Zwitsalette RAAMSDONK Waalwijkse en LangsCourant D RUNEN NIEUWKUIJK HAARSTEEG SPRANG VLIJMEN ELSHOUT HEUSDEN SPRANG-GAPELLE RAAMSDONKSVEER Volop Kermis in Waalwijk DE OUDEN VAN DAGEN OP STAP Gemeenteraad. Het was erg druk overal DE BOERENKAPEL OPENDE DE KERMIS. 77e JAARGANG No. 56 MAANDAG 12 JULI 1954. Uitgever Waalwjjkse Stoomdrukkerij Antoon Tillen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Dr van Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tariei. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 BEURDEN STRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" De ouden van dagen uit Drunen wer den Donderdagmiddag eens echt uit hun dagelijkse sleur gehaald, toen zij hun jaarlijkse reis gingen maken. Reeds vroeg werd gestart, nadat de oudjes allen eerst netjes met de auto aan huis waren afge haald. De lange auto-collonne vertrok om 1 uur in de richting Waalwijk en via Kaatsheuvel en Dongen ging het naar Oosterhout, waar men om pl.m. 2 uur aankwam aan 't recreatieoord Waranda. Dit was het eerste rustpunt, waar de oudjes koffie en thee werd geserveerd en op dit prachtige recreatieoord bracht men ruim 2 uur zoek met kaarten en babbelen. i Om pl.m. 4 uur vertrok de auto-col- lonne weer in de richting Breda^ De tocht ging langs het vliegveld Gilze- Rijen naar Tilburg, verder naar Hil varenbeek, waar in Hotel de Valk even later allen genoeglijk aanzaten aan een Brabantse koffietafel, t Jantje uit Drg- neri was daar ook present en tracteerde de oudjes hier op een lekker ijsje. Na een gezellig samenzijn in H°tel de Valk vertrok men om pl.m. half acht weer uit Hilvarenbeek, om via Moer gestel, Oisterwijk, Helvoirt en Nieuw- kuijk om pl.m. 9 uur in Drunen aan te komen. Hier stond de Harmonie Beatrix aan de grens der gemeente de colonne op te wachten en onder de vrolijke tonen van de marsmuziek trok men naar het gemeentehuis, waar Burgemeester Snels de oudjes nog eens hartelijk toesprak en dank bracht aan het organiserend comité en allen die aan het welslagen van deze tocht hebben medegewerkt. De heer W. van Sprang dankte na mens de oudjes voor de fraaie tocht, welke men ook dit jaar weer aangebo den heeft gekregen. Na een ronddansje gingen allen weer zeer voldaan huis waarts, of liever, werden met de auto weer netjes thuisgebracht. In deze koude Juli-maand had de Bilt ook deze middag haar beste beentje voor gezet, wat aan het slagen van deze tocht zeer ten goede kwam. CONCERT HET BRABANTS ORKEST. Zoals wij reeds eerder meldden is de voorverkoop van plaatskaarten voor het concert door Het Brabants Orkest in de in aanbouw zijnde nieuwe kerk op 25 Juli a.s. reeds begonnen. Er moet enige zekerheid bestaan omtrent de belang stelling voor dit concert om dit door te laten gaan. Er zijn in deze kerk ruim 1200 zitplaatsen en deze dienen voor het grootste gedeelte verkocht te zijn, wil Het Brabants Orkest dit concert komen geven. Het zou zeer jammer zijn indien dit concert niet zou kunnen doorgaan wegens gebrek aan belangstelling, wat wij ook trouwens niet verwachten. Ten einde enige zekerheid te krijgen over de belangstelling voor dit concert, wordt men verzocht deze week zoveel moge- lijk de plaatsbewijzen te kopen. Deze zijn verkrijgbaar bij de kapperszaken en sigarenmagazijnen alhier en ten kantore van de Gemeenteontvanger, ORGANISATIE OPTOCHT. Naar wij vernemen zijn in de afgelo pen week in de verschillende buurten buurtcomité's gevormd, welke zich zul len belasten met het tot stand brengen van een praalwagen als bijdrage voor de optocht, welke 16 Aug. a.s. ter ge legenheid van de ingebruikneming van de nieuwe kerk zal worden gehouden. TENTOONSTELLING KERKELIJKE KUNST. Naar wij vernemen zijn de data's voor de te houden tentoonstelling Kerkelijke Kunst verschoven van 24, 25 en 26 Juli naar 1 t.m. 8 Augustus. Deze tentoonstelling wordt dan gelijk gehouden met de opvoering van het ge- meenschapspel „De Geheimen van de H. Mis", welke opvoering in de nieuwe kerk geschied op 1 Aug. en 7 en 8 Aug. KERKCON SECRATIE. Naar wij vernemen is het programma voor de feestelijkheden rond de Kerk- consecratie in grote lijnen als volgt: 15 Aug.: aankomst van de Bisschop Mgr. W. Mutsaerts. 16 Aug.: 's morgens Kerkconsecratie, waarna een pontificale H Mis in de nieuwe kerk, opgedragen door Mgr. Mutsaerts. 's Middags optocht naar ideeën van Lucas van. Hoek en Rector Beekx. 's Avonds overbrengen van het Aller heiligste uit de noodkerk naar de nieu we kerk, in een plechtige lichtprocessie. Drunen, opgewacht door de harmonie Beatrix en honderden belangstellenden. De burgemeester dankte het comité en alle medewerkenden. De heer v. Sprang dankte namens de oudjes. GENOVEVA-GIDDE. Op het tournooi te Vught heeft een groep van het Genoveva-gilde weer een goede beurt gemaakt. Van de zes deel nemende clubs wist Elshout zich num mer één te plaatsen en ging met de wim pel huiswaarts. KLEUTERSCHOOL. Woensdagmiddag tussen 2 en 4 uur kan men nieuwe leerlingen opgeven voor de Kleuterschool. Voor October moeten de nieuwelingen 4H jaar zi)n- Gelieve trouwboekje mee te brengen. 27 jaar beiden alhier Gerrit Ver sluit, 32 jaar en Antonia Henskens 22 jaar beid enalhier Johannes H van Son wedr van M Hendrikx 42 jaar alhier en Hendrika M van Gemert 32 jaar te Vught. 25-jarig dienstjubileum. Op Donderdag 15 Juli a.s. her denkt de heer M. van Loon al hier de dag dat hij 25 jaar ge leden als hesteller bij de post in dienst trad. Gedurende al deze jaren heeft besteller van Loon zich doen kennen als een ijverig, vertrouwd en gedienstig ambte naar, zodat het hem op deze dag zeer zeker niet aan belangstel ling van de zijde der Nieuwkuik- inwoners zal ontbreken. Bestrijd UW PIJNEN met: ZWITS Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten van Helvoirt gekozen Jo van Asseldonk. JAARVERGADERING R.K.V.V. HAARSTEEG. In café M. Achten hield Vrijdagavond de R.K.V.V. Haarsteeg, onder voorzit terschap van de heer Th. de Vaan haar jaarvergadering, die zeer druk was be zocht. Na met de Chr. groet de verga dering te hebben geopend, begroette hij allereerst de nieuwe geestelijk adviseur kapelaan Severijnen en verder alle aan wezige leden. Vervolgens gaf hij een overzicht van de verrichtingen van de diverse elftallen in het afgelopen sei zoen; het eerste elftal stelde niet teleur en eindigde op de 4e plaats; het tweede elftal deed het niet zo goed en moest degraderen naar de 2e klasse van de on derafdeling; het derde elftal eindigde ook in de onderste gelederen van haar afd. Het aantal leden bedraagt thans 83 se nioren en 42 junioren. De voorzitter deed een beroep op de werkende leden, om de training beter te bezoeken, daar die anders zal moeten worden stopgezet. Uit het financieel verslag, voorgelezen door de secretaris de heer L. van der Heijden, bleek dat de vereniging er zeer goed voor staat en dat er een behoorlijk batig saldo aanwezig was. Daarna kreeg de nieuwe geestelijk ad viseur het woord; hij spoorde de voet ballers aan om steeds achter het bestuur te staan en de sport te zien als een op voedkundig element, om zo hun lichaam "geestelijk en lichamelijk te ontwikkelen. Daar er geen tegencandidaten waren, Jwerden de aftredende bestuursleden bij 1 aclamatie herbenoemd. Als lid van de elftalcommissie werd in plaats van Ad uit in de patrouillewedstrijden de eerste plaats te veroveren, direct gevolgd door de op één na jongste patrouille. De stand is hier: 1 Kieviten met 192 punten, 2 Vossen met 191 punten, 3 en 4 Spechten en Sperwers met 189 punten en 5 Eekhoorns met 184 punten. Ook de strijd om de hoogste» plaats op de individuele lijst levert de nodige spanning op. Hier heeft zich een kop groep gevormd, die zeker in de laatste wedstrijd deze week elkaar fel om de eerste plaats zullen bekampen. De stand in deze kopgroep luidt: 1 A. Braspenning 216 punten; 2 G. voor de Poorte 212; 3 en 4 S. Schouten en J. de Cloe 211; 5 J. Elsman 208; 6 A Kreugel 196; 7 A. van Vuuren 193; 8 B. Horn 191; 9 en 10 C. de Cloe en H. Pruijssers ieder 190 punten, j Woensdagavond vindt als afsluiting i van deze wedstrijdserie een avondspel plaats, waarbij het nog' lang niet zeker is. welke patrouille met de erepalm der overwinning gaat strijken. GEREF. GEMEENTE. Woensdag 14 Juli des avonds half 8 hoopt voor de Geref. Gemeente aan de Julianalaan alhier voor te gaan de heer Elshout van Overschie, Theologisch Student te Rotterdam. INTREDE. Candidaat N. van den Hout, beroe pen predikant bij de Geref. Kerk alhier, hoopt op Zondag 1 Augustus des avonds 7 uur zijn intrede te doen, na des voor middags bevestigd te zijn door Ds. Lin deboom van Zwijndrecht. OUDEN VAN DAGEN. Het comité Ouden van Dagen heeft daartoe in staat gesteld door de finan ciële bijdragen van de inwoners en de welwillendheid van de autobezitters, de talrijke oudjes weer een genoeglijke mid dag bezorgd. Tegen 12 uur werden ze aan huis afgehaald en pl.m. 12.30 uur werd gestart. Via Waalwijk, Kaatsheu vel en Dongen ging het naar Ooster hout, waar pl.m. 2 uur werd doorge bracht in de Waranda. Vandaar ging t via Breda, Tilburg naar Hilvarenbeek, waar een koffietafel werd aangeboden. Te pl.m. 9 uur arriveerde men weer in Wandeltocht. De Vlijmense wandelaars Hen- nie Gouwenberg en Tom Diep straten, die reeds aan verschil lende wandeltochten hehben deelgenomen, namen Zaterdag deel aan de wandeltocht rond de IJzeren Man en wisten deze wedstrijd te volbrengen, waar door zij weer in het bezit kwa men van een prachtige medaille. W in dhondenr ennen. Zondag 11 Juli hadden op het Boys-terrein de wedstrijden plaats met windhondenrennen tussen Rotterdam en Tilburg. Ondanks het feit dat veel Vlij- menaren naar Zandvoort waren, was er toch nog een flinke be langstelling. Het was spannend om te zien hoe de honden over het veld liepen. Het publiek leefde volop mee. De honden uit Rotterdam waren de snelste, waardoor de eerste prijs naar Rotterdam ging en Tilburg met de tweede plaats genoegen moest nemen. R.K, Middenstandsvereniging. De Vlijmense Middenstand zal deelnemen aan de grote Midden standsmanifestatie te Heeswijk op Zondag 18 Juli. Er zal tevens een bezoek gebracht worden aan het Openluchttheater te Hees- wijk, waar door de Kersouwe 't prachtige spel Sint Cunera van Rhenen zal worden opgevoerd. Degenen die hieraan wensen deel te nemen, kunnen zich nog op geven bij de secretaris, de heer A. A. Spanjers, waar verdere in lichtingen worden verstrekt. Burgerlijke Stand over Juni 1954. Geboorten Jacobus L zv J Sanders-v d Ven Martinus G F zv H van der San- den-de Vaan Godefrida H M dv J v d Wiel-de Vaan Petrus H zv J Mimpen-Troupeé Maria dv N v d Aa-Wennekes Henrica P M dv W de Wit-van Zon Johannes M H A zv A Kivits-Vennings Ali- da J M dv M Coensen-de Wijs - Marianne P A dv J Klerks-Broeren Hendrika A dv M v Zuijlen-van Leeuwen Henricus J J zv H Mommersteeg-Kemmeren Fran- cescus A M zv Th van Beijnen-van de Bosch Johanna C dv P de Vries-van Dongen Maria dv J Henskens-van Engeland Johan nes zv J Henskens-van Engeland. Overlijden: Peter Stupers 84 jaar wedr. van Petronella Derks Franciscus v d Brand wedr. van Hendrika J v d Wiel 83 jaar Johannes van der Lee 79 jaar echtg van H v d Wiel - Cornelius A G van der Wee 79 jaar Cornelis de Gouw 83 jaar wedr van Maria van Baardwijk Jan Kleijn 49 jaar. Huwelijken: Gerardus v d Linde 26 jaar te Drunen en Johanna G M v Engelen 25 jaar alhier Antonius van Eg- gelen 24 jaar en Adriana M v As seldonk 21 jaar beiden alhier Hermanus J v Esdonk 25 jaar en Hendrika M Verschuren 20 jaar, beiden alhier Franciscus J van Dal 28 jaar en Johanna E de Laat ONGELUK. Vrijdagavond had er alhier in de Mom- mersteeg een autobotsing plaats, die nog betrekkelijk goed is afgelopen. Vanuit Vlijmen reed de landbouwer Timmer mans uit Hedikhuizen met zijn tractor met aanhangwagen, welke laatste gedeel telijk onverlicht was; vanuit Haarsteeg kwam een luxe wagen bestuurd door dr. Prinsen uit Den Dungen. Bij het passe ren kwam laatstgenoemde in botsing met de aanhangwagen. Zonder te kantelen schoof de auto nog een heel eind door en kwam daar vrij veel gehavend tot stilstand. De linkerzijde was totaal in gedrukt en het linkervoorwiel geheel vernield. De inzittenden bleven allen on gedeerd, de aanhangwagen werd hoege naamd niet beschadigd. De politie was vrij spoedig ter plaatse en stelde een on derzoek in naar de schuldvraag. Trac tor met aanhangwagen werd in beslag genomen, terwijl de auto door een takel wagen naar een garage werd gesleept. JEUGD-VERKEERS-EXAMEN. Vrijdag 9 Juli vond in onze stad» een jeugd-verkeers-examen plaats, waaraan door alle leerlingen der hoogste klassen der lagere scholen alhier werd deelge nomen. In tegenstelling met andere jaren liep het examen-parcours thans door het centrum van de stad, waardoor er thans var: de zijde van het publiek veel be langstelling bestond. Op verscheiden plaatsen waren mini atuurverkeersborden geplaatst van uit eenlopende aard en bij het postkantoor stond een heus (zelf vervaardigd) ver keerslicht. Het is voor de Heusdense jeugd een zeer leerzame dag geweest, daar zij hetgeen zij op school geleerd hadden, thans in de practijk konden brengen. Daar de rapporten van de ver schillende controleposten nog niet geheel zijn uitgewerkt, is de uitslag nog niet bekend. GESLAAGD. Voor het eindexamen 5-jarige HBS-A slaagde onze stadgenoot D. W. Krayer. PROCESSIE HEUSDEN-KEVELAAR. Door de Processie' Heusden-Kevelaar zal er ook dit jaar weer een bedevaart gehouden worden naar het genadeoord Kevelaar en wel op Zaterdag 14 en Zon dag 15 Aug. a.s. Deelnemerskaarten zijn verkrijgbaar bij dhr. M. Kuypers, koster alhier. j I BEVORDERINGEN. Aan de Middelbaar Technische school te 's-Bosch werden 3 onzer stadgenoten bevorderd n.l. in de afd. Werktuigkunde Ad van Bergen-Henegouwen van de 3e naar de 4e klasse en C. Smits van de le naar de 2e klasse; in de afd. electro- techniek Han v. Bergen-Henegouwen van de le naar de 2e klasse. GEMEENTERAAD. 1 Openbare vergadering van de Raad der gemeente Heusden op Donderdag 15 Juli 1954 des avonds 8 uur. Agenda 1Opening. 2. Notulen vergadering 17 Juni '54. 3. Mededeling ingekomen stukken. 4. Benoeming hoofd openbare school. 5. Sluiting. CHR. VERKENNERSGROEP „JAN DE ROOIJ". De jongste patrouille van bovenge noemde groep haalde het stoute stukje VEILIG VERKEERS-EXAMEN. Door een 92-tal jongens en meisjes van de hoogste klassen der lagere scho len in onze gemeente, die daartoe sinds enige tijd speciaal onderricht ontvingen, werd j.l. Woensdagmiddag een examen voor Veilig Verkeer afgelegd. Door de Gemeentelijke Veilig Verkeers-commis- sie, bestaande uit de heren Achterberg, van Benschap, Adjudant der Rijkspolitie en leden van de diverse personelen der scholen in de gemeente, werd het exa men afgenomen, waartoe door de ge noemde heren een tocht was uitgezet. Van de 92 deelnemers en deelneem sters kan aan 78 leerlingen het diploma worden uitgereikt; 14 leerlingen moesten worden afgewezen. AANRIJDING. Doordat een wielrijder uit Waalwijk .1. Donderdagavond in de bocht bij de smederij van dhr. B. alhier voor een kind dat de straat overstak te ver links aanhield, kwam hij in botsing met een uit de tegenovergestelde richting komen- De raad kwam op Zaterdagavond j.l. in openbare vergadering bijeen. De heer H. van Strien, alsmede de beide wethou ders Nollen en Langerwerf waren absent. Diverse ingekomen stukken en mede delingen werden voor kennisgeving aan vaard. Voor het gemeentepersoneel zijn enige sociale verbeteringen tot stand gekomen, o.a. een regeling inzake een vacantie- uitkering, met die verstande dat voor taan de uitkering ook berekend wordt over de kindertoelage. De salarisverordening 1954 werd vast gesteld; eveneens de kindertoelage '54. De heffing op vermakelijkheden zal worden verlaagd. Tot heden was de belasting voor film en culturele film resp. 4535 Dit wordt in het vervolg resp. 2015 Ook paspoorten zullen goedkoper wor den. Bedroeg de leges hierop voor de gemeente f 3.dit wordt nu in het vervolg f 1. De woning aan de Haven 46 van W. J. van Kuijk, bewoond door van Tilburg werd onbewoonbaar verklaart. De voor zitter deelde in aansluiting hierop mede dat binnen 5 jaar nog circa 130 wonin gen dezelfde weg op zullen gaan. De vroede vaderen werden verder be reid gevonden om in principe de mede werking te verlenen tot beschikbaarstel ling van gelden voor de bouw van een Chr. Lagerere -School te Raamsdonk- dorp. Voor dezelfde school wordt voor de inhoud gezorgd, t.w. verbeteren en aanschaffen van leermiddelen en meu bels. Het meubilair zal f 20.500 moeten kosten. Om met de scholentoebedeling verder te gaan gaf de raad toestemming om een bedrag van f 1660 uit te trekken voor de in aanbouw zijnde 8-klassige R.K. Meisjesschool te R'veer, dit voor de aes- thetische verfraaiing van dit nieuwe ge bouw. Het bovenstaand bedrag is 1 van de bouwkosten. De gemeente zal de rente en aflossing van geldleningen ten behoeve van het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis strookje grond worden verkocht, n.l. 70 m2 voor 50 ct. per m2. Aan A. J. Drij vers zal grond worden verkocht aan de Irenestraat; het betreft hier 302 m2. De westzijde van de haven, beter be kend als de Steenpad, zal worden ver nieuwd; met een bedrag van f 1400 voor een voorlopige herstelling van de haven- I beschoeiing eist dit een bedrag van f 19.000.—. De vroede vaderen begaven zich ook ditmaal weer in het zwembad, d.w.z. ze keurden de onteigening goed van gron den en water, opdat er mettertijd zo iets dergelijks komen zal. Reeds jaren achtereen zijn plannen voor een zwembad in de raad bespro- keu, doch met de betreffende eigenaren kon geen overeenstemming worden be reikt. Het betreft hier 2 halve ha welke liggen aan de Ganzenwiel. De prijs voor de onteigende grond zal door de rechter worden vastgesteld. Verder werd goedgekeurd de wijzi ging van de begroting van de Gem. In stelling voor Maatschappelijk Hulpbe toon voor het dienstjaar 1953. De gemeentebegroting 1954 onderging nog een wijziging. De heer Verschuren vroeg bij de rondvraag die hierna volgde over het reinigen van putten en riolen, waarop de voorzitter de mededeling deed dat dit ook voor particulieren gedaan werd. Hierop werd de vergadering gesloten. de auto, waardoor zijn nieuwe fiets bij na geheel vernield werd. Persoonlijke waarborgen, ongelukken kwamen gelukkig niet Voor. 1 Aan J. A. van Meeuwen zal OPENLUCHT-CIRCUS, Zaterdag en Zondag heeft het Veerse publiek en velen uit onze omgeving, kunnen genieten van de sensationele toe ren, welke daar hoog in het luchtruim vertoond werden. Het Grand Cirque In ternational bracht hier wereldsensatie, welke zijn weerga niet heeft gevonden. Hier gaven artisten met stalen zenu wen staaltjes van hun kunnen, resultaat van jaren oefening en volhouden. Het zou ons te ver voeren, elk optreden hier van een recensie te voorzien. Adembenemend is het alleen nog maar om het te zien, laat staan om het te doen, zoals de traper-renz troupe het presteerde om op een hoge mast van 30 m deze mast tot zwiepen te brengen en terwijl een handstandje uit te voeren of vrij hierop te staan. Menig toeschou- werd werd beangst om het hart, een fractie van een seconde misgerekend en de rest raad u zelf wel. Deze troep vormt het gesprek van de dag; voor degenen die dit nog niet aan schouwd hebben, mogen wij met klem aanraden: gaat dit zien. Uw geld is wel- De Waalwijkse kermis 195b is goed ingezet. Gisteren en ook Zaterdagavond al was het overal erg druk en ge zellig, heel veel hebben er geprofiteerd van het vrij goede weer velen kwamen er naar Waalwijk en half Waal wijk was ook op de been. Zowel de café's en hotels, die zich hadden omgetoverd tot oorden van gezellig vermaak, als de vermakelijkheden op het nieuwe kermisterrein, het Vredesplein, hebben veel mensen de gelegenheid geboden op een amusante manier zich te vermaken. Het krioelde er gewoon door mekaar, waar alles nu op één plein was vergaard. Het was hier ongekend druk. Of het nieuwe kermisterrein voldoet We willen hier nog geen antwoord op geven, dat zullen we nog even af moeten zien. Een feit is wel, dat veel mensen ons hebben gezegd dat zij het enerzijds betreurden, dat de kermis van de traditionele plaats op de Markt en Raadhuisplein is verdwenen en daarmee ook veel gezelligheid uit de straat. In de vertrouwde omgeving van Markt en Raad huisplein was het stil en doods, tenminste wat de straten betreft. de korpsen deze traditie eer heb ben aangedaan. Ko de Nijs, Hotel Verwiel, Ci ty, Thalia, enfin, noemt U ze maar op, 't was overal erg ge- noegelijk, al moet U niet dén ken, dat we ons overal persoon lijk van deze gezellige sfeer heb ben overtuigd, zo bont hebben we 't nu ook weer niet gemaakt. Zaterdagavond zijn de laatste kermispotten geleegd en ook dat ging met de nodige feestelijkheid gepaard. Dit heeft echter niet verhin derd dat er gezellig kermis is gevierd en deze kermis is Zater dagavond ingezet met een muzi kale rondwandeling door de har monie St. Crispijri en bijzonder door het optreden van de boe- renkapel, bestaande uit leden van die harmonie, Zaterdaga vond in Thalia. Het was het eerste optreden van dit amusements-orkest en velen hebben genoten van de ge zellige muziek die dit ensemble weet te maken. Wim Rombouts heeft zich ontpopt als een voor treffelijk dirigent, die met mach tige gebaren het musiceren be heerst en er kleur aan geeft. Hij weet zijn muzikanten tot grote dingen te bezielen en slaagt er vooral in een goed contact te be waren tussen podium en zaal. We hebben ons best geamu seerd in de gezellige Thalia-zaal, in het gezelschap van Sneeuw witjes dwergen en bij de muziek van de Boerenkapel, die de vol gende avonden werd opgevolgd door een ander ensemble, dat daar de stemming prima wist in te houden, terwijl ook voor in de zaal gezellige muziek is. Het is trouwens in meerdere café's erg druk en aezellia Ge weest we noemen bijvoorbeeld De Twee Kolommen, waar Za terdagavond de traditionele ker- misviering van politie en brand weer plaats vond, al moet g?" zegd, dat niet alle leden van bei- EEN GOED, MAAR LANG MATINÉE. Een bijzondere gebeurtenis op de eerste Zondag van de Waal wijkse Kermis is ook steeds het optreden van het gemengd koor van de Liedertafel „Oefening en Vermaak" in een kermis-mati- née, een gebeurtenis, die steeds de bijzondere belangstelling ge niet van de muziekliefhebbers en ook gisteren was die belang stelling weer zeer groot, zo zelfs, dat er verschillende enthousiaste toehoorders met een staanplaats genoegen moesten nemen. Het was een voortreffelijk ma- tinée, maar we hebben er toch een groot bezwaar tegen en met dit bezwaar staan we niet al leen, het was een beetje te veel van het goede, het was te lang. Twee volle uren bijna onafge broken naar deze opera-muziek te moeten luisteren, staat ons 'n beetje tegen. Het was de over daad die ons genieten tenslotte tot minder grote proporties te rug bracht. Laat dit niet uitgroeien tot een volledig concert, laat het een mati- née blijven, een kermismatinée, 'n genoeglijke ontmoeting tussen be gunstigers en supporters van de Liedertafel en de leden, een ont moeting die na afloop nog blijft du ren steeds tot de middag bijna voor bij is; zo was het ook gisteren, en dat gedeelte van het matinée duurt niet gauw te lang, dat begrijpt u wel Overigens: het was een voortref felijk matinée, waarop zeer goed werk is geleverd. Als gast-soliste trad dit keer weer op Mimi Aar den, die als alt verbonden is aan de Nederlandse Opera; we hebben al meer het genoegen gehad haar optreden te beluisteren en zij heeft gisteren slechts de goede reputatie die zij in Waalwijk al genoot, ver groot en verbeterd. Zij zingt voor treffelijk en gelijk we al eerder mochten oordelen, we zien bij haar een prachtig samengaan van zingen en acteren, een volkomen even wicht tussen deze twee voornaam ste bestanddelen van de opera. Het koor heeft zich van zijn bes te zijde laten horen; onder de kun dige leiding van Louis Sars voerde het de verschillende koren zeer goed uit; er werd beschaafd gezon gen, het klonk goed en de aanwij zingen van de dirigent werden stipt opgevolgd. Zeker mogen we niet vergeten het goede werk van de accompagnateur Frans Wilmont; hadden de andere medewerkenden wel eens een ogenblik respijt, hij heeft onafgebroken achter zijn in strument gezeten. Maar ondanks deze krachtsinspanning was zijn be geleiden zeer goed; naast een zeer goede techniek krijgt zijn spel ook steeds meer kleur en souplesse. Een dergelijke begeleider is een grote steun voor elke zanger. We zullen niet te veel in details treden en slechts volstaan met te vermelden, dat de eigen solisten van de liedertafel ook ten volle bij gedragen hebben tot het welslagen van dit matinée. Één uitzondering echter menen we te mogen maken voor de tenor Rinus Hesselberth, want we zouden U graag doen we ten hoe voortreffelijk deze zanger gezongen heeft. Laat zijn volume van iets te beperkte omvang zijn, de manier waarop hij zingt, dwingt groot respect af, want hij kent zijn beperktheid en zingt daarnaar, en heel zijn optreden verraadt de en thousiaste ijverige amateur, die veej studeert en alles doet om zijn zin gen zo goed mogelijk te doen zijn; en dit kan niet van iedereen gezegd worden De liedertafel in zijn geheel onze complimenten, maar de volgende keer graag een beetje korter, want

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 1