VffiALWYK VOETBALSPORT WIELRENNEN DUIVENSPORT 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 JULI 1954 2 ri k P i ti !C 11 1 tl tl tl tl tl a a i: ti lS d LC o; IC ri D i1 1 .s n Z( :t 16 o: •e s] V n cl ;e N e er r. >e ■S" tc t >9 C ht tl :Sl N bi le< 9 C ui n tr i nr m er tg e ac ig k] in jsü ■t >01 r ;rs t n tik toen op het laatst fragmenten uit Carmen gezongen werden, konden we ons niet voorstellen, dat het in Spanje nog warmer zou zijn DE DRUMBAND PRESENTEERDE ZICH. Aan de vooravond van de kermis, Zaterdagmiddag, heeft de Drum band van de Kajotters zich met zijn nieuwe instrumenten den volke vertoond. De tamboers en bazuin blazers maakten een mars vanuit Baardwijk door het Centrum waar bij zij niet vergaten burgemeester Teijssen even naar buiten te blazen en te trommelen, om hem 'n mooie hulde te brengen in de vorm van een voortreffelijk uitgevoerde mars. Trouwens, heel dit optreden van de band met zijn keurige en dege lijke nieuwe instrumenten heeft al ler bewondering en instemming ge had. Waalwijk bezit in dit corps een gezelschap, dat in z'n soort 'n goede reputatie geniet en volkomen te recht. En de heren kajotters weten ook wat goede show is, hun ver schijnen maakt indruk. EEN MUZIKALE SOIRÉE IN BAARDWIJK. In het kermisprogramma blijft ook de Baardwijkse Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" niet ach ter natuurlijk, en ook zij zet een traditie voort, wanneer zij Woens dagavond om 8 uur in de zaal van de heer Lambert van Cromvoirt 'n muzikale soirée geeft. Velen zullen met ons benieuwd zijn naar de mu zikale prestaties van deze liederta fel, die na een kleine inzinking een zekere reorganisatie heeft doorge maakt en weer flink en ijverig sinds enkele weken aan de repeti ties begonnen is. Daarom kan men natuurlijk nog geen heel grote din gen verwachten deze avond, maar toch zullen dirigent Frans Wilmont zijn koor en zijn solisten hun best doen om de belangstellenden enige tijd een mooie muzikale ontspan ning te bezorgen. Na afloop is er een bal, zoals trouwens iedere avond daar, en van vorige jaren zult u wel weten, hoe genoeglijk dit Baardwijkse lieder- tafel-bal steeds is. GESLAAGD. Mej. Mariette Ogier te 's-Bosch slaag de dezer dagen te Den Haag voor het diploma Staatsexamen Piano A. Te Utrecht slaagde dezer da gen aan het Instituut Schoevers voor secretaresse onze plaatsge- note, Mejuffr. Ankie Vermeer. Proficiat. TELEFOON. Automatische bereikbaarheid district Zwolle. Met ingang van 15 Juli a.s. te 8.00 uur is voor de abonné's van de geauto matiseerde netten van het district 's-Her- togenbosch de mogelijkheid geopend om gesprekken met de automatisch bereik bare netten in het district Zwolle langs automatische weg tot stand te brengen. OVERGANGSEXAMENS M.M.S.—H.B.S. Zaterdag-ochtend had in 't Dr. Moller- college de uitreiking der rapporten en de mededeling der uitslagen van de overgangs-examens plaats, in tegenwoor digheid van 't Plaatselijk Bestuur, direc teur en leraren; deze plechtigheid was weer voor 't eerst na vele jaren, waar 't oude gebouw daarvoor geen plaats bood. De Directeur sprak een welkomst woord en de voorzitter van 't bestuur, de heer Jan Tielen, gaf zijn ingenomen heid te kennen met het herstel van een traditie die hij in 't belang achtte van leerlingen en school. Hij wees op 't hoog peil waarop het college staat en vroeg aller steun en medewerking om dit peil te handhaven, ook wat het leerlingental betreft, in weerwil van de moeilijkheden die men bier en daar ontmoet, waar men ze niet zou verwachten. Hij meent dat deze school, de enige R.k. Middelbare opleiding in de Lang straat en omgeving, met een een derge lijk gebouw, outilage en lerarencorps, aller waardering dubbel waard is, om haar prachtig werk voor de intellectuele en godsdienstige ontwikkeling der R.K. meisjes en jongens, die voorbereidend hoger onderwijs wensen. Daarna sprak de moderator een har telijk woord, liet de voorgeschiedenis en her leven in de nieuwe school de revue passeren, wenste allen een prettige va- cantie, hield de jongelui voor hoe ze deze wel en niet moesten gebruiken om de geest en 't lichaam te ontspannen, waarna de directeur de overgangsexa mens voorlas, die heel wat beweging i'n de gemoederen bracht. De voorzitter feliciteerde daarna de geslaagden, sprak 'n bemoedigend woord tot degenen die niet zo gelukkig waren, wees erop dat hoe langer hoe meer ge vraagd wordt in deze tijden, zowel op godsdienstig als intelectueel gebied en vroeg waardering voor 't instituut dat hen deze ontwikkeling zo kwistig biedt. Tenslotte dankte hij directeur en lera ren voo.r al 't geen zij voor school en leerlingen in 't afgelopen jaar hebben gedaan, bleef de jongelui en de school in hun zo.rg aanbevelen en sloot hier- hedê 't officieel gedeelte. De uitslagen zijn als volgt Dr. Molfercollega, afd. HBS t Bevorderd van Klas I naar II T. Bakkers, W. van den Broek, H. de Brouwer, F. Buykx, G. van Dijk, A. van den Elshout, A. Jacobs, P. Kleyberg, J. de Kort, P. van Lang, M. van de Leur, A. Leytens, M. de Louw, J. van der Mee, J. van Nooy, G. van Oudheusden, H. Pullens, J. Pullens P. Rous, P. Schrauwers, E. Sibbald, V/. Stoop, A, Thyssen, A. Timmermans, W'. Vink, A. IJzermans en A. Zijlmans uit Waalwijk; P. van Bokhoven, J. van 'Hulten, T. van Spijk en G. van Thiel met lof uit Dru nen; A. van Delft en D. van der Pol uit Elshout; A. Loonen uit Nieuwkuijk; C. Achten, L. van der Heijden, J. Huy- bregts en, A Oremans uit Vlijmen; C. Vogt, uit Sprang; J. d'e Brouwer, J. van der Gouw, J. Litjens met lof en G. Smit uit Kaatsheuvel; E. Jansen uit Tilburg; A. Brokx en P. Kemmere uit Waspik; T. de Bruijn en, P. van Gooi uit Raams- danksveer; L. Rutges uit Geertruiden- berg; H. Gaymans uit Made. Afgewezen 19; Herexamen 4. Bevorderd van Klas II naar III »- J. Beunes, E. Buykx, M. Dumoulin, H. Duyvelaar, W. Eibers, J. Hovers, M, v. Afgewezen 6; Herexamen 2. Laarhoven, M. van Lier, J. van Mierlo, Fr. Passier met lof, en J. Verhulst uit Waalwijk; F. Bédier uit Elshout; A. van Noort uit Drunen; J. van Buul, J. van. Hest, P. van Hout, A. Schoonen, L» Spanjers, A. van den Weyenberg en A. van de Wiel uit Vlijmen; H. Baayens uit Heusden; F. Marechal uit 's-Her.togen- bosch; S. Mateyssen, N. Steffen en M. van Woensel uit Kaatsheuvel; C. van Gorp en A. van de Vrande uit Tilburg; J. van Gerwen en J. Weterings uit Raamsdonksveer; H. Bakx uit Vught; G. Rombouts uit Made; A. Hermus uit Ze- venbergse Hoek; C. van Meel uit Wa genberg. Afgewezen, 17; Herexamen 1. Bevorderd van klas III naar IV i M. Bakkers, A. van Bladel, C. Du moulin, M. van Gurp, C. Hendriks, G. van der Hoeven, A. de Munnik, F. Quick, B. Riksen, J. Schilders, A. Spie- rings, J. Thijssen, C. van Vliet, Th. Pul lens en L. van der Meys uit Waalwijk; M. van Hulten, H. van der Pennen en L. Ploegmakers uit Drunen; Fr. Beerens, A. Bienert, 'H. Timmers, A. Trommelen met lof en A. v. d. Velden uit Kaats heuvel; C. van Loosdrecht en N. Rekkers uit Loonopzand; A. Brent uit Sprang- Capelle; P. Verschure met lof uit Dus- sen; P. de Bok en C. Verhoeve uit Ma de; L. van de Reyt uit Wagenberg. Afgewezen 14; Herexamen 1. Bevorderd van Klas IVA naar VA R. de Jong, J. Maas, M. van Mierlo en L. IJpelaar uit Waalwijk; C. Pulles uit Drunen; J. Merkx uit Heusden; J. Bienert en A. Peters uit Kaatsheuvel; H. Broeders uit Wagenberg. Afegewezen 5; Herexamen 3. Bevorderd van Klas IVB naar VB P. Beunes, G. de Cock, F. Dumoulin, Th. de Munnik en J. van der Pluijm met lol uit Waalwijk; T. <Ie Brok, A. de Hart, J. van Oosterhout en W. Schreurs uit Drunen; 'H. van Buul en P. van de Wiel uit Vlijmen; W. Segeren uit Made. Afgewezen 7; Herexamen 1. Afdeling MMS s Bevorderd van Klas I naar II t J. van Bladel, Th. van Lier, E. Ma- hieu met lof, M. de Munnik, N. Pessers, J. Slaats en C. Snels uit Waalwijk. Th. van der Heijden en M. Schalken uit Kaatsheuvel. Afgewezen 6; Herexamen 1. Bevorderd-van Klas II naar III» W. Dirks, H. Hellings met lof, H. Knepflé, A. de Kort met lof, W. Meys en B. Riksen uit Waalwijk; A. Achten uit Vlijmen; G. van Dam uit 's-Hertogen- bosch; H. Bakx uit Vught; J. Beerens met lof uit Kaatsheuvel. Afgewezen 6; Herexamen geen: Bevorderd van Klas III naar IV M. Charpentier met lof, A. Dirks, D. van -Dongen, J. Eibers, N. Hordijk, P. van Iersel, A. Pontvuist met lof, A. Sars, H. Schilders, J. Timmermans en A. Ver- meeren uit [Waalwijk; G. Willems uit Elshout. Bevorderd van klas IV naar V s C. van Oers, J. van der Pol en G. van Wees Uit Waalwijk; F. Beerens en W. Capetti uit Kaatsheuvel. Afgewezen 3; Herexamen 2. PROT. CHR. H.B.S. WAALWIJK. Eindexamen H.B.S B. Voor het eindexamen HBS B slaagden de volgende candidaten: A. van der Beek te Wijk en Aal- bure; J. van Buuren te Meeuwen; P. van der Duusen te Dongen; S. H. Gouda te Eeten; A. M. Landweer te Wijk en Aalburg; E. B. Mandema- kers te Waalwijk; C. J. Vos te Den Bosch. Bevorderd van I naar II: L. J. C. Barkhuis te Geetruiden- berg; A. G. Braspenning en J. C. de Cloe te Sprang; P. A. van Dalen te Capelle; B. J. de Geus te 's-Gra- venmoer; G. Gouda te Capelle; J. M. de Graaf te 's Gravenmoer; F. Harkema, Tilburg; A. C. van den Hoven, Sprang; C. J. E. van den Hoven. Sprang; G. J. Kieboom, Ca pelle; W. J. Kolkert, 's-Graven- moer; C. A. J. Molenwijk, Raams donksveer; S. Rempt, G. de Rooij A. Rosenbrand, Capelle; A. Schep en C. Schild, 's-Gravenmoer; L. Schuller, Drimmelen; H. P. Spui- broek, Sprang; J. M. Verhagen, Ca pelle; J. S. Verhoef.. Waspik. N. Bosch, Sprang; A. Brink Heus den; P. G. van Hejjst en B. Horn, Waalwijk; C. A. v. d. Kolk Eethen; A. C. M Kuijsten, Sprang; M. C. Langbroek en A. G. van der Linden Waalwijk; L. J. Meiresonne, Gen- deren; P. van Nes, Waalwijk; P. A. v. d. Pol, Heusden; E. Snel, Waal wijk; C. W. Streefkerk, Sprang; W. Treffers, Gender en; H. C. Visser, Den Bosch; M. E. I. Winkelman te Sprang; J. Blom, Raamsdonksveer; A. Melsen, 's-Gravenmoer. Afgewezen 4. Herexamen 2. Bevorderd van II naar III: M. M. van Aken, Drunen; A. Dercksen, Waalwijk; M. v. d. Dus- sen, 's-Gravenmoer; W. A. Gerrit sen, Hilvarenbeek; C. de Groot te Gender en; P. C. de Haan Meeuwen; J. I. de Jongh, Waalwijk; J. A. Maijers, Sprang; M J. Melsen te 's-Gravenmoer; A. Molenbrugge te Drunen; H. A. M. Nieuwkoop Heus den; G. voor de Poorte, Capelle; P. Ros, Raamsdonksveer; G. Schep, 's-Gravenmoer; A. M. Schouten, S. A. Schouten, P. C. Sluijmers, N. Snel te Waalwijk; B. J. Spuijbroek te Drimmelen; G. P. Stein, Capelle; W. Stronkhorst, Genderen; F. A. v. Tienhoven, Waalwijk; J. C. Ver- duijn, Drunen; G. J. A. Vos, Den Bosch; K. Wiechmann, Heusden; M. J. B. Pattiasina, Vught; T. Mersber- gen, Heusden. Afgewezen 7. Herexamen 1. Bevorderd van klasse III naar IV E. W. v. d. Dussen, Dongen; R. v. d. Dussen, s-Gravenmoer J. A. P. Gerssen, Waalwijk L. P. de Geus, Raamsdonksveer H. J. van Herwijnen, Waalwijk; C. J. M. P. v. d. Hoven, Waal wijk C. M. v. d. Hoven, Capelle; F. D. Kirchner, Tilburg H. A. Kuijsten, Sprang W. Th. Mo lenbrugge, (v.w.) Drunen J. G. Mourilv, Raamsdonk H. A. van Riel, Capelle M. J. Rijken, Ca pelle A. Strang, Raamsdonks veer W. A. Streefkerk, Sprang. Afgewezen 5. Herexamen 1. Bevorderd van Klasse IV B naar V B W. Benckhuijsen, Waalwijk J. Bouman, Waspik; R. J. Duijne, Heusden A. J. Knaap, Raamsdonksveer J. G. Knaap, Raamsdonk V. Vreden- duin, Waalwijk. Afgewezen 6. Herexamen 1. Bevorderd van Klasse IV A naar 5 A D. J. Bouman, Wijk en Aalburg M. Harkema, Til burg G. van Helden, Wijk en Aalburg L. v. d. Laar, Raams donksveer. Afgewezen 2. NUTS-U.L.O. SCHOOL WAALWIJK. Bevorderd naar klasse II: P. Barkey, A. A. F. Kuijsten, S. M. de Rooij, A. H. K. M. Schoon- dermark, S. M. L. Vader, allen te Waalwijk; D. M. Boezer, A. L. W. Braspenning, E. Broeks, A. C. Hulst, H. J. Konings, H. A. Kuijsten (vw.) J. Nieuwenhuizen, N. P. Nieuwen- huizen (vw.), C. Nieuwkoop, H. S. Oerlemans, C. Paulides (vw.), J. Rozenbrand, C. Rijken, J. C. Spie- rings (vw.) en A. P. van de Wer ken (vw.), allen te Sprang-Capelle; J. den Hollander te Kaatsheuvel; J. W. Lankhaar, H. W. Redeker, P. van Stigt, T. G. Straver, allen te Eethen; A. E. de Roon te 's-Graven moer. Niet bevorderd 7. Naar klasse III: M. van Beek, A. J. Boezer, B. van Dongen, A. W. van Herwijnen, P. Konings, J. Molegraaf, J. M. Spie- rings, A F. C. Streefkerk, J. C. van Tilborgh en A. W. Willemsz, allen te Sprang-Capelle; W. F. P. A. L. Geerlings te Heusden (vw.); J. C. Koning. E. de Leijer, C. Pot, G. J. M. Scholt (vw.), M. Soeters en'J. M. van Tilborgh, allen te Waal wijk; A. J. Ockers te Meeuwen. Niet bevorderd 1. Naar klasse IV: J. H. Colijn en M, H. J. Redeker te Meeuwen; C. J. van Herwijnen, J. A. van Heijst, A. de Hoop, A. L. Kreugel (vw.), allen te Waalwijk; A. P. van der Laan, J. Rijken, C. v. Tiggelen, J. A. Vos (vw.), J. W. B. Vos (vw.), B. Wissink, J. Zwart en L. van Dongen (vw.) allen te Spr.- Capelle; P. Rijken te Kaatsheuvel. Niet bevorderd 3 In Breda slaagden voor het Mulo A-diploma: P. A. Boll te Ee then, A. Hommel te Spr.-Capelle en J. Schoondermark te Waalwijk. Begunstigd door fraai zomer weer maakten de leerlingen van de Nuts-ulo-school Donderdag j.l. met hun leraren een zeer geslaagd uit stapje naar de Oisterwijkse vennen en bossen en de Tilburgse Dieren tuin. AFSCHEID CHR. SCHAPENDONK Het waren enkele aandoenlijke ogenblikken, toen Zaterdag Chr. Schapendonk bij de Ivo v. Haren's Schoenfabrieken, afscheid nam van een aantal mede-arbeiders, waar mede hij 20 jaren en meer had sa- cengewerkt. Onder 'n heerlijk bakje koffie en vele hartelijke woorden werd het scheidende „Schaapke", zoals men hem in de wandeling noemt, een partijtje fijne sigaren aangeboden. Onder deze bedrijven door werd hij ook nog even bij de directie ontboden. Als hoofd van de reparatieafde ling kwam ,,'t Schaapke" met vrij wel iedereen van dit grote bedrijf in aanrakingen zowel directie als mede-arbeiders zullen hem node zien vertrekken. Ook zal het moei lijk zijn voor deze prima vakman een behoorlijke vervanger te vin den. Christ, al bent ge de 67 gepas seerd, ge bent nog jong en vitaal als een vijftiger. Moge het u daar om gegund zijn nog lang van een verdiende rust te genieten, na zo'n welbestede en arbeidzame loop baan. KERMIS DAG W.S.C. Traditiegetrouw viert ook dit jaar W.S.C. wederom haar eigen Kermis-dag op Woensdag a.s. De Supportersvereniging heeft we derom voor die dag 'n program ma vastgesteld, waaraan natuur lijk heel de W.S.C.-familie deel neemt. Allereerst is natuurlijk ook dit jaar weer aan de jeugd ge dacht, die, naast het grote jeugd- tournooi dat hun dit jaar weer te wachten staat, ook hun aan deel krijgt in de kermisviering. Het bestuur der Supporters vereniging heeft met de heer Janvier een contract afgesloten om Woensdagmiddag de junio ren van de Kermisvreugd te la ten genieten. Alle junioren kunnen Dins dag tussen 1 en 2 uur 's-middags in café De Korenbeurs (M.Brok) een lü-rittenboekje gratis komen afhalen voor het Luna-park van de heer Janvier, terwijl zij dan voor de helft van de geldende prijs nog een 10-rittenboekje kunnen bijkopen. Voor de volwassen leden van W.S.C. is weer een aparte ker misviering daar gesteld, die be gint met een algemene bijeen komst om HALF NEGEN des avonds in café De Korenbeurs en welke eindigt in Hotel De Twee Kolommen, terwijl dank zij de loyale medewerking van de heer Winterink ook tegen een sterk gereduceerde prijs voor al le W.S.C.-ers een bezoek aan het Amusementspaleis is vastge steld. Wij twijfelen er niet aan of alle W.S.C.-ers, van oud tot jong, 'zijn a.s. Woensdagavond weer present om de traditionele avond hunner club tot een daverende Kermisavond te maken. Bijzonderheden over deze ker misdag worden aan alle W.S.C.- ers per circulaire nader bekend gemaakt. GILDE SINT AMBROSIUS. Zoals de roemruchte traditie dat wil, zal het Gilde Sint Ambrosius Donderdag a.s., de Donderdag dn kermisweek, het koningschieten houden. Rond de boom achter café 't Vosje zal die dag de grote strijd gestreden worden en dan zal uitgemaakt worden wie de koningstitel het komende jaar mag "voe ren. De nieuwe koning zal dan door de Gildebroeders aan zijn huis worden af gehaald en in triomf naar de gildekamer in 't Vosje worden gebracht, waar hem een grote hulde wacht en alle gildebroe ders, een goede maaltijd en alle genoe gens van een .plezant samenzijn. R.K. GYMNASTIEKVER. O.W.S. De laatste Zondag van kermis gaat .onze vereniging weer naar de jaarlijkse 'Bondsdag, welke ditmaal in Helmond •'gehouden wordt. i Het zal ook nu weer een massale de monstratie van katholieke turnsters en burners worden, en wij kunnen onze le den niet genoeg op het hart drukken hierbij tegenwoordig te zijn. Wij zijn trouwens aan onze naam verplicht met een zo groot mogelijk aan tal aanwezig te zijn, waarmede wij kun nen bewijzen tot de grootste verenigin gen van het Bisdom te behoren. Wellicht ten overvloede zij nog ver meld dat het vertrek bepaald is op acht uur 's morgens, vanaf het gymnastiek lokaal. De H. Mis wordt te Helmond bijgewoond. I Het Bestuur. WINSTUITKERING BLOCH STIBBE-„HOLLANDIA". Naar wij vernemen heeft de Directie der N.V. Nederlandsche Schoenenunie Bioch Stibbe - „Hollandia", wier boekjaar op 30 Juni eindigt, besloten wederom een winstuitkering te doen aan haar werknemers. 'Het beschikbaar gestelde bedrag van f 95.000,zal verdeeld worden over alle medewerkers, die langer dan drie maanden in dienst zijn, naar rato van het verdiende jaarloon. Hierbij worden in aanmerking genomen het aantal dienstjaren. De winstpercentages varië ren van 2J*2 tot 4 COLLECTE. De Nederlandse Vereniging van so ciale zorg voor minder validen AVO heeft toestemming gekregen om van 24 Juli tot 4 Augustus een huis aan huis- collecte te houden. „HONDENSPORT" BESTOND 30 JAAR. De Dresseervereniging „Hon densport", een onderafdeling van de Kynologenvereniging, vierde gisteren haar 30-jarig be staan. Het voornaamste onder deel van deze viering zal echter Zondag 25 Juli plaats hebben, wanneer op de oefenterreinen van de vereniging aan de Gal- genwiel grote nationale wedstrij den gehouden worden. Gisteren echter werd reeds in het club huis van de vereniging, café Gal- genwiel van de heer Steenber gen, een receptie gehouden, waarop vele belangstellenden, leden en oud-leden van de hon densportvereniging, het bestuur hun gelukwensen kwamen aan bieden. Onder de belangstellen den zagen we de heren J. Tim mermans en Jan Tielen, als ver tegenwoordigers van Waalwijks Belang. We hoeven U natuurlijk met te zeggen, dat bestuur en leden het zich die middag bij Steen bergen erg gezellig hebben ge maakt, en dat er wel 'ns een glaasje geledigd is op het wel zijn van de vereniging. AANRIJDINGEN Vrijdag had er op de hoek PutstraatVictoriestraat om 6 uur een aanrijding plaats, toen de bromfietser H. plotseling van af het Zuiden komend, de Viac- toriestraat in wilde rijden, een achter hem rijdende wagen van B. uit Baasrode in België, was al te dicht achter de bromfietser dan dat hij een aanrijding kon voorkomen. H. kwam op de mo torkap terecht en liep lichte verwondingen op. Fiets en wa gen werden beide licht bescha digd. Toen Zaterdag om kwart voor 12 een bus voor de fabriek van van Haren op het Hoogein- de plotseling stopte en teruguit reed, stopte een daar achter rij dende wagen, bestuurd door O., eveneens, maar toen hij de bus probeerde te passeren, begon deze juist teruguit te rijden, zo dat een aanrijding onvermijde lijk was. Zaterdagmiddag reed een B.B.A.-bus het raadhuisplein op en kwam daarbij in aanraking met een geparkeerd staande mo tor deze vi$l om en de bus werd licht beschadigd. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevondenbabyschoentje, beeldfilm, step, vergulde sierspel, grijze herenhoed, trouwring, sleuteltje, damesrijwiel, rode step, voetbalschoen. Verlorenbruine herenportemonnaie tevens portefeuille, twee sleuteltjes, huis sleutel, bruine damesportemonnaie met in houd, rode step, jongensjasje met capu chon, regenjas en -pijpen, portefeuille m. inhoud, armbandje, portefeuille met in houd, linker voetbalschoen en kous, don kerblauwe herenportemonnaie, werk broek, ballpen, spaniel, zonnebril met geslepen glazen. PM WAALWIJK. BAARDWIJK I—R.K.C. I 3—4. Als sluitstuk van het neder laagtournooi werd bovenge noemde wedstrijd j.l. Zaterdag avond in ons Sportpark gespeeid Het is ene vrij vlotte wedstrijd geworden en beide elftallen ga ven zich voor de volle 100 pCt., waardoor het publiek, vooral na de rust, een prachtwedstrijd kreeg voorgeschoteld. Reeds na 5 min. heeft R.K.C. de leiding door een fout in de achterhoede van Baardwijk, waar van Gelder door een verkeerde manoeuvre de bal in eigen doel laat verdwij nen.R.K.C. wordt in deze periode sterker, maar bij een aanval van Baardwijk heeft de goed kepen de Eekels geluk, Wanneer een terugspringende bal van de bin nenkant van de lat in zijn han den terecht komt. Maar even la ter maakt van Gelder met een prachtig schot gelijk. Direct daarna wordt de stand weer op 21 gebracht door een goede aanval van R.K.G., maar voor de rust ingaat heeft van Gelder met een prachtig schot de stand op 2—2 gebracht. Direct na de rust zit R.K.C. fel op de bal en door goede aan vallen weten Albert Mahieu en van Hilst de stand op te voeren tot 4—2 voor R.K.C. Dit is Baardwijk echter te veel en zij komen overdonderend op zetten; in deze periode wordt R.K.C. volkomen overspeeld en de Ronde maakt er 3—4 van, waarna de stand even later door een prachtig schot van Huub Leijten op 4—-4 wordt gebracht. Wanneer de scheidsrechter dit doelpunt reeds heeft toegekend wordt tot verbazing van het aan wezige publiek deze goal door 't appeleren van de neutrale grens rechter geannuleerd. Beide elftallen weten niet meer te doelpunten, zodat R.K.C. met deze overwinning beslag weet te leggen op de 2e prijs. W.S.C. heeft met haar 21 overwinning de eerste prijs be haald in dit tournooi, terwijl R.W.B. met haar gelijk spel de derde prijs behaalde. Scheidsrechter Dnryts leidde keurig. Het tournooi is geëindigd en onze spelers hebben de rust, die ze nu krijgen, volkomen ver diend. Met vertrouwen ;in ons elftal zien wij in September de competitie tegemoet. Wij danken de verenigingen die tot het welslagen van dit tournooi hebben medegewerkt. VETERANEN contra JULIANA I. Dinsdagavond a.s. spelen de Juliana-veteranen tegen Juliana I. Aanvang van deze wedstrijd is 7 uur. Bij deze zeer belangrijke wed strijd is natuurlijk de gehele Baardwijk-aanhang aanwezig. De opstelling van het vetera nen-elftal is als volgt Doel N. Leltz. Achter H. Leijtens, J. Ver- heijden. Midden J. de Man, W. v. d. Steen, A. Doeleman. Voor Joh. v. Mierlo, Th. de Ronde, H. Lombarts, C. v. Gel der, Ad v. Cromvoirt. Reserve A. v. Zeist, P. v. cl. Steen, A. Mulders. Scheidsrechter J. de Gouw. VRIJHOEVE-CAPELLE. SPARTA-NIEUWS. Naar wij vernemen heeft Wit Zwart de uitnodiging aanvaard om over enkele weken (de datum staat nog niet vast) met haar eerste elf tal 'n vriendschappelijke wedstrijd te komen spelen tegen Sparta. Wij twijfelen er niet aan of voor deze ontmoeting zal straks een overwel digende belangstelling bestaan, te meer daar de Spartanen momenteel over een zeer snelle en sterke ploeg beschikken. Nochtans zal het voor hen geen kleine opgaaf zijn de de gen te kruisen met Wit-Zwart, de ploeg die in Sprang-Capelle al vele jaren aan de top staat. Daarenbo ven hebben de Capellenaren na tuurlijk het voornemen met 'n heel wat sterker en beter spelend elftal voor de dag te komen dan onlangs tegen HNC, dat slechts met 32 van Wit-Zwart verloor. 's-GREVELDUIN-CAPELLE. NEDERLAAGTOURNOOI HNC. HNC—SDO. Woensdagavond j.l. zette HNC haar nederlaagtournooi voort met de plaatselijke wedstrijd tegen SDO uit Sprang. Beide elftallen speelden met invallers. De wedstrijd stond op een bescheiden hoogte en ver liep zonder noemenswaardige hoog tepunten. Uitslag 22. CAPELLE. NEDERLAAGTOURNOOI H.N.C. HNCSDO 2—2. Woensdagavond j.l. speelde HNC voor haar nederlaagtournooi tegen de plaatselijke voetbalvereniging SDO, wel ke in een gelijk spel eindigde. Beide ploegen verschenen met enige invallers in het veld en over het geheel genomen was het een matige wedstrijd. SDO verrichtte de aftrap en ging direct tot de aanval over, welke echter niets opleverde. Na ongeveer 20 min. spelen, waarin beide ploegen herhaaldelijk in de aanval waren, wist middenvoor v. Thie- len van SDO met een lage schuiver zijn ploeg de leiding te geven, 01. HNC pakte toen de zaken wat steviger aan en lanceerde enkele niet ongevaarlijke aan vallen, maar de SDO-achterhoede gaf geen krimp. Ongeveer acht minuten Voor rust moest de Sprangse doelman echter zwich ten voor een hard schot van invaller Wethers, 11. Na rust golfde het spel wat op; en neer, waarbij de 'HNC-aanvallen iets ge vaarlijker waren, wat dan ook een doel punt opleverde. Rechtsbuiten Meeuwis- sen kreeg de bal goed toegespeeld en zijn hard schot verdween hoog in het net, 21. Korte tijd later wist echter de SDO-rechtsbuiten, na slecht wegwerken van de HNC-achterhoede, de bal te pakken te krijgen, en zijn goed gericht schot verdween achter doelman Hommel in het net, 22. In deze stand kwam toen geen veran dering meer. De wedstrijd werd in goede verstandhouding gespeeld. VLIJMEN. Vlijmense Boys. Zondag 18 Juli gaan de Vlij mense Boys naar Alphen aan de Rijn om met de twee jeugdelf- tallen deel te nemen aan het jeugdtournooi. Er wordt een halve competitie gespeeld. 6 elf tallen nemen aan elke halve competitie deel, zodat ieder elf tal 5 wedstrijden van 2 maal 10 minuten moet spelen. Wie het hoogste aantal punten behaalt, komt in het bezit van de eerste prijs. De wedstrijden staan on der bondsleiding. We zijn benieuwd wat de Boys presteren. 5 jaar geleden werden zij tweede. VLIJMEN. De deelname van de Vlijmense Nieuwelingen aan de wedstrijd te Zandvoort bracht geen groot succes. Ook voor de Amateurs was het succes niet groot. Wolfs wist zich nog in de prijzen te plaatsen. HOGEVAART. De P.V. Nooit Gedacht, gevestigd bij de heer C. v. Tilborgh, hield j.l. Zaterdag een wedvlucht vanaf Pont St. Maxence, waarbij de prijzen be haald werden als volgt: C. Broeks 1, 2, 20; J. Pols 3, 23; W. Nieuwenhuizen 4; A. Snaphaan 5; H. Vos 6, 9, 21; C. Verhagen 7; A. Rijken 8; P. van Rooij 10, 15; A. Haverhals 11, 12; M. Blok 13, 17; G. Janson 14; A. Spuibroek 16; J. Spierings 18; A. v. Campen 19; M. Netten 22. A.s. Dinsdagavond inmanden voor Chateauroux tussen 7.30 en 8.30 u., Vrijdagavond met jonge duiven voor Vilvoorde tussen 7 en 9 uur.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 2