imi SPRANG-CAPELLE WASPIK GAPELLE Waalwijkse en Langst Gemeenteraad Waalwijk ELSHOUT VLUMEN HEUSDEN Nogmaals de beperking van de spreektijd. - Agenda en Prae-adviezen Gemeenteraad Heusden dood in een schoorsteen. MAANDAG 23 AUGUSTUS 1954. Uitgever Waalwtfkse Stoomdrukkerij Antoon Tieieo Hoofdredacteur r JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO \RN HEI ZUIDEN 77e JAARGANG No. 67 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTE STRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. - OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO Openbare vergadering van de raad der gemeente Waalwijk op Donder dag 24 Augustus 1954, te 19V2 uur ten gemeentehuize. Punten van behandeling 1. Vaststelling van de notulen der vergaderingen, gehouden 28 Juli en 12 Augustus 1954. 2. Ingekomen stukken a. Van de Ged. Staten o.m Goedgekeurde raadsbesluiten van 1 October 1953 tot aankoop grond ten noorden van de Winterdijk van E. van der Schrieck-Middel- koop te 's-Gravenhage en L. H. A. Pel-Meijer te Rotterdam; Goedgekeurd raadsbesluit van 1 October 1953 tot aankoop grond- stroken ten Oosten van de Ak- kersteeg, van de weduwe P. H. Loeff te Vught; Goedgekeurd raadsbesluit van 1 October 1953 tot aankoop grond- stroken aan de Eerste Zeine, van verschilende eigenaren; Goedgekeurd raadsbesluit van 29 October 1953 tot aankoop grond aan de Zuider-Parallelweg, van de kinderen H. J. van Huiten; Goedgekeurd raadsbesluit van 25 Februari 1954 tot aankoop pan den, Raadhuisplein 4 en 5, van K. A. J. Bierlaagh te Eindhoven; Goedgekeurde raadsbesluiten van 1 April 1954 tot aankoop grond ten Noorden van de Winterdijk van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg te Waalwijk, J. van Es te Waalwijk en J. A. G. Piggen te Haaren; Goedgekeurd raadsbesluit van 23 April 1954 tot aankoop grond aan de Tweede Zeine te Waalwijk van de firma Vincent Hoffmans Zonen; Goedgekeurde raadsbesluiten van 29 April 1954 tot aankoop grond ten Noorden van de Winterdijk, van H. C van Nooy te Waalwijk en F. J. W. Hoffmans te Tilburg; Goedgekeurde raadsbesluiten van 1 Juni 1954 tot aankoop grond ten Noorden van de Winterdijk van G. J. van den Broek en J. H. van Huiten te Waalwijk en tot aan koop van een strook grond tussen de Stationsstraat en de Wilhel- minastraat van H. Th. J. Minke. Goedgekeurd raadsbesluit van 1 Juni 1954 tot verkoop van een bouwterrein aan de Burgemeester Smeelelaan aan W. J. Casteleijn; Besluiten tot onthouding goed keuring aan 17 raadsbesluiten van 4 en 11 Februari 1954 tot ver koop bouwterrein; Besluiten tot Verdaging beslis sing omtrent het raadsbesluit van 1 April 1954 tot aankoop grond van bet R.K. Burgerlijk Gasthuis te Waalwijk en de raadsbesluiten van 29 April 1954 tot verkoop grond aan H. C. M. van der Meys en Juffrouw A. C. Kooien. 3. Voorstel inzake teruggaaf ver- lofsrecht. 4. Voorstel tot wijziging van de legesverordening Wijziging leges verordening. Onlangs is het .rijk overgegaan tot ver laging van de leges voor paspoorten, waardoor de totale kosten van een pas poort zijn gebracht voor Waalwijk op f 5,50 (inclusief f 1.gemeente-leges). De belangrijke verlaging der kosten van een paspoort van f 13 tot f 5,50 was voor B. en W. aanleiding te overwegen om ook de kosten van een bewijs van Nederlanderschap, te bezigen als reis- papier, te verlagen. De kosten daarvan bedragen hier thans A. voor een enkelvoudig bewijs f 2.50, 8. voor een collectief bewijs f 3. B. en W. stellen voor dit onderscheid in leges voor enkelvoudige en collectieve bewijzen te laten bestaan, doch de te heffen bedragen te verlagen tot f 1.50 voor een enkelvoudig bewijs (A) en f 2.voor een collectief bewijs (B). Van deze gelegenheid maken B. en W. gebruik de raad tegelijk voor te stellen de navolgende wijzigingen aan te bren gen in de leges-verordening A. Het tarief van art. 1 sub 5 der verordening te doen luiden als volgt „5. Verstrekken opgaven Burgerlijke Stand Voor het geregeld verstrekken van op gaven aan en in het belang van bijzon dere personen «mtrent geborenen, over ledenen, huwelijksaangiften en huwelijks voltrekkingen: a. indien die opgaven elke werkdag worden verlangd, per jaar f 40.—"; (thans f 25. „b. indien die opgaven tweemaal in de week worden verstrekt, per jaar f 20.—"; (thans f 12.50); „c. indien die opgaven eenmaal in de week worden verlangd, per jaar f 15. (thans f 10.—-).' B. De leges voor verstrekking van een trouwboekje of familieregister te ver hogen als volgtt i 1 a. in gewone uitvoering van f 0.25 tot f 0.50; I b. in luxe uitvoering van f 1.— tot f 4.—. <l 5. Voorstel inzake onbewoonbaar verklaring woningen. Onbewoonbaarverklaring van woningen. B. en W. stellen voor de navolgende woningen onbewoonbaar te verklaren a. Laageinde 5, eigendom van H. J. van de Wiel, Wed. van J. A. v. Heesch cs., wonende Laageinde 1 alhier en in huur bij W. C. Nieuwkoop, krantenbe zorger; b. Laageinde 7, eigendom van de zelfden en in huur bij Wed. C. Lom- niers-Sebregts, zonder beroep. Verder stellen zij voor te bepalen, dat genoemde woningen ontruimd moeten zijn binnen een termijn van zes maanden, té rekenen van de dag, waarop de tijd tot voorziening is verstreken of het be sluit tot onbewoonbaarverklaring is ge handhaafd, in afwijking van de gewone termijn van 3 maanden. 6. Voorstel inzake waarborging rente en aflossing van een bouwcrediet. 7. Voorstel tot wijziging van de gemeentelijke bouwcredietrege- ling 1953. Prae-advies no. 148 Herziening van de Gemeentelijke Bouwcredietregeling 1953. Bij besluit van 1 Juni 1954 heeft de raad het in artikel 4, 2e lid, van de „Gemeentelijke Bouwcre- die'regeling 1953" opgenomen be drag per m3, helwelk als anne- mingtsom ten hoogste in aanmer king kan worden genomen, ver hoogd van 40.tot 45.per m3. Thans blijkt wederom een ver boging van dit bedrag noodzake lijk. De lonen en de prijzen van de bouwstoffen zijn n.l. zodanig ge stegen, dat het bedrag, dat ten hoogs'e als aannemingssom in aanmerking mag worden genomen in vele gevallen wordt overschre den. Vooral is dit het geval bij de bouw van middenstandswoningen. Dit beeft tot gevolg, dat een ge deelte der aannemingssom niet in aanmerking wordt genomen bij de berekening van de stichtingskos- ten der woning en dientengevolge ook niet bij de berekening van het te verlenen voorschot of van het te waarborgen bedrag aan rente en aflossing. De aantrekke lijkheid van het bouwen wordt daardoor enigszins afgeremd. Naar het B. W. voorkomt, zal een bedrag van 50.per m3 vol doende zijn Aangezien T bedrag van 50. bedoeld is als een maximum, volgt hieruit, dat niet steeds op dit maximum behoeft te worden aan gestuurd, integendeel stellen B. W. zich voor te bevorderen, dat te dezer zake met de nodige omzich tigheid wordt gehandeld en de ui terste kostengrens slechts in uit zonderingsgevallen wordt bereikt. 8. Voorstel tot wijziging van de electriciteitstarieven. Prae-advies no. 147 Verlaging electriciteitstarieven. Door de P.N.E.M. werd bij circu laire van 30 Juni 1954, no. 226c., meegedeeld dat met ingang van 1 Juli 1954 de kolenfactor voor groot verbruikers van 0,00070 tot 0,00065 zou worden teruggebracht, terwijl voorts ook nog andere kleine wij zigingen (verlagingen) werden ter kennis gebracht. Naar aanleiding van deze circu laire heeft de commissie van bij stand voor de licht- en waterbedrij zen zich beraden omtrent eventuele voorstellen tot verlaging van de electriciteitstarieven. Bij de laatste wijziging der gem tarieven, welke 1 Januari 1954 van kracht werd, is uitgegaan van een kolenprijsbasis van 60.per ton. De P.N.E.M. gaat blijkens haar schrijven van 30 Juni 1954 uit van een verlaging tot 57.per einde Mei 1954. Aangezien daarna de ko- lenprijs verder is gedaald, namelijk tot beneden 55.per ton, heeft de commissie deze laatste prijs als uitgangspunt voor de berekening van een tariefsverlaging aangehou den. Een verlaging van de kolen- factor van 0,00070 tot 0,00065 met een gelijktijdige verlaging van de kolenprijs van 60.tot 55.per ton betekent een vermindering van de inkoopprijs per kWh met 0,625 cent. Aan de hand van de thans be kende aangifte wordt als inkoop voor het 2e halfjaar 1954 geraamd 7.720.000 kWh. De met ingang van 1 Juli 1954 in uitzicht gestelde ver laging van de inkoopprijs betekent voor '54 een voordeel van 7.720.000 x 0,625 ct. 10.750.—. De financiële resultaten van het G.E.B. over 1953 en het accrès in de afgifte van stroom in het le half jaar 1954, wettigen ten volle de ver wachting dat de uitkomsten over 't gehele jaar 1954 zullen toelaten om aan tariefsverlaging voor de ver bruikers een hoger bedrag te be steden dan het door de P.N.E.M. in uitzicht gestelde. Bij een verlaging van de gemeen telijke tarieven met 1 ct. per kWh. zullen de kosten bedragen voor het 2e halfjaar 1954: 1.580.000 kWh. 1 ct. f 15.800.— Waartegenover zijn te stellen de volgende voordelen Verlaging PNEM (als boven be cijferd) 10.750. Minder restitutie voor primair verbruik 3.000.— 13.750.— verlaging zullen de gemeentelijke tarieven, een enkele uitzondering daargelaten, voor de verbruiker voordeliger zijn dan de tarieven van de P.N.E.M. Op advies van de commissie voor bovengenoemde bedrijven stellen B. en W. voor de electriciteitstarie ven met ingang van de verbruiks- periode Juli 1954 met 1 cent per kWh. te verlagen. 9. Voorstel tot medewerking over eenkomstig artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 inzake de in richting van 2 lokalen der R.K. Meisjeschool, Grotestraat 244 te Waalwijk. Prae-advies no. 148 Medewerking ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920. Het bestuur van de Bijzondere Lagere Meisjesschool, Grotestraat 244 alhier, verzoekt de raad bij schrijven van 5 Augustus 1954 om medewerking ingevolge artikel 72 der lager-onderwijswet 1920 voor de inrichting van twee nieuwe lo kalen aan deze school. B. W. slellen voor de gevraag de medewerking, met inachtne ming van het advies van de In- specieur van het Lager Onderwijs, ie verlenen, met uitzondering van thermometers. 10. Voorstel tot mdewerking over eenkomstig artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 inzake de aanbouw van een leslokaal aan de R.K. Jongensschool, Baard- wijksestraat 44. Prae-advies no. 149 Medewerking ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920. Bij schrijven van 7 Augustus 1954 verzoekt 't bestuur van de R.K. bij zondere lagere jongensschool, aan de Baardwijksestraal 44 alhier, om medewerking ingevolge artikel 72 der lager-onderwijswet 1920 voor de uitbreiding van het schoolge bouw met een klaslokaal en een bergruimte. Uit een bij dit verzoek overge legde verklaring blijkt, dat deze uitbreiding noodzakelijk wordt ge acht in verband met toeneming van het aantal leerlingen. Per 1 Sepiember 1954 zullen 232 leerlin gen deze school bezoeken, d.i. 21 boven het grensgetal voor 6 leer krachten, zijnde 211. Het college is van mening, da' de voorgenomen uitbreiding alles zins verantwoord moet worden geacht, op grond waarvan zij voor stellen de gevraagde medewerking te verlenen. 11. Benoeming van een leerkracht aan de openbare lagere school. 12. Voorstel inzake verpachting van een sportterrein. Prae-advies no. 151 Verhuring sportterrein. De gemeente is korte tijd geleden door aankoop in het bezit gekomen van gronden, welke deel uitmaken van het in het uitbreidingsnlan op genomen sportvelden-complex ten Zuiden van de spoorlijn tussen de Burg. Smeelelaan en de Akkerlaan. Deze gronden zijn reeds sinds jaren in gebruik bij de voetbalvereniging R.K.C., die ze gaarne in huur wil behouden. B. en W. stellen daarom voor ze aan genoemde vereniging ingaande 26 Juli 1954 voor onbe paalde tijd te verhuren onder gelij ke condities als zijn gesteld bij de verhuring van terreinen aan de voetbalvereniging „W.S.C." (raads besluit van 28 Juli 1949, goedge keurd 14 September 1949 G. nr. 12926), namelijk tegen een jaarlijk se huur van 90.per h.a. en voorts onder de voorwaarden en be palingen van het ontwerp-besluit. 13. Voorstel tot aankoop van grond ten Noorden van de Winterdijk. 14. Voorstel tot verkoop van een bouwterrein aan de Hugo Ver- rieststraat. 15. Wijzigingen begroting 1954. Blijft ten laste van het bedrijf in het 2e half jaar 1954 2.050. Na invoering van bovenbedoelde De Raad der gemeente Heusden kwam Vrijdag 20 Augustus j.l. in openbare vergadering bijeen. Afwezig was de heer Roza. Bij de ingekomen stukken was een brief van de heer D. J. Hus, alhier, waarin deze dank brengt voor zijn be noeming tot hoofd der openbare lagere school alhier en voor het in hem ge stelde vertrouwen. Verder was er een schrijven van Ged. Staten van Noord-Brabant, naar aanlei ding van een door de heer Chr. A. I. van Herpt geuite klacht over de beper king van de spreektijd in een van de vorige vergaderingen; deze wijzen er in hun schrijven op dat men de leden van de Raad bij een belangrijke aangelegen heid, zoals b.v. de behaneliag van de ge meentebegroting, de spreektijd niet meer dan strikt noodzakelijk moet beperken. De heer van Herpt dankte de voorzit ter voor het feit dat deze dit schrijven bij de stukken ter inzage gelegd had. Dit schrijven was, volgens spreker, het bewijs dat hij door Ged. Staten in het gelijk gesteld werd in verband met de bewuste spreektijdbeperjung, hetwelk trouwens ook niet ligt in de lijn der de mocratische orde. De Voorzitter zei met belangstelling geluisterd te hebben, maar dat de heer van Herpt meent door Ged. Staten in het gelijk te zijn gesteld, is volgens de voor zitter onjuist; een spreektijdbeperking is zeer zeker geoorloofd. De heer Verschuur vroeg of hij na mens de heer Roza, welke wegens ge zondheidsredenen niet op deze vergade ring aanwezig 'kon zijn, een uiteenzetting zou mogen geven in verband met het schrijven van Ged'. Staten omtrent de spreektijdbepe.rking, die toendertijd op voorstel van de heer Roza was aange nomen. De heer Verschuur gaf hierop, namens de heer Roza, een opsomming van de feiten welke zich dn die bewuste verga dering hadden voorgedaan. Tenslotte 'kwam spreker met een voor stel om aan Ged. Staten een antwoord te zenden. De heer te Vruchte gaf direct zijn steun aan dit voorstel. De voorzitter zei, dat wanneer dit voorstel door de Raad met algemene stemmen zou worden aangenomen, hij zich er niet tegen zou verzetten, maar de voorzitter had liever gezien dat dit schrijven van Ged. Staten voor kennis geving was aangenomen. De heer van Herpt zegde zelf ook zijn steun toe aan dit voorstel van de heren Roza en Verschuur. 'De voorzitter bracht hierop dit voor- Stel in stemming, waarna' het met 5 te gen 4 stemmen werd aangenomen. De heer Verschuur kwam direct hier op weer met een tweede voorstel, n.l. de punten welke in dit antwoord aan Ged. Staten zouden moeten worden behandeld. De voorzitter vond dit echter een vreemde geschiedenis, dat B. en W. op gedragen zouden worden wat ze zou den moeten schrijven. De voorzitter vond het dan beter dat de heer Roza zelf een antwoord aan Ged. Staten zond. Tenslotte werd besloten dat 'B. en W. een antwoord zullen zenden aan Ged. Staten. 'De heer van Herpt zag graag dat dit antwoord aan Ged. Staten In de vol gende vergadering ter tafel zou komen. de instanties de prijs van 't bouw en weiland hoger wordt geschat dan door de raad werd vastgesteld, bij betaling voor die grond. De voor zitter meende dat men hierin wel moest toestemmen, daar het, wan neer het op een onteigeningsproces uit zou lopen, een hele tijdrovende geschiedenis zou worden. De raad ging hiermee accoord. Hierna sloot de voorzitter de ver gadering. VLIEGERWEDSTRIJD. Onder veel belangstelling vooral van de jeugd, maar ook van de ouders, en begunstigd door goed Weer, had de jaar- lijkse vliegerwedstrijd plaats. Het was voor de jury een moeilijke taak om van de 40 deelnemers de 15 prijswinnaars te bepalen. Punten werden gegeven voor de vlieger, de stabiliteit en de hoogte. Hoogst voldaan ging de jeugd huiswaarts. BEVOLKINGSONDERZOEK. In dë loop van deze week zal het T.B.-bevolkingsonderzoek gehouden wor den in het parochiehuis. De deelname is vrij algemeen, doordat allen het grote belang van een massaal onderzoek in zien. Enkele leden van de raad kwamen hier tegen in, zij vonden dit niet nodig, daar de brieven welke door de heer van Herpt aan Ged. Staten waren gezonden, toch ook niet ter inzage gelegd werden. De heer van Herpt meende echter dat dit schrijven van de raad uitging en hij als lid van de gemeenteraad deze brief in zou mogen zien. De voorzitter zei echter dat brieven welke door B. en W. zijn verzonden niet openbaar behoefden te worden gemaakt. Punt 4. Verzoek van 't Dept. Heus den van de Mij. tot Nut van 't Algemeen om beschikbaarstelling gelden voor eer ste inrichting ULO-school. Hiervoor is volgens de voorzitter een bedrag gevraagd van f 7.424,23. B. en W. stelden voor het gevraagde crediet beschikbaar te stellen. De heer Geerlings maakte een opmer king in verband met de inventarislijst, welke hij had ingezien. 'Hierop kwamen nl. voor 4 deurmatten en een stofzuiger. Spreker vroeg of het wel nodig was om voor die 4 deurmatten een stofzuiger aan te schaffen. De voorzitter zegt daarin niet deskun dig te zijn, maar meende dat die stofzui ger heus wel veter meer doeleinden ge bruikt zal worden dan alleen om ie deurmatten te reinigen. De Raad ging 'hierop accoord met het voorstel van B. en W. Punt 5. Voor het bijzonder u.l.o.- onderwijs werd een bedrag vastge steld a 15.— per leerling voor het tijdvak September tot en met De cember 1954. De punten 6 ,7 en 8 van de agen da gingen vlot onder de hamer door. Punt 9. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een gedeelte van een perceel grond aan de Nieuwe Burchtstraat alhier tegen een prijs van 1.per m2 aan de heer Peli kaan. De heer Verschuur merkte op dat er, wanneer dit gedeelte verkocht zou worden, een streep grond zou blijven liggen, die niet meer vanaf de openbare weg bereikbaar zou zijn. Spreker zag liever dat deze strook grond, al was het tegen een gereduceerde prijs, tegelijkertijd aan de koper van het andere ge deelte verkocht zou worden. De voorzitter zeide dat dan de koopacte en alles wat daarmee sa menhing, veranderd zou moeten worden. Ook zal vooraf de heer Pe likaan gehoord moeten worden of deze interesse heeft voor die strook grond. Besloten werd dit agenda punt tot een volgende vergadering aan te houden. Verder waren er nog een paar aanvullende agenda-punten. De punten 10 en 11 waren wijzi gingen, resp. van de begroting 1953 en die van het Burgerlijk Armbe stuur Herpt; beide werden zij door de raad goedgekeurd. Punt 12. Dit punt betrof de aan koop van bouwgrond van de heer v. Everdingen ten behoeve van het uitbreidingsplan Oudheusden. Aan het voorstel van 29 April j.l. zou een clausule moeten worden toege voegd, omdat de heer Van Ever- dingen zich niet accoord verklaar de met hetgeen toentertijd was vastgesteld. De heer v. Everdingen wenst, wanneer door de betreffen- GOED AFGELOPEN. Zondagmorgen ongeveer half zes reed een luxe wagen met volle vaart van de weg 'bij garage Pulles en kwam onder de waranda van café Toonkunst bij Joh. Peijnenburg terecht en vernielde bijna de gehele waranda. De luxe wagen zat ge heel in elkaar en het mag een wonder heten dat de inzittenden, afkomstig uit Duitsland, er met lichte verwondingen afkwamen. De politie heeft de zaak in handen. MISDIENAARSDAG. De Vlijmense Misdienaars namen j.l. Vrijdag deel aan de grote Misdienaars dag in Den Bosch. Meer dan 2000 jon gens vierden dit feest. WIELRENNEN. Weer een goed succes van de Vlijmen se Nieuweling H. Kiviets, die in de ron de van Kaatsheuvel tweede werd. De overige Vlijmense nieuwelingen zaten in het peleton, behalve Fr. Libregts die door een valpartij werd uitgeschakeld. KERMIS. Zaterdag en Zondag was het op de Vlijmense Kermis weer flink druk. Op het kermisterrein worden goede zaken gemaakt in de vele nieuwe attracties die staan op het nieuwe plein en in de cafés gaat het er gezellig naar toe. Maandag en Dinsdag grote attracties in de café's met prijsdansen. 40-Jarig jubilé. Op 1 Sept. a.s. hoopt de heer D. J. Hus, thans Hoofd der Openbare Lagere School alhier, de dag te her denken dat hij 40 jaar geleden bij het onderwijs in dienst trad. Talrij ke Heusdense jongens en meisjes zijn, anede onder zijn leiding, ge vormd tot nuttige mensen in de maatschappij. Het is daarom begrij pelijk dat men deze dag voor de heer Hus niet onopgemerkt voorbij zal laten gaan. Er is reeds een co mité gevormd dat de heer Hus, namens de oud-leerlingen, als blijk van waardering en dankbaarheid 'n blijvend aandenken aan wil bieden. JAN DE ROOIJ-GROEP. Een groep welpen van de Chr. Ver- kennersgroep Jan de Roolj vertrokken heden naar hun zomerkamp, gelegen on der Terheijden. Onder leiding van de hopman hopen de jeugdige padvinders daar deze week aangenaam en nuttig door te brengen, waarbij wij hun mooi weer toewensen. Vorige week kwam een ooievaar, die meermalen zijn zitplaats koos op de fabrieksschoorsteen van de Zuivelfabriek De Toekomst, vermoedelijk door be dwelming, in de schoorsteen te vallen, waaruit de vogel niet kon worden gered en de dood vond. DE MARGRIETRUITERS. De Margrietruiters zijn van plan om a.s. Zaterdag op uitnodiging van de Oranjevereniging te Rijswijk een de monstratie te geven, 's avonds om 6 uur. komst, gevolgd door een bespreking van het aan de orde gestelde punt, bleek men zich algemeen met het geopperde idee te kunnen vereni gen en werd besloten een buurt- en reisvereniging voor de Poolsestraat te vormen. Nadat een bestuur was gekozen, kwamen verschillende huishoudelijke aangelegenheden ter sprake en werd besloten het spaar geld vast te stellen op f 0.25 per lid per week en de contributie op f 0.05 per gezinshoofd per week, evenwel met dien verstande, dat inwonende gezinsleden van 18 jaar en ouder eveneens de wekelijkse contributie verschuldigd zijn. E>e penningmees ter, de heer A. de Rooij, zal vanaf de eerste Zaterdag in September wekelijks de contributie en 't spaar geld bij de leden aan huis in ont vangst nemen. Degenen die niet ter vergadering aanwezig waren en zich alsnog wil len aansluiten, kunnen zich opge ven bij de secretaris, de heer G. Emmers. Nieuwe leden, welke zich na Zaterdag 4 Sept. e.k. aanmelden, zullen behalve de achterstallige con tributie en spaargelden ook nog een inschrijfgeld van 1.moeten be talen. Opbrengst collecte. De in de Ned. Herv. Kerk aan de Loonsedijk gehouden extra-collecte ten bate van de Geref. Zendings- bond bracht 219 op. September-programma. Naast de plezierreis op Donderdag 9 Sept. e.k., heeft het bestuur van de afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen voor de komende Septembermaand nog een algemene ledenvergadering met gezellige avond op het pro gramma staan, te houden op 30 Sep tember a.s. Op deze avond zal be houdens het amusante gedeelte aan de orde komen de bespreking van het winterprogramma, alsmede en kele verslagen, o.m. van de Provin ciale vergadering te Zevenbergen en van de bijeenkomst ter bespre king van de actie voor de vestiging van een dorpshuis of verenigings gebouw. Wat men vindt en verliest. Bij de groepscommandant vair de j Rijkspolitie te Sprang-Capellé, i Hoofdstraat 37, werd aangifte ge- daan van het vinden van: een brui ne kinderportemonnaie; portefeuil le, inhoudende foto's; een halsdoek; een paar zwarte regenpijpen met ritssluiting; rode plastic halsketting; huissleutel; gevlochten broekriem; gehaakte witte dameshandschoen; zakmes; rood-lederen damesporte- monnaie met inhoud. Als verloren werden aangegeven: halsdoek, donkerbruin geblokt; bei ge plastic schoudertas met inhoud; portemonnaie met inhoud; wit kin derschoentje; tweedjas met cein tuur; starter van motorrijwiel; don kerblauw gekleurde plaat, circa 1 00 x 0.35 meter; bruin lederen por tefeuille, inhoudende motorrijtuig- belastingkaart; bruin-lederen da- mesportemonnaie met inh.; zwarte damesschoen. Buurt- en Reisvereniging gevormd. Op initiatief van enige personen, wonende aan de Poolsestraat, werd 1.1. Woensdagavond in café Cové- v. d. Haart aan de Nieuwevaart een bijeenkomst gehouden met de be doeling te komen tot de vorming van een buurt- en reisvereniging. Hoewel niet allen aan de uitnodi ging, welke schriftelijk aan alle be woners van de Poolsestraat was uit gereikt, gevolg hadden gegeven en enkelen verhinderd waren, bestond er toch een flinke belangstelling voor deze vergadering. Na opening en een korte uiteen zetting van het doel der samen- Burgerlijke Stand over de maand Juli. Geboren: Maria R. A., dv. C. M. J. Snels-v. Dongen; Johannes J., zv. J. Verduijn-v. Dongen; Adrianus J. M., zv. A. B. Th. Gijsman-Verbunt; Jacobus J. E. M., zv. J. W. v. d. Ven-Bergmans; Adrianus A M., zv. C. C. Kuijten-Snellens; Wilhelmus J. W. M., zv. W. H. L. Biemans- Oomen; Pieter A., zv. J. Ruijten- berg-Kerst; Wilhelmus J. M. M., zv. L. v. Diem-Smits; Mariarma P. M., dv. J. F. de Zeeuw-Aanraad; Maria H. E., dv. J. A. A. M. Brokx- Jeursen; Arnoldus A. M., zv. J. P. Kamp-de Graauw; Cornelia M. H., dv. J. A. C. Langerwerf-de Groot, van Turnhout; Cornelia J. M., dv. M. Ch. v. Turnhout-Bergmans; Pe trus D., zv. H. C. Smits-Kuijsters; Elisabeth P., dv. J. C. Emmers-van Meel; Cornells P. J. M., zv. P. C. Schellekens-Klaassen. Overleden: Hendrikus Langer- mans, 75 j.; Allegonda M. Pijnen- borgh, wed. van G. Kamp, 78 j.; Johanna P. Leijsten, wed. van G. Verdijk, 89 j.; Johanna Verduijn, wed. van B. H. Bolder, 56 jAdria nus M. v. Gerwen 81 j.; Cornells Heijmans, 90 jaar. Gehuwd: Johannes H. M. Tim- mers 29 j. te Dongen en Adriana D. Fijneman 25 j. te Waspik; Adrianus P. de Voogd van der Straaten 34 j. te Puttershoek en Elisabeth H. Ruij- tenberg 27 j. te Waspik; Lowi L. Fitters 24 j. en Dimphena C. R. Langermans 24 j., beiden te Was pik; Martinus A. Bruurmijn 28 j. te Waalwijk en Rika A. Mateijsen 27 j. te Waspik; Petrus v. d. Made 31 j. te Made en Drimmelen en Christi na Huijs 29 j. te Waspik; Petrus Leijs 54 j. te Breda en Maria A. H. Schenkels 50 j. te Waspik; Paulus

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 1