Gemeenteraad Waalwijk GIJS PAUW wint interessante derde Ronde van Midden-Brabant DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 JUNI 1954 Agenda en Prae-adviezen Een oppermachtige kopgroep beheerste deze course. EEN GOED GEORGANISEERDE COURSE. CONCERT IN DE BREDERODELAAN. Het lag steeds in de bedoeling van - Waal wij ks Belang" de nieuwe ver plaatsbare kiosk in gebruik te doen nemen door de aanbieding van een concert te geven op een ander punt der gemeente dan 't Raadhuisplein. Dit zal nu geschieden op a.s. Dins dagavond ten 8 uur in de Brede- rodelaan, waar de kiosk een plaats zal vinden en waar de straat dan tijdens het concert van de harmo nie Sint Crispijn zal worden afge sloten. De toehoorders zullen, wan neer het weer wat meewerkt, in deze mooie, rustige omgeving werkelijk van de muziek kunnen genieten. Het programma luidt als volgt 1. Wilhelmus. 2. Ernst August, mars H. Blankenburg 3. Ouverture Italienne E. Deneufbourg 4. The Skywriter, mars, J. Bergeim arr. O. Zudmühle 5. Jubelklange, mars E. Uebel arr. P. J. Molenaar 6. Ballet des Roses, F. Menichetti 7. El Capitan, mars P. Sousa Pauze. 8. Marche Gala, mars, L. Voussure 9. Ellinore, ouverture, P. Stalmeier 10. Semper Fidelis, mars P. Sousa arr. P. J. Molenaar 11. Arendsnest, mars P. Bisselink 12. Donauwellen, wals J. Ivanovici 13. Maneuvermars P- Stens. Op veelvuldig verzoek geeft St. Crispijn deze keer een concert, dat rijkelijk voorzien is van mars muziek. „HALLELUJAH" voor de RADIO. De Chr. Gem. Zangver. „Hallelu jah" in v.m. Besoijen heeft van de NCRV de vererende uitnodiging ontvangen op te treden in het pro- gramma van 26 Juli van 18-^-18.20 uur. Hierin zullen ten gehore ge bracht worden werken van Schülz, Altink, Kiel, Mozart en Verdi. Alhoewel mej. A. Blom sinds en kele weken geen dirigente meer is van dit koor, vanwege haar drukke werkzaamheden in Amsterdam, zal dit optreden voor de radio nog on der haar leiding gebeuren. En dit zal het slot zijn van haar werkzaam heden als .dirigente van Hallelujah. In haar plaats is enkele weken ge leden tot dirigent benoemd de heer F. v. Tilborg uit Gorcum. Deze zeer begaafde musicus en organist zal nu de dirigeerstok voor Hallelujah en voor het in Februari opgericht meis jeskoor hanteren. Wij hopen dat hij deze bloeiende vereniging in dezelfde banen zal leiden en zo mogelijk nog hoger op voeren. i I DISTRICTSWEDSTRIJD NEDERLANDSE ROODE KRUIS. Óp Zaterdag 26 Juni j.l. werden te Waalwijk in de cantine van de Nijverheidsschool de districtswed strijden gehóuden voor het District Midden-Brabant. Deze wedstrijd stond onder leiding van de Gewes telijke commandant Dr. de Sain, doch de organisatie hiervan was op gedragen aan de Afdeling Waalwijk welke alles tot in de finesses had verzorgd. Aan deze wedstrijd werd deelge nomen door alle afdelingen, beho rende tot het bovenvermeld dis trict, zowel door de helpsters als door de helpers. De uitslag van deze wedstrijd was als volgt: Helpsters: Den Bosch I met 255 punten, com mandante 60 punten; Den Bosch II 254 pnt., commandante 55 punten; Tilburg; Waalwijk. Helpers: Waalwijk 263% pnt., commandant 68 pnt.; Oisterwijk 239 pnt, comman dant 52 pnt.; Tilburg; Vught, Oss, Den Bosch. De afdeling Heusden heeft aan deze wedstrijd meegedaan, echter buiten mededinging, daar deze af deling thans in het bezit is van de beker, verbonden aan de landskam pioen, welke zij daarom voor de landstitel moeten verdedigen. Door bovenvermelde, uitslag zijn thans aangewezen voor de Kring wedstrijd te Oisterwijk de no.'s 1 en 2, om zich daar te meten met de no.'s 1 en 2 van de Districten Oost en West-Brabant, waarvan dan no. 1 wordt uitgezonden om de provin cie Noord-Brabant te vertegen woordigen bij het kampioenschap van Nederland. De ploeg helpers uit Waalwijk bestond uit de volgende personen: Ant. v. Nunen, commandant, welke tevens het hoogste aantal punten behaalde als commandant; H. Cas- telijns, A. v. d. Linden, J. Emmers, C. van Loon. Tevens delen wij nog mede dat onze afdeling a.s. Zaterdag 3 Juli zal deelnemen aan de internationale Rode Kruis-wedstrijden welke te Roosendaal worden gehouden tij dens de feesten Roosendaal 100 jaar Spoorstad. AGENDA. Woensdag 30 Juni 8 uur repetitie Dameskoor Oefening en Vermaak in Hotel Italiaander; daarna be stuursvergadering. Zondag 4 Juli 12 repetitie dames .en heren van Oefening en Vermaak ,in Hotel De Twee Kolommen. Vergadering van de raad der ge meente Waalwijk op Vrijdag 2 Juli 1954 te 19.30 uur ten gemeentehuize. Agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering, gehouden op 1 Juni 1954. 2. Ingekomen stukken, oa.: Bericht van het onthouden van goedkeuring aan het raadsbe sluit van 1 October 1953 tot aan koop van grond van de Wed. Ma. Loeff-Stael. Bericht van het onthouden van goedkeuring aan het raadsbe sluit van 1 October 1953 tot aan koop van grond van E. van der Schrieck-Middelkoop. Bericht van verdaging inzake beslissing op het raadsbesluit van 25 Februari 1954 tot aan koop van de panden van K. A. J. Bierlaagh. Bericht van verdaging inzake beslissing op de raadsbesluiten van 4 Februari 1954 tot verkoop van bouwterreinen aan L. M. Burmanje en twaalf andere per sonen. Bericht van verdaging inzake beslissing op de raadsbesluiten van 4 Februari 1954 inzake ver koop van grond aan J. H. Kip ping en aan drie andere perso nen. Bericht van verdaging inzake beslissing op het raadsbesluit van 11 Februari 1954 tot ver koop van grond aan M. C. Scha pendonk, b. Verslag van de opneming van kas en boeken van de haven meester te Waalwijk. 3. Voorstel inzake de bouw van 30 woningwetwoningen. 4. Voorstel tot het intrekken van de raadsbesluiten van 23 April 1954, verband houdende met 't voorstel inzake de bouw van 84 woningen. 5. Voorstel tot het toekennen van premiën ingevolge de „Premie regeling woningverbetering- en splitsing". 6. Voorstel inzake belegging risi co-reserve Besoijense Woning bouwvereniging. Prae-advies Belegging risicoreserve Besoijense Wonirigbouwvereniging. Voor woningen, gebouwd ingevol ge de bepalingen der Woningwet en voltooid na 31 December 1945, be hoeven de gemeenten geen aandeel te dragen in de jaarlijkse overheids bijdragen in het exploitatietekort. Evenwel komt voortaan ten laste van de gemeente een bedrag we gens verplichte vorming van een reserve voor dekking van tekorten en voor onvoorziene kapitaalsuitga ven. Deze storting bedraagt 7% van de huuropbrengst. De reserve moet zolang worden aangevuld tot deze 4 maal de jaarhuur bedraagt. De Besoijense Woningbouwvere niging heeft een blok van 14 wonin gen aan de Molenstraat en de Van Assendelftstraat in exploitatie waar op het bovenstaande van toepassing is. Krachtens raadsbesluit, d.d. 24 Januari 1952 is de vereniging de verplichting opgelegd om tot 3% van de jaarhuur, zijnde 185.24, deel te nemen in de storting door de gemeente ad 7% als vorenbe doeld. Hiermede komt dus eveneens 3%% van de jaarhuur of 185.24 jaarlijks ten laste der gemeente, uit te keren aan de woningbouwvere niging. De vereeniging heeft te kennen gegeven dat zij deze gelden a depo sito wenst te beleggen bij de ge meente, mits de gemeente een ren te verstrekt van 2%%, evenals dit t.a.v. de door de woningbouwvere niging „Baardwijk" bij de gemeente belegde reserve het geval is. De gemeente kan deze reserve middelen aanwenden tot financie- irng van kapitaalsuitgaven. 7. Voorstel inzake het verlenen van een garantie ingevolge de bouwcredietregeling. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor straataanleg. Prae-advies Bestrating Marijkestraat. In het uitbreidingsplan is opgeno men een zijstraat-Oost van de Wil- helminastraat (de eerste zijweg links vanaf de Grotestraat). De straat is nog slechts voor een klein gedeelte bestraat (de aanzet). Door belanghebbenden wordt thans aan gedrongen op verdere bestrating. Indertijd heeft de gemeente de ver plichting op zich genomen voor aanleg aan deze Oost-West lopende straat en wel ten behoeve van uit weg voor ten Oosten van de Wilhel- minastraat gelegen percelen. Ten dele is dit recht van uitweg opgenomen in koopakten, welke vrijwillig zijn tot stand gekomen, ten dele in beschikkingen van de Arr. Rechtbank inzake onteigenin gen ten name van de gemeente Waalwijk. Het ligt in de bedoeling de bestra ting van de weg thans door te trek ken tot de lederfabriek van de C.V. P. van Loon Gzn., zodat alle tussen- gelegen percelen mede van deze weg kunnen profiteren, inbegrepen het garagebedrijf der N.V. „Wa- veem", dat voorheen zeer gehandi capt was door de moeilijke inrit aan de Grotestraat. Aan de Marijkestr. is voorts ook reeds een woning in aanbouw. Volgens een door de Directeur van Gemeentewerken opgemaakte begroting zullen de kosten van be strating met klinkers belopen 7130,—, welk bedrag is te ver meerderen met 370.wegens op slag voor algemene kosten van het Bedrijf van Gemeentewerken, wordt totaal 7500. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van gelden overeenkom stig artikel 72 der Lager Onder wijswet 1920 ten behoeve van de R.K. Meisjes-ulo-school. 10. Voorstel tot afgifte ener nood zakelijkheidsverklaring ten be hoeve van een op richten met selaarscursus aan de Nijver heidsschool voor Waalwijk en Omstreken. 11. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor het inrichten van een industrieter rein ten Oosten van de Groen- steeg. 12. Voorstel inzake huurverhoging van de rijksbelastinggebouwen aan de Mr. van Coothstraat. 13. Voorstel inzake huurverhoging van de woning Grotestraat 43 te Besoijen. 14. Voorstel inzake verkoop van een voormalig brandspuithuisje. 15. Voorstel tot aankoop van gron den in de Buitenpolder van Waalwijk. 16. Voorstel tot aankoop van grond aan de Ooster-havenkade. 17. Voorstel tot aankoop van grond tussen de Stationsstraat en de Mr. van Coothstraat. 18. Voorstel tot aankoop terrein stroken aan de Eerste Zeine. 19. Voorstel tot ruiling van grond aan de Poolsestraat. 20. Voorstel tot vaststelling van een wegnaam. verlengde der Akkersteeg gelegen Baardwijksestraat. Naar onze me ning is het beter de weg tussen Spoorlijn en Meerdijk een afzon derlijke naam te geven. Indien een reeds bestaande naam zonder be zwaar kan worden overgenomen, behoort dit o.i. in het algemeen te geschieden. B. en W. stellen daarom voor de aangeduide weg de naam „Akker- steeg" te geven en de rechthoekig daarop staande zijweg naar het bad de naam „Hoefsvenlaan", 21. Voorstel tot het geldleningen. Prae-advies aangaan van Geldleningen. Prae-advies Straatnamen. Nu de weg naar het zwembad „Het Hoefsven" gereed is gekomen, is het gewenst een officiële naam daaraan te geven. De weg vanaf de spoorlijn tot de Meerdijk heeft van ouds de naam „Akkersteeg". In het kadaster komt deze naam dan ook voor. Bij de huisnummering is daar mede tot nog toe evenwel geen re kening gehouden. Voor de enkele huizen, welke daar zijn gelegen, is de huisnum mering voortgezet van de in het Aangezien de voorwaarden voor het sluiten van geldleningen mo menteel gunstig zijn, hebben B. en W. zich beraden over de mogelijk heid op korte termijn weder vaste geldleningen op te nemen ter defi nitieve financiering van buitenge wone werken. Er is een nog te fi nancieren bedrag van 1.808.268.73. Voor dit gehele bedrag is evenwel nog niet direct een vaste lening aan te gaan, omdat vele werken nog niet voltooid zijn. Tot 1 September a.s. is benodigd voor betalingen van goedgekeurde buitengewone werken (afgerond): 1.100.0000— en vanaf 1 Septem ber tot 1 November 1954 ruim 300.000.—. De kaspositie per 4 Juni j.l, was ongeveer nihil, indien althanfi de opbrengst der geldlening van 750.000.buiten beschouwing ge laten wordt. In verband met een en ander stel len B. en W. voor thans geldlenin gen aan te gaan tot een totaal be drag van 1.100.000.—, op te nemen naar het vermoedelijk verloop der betalingen van buitengewone wer ken tot 1 September a.s. als volgt: 1. per 16 Juli a.s. 570.000 2. per 1 Aug. a.s. 300.000 per 1 Sept. a.s. 230.000 530.000 en wel alles in de vorm van annuï teitsleningen. Het sub 1 genoemde bedrag ware te bestemmen voor financiering van woningbouw, en de beide andere bedragen voor woningbouw, welke reeds is voltooid, n.l. voor de 95 woningen in de St. Antoniusparo- chie (ten Zuiden van de Pastoor Kuipersstraat), waarvoor indertijd slechts een 6-jarige fixe-lening kon worden aangegaan. Deze laatste kan alsnog-worden bestemd voor finan ciering in het algemeen, dus voor andere objecten. Aangezien gebleken is, dat de N. V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten weder 50-jarige annuïteitslenin gen verstrekt (opeisbaar na 40 ja ren), is aan die instelling offerte ge vraagd voor: a. een zodanige lening voor het sub 1 bedoelde bedrag ad 570.000 op te nemen per 16 Juli a.s. looptijd 50 jaren; b. een zodanige lening voor de sub 2 en 3 bedoelde bedragen ad 300.000.— en 230.000.—, samen 530.000.op te nemen in twee gedeelten, resp. per 1 Augustus en per 1 September a.s., looptijd 49 pa ren (1 jaar zijn de woningen reeds in exploitatie). Voor de lening a is de volgende offerte ontvangen: Koers: 100%. Looptijd: 50 jaren, na 40 jaren op eisbaar. Rente: 3%% per jaar. Aflossing: in 50 jaarlijkse annuï teiten. Ertra aflossing: de eerste 10 jaren niet toegestaan, daarna 5 jaren a 101%%, vervolgens a 101%. Kosten: geen. Voor lening b (looptijd 49 jaren) worden dezelfde voorwaarden be- dangen met uitzondering van het rente-percentage; dit is 3 9/16. Beide aanbiedingen zijn accepta bel, gezien het leningstype, waarom B. en W. voorstellen ze te accepte ren. 22. Voorstel inzake wijziging be stemming geldlening 750.000. Prae-advies Bestemming geldlening 750.000. Nu de bouw van 84 woningen in de St. Antoniusparochie geen door gang vindt, is aan de daarvoor ge sloten geldlening ad 750.000.— n andere bestemming te geven. Voor dat de beslissing van _Gedeputeerde Staten inzake de woningen was ge vallen, is telefonisch aan genoemd College medegedeeld, dat ingeval de bouw niet zou doorgaan - de lening zou worden bestemd voor aflossing van 4% rijksvoorschotten voor woningbouw. In verband daarmede stellen B. en W. thans voor te besluiten tot vervroegde aflossing van bedoelde rijksvoorschotten, voor zover die nog niet zijn afgelost door middel van de opbrengst der onlangs aan gegane annuïteitslening ad 960.000 23. Wijziging der gemeentebegro tingen voor het dienstjaar 1953 i en 1954. de Ronde van Midden-Brabant" Met hun zessen kwamen ze het Spoorbaancircuit opgereden. honderden keren heeft hij het ge- Olympia uit Waalwijk, de club van de enthousiaste Blom, heeft met deze derde Ronde van Midden-Brau bant alle eer ingelegd; het succes van de vorige courses maakte deze derde ronde tot 'n klassieker, waar in de beste nederlandse amateurs elkaar bestreden onder het toeziend oog van de Sportcommissie van de K.N.W.U., die met grote interesse deze course heeft gevolgd, en onge twijfeld bepaalde amateurs in hun gedachten al heeft afgevaardigd naar Europese of wereldkampioen schappen. Want er is goed gereden in deze ronde, de sterke kopgroep reed de 200 K.M. met een snelheid van meer dan 40 K.M. per uur, on danks de strakke wind, die op de dijken in het Maasland fel op het kleine groepje viel Een groep van ruim 100 renners vertrok om vijf over twee uit de Antoniusstraat voor deze derde Ronde van Midden-Brabant; met de wind in de rug wierp zich de kleu rige groep de polder in. En meteen ontbrandde de strijd, toen Kivits in deze ronde van zijn club, het eerst de lont aan het kruitvat bracht. Hij wordt teruggehaald en op de Heusdense Brug is het één lang lint als de renners passeren, maar bij Genderen zien we hoe een groepje van 10 renners zich langzaam los werkt van de grote groep, Kivits is ook bij deze eersten. Er wordt flink aan dat lint gerukt en het breekt in grote stukken uit elkaar; hoog is 't tempo, al wordt dit af en toe wel geremd door de polderwegen in het Heusdense. Negen renners zijn het die op de premie in Dussen afstormen, Gijs Pauw pikte hem en voort ging het de kanten van Gorcum uit, om daar met een boog richting Zaltbommel te rijden, links is de Maas, rechts de felle wind. Bij Woudrichem noteren wen de nummers van de kopgroep: Henk Kivite strijdt nog dapper mee, Gijs Pauw, de sur in ter, Luten, de nieuwkomer, Bram Heeren, de venijninge coureur uit St. Willebrord, de soepele en elegante Tim Wolfs, de felle van den Brand en de op zege beluste v. d. Pluym. Zes sterke renners, stuk voor stuk goed voor de overwinning. Bij Dussen hadden deze met nog enkele anderen al een voor sprong genomen; deze voor sprong kon af en toe nog wel eens even bedreigd worden, maar feller gingen ze dan door, «ver de smalle gladde wegen van het Land van Heusden en Altena, of over de kleine gevaarlijke grintweggetjes, waar de scherpe keien onder de smalle bandjes wegsprongen. De zwakkeren vie len af, tenslotte bij Den Bosc h ook Jacobs en onstuimig reden de zes naar de finish, elkaar be loerend als kemphanen, elkaar geen meter prijs gevend. Ze waren aan elkaar gewaagd en tot honderd meter voor de in dichte men senhagen schuil gaande finish stond voor geen van hen de overw inning nog vast. Toen schoof Gijs Pauw, met de allure van de geboren sprinter, over de vijf ande ren heen. Hooymayer uit Raamsdonksveer is ook nog van de partij en verder van Loon, Slingerland, Tonny Peters, Gijs Pauw, L. Pardoel, Heeren en v. d. Broek, négen renners, die echter in hun rug bedreigd worden door andere even sterke en even enthou siaste coureurs, het duurt dan ook niet lang of onder aanvoering van Tini Wolfs wat een prachtige, ge makkelijke stijl heeft deze renner - vallen van der Pluym uit Dussen, Luten uit Graveland, Jacobs uit Breda en Slits uit Oec'enrode op hen neer, en met z'n veertienen gaan ze onstuimig verder, op onge veer een minuut volgt hef peleton, waarin Wies van Dongen, d>e sterke Bredanaar op zijn kansen zit te wachten; ook Krijn Post,. e«en van de favorieten, rijdt nog in de groep, maar even voorbij Giessen zien wé hem plat rijden en dit was 't laatste wat we van hem zagen. Bij Brakel moet Henk Kivits zijn kop buigen voor het tempo dat voor deze jonge amateur blijkbaar niet bij te benen is en langzaam laat hij zich terugzakken in het peleton, maar hij niet alleen; ook van Loon, Slingerland en Pardoel moeten het opgeven en zo rennen de overige tien in de richting van Zaltbommel, dat links wordt gepasseerd. Als we voor de eerste maal Ne- derhemert passeren is de voorsprong van de tien dapperen al gegroeid tot minuten, maar in het peleton zit men ook niet te suffen, en fel is de jacht, die op de sterken gemaakt wordt; bij de ravitaillering tussen de bruggen van Ne derhemert en Heusden kijken de achtervolgers even de uitlopers in de rug, heel even maar;, want ni et te stuiten is de vaart, waarmee de kopgroep door Heusden suist; op een gegeven moment, even buiten Heusden, tel len we er maar 8 meer in de groep. Tini Wolfs ruikt de. stal, het gaat op Haarsteeg aan, wnar grote scharen supporters van de sympathieke Vlijmense rennerr langs de weg staan. De onven noeide microfonist Blom maakte de weg vrij. („Hier is roepen) voor de triomftocht van Wolfs, die honderd meter voor de kopgroep uit, lachend, langs de rij en van uitgelaten supporters rent. Buiten Haarsteeg laat Wolfs zich natuurlijk weer terugzakken in de kopgroep. Wanneer we even voorbij den Bosch de stand nog eens even opne men, blijken Hooymayer, Tonny Peters en van den Broek te hebben moeten lossen. Vanaf Deuteren pro beren we zo goed en zo kwaad als 't gaat door de polder naar Crom- voirt te rijden; het is een verschrik kelijk slechte weg, als een slinge rend schip kruipt onze wagen voor uit; de raampjes moeten dicht voor de golven water die uit de kuilen over de wagen spatten; en is de regen ons zeer welgezind geweest op deze tocht, nu moeten de ruiten wissers toch hun werk doen. De ze ven renners weten hun weg hier wel te vinden, behalve Jacobs, wie het niet gegeven was de course uit te rijden. Vanaf Cromvoirt zien we geen wijzigingen meer in de kopgroep met zessen rennen Pauw, van den Brand, Heeren, van der Pluym, Lu ten en Wolfs richting Udenhout, waar devoorsprong al ongeveer 6 minuten is en waar we horen, dat het peleton is afgesleten tot 35 ren ners. 8 Minuten zijn we voor op het tijdschema als we Loonopzand door rijden. Om beurten doen de 6 kop, maar ook bewaken ze elkaar zeer ■angstvallig, want het is te verwach ten, dat er een of twee zullen ont snappen, om hun kans op de zege des te groter te maken. Hoe vaak het ook wordt geprobeerd, en hoe hard er soms aan wordt getrokken geen van de renners ziet kans er vandoor te gaan, maar ook hoeft geen van deze renners te lossen ïn een voortrefffelijke stijl gat het groepje door Dongen. Heeft Heeren een inzinking, of wil hij zich sparen voor de sprint Hij weigert buiten Dongen te trekken, de vijf anderen proberen hem te lossen, fel spur tend telkens, maar de frêle vinnige Heikesman bijt zich als een terrier vast in het wiel voor hem en hoe ze ook trékken en rukken, zijn beet wordt er te vaster door slechts. Dan past hij zich aan en gaat kop doen, maar zoveel mogelijk drukt hij het tempo, wat öe anderen niet op zich Raten zitten. Toch is het deze Hee- Ten die bij de kerk van Waspik- Boven een premie van de Waspikse wielerclub in de wacht sleept. We zien ook van der Pluijn in de kop groep flink te keer gaan; hij is een taaie renner die over grote reserves beschikt. In de straten van Kaats heuvel springt hij plotseling weg, maar dan gaan voor het eerst in deze 200 K M. lange course de brede schouders van Tini Wolfs krom, dan glijden voor het eerst de handen van deze sterke renner, die altijd losjes op het stuur gelegen hebben, naar beneden en met een sprong zit hij aan het wiel van v. d. Pluym. Zulen ze door gaan Het wordt tijd dat er iets gebeurt Maar er ge beurt niets. Was het de bus die hun sprong onderbrak, of was dit niet als een sprong bedoeld. Hoe het ook zij, schouder aan schouder rijden de 6 de Waalwij kse Kloosterweg op bij iedere pedaaltrap gaan de hoof den naar links en naar rechts, ze beloeren elkaar en als de een maar iets vaster zijn voeten op de peda len drukt, dan gaan de schouders van Wolfs weer wat krommer. Een renner met een prachtige reserve en me de stijl van een groot kam pioen. Fris en soepel is zijn rijden nog als hij met de andere vijf de Parallelweg op rijdt. Het tempo wordt tot een minimum terug ge bracht, als de renners hun positie kiezen en hun spieren spannen voor de grote krachtmeting. Ze komen de laatste bocht door, nog een goede honderd meter en daar hangt het gele finish-doek, en dan ineens zet ten de zes de sprint in. Hoekig en moeilijk is nu ineens de spurt van de Vlijmense temporijder; samen gebalde kracht die geen uitweg weet te vinden. Gijs Pauw, een met zijn fiets, glijdt over hem heen, en vinnig weten ook Luten en Heeren in snelheid de Vlijmense coureur naar de vierde plaats te verwijzen. Van den Brandt en van der Pluijm komen op de 5e en. 6e plaats. Een enerverende race was voorbij, een race, voor de overwinning waarvan alleen de heel sterken in aanmer king kwamen. Enkele minuten later kwam heel alleen de zwarte figuur van Wies van Dongen het circuit op; hij bleek op het laatst van de strijd uit het peleton weggevlucht en een flinke voorsprong te hebben genomen; zijn sprong was echter te kort om de 6 eersten te bereiken. Van een peleton was eigenlijk geen sprake, alleen in kleine groepjes kwamen nog 22 renners binnen; de rest was gesneuveld in de harde strijd. Na de eerste 7 werden de beste plaatsen ingenomen door: 8 Boelhouwers, Maastricht; 9 Westdorp uit 's Hoek; 10 v. d. Brogh Maastricht; 11 Rushman, Haarlem; 12 Hamelinck, Den Haag; 13 Ker sten, Siebengewald; 14 v Grinsven, Eindhoven; 15 Pietje v. d. Dungen, Tilburg. De tijd van de eerste was 4.58.55. VOORTREFFELIJKE COURSE VAN DE NIEUWELINGEN. Om 5 uur startten op het Spoór- baancircuit een 60-tal nieuwelingen voor de wielerwedstrijd van 60 km.; een wedstrijd die door vele belang stellenden werd bijgewoond. En de ze belangstellenden zijn aan hun trekken gekomen, zonder twijfel, want deze felle jonge coureurs heb ben een flinke strijd geleverd. Een strijd echter, waaraan de sterke van Wetten zich al spoedig onttrok door weg te springen, zo ver en zo hard weg te springen, dat geen van zijn achtervolgers er in slaagde hem te rug te halen. Moederziel alleen reed deze dappere jongen 25 ronden. Als een prachtige winnaar werd hij toe gejuicht. Niet minder fraai is echter de tweede plaats voor A. van Son uit Nieuwkuijk, een intelligent ren ner, die het juiste moment wist te kiezen en op overtuigende wijze zijn capaciteiten toonde. De overige renners, die zich on der de eerste 10 wisten te klasseren waren: 3 A. Verstelle; 4 H. Bloks; 5 A. Hof mans; 6 J. de Veer; 7 M. Hagelaars; 8 G. Jacobs; 9 L. Coe- horst en 10 J. Leermakers. De tijd van v. Wetten was 1.52.16. PRACHTIGE ORGANISATIE. We zouden onvolledig zijn, wan neer we nog niet eens nadrukkelijk vermeldden hoe voortreffelijk deze course door Midden-Brabant geor ganiseerd was door het Waalwij kse Olympia. We hebben het trouwens beloofd, aan de officials van de KNWU en aan de heren van de ju ry, die ons vroegen toch vooral in de krant té zetten, hoe prachtig ook de ontvangst en de verzorging van de officiëele mensen was geweest. Daarom, al onze waardering voor voorzitter Blom en zijn mensen, die hiertoe in staat zijn gebleken. De derde Ronde van Midden-Bra bant is zonder twijfel een buitenge woon succes geweest en een garan tie voor een steeds grotere roem en een steeds sterker veld voor de vol gende courses. - VRIJGESPROKEN. De rechtbank te 's-Bosch heeft de 22-jarige woonwagenbewoner T. R., die destijds met zijn wagen in St. Oedenrode stond, vrij gesproken van de hem ten laste geelgde poging tot moord op zijn 20-jarige echtgenote. Op 21 Januari j.l. werd de vrouw, die bij haar ouders verbleef, door een revolverschot aan de hals ge wond. De rechtbank gelastte tevens de invrijheidsstelling van R. De offi cier had een gevangenisstraf van 4 jaar geëist. TILBURGSE ROOFOVERVAL BERECHT. De Bredase rechtbank veroor deelde de daders van de roofoverval te Tilburg, de gebroeders C. en W. S., ieder tot een gevangenisstraf van 2 jaar met aftrek. Het tweetal overviel in de vroege morgen van 27 Febr. 1953 een be jaarde vrouw, die nog te bed lag, en wis tenkele duizenden guldens buit te maken. De eis tegen ieder luidde vier jaar. De wever J. de H., die de tip had gegeven, werd conform de eis ver oordeeld tot 2 jaar met aftrek. Vrij spraak kreeg de vrouw F. G. Zij had dienst gedaan als spionne. Tegen haar had de officier van Justitie 4 maanden gevangenisstraf, waarvan 2 maanden voorwaardelijk geëist.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 3