Gemeenteraad van Waalwijk DE LMB3SIRMT Waalwijkse en Langs Courant ELSHOUT NIEUWKUIJK DRUNEN VLUMEN HEUSDEN CAPELLE in vlotte vergadering bijeen stelde gedeeltelijk BESOIJENS UITBREIDINGSPLAN vast. R.K. Huishoud- en Industrieschool voor Waalwijk en Omstreken. VRIJDAG 30 JULI 1954. Uitgever Waalwjjkse Stoomdrukkerij Antoon Tillen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 77e JAARGANG No. 60. Abonnement 19 cent per week 2.45 p. kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" Het heeft niet lang geduurd, voordat de voorstellen, die in de vergadering van Waalwijks Raad Woensdag j.l. aan de orde kwamen, alle waren aangenomen. In een behoor lijk tempo werden de kwesties afgehandeld. Natuurlijk, rond diverse punten werd het een en ander gepraat; zo was daar het bezwaarschrift van de bewoners van de Kloosterweg, dat op voorstel van B. en W. werd afgewe zen, niet echter dan nadat diverse dingen door de voorzit ter waren rechtgezet; het partiële uitbreidingsplan „Be- soijen", dat ook de volledige goedkeuring van de raad ver wierf, maar waarover toch ook nog het een en ander, zij 't ook veel goeds, werd gezegd. Maar alles bijeen was het een een vlotte, zeer vduchtbare vergadering weer, waarin heel de raad volkomen achter het beleid van B. en W. stond. EEN AFGEWEZEN BEZWAARSCHRIFT. Nadat de notulen waren vastge steld en met de ingekomen stukken was gehandeld zoals B. en W. voorstelden, kwam het bezwaar schrift van de bewoners van de Kloosterweg tegen de vastgestelde baatbelasting en de aangelegde rio lering ter tafel. B. en W. stelden voor afwijzend hierop te beschik ken, waarbij! zij zich vooral lieten leiden door een door de directeur van gemeentewerken Uitgebracht rapport aangaande deze materie. De heer Brouwer gaf inderdaad ook toe, dat de directeur diverse scheve voorstellingen van zaken had rechtgezet, maar toch wilde hij in zekere zin het verzoek van de bewoners herhalen, waar het betrof de slechte waterafvoer. De directeur schreef dat er om dit euvel te herstellen, kolkjes waren aangebracht; inderdaad waren er in de omgeving van de watertoren op zeer geringe afstand van elakra een tweetal kolkjes aangebracht, maar niet bij de percelen waar ze juist nodig waren geweest By een behoorlijke regenval bleef t water er staan en hy suggereerde het ge meentebestuur dan ook langs het rijwielpad, waar dat nodig was, nog meer van deze kolkjes aan te brengen. Tot het verzuren van de grond deed hij het zwijgen, zijnde niet deskundig op dit terrein. Hoewel er, zoals de voorzitter de spreker antwoordde, in het request slechts zijdelings op werd geatten deerd, wilde de voorzitter hem toch wel dienaangaande van ant woord dienen. De wateroverlast was ontstaan tengevolge van ver hardingen, die niet door de ge meente, maar door particulieren waren aangebracht; niettemin wa- ren er toch kolkjes aangebracht, die dienden om dit euvel te ver helpen. Mocht het echler, zoals de heer Brouwer opmerkte, nodig zijn ook elders van deze kolkjes aan te brengen, dan zou dit zeker de aan dacht hebben van het gemeentebe stuur. Later om even deze kwestie in zijn geheel te behandelen zou de heer Smolders nog opmerken, dat er in Waalwijk weinig straten zouden zijn, waar, na de rigoureu ze regenval van de laatste dagen, zo weinig water stond als juist op de Kloosterweg, sinds daar de rij wiel- en voetpaden waren her straat. De heer Brouwer verklaarde echter speciaal het oog te hebben op het water dat steeds stond tus sen de tegelpaden en de tuintjes, en hfj noemde een aantal adressen op, die bijzonder van deze overlast te lijden hadden. De voorzitter echter zei in het algemeen, dat men natuurlijk reke ning moest houden met het feit, dat er de laatste tijd wel meer dan een droppeltje regen was gevallen, en dat de riolering, ook in de andere straten, niet alles ineens kon ver werken. Dat was nu eenmaal niet te voorkomen. Hij verzekerde ech ter de heer Brouwer dat zijn op merkingen de volle aandacht had den van het gemeentebestuur. De heer van den Hoven stelde ten aanzien van deze gewraakte baatbelasting de vraag hoe het met dergelijke situaties gesteld was in andere delen van de gemeente. In zjjn antwoord vestigde de voorzitter er de aandacht op, dat indertijd door de raad besloten was deze heffing te doen geschieden. Voorheen was het zo, dat de eige naars van de belendende percelen ineens een bedrag stortten, maar toen een van de bewoners van de Kloosterweg dit weigerde, moest men tot deze maatregel overgaan. En wanneer andere straten werden voorzien van riolering e.d., zou er ook weer een soortgelijke heffing komen, of het moest zijn dat men met alle eigenaars ineens tot een accoord kon komen. De kern van de zaak kwam volgens de voorzit ter hierop neer, dat de adressanten een onjuist beeld hadden van deze belasting, die uitsluitend geheven kon worden van de bebouwde per celen en uitsluitend voor de rio lering. En toen waren er bij de raad geen bezwaren meer om te hande len zoals B. en W. voorstelden. Een voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van op centen op de hoofdsom der perso nele belasting (hoe krijgt men het gezegd en een voorsel tot terug gaaf van verlofrecht ontmoetten geen bezwaar bij de leden. HET PARTIËLE PLAN ,,BESOIJEN". Toen de vaststelling van het par tiële uitbreidingsplan „Besoijen" aan de orde werd gesteld, 'n plan waarvan men de hoofdlijnen heeft kunnen zien in een van onze vori ge nummers, kwam de heer v. d. in het prae-advies was gesteld, dat zolang aan het plan geen uitvoe ring gegeven werd, de berokken firman en geen schade zou worden aangedaan; bovendien, wanneer 't zover was, zouden de betrokkenen worden gecompenseerd. Een uit breidingsplan was nu eenmaal niet te realiseren zonder dat aan be paalde personen grond onttrokken werd. De heer Duijvelaar kreeg ten ant woord dat een breed e van vijf me ter de algemene norm was bij der gelijke secundaire straten. Een breedte van vijf meter moest echter niet onderschat worden. Er waren in de gemeente veel uitbreidingen mei straten van deze breedte; bo vendien, de straten werden slechts gebruikt voor het secundaire ver keer, terwijl trottoirs en groenstro ken een gedrukte bebouwing zou den verhinderen. De heer Brouwer merkte tot slot nog op, dat de fa. de Jong niet ge baat zou zijn mei ruiling of iets dergelijks. Hij vroeg juist de ge meente te willen meewerken, dat hun de gelegenheid werd gegeven in de onmiddellijke nabijheid van hun eventuele nieuwe opslagplaats een woonhuis te bouwen. De voorzitter zei dat dit 'n kwes tie was van overleg en met overleg was veel te bereiken. Tot slot deelde hij nog mee dat ook het uitbreidingsplan voor de S. Antoniusparochie al gereed was en voor de leden van de raad ter inzage lag. VERBETERING 150 WONINGWETWONINGEN. Aan de orde was vervolgens een voorstel tot verbetering van lot) woningwetwoningen, over welk voorstel de heer van Seters grote voldoening te kennen gaf. Hij noemde het herstel en de verbete ring van deze woningen van bij zonder belang. Maar een vraag het al of niet verbeteren lieten af hangen. Kwam die bijdrage toch De heer Verdoorn stemde graag met de lofzang van de heer v. Se ters in; het leek hem een zeer ver standig besluit en hij hoopte dat de middelen er zouden zijn om in dé toekomst zo voort te gaan. De heer Brouwer sloot zich hier bij aan en hij vroeg ook of de tijd bekend was, wanneer deze wonin gen klaar waren. Hét verheugde hem voorts dat een zeer goed be kend staande firma hier ter plaatse de gelegenheid te baat had geno men aan de aanbesteding deel te nemen. De heer Duijvelaar sloot zich aan bij de heer v. Seters, toen hij vroeg wat er zou gebeuren wanneer de rijkssubsidie niet af kwam. Inderdaad, antwoordde de voor- zifter, deze rijksbijdrage staat nog niet vast, hoewel elke goede ver wachting dienaangaande gekoes terd mag worden; omdat het rijk B. en W. bericht heeft, dat zij tot aanbesteding konden overgaan. De volgende dag zou, aldus de voor zitter, deze kwestie ten departe- mente behandeld worden. Betreffende de tijd kon de voor zitter meedelen, dat er in het be- Hoven te spreken over de bezwaar- steide hij naar aanleiding van de stukken die bij de stukken ter in- I rijksbijdrage, waarvan B. en W. zage lagen, met name over het be- zwaarschrift van de heer v. d. Lin den, dat handelde over de riole ring en een uitweg naar de nieuwe weg. Hij zag dit stuk echter min der als een bezwaarschrift dan als een verzoek, een verzoek om hem alsnog de gelegenheid te geven tot een uitweg naar de nieuwe straat, terwijl hij ook voor de riolering om een oplossing vroeg. De heer Meijs prees het gemeen tebestuur, dat tijdig was gekomen met het idee verandering te bren gen in het eerder gemaakte uitbrei dingsplan; er was nu een heel an der" beeld verkregen, nu het gepro jecteerde park aanmerkelijk klei ner was geworden. Het verheugde hem zeer dat tijdig de wenselijk heid van een en ander was inge zien. Hij geloofde echter dat het nodig was dat de Loint zo spoedig mogelijk werd gerioleerd. De heer Brouwer nam het op voor de appellante, de firma Gebr. de Jong, die bij een realisering van het plan een gedeelte van haar op slagplaats zou moeten missen in verband met de uitbreiding 'ten Westen van de Besoijensestraat. Hij vroeg het gemeentebestuur deze mensen ter wille te zijn door hun de gelegenheid te geven een andere opslagplaats met woning te bou wen. Ook de heer Verdoorn was er mee ingenomen dat het park, in 't plan geprojecteerd, niet zo om vangrijk was geworden als aanvan kelijk de bedoeling was. Wij heb ben het park vlak bij, zei hij, we mogen niet vergeten dat de grond die gekocht wordt, stukken bedrij ven zijn; het is onverantwoord de ze eigenlijk onmisbare grond voor een park te bestemmen. Voor zover de Loint nog bestond, moest deze zo spoedig mogelijk verdwijnenzi] Wcis Gen bron van last en ongerief, een kweekplaats van ongedierte en liet nuttig effect er van was tot nul gereduceerd. Ook hij was van mening, dat v d. Linden meer een verzoek dan een bezwaarschrift had ingediend. De heer Duijvelaar was het opge vallen, dat in de villawijk straten geprojecteerd waren, die maar vijf meter breed waren; dit vond hij te ■smal en hij verzocht B. en W. dit alsnog te wijzigen. De voorzitter onderschreef in zijn antwoord volledig de menin gen van de heren Verdoorn en van den Hoven, dat de heer van der Linden inderdaad de bedoeling had gehad een verzoek in te die nen. De voorzitter had reeds 'n ge sprek met hem gehad, dat als re sultaat had dat de heer v. d. Linden thans volkomen was georiënteerd en dat de afspraak was gemaakt de kwesties los van het plan nader met hem te bekijken. In antwoord op de opmerkingen van de heren Meijs en Verdoorn be treffende de Loint, gaf de voorzit ter hun de verzekering dat het in derdaad de bedoeling was de sloot te dempen, zoals de raad onlangs nog een crediet had gegeven tot gedeeltelijke dichting. Te zijner tijd zou de raad een voorstel bereiken, dat een definitieve oplossing zou brengen. De voorzitter bracht onder de aandacht van de heer Brouwer, dat stek 230 werkdagen waren ge noemd. De gunning zou geschieden wanneer het besluit was genomen en de rijkssubsidie zou zijn verkre gen. De heer v. Seters vroeg tenslotte of de voorzitter mee kon delen op welke manier men te werk zou gaan, wanneer er met de diverse kwantums zou worden begonnen. De uitvoering, antwoordde de voorzitter, was in eerste instantie een zaak van de aannemer, maar een en ander werd geregeld met de directie. De raad keurde vervolgens dit voorstel goed en ging ook accoord met het in te dienen bezwaar tegen de begroting van de regionale brandweer. Een voorstel tot aanschaffing van leermiddelen en meubilair ten be hoeve van de uitbreiding van de openbare lagere school met een klas, deed de heer Kemperman zijn blijdschap uitspreken over 't feit, dat hel aantal leerlingen van de openbare school zo groeide, dat er een derde leerkracht nodig was. Hij verzocht echter met het opma ken van de voordracht van de te benoemen leerkracht er rekening mee te houden, dat hij een voor stander moest zijn van het openba re onderwijs en dat het iemand was die zijn eigen kinderen ook naar dit onderwijs zou sturen. Hoewel deze opmerking geen be trekking had op het onderhavige voorstel wilde de voorzitter er toch wel even op antwoorden. En hij zei dan dat de benoeming geschied de door de raad op aanbeveling van B. en W.; de aanbeveling moest worden opgemaakt in overleg met de inspecteur. Bij deze benoeming dus kon dit punt in de beschou wing worden betrokken. De volgende agendapunten wa ren weer gezellige hamerpunten; ze betroffen nagenoeg allemaal voorstellen tot aan- of verkoop van grond. Het voorstel tot wijziging van de kindertoelage verordening, waarbij B. en W. niet in alle opzichten ac coord gingen met de richtlijnen van de minister, deed de heer Duij velaar vragen waarom de minis teriële suggestie om de eerste dag van een kalenderkwartaal als peil datum te nemen voor de kinder toelage, geen genade vond in de ogen van B. en W. Bij een kwar- taalsgewijze veststelling van het kinderaantal richtte de toelage zich immers direct naar de samenstel ling van een gezin. De voorzitter deed dit gauw uit de doeken, toen hij zei, dat men hier iedere eerste van de maand als peildatum gebruikte; dit stond niet in het prae-advies, dus de vraag van de heer Duijvelaar was heel begrijpelijk. Na deze uiteen- zelting ging hij natuurlijk meteen met het voorgestelde accoord. En nadat voor de heren Talsma en Duijvelaar een kleine verduide lijking was gegeven van het besluit tot toekenning van een vacantietoe- lage aan het gemeentepersoneel en de diverse punten nogmaals hun weerspiegeling hadden gevonden in een aantal begrotingswijzigin gen, kon de voorzitter deze verga dering sluiten. De volgende diploma s en getuigschrif ten werden behaald Diploma costuunmaaien Cobi Coesmans en Francien Verduyn uit Waspik, Jeanne van Pelt uit Kaats heuvel. Diploma huisnaaister Mien Bergmans uit Waspik; Rietje Blom uit Waalwijk, Bets Brok en Rietje Pullen uit Nieuwkuijk, Joke de Rooij uit Capelle. Diploma assistente in de huishouding» Els Langerwerf uit Waspik Diploma schoenstikken B Ria van Ham, Cor Klerks met lof en Dmie Verhagen met lof, allen uit Waal wijk Cor Braspenning met lof en Gor de Rooij uit Sprang-CapelleNettie v. d. Geld en Annie v. Stiphout met lof Elshout. Diploma schoenstikken A Marijke v. d. Anker, Rinie v. d. Els- hout, Mien de Peffer en Bets van Wan- rooij allen uit WaalwkJo Damen uit RaamsdonksveerToos Dirksen met lof, Ria van Moergestel met lof, Truus Molenschot, allen uit Kaatsheuvel; Ger- dien van Loon en Jeanne de Otter uit Loon op Zand; Pietje Picocrie uit Was pik Getuigschrift van de Primaire Opleiding» Wil van Baardwijk, Adrie van Drunen, Ria Dumoulin, Thera v. d. Lee, Nel v. Lier, José Nijssen, Tonny Thijssen, Cor van Tuijl, Antoinette v. d. Broek; Coba Dalmeijer, Hannie Dekkers, Ria v. Don gen, Paula van Engelen, Henriëtte Hens, Willie van Iersel, Ria Leenheers, Gerrie Leijtens, Bep Maas, Annie Peft- nings, Rietje Pol, Clasien Roomer, Cor de Rooij, Annie 'Schmitz, Antoinette Trimbach en Annie Verhagen, allen uit Waalwijk; Ria de Bont uit Waspik; Jo Brok, Dora Fitters, Lena van Overbeek, en Toos v. Son, allen uit Nieuwkuijk; Annie Jung en Hannie Klerks uit Dru nen; Ria de Kort, Annie Kusten, Anna Musters, Tonny Opperman en Bep de Vries, allen uit Kaatsheuvel; Antoinette van Strien uit Raamsdonksveer. Bevorderd t Naiar die 2e klas Huisnaaisters s Adrie v. d. Hammen en Wies Kleijberg uit Waalwijk; Rietje van Huiten, Ria v. Oosterhout en Ria van Wezel, allen uit Drunen; Jaantje van Oort uit Raams- donk; Nel Rozenbrand en Lenie Sterren burg uit Sprang-Capelle. Naar de 2e klas primaire opleiding Jannie van Bergen, Jannie de Bont, Francien Dumoulin, Mia v. d. Eerden, Dinie van Gelder, Adrie v. d. Houdt, Jannie v d. Leur, Nellie van Loon, Door- tje v. d, Pluijm; Willie Pulles, Leida v. d Sanden, Ria Schoemans, Ali Timmer mans, Helma de Vocht, Ria de Werd, Coba IJpelaar, Annie Krielaart, Toos Marijnissen, Bettie Brokken, Willie van Esch, Nellie van Gelder, Jeanne Hoeve- naars, Francien Maas, Ria v. Meeuwen, Corrie Thijssen, Corrie Trimbach met lof, Jeanne v. d. Ven, Grace Bauwens, Els Meijer, Annie Blok, Cootje Bouman, Willie van Drongelen, Rinie Dekkers, Jeanne Faro, Rina Gouda, Maria Hen- kelman, Jo van Riel, Annie de Rooij, Ma- rietje de Rooij, Betsy Treffers, Nellie Vrijhoeve, Ria Klijn, Ineke van Campen, Nel Molengraaf, Lenie Roomer, allen uit Waalwijk; Rina Opperman uit Kaats heuvel; Annie v. d. Brand, Ria van der Pluijm, Maria Samuels, allen uit Nieuw- kulk; Mia Dekkers, Nel van Delft, Ria Veltman, Anneke van Dijk, allen uit Drunen; Gerrie v. d. Geld uit Elshout; Ria v. d. Hoven uit Waspik; Grada de Haan en Geertje de Haan uit Drongelen; Annie Haase uit Heesbeen; Jana v d. Bijl, Lucie Braspenning, Ria Braspenning met lof, Gerda van Dongen, Nel Hulst, An nie Koenen, Rietje Maijers, Cootje Maij- e-s, Corrie Sprangers met lof, Nel Tac- tor met lof, Neeltje Verschuren, Ada van Diemen en Riekske de Rooij, allen uit Sprang-Capelle. Geslaagd. Voor het diploma typen A en het di ploma Associatie praktijk boekhouden en diploma Mulo B slaagde de jongeheer Bertus Klijn Jz. TBC-onderzoek. In de komende maand zal weer zoals 1951 een massaal onderzoek op TBC plaats hebben. Propagandisten zullen door persoonlijk huisbezoek trachten de ze actie te doen slagen. Dë kosten zullen bedragen f 1.per persoon met een maximum van f 5.— per gezin. Tijdstip en plaats van het onderzoek zullen nog nader bekend gemaakt worden. Hondensport „De Verdediger". Zondag 15 Juli nam de heer J. Aerts, lid van De Verdediger ,deel aan de Na tionale Politiehonden wedstrijd te Waal wijk. Ofschoon hieraan de beste honden uit geheel Nederland deelnamen, wist de heer Aerts met zijn hond Castro toch de eerste prijs te behalen met een totaal aantal punten van 296. Tevens behaalde hij enkele prijzen voor het hoogste pun ten aantal in verschillende afdelingen, o.a. voor de oefening schijnstellen, die slechts enkele honden konden volbrengen. Zondags-artsendienst In de Zondagsartsendienst, die loopt vanaf Zaterdagavond 6 uur tot Zondag avond 12 uur, heeft dienst Dr Verhaak. Opening Lederwarenfabriek van de Firma H, Mimpen. Dezer dagen opende de fa. Mimpen, lederwarenfabriek alhier, haar nieuwe fabriekshal. Onder leiding van het Ar chitectenbureau C. P. van Alphen te Boxtel heeft het aannemersbedrijf Merkx en Zn. een wel uitermate goede fabrieks hal gebouwd. Fabriek en kantoor zijn zeer fraai en geheel naar de eisen des ttijds ingericht. Met de opening van deze nieuwe fa briekshal is een nieuwe mijlpaal bereikt in dit jonge bedrijf. Het geheel is een fraaie aanwinst en het zal er zeker toe bijdragen de goede naam en faam van deze firma te verstevigen. Borstonderzoek. Even als in 1951 zal ook dit jaar in onze gemeente een algeheel borstonder zoek plaats vinden ter bestrijding van de zozeer gevreesde TBC. Over het nut van een dergelijk onderzoek is reeds veel ge schreven en gesproken. Een goede tbc- bestrijding kan alleen plaats vinden als iedereen zich voor onderzoek opgeeft. Niemand, maar dan ook niemand mag achterblijven. Dit onderzoek, dat ver moedelijk zal plaats hebben in de twee de helft van Augustus, is voor alle per sonen boven 14 jaar. De Vredesduif. Wedvlucht Neufvilles 150 km. A. Leijten 1, 19; G. van Huiten 2, 15, 20, 23; H. Brok 3, 7, 16, 22; M. van Sluisveld 4; C. van Boxtel 5, 12, 13; G. van der Sanden 6, 24; v. Tuijl-v. Huiten 8, 17; Chr. Klerkx 9, 26; W. Pijnenburg 10, 11, 18, 21; Th. van Halderen 14; H. van Huiten 25. Athletiek, iSHJ behaalde bij de ^Bossche kampi oenschappen enkele goede resultaten. W. v. d. Lee werd no. 1 op de 800 m., no. 4 op de 400 m. en no 5 op de 100 m. C. van Drunen we,rd no. 2 op de 1500 m. en M. Goesten no. 2 op de 5000 m. A. Buijs werd no. 6 op de 500 m. en J. Klerkx no. 6 op de 5000 m., J. Vissers no. 8 op de 5000 m. Bij de junioren werd op de 800 m. A. van Noort no. 4, J. van Bokhoven no. 5 en L. Verdijk no. 7. Het clubkampioenschap leverde SHJ een vierde plaats op. W. van der Lee werd bij het persoonlijk kampioenschap no. 2. A.s. Zondag gaat men naar Eind hoven. Geslaagd. Voor het te 's-Bosch gehouden exa men kantoorstenograaf slaagden o.m. de dames Elly de Bopt en Ria van Spijk, beiden uit Drunen. Zij genoten hun op leiding bij de heer Ger. Veltman te Waalwijk. DODELIJK ONGELUK. Woensdagmorgen even voor school tijd heeft zich alhier wederom een be treurenswaardig ongeval voorgedaan. Bij het plotseling oversteken van de straat werd het 6-jarig dochtertje van de tuinman Roestenburg door een passe rende auto gegrepen en bijnai op slag gedood. Medische hulp door assistent van dr Verhoeven uit Vlijmen, die aan stonds aanwezig was, mocht niet meer baten. Het kind, dat op weg was naar school, wilde nog even bij Opoe aanlopen, waarvoor het de straat moest oversteken. Technische Dientst. Door de gemeente Vlijmen is onlangs' aangekocht het pand Burgemeester van der Venstraat 43. Van bevoegde zijde deelt men ons mede, dat de ambtenaa var. de Technische Dienst „De Boven- Langstraat", die voorheen zitting had op het gemeentehuis Vlijmen, thans in ge noemd pand zitting zal houden alleen Dinsdags en Donderdags van 9 uur tot 12.30 uur. Geslaagd Bij de te 's-Gravenhage gehouden exa mens Middelbaar Tekenen slaagde voor Akte M.A. de Heer Hans van de Mee- rendonk alhier. Hij genoot zijn opleiding aan de R.K. Leergangen te Tilburg. Bedevaart Kevelaer, Op 14 en 15 Augustus as. zal de jaar lijkse bedevaart naar Kevelaer worden gehouden. Degenen die aan deze bede vaart wensen deel te nemen, kunnen zich opgeven bij de broedermeester de heer M. H. v. d. Heuvel, St. Catharinastraat 7\ alhier. Kermis te Vlijmen. De kermis te Vlijmen zal dit jaar wor den gehouden op Zaterdag 21, Zondag 22, Maandag 23 en Dinsdag 24 Aug. In verschillende café's is er gelegenheid tot dansen. Het plein is wederom bijna te klein voor de attracties voor de jeugd. Rozen Jacht. Zondag 1 Augustus maandvergadering van het Kruisbooggezelschap Rozen- jacht in café A. van Vugt, Trouwe op komst wordt verwacht. Wielrennen. Zaterdag neemt de nieuweling Fr. Li- bregts deel aan de Ronde in Zeeland. Zondag nemen de Vlijmense renners weer aan verschillende wedstrijden deel. De amateur Tini Wolfs neemt deel aan de wielerwedstrijd in Den Bosch op de Veemarkt. De nieuwelingen Kuijs en Ki- viets zullen hieraan oök deelnemen. De nieuwelingen Libregts en v. d. Ven ne mer» deel aan de Ronde van Gilze-Rijen, Naar de Missie. De WelEerw. Heer van Engelen, ka pelaan der parochie „St. Catharina" al hier is benoemd tot professor op het Se minarie in een missiegebied in Brazilië. In verband met zijn aanstaand vertrek naar zijn nieuw werkgebied, nam kape laan v. Engelen j.l. Zóndag vanaf de kansel afscheid van de parochianen. In een hartelijk afscheid dankte hij allen voor de medewerking van hen ondervon den Een bijzonder woord van dank sprak hij voor de mooie gift van pl.m. 600 gul den, door de parochianen en de vereni gingen bijeengebracht voor het missie werk aldaar. Tot slot gaf kapelaan v. Engelen zijn priesterlijke zegen. Geslaagd. Onze stadgenote mej. Gerry Govers slaagde te 's-Bosch voor het MULO- examen. Aan het Dr. Mollercollege te Waal wijk slaagde onze stadgenoten B. Boe ren en W. van Bladel voor het eindexa men HBS A. 1 Benoemd. De heer Th. J .Brouwers te Heesbeen en de heer J. de Vaan te Vlijmen werden benoemd tot Heemraad van het water schap „De Hoge Maasdijk van het bo venland van Heusden". Tuinfeest. Er is voor Zondag a.s. een groot tuin feest georganiseerd, dat gehouden zal worden in de tuin van café G. Ver hoeven. De opbrengst komt ten goede aan het Anjerfonds. Nieuwe groenten- en fruitzaak. Onze plaats wordt deze week weer 'n nieuwe zaak rijker. De fa. G. Verhagen Zn„ die naast haar groenten-, fruit en aardappelzaak aan de Heistraat een paar maanden geleden ook een zaak te Sprang opende, zal a.s. Vrijdag aan de Wendelnesseweg Oost haar derde win kel openen. Koningin Julianaschool. Met de verbouwing en uitbreiding met één leslokaal van de Koningin Juliana school zal na de vacantieweek in de bouwvakken een begin worden gemaakt. Het ligt in de bedoeling met het oog op de schoolvacantie allereerst de verbou wing van het bestaande schoolgebouw ter hand te nemen en men hoopt deze werkzaamheden voor 't beëindigen van de zomervacantie gereed te hebben. Nieuw schooljaar. Aan de beide lagere scholen te dezer plaatse begint na de zomervacantie het nieuwe schooljaar. Kinderen, die vóór 1 October 1954 de zesjarige leeftijd berei ken, kunnen worden toegelaten.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 7