vanaf deze plaats wil de Drumband zijn hartelijke dank be tuigen aan de donateurs, die ons door hun geldelijke offers in staat stelden deze aankoop te doen. Dank aan het Gemeentebestuur voor hun zeer gewaardeerde en onmisbare steun. Dank aan de heer Van lersel voor de. stipte levering van het materiaal. Dank tenslotte aan de gehele Waalwijkse bevolking voor hun sympathie en medeleven met ons corps. Steeds hoopt de Drumband door Uw aller medewerking een graag geziene verschijning te blijven in de straten van Waal wijk, als een symbool van de vitaliteit en levenslust van onze goede stad. HET BESTUUR VAN DE DRUMBAND K.A.J. Nadat voorzitter Snels de goed bezochte vergadering met een kort woord had geopend, volgden de mededelingen. Eén hiervan was, dat na kermis de training weer zal worden hervat onder leiding van een nieuwe trainer. Na het jaarverslag van de secre taris, dat ook nu weer keurig was verzprgd, volgde het financieel overzicht over het afgelopen ver enigingsjaar. Het applaus dat na het voorlezen van dit overzicht in de vergadering losbrak en bedoeld was voor penningmeester van Zon, was zeer zeker op zjjn plaats en terecht noemde de voorzitter hem in dit verband „de kleine grote man" van R.W.B. De hierna aan de orde zijnde bestuursverkiezing verliep vlot en na het tellen der stemmen bestaat het bestuur voor het komende jaar uit de volgende personen W. Snels, voorzitter M. van m -^ri* u J *-V ^lTiT r." f .j-^uirLrui De eervolle 2e plaats vanhet eerste elftal en de diverse posities i A^ugt, L. v. Zon, M. Sulsters, J. v V11 n rlo mrori o'n nlf4nl1nn -IH flnilXir 13 \J nn A ,J van de overige elftallen werden naar voren gebracht. Een hartelijk applaus moet de schrijver welda dig in de oren hebben geklonken. Hetzelfde gold de penningmees ter H. Snijders, die een uiterst be kwaamverslag gaf van het finan cieel beheer van de kas, waaruit bleek, dat ook dit gedeelte van WSC gunstig was verlopen. Hem werd dan ook terecht décharge verleend voor het keurige beheer der gelden van de vereniging. Met nagenoeg algemene stem men werd het aftredende bestuur herkozen en voor liet komende jaar als volgt samengesteld J. Spijkerman, voorzitter Chr.' Aarts, vice-voorzitter Th. Ver- hoofstad, secretaris H. Snijders, penningmeester P. v. Engelen, J. v. Kempen, B. van Loon, P. Pot en H. Westerburger, commissarissen. De elftalcommissie werd met 2 leden uitgebreid en bestaat uit de heren Chr. Aarts, P. Kuysten en H. Westerburger voor de hogere en de heren P. v. Engelen en B. v. Loon voor de lagere elftallen. De juniorencommissie zal be staan uit de heren H. Steenbeek, Jos Blijlevens, J. Mahieu en Ad Kouwenberg. De kas zal dit jaar gecontroleerd worden door de heren B. Weijers en H. Bergmans. Als voorlaatste agenda-punt stond een bespreking oj) het pro gramma van het komende 50-jarig bestaan. Staande de vergadering gaven zich een aantal personen op, die samen met het bestuur be sprekingen zullen openen om te komen tot een definitief hoofdco- mité. Van de rondvraag maakte voor zitter Spijkerman nog gebruik om telwijzen op de verplichte medi sche sportkeuring, waarvoor de leden zich tijdig, doch in elk geval vóór 1 Aug. moeten opgeven bij de secretaris. Na nog een beroep gedaan te hebben op de leden om de prach tige accomodatie van de 'terreinen nog meer te helpen verfraaien, sloot de voorzitter deze geani meerde vergadering. JAARVERGADERING R.W.B. Maandagavond werd door RWB de 46e jaarvergadering gehouden. d. Gouw, P. Vrij en Jac. Adriaanse. De verkiezing der elftalcommis sie had meer voeten in de aarde en zij werd van vijf tot drie leden teruggebracht en die drie zjjn voor het a.s. seizoen W. Snels, L. v. Zon en J. v. d. Gouw. Nadat door de Voorzitter nog werd medegedeeld dat het aantal leden van RWB momenteel 240 bedroeg en vooral de grote aanwas van jeugdige leden verheugend was te noemen, kwam men aan de rondvraag. Hiervan werd slechts matig ge bruik gemaakt. Om precies 12 uur werd deze vergadering met een kort maar krachtig woord van opwekking aan het adres van alle RWB-ers, besloten. LEERLOOIERS WONNEN VAN LEERHANDELAREN. Op het W.S.C.-terrein waren Woensdagavond veel leerlooiers en leerhandelaren gekomen, om te zien naar de verrichtingen van een 22-tal sportieve collega's, dié el- kaars voetbaltalenten op een zwa re proef hebben gesteld. „Het werd een wedstrijd waaraan in elk ge val veel genoegen is beleefd. De heer van Wezel verrichtte de af trap. De looiers waren toch wel ster ker dan hun tegenstanders zij be heersten het middenveld, maar voor het doel was hun spel wat al te mooi, zodat hun doelpuntenpro ductie niet zo bijster groot was. Eenmaal wisten zij de handelaren- keeper H. Spijkerman, die voor treffelijk werk deed, te passeren. Hier konden de handelaren, on danks het fantastische spel van linksbuiten Broeders en ondanks het-feit, dat er in de voorhoede een speler stond opgesteld, die van de jeugd de naam Puskasz kreeg, niets tegenover stellen. Na een welverdiende rust heb ben de looiers nog tweemaal het net weten te vinden, terwijl de handelaren in elk geval de eer konden redden, zoals dat heet hoewel zij voldoende eer reeds in legden met hun verbeten tegen stand. De 'einduitslag was dus 3—1 voor de looiers. MEDAL OF FREEDOM AAN CARL THOMAS UITGEREIKT. Kolonel James R. Pritchard, mi litair attaché van de Ver. Staten in ons land, heeft Dinsdagmorgen te Vught namens de Amerikaanse ambassadeur, mr. H. Freeman Matthews aan Carl Thomas de me dal of freedom met bronzen palm uitgereikt, als een bewijs van er kentelijkheid van de Amerikaanse regering voor het vele, dat de heer Thomas gedurende de oorlogsjaren heeft gedaan voor de geallieerde zaak. Om elf uur waren vele autori teiten in het huis van de heer Thomas bijeengekomen. Onder hen bevonden zich de burgemeester van Vught, jhr. mr. F. van Rjjcke- vorsel, de wnd. garnizoenscom mandant, kolonel G. Naarding, pastoor J. Walen en de beide ka pelaans, luitenant-kolonel L. Pot jes, de chef van de derde divisie, kolonel J. Donck, mr. W. Serraris, een aantal familieleden en ver schillende vrienden van de gede coreerde. In zijn toespraak wees kolonel Pritchard op de betekenis van de medal of freedom. In 1942 beeft het Amerikaanse Congres de president gemachtigd deze onder scheiding uit te reiken aan een 45- tal personen, die zich verdienste lijk maakten voor de geallieerde oorlogsvoering. In de loop der ja ren zijn deze onderscheidingen toegekend. De heer Thomas is een der laatsten, die hem ontvangt. De medal of freedom met bronzen palm is bovendien een onderschei ding, die slechts aan een tiental personen is uitgereikt. De heer Thomas dankte de Ame rikaanse autoriteiten voor de eer, maar wilde daarin zeker ook zijn medewerkers betrekken en daar van vooral zijn vrouw, die hem al die tijd zo prachtig heeft bijge staan. In de loop van de dag kwamen nog velen hun gelukwensen aan bieden. 's Avonds bracht de har monie „Kunst en Vriendschap" een serenade. Aan mevrouw W. Thomas-van .Os is de Prins Bernhard-medaiile verleend. Wij bieden de geridderde gaar ne onze hartelijke felicitaties. ZWEMBAD „HET HOEFSVEN". Dat ons prachtige nieuwe zwem bad „Het rioefsven grote belang stelling geniet, mag wel blijken uit 't feit, dat de officiële opening met daaraan verbonden Brabantse kampioenswedstrijden, het kunst- zwemmen en 't waterpolo werd bijgewoond door ruim 2000 perso nen. Zaterdag daaraan voorafgaande maakten meer dan 1500 zwemsters en zwemmers van het zwembad gebruik. PLOTSELING STERFGEVAL. Woensdagmorgen, terwijl hij in de fabriek van de fa. Blok-v. Heijst zijn werk verrichtte, werd de heer O. Goedhart uit de Putstraat plotseling onwel en overleed vrijwel onmid dellijk aan een hartverlamming. De heer Goedhart was 59 jaar oud. AVONDVIERDAAGSE. Dinsdagavond startten bij café J. Moonen aan de Burg. v. d. Klokken- laan de eerste deelnemers aan de avondvierdaagse, die ook in Waal wijk, zoals in veel plaatsen van ons land wordt georganiseerd. Er zijn een 40-tal deelnemers, die iedere avond een mooie tocht zullen ma ken door onze omgeving. BRAND. Dinsdagmiddag om 10 minuten over 1 werd er brand gemeld in de 2e Zeine. Toen de brandweer vrij spoedig arriveerde, stond een schuurtje achter de boerderij van de heer v. L. al in lichte laaie en viel er aan blussen niet meer te denken. De brandweer beperkte zich voornamelijk tot het bescher men van het huis. De schuur

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 1