Pld KAATSHEUVEL DE ECHO VEN HET ZUIDEN BERNDIJK Gezonde Bab/'es LAATSTE BERICHTEN Een veilige koers! Nederland triomfeert in de Tour de France 3 DE ECHO VAN »HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 JULI 1954 3 LOONOPZAND. De Luchtbode alhier hield Zondag een wedvlucht vanuit Duffel'. Aan deze vlucht werd deelgenomen met 214 duiven, die gelost werden te 12.30 uur. De uitslag was als volgt W. Huybregts 1, 16, 20 G. Schoenmakers 2, 10, 27 G. v. d. Dries 3, 4, 5 J. Snoeren 6 M. v. d. Velden 7 F. Damen 8, 30 Chr. v. Gompel 9 A. Spapens 11, 17, 26 C. v. Dongen 12, 24 S G. Vermeer 13, 14, 23, 25 C. v. I Iersel 15 C. IJpelaar 18 M. Maas 19 21; K. v. Esch-Verschu- ren 22, 28 H. v. d. Velden 29 Eerste duif 13.22. Laatste duif 13.29.53. G. v. Gompel overduif. Serie II en III J. Snoeren. Van de' wedvlucht vanuit Corbeille, waaraan 8 duiven deelnamen, welke gelost werden te 9.45 was de uitslag als volgt A. J. v. Dongen 1 H. Leer- ïnakers 2 M. Maas 3. Overduif M. Maas. twee van de vier étappes werden gewonnen Nu weer een gouden bruiloft in de Marktstraat, 't Is het echt paar H. v. d. Wouw en D. Zee- brechts, dat op 24 Juli a.s. de dag gaat herdenken, dat het voor 50 jaar in de echt verbonden werd. Onder leiding van de heer Wim v. Dongen is een wijkco- mité reeds maanden met de voorbereiding van een waardige viering van dit gouden feest be zig. Sinds ongeveer een jaar is ,,Drik" niet meer wat hij jaren geweest is, doch „Dien" is nog gezond en fris, en beiden wach ten de dag in belangstelling af. Het echtpaar kan terugzien op een arbeidzame en welbestede halve eeuw, waarvoor ongetwij feld de waardering van de bur gerij weer uitgaat. Bekroond. Op de Internationale Kam pioenstentoonstelling van hon den te Nijmegen, won de heer Fr. Elshout met zijn rode dwerg pincher reu „Quadraat von Hii- gelicht in de Jeugdklasse dc le pr. Z. G. R.K. Huishoudschool. Woensdag 14 Juli a.s. krijgen we onze eerste kennismaking met de R.K. Huishoud- en In dustrieschool „St. Angela" in een openbare les van 35 en van 79 uur n.m. en de gelegenheid tot bezichtiging. De verbouw van de oude Mariaschool tot Huis houdschool en het betrekken in een gedeelte van de klaar geko men leslokalen, maakten des tijds een officiële opening op een bepaalde datum zeer moei lijk, waarom de directie en de leerkrachten menen thans door het geven van een openbare les tegemoet te komen aan het ver langen van velen, om eens nader kennis te kunnen maken met deze nieuwe vorm van onderwijs die onze plaats rijker is gewor den. Dat de zaken buitengewoon goed marcheren, blijkt wel uit het feit, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen voor het ko mend schooljaar zo groot is, dat een oplossing moet gezocht wor den om de leerlingen te kunnen onderbrengen. Agenda. Maandag 8 uur repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo. Dinsdag 8 uur repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan. Woensdag 8 uur repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. 8 uur Apollo Theater Carson City, toeg. 14 jaar. 8 uur repetitie revue zaal Piet v. Dun. Donderdag 7.30 uur repetitie Dameskoor Bel Ganto. 8.30 uur repetitie gemengd koor Bel Canto. 7.30 uur Diploma-uitreiking E.H.B.O. zaal Euphonia. NEDERLANDSE STUDENT VERONGELUKT. Wie heeft gevangen KANARIEVOGEL (man) MIISJE C. Waalv/ijkse en Langstraatse Courant Met 1434 duiven hield de KPV haar eerste jonge duivenvlucht van uit Duffel, 73 km. Lostijd 12.30 uur v.m.; eerste duif 1.20.10 n.m. De eerste 140 prijswinnaars van de 478 waren: 1, 2, 7, 8, 11, 43, 67 M Ververs; 3 12 J. Cornelissen; 4, 25, 41, 65 Fr. v. d. Assem; 5, 51, 105 G. Kemme- ren; 6, 36, 49, 75, 76, 80, 81, 92, 106 W. Aussems; 9 M. Sulsters; 10, 111 J Remmeren; 13 Pooters-Ligtvoet; 14 17, 57, 71, 114 Chr. v. Heeswijk; 15^ 41 C. van Boxtel; 16, 60, 74, 84 W Kemmeren; 18, 63, 119 P. Zijl mans; 19 Wal Hamers; 20 M. van Gooi; 21 Jac. Vloemans; 22, 38, 119 Jan van Heeswijk; 23, 87 Jan Hoe- venaars; 24, 90 Fr. Damen; 25 M. v. d. Velden; 26, 93, 107 J. P. Brou wers; 27 J. Laros; 28, 48 M. de Vries; 29, 46, 59, 109 Wim Hamers; 30, 118 A. Pijnenburg; 31, 72, 88, 95 A. Couwenberg; 32 Th. Ligtvoet; 33 H. Snoeren; 34 C. Labee; 37, 78 A. van Kuijk; 39, 68, 115 G v. d. Linden H.; 40 J. Muizelaar; 42,122, 134 J. van Riel; 45, 101 Theo Net ten; 47 J. van Wanrooij; 50 J. Zee- brechts; 52 M. van Zon; 53, 89, 135 A. van den Hoven; 55 M. Damen, 56 70 Soeterboek; 58 H. de Kort; 6l' 69 B. Kemmeren; 62 A. Priems; 66' 73, 128 W. van Heijst; 67 W. Bergmans; 76 P. van der Velden, 79 J Snoeren; 82, 126 Jo Hamers; 83 M Ligtvoet; 85 A. Voennans; 86 Fr. van der Linden; 91, 113 W. Tansen- 94 M. J. van Wanrooij; 9b P van den Houdt; 97, 117 L. van Geel- 98 A. Snoeren; 99 J. Damen, 100 L. de Bondt; 102 J. Bergmans; 104 A. Verhoeven 105, 115 D. Ma- teiiseii- 110 J. Brent; 112, 127 J. v. d Unden; 114, 132 J. Voogd; 116 M. van Boxtel; 120 H. v. d. Pas; 121 J. van Kuijk; 114 A. Mossel veld; 130 M. Voogd; 131 A. Ver- duijn; 133 A. van Nieuwstadt; 134, 140 L. Mosselveld; 137 H. Hessel- mans; 139 G. Hendriks. Wedvlucht Corbeille met oude duiven. Lostijd 6 uur v.m., afstand 357 km.; eerste duif 9.45 uur v.m. Uitslag: 1 L. Ververs; 2 M. Brokx; 3, 7, 13, 16 J. van Riel; 4 P. Zijl mans; 5, 14 R. Timmers; 6 M. Soe terboek; 8 J. van Wanrooij; 9, 18 C. Moreval; 10, 15 W. Aussems; 11, 12 Gebr. Kuijs; 17 J. van Dongen; 19 Jac. Vloemans. Twee etappe-overwinningen, drie dagen de gele trui rond Wagtmans' schouders, een tweede plaats momenteel m het landenklassement, een tweede plaats voor Wagtmans in het algemeen klassementen een zeven- Üf voor van Est, ziedaar het resultaat door de Nederlandse eqmppe be haald in vier dagen Tour de France. Ons dunkt dat is niet onverdien- steliik bij lange niet. Nederland spreekt in het koor der groten een woordje mee, dat krachtig klinkt en niet mis verstaan mag worden- De eerste klap was al een daalder waard. Het resultaat kon bijna niet be ter zijn voor de fris en vlot van start qeqane Nederlandse equippe. Woutje Wagtmans won de etappe van Amster dam naar Brasschaet en trok de gele trui over de schouder, en door de goede plaatsen van Wim van Est en Gernt Voorting plaatste onze equippe zich ook eerste in het ploegenklassement. Een dubbele zege dus voor onze jongens, die zich kranig hadden gehouden. Het be gon al in Haarlem, toen Henk t'aanbot eer, poging waagde, die echter op mets uitliep. 'Tussen den Haag en Delft viel de slag toen een vinnige Hugo Koblet plotseling wegsprong. Maar alle groten uit de Tour sprongen alleen of in groep jes mee; Bobet, Robic, Deleddai en, Bau- vin de franse cracks, iWim van Est, Gerrit Voorting en Wout Wagtmans verdedigden de Nederlandse belangen, de Belgen Desmet, Ockers ien Hendrikx gingen ook mee, tejrwijl tenslotte ook Bchaer, Kubler en Alomar meegingen. In Overschie dwong een lekke band Kubler zich terug te trekken. En de kopploeg van 21 slaagde er in steeds groter haar voorsprong te maken. Pogingen van di- verse renners om uit die groep weg; te komen lukten niet en in massa stormde men in Brasschaet de piste op, met nog 6 km te rijden. En terwijl al de groten elkaar beloerden en terughaalden, sprong op een gegeven, zeer juist gekozen mo ment, Woutje Wagtmans weg en hij ontwikkelde zon felle demarrage, dat ai die' wielergroten geslagen moesten ach terblijven. Nederland juichte! Wout Wagtmans werd dus 1, voor Bauvin, Ockers en Hendrickx; Gerrit Voorting werd 12 en Wim van Est lo; al de overige Nederlanders werden ex aequo 26e geklasseerd, met 9 minuten achterstand op Wagtmans. De tweede etappe van Braschaet naar Rijssel was een voortdurende aanval op de gele trui van Wagtmans, een aanval aangevoerd door de grote kanshebbers van de tour Kubler, Bobet, Koblet en andere groten. Maar dapper heeft Wout zijn trui verdedigt; hij kon het niet tot een tweede etappe-zege brengen, Bobet was de snelste sprinter, maar Wagt mans gaf hem geen seconde prijs en juist deze ene seconde maakte, dat ook de derde tourdag de gele trut om de Ne derlandse schouders bleef zitten. Onze eerste plaats in het ploegenklassement zijn we kwijt. En ook de derde dag wist Nederland de gele trui nog in zijn midden te hou den. We maken hieruit op, hoe een vol waardige tourploeg Nederland thans heeft; een ploeg die niet alleen van tijd tot tijd een duchtig woord meespreekt in de vorm van overwinningen en bijzon dere prestaties, maar ook een ploeg die de gele trui weet te veroveren, en voor al, deze weet te verdedigen, op een zeer intelligente manier. De derde etappe RijsselRouaan werd gewonnen door een zekere Dussault van de Franse Zhiid^Oost ploeg; Faanhof was de eerste Nederlander, hij werd 8e. Van Breenen heeft in deze etappe ook voortreffelijk werk laten zien; bijna 200 km heeft hij met Dussault, Meunier en van Genechten in een kopgroep gereden, die op een gegeven moment 10 minuten Voorsprong had; zij konden deze echter niet handhaven en van Breenen zelf moest in het zicht van eindmeet zich te rug laten vallen. De vierde etappe van Rouaan naar Caen begon niet zo gunstig voor de Ne derlandse renners. In een ploegentijdrit wisten zij het niet verder te brengen dan de 7e plaats. Hier won Zwitserland. Maar toen de gewone rit van Rouaan naar Gaem gereden werd was het weer een complete Nederlandse aangelegen heid. Wim van Est wist te ontsnappen en geen Koblet, geen Bobet, geen Kub ler konden iets uitrichten tegen het los gebroken geweld van St. Willebrord; een geboren renner toonde zich van Est, zoals hij in prachtige Stijl steeds verder wegliep van een lont ruikend peloton, dat de Nederlander echter niet bij kon benen. Bijna vier minuten voorsprong had „Wiemke" toen hij in Rouaan breed lachend over de streep ging. Daar wachtte ons nog meer succes, toen Jan Nolten als glunderende derde arriveerde. Daar wachtte de Nederlandse equippe ook een teleurstelling, toen zij moesten vernemen, dat Thijs Roks, hevig ge plaagd door steenpuisten, de strijd had moeten staken. Voor aan deze rit we,rd begonnen had Wagtmans zijn gele trui af moeten staan aan Bobet, in de ploegen-tijdrit was men niet in staat geweest ze te ver dedigen. Maar het resultaat is niettemin zeer eervol, en nog staat Wagtmans op de tweede plaats en Wim van Est op de 7e, met nog geen twee minuten achterstand op de leider. Wie weet wat er allemaal nog gebeurt. TOUR DE FRANCE. Eén onzer medewerkers was Donder dag j.l. in Breda getuige van de door tocht van de wielerkaravaan en schreef ons daarover het volgende relaas, dat wij ten behoeve van onze lezers hier in Zijn geheel laten volgen. Zo is dan voor de eerste maal in de geschiedenis de Ronde van Frankrijk uit het buitenland vertrokken. Dat hiervoor Nederland werd uitverkoren is een feit, Waarop wij allen trots mogen zijn. Deze eer is ons te beurt gevallen, dank zij de uitzonderlijk prachtige prestatie, die on ze Nederlandse ploeg, onder de ener gieke leiding van Kees Pellenaars in '53 heeft weten te behalen, n.l. winnaar van het Ploegenklassement en de z.g. Sui kerprijs, toegekend aan Wout Wagtmans voor de meest strijdlustige renner. Dit belangrijke gebeuren heeft in het gehele land een ongekende belangstelling los geslagen, via alle dag- en sportbladen werden alle sportliefhebbers volledig op de hoogte gehouden van de voorberei dingen van dit belangrijke wielerevene- ment. Toen dan op Donderdag 8 Juli in het Olympisch Stadion alle ploegen stonden aangetreden, om te luisteren naar het spelen van de volksliederen, was het even daarna de burgemeester van de hoofdstad die het lint doorknipte en zag een bijna uitverkocht stadion de hele wielerkaravaan in beweging komen. De belangstelling was overal enorm en kunnen wij de verklaringen van officiële personen geloven, dan zijn er langs de ongeveer 200 km. lange route door ons land, bijna 2J^ millioen personen getui ge geweest van het passeren van de zo beroemd geworden Tour de France. Ook schrijver dezes was speciaal naar Breda getogen om de karavaan van dichtbij gade te slaan en het moet wor den gezegd dat het alle verwachtingen heeft overtroffen. Hij had juist deze plaats uitgekozen omdat daar, in ver band met de deelname van de Bredase renners Wout Wagtmans en Suyker- buyck, de belangstelling wellicht het grootst zou zijn. Zijn verwachtingen daaromtrent zijn niet beschaamd gewor den, want de belangstelling was daar 1 overal enorm. Alhoewel was aangekon digd dat de eerste reclamewagens om streeks 14 uur zouden passeren en de eerste renners omstreeks 15,25 uur, heerste er reeds rond het middaguur een flinke drukte. Al spoedig kwamen daar na van alle zijden toeschouwers opda gen en arriveerden er uit vele plaatsen van ons land speciale bussen. Rond 13,30 uur stonden de toeschou wers reeds rijen dik op het trottoir en was het vrij moeilijk om een geschikte plaats te vinden, van waaruit men een behoorlijk uitzicht had om de hele ka ravaan te kunnen zien aankomen. Het verkeer was geheel stilgelegd en de mo torpolitie zorgde voor de goede orde. Precies op de vastgestelde tijd, om 14,05 uur, snorde met grote vaart de eerste deelnemende auto op het Van MEI INTERESSANTE VUEGTUIGPLAATJË5 S»Mé I (nr. 1 64) S.rf. II (nrt 65 t/m 128) Coothplein, waar wij ons hadden opge steld, aan ons oog voorbij. Met korte tussenpozen passeerden er meer en wat daar zo tussen 14,30 en 15 uur voorbij trok was een lust voor het oog. De bonte reclame-karavaan werd geopend door een tiental fraai uitgedos te wagens van de Aspro, een fabriek van geneesmiddelen, vooral de Aspro aspi rine, een middel zoals het heet voor. alle kwaaltjes. Een aantal wagens die re clame maakten voor de zo bekende Pon- tiac, juiste tijd horloges. Daarna volgden tien auto's van het Remington droog- scheerapparaat, waarbij iedere auto een foto, van een Nederlandse renner op het dak meevoerde, verder een aantal van de Heinekens Bierbrouwerij, waarbij ren ners peddelden op een geïmproviseerde aanhanger. Ook de Aalsmeerse bloemenkwekers waren vertegenwoordigd, dit alles zelfs teveel om op te noemen, werd vermeer derd door reclamewagens met opschriften in de Franse taal en daar tussendoor kwamen auto's van de pers in grote ge tale, volledig uitgerustte radiowagens, compleet met zender en al wat daar bij hoort en dit laatste uit alle deelnemende landen. Alhoewel dit alles een lust was om te zien, rees bij het verstrijken van tijd toch bij bijna allen de vraag: hoe zou het nu met de renners zitten. Om precies 15,20 uur kwam het ver lossende antwoord, toen een Hollandse radio-wagen aan de menigte verkondig de, dat er een kopgroep in aantocht was en dat Wagtmans, Wim van Est en Voorting daarvan de leiding hadden. De opgekropte spanning maakte plaats voor een ongekend enthousiasme en juist om 15,29 uur kwamen een groot aantal mo tor-en in, zicht, die de weg voor goed vrij maakten en vlak daarachter de Bredase favoriet Wagtmans, die breed lachend en zwaaiend met een vijftig meter voor sprong zijn stad passeerde; hierna aan de kop van een ongeveer 20 man sterke groep lagen van Est en Voorting, met daarachter alle grootheden uit de inter nationale wielerwereld. Vijf minuten daarna volgde het peleton, ongeveer 90 man, met de overige Nederlanders, met 15 minuten achterstand snelden nog 4 achterblijvers voorbij en daarachter de bezemwagen die de rij sloot. De Tour de France was voorbij, die zoals later bleek in Brasschat eindigde in een fraaie etappe-zege voor Wagt mans. Daarmede was de grote victorie begonnen voor de witte armee van Kees Pellenaars. DE MARINIERSKAPEL IN DE EFTELING. Met recht mochten we het een evene ment noemen, het optreden van de Ma rinierskapel van de Kon. Marine onder- leiding van Kapitein-Directeur G. Nieuwland. Zeker, de 9000 betalende bezoekers van Zondag 11 Juli waren niet allen alleen en uitsluitend gekomen om van het unieke concert te genieten, da: om 5 uur op het terras van het Restaurant aanving, doch zeer zeker was in deze vooravond het bezoek uitzonder lijk groot juist om dit muziekfestijn te genieten. En we overdrijven niet, als we zeg gen, dat er genoten is, zoals nog nooit eerder. Wat kapitein Nieuwland voor schotelde in een programma, dat wel geen klassieke werken inhield, doch voor een groot gedeelte ingesteld was op een rhapsodie van verrassingen van de zwaarste harmoniewerken tot de meest geacheveerde modernste composities bracht het evenement dat Directeur Nieuwland met zijn mannen schiep. Het begon al met de mars „Skyliner een typisch Alford vol verrassingen in klankkleur en rythme. Trouwens het rbytme is wel een van de meest type rende karaktereigenschappen van het in alle onderdelen getrainde corps. En Di recteur Nieuwland liet daarvan genieten zijn gehoor met elk nieuw programma nummer in groter verbazing brengend. Mogen we ooit getuigen, dat een corps op een directie reageert, dan hier op een vingerwijzing of gebaar zo miniem klein, doch aangevoeld en begrepen, door de executanten, dat het lijkt, of de kapi tein bespeelt alleen dat machtige orgel, dat onder de naam van Marinierskapel naar zijn impressieve leiding zingt en speelt, vleit en twist, danst en mar cheert, dondert en bliksemt, kortom hem verpersoonlijkt in al zijn: gevoelens. Zo genoten we voor de pauze van de ou verture „Ein Morgen, ein Mittag, ein Abend in Wien" van Suppé; van de „London Suite" van Eric Coaster, „New Orleans" van Meindert Boekei en de grillige „Cowboy Rapsodie" van M. Gould. De pauze was welverdiend en met spanning wachtten we het tweede con certgedeelte af, waarin jazz- en filmwer ken het leeuwenaandeel kregen. Met „Semper Fidelis" van Sousa werd ingezet. Dan volgde de ouvertuare „Les Saltimbanques" van L. Game; de lieflijke wals „Hochzeit der Winde van Hall en de mars-potpourri „Passing of the Regiments" van Winter. Dan kreeg de rijpere jeugd haar vol doening en zonder in waardering ach ter te blijven de ouderen hun respect en verbazing: Porgy and Bess van G. Ger shwin gevolgd door „Five Minutes with Jerome Kern" van Kern in sneltrein vaart, „Dizzy Fingers" van Confrey al even jachtend met het bekende „Yankee "Doodle" van Gould, een programmadeel alleen voor een hoogstaand technisch ge traind corps onder „Nieuwland" leiding te presenteren. Met de show-mars „The Stars and Stripes" van Sousa sloot dit evenement, geestdriftig beapplaudiseerd door een opgetogen gehoor. Gouden Bruiloft. FEEST VAN DE H.H. MARTELAREN VAN GORCUM. Op luisterrijke wijze vierde onze paro chie gisteren het feest van de H.H. Mar telaren van Gorcum, welke de patroon heiligen van onze parochie zijn. De dag werd begonnen met een plechtige -Hoog mis. Om drie uur in de namiddag volg de er een plechtig Lof .waarna de grote jaarlijkse processie volgde. Ook nu weer was er zoals andere jaren een enorme belangstelling. Op het rustaltaar werd de zegen met het Allerheiligste gegeven, evenals in de rustkapel op het kerkhof, waarna de „ne gen koren der Engelen" een Eucharisti sche hulde brachten. Daarna volgde een treffende feestpredikatie door de Zeer- eerw. heer Pastoor E. Rietra. Na de processie werden in de kerk, onder ge zang, ter ere van de H.H. Martelaren van Gorcum de relikwieën der heiligen vereerd. Evenals andere jaren bracht de Kon. Erk. Harmonie St. Jan, die ook in de processie meetrok, na afloop der plech tigheden een serenade aan de heren Geestelijken onzer parochie. GENÈVE BESLIST DEZE WEEK OVER VREDE IN INDO-CHINA. ff In Genève zijn de besprekingen over Indo-China hervat. De Franse minister-president Mendès France heeft gisteren een onderhoud gehad met minister Molotof. De Chinese minister-president Tsjoe en lai is onderweg naar Zwitserland en wordt morgen of overmorgen in Genève verwacht. Minister Eden vertrekt morgen uit Londen. Alleen minister Dulles is en blijft afwezig. Hij heeft Mendès-France laten we ten, dat hij noch zijn plaatsvervan ger Bedell Smith naar Genève zal komen, tenzij de communisten „met daden bewijzen dat zij inderdaad vrede willen". In het indochinese „bestands dorp" Troeng gia hebben de mili taire delegaties van de Franse Unie en de Vietminh een accoord geslo ten over het uitwisselen van zieke en gewonde krijgsgevangenen en over de behandeling van de gezon de. De eerste krijgsgevangenen zul len Dinsdag worden uitgewisseld. De eerste groep omvat 200 man. De. nadering van de communisti sche legers en de onzekerheid over wat de onderhandelingen in Genève zullen brengen, hebben in Hanoi 'n sfeer van geprikkelde spanning ge sticht. De rode generaal, Giap, is de stad op twee punten tot op 30 gilo- meter genaderd. Dë Franse autori teiten zijn bezig militaire bestuurs organen naar Haifong te evacueren. Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten DONAU BLIJFT STIJGEN. De wild geworden Donau heeft met haar zijrivieren de grootste overstroming sinds mensenheugens in Midden-Europa veroorzaakt. Ste den, dorpen en uitgestrekte land bouw- en wijngebieden staan blank in Oostenrijk, Zuid-Duitsland, Tsje- choslowakije en Hongarije. Het aan tal doden is tot 15 gestegen, tien tallen personen worden vermist, minstens 50.000 mensen zijn dak loos, tweehonderd wegen zijn ver nield en 130 bruggen weggeslagen; 152 fabrieken liggen stil, de oog sten van minstens 50.000 hectares bouwland zijn verloren gegaan en men vreest dat het water, dat op sommige plaatsen 11 meter boven het normale peil staat, nog niet zijn hoogste stand heeft bereikt. Van al le zijden wordt hulp aangeboden. Het stoffelijk overschot van de 19-ja- rige Nederlandse student Henk Roelfse- n.a, die op een vacantietocht vanuit Es- tours (Franse Pyreneeën) in het ge bergte werd vermist, is Vrijdag door een reddingsploeg in het z.g. „ravijn van Palam" op 1.800 meter hoogte evonden. Aanengomen wordt, dat Roelfsema, toen hij een zeer gvaarlijke route volgde, op de sneeuw is uitgegleden en omlaag gestort. De Goede God schonk ons een lief zoontje en broertje, bij het H. Doopsel THEO genoemd. Na drie dagen riep Hij het tot zich in Zijn schone Hemel, om daar Zijn Engeltjes gezelschap te houden. Wij berusten in Zijn H. Wil. A. DEKKERS C. DEKKERS VAN DER SANDÊN HENKIE TOOSJE. Kaatsheuvel, 10 Juli 1954. een witte met rode aanslag Tegen beloning terug' te be zorgen bij A. Mateysen Gasthuisstr. 16 Kaatsheuvel Schoenfabriek te Kaatsheuvel ZOEKT voor kantoorwerk zaamheden een voor halve dagen. Bij voorkeur reeds als zodanig werkzaam geweest. Brieven onder nr 5894 j. tv,.-.V UK 'MT v hK" U"> i'AVi'thAlA "A- Iedere schipper volgt altijd de veilige koers om zijn doel te be reiken. En U Volgt U de juiste koers bij Uw verkoop-reclame? Dan betrekt U hierin toch vóór alles het plaatselijk nieuwsblad. Want daarin wordt iedere advertentie door velen vele malen ge lezen. Voor hen een betrouwbaar baken, voor U de juiste weg naar succes!

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 3