MA1WIR OCEAANLIEFDE 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 JUNI 1954 2 Van badhuis naar Begrafenisonderneming. Van het een kwam het ander en nu men het toch over lijkwagens had, wees de voorzitter er op, hoe de begraafplaatsen en het bedrijf daar keurig verzorgd en geregeld waren maar er was nog een ge brek en dat was, dat er nog geen begrafenisonderneming was in de gemeente. Konden de handen niet ineengeslagen worden, kon men geen mensen in vaste dienst nemen en deze van een keurig uniform voorzien, zodat ook dit aspect van de begrafenis een waardig aanzien zou krijgen De heer de Bie merkte in dit verband op dat hij het er met be paalde mensen al 'ns over had ge had, maar men schrok terug voor de kosten van aanschaffing van uniformen. Dit zou men 'toch wel voor zijn doden over hebben. Als uit deze suggestie iets goeds voort zou komen, was men al weer een slap verder, meende de voorzitter. Een kleine opmerking van de heer Dekkers over de exploitatie begroting, was het laatste wat we over dit onderwerp hoorden, waarna het voorstel met algemene stemmen werd aangenomen. Een voorstel tot onderhandse aanbesteding van 4 woningen deed de heer Maijers vragen of de heer Hoefnagels toch niet bereid was geweest de woningen te bouwen, maar dat hij enkel uitstel had ge vraagd tot de winter hier echter .was de voorzitter niets van be kend. En de heer de Raad was bang, dat de nieuwe aannemer, als die een ander, voordeliger karweitje kon krijgen, dit zou laten ziften. Maar de voorzitter zei, dat men over deze aannemer niet te klagen had. En toen werd ook dit voor stel aangenomen. Met de verharding van een aan tal landwegen, die toen aan de or de was, was de heer Ros het roe rend eens, maar in dit verband wees hij er op, dat het onderhoud van de wegen niet verwaarloosd moest worden. Ieder jaar werd op de begroting een post uitgetrokken voor onderhoud van zand- en sin telwegen, maar nooit gebeurde hier iets aan en als voorbeelden noemde hij de Trampad en de weg naar de Wolfsnest die in een be treurenswaardige toestand ver keerden. De nieuwe architect zou op dracht krijgen dit te onderzoeken. Ook de heer Maijers stond vol komen achter flit voorstel, maar, vroeg hij, hoe zit het met de Witte Dijk, die ook verbeterd zou wor den, daar is nog niets aan gedaan. Dit lag, zoals uit het antwoord van de voorzitter bleek, aan de cultuur technische dienst, die hier aan dit jaar niet meer zou kunnen beginnen, omdat het door het Rijk toegestane credie't niet toereikend was. Was het niet mogelijk, vroeg de heer Dekkers, de Wendelnesseweg West te verbeteren dit viel bui ten de ruilverkaveling, antwoord de de voorzitter. En wethouder Waverijn, tevens voorzitter van 't Polderbestuur, verklaarde dat deze weg de aandacht had van dit be stuur, maar eveneens had het de aandacht hoe men de vuilnishopen pp die weg op de vlugste manier kwijt kon raken. Zou het aanbeveling verdienen, vroeg de heer Vos in dit verband, een wegencommissie te benoemen. Maar de gemeente zelf, meenden de voorzitter en de leden, had per soneel genoeg. En toen ging men met dit voor stel accoord, evenals met een aan tal begrotingswijzigingen. Bij de mededelingen kon de voorzitter bekend maken, dat het herstel van zijn wagen, die met de watersnood schade had opgelopen, welke schade door de gemeente izou worden bekostigd, geheel ver goed was door het Rampschade- ,comité. Niettemin was hij de raad erkentelijk voor de destijds gedane geste. Voor de rondvraag was niets binnengekomen en toen de heer Maijers toch nog iets wilde vragen, .hield de voorzitter terecht voet bij stuk en: gaf hiervoor geen gelegen heid meer. Hij kon een welbestede vlotte vergadering sluiten. teraad daar zo maar toe besluiten? vroeg de heer de Raad; inderdaad kon dat, onder voorbehoud natuur lijk van de goedkeuring van G. S., waartegen men eventueel in beroep kon gaan. Hoe breed zal de uitweg zijn, die Voor de Poorte wil maken ten be hoeve van de andere bewoners? vroeg hij verder. Dit zou wel een voetpad zijn, meende de voorzitter; de bewoners namen hiermee genoe gen en men kon moeilijk voor deze pad een brede weg terug gaan vra gen. Deze mening was de vragen steller blijkbaar niet toegedaan, want hij zou er toch graag een fat soenlijke weg zien. En de voorzitter gaf toe, dat er met zijn wensen rekening kon wor den gehouden. Er moest toch nog met Voor de Poorte over gesproken worden, wellicht wilde hij de grond kopen en dan kon de gemeente ei sen stellen. Verlichting uitgebreid. Toen stelde voorzitter burgemees ter Smit de verlichting aan de orde en Mevrouw Gerlach verhief 't eerst haar welluidende stem in het koor der sprekers, toen zij verklaarde dat het toch wel aanbeveling verdiende op de Wendelnesseweg ook 'n licht punt aan te brengen. De lichtpunten, antwoordde de voorzitter, kwamen alle op de Wen delnesseweg Oost, met name aan de westelijke kant van die weg, zodat, naar hij meende, dit licht ook het zandpad aan de andere kant van de sloot wel zou beschijnen; bovendien kwamen aan beide zijden van de spoorwegovergang twee natrium- lampen. In elk geval, men zou eens afwachten, dan kon men nog altijd zien of deze voorziening afdoende was of niet. De heer Genuït verklaarde zich zeer ingenomen met deze nieuwe voorzieningen, maar indertijd had de voorzitter hem een lichtpunt be loofd bij de Roode Krui's-post op de Tilburgseweg, deze kwam echter niet in het voorstel voor. En, vroeg hij verder, is het de bedoeling over al stalen masten te plaatsen? Waar ondergrondse kabel ligt, wel, antwoordde de voorzitter. Maar in de Jan de Rooij straat toch niet, repliceerde de heer Ge nuït en toen verklaarde de voorzit ter, dat men er naar streefde in de Hoofdstraat van de gemeente natri- umverlichting aan te brengen en op de secundaire wegen niet. De heer Genuït kwam nog even terug op de Tilburgseweg en hij wees op 't monument, dat bij even tuele plechtigheden ook W*1 wat licht zou kunnen gebruiken. De voorzitter zou daar niet graag een paar palen zien; misschien bood floodlight mogelijkheden. De ver lichting op de Tilburgseweg zou apart aangelegd moeten worden; wellicht kon een overeenkomst met een van de bewoners daar er toe leiden dat er altijd buitenlicht was. Maar de verbetering van het kruis punt zou, zoals onlangs aan de ge meente was- meegedeeld, nog dit jaar worden uitgevoerd en er zou den nogal ingrijpende veranderin gen komen, zodat men het wellicht beter had geoordeeld nog even te wachten totdat dit achter de rug was. De heer de Bie probeerde 'n lans te breken voor de Sprangse Baan; maar daar zou volgens sommige he ren en ook volgens de voorzitter, al licht zijn, ingevolge een overeen komst met de gemeente Loonopzand. De heer de Bie ontkende dit echter en- bereikte, dat de voorzitter een onderzoek hiernaar zou laten instel len. Toen ging heel de raad zonder hoofdelijke stemming met dit voor stel accoord, evenals met het voor stel tot uitbreiding van het water leidingnet en met het voorstel tot aankoop van 'n nieuwe motorbrand spuit voor Sprang, waaromtrent de heer Maijers nog enkele inlichtin gen vroeg, die in het prae-advies te vinden zijn. Brandweergarage en badhuis. Toen kwam het belangrijke voor stel tot de bouw van een brandweer garage voor Sprang annex badhuis FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden". 35) Deze blote beschuldiging erger de Gordon niet weinig. Rodriguez moest wel erg zeker zijn van zijn zaak, dat hij dat zo boud dorst te beweren. „Ik ben nog niet zo zeker van haar schuld", merkte hij stijfjes op. „We zullen het verder uitzoe ken. Ik heb zo'n gevoel, dat de eigenlijke dader haar alles in de schoenen wil schuiven. We zullen dat spoedig weten. Straks zullen de typewriters op het schip on derzocht worden. Dan moet blij ken wie de schuldige is". „Dat is een zeer goed idee", prees de regisseur. „Ik heb nu eerst nog wat werk te doen en dan zullen we die ver stekeling nog eens aan de tand voelen. Veel verwacht ik er niet van, maar de kapitein denkt, dat de man meer weet, dan zo op liet eerste gezicht lijkt. U hoort nog wel van ons, mr. Rodriguez". „Succes, stuurman", antwoordde Rodriguez. Gordon wierp zich met enthou- aan de orde en het stemde de voor zitter tot grote vreugde, dat de heer Maijers hier zozeer mee accoord ging, dat hij meende dat er nog te weinig cellen waren. Hij voorzag moeilijkheden, de mensen zouden vooral op Vrijdagen en Zaterdagen veel te lang moeten wachten en hiervoor zouden zij terugschrikken. Maar de voorzitter verklaarde: dit is een proef, waarvoor een mooie, ongezochte gelegenheid was. Men wist nog niet hoe de bevolking er op zou reageren. Terloops wees de voorzitter op de mogelijkheid dat iets dergelijks in Capelle ook tot stand kon worden gebracht en de heer Maijers was zo royaal dat hij Vrijhoeve ook nog een dergelijke inrichting wilde geven. Toen zette de voorzitter de moge lijke plannen duidelijker uiteen. Het was zo goed als zeker, dat er in Capelle een nieuwe huishoud school zou komen, maar bij de be sprekingen op het Ministerie was gevraagd, wat er met het oude ge bouw- zou gebeuren en of de ge meente dit eventueel wilde overne men. Na ruggespraak met de wet houders verklaarde de voorzitter zich in principe hiertoe bereid, voor een redelijke prijs. De landbouwschool zou er nog al tijd in blijven, een gedeelte van het gebouw zou men kunnen verhuren aan een stichting voor een kleuter school en er zou voldoende ruimte overblijven voor een badinrichting, zoals die thans voor Sprang werd vooreesteld. Zodat èn de bewoners van Capelle èn die van Vrijhoeve er van zouden kunnen profiteren. Op een vraag van de heer Genuït deelde de voorzitter mee, dat er bij het te bouwen complex in Sprang nog voldoende gelegenheid was tot uitbreiding en dat de capaciteit van de centrale verwarming hier ook naar bepaald zou worden. Was het niet economischer ge weest, vroeg de heer de Raad, de woning er gelijk aan te bouwen. Aanvankelijk waren B. en W„ antwoordde de voorzitter, van plan er een bovenwoning van te maken, maar dit leek in deze ge meente niet zo wenselijk, terwijl men, als men een woningwetwo ning bouwde, nog de bekende rijkssubsidie kreeg. De heer de Bie was er voor dat er een flinke afrastering kwam, want de baldadigheid van de jeugd was er nog al erg. Daar niet alleen, zei de voorzitter, ook in Capelle heeft tie brandweergarage hieron der te lijden. Mevrouw Gerlach vroeg of het misschien toch geen aanbeveling verdiende meer cellen te bouwen dan hoefden de brandweermannen na een oefening of een brand niet te wachten. Maar de voorzitter antwoordde dat er altijd maar 4 of 5 mensen waren die een com pleet bad behoefden. Op een an dere vraag van Mevrouw Gerlach antwoordde de voorzitter dat dit plan slechts een schetsplan was (het eerste van de kringarchitect, en men was er buitengewoon te vreden over)het moest nog goed gekeurd worden door de brand weer-inspectie, door bouw-, wo ning- en welstandstoezicht en door Ged. Staten. En mevrouw Gerlach betoogde verder dat de opbergplaats voor de slangen wellicht dichter bij de droogtoren zou kunnen worden aangebracht zoals het nu was, was het niet erg practisch; kon men de kolenbergplaats en de slangen bergplaats niet omruilen? En in dit verband wees de heer Dekkers als mogelijkheid de berg plaats onder de toren aan te bren gen en de toren te verhogen met een verdieping. De voorzitter zou beide sugges ties met de architect bespreken. De heer Timmermans vroeg of het niet gevonden kon worden er tevens een ruimte aan te brengen voor het bergen van de lijkwagen van Sprang. Maar de voorzitter voelde hier niet veel voor dit was een zaak die alleen de kerk regar deerde, en te meer daar, zoals de heer Maijers meedeelde, Capelle binnenkort ook geen plaats meer zou hebben voor de lijkwagen, zou men een precedent gaan scheppen. siasme op zijn taak. Zo was hij na een uurtje klaar met zijn werk en liep hij even naar buiten om een luchtje te scheppen. Het regende en het was donker. Geen der pas sagiers was aan dek en de wachts- man op het voorschip was in zijn hokje weggekropen voor het mie zerige regentje. Gordon leunde even tegen de verschansing rond de commando brug. Het weer deerde hem niet. In gedachten bleef hij even staan. Zo bemerkte hij niet, hoe een don kere schaduw beneden op het pro menadedek zich langzaam opricht te. Een arm strekte zich. Er klonk een schoteen vuurrode straal vuur spoot door de duisternis. Een doffe kreet van pijn en Gordon greep in een vertwijfelde bewe ging om zich heen. Dan stortte hij neer. In enkele stappen was de schaduw verdwenen. Een deur werd opengeworpen. Twee figuren stapten uit de stuur- cabine en trachtten de duisternis rond hen te doorboren. „Daar", klonk dan ineens de op gewonden stem van de kapitein. „Daar!" Hij was in enkele stap pen bij de plat liggende figuur op de brug. „Het is Gordon. Gauw, haal de dokter". De tweede figuur snelde weg. Michael Jones boog GESLAAGD. De leerling-drukker A. Hamers, werkzaam ter drukkerij van ons blad, behaalde zijn diploma als j onggezel-drukker Voor het eindexamen HBS B van het St. Maartenscollege te Gronin gen slaagde de heer Jan Verwiel Gzn. alhier. MIJNHEER VAN DER HEIJDEN GAAT JUBILEREN. In September van dit jaar zal de heer M. v. d. Heijden, hoofd van de Openbare Lagere School alhier, zijn zilveren onderwijzersjubileum vie ren. Een gelegenheid die de oud leerlingen van de school graag heb ben aangegrepen, om deze sympa thieke onderwijzer, aan wie allen de beste herinneringen bewaren, te huldigen en hem hun waardering te betuigen. Daartoe heeft zich reeds zich over zijn tweede stuurman. „Gordon", zei hij halfluid. „Wat is er, jongen. Kun je rnjj ver staan?" Hij kreeg geen antwoord. Gejaagd knoopte de kapitein Gor don's uniformjas los. Hij voelde met zijn handen tegen de borst van de jongeman. Het hart klopte nog „Gelukkig, hij is niet dood", mompelde de man. Voorzichtig streelde hij over het hoofd en veegde een lok terug. Zijn hand voelde klam aan. Hij keek naar zijn hand en bracht haar in liet licht dat vanuit de stuur hut naar buiten straalde. Er" zat bloed aan die hand Er sprak een grimmige woede uit de blik, die hij in het rond wierp. Ergens in die duisternis moest zich iemand schuil houden, die zich niet ontzag een medemens in koelen bloede neer te schieten. Iemand, die als een op bloed be luste tijger vanuit een donkere hoek zijn prooi beloerde om zijn slag te slaan als de man niet op lette. „Had ik je in mijn vingers. gromde hij. Hij maakte de zin niet af, doch het was duidelijk wat hij wilde zeggen. Dokter Merryland kwam hijgend aangelopen. Hij knielde neer. „Licht", bracht hij tussen een paar ademstoten uit. een comité van oud-leerlingen ge- vormd, dat het plan heeft opgevat de jubilerende onderwijzer 'n bonte avand aan te bieden, verzorgd door oud-leerlingen, waarop hem tevens een passend cadeau zal worden overhandigd. Het comité doet daar om een beroep op alle oudleerlingen hun financiële steun aan dit plan te verlenen en tevens om zich op te geven als medewerker aan deze avond indien ze tenminste iets kun nen presteren, hetzij op het gebied van zang, van toneel of van voor dracht, hetzij zij een instrument be spelen enz. De meeste oud-leerlingen zullen wel een circulaire ontvangen heb ben, maar aangezien niet alle adres sen van de leerlingen bekend zijn (door oorlogsomstandigheden gin gen een aantal adressen verloren) verzoekt dit comité ons, een beroep te doen op alle oudleerlingen, die wellicht niet werden aangeschreven zich toch met hun bijdrage en/of hun medewerking aan te melden bij het comité, met name bij Marg. van Campen, Floris V-laan 27 te Waal wijk. -Alle oud-leerlingen moeten mee werken om Mijnheer van der Heij den werkelijk eens in de bloemen te zetten; dat heeft hij zonder enige twijfel verdiend. PROT. CHR. H.B.S. TE WAALWIJK Voor het eindexamen HBS A slaagden de volgende leerlingen: C. M. van Drongelen te Vrijhoe- ve-Capelle; P. Kuipers te Wijk en Aalburg; G. de Man te Vrijhoeve- Capelle; A. G. W. Schapenk te Til burg; A. Smits te Nederhemert; A. J. Vos te 's-Hertogenbosch. „Verdraaid, ik kan zo niets zien". Nu was het kapitein Jones, die de stuurhut binnenholde om een der grote seinlampen aan te ste ken. Een seconde later was de lin kerzijvleugel van de commando brug stralend verlicht. De dokter boog zich over het lichaam. Juist boven de slaap liep een vuurrode streep, waaruit wat donkerge kleurd bloed sijpelde. „Hoe is het, dokter?" vroeg de kapitein fluisterend. „Als dit alles is, dan is het niet ernstig". Voorzichtig onderzocht hij de rest van het lichaam. „Niet ernstig, gelukkig", zei hij dan. „Op een haartje na gemist". Geholpen door de kapitein en de eerste stuurman droegen zij het lichaam naar binnen. Beneden in het hospitaal werd hij te bed ge legd. De wonde aan zijn hoofd werd verbonden en een verpleeg ster hield de wacht bij hem. „Waarschuw me onmiddellijk als er iets bijzonders is. Denk er om, neem geen enkel risico. Ik word liever voor niets geroepen dan te laat. Er kunnen zich complicaties voordoen". Na deze instructies wierp dok ter Merryland nog een blik op zijn vriend en verdween hij in de ka piteinshut, waar de beide mannen „Dr. VAN BEURDENSCHOOL". R.K. Middelbare Handelsavond school te Waalwijk. Geslaagd voor het diploma 5-jari- ge Middelbare Handelsavondschool de dames: A. Bakkers, J. Bergmans, A. Kroot, M. Mahieu, F. Mens te Waalwijk; H. van Buul te Vlijmen en E. van Mierlo te Kaatsheuvel; en de heren: H. v. Huiten, Th. Kel der; L. de Louw, A. van Oss en Th. v. d. Pluijm te Waalwijk; H. Koks en L. Pulles te Drunen. Afgewezen: 2. Geslaagd voor het diploma 3-jari ge Middelbare Handelsavondschool de dames: M. v. d. Hammen, M. Hendriks, A. Hens, A. Meijs, A. de Peffer, L. Possemis, A. Rensen, M. v. Veldhoven en C. Verwiel te Waalwijk; en de heren: G. v. Box tel, G. Cornelisse, J. Fait, G. Hes- selberth, A. Pullens, H .Pulles, J. Reus, J. v. Riel, A. van Rijen en N. Voogd te Waalwijk; J. Genuït en W. Haverhals te Sprang-Capelle en Th. Timmermans te Waalwijk. Afgewezen: 2. DODELIJK ONGEVAL. De uitvoerder der fa. Wed. Aarts en Zonen, de heer J. L. v. d. Dun- gen, oud 36 jaar, wonende Besoijen- sestraat, werkzaam aan de nieuw bouw van Bloch en Stibbe-Hollan- dia, was omstreeks 3 uur Donder dagmiddag bezig met 't stellen van een stalen raam in de derde verdie ping en stond daartoe op een trap op de steigerplanken. Plotseling kantelde het raam en v. d. Dungen trachtte het tegen te houden, maar werd daardoor van de trap geslagen en viel pl.m. 10 meter naar beneden, waar hij op de straatstenen terecht kwam en hevig bloedend werd op genomen. Dokter Langemeijer en dokter van Rooij verleenden de 'eerste hulp en het ongelukki ge slachtoffer werd naar het St. Ni- colaasziekenhuis overgebracht, waar hem de laatste H. Sacramenten der Stervenden werden toegediend. Hij bleek een zware schedelbasis- fractuur te hebben opgelopen en zonder tot bewustzijn te zijn terug gekeerd, is de ongelukkige te om streeks 6 uur gestorven, nalatende een echtgenote en twee kinderen, wier droefheid is te begrijpen en naar wie algemeen het medeleven uitgaat. PLOTSELING STERFGEVAL. De heer Bernard de Peffer, die zich nog Dinderdagochtend voor de uittocht der Ouden van Dagen had komen melden, stond die middag met eriige oudjes 'n gezellig praatje te maken voor z'n huis in de Eerste Zeine. Hij begaf zich naar binnen, zette zich neer en was enige ogen blikken later plotseling overleden. Vorige week werd z'n echtgenote begraven. INTERLEDER EN DE NEDERLANDSE SCHOEN. Een generatie geleden bedroeg de productie van schoenen in Neder land zo om en nabij de vijf millioen per jaar. In het afgelopen jaar wer den er echter niet minder dan 24 millioen paren schoenen geprodu ceerd. Uit deze cijfers blijkt wel duidelijk hoe de schoenenindustrie in een periode van ruim dertig jaar 'n enorme groei heeft doorgemaakt. Tegenwoordig is het voor 'n schoen fabrikant, wil hij een behoorlijke plaats op de binnen- zowel als bui tenlandse markt innemen, niet vol doende een goed product tegen een zo laag mogelijke prijs te leveren. Ook de snelle ontwikkeling van de mode op sehoenengebied dient te v/orden bijgehouden. In dat opzicht is het zelfs wenselijk vóór te zijn, wil de schoen de speciale aandacht van de kopers blijven trekken. Hoe de Nederlandse schoenfabri kanten er in slagen aan die eisen van modieuze aard te voldoen, heb ben we 't vorig jaar op de „Slem" te Waalwijk en kunnen we nu weer in Utrecht zien. ter gelegenheid van nog lang ernstig zaten te praten.» HOOFDSTUK 7. In spanning staarde dokter Mer ryland naar het bleke gezicht op het kussen. Een verpleegster stond naast hem. „Ik geloof, dat hij bij bewustzijn komt", fluisterde de dokter. De jongeman bewoog zijn hoofd en kreunde even. Hij tracht te zijn arm op te heffen, doch hij viel krachteloos weer terug op de dekens. Hij opende zijn ogen en knipperde tegen het licht. De dok ter boog zich over hem heen. „Ha, Gordon, hoe voel je je Verdwaasd keek deze hem aan. Dan herkende hij hem. „Morning, dok. Wat is er gebeurd Hij trachtte zich in de kussens op te heffen. De zuster ondersteunde hem. „Iemand heeft op je geschoten toen je op de brug stond. Het had maar een haartje gescheeld of ik had hier niet meer tegen je behoe ven te praten. Het is nu niet ern stig. Een paar dagen rust houden en de zaak is weer gezond. Heb je ergens pijn „Een beetje aan mijn hoofd". Gordon tastte aan zijn hoofd en voelde het verband. „Hebben ze de dader gegre pen de Vakbeurs voor de schoen- en le derbranche, die van 29 Juni tot 2 Juli a.s. in de Beatrix-hal wordt ge houden. Modeschoeisel wordt daar in de eerste plaats onder onze aan dacht gebracht en fraai schoeisel wordt daar getoond in geklede zo wel als in sportieve uitvoering. Sierlijke maatschoentjes. De maatschoenmakers komen eveneens voor het voetlicht. Juweeltjes van vakmanschap wa ren daarbij te bewonderen, zoals pumps, uitgevoerd in twee contras terende leersoorten en voorzien van een sierlijke lederen hak en avond schoentjes met een zeer verfijnde afwerking in suède en goudleer. Zelfs schoentjes, uit wollen stof vervaardigd, waren te bewonderen. Zij waren speciaal ontworpen ter completering van een hoed en hand schoentjes van hetzelfde materiaal. Voor de gebrekkige voet. Tot welk voortreffelijk werk de orthopaedische schoenmakers tegen woordig in staat zijn werd eveneens haar voren gebracht. Door het vak manschap van deze schoenmakers is het voor een voet-invalide door gaans mogelijk aan een gebrekkige voet een normale schoen te dragen. Ook Nederland kent een Voetge zondheidsraad, die zich speciaal be zig houdt met het bestuderen van de mogelijkheden tot verbetering van de gezondheid der voeten in ons land. Met medewerking van een waren huisconcern werden 1300 Nederlan ders met een beroep, waarbij staan en lopen veel voorkomt, aan een on derzoek op voetklachten onderwor pen. Daarbij kon worden vastge steld, dat de conditie van de voet bij 70 der onderzochten onbevre digend was. Doorgaans bleek de pas vorm van de schoen onvoldoende en in vele gevallen bevond de juiste schoen zich niet aan de juiste voet. Dergelijke omstandigheden hebben direct invloed op de werklust en de arbeidsprestatie van de betrokke nen. Het is daarom noodzakelijk, aldus dr. A. L. d, Vetten, chirurg, die als lid van de Voetgezondheids raad het woord voerde, dat het pu bliek meer aandacht gaat besteden aan de gezondheid van de voeten. Door een voortgezet onderzoek wil deze raad er toe komen gege vens te verschaffen, welke het de fabrikant, de winkelier en de repa rateur, zowel als de ambachtsman, mogelijk maken, verbetering van de voetgezondheid op grote schaal te bereiken. OUDEN VAN DAGEN GAAN WEER EEN DAGJE UIT. Naar Ko die Nijs in Waalwijk. Traditiegetrouw biedt het Oran je-Comité de Oosterhoutse Ouden van Dagen weer een „vrije dag" aan, als we het zo noemen mogen. Een dagje uit, met auto's en bus sen. Dit jaar naar Waalwijk, waar de echte Oosterhouter Ko de Nijs sinds korte tijd een bedrijf heeft, waar zij zullen worden ontvangen en getracteerd. Wij zijn ervan overtuigd, dat deze ontvangst daar prima in orde zal zijn. Ko de Nijs kent zijn pappenheimers en zal er zeker een eer in stellen zyn oud stadgenoten een goede ontvangst te bereiden. (Uit Kanton Oosterhout). KONINGIN EN PRINS BEZOCH TEN HERSTELD WALCHEREN. Vrijdag is op Walcheren het de finitieve herstel gevierd ;een luis terrijke viering was het, die nog luisterrijker werd door de deelna me van H. M. de Koningin en de Prins, die beiden zeer geestdriftig door Walcherens bevolking zijn toe gejuicht. Het koninklijk paar ver toefde bijna de gehele dag in het feestvierende Middelburg, waar zij diverse officiële plechtigheden heb ben verricht of er bij tegenwoordig waren. Dokter Merryland schudde het hoofd. „In de opwinding van het ogenblik heeft niemand daaraan gedacht. Daarna was het natuur lijk te laat. We hebben alleen een huls gevonden van een Browning F.N. 6.35. Een licht wapen, maar verdraaid gevaarlijk op een korte afstand. De dader moet dicht bij je gestaan hebben". Gordon zuchtte. „Hét lijkt hier wel Chicago", bromde hij. „Als ze die vent nu nog gegrepen hadden, was het niet zo erg geweest. Heb ben de passagiers niet iets be merkt „Dat geloof ik niet. Ik heb er tenminste niets over gehoord. Al leen „Alleen vroeg Gordon nieuws gierig. „Vertel op „Miss Marino hééft naar je ge vraagd. Ze kon je nergens vinden, vertelde ze me. Zal ik haar straks naar je toe sturen Gordon kon het niet helpen, maar hij voelde blijdschap, dat 't meisje hem niet vergeten was. sterker nog, dat ze het onmiddel lijk in de gaten had, dat hij een tijdje voor haar onzichtbaar bleef. „Graag", zei hij. „Je weet hoe zeer ik op bezoek gesteld ben". (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 2